Antilopen-winst in beladen duel iHVhard onderuit Grote zege De Haaien Van Ruitenbeek winnaar Sinterklaasschieting IjEOS valt terug I teusder krant Uitslagen Bowlinguurtje SVL: De Jager ongenaakbaar De Meeuwen vist achter het net: 12-14 jDff-day vrouwenploeg: 3-1 verlies WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 Sport 21 LEUSDEN - De korfballers van Antilopen hebben de goede prestatie van de vorige wedstrijd voortgezet. Zij behaalden een 12-14 overwinning in Patten op De Meeawen. De clab die vorig seizoen nog werd getraind door de huidige coach van Antilo pen, Wim de Bruin, maakte het de Leusdenaren niet gemakke lijk. Bij rust leidde de thuisclub met 6-5. Na de rust speelde de Leusdense ploeg een versnelling hoger en binnen vier minuten werd de achterstand omgezet in een een 6-8 voorsprong. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven. Ronald Morren is doorgebroken en scoort voor LHV. oEUSDEN - Het verhaal van de onderlinge competitie van de Schaakvereniging Leusden begint nu al eentonig te worden, titelverdediger Jaap de Jager heeft zijn voorsprong afgelopen londerdag zover uitgebreid dat eigenlijk niemand er meer aan wijfeit dat hij zijn titel zal prolongeren. i een ruet foutloze, maar zeer op- indende partij wees hij naaste chtervolger' Bert Uneken terug, ie daardoor meteen zijn tweede laats kon inleveren aan Pieter de iger. Deze kan nog iets dichter ij zijn broer de koploper komen oor zijn afgebroken partij tegen arel Vos te winnen. ivengens werden er niet zoveel artijen voor de onderlinge com- etitie gespeeld, want er stonden vee thuiswedstrijden voor de ondscompetitie op het pro- ramma. Die gaven een totaal ver- rhillend beeld te zien. Leusden II lijkt zo langzamerhand de smaak pakken te krijgen. In een prima wedstrijd werd Laren II op een voorlopige 3,5 - 1,5 achterstand gezet. Overwinningen waren er voor Van Baardewijk en Agter- berg, remises voor Van Tuyll, Stie- nen en Moed. In de afgebroken partij staat de Rijke passief, maar veilig, heeft Roelofs winstkansen en moet alleen voor de partij Lang- man gevreesd worden. De over winning kan Leusden dus nauwe lijks meer ontgaan. Heel anders verging het Leusden IV Tegen het bepaald niet zo sterke VOGA I (Hilversum) werd een kansloze 2.5 - 5,5, nederlaag geleden. Alleen Berg en Rietveld wonnen, Struiwig speelde remise. Het lijkt alsof bijna alle spelers van het vierde team zodra ze in bonds wedstrijd uitkomen collectief een klasse minder gaan spelen dan ze voor de onderlinge competitie ge woon zijn. Het nare gevolg is dat er na drie wedstrijden nog geen enkel punt is binnengehaald. De vorig jaar verworven positie in de derde klasse komt dus gevaarlijk op de tocht te staan. Uitslagen: J. de Jager jr. - Uneken 1-0 Vos - P. de Jager afgebroken H. Peperkamp - A. Peperkamp remise J. de Jager sr. - Van Dokkum afgebroken Boogaard - Elschot 1-0 Van Kleef - Visser 0-1 Verschuur - Vanden Tang 1-0 Van de Pol - Schouten remise Van Ooik - Valkenburg 1-0 Van de Wetering - Van Kampen afgebroken Halkes - Veenendaal remise Afgebroken partij: Velker - Shahrizadeh 0-1 Stand van de kop: IJ. de Jager jr 1800 2P.de Jager 1742 3 Uneken 1741 4 Vos 1717 5H Peperkamp 1701 6/7 Van den Harst 1700 Snijders 1700 8Stienen 1695 9 A Peperkamp 1687 10 De Rijke 1683 evenwicht. Afwisselend namen LHV en BS de leiding (1-3 en 5-3), maar tot 6-6 was er van zichtbaar krachtsverschil geen sprake. In de slotfase van de eerste helft raakte LHV even het spoor bijster, waar van BS gretig profiteerde. De thuis ploeg sloeg een gaatje naar 9-6. Joop Douma; „Over de eerste helft ben ik eigenlijk best tevreden. Er werd te weinig ingest art naar mijn zin en we toonden aanvallend nog te weinig initiatief, maar de kansen die we kregen werden goed afge maakt. Daardoor konden we ook gelijke tred houden. In de slotfase raakte de organisatie achterin wat zoek en daardoor kregen we twee )i onnodige doelpunten tegen. Maar feitelijk was er bij 9-6 nog helemaal niets aan de hand." De ploeg dacht daar kennelijk anders over, want na de pauze kwamen de Leusdenaren niet meer in het spel. BS sloeg meteen na de veldwisseling toe en deed de wed strijd met twee snelle doelpunten feitelijk al op slot: 11-6. In het rom melige restant van de tweede helft kwam die voorsprong van de Bun schotenaren ook nimmer meer in gevaar 17-11. Doelpuntenmakers LHV: Ed Da vids (3x), Daan Bleuel (2x), Ro nald Morren (2x), Onno Zwaan, Willem van der Heyden, Robert Boer, Rnnd Bosch. ,Ik zag toch wel een beetje tegen deze wedstrijd op, want de rivali teit was wel aanwezig. Mijn oude ploeg wilde natuurlijk graag van ons winnen. Bovendien waren De Meeuwen al anderhalf jaar onge slagen in hun eigen sporthal. Ge lukkig was het een heel sportieve wedstrijd met een goede sfeer in het veld. Ik ben blij dat we gewon nen hebben, maar het was toch niet makkelijk. Vooral omdat Antilopen niet zo schotvaardig was als in de vorige wedstrijd." Trainer De Bruin had zijn ploeg met opdracht het veld ingestuurd vooral via de dames te spelen, om dat dat het zwakste deel van De Meeuwen zou zijn. De coach kreeg niet helemaal gelijk, want zes van de twaalf doelpunten werden ge scoord door de dames van de thuisclub. Aan de andere kant scoorden de dames van Antilopen ook zeven maal; eveneens de helft van de productie. De Puttenaren stonden na vijf mi nuten met 2-1 voor. Er werd toen een kleine tien minuten niet ge scoord. Dat was vooral te danken aan Antilopen. Die ploeg kreeg veel kansen om te schieten, maar was daarbij niet erg trefzeker. Vooral Jan Costa was niet erg op schot, in tegenstelling tot de vonge wedstrijd. Hij miste bij 3-1 een straf- worp, die door Nancy Laheij was geforceerd. Een minuut later gooi de hij de bal wel uit een strafworp door de korf. Een overtreding te gen Martijn Verwoert was de aan leiding. Uitslagen en standen huisvrouwen bowlen Hoofdklasse A Ria v Bentum - Ingnd v Blenk 3-0 Kryna Groeneveld - Juli Choy 2-1 Wilma Elsinger - Christina Stemfort 2-0 Dinta v Diemen - Margnet Kalsbeek 3-0 1 Ria v Bentum 10-13 2 Kryna Groeneveld 10-10 3 Juli Choy 10- 8 4 Wilma Elsmger 8- 8 5 Chnstina Steinfort 8- 6 6 Cinta v. Diemen 4- 5 7 Ingnd v. Blerk 10- 4 8 Margriet Kalsbeek 10- 1 Hoogste Game: Cinta v Diemen 183 le klasse A Margnet v Toren - Lia Vink 3-0 Jannie v. Ravenhorst - Maja v/d Berg 0-3 Betsie Mentink - Annemiek Horst 0-3 Sue Jansen - AgnesKok 0-3 1 Margnet v. Toren 10-11 2 Jannie v. Ravenhorst lO-lOtt 3 Maja v/d Berg 10- 8'/j 4 Betsie Mentink 10- 7 5 Annemiek Horst O O) 6 Lia Vink 8- 6 7 Sue Jansen 10- 4 8 Agnes Kok 2- 3 Hoogste Game: Maja v/d