Heuvelkamp biedt cultuur in Leusden nieuwe kansen Milieuinstallatie in gebruik genomen Eerste steen Architra leusder krone Nieuw reisbureau in Leusden Modeshow Sport 2000 Jeugddienst Gereedschap gestolen Levensenergie Alleenstaanden Flauwgevallen Auto vernield Adventsviering Bullshit Bluesband in De Geut pm Kerstviering Zonnebloem WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 plaatselijk nieuws door Gerard Trebert LEUSDEN - Sport 2000 organiseert voor vrijdag 15 december in sa menwerking met de modezaken van winkelcentrum De Hamershof een modeshow. De kleding wordt getoond door cursisten van Sport 2000, die de afgelopen maanden bij de sportschool een modellenoplei- ding hebben gevolgd. De show be gint om 20.00 uur. De toegang be draagt 4,50 (inclusief koffie), kaarten zijn verkrijgbaar bij De Korf, de modezaken en bij Sport 2000. LEUSDEN- Het tweede reisbureau in Leusden opende zaterdag haai deuren. Star Travel hield op die dag op huis. Het bureau wordt geleid door Michael Verdauw. Star Travel maakt deel uit van een nieuwe kei reisbureau's, die volgens de zogenaamde franchiseformule werkt. Dat wil zeggen dat de beheerders van verschillende vestigingen werken volgens de aanwijzmgen en adviezen van de moederorganisatie in Nijkt Bezoekers maakten zaterdag een kans op een 8-daagse reis naar Tunesië, verzorgd door Aquasun. Winrn werd mevrouw van Wmterswijk. Zij ontving maandag de prijs uit handen van de heer Verdauw. LEUSDEN - Verscholen in de bossen, niet of nauwelijks bekend bij de Leusdenaren, staat het landhuis „De Heuvel- kamp" temidden van een paradijselijke omgeving. De fraaie behuizing lijkt weggedoken achter de manege Nimmerdor aan de Kerkweg en ook van deze doodlopende toegangsweg ken nen slechts weinigen het bestaan. Het riante, welhaast monu mentale pand met zijn talloze vertrekken dateert van 1930 en heeft sinds kort nieuwe bewoners: het echtpaar Kuijpers met zoon en dochter. Niet alleen het gezin heeft er onderdak gevon den, ook het bedrijf, de diverse ondernemingen van de holding Kuijpers van der Have Groep BV, die de naam draagt van de beide echtelieden. De laatsten nu hebben met hun pasverwor- ven trotse bezit het plan opgevat om er bovendien culturele aktiviteiten te ontwikkelen, zoals bijvoorbeeld het organiseren van koffieconcerten,waartoe de ruimten, met name de royale lounge, zich voortreffelijk lenen. Peter Kuijpers en Joke van der Have, begin-veertigers nu en eige naars van een bloeiende holdin- g,ontmoetten elkaar via de muziek. Beiden volgden accordeonlessen in Rotterdam, de stad waarin zij geboren en getogen zijn. Peter be perkte zich met tot de accordeon maar kan ook goed overweg met de piano, het orgel, de gitaar en het drumstel, dat alles zoals hij het noemt „op huiskamerniveau". Aan gezien de beide kinderen de muzi kaliteit van hun ouders hebben meegekregen ligt het voor de hand dat een van de vele vertrekken van „De Heuvelkamp" speciaal is inge richt als muzieksalon,waar het ge zin zich in de schaarse vrije uurtjes naar hartelust op de instrumenten kan uitleven. EIGEN BUREAU Na vele omzwervingen als advi seur bij het bankwezen startte Kuij pers bijna drie jaar geleden, op 9 januan 1987, een eigen organisa tie-adviesbureau in een woonhuis in Leusden. Het bureau ontwikkel- LEUSDEN-ZUID - Op de Arnhem- seweg in de bocht bij restaurant De Mof viel dinsdagochtend Van D. uit Scherpenzeel flauw. Zij stond te wachten op een vriendin, toen zij door onbekende oorzaak buiten kennis raakte. Zij is naar ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort ge bracht. LEUSDEN - Op 't Erf werd dinsdag nissen 8.15 uur en 17.15 uur de auto van de heer B. uit Leusden vermeld. Met een scherp voorwerp werd de rechterkant over de hele lengte be krast. LEUSDEN-ZUID - De NCVB, afde ling Leusden-Zuid, houdt op dins dag 19 december haar jaarlijkse adventsviering. Daarbij is de Her vormde Vrouwen groep als gast uigenodigd. De avond begint om 20.00 uur en is in 't Trefpunt, Arn- hemseweg 75 m Leusden-Zuid. de zich snel, waarna werd uitgewe ken naar een pand aan de Stads- ring in Amersfoort. Samen met zijn vrouw Joke richt te hij vervolgens de Kuijpers van der Have Groep BV op, een holding met diverse zelfstandig opereren de ondernemingen. Als basisfilo sofie geldt voor al deze onderne mingen „het investeren in mense lijk talent". Belangrijk in dit kader is de divisie „organisatie-advies, om vattende bureaus op het gebied van personeel management (PM Plus) met als dienstverlening het opzetten, onderhouden en ontwik kelen van personeelsformaties,in terface management (IM Plus) met onder andere als adviesdiensten het vitaliseren van bedrijfsproces sen en de begeleiding van het top management van een bedrijf m de diverse fasen van het proces van strategievernieuwing. logistiek management (LM Plus) en het op leidingenbureau European Busi ness Education (EBE) met een breed scala van opleidingen vanuit een persoonsgerichte en organi- saüegerichte benadering. De tot de groep behorende adviesbureaus verzorgen diensten op de gebie den technologie,organisatie en personeel: gezamenlijk verstrek ken zij aldus „TOP-adviezen". Vanuit diezelfde driedeling is per 1 januari van dit jaar in het Joegoslavische Maribor een com municatie- en adviesbureau opge richt, terwijl er verder gerichte plannen bestaan voor vestigingen in Polen en Zuid-Frankrijk. CONCERTEN Joke van der Have bij een deel van het instrumentarium in huize Kuijpers. LEUSDEN - De Bullshit Bluesb treedt komende zaterdag op m Geut. De band komt van het eil Marken en speelt muziek, geént is op de Texas- en de Chi coblues. De groep speelde eei met bluesveteranen als Roben Lockwood en Eddie C. Camp] Het optreden begint om 21.00 De entree is 5,--. 5U I ;hi f er en LEUSDEN - De Zonnebloem, afde ling Leusden, organiseert voor woensdag 20 december haar jaar lijkse kerstviering voor de zieken en ouderen van Leusden. Deze wordt georganiseerd in samen werking met de Don Boscoschool. De viering begint om 15.00 uur en is in het gebouw van de school aan de Dodeweg 6a. De bijeenkomst duurt tot ongeveer 19.00 uur. Er zal ge zorgd worden voor een hapje en een drankje en er is zang en voor dracht. Deelnemers worden een bijdrage gevraagd van 7,50 per persoon. Men kan zich voor maan dag 18 december opgeven bij me vrouw M. Visser, Toermalijn 11, te lefoon 946744. LEUSDEN - Van het bouwterrein bij Pon is gereedschap gestolen met een waarde van 3.000,--. De dieven namen een werkbank en een hydraulische buigmachine mee. De apparatuur was eigendom van de firma De W. uit Amsterdam. Het bededrijf is één van de onder aannemers die werken aan de bouw van het nieuwe automatise ringscentrum van de auto-impor teur. LEUSDEN - 'Omgaan met levens energie' is de titel van een cursus die vanaf januari wordt georgani seerd door mevrouw E. Snel. In 6 lessen van 2 uur wijdt zij de cursis ten in in menselijk energiesysteem. daarbij komen vragen aan de orde als „Waarom ga je ontspannen naar een feestje en kom je er doodmoe van terug?" en "Hoe komt het d soms wordt opgebeld en v^nje ren al wist wie het was?" De les beginnen op 31 januan en^ijr: woensdagochtenden. Daarna een vervolgcursus. De basi§£jii kost 20,--. De lessen worden geven in wijkgebouw 'De Roi gaarde'. Inlichtingen: 942069. aflatende expansie, de groei en uit bouw van de breed opgezette or ganisatie laten de muzikale interes sen en aspiraties van het echtpaar Kuijpers zich niet verdringen. De nieuwe bezitter van het fraaie, zes hectaren grote landgoed: „De Heu velkamp biedt meer dan een prachtig huis voor ons gezin en een plezienge omgeving om in te werken. Dit is een parel, te mooi voor alleen maar een particuliere behuizing. Daarom willen wij gTaag velen in Leusden van ons huis laten profiteren en denken in dat ver band aan bijvoorbeeld koffiecon certen of uitvoeringen van groepen leerlingen van de muziekschool, waaraan wij overigens ter gelegen heid van de officiële opening vrij dag aanstaande een donatie menen te moeten doen". En peinzend bij het riante uitzicht over het bn diepe gazon en de aangrenze bosrand, waar zich tegen het va van de avond de herten voorzie tevoorschijn wagen: „Misscl kunnen we zelfs wel wat doen grotere muziekuitvoeringen ballet. De ruimte is er voor. soort van cultureel centrum zou moeten kunnen worden, deze rel van Leusden". AMERSFORT - De NVSH, afdeling Amersfoort organiseert voor zater- I dag 23 december een avond voor I alleenstaanden. Het gebouw van de NVSH is aan de Curagaolaan 49 in Amersfoort. De avond begint om 21.00 uur. Voor tweede kerstdag (dinsdag 26 december) organi seert de NVSH een kerst-in. Daar bij zijn kinderen ook welkom. De kerst-in is ook in het gebouw van de NVSH en begint om 14.00 uur. Informatie Cs avonds na 20.00 uur): 622217. Het landhuis De Heuvelkamp'aan de Kerkweg.Mogelijk een nieuwe lokatie voor muziekuitvoeringen en culturele activiteiten. LEUSDEN- De eerste steen van het nieuwe kantoorpand van Architra in 't Ruige Veld aan de Zwarteweg wordt donderdag door wethouder De Jongh gelegd. Met de bouw van het pand in september begonnen. In april 1990zal het klaar zijn. Het gebouw heeft een oppervlakte van 980 m2, verdeeld over 5 units, het buro voor architectuur Architra is een van de bedrijven die er zich zal vestigen. LEUSDEN - In de Marcus] wordt zondag 17 december jeugddienst gehouden. De di<161 die om 19.00 uur begint, wordl leid door dominee Van Bel Thema van de bijeenkomst is: loven is kiezen". Muzikale mi:I werking zal worden verleend x»' het Tienerkoor uit Leusden orp' leiding van Gert-Jan Vis. (Stc kk< Le nl LEUSDEN - De Tankwerkplaats nam deze week een bijzondere installatie in gebruik. Met het apparaat kan een einde worden gemaakt aan de lozing van 10 to 20 kilo cadmium per jaar. Dat is wat de Tankwerkplaats afvoert op het oppervlaktewater. Met deze lozing was het bedrijf een van de grootste vervuilers van de provincie Utrecht. In samenwerking met TNO en ingenieursbureau DHV werd gezocht naar een oplossing om aan deze situatie een einde te maken. Eerst werd gekeken of de bedrijfsprocessen en de infrastructuur verbeterd konden worden. Met name het gecomphceerde rioolstelsel leverde problemen op. Vooreen bedrag van 550.000,- werden de verbetermgen aangebracht. Daarna werd onderzocht hoe uit het afvalwater de cadmium en de olie gescheiden komn worden. Daarna werd bij de Duitse firma Cüthng een zogenaamde Ultrafiltratie Installatie aangeschaft, die de scheiding van deze vervuilende stoffen mogehjk maakt. De installatie die 825.000,- kostte, heeft een rendement van 97 procent voor cadmium en 98 procent voor olie. Maandagmiddag werd de mstallatie in het bijzijn van onder meer burgemeester Parus in gebruik genomen.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 10