HEün Iedereen is e wild van! I Gratis ven,,, „ST**»l MH00ta«* 5 ^TOERKOOP ReisburoLeusden |BJ Holiday Feeling Milieu bericht BDU-TV EN WIN EEN DINER laat meer bouw stookgedrag kan milieu aantasten vrijheid bij dakkapellen I' 3 >C ga zorgvuldig om met tuingroendepots GEMEENTE Reizenverkopers met (vijf sterretjes! SPELREGELS EN DEELNAMEFORMULIER KRANT I WOENSDAG 15 NOVEMBER 1989 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 2, 15 november 1989 ,Vv.»VSN...\v.. v-vvvVvf »tVw\\Sv^»NV >X«#W-xSVvVX kV. "V'XW Het stoken van een allesbrander of open haard kan het milieu zeer ern stig verontreinigen. Zeker als er verontreinigde stoffen in de haard of kachel worden verbrand. Maar zelfs als deze stookinstalla- ties zo goed mogelijk worden ge bruikt, komen stoffen als koolmo- noxyde, kooldioxyde (C02), roet en zwaveldioxyde vrij In buurten waar veel kachels en open haarden worden gebruikt kan de luchtver ontreiniging, zeker als het mistig is, nogal oplopen. Kiest u toch voor een open haard of allesbrander stook dan geen ge bruikt hout. Dit is meestal geverfd, gelakt, gelijmd of geïmpregneerd. Bij het stoken kunnen zeer gevaar lijke gassen ontstaan De naam al lesbrander klinkt goed maar in fei te zijn deze kachels alleen geschikt voor hout en kolen. Ze werken trouwens het beste als u zich tot één brandstof beperkt. Het stoken van allerlei andere stoffen zoals huis vuil, bijvoorbeeld: kartonnen do zen, lege melkpakken, oude schoe nen en dergelijke, is uit den boze. Het leidt tot aantasting van de ka chel en veroorzaakt stank en lucht verontreiniging Bij verkeerd gebruik is een allesbrander alles behalve milieuvriendelijk Let erop dat het vuur goed en re gelmatig brandt. Bij onvolledige verbranding komen ook extra ver ontreinigende stoffen vrij. U kunt controleren of u goed stookt door op de kleur van de rook te letten. Witte of kleurloze rook wijst op een goede verbranding. Als de rook grijs, blauw of zelfs zwart is, is er sprake van veelluchtverontrei niging". Burgemeester en wethouders heb ben besloten hun beleid op het ge bied van de bouw van dakkapellen te herzien. Bij rijtjeshuizen was dit beleid tot nu toe gericht op de toe passing van standaard-ontwerpen. Naast de ontegenzeggelijk positie ve kanten riep dit beleid in toene mende mate ook bezwaren op. De standaard-ontwerpen hadden als voordeel dat'ze technisch en esthetisch verantwoord waren en tegen weinig kosten onmiddellijk voor de bouwaanvrager beschik baar waren. Een nadeel van de standaard-ontwerpen was echter dat geen rekening kon worden ge houden met individuele wensen en ideeën, hoe aanvaardbaar deze op zichzelf waren. Zo'n situatie past niet in het klantgerichte beleid dat dit gemeentebestuur wil voeren Burgemeester en wethouders heb ben daarom nieuwe regels voor de bouw van dakkapellen opgesteld. Die regels zijn er enerzijds op ge richt de bouwaanvrager een grote re vrijheid te bieden, anderzijds wildgroei te voorkomen. Voor rij tjeswoningen gelden als belang rijkste regels: - In hetzelfde rijtje moeten de hoogte, de hoogteplaatsing, de materiaalkeuze en de vormge ving van dakkapellen precies hetzelfde zijn. De breedte en de breedteplaatsing (de plaats in het horizontale vlak) mogen va riëren. - Onder de nokvorst moeten twee rijen pannen gehandhaafd blij ven. - Bij tussenwoningen moet de dakkapel tenminste 50 cm uit het hart van de scheidingsmuur wor den geplaatst, bij eindwoningen tenminste 75 cm uit de buiten kant van de eindgevelmuur. - De kozijnhoogte mag niet meer dan 1,20 meter bedragen. Het gewijzigde beleid brengt met zich mee dat geen nieuwe stan daard-ontwerpen voor dakkapel len zullen worden gemaakt. Be staande standaard-ontwerpen blij ven, wanneer zij binnen het nieuwe beleid toepasbaar zijn, voor be langstellenden beschikbaar. Voor nadere informatie over de bouw van dakkapellen kan contact worden opgenomen met de afde ling milieu en bouw- en woningtoe zicht, telefonisch te bereiken via doorkiesnummer 961746. vergaderagenda 16 november: Commissie Financieel Beleid en Be heer. Belangrijkste agen dapunt is de bespreking van de onderhoudsnota's Wegen, Rioleringen en Gebouwen. 20 november: Commissie Verkeer. Op de voorlopi ge agenda staat de nota Hoofdstructuur autover keer in Leusden-centrum en de verkeersdrempels in de wijk Rozendaal. De vergaderingen worden gehouden in het gemeen tehuis en beginnen om 20.00 uur De stukken die daar wor den besproken liggen ter inzage bij het bureau voorlichting. actuele folders belastingherziening Je zult ze de kost moeten geven, mensen die het be lastingstelsel eens grondig zouden willen herzien. De commissie Oort heeft er echt iets aan gedaan. De gevolgen van die be moeienissen zijn vanaf 1 januari voor iedereen merkbaar. Bij het bureau voorlichting is een folder tje verkrijgbaar met de belangrijkste veranderin gen in het belastingstelsel. verstandig stoken De laatste jaren is de be langstelling voor kachels en (open) haarden sterk toegenomen Het is na tuurlijk wel gezellig, maar aan een haard of kachel zijn ook nadelen verbon den. Onjuist stookgedrag (zie het artikel op deze pa gina) tast het milieu aan, maar bevordert ook het ontstaan van schoorsteen branden. Tips voor het verstandig gebruik van hout- of ko- lengestookte kachels en haarden vindt u in de fol der Verstandig stoken", verkrijgbaar bij het bu reau Voorlichting. 3 c 3 3 diverse vergunningen Sint Nicolaascommissie, intocht van Sint Nicolaas te Leus den op 18 november 1989. Winkeliersver. Achterveld, intocht van Sint Nicolaas te Achterveld op 18 november 1989. Bestuur Carnavalsver., houden van het prinsenbal op 18 november 1989 1 Bestuur Carnavalsver plaatsen 5-tal reklameborden cn maximaal 20 affiches. Maanweg 6, kappen van een rij sparren. Wildenburgstraat 7, kappen van een sierkers Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking een be zwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. Nadere informatie over bovengenoemde vergunningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (overige vergunningen). Op de tuingroendepots mag niet alles gestort wor den. Denaam geeft het al aan, hetgaatomtuingroen. Het groenvuil, zoals gras, onkruid, struiken en takken wordt door de kompomix van de verzamelplaatsen ge haald. De machine versnijdt het groenvuil. Daarom is het absoluut verboden bielzen, tegels en plastic zak ken op de verzamelplaatsen te storten. De kompomix zou daardoor worden beschadigd. Het klein gemaakte groenvuil wordt daarna bij het Sluisje opgeslagen. Daar wordt het groenvuil gecom- postcerd tot een grondverbeteraar. Plastics die nog achtergebleven waren zullen de waarde van de grondverbeteraar sterk doen verminderen. Het is dan ook echt noodzakelijk om plastic zakken te legen op het tuingroen-depot en daar niet achter te laten. Leusden GEMEENTE LEUSDEN BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Leusden brengt ter openbare kennis, dat verzoeken om bouwvergunning zijn ingediend t.b.v. het uitbreiden van de bedrijfsruimte op het per ceel Eikenlaan 47 het realiseren van een tijdelijke voorziening t.b.v. uitbreiding van de squashbanen bij de Inslag aan de Groene Zoom één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekening(en). De tekeningen liggen van donderdag 16 no vember 1 989 t/m woensdag 29 november 1989 op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afde ling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 209, 't Erf 1 te Leusden. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp(deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren tegen het verlenen van vrijstelling schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Leusden, 13 november 1989. De burgemeester van Leusden, Mr. A. Panis. HC» De Komenij 6, 3831 NC Leusden-C, (Winkelcentrum „Hamershof"), Tel 033-941942 <*tgSE£,f* Specialisten in vliegreizen, aktiefvakanties en cruises. WATERSCHAP GELDERSE VALLEI Vergadering van het Gecombineerd College van het Waterschap, op woensdag 29 november 1989, des namiddags om 13.30 uur in de raadszaal van de gemeente Barneveld. AGENDA 1 Opening 1a Beëdiging hoofdgeërfde D J. Stellingwerf 2 Trekking stemmingscijfer 3 Vaststelling verslag vergadering d.d 21 juni 1989 4 Ingekomen stukken en mededelingen 5 Beschikbaarstelling krediet t.b.v. a. verbetering detailwaterbeheersing; b. aanschaf IBM-pc met printer, c aanschaf kadastrale plans en topografische basiskaart. 6 Vaststelling 1e wijziging op de begroting voor 1989 7 Overeenkomsten met het waterschap Vallei en Eem 8 Presentiegelden leden Gecombineerd College 9 Vaststelling begroting 1990 10 Beschikbaarstelling krediet t.b.v. a. Voorbereiding verbetering Vlastuinerbeek te Scherpenzeel; b. Automatisenng Technische Zaken 11 Vaststelling 1e wijziging op de begroting 1990 12 Vergaderplaats Gecombineerd College 13 Rondvraag 14 Sluiting Barneveld, 15 november 1989. De watergraaf, H. Geurts Onder hel motto: „Ki|k naar BDU-TV en win een diner voor twee" brengt de kabelkrant samen met de krant tien weken lang een foto puzzel met elke week als prijs een diner voor twee personen in hel restaurant, dat op de kabelkrant staal aangegeven U kunt meedoen via het originele deelnamelormulier in deze krant (dus geen fotoko pieën'). Alleen volledig ingevulde formulieren komen in aanmerking voor deelname. Uw oplossing dient uiterlijk dinsdagmorgen 9.00 uur in hel bezit van de centrale redaktie van BDU-TV Ie zijn. De spelregels: Elke dag verschijnt in de cyclus van de kabelkrant een loto van een voorwerp Bijvoorbeeld, een bulldozer. Wal u moei doen is de eer ste letter van de naam van dit voorwerp opschrijven, in dit geval een B 2 Het eerste voorwerp verschijnt op maandag, hel laatste op zon dag Na zeven dagen hebl u op deze manier zeven letters verza meld. 3 Van die zeven letters maakt u een woord, dat past in een van de opengelaten ruimtes van de bijgaande zin Dat woord vult u in op het deelnameformulier 4. Wie lien weken lang elk woord goed heelt ingevuld en de complete zin na de laatste week correct ingevuld naar de centrale redaktie van BDU-TV zendt, maakt kans op een extra prijs. 5. Personeelsleden van de BDU en lamilie. tree lance- medewerkers en andere bij de BDU betrokkenen, zijn uitgesloten van deelname. 6 Over de uitslag kan mei gecorrespondeerd worden Die uitslag staat elke week op de kabelkrant. De zin, die na tien weken puzzelen compleet dient te zijn, luidt als volgt: „De kabelkrant van BDU-TV isen Deis uitermate geschikt voor en de van aangebo den produkten zal stijgen, dankzij een grole Com mercials op BDU-TV zullen de zijn om een produkt te kopen BDU-TV een succesvolle l I De gevonden voorwerpen van weekzijn: DAGPUZZEL BDU-TV deelnamelormulier 1 NAAM 2. A0RES 3. POSTCODE 4. PLAATS 5. NAAM KABELKRANT 6 De oplossingen moeien voor dinsdagmorgen 9 00 7 uur in hel bezit zijn van de centrale redaktie BDU-TV. Postbus 67. 3770 AB Barneveld. Nieuwstraat 15 De eerste letters vormen hel woord VERORDENING BESCHERMING NATUUR EN LANDSCHAP PROVINCIE UTRECHT 1982 Gedeputeerde Staten van Utrecht maken bekend dat van 7 november 1989 tot 5 december 1989 in het Provinciekantoor Rijnsweerd, kamer C 3.41, Galileïlaan 15 te Utrecht, alsmede ter gemeentesecretarie van de gemeente Leusden, ter inzage ligt de ontheffingsaanvraag ingevolge de Verordening bescherming natuur en landschap provincie Utrecht 1982 een opslagplaats van Speksnijder G.. Driftakkerweg 4a 3833 AB Leusden. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van deze ontheffing kunnen tot 5 december 1989 schriftelijk worden gericht tot het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht, Postbus 80300, 3508 TH Utrecht. Zij, die schriftelijk bezwaren indienen, kunnen daarbij verzoeken in de gelegenheid te worden gesteld om hun bezwaren mondeling toe te lichten ten overstaan van een commissie uit hun midden PROVINCIE li UTRECHT In ons gezellig bedieningsrestaurant kunt u genieten van een speciaal wild-menu. Wildsoep Marie-Louise Een heldere krachtige wildsoep, geserveerd met croutons en naar keuze, een glaasje cogn 0 of rode pon. Wildplateau Nesselrode Een combinatie van heerlijk gebakken hazerugfilet en eendeborstfilet, champignon m en spekjes. Geserveerd met een romige wildsaus en verse kruiden. Bavaroise aux fruits de Bois Een luchtige dessert met bosvruchtjes en eei toefje slag. Dit voortreffelijke menu is extra vriendelijk geprijsd, slechts/34,50. Bij het hoofdgerecht serveren wij een warm appel gevuld met verse firuitcómpote, een fantasie-aardappel met pruimen en groente AC Restaurants. Verrassend Veranderd. AC Restaurant Oud Leusden. Afslag Maarn-Doorn, Vlooswijkseweg 1. E30/A28 Utrecht Hoevelaken Tel. 033 61401

Leusder Krant | 1989 | | pagina 4