Berg 191 De opdracht om op de dames te spelen leverde in de beginfase nog niet zoveel rendement op. Tegen het einde van de eerste helft wierp het wel zijn vruchten af, toen Eve lien van Rooijen tweemaal achter elkaar van afstand scoorde. Zij bracht daarmee de stand op 4-4. De tegenspeler van Margret Versteeg zorgde weer voor een 6-4 voor sprong. Magret Versteeg nam in de aanval revanche door de ruststand te bepalen op 6-5. TEMPO HOGER „In de rust heb ik ze gezegd dat ze een hoger tempo moeten spelen om De Meeuwen alsnog te pakken. Dat is goed gelukt, vooral door die snelle goals vlak na de rust," aldus De Bruin. Na rust speelden de bezoekers een hoger tempo en dat resulteerde direct in drie doelpunten. Het aan- valsvak had veel te danken aan Esther Versteeg, die onder korf vrijwel elke bal wist af te vangen. Daardoor konden Costa, Laheij en Verwoert naar harte lust van af stand schieten. Verwoert fungeer de meer als aangever en als dege ne die met doorloopballen moest zorgen voor gevaar. Tweemaal le verde dat een strafworp op, maar aan scoren kwam hij nog niet toe. Ongeveer tien minuten voor tijd, vlak nadat Laheij de stand op 9-12 had gebracht, werd Frans ter Ma ten gewisseld voor Jerry Urbach. Ter Maten was licht-geblesseerd aan de wedstrijd begonnen en trai- 2e klasse A Lies Schuurman - Ria Oostwal 3-0 Nanrue Doeland - Gerda Ham 1-2 1 Lies Schuurman 10-10 2 Nanrue Doeland 10- 7 3Ria Oostwal 10- 7 4 Gerda Ham 10- 6 5GonReus 6- 5 Hoogste Games: Gerda Ham 133 Uitslagen en standen 50 bowlen Hoofdklasse B Willie v/d Lagemaat - Annie Biel 3-0 Heyman Roeper - Maasje v/d Braak 2-1 Ali Bontje - Jetty v. Donselaar 3-0 Rie de Ridder - Loes Nederpelt 2-1 1 Willie v/d Lagemaat 10-13 2 Heyman Roeper 10-11 3 Ali Bontje 10-11 4 Maasje v/d Braak 10-6 5 Jetty v Donselaar 10-6 6 Annie Biel 10- S'/i 7 Rie de Ridder 6- 3 8 Loes Nederpelt 6- 3 Hoogste Game: Heyman Roeper 183 le Klasse B Jo de Wild - Dora Paulen 1-2 Gre v/d/ Wel - Ida de Jong 2-1 Wim Jansen - Lerue Graaf 3-0 Miep v. Kampen - Trynie Winkel 2-1 1 Jo de Wild 10-10 2 Gre v/d Wel 10-10 3 Wim Jansen 10- 9 verpakt in Sinterklaaspapier en deze werd aangeboden door een van de oudste leden. Uit het rijm bleek dat er nog wel wat noten te kraken waren, maar dat men het volste vertrouwen in de nieuwe voorzitter had. Tijdens de schieting bracht de gast van die avond, W. van de Kle- tersteeg het prijzenpakket van die avond naar binnen. 1H.J. van Ruitenbeek 220 2. H. v.d. Heuvel 216 3. R. v.d. Wetering 208 4. W. Voskuilen Jz. 160 5. A. Vlug 146 6. G. Tolboom 137 7Avan Daatselaar 130 8. Nel Schwagermann 130 9. T Daatselaar 129 10. Wil van Gelder 126 11Yne Kok 126 12. W v.d. Kletersteeg Jr. 125 13An Voskuilen 122 14. Mien v.d Burgwal 119 15. G. van Hamersveld 118 16 PptprHp Vaal 117 ner De Bruin wilde verdedigend wat fris bloed in het veld hebben. Er brak een rommelige fase aan, omdat Antilopen de wedstrijd wil de uitspelen en zo de overwinning pakken. De thuisclub wilde echter de achterstand alsnog goed ma ken. Het scoorde uit een strafworp, maar Paul Hendriks maakte direct met zijnbekende afstandsschot: 10-13. Hij scoort meestal niet al te vaak, maar wel op belangrijke mo menten. In de laatste minuten kwam De Meeuwen nog gevaarlijk dichtbij 12-13, maar verder kwam het niet. Aanvoerder Costa bepaal de tenslotte, na een overtreding tegen hemzelf, uit een strafworp de eindstand op 12-14. De Leusdenaren stijgen door deze zege langzaam maar zeker op de ranglijst. Door de nederlaag van Sparta Nijkerk staan ze nu zelfs op een gedeelde tweede plaats samen met ook nog ROG. De Nij kerkers verloren in eigen huis met 17-19 van Marfügels, dat nu ongeslagen aan de leiding staat. Onderaan is Tietjerk nog steeds zonder winst punten door het verlies in eigen huis met 11-12 van ROG. Antilopen speelt aanstaande za terdag thuis tegen Sparta en de strijd zal gaan om de tweede plaats. ROG gaat op bezoek bij De Meeu wen en zal waarschijnlijk de punten moeten inleveren. De doelpuntenmakers voor Anti lopen: Jan Costa (vijf)i Evelien van Rooijen (drie), Margret Ver steeg (twee), Nancy Laheij (twee), Frans ter Maten (één) en Paul Hendriks (één). Antilopen: Jan Costa, Nancy La heij, Maxtijn Verwoert en Esther Versteeg. Paul Hendriks, Evelien van Rooijen, Frans ter Maten (53. Jerry Urbach) en Margret Ver steeg. 4 Dora Paulen 10- 8 5 Ida de Jong 10- 8 6 Lenie Graaf 10- 6 7 Miep v Kampen 10-6 8 Trynie Winkel 10- 4 Hoogste Game: Ida de Jong - Tryrue Winkel 143 2e Klasse B Annie v Bentum - Jo Min 1-2 Joke Los - Sjef v. Oyen 3-0 AnrueVenings - Riekv Oyen 1-0 Neel Wanner - Reynie v Gils 2-0 1 Annie v. Bentum 10-11 2 Jo Min 10- 9Vi 3 Riek v. Oyen 8- 9 4 Joke Los 10- 7 5 Annie Vennings 10- 6'/a 6 Neel Wanner 10- 6 7 Sjef v. Oyen 8- 5 Hoogste Game: Neel Wanner 145 3e Klasse B Sjaan Eggens - Dick v/d Hee 3-0 Henny Holthuis - Gre v Balen 3-0 Gerda Wessels - Dirue Kunst 2-0 Ger du Pree - Adrie Hogenbrug 3-0 1 Sjaan Eggens 10-13 2 Henny Holthuis 10-12 3 Gerda Wessels 10- 9 4 Ger du Pree 10-7Vj 5 Gre v. Balen 10- 7 6 Adrie Hogenbrug 10- 6 7 Dick v/d Hee 8- 3 Hoogste Game: Gerda Wessels 145 Springkla&se IBepHassink 10 - -10 2 Annie de Vries 10- 1 3TruusBeyer 2- 3 Hoogste Game: Bep Hassink 135 17.BepSmal 107 18. Arjan Does 101 19. J.E. van Hamersveld 100 20. J. van Rossum 100 21Nel Tijmensen 100 22. An Huurde maan 97 23Johan van Rooijen 95 24. Alice Arlar 88 25. M. Comelisse 86 26. Liesbeth Suermondt 86 27. Roel de Voogd 86 28. J. van Nimwegen 82 29. L. Verburg 81 30. J. Does 80 31. Ria Vos 80 32. Jeannet Vos 67 33. An Does 64 34. Tiny Tolboom 57 35. W. Wijtebrood 16 36. J. Blom 3 Donderdag 14 december, gaat een vijftal schutters naar Otterlo voor deelname aan de eerste ronde van de SKGV Cup wed strijd. Op 28 december is de thuis wedstrijd in Achterveld. Dat was jammer, heel jammer en het was niet nodig geweest. We zijn gewoon beter dan Madjoe, we heb ben veel meer kwaliteit, maar ik wist niet ze zich zo makkelijk zou den laten imponeren door een te genstander." „Het is extra jammer, omdat we bij winst een gat hadden geslagen. Nu is Riva waar we aanstaande za terdag ook nog steeds kandidaat voor de bovenste plaatsen en zul len de meiden opnieuw onder druk komen te staan," aldus Van Garde ren. De setstanden waren 15-12, 13-15, 15-11 en 15-11. Molenwiek is nu lijstaanvoerder, dankzij winst in een rechtstreeks duel met koploper Radius. Onder aan bleef Phoenix op één punt staan en ziet de achterstand alleen maar groter worden. INVALLERS De mannen moesten het zonder enkele routiniers stellen. Zowel Ruud Kooien als Alex Moraal kon der niet meedoen en ook Rob de Koning, die de training weer heeft hervat, was nog niet inzetbaar Trainer Vooijs moest een aantal spelers uit het tweede team halen. Mark Bruin en Klaas-Jan Hutten de den al eerder mee, maar voor Evert Kruijswijk was het de eerste maal. Verder had Henk Wilschut nauwe lijks getraind en had Niels Noorlan- der een blessure aan zijn vinger. Na de tweede set fungeerde hij dan ook voornamelijk als wisselspeler. De eerste en de tweede set gingen dein ook aan de Leusdenaren voor bij. In de tweede set kwamen ze wel met 0-5 voor op basis van eigen speL Maar door fouten en onerva renheid werd de set ten slotte wel verloren. Vooij: „We hadden hele goede aanvallen in die tweede set, maar we scoorden er geen punten mee. In de derde set zie je dat het opeens wel kan en dan winnen we die set vrij gemakkelijk." De derde set werd met 4-15 gewonnen. In de vierde werd keihard geknokt voor punten. AGAVS had de gehele set een voorsprong, maar bij 13 -14 Icwam "Leos op voorsprong. De op slag moest echter dne keer wor den teruggehaald om het laatste punt binnen te halen. „We hadden in ieder geval een punt gehaald, daar had ik voor de wedstrijd voor getekend. Dus ik ben tevreden, want die vijfde set daar kan ik met deze jongens nog niets mee. Dat moet nog groeien. Verder ben ik over het spel van Ronald van Doom tevreden. Hij heeft alle vijf sets ge speeld en heefr een leuke partij gevolleybald. Op kleine foutjes na natuurlijk, maar hij heeft eindelijk eens lekker doorgespeeld," aldus Vooijs. De setstanden waren 15-9, 15-6, 4-15, 13-15 en 15-5. NVC heeft in de promotieklasse de leiding overgenomen van Har derwijk 3, dat in een rechtstreeks duel met 0-3 werd verslagen. Leos staat met 11 punten op een een achtste plaats en krijgt aanstaande zaterdag de mogelijkheid om bij het laaggeklasserde Unicorn us uit Spakenburg het puntenaantal wat op te schroeven. Leos-vrouwen: Erna Boonzaaijer, Astrid van Dijk, Marjan van En gelenhoven, Nadja Gij sen, Mia van 1 Klooster, Rona de Koning, Liesbeth Overeem, Anita Visser en Marja de WUd. Leos-mannen: Ronald van Doorn, Edwin Meijerman, Niels Noor- lander, Erik van Dijk, Henk Wild schut, Klaas-Jan Hutten, Mark Brain en Evert Kruijswijk. LEUSDEN - Ondanks het wisselend spel wisten de heren waterpo- loërs van de Haaien toch twee punten te pakken met een 17-4 overwin ning op de Vaart uit Bunschoten. De eerste part was gewoon slecht. De Haaien kwamen eerst voor te staan met 1-0 door een goal van Harry Abbing die een hele goede wedstrijd speelde. De Vaart kwam tot 1-1 terug en even later zelfs met 1-2 voor te staan. Gerco Renkers wist de stand in de eerste part toch nog gelijk te trekken tot 2-2. In de 2e periode ging het veel beter. De combinaties liepen uit stekend en de kansen werden be nut. Ban Borgman benutte de man meer situatie; 3-2. Even later scoor de Carl Diepenbrock één van zijn prachtige doelpunten door middel van hard in te zwemmen en af te stoppen. Door een pass van Ab bing wist Diepenbrock te scoren: 4-2. Willem Burger wist deze part nog 2x tot score te komen en Harry Abbink lx stand eind 2e part: 7-2. In de derde part lieten de Haaien Heren hun kop hangen en dachten de wedstrijd al in hun zak te heb ben. Er werden veel fouten ge maakt. Harry Abbing liep zijn twee de persoonlijke fout op. Deson danks wisten Bart Borgman, André van Harten en Carl Diepenbrock te scoren. Maar ook de Vaart kon de bal in het net achter Aart van Bem- mel doen verdwijnen, stand 10-4. In de laatste periode hadden de Haaien de opdracht van Helma Wanrooy gekregen om nog zes doelpunten te maken. Dit werden er uiteindelijk 7. De Vaart had zichzelf gewonnen gegeven en kwam dan ook niet tot scoren. Door doelpunten van Theo de Rijk (2 maal) Andre van Harten, Harry Abbing, Gerco Renkers, Carl Diepenbrock en Willem Burger (ie der 1 maal) werd de einduitslag 17-4. ACHTERVELD - In plaats van de gewone onderlinge schietwed strijden organiseerde Ons Genoe gen donderdagavond de jaar lijkse Sint Nicolaasschieting. Zo wel de heren als de dames van de vrouwen afdeling namen hieraan deel. Er waren 36 deelnemers. Er was een combinatie van kaarten waarop geschoten kon worden. Op een kaart was een bok gete- kent met een markering waarop geschoten moest worden. Had men het punt geraakt, dan le verde dit 100 punten op. Voor elk minder goed schot werden er punten in mindering gebracht. Zo kon een laag geklasseerde schut ter ook de eerste prijs winnen. Tijdens een korte pauze werd de meuwe voorzitter H.J. van Ruiten beek even in het zonnetje gezet. Er moest door hem een forse rijm worden voorgelezen en hij kreeg een groot aantal noten aangebo den. Ook was de voorzittershamer £USDEN - Voor de herenhandballers van LHV is de competi- je, amper vijf weken na de start, feitelijk alweer afgelopen, ►rie nederlagen hebben de kansen op een hoge eindklassering )t nol gereduceerd. Afgelopen zaterdag streden de Leusdena- en in Bunschoten voor een laatste kleine kans om terug in de ace te komen. Tegen het ongeslagen HVBS kwamen de Leus enaren, na een goede eerste helft, na rust echter stevig in de iroblemen en moest de winst met duidelijke cijfers aan de astheren gelaten worden: 17-11. De Leusdense handballers kwa- >en met name met de man in het ifart in aanvaring. Onvrede over abieuze beslissingen nam der- pJ ate grote vormen aan, dat de 1 loeg vergat te handballen. De loeg kwam na diverse tijdstraffen en - Is los zand aan elkaar te hangen, oroordat een deel zich voornamelijk oncentreerde op de verrichtingen in de scheidsrechter. Nu had de udsman inderdaad geen beste dag, maar de manier waarop de Leusdense ploeg reageerde leek enigszins buiten proportie. Trainer/coach Joop Douma had daar ook maar weinig begrip voor: „We raakten ons hoofd kwijt en dat had niet mogen gebeuren. Een scheidsrechter neemt nu eenmaal de beslissingen en daar verander je niets aan, ook al praat je nog zoveel. Daar maak je het alleen maar erger mee. Bovendien mag het gewoon niet zo zijn dat je als ploeg zo met een scheidsrechter bezig bent, dat je je spel vergeet." De onvrede ontstond toen de scheidsrechter de verdedigers van HVBS teveel in bescherming nam, naar de mening van de LHV-ers. Op momenten dat er een overtre ding werd begaan, zag de leids man een aanvallende fout. Com mentaar van de Leusdenaren werd bergijpelijk niet gepikt door de lei ding, waarna de tijdstraffen elkaar in hoog tempo opvolgden. SPOOR BIJSTER Tot vlak voor de veldwisseling leek er nog weinig aan de hand. Hoewel beide ploegen zeker geen grootse wedstrijd afleverden en BS een nerveuze indruk maakte, hiel den de teams elkaar vrijwel in EUSDEN - De vrouwen van Leos hebben hun goede positie op e ranglijst niet kunnen handhaven. Zij verloren volkomen modig met 3-1 van Madjoe in Enkhuizen. „Ze hebben de pdrachten waarmee ik ze het veld in had gestuurd slecht en te reinig ten uitvoer gebracht. We hadden Madjoe aan het werk ezien en hadden ons tactisch plaatje klaar. We zijn gewoon eter en verder met onze ploeg, maar als dan ziet dat de eerste e beste service-bal op een speler geplaatst wordt, die de bal list niet moest krijgen. Waar nota bene op getraind hebben. )an denk je wel eens waar ze met hun gedachten zijn," aldus en teleurgestelde trainer Evert van Garderen. De mannen deden het beter. Zij hielden nog een puntje over an de redstrijd tegen AGAVS in Ssoesterberg. Zij kwamen uit een itzichtloze situatie nog goed terug. Na een 2-0 achterstand Kek de wedstrijd beslist, maar de Leusdenaren pakten de twee olgende sets om in de vijfde set pas ten onder te gaan. „Zo'n ijfde set is net een flipperkast. Juist in zo'n set komt de nervarenheid van de ploeg naar boven. Er komt druk op de mgens te staan en dan gaan ze fouten maken. En elke fout is en punt. Je ziet dan Klaas-Jan Hutten stopfouten maken, die hij desets daarvoor niet maakte. Dat is op zich niet zo erg, maar et kost wel meteen een punt en dat is jammer. We hebben ezien het getoonde spel van de laatste weken een goed resul- lat behaald en daar ben ik dus wel tevreden over." vomd rainer Rob Vooijs. De vrouwen hebben zich laten ipakken door Madjoe, dat niet eter speelde. Het spel van de nkhuizers was er wel de oorzaak an dat de Leusdenaren van hun a ropos raakten. Zij kwamen geen nkele maal in hun eigen spel. laarbij werden de opdrachten van het duo Van Garderen/Harmsen onvoldoende uitgevoerd. Leos speelde daarmee volledig in de kaart van de thuisclub. De Leus dense ploeg moest in deze wed strijd nog zonder Anita Visser stel len in de basis. Zij was wel bij de wisselspelers en kwam incidenteel het veld in. Voor haar in de plaats speelde Rona de Koning. Leos kwam in de eerste vrij vlot met 8-0 achter en konden die grote achterstand niet meer goedmaken: 15-12. De tweede set ging het beter en leek bij 4-12 de set snel beslist te worden, maar de Leusdense ploeg liet Madjoe toch nog gevaarlijk te rug komen. Uiteindelijke werd de tweede set met een benauwde 13- 15 binnengehaald. IMPONEREN De derde set begon goed voor Leos, want men kwam opnieuw op voorsprong. Echter van doordruk ken was geen sprake, want de speler lieten zich teveel imponeren door de tegenstander. Van Garde- ren: „We speelden op dat moment ook niet zo slim. We bleven maar proberen met harde klappen de verdediging te verslaan. De verde digers konden zich daar helemaal op instellen. Er werd geen enkele prikbal gegeven en dan maak je het je tegenstander wel erg mak kelijk." In de vierde kwamen de Leusde naren opmeuw met 8-0 achter, maar ze knokten terug. „Toen liep het opeens weer wel, want we kwa men terug tot 12-10. Maar toen was het ook weer snel gebeurd. Drie ballen, drie domme fouten en we gingen alsnog de bietenbrug op. Trimmage voor het doel van HVBS. Ed Davids (links) en Wil van Kollenburg mengen zich in de stnjd om de bal. i'ud Bosch kijkt toe.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 21