Vinkeliers tevreden over Sinterklaasverkopen [leusden, leusilen k Mo Rolland nog één keer in Swartesteegh Prins Douwe ontmoet Abraham leusder hrunfe Leusden iheenbeschermers, heksenballen en schaafmachines liepen uitstekend Conny van Bergen in Bos en Heide LEZERSSERVICE Rij alcoholvrij Achterveld POStZ6Q6la.Ctl6 daarom postzegels niet weg te Bel bij klachten over de bezorging van de Leusder Krant direkt onze hoofdagent in Leusden. Weersomslag fbex mkindegeimnte/ IWOENSDAG 13 DECEMBER 1989 plaatselijk nieuws ïrst- en en g;£ i r SDEN - De middenstanders in Lensden zijn tevreden over nterklaasverkopen. Van de twintig winkeliers is er slechts niet helemal tevreden. Bij de doe-het-zelf zaak Karwei ekt men van teleurstellende resultaten. Men had gehoopt veel betere verkoop van met name het duurdere electri- gereedschap. Ondanks de verspreiding van speciale fol- vol aanbiedingen bleef de verkoop achter bij de verwach- »n èn bij de ervaringen van het vorig jaar. iaar was mel b®8* zodat kleine artikelen. Een artikel dat er uit sprong was de scheenbescher mer. „We hebben enorm veel scheenbeschermers verkocht. Veel meer dan vorige jaren. Daar entegen raakten we veel minder sportschoenen kwijt. Voor schaat sen was het ook nog te vroeg. Be halve voor scheenbeschermers kwam men vooral voor kleinere artikelen tussen de 25 en 30, zoals haarbanden en tennisballen." Fotograaf Verhoef wacht, net als zijn collega Muns, nog even af op wat er voor hem in het vat zit. Hij heeft zijn hoop vooral gericht op de kerstaankopen. „Voor Sinterklaas verzorgen wij vooral de artikelen erom heem. De filmpjes, batterijen en lichtjes. Dat zijn altijd de aanko pen van het laatste moment. Echt druk hebben we het in Leusden met gehad. Dat is in Hoevelaken wel anders. Terwijl we het hier makkelijk met één man afkunnen moeten daar zeker drie of vier mensen helpen. Dankzij de spe ciale aanbiedingen van artikelen rond de dertig gulden hebben we daar iedere koopavond een enor me toeloop. De winkeliersvereni ging daar werkt op een wat andere manier. Het zou wel leuk zijn als dat hier ook kon." Helemaal op de kerst heeft Des ign zich gericht. Aan de Sinterklaas is nauwelijks aandacht besteedt maar niettemin is men tot nu toe zeer tevreden. „Onze kerstver- koop begon nu drie weken gele den met een open huis. Voor onze gasten was er toen koffie en we schonken een heerlijke Beaujolais. Dat liep, zoals ieder jaar, gewel dig." Ook bij Design stelt men een groeiende belangstelling voor spe ciale produkten vast. „De tradities komen terug, dat is heel duidelijk. Men wil weer een tot in de puntjes verzorgd feest waarbij het hele huis er feestelijk uitziet. Het komt tegen woordig steeds vaker voor dat men bij ons komt voor een speciaal kerstservies. De kronen met kaar sen die je aan het plafond hangt verkopen we goed en vooral de heksenballen." Heksenballen? Heksenballen zijn hele grote kerstballen. Ze zijn gemaakt van extra dik glas in prachtige kleuren. Het is de bedoeling om ze cadeau te krijgen. Alleen dan zouden ze in staat zijn de kwaaie geesten weg te jagen uit je huis. We hadden ze vorig jaar ook al. Toen hielden we aardig wat over. Nu zijn we al hele maal door onze voorraad heen." Heksenballen om het onzichtba re ongemak te verdrijven en fiets pompen met hogedrukmeter om het zichtbare ongemak mee te ver drijven. Volgens fietsenhandelaar Blom waren de fietspompen dit jaar nauwelijks in voldoende mate aan te slepen. „We verkochten ze in bosjes." De fietsenwinkeliers zegt dit jaar voor het eerst volop meege daan te hebben in de Sinterklaas sfeer. Hetgeen vooral te danken is aan de uitbreiding van het assorti ment. „Vroeger verkochten we al leen fietsen. Dat is geen artikel voor Sinterklaas. Tegenwoordig verkopen we gereedschap, spe ciale hulpmiddeltjes en vooral leu ke kleding. Daar werd flink van verkocht. Veel meer dan vorige jaren." Tegenstrijdig zijn de ervaringen in een ander soort speciaal-zaken. De winkeliers van radio-televisie en huishoudelijke apparatuur spre ken elkaar tegen. De woordvoer der namens Rotol is enthousiast deride lijn zich bleek voort te a. Sinterklaas haalde het be- le gereedschap bij de concur- Bij gereedschapswinkel Au- I 't Erf in de Hamershof is men iast over verkoop van boor- en vlakschuurmachines. meer dan we hadden durven li. Het ging perfect gewoon, naast hebben we ook de eer- ichaatsen verkocht. De vorst n precies op tijd. Verder ver- len we veel kleine cadeautjes, lebben zeker meer verkocht vorig jaar," aldus de heer Au- izelfde geluiden werden ver in bij de andere middenstan- De meest voorzichtige durf- e vermelden dat de verkoop niet slechter was geweest het goede vorige jaar. Ande- praken van een omzetstijging tien tot vijftien procent. On eensgezinde tevredenheid :hilden men zeer van mening het aantal koopavonden en iffect hiervan. Fotograaf Ver zou in Leusden graag hetzelf- ien gebeuren als in Hoevela- Daar is met alleen een koop- d meer maar trekt men het iek ook met veel speciale ak- Volgens meneer Kersbergen interieurverzorging) en Deco- was er minstens één koop- d teveel, zo niet twee. „Alleen rij dag- en maandagavond was lruk." in paar winkeliers spraken hun inoegen uit over het niet nako- van de afspraken rond de dverkoop. „In tegenstelling afspraken was niet iedereen avonden open. Maar ja, ik de eerste winkehersvereni- nog meemaken die het voor ar krijgt de winkeliers aan hun [emaakte afspraken te hou- aldus de heer de Goor, be- deider van de Hema. rer het algemeen blijkt Sin- tas gezocht te hebben naar ere cadeaus. Verschillende diers merkten op dat de klant Sinterklaas zijn kerstinkopen De heer Kersbergen; „Ik het opvallend hoeveel men- dit jaar om een gewoon ca- papiertje inplaats van om klaas papier vroegen."In te- :elhng tot vroeger verkocht hij i/flvelijks nog baddoeken en djes. „Men kwam vaker voor luurdere dekbedhoezen. Van satijn en zo. Natuurlijk hebben jeen winkel met kinder-artike- In de speelgoedwinkel zal het anders gegaan zijn." Dat ik met helemaal te kloppen, lmann van Intertoys; „Het was allend dat mensen steeds snel den grote klant worden. Ik be- voor dat je voor je het weet en de mensen voor twee- drie derd gulden tegelijk. Dat is iets vroeger zeker niet zo vaak rkwam. In de speelgoedwinkel ardig ingeleverd op de winst ges als gevolg van de vele ak- We zullen het dus moeten heb- van de hoeveelheid. Hoewel er verkocht is dan vorig jaar, it ik dat de opbrengst daardoor eveer gelijk blijft of iets geste- ïs. Dat is gezien alle tumult rond elgoedprijzen een heel goed ïltaat." im Berghuizen van de sportarti- sn winkel ervoer het tegenover- lelde. Ook hij is zeer tevreden r de Sinterklaas verkopen maar ast het vooral hebben van de De koopavonden waren voor de meeste Leus dense winkeliers een succes. Om het winkelen aangenamer te maken, is winkelcentrum De hamershof gedurenden de maand december verlicht. over de verkopen van vooral de televisies en de video's die "erg hard liepen." Van het 'klein huis houdelijk spul' werden vooral de koffiezetters en de electrische tan denborstels gekocht. Terwijl bij ra dio Drieënhuizen de koffiezetters helemaal niet liepen maar de mag- notrons niet aan te slepen waren. „Wie had kunnen denken dat dit artikel zo'n hoge vlucht zou ne men',' verzucht de winkelier. Er moet veel ontdooid worden klaarblijkelijk in Leusden, vooral m kleine gezinnen. Bij Jensma liepen m verhouding de CD's het beste. Van de andere artikelen werden ongeveer even veel als vorig jaar verkocht." Blok ker, de Hema, Decorette, en boek winkel de Hamershof denken dat de verkopen hetzelfde zijn als vorig jaar, mogelijk iets hoger. Vooral Blokker is dik tevreden met hand having van het resultaat ten op zichte van vorig jaar. Door de brand in het centrale magazijn in Mijdrecht, waarbij de hele Sin- terklaasvoorraad verloren ging had men hier nauwelijks op durven hopen. „Soms waren produkten uit de folders met te krijgen. Iedereen heeft daar heel begipvol op gerea geerd en daar volgens mij, in onze winkel, een alternatief voor geko zen." Kwiek van de DA-drogist is de grootste optimist van allemaal Hij schat dat zijn verkopen met zeker 15 procent gestegen zijn ten op zichte van vorig jaar. „Vroeger kwamen de mensen naar de dro gist voor een haarnetje. We verko pen nog steeds haarnetjes maar nu meer als bijprodukt. De l&atste ja ren hebben we ons image drastisch gewijzigd. We zijn steeds meer een parfumerie geworden. We ver kochten voor Sinterklaas vooral de duurdere merken. Zoals van Ives St. Laurent en Nina Ricca. Het is opvallend dat je er wel steeds meer bij toe moet voegen. Hoe zorgvuldi ger je het verpakt, hoe beter de verkooD Dus niet allppn «w>ti na- piertje, maar eerst in een doosje, daarna een cellofaan en tenslotte het papiertje versierd met een zelf gedraaide stnk. Daarbij steeds meer extraatjes zoals een minia tuurflesje lekkere lucht bij een stukje zeep verpakt. We zouden dat flesje er natuurlijk gratis los bij kunnen geven, maar samen ver pakken heeft duidelijk meer ef fect." Zijn collega van het Kruitvat heeft dezelfde ervaring. Ook in zijn winkel kwam men vooral voor de duurdere luchtjes, lotions en zalf jes. Bij de boekwinkel moest men vooral overdag de grootste drukte verwerken. De avondverkoop was heel rustig. In tegenstelling tot Kersbergen die juist enthousiast is over de avond verkoop; „Dat is zeker mede te danken aan de extra feestverlichting. In hoeverre spra ke is van een verschuiving naar de avond of dat er extra gekocht is doordat zowel de dag als de avond verkoop goed liepen, is moeilijk te zeggen. In ieder geval zag het win kelcentrum er goed uit." Jammer was volgens verschillende winke liers het feit dat niet alle winkels, ondanks de gemaakte afspraken, iedere koopavond open waren. Met als gevolg 'dode plekken en zwarte gaten'. Daar zal binnen de vereniging nog wel even over na- gemompeld worden, maar wel be scheiden. Voor echt mopperen hebben de winkeliers, gezien de verkoopresultaten, geen reden. Rolland speelt behalve saxofoon ook synthesizer. LEUSDEN - Donderdag 14 de cember is het weer tijd voor het maandelijks Jazz-Podium in Café 'de Swartesteegh' aan de Zwar- teweg te Leusden. Gastsolist op deze avond is op veler verzoek weer de Amerikaanse saxofonist MO ROLLAND Mo, die volgende week terug keert naar de Verenigde Staten, zal behalve alt- en tenorsax ook wind-synthesizer spelen. Boven dien is hij een geweldige blues zanger. Hij wordt begeleid door het tno van Wiebe Haanstra met Wiebe aan toetsen. Willem Mey- boom aan bas en Ab v.d. Berg, drums. De aanvang is om 21.30 uur en de toegang is gratis. gooien, maar aan haar te geven. Haar verzoek is om de zegels niet LEUSDEN - Zuster Imelda van hui ze Smt Ansfridus verzamelt oude postzegels ten behoeve van een melaatsenkamp in India. Zij vraagt af te weken en de randjes in tact te laten. De postzegels kunnen afge geven worden bij huize Sint Ansfn dus, Hamersveldseweg 57. LEUSDEN - De zangers Conny van Bergen treedt dinsdag 19 decem ber op in restaurant Bos en Heide, Doomseweg 29. Zij wordt begeleid door de pianist Hans heinhuis, Eric Timmermans (contrabas), en slag werker Hans beun. Het optreden begint om 20.30 uur en duurt tot ongeveer 24.00 uur. Er is een mu- ziektoeslag van 2,50. Het concert wordt georganiseerd door de Stichting Jazz Sen. LEUSDEN- Iedere Prins Carnaval weet dat zijn functie verphchtingen met zich meebrengt. Maar soms gaan die wel erg ver. Dat ondervond Jan Roos afgelopen zaterdag. Sinds kort is hij benoemd tot Pnns Douwe van de Leusdense carnavalsvereniging D'Ouwe Klomp (die in de plaats kwam van de Gouwe Klomp). De raad van elfen zijn famihe hadden bedacht dat zijn vijftigste verjaardag niet zo maar voorbij kon gaan. 's Ochtends om 8.00 uur stond de raad van elf naast zijn bed om hem een ontbijt te brengen. Voor zijn deur had de decorbouwer van de vereniging, Tonme Hofland, twee enorme narren neergezet, met daartussen een hangmat, waarop een Abraham zat naar het evenbeeld van Roos. Dat was nog het minst erg. Zijn zoon had verzonnen dat hij eerst tien opdrachten moest vervullen voor hij zijn cadeau zou krijgen. Op zijn verjaardag moest Roos door heel Leusden waar hij verschillende karweitjes moest uitvoeren, zoals het schoonmaken van de deur van een van de leden van de raad van elf. Na een dag hard werken kreeg hij pas zijn beloning. Op een voor de winter be langrijk ogenblik(half de cember), kwijnt de hoge- dxukinvloed weg en worden we blootgesteld aan de we dergeboorte van de westelij ke hoogtestroming. Dat geeft zicht op regen, wind en zach te lucht. Dynamo achter de ingrijpen de weersomslag is een groot depressiegebied, dat zich op de Oceaan nestelt. Randsto- ringen zullen zich uit dit moedersysteem over een groot deel van Europa uit breiden. De winter zal daardoor een flinke aderlating ondergaan en als de kaarten niet liegen, gaat Koning Winter later ook in Scandinavië voor de bijl. Sommige mensen zeiden al eerder tegen mij dat het heersende weerbeeld niet geschikt was voor een winter van allure. 'De sloten moeten eerst vol', zei een van mijn medewer kers laatst. Hij gelooft nog steeds heilig in een kletsnat te periode, als ouverture van eventuele winterse uitspat tingen. Ook in de historische winter van 1962/63 kwamen depres sies, na enkele vroeg-winter- se speldeprikken, enige tijd op de mat Op de 16e decem ber was er zelfs een storm. Pas tegen de Kerst sloeg Thialf terug, om daarna bijna drie maanden genadeloos te regeren. Gisteren vond de inleiding plaats tot het andere weer beeld. Er viel wat neerslag. Vandaag krijgen we de overgang naar meer onbe stendig weer. Vanuit het zuidwesten nadert een fron tensysteem, dat met regen over ons gebied trekt. De computers berekenen voor donderdagmorgen een aftap ping van 5 tot 10 mm. De tem peratuur gaat geleidelijk in de lift en zal richting 10 gra den gaan. Ook de rest van de week, in clusief het weekeinde, hou den we wisselvallig en vrij zacht weer, met van tijd tot tijd regen en wind. De eerste tien dagen van december zijn koud verlo pen. In Leusden lag de ge middelde temperatuur op 2.1 graden. Wel was de periode zeer zonnig. De warmtebron was meer dan 20 uur zicht baar, voornamelijk voor re kening van de eerste drie da gen. Toen scheen hij vrijwel het maximale aantal uren. (Vorig jaar kregen we lande lijk slechts 14 uur in de hele maand). Neerslag viel er nauwelijks. Bij ons slechts 1.1 mm. Er werden weer de nodige punten verdiend voor het koudegetal, de som van de negatieve etmaalgemiddel den. Deze maand liep het aantal bij medewerker Kiel- stra op tot 8.9. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Redaktle: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp. Redaktle-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur Redaktle en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17.30 en 18.30 uur), tel. 033-945272. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze 'nspekteur bezorging, overdag: 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num mer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. ue LtubUtH KRANT is een uugave van de BDU-Krantenkomblnatie te Barneveld. SVA-KAARTTOERNOOI ACHTERVELD - Vrijdagavond zal de derde ronde worden ge speeld van het SVA-kaarttoemooi, m de kantine op het Kerstens- sportpark. De aanvang is 20.00 uur, inschrijven vanaf 19.30 uur. Er zijn weer een aantal prijzen te win nen. Aan dit kaarttoemooi kan al leen worden deelgenomen door leden, donateurs en overige me dewerkers van de vereniging TEVENS OPGAVE NIEUWE t ABONNEES. „.QV 3 LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Lensden Dagelijks kontinue lokaal nieuws en service-berichten. Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u bellen naar de Redaktie Leusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties: Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. I Brink). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis- krant van Leusden. Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,- per dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor. KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag. BEELDPAGINA (met logo): taneven op aan vraag. Kontrakt-korting mo gelijk. LEUSDEN - In de nacht van dins dag op woensdag werden er op I verschillende punten in Leusden I alcoholcontroles gehouden. Er j werden geen automobilisten aan- I gehouden. De controles zijn in het I kader van de actie "Rij alcoholvrij', I die duurt tot eind januari. De politie in Leusden werkt in dit verband I samen met haar collega's uit Amersfoort. De komende weken j zullen op verschillende punten in de regio de controles worden her- haald. i Vrijdag 15 december I 11.00 uur-15.00 uur: Volksdansdag voor ouderen, Speeltuin Blijhof, Lisidunalaan 2 j 20.00 uur: Filmliga met Good I Morning Babilonia, Claeverenblad, Brink 16 20.00 uur Modeshow Sport 2000 ism modezaken Hamershof, De Korf, De Smidse 1 Zaterdag 16 december I 20.00 uur Eenakteravond De 1 Eendracht, Groot Krakhorst, I Bolderikhof 18 20.00 uur Toneeluitvoering PJGU, I De Korf, Smidse 1 21.00 uur Bullshit Bluesband, De Geut, Zwarteweg 29 Zondag 17 december 12.00 uur Koffieconcert, I Claeverenblad, Brink 16 I 20.00 uur Kerstcabaret Virus, De Til, Hamersveldseweg 30 i Maandag 18 december 19.30 uur Kerstzangavond rk- j kerk Sint Josef, Hamersveldseweg 51 j Dinsdag 19 december 20.00 uur-22.00 uur: Kennismakingsbijeenkomst j nieuwe Leusdenaren, kelder gemeentehuis, Erf 1 j 20.00 uur Kerstviering KPO, I Groot KrakhorstBolderikhof 18 i 20.00 uur Adventsviering NCVB 1 Zuid, Trefpunt, Arnhemse weg 75 Woensdag 20 december 15.00 uur kerstviering I Zonnebloem, Don Bosco, Dode weg 6a Vrijdag 15 december I 20.00 uur: S.V.A. kaarttoumooi, I Kantine Sportpark Zaterdag 16 december 12.00 uur: Radio programma Pa- I per Clip, 'De Klaveet' I 20.00 uur: Disco Show de Klaveet I Zondag 17 december 11.30 uur: Frühschoppen I 'D'Ouwe Peerdestal' Maandag 18 december 19.30 uur: Schrijven Amnesty, I Schwagermann Dinsdag 19 december 9.00 uur: Welfare club Zonne bloem, 'Ons Gebouw' 15.30 uur: Avanti Judoclubkam pioenschappen, sportzaal j Woensdag 20 december j 9.00 uur: Handwerkhobbyclub I 'De Moespot'

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3