leu sd e r k n Is I Nieuwe schoonheidssalon Stijging omzet bij De Vor Eerste steen Architra De Heuvelkamp open De Til Bedrijf huldigt jubilarissen bij jaarlijkse bijeenkomst ra Disco in De Moespot Nipte zege BCL Uitslag SVA- kaarttoernooi 't Vooronder gesloten Reintje de Vos (4) WOENSDAG 20 DECEMBER 1989 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Jongerencentrum De Til is tijdens de feestdagen op aan gepaste tijden geopend. Het pro gramma voor tot de jaarwisseling ziet er als volgt uit: Woensdag 20 december. 20.00 uur. Kaartavond, met mo gelijkheid om te klaverjassen, schutjassen. Inschrijven tussen 19.30 uur en 19.50 uur. Er zijn fraaie prijzen in de kerstsfeer te winnen. Vrijdag 22 december. Geopend als op iedere vrijdag. Zaterdag 23 december. 20.00 uur - 23.30 uur: Disco. Zondