,Mij wordt een streek geleverd" AMRO-bank heeft geldautomaat Rabobank Biezenkamp opent kleiner kantoor Kramen Hamershof niet meer op vrijdagmiddag en -avond igenaar reisbureau maakt zich boos over komst concurrent Sinterklaas Blijhof Beaujolais primeur door Stefan Steenkamp WOENSDAG 15 NOVEMBER 1989 het bestuur." Hij benadrukt dat hij geen ruzie heeft met het bestuur, maar dat zijn aftreden als bestuurs lid gezien moet worden als een gebaar van machteloosheid, waar uit blijkt dat het onmogelijk is om m het winkelcentrum aan branchebe scherming te doen. „U moet zich eens voorstellen als er bijvoor beeld 15 slagers in het winkelcen trum komen," zegt hij. Een jaar geleden slaagde Kui pers er ovengens wel in een mo gelijke concurrent uit het winkel centrum te weren. Hij was toen vol gens zijn zeggen op tijd op de hoogte gesteld door een winkelier die ook van plan was ruimte te verhuren aan Star Travel, die al eerder plannen had voor een vesti ging in Leusden. Kuipers is het wel eens met het principe van vrije concurrentie, maar hij maakt zich zorgen over de wijze waarop vol gens hem Star Travel de nieuwe vestiging denkt te exploiteren. „Het gaat om een franchiseorgani- satie, die de vestigingen met zelf rechtstreeks exploiteert, maar dit overlaat aan zogenaamde fran- chiseondernemers. Deze maken gebruik van de diensten van Star Travel, maar voeren het bureau voor eigen rekening. Deze formule is in de reiswereld nog omstreden, zegt Kuipers. In Leusden is volgens hem geen plaats voor twee reisbu reaus. „Er wonen ruim 27.000 men sen hier, waarvan een deel zijn werk elders heeft. Deze mensen boeken voor een belangrijk deel hun reizen in de plaatsen waar zij werken. Verder zijn wij afhankelijk van de omzet die wij maken met de zakenreizen. Een meuw reisbureau zal een deel van die omzet nemen, maar hij moet van goede huize ko men om hier goed te blijven draai en." De winkelier waar Kuipers zich zo boos over maakt, vat de kritiek nogal laconiek op. „Ik kan de te leurstelling van Kuipers best be grijpen," zegt Hendrikse van Euro- fleur. „Ik heb dat gevoel ook gehad toen 50 meter van mijn zaak een andere bloemenzaak kwam (Kroe- zeman, red). Je moet daar nu een maal mee leren leven. Er is hier een vrije economie. Als iemand twee kopers heeft voor zijn huis, dan verkoopt hij toch ook aan de hoog ste bieder. En als ik dan zie dat er drie reisbureaus belangstelling hadden voor vestiging in Leusden, denk ik niet dat deze ontwikkeling is tegen te houden." Dat is ook de mening van het college van burgemeester en wet houders, die m een bnef aan Kui pers over deze zaak schnjft: „Ge constateerd moet worden, dat nu het winkelcentrum 10 jaar operatio neel is, de destijds overeengeko men brancheverdeling annex op pervlakteverdeling thans nog slechts op beperkte schaal kan worden aangetroffen." Bij de start van het winkelcentrum moesten de winkeliers, die ruimte kochten bij Delta Lloyd Vastgoed, die het win kelcentrum bouwde, een overeen komst tekenen, waarin een zoge naamd kettingbeding was opgeno men. Dit hield in dat wanneer een winkelier van plan was zijn zaak te verkopen, hij verplicht was dit ge durende een periode van vijf jaar alleen over te dragen aan een on dernemer in dezelfde bedrijfstak. De bedoeling hiervan was, dat de nieuwe winkels de kans kregen zich te ontwilkelen, zonder m de beginperiode rekening te moeten houden met concurrentie. Die in beddingsperiode, zoals dat in jar gon wordt genoemd, is voor het bestaande deel van de Hamershof inmiddels ruimschoots verstreken. Wethouder De Jongh, onder wiens portefeuille het vestigings beleid valt, is dan ook geenszins van plan regelend op te treden. „Uit andere zaken, die door de De geldautomaat van de Amio-bank. LEUSDEN - Bij het kantoor van de AMRO aan de Kooikersgrzcht is sinds kort een geldautomaat aanwezig. Het is ook voor mensen die geen klant van de AMRO-bank zijn, maar wel m het bezit van een bankpas met PIN- code mogehjk om 24 uur per dag geld op te nemen. LEUSDEN - De Blijhof organiseert voor zaterdag 2 december het jaar lijkse Sinterklaasfeest. Het pro gramma begint 's ochtends om 10.00 uur en 's middags om 13.30 uur. De toegang is voor leden gra tis. Kaartjes kunnen op vertoon van de lidmaatschapkaart afgehaald worden bij de Blijhof, Lisidunalaan 2 op maandag 20 november van 19.30 uur tot 21.00 uur en dinsdag 21 november van 9.00 uur tot 11.00 uur. Inlichtingen: 944951. ISDEN „Ik ben boos en geagiteerd en ik ervaar de trans- e, waar Hendriksenu mee bezig is als een streek die hij soonlijk aan mij levert." L. Kuipers, de exploitant van het ibuieau Holiday Feeling laat zich in niet mis te verstane oordingen uit over de onderhandelingen die de eigenaar de bloemenzaak Eurofleur met de Nijkerkse reisorganisa- Star Travel voert. Het gaat om een mogelijke vestiging van tweede reisbureau in een deel van de bloemenzaak, die nu als cadeaushop in gebruik is. Zowel Kuipers als Hendrikse- iben hun zaak in winkelcentrum De Hamershof. De eerste dt dat er geen plaats is voor nog een reisbureau. Volgens driksemaakt Kuipers zich echter onnodig druk, omdat hij vrije ondernemer zelf kan uitmaken aah wie hij zijn ruimte haart. reisorganisator maakt zich d6 al boos, omdat volgens hem dnks in onderhandeling is ge gaan met Star Travel zonder hem daarvan op de hoogte te stellen. Ook het bestuur van de winkeliers vereniging De Hamershof was niet op de hoogte van de onderhande lingen, zodat het onmogelijk was de vestiging te voorkomen. Voor Kuipers reden om als bestuurslid van de vereniging af te treden. Naar zijn mening is het namelijk de taak van de belangenorgansatie bij dergelijke affaires regelend op te treden. „Bij deze zaak en ook in het verleden bleek dat dit niet gebeurt. Er is voor mij nu geen reden meer lid te zijn van de winkeliersvereni ging. Dit had in goed overleg op gelost kunnen worden. Nu is het volledig buiten het bestuur omge gaan. Wij zijn voor een voldongen feit gesteld. Het is een goed ge bruik dat de winkelier die ruimte wil afstoten contact opneemt met motor als crossmotor was bedoeld en niet WA verzekerd was, terwijl de jeugdige berijder ook nog geen rijbewijs bezat. In zo'n geval hoort een crossmotor op een aan hangwagen vervoerd te worden naar het crossterrein. De straf was aanzienlijk. De motor, die zijn vader voor/ 2000, - voor zoon-lief had aangeschaft, werd op de straf zitting "aan het verkeer onttrok ken", zoals de juridische bena ming luidt. Dit houdt in dat de mo tor, nadat het vonnis van de kan tonrechter onherroepelijk is ge worden. vemietiad wordt. Een zwaardere straf dus dan de 600,- boete, die onverzeker- den knjgen opgelegd. Motivering is dat dit de eenvou digste oplossing is om te zorgen dat zo'n crossmotor met meer op de weg kan komen. Wel een waarschuwing voor degenen die gemakshalve 'even' hun crossmo tor als vervoermiddel gebruiken. „Edelachtbare, ik heb op een in validenparkeerplaats geparkeerd, maar ik ben toch ook invalide, zoals u ziet", sprak een bejaarde mwoner van Hooglanderveen. „Dan moet u een verklaring aan vragen en die kaart zichtbaar in uw auto neerleggen". Jawel, maar zo'n verklaring kost weer enige tientjes en dat kan een beletsel vormen. „De heb het de politie uitgelegd en gedaan wat ik kon", vond de ver dachte. Dat vond de officier eigenlijk ook wel en ze eiste dan ook, gelet op de persoonlijke omstandigheden, een schuldigverklaring zonder oplegging van straf. ,,Dat is de uit komst die ik had veewacht", sprak verdachte tevreden. LEUSDEN - Het college van bur gemeester en wethouders stelt voor om de vrijdagmiddag en - avond te schrappen als mogelijk heid voor verkopers om met hun kraam op de Hamershof te staan. Het gaat om 6 standplaatsen. Het blijkt dat de standhouders in de avonduren veel last hebben van vandalisme en diefstal. Daarom hebben twee standhou ders verzocht om hun vergunning te wijzigen en hen toe te staan om van 9.00 uur tot 18.00 uur op de Hamershof te staan. Deze tijden zijn op dit moment van 13.30 uur tot 21.00 uur. Het blijkt ook dat de par keerdruk op de vrijdagmiddag groot is. 's Ochtends is dat veel minder. Opengevallen plaatsen door vertrek van standhouders zullen met meer opgevuld zullen worden, maar de huidige stand plaatshouders zullen op de vrijdag middag mogen blijven staan. De vestiging van Hohday Feeling. Eigenaar Kuipers maakt zich boos over de gang van zaken rond de komst van een concurrent. hier duurder, tenzij je verhaal hebt". Zo for- Mr. Nuboer, kanton- op de strafzitting van 9 het uitgangspunt bij Het is natuur- >ch dat het vordeliger is en boete meteen, bij de eer- Jstantie te betalen. Hoe meer ten zich er mee moeten be- hoe meer geld het gaat n. ondervonden diverse ver- len op deze strafzitting. Ie- die zijn rijbewijs in een an- auto had laten liggen, rea- je niet op de acceptgiro van >die hij thuisgestuurd Op de zitting werd de 45, Het niet te betalen ir excuus van een parkeer- van 35,- leverde diverse leen boete van/ 60,- op. iemand uit Nijkerk, wiens niet geheel juist was overge- n, werd op zijn woord ge- toen hij zei nooit een ac- jiro ontvangen te hebben. Hij met een opgevoerde brom- jereden en volgens de gege- van het parket een accept- - van 120,- gekregen. „Ge- het onjuiste adres, houd ik naar op het oorspronkelijke ig", vond de officier. angen van 17 jaar had op een _i motor gereden op de bare weer in Soest, hoewel de rechter zijn behandeld, blijkt ook dat het geen enkele zin heeft om als overheid regels op te stellen. Elke keer als het weer geprobeerd werd, kreeg de betreffende ge meente van de rechter de kous op de kop. De gemeente kan dan ook niet de hoeder zijn van het onder nemerschap. Los daarvan gaat het om een winkelier van de Hamers hof die een collega in de proble men brengt. Moeten wij dan optre den?" Ook de winkeliersvereniging vindt de uitlatingen van Kuipers on gegrond. De voorzitter van de ver eniging, Berghuizen, wil eerst zelfs helemaal niet reageren, omdat hij vindt dat Kuipers met zijn verhaal niet naar de krant had moeten gaan. „Wij staan dan ook helemaal niet achter de uitlatingen van Kui pers, die geheel voor zijn rekening komen," zegt Berghuizen. Later komt hij daarop terug en gaat na ruggespraak met zijn medebe stuursleden in ook in op één van de opmerkingen van Kuipers. Die vindt dat door de vrije vestigingen in de Hamershof het straks onmo gelijk worden goede afspraken te maken over welke winkels er in het nieuwe deel van het winkelcen trum moeten komen. Dan zal er ook een herverdeling van de bestaande ondernemingen komen over beide gedeeltes. „Als er nu al problemen zijn, zullen win keliers straks minder gauw bereid zijn om aan nieuwe afspraken mee te doen," denkt Kuipers. Berghui zen is het niet met hem eens. „Over H2 (het nog te bouwen deel van de Hamershof) hebben wij keiharde afspraken met de gemeente. Wij zijn daarbij een volwaardige part ner. In de inspanningsovereen komst tussen de gemeente en de projectontwikkelaar MBO, die het nieuwe deel gaat bouwen, staat dat de MBO verplicht is de winkeliers vereniging te betrekken m de za ken die voor haar van belang zijn. Onze belangen worden behartigd door het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond (KNOV), die de tijd en de kennis hebben zich met dat soort zaken bezig te houden. De zorg van Kuipers is dus ongegrond." van de beschikbare ruimte aan een nieuw reisbureau. verhuurt een deel LEUSDEN - De nieuwe oogst van de Beaujolais zal donderdag op verschillende plaatsen in Leus den ten doop worden gehouden. Harry van Schaik van Wijnhan del Gall Gall zal donderdag middag de eerste fles aanbieden aan burgemeester Panis. Hij zal daarin worden bijgestaan door de inmiddels bejaarde zoon en doch ter van de Amsterdammer Gall, die in 1884 met zijn broer de basis legde van het huidige filiaalbe drijf. De wijn zal per bakfiets naar het gemeentehuis worden getransporteerd, waar Van Schaik de primeur rond 14.00 uur aan de burgemeester zal aanbie den. Franse muziek en een fraaie kaastafel staan de bezoekers van café De Swartesteegh morgen avond te wachten. Zij worden door het echtpaar Van Maanen uitgeno digd om met hen, vanaf 21.00 uur, het glas te heffen, ter gelegenheid van de nieuwe oogst Beaujolais. Er wordt met belangstelling uit gekeken naar de nieuwe Beaujo lais, waarvoor de verwachtingen hoog gespannen zijn. De wijn, af komstig uit het 22.000 hectare gro te, 80 kilometer lange Beaujolaisge- bied, kwam reeds begin septem ber van de stokken, net zo vroeg als in de bijzondere jaren 19474, 1976 en het absolute topjaar 1985, toen ook de Bordeaux en de Bour gogne hoog scoorden. De nieuwe Beaujolais lijkt het ook deze keer goed te gaan doen. De uitzonderlij ke warmte, met wat regen en on weersbuien, leverde prachtige violet-rode druiven op met een hoog suikergehalte. ?aug van het filiaal aan de Biezenkamp is verplaatst. LEUSDEN - Deze maand heeft de Rabobank de nieuwe ruimte in winkelcentrum De Biezenkamp in gebruik genomen. De bank was al gevestigd in het pand, dat gedeeld werd met de Keursla gers. Een deel van de activiteiten zijn echter overgebracht naar het kantoor in De Hamershof. Het fi liaal had daarom minder ruimte nodig. Ook de ingang van de bank is verplaatst. Bij het kantoor aan de Biezenkamp kan men alleen terecht voor de zogenaamde kashandelingen, zo als het storten en opnemen van geld. Voor leningen wordt men doorverwezen naar het kantoor in De Hamershof. De ruimte die de Rabobank minder nodig heeft, komt nu ter beschikking van de Keurslagers. Bij het opmeuw inge richte kantoor is een geldautomaat aanwezig. Ook de loketten werden veranderd. Het personeel werkt nu achter veihgheidsglas.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 11