WOL bestaat tien jaar rins DUO volgt Hannes Puup op iazar geslaagd initiatief int Joseph en Zonnebloem Prinsenbal d'Ouwe Klomp mag niet in Roda-kantine leusderh Kruisvereniging bestaat niet meer igermgspenode' ingeluid met Prmsenbal Film in de Blijhof Lezing over bijen Lezing Leusdense land schappen Kaartavond Frühschoppen Achtervelds nieuws lOENSDAG 15 NOVEMBER 1989 ACHTERVELD - De vereniging welzijn ouderen Leusden bestaat 10 jaar en houdt daarom een feest- week van 20 tot en met 24 novem ber voor de senioren uit Achter veld, Leusden, Musschendorp en Stoutenburg. Het programma om vat ondermeer een busreis op maandag 20 november. Instap- plaatsen in Hamersveld en bi) Ver zorgingshuis Sint Joseph in Achter veld rond 11.00 uur. De busreis gaat naar het natuur rijke Montferland, 's Heerenberg, Gendringen. In Lievelde in de her berg de Eve Kotse staat een koffie tafel gereed. Daarna volgt een be zoek aan het Streekmuseum Fre- riks in Winterswijk en een Buurt- schappenrondrit. Na de koffie met krentenwegge in De Schoppe om streeks 18.30 uur weer thuis. Op dezelfde dag in het Wolboom gebouw wordt vanaf 9.30 uur brid gedrive gehouden, onder leiding van S. de Jonge. Aanmelden vooraf bij 033-944481. Het maximum aantal deelnemers is 64. Om 13.30 uur wordt een simultaan damwedstrijd tegen H. Breit gehouden. Dinsdag 21 november vanaf 9.30 uur een simultaan schaakwedstrijd tegen H. Boemans en om 13.30 uur de UW soos. Woensdag 22 november vanaf 9.30 uur biljartcompetitie. Tussen 9.30 en 12.30 uur rummicub, sjoelen en andere spelletjes. Om 13.30 bridgedrive. Donderdag 23 no vember vanaf 9.30 uur klaverjas kaartwedstrijden. Om 13.30 uur be gint de Zonnebloem Handwerk- LEUSDEN/ACHTERVELD - In Achterveld zal er met ingang van het meuwe jaar geen kruisvereni ging meer zijn. Donderdagavond besloot de ledenvergadering de vereniging op te heffen. De organ- sisatie zal opgaan in een regionale stichting. In Leusden kon men nog niet overgaa n tot de opheffing van de kruisvereniging, omdat het aantal leden dat volaens de statu- soos. In de Kom kan vanaf half tien gevolksdanst worden en om 13.30 uur volgt een demonstratie koers- balspel. Vrijdag 24 november is er een feestelijke bijeenkomst vanaf 10.00 uur voor en door ouderen. In de Korf treedt 's avonds vanaf half acht het Ouderenkoor Wouden berg op. ten over de opheffing moet beslis sen, met aanwezig was. Daarom zal er voor woensdag 22 november een nieuwe vergadering worden georganiseerd. De fusering van de kruisverenigingen is nodig, omdat het rijk alleen nog maar organisa ties financiert, die een verzorgings gebied hebben van 250.000 inwo ners of meer. LEUSDEN - De nieuwe carna valsvereniging d'Ouwe Klomp, die in de plaats is gekomen van De Gouden Klomp mag haar Prin senbal niet in de kantine van Roda vieren. De vereniging had in eerste instantie toestemming van de gemeente gekregen om van de facilitieten van de voet balclub gebruik te maken. Het gebruik van sportkantines door derden is echter al jaren een doorn in het oog van de horeca. Deze beschouwen dit als onei genlijke concurrentie. De KNVB heeft daarom afspraken gemaakt met de horeca en de bij haar aangesloten verenigingen om dit gebruik aan banden te leggen. De vergunning voor d'Ouwe Klomp is daarom ter elfder ure ingetrok ken. De carnavalsvereniging moest daarom uitwijken naar pannekoe- kenboerderij De Hakhorst. Het be tekent ook dat het Prmsenbal niet op 18 november gevierd kan wor den, maar een dag vervroegd is. Op vrijdag 17 november zal om 11 over 11 de meuwe Leusdense Prins bekend worden gemaakt. Het bal begint om 20.30 uur. De entree is voor leden gratis. Voor met-leden is de toegangsprijs 7,50. Prins DUO spreekt zijn adjudant toe. scheiding van de vereniging de Puup. Na dit gedeelte werd de nieuwe Prins door de vice-voorzitter on derscheiden door hem de grote Puup om te hangen, de originele onderscheiding van de ver eniging. Dit officiële gedeelte werd hierna gevolgd door een po lonaise. Tijdens deze polonaise kwam er een verrassing. Plotse ling verschenen in de zaal de Leusdense Prins Bertus met zijn gevolg. Nadat allen weer het po dium hadder betreden werd het woord gevoerd door Prins Bertus Zoals bekend is is de Leusdense 'Gouden Klomp' van het toneel verdwenen. Wij besloten toch door te gaan en de meuwe ver eniging 'De Ouwe Klomp' werd opgericht. Namens deze ver eniging komen wij u van harte ge lukwensen met uw functie als Prins. We wensen u als buurtver eniging veel succes toe met de komende Achterveldse carnavals feesten-" Als geschenk werd Prins Duo een Des wijn aangebo den Dit is de laatste fles 'Gouden Klomp'-wijn en we hopen dat u er veel van zal gemeten", zei Prins Bertus. Prins Duo dankte zijn collega. „We zijn heel blij dat jullie door gaan en ik hoop dat jullie zullen slagen We hopen dat ook met uw vereniging de verstandhouding onderling weer goed zal zijn. Veel succes en hartelijk dank. Dit gedeelte werd afgesloten met een grote polonaise. Het feest ging door tot in de kleine uurtjes. vragen en de antwoorden daarop kon men raden wie de nieuwe Pnns zou zijn. Het lukte de drie ere-leden met de naam te raden. Daarna kregen twee aanwezigen uit het publiek de kans op de zelfde manier te raden wie de nieuwe Prins zou zijn. Het bleek dat Bert de Vette van de groep 'De Vriendenschaar' het juiste ant woord wist. Hij noemde Bertus Herder als de nieuwe Prins. Deze kwam uit de doos te voorschijn. Dit werd begeleid met een luid gejuich en een daverend applaus. Hij verwelkomde alle aanwezigen. ,,Zeven jaar geleden stond ik hier ook in dezelfde functie. Het was toen een hele ervanng voor mij. Dat is het nu ook weer. Ik zal onder de naam Prins Duo mijn regeringsperiode aanvaar den. Ik heb de naam Duo aange nomen omdat ik het niet alleen kan en vergezeld zal zijn van een adjudant. We vormen samen een duo." Vervolgens stelde de nieuwe Prins zijn adjudant voor. Dit bleek Gerard Horst te zijn, die dezelfde functie had vervuld bij de vorige Prins. „We zullen er een fantastisch Camavalseizoen van maken waarbij we ook de hulp van de Raad en alle Puupen en Puupinnen niet zullen kunnen mis sen", zei hij. Hierna overhandigde de Prins zijn persoonlijke onder scheiding aan zijn adjudant. Vervolgens werd er een nieuw dansmarieke door hem voorge steld. Dit was Timara van Vee- nendaal die Miranda Eggenkamp opvolgt. De Prins wenste haar al het goede toe en hoopte dat zij zich spoedig in de groep zou thuisvoelen en snel zou kunnen meedoen. Hierna werden door de Prins dne meuwe Raadsleden voorgesteld. Zij kwamen in de plaats van dne Raadsleden die niet meer als zo danig zouden optreden. De schei dende raadsleden waren Pieter Bokkers, Wim Houtveen en Ad Roosendaal. Hun plaats word in genomen door Cor Hoogland, Bertus Steenbeek en Jacques Schreuder. Zij werden onder scheiden met de onginele onder- LEUSDEN - In de Blijhof, Lisiduna- laait 2, wordt op zaterdag 25 no vember de tekenfilm 'Dumbo' ver toond om 10.30 uur en om 13.30 uur. De toegang is voor leden 2,- en voor niet-leden 3,--. 1TERVELD - In Huize Sint Joseph werd zaterdag een e gehouden in samenwerking met de Zonnebloem. In de •tiezaal waren een aantal stands geplaatst waar een aantal handwerkartikelen waren uitgestald. Deze waren akt door de bewoners van het verzorgingstehuis tijdens righeidstherapie en door vrijwilligsters. Van de op- st van de verkoop zullen weer nieuwe materialen worden schaft. De goederen van de Zonnebloem waren gemaakt 1 u !onnebloem-vrijwilligsters van de Welfare Club die ook ht wordt door bewoners uit het dorp die aan de vervaardi- tadden meegewerkt. LEUSDEN-ZUID - In de Woelige Hoek wordt donderdag 23 novem ber een kaartavond gehouden. Er kan deze avond worden geklaver jast en gejokert. De avond begint om 19.30 uur en de inschrijving is vanaf 19.00 uur. LEUSDEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen organi seert voor dinsdag 21 november in 't Vooronder, Burgemeester van de Postlaan 2 e;en lezing over bijen. Spreekster is mevrouw Noorda- nus-Hendriks. De avond begint om 20.00 uur LEUSDEN - De Historische Kring organiseert voor maandag 20 no vember een herhaling van de le zing die oud-Leusdenaar Hans Re- nes in december vong jaar hield over de landschappen in Leusden, De lezing wordt gehouden in De Til, Hamersveldseweg 30. De avond begint om 20.00 uur. ACHTERVELD - Zondag is er weer Frühschoppen in D'Ouwe Peerdestal bij hotel De Roskam. Aanvang: 11.30 uur. De muzikale medewerking zal weer worden verleend door de Hinterfelder Mu- sikanten die Oostenrijkse muziek zullen spelen. werd gemaakt dat er nog maar en kele prijzen beschikbaar waren voor de laatste ronde. Bij de Zonnebloemstand kon worden geraden naar het gewicht van een kaars. Ook hier geen ge brek aan belangstelling en deelna me. Ook de kinderen konden zater dag volop genieten. Alle aanwezi ge kinderen konden zich gratis als clown laten schminken. Tot grote verrassing van de kinderen kwam er om 15.00 uur een echte Clown opdagen. Deze wist al heel vlug de kinderen in de ban te knjgen. Hij besloot zijn optreden door met de kinderen een polonaise door het huis te lopen. Kort voor het sluitingsuur om 16.00 uur werd de winnaar bekend gemaakt, die het gewicht van de kaars had geraden. Het juiste ge wicht was 3 kilo en 50 gram. Me vrouw van Rossum was de emge die dit goed had. De bazar werd gesloten door de voorzitter van de Zonnebloem, de heer W. Meinten. „We zijn blij dat we weer samen met huize St. Joseph deze bazar hebben kunnen organiseren en er tussen Sint Joseph en de Zonne bloem een goede verstandhouding is," besloot hij de bazar. JTERVELD - Prins Duo II, de Heer Bertus van hendorp tot de Ruif vanaf de elfde van de over Puupenkoppen- (Achterveld). is aanvankelijk een ge le stemming in de Resi- het 100 Gram Gebouw taupenkoppenland waar tnavallers met weemoed •id moesten nemen van Hannes Puup de XVI die unbtsperiode erop had ndanks de inzet van de vier 's en de tien mannen van de ei Zij deden hun uiterste de stemming op te voeren it hoogtepunt: de verwelko- an de nieuwe Prins. De stem- [wam er pas goed in om elf minuten over elf. Pieter Bokkers wist de spanning heel goed op te voeren toen hij de drie ereleden Gijs Steenbeek, Cor de Vette en Gijs Voskuilen in een wervelwind van gesprekken wilde doen raden zien wie de nieuwe Prins zou wor den. De drie wijzen kwamen er met uit hetgeen de Halve Zool ook niet gelukte maar de Vriendenschaar slaagde hierin wel. In een sterrendoos en omringd door de dansmariekes was de meuwe Prins gezeten die na de onthullende Vriendenschaar uit spraak te voorschijn kwam. Puu- penkoppenland 1989-1990 zal wor den geregeerd door Prins Duo de XVII, Heer Bertus van Musschen dorp tot de Ruif. Met spetterende muziek en 11 maal 11 alaaf bezette hij met de Raad van Elf en de Puu- penkoppers de grote dansvloer. „Zeven jaar geleden stond ik hier om 11 over 11 kwam de nieuwe Prins uit de doos tevoorschijn. met mijn broek vol, nu half vol, maar met z'n allen maken we er een schoon carnaval van". Hij stelde voor de versterking van de dans mariekes groep, de charmante vrolijke Timara van Veenendaal voor. Als adjudant in tweede ambtstermijn Gerard Horst en de meuwe Raad van Elfleden Cor Hoogland, Sjaak Schreuder en Ben- Steenbeek. En elf minuten later was er hoog bezoek van Prins Bertus van de Oude Klomp uit Leusden en zijn gevolg. Door belastingpenkelen is de Gouden Klomp verdwenen en nu kwam de Oude Klomp de aller laatste Gouden fles wijn, gered uit het faillissement, schenken aan de meuwe Regeerder van Puupen- koppenland. „Het gaat gloren: we blijven carnavallen in Leusden en als goede buur zal de vriendschap er blijven. De muziek, de dansma riekes, de Puupers maakten er een gezellig Pnns Duo de XVTI-feest van." In et Puupenkoppenland ging za terdag het carnavalsseizoen 1989- 1990 van start met het Prinsenbal Omstreeks 21.00 uur arriveerde Pnns Hannes Puup de 16e met zijn adjudant en de Raad van elf, voor afgegaan door de Hofkapel en de dansmariekes in het100 gram ge bouw'. Na een polonaise werd het podium betreden waar de Prins de aanwezigen hartelijk verwel komde. „Het is voor mij het laatste mo ment van mijn regenngsperiode", begon de Prins. „Het is een fijne tijd voor mij en mijn adjudant ge weest. Wie zijn opvolger zal zijn, blijft nog wel een verrassing. Doch voor het moment van af scheid er zal zijn, gooien we er nog even tegenaan." Hierna volgde er weer een polonaise. Tot het moment van afscheid aange broken was, vermaakte men zich met dansen. Uiteindelijk was het moment van afscheid aangebroken en betrad de Prins met zijn gevolg weer het podium. „Voor mij is nu het mo ment van afscheid aangebroken. Ik dank mijn adjudant, de Raad van Elf, de Hofkapel en de dans mariekes heel hartelijk voor de steun die ik tijdens mijn regenngs- penoe van hen heb ontvangen. Ook veel dank aan alle Puupen en iHiupinnen voor hun inzet tijdens de carnavalsfeesten waardoor het ook nu weer een heel geslaagd carnavalsseizoen is geweest. Voor ik ga verdwijnen, wil ik de leden van de Raad van Elf een persoon lijk geschenk overhandigen als dank voor de steun die ik van hen ondervonden". Hierna overhan digde Prins Hannes een tekening, waarin alle hoogtepunten van zijn 'regeringsperiode' waren ver werkt, Nadat hij zijn adjudant Gerard Horst een geschenk had overhan digd, dankte hij hem voor de steun die hij van hem had ontvan gen tijdens zijn regeringsperiode. Vervolgens werd de adjudant door de Prins van zijn functie ont heven door hem zijn cape en steek af te doen. Hierna werd de scheidende prins door de vice-voorzitter van de ver eniging toegesproken. „Prins Hannes je bent als Prins binnenge komen uit een ei. We vroegen ons toen wel af of je een Barnevelder kip was. Doch gelukkig bleek je een echte Achtervelder te zijn. Je leerde al heel vlug alle graantjes mee te pikken en groeide uit tot een volwaardige Prins. Je wist je heel spoedig aan je functie aan te passen, en je was er altijd op het goede moment. „Hierdoor is het weer een geslaagd carnavalssei zoen geweest". De vice-president overhandigde hem hierna een ei en een geplukte kip. Vervolgens werd hij van zijn functie ontheven door hem de Prinselijke cape en steek af te nemen, waarna ieder een van het toneel verdwenen. Vol spanning werd nu het moment afgewacht dat de meuwe Pnns zou verschijnen. Om 11 minuten over elf gingen de gordijnen weer open en bleek er een grote gesloten doos, waarop een steek was geplaatst op het po dium te staan. De secretaris van de vereniging, Pieter Bokkers, riep de drie ere-leden Cor de Vette, Gijs Steenbeek en Gijs Voskuilen naar voren. Door het stellen van een] ign O.OO uur werd de bazar door ecteur van Sint Joseph, de lhorst, met een kort woord ld. Hij was blij dat er dit jaar ten bazar kon worden ge- l „De bezigheidstherapie is :n «lis onmisbaar voor veel van ;nom iwoners. We zijn ook blij dat ge inebloem aanwezig is een dat er nog steeds een goede werking is en dat het geluk- tot rivaliteit heeft geleid." direct na de opening kwa- veel dorpsbewoners de ba- ee: oeken en er werden goede 'gedaan. Er was een stand loten konden worden ge en op elk lot was een prijs, ijk eede stand verkocht buiten teriaal ook loten maar hier n prijzen worden gewonnen met de emdcijfers 2, 4, 6 en 8. De firma Van Dijk was aanwezig met een stand met bloemen. Men behoefde geen honger of dorst te lijden. Een aantal vrijwilligsters zorgden er voor dat de bezoekers koffie of iets anders konden kopen. Er was ook een haringkraam, die goede zaken deed. De vrienden van Sint Joseph waren ook met een stand aanwezig. Hier kon men in lichtingen en uitleg krijgen over het doel van deze stichting. Het was ook mogelijk om zich op te geven als donateur. Zowel 's ochtends als 's middags was er een Rad van Avontuur, waarmee leuke prijzen konden worden gewonnen. De belangstel ling hiervoor was groot. Dit bleek toen kort voor de sluitina bekend De prijzen bij het Rad van Avontuur waren al snel op. hoeveelheid handwerkartikelen was bij de bzar in Huize Sint Joseph te koop. In de Roda-kantine mag d'Ouwe Klomp niet haar Prinsenbal vieren.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 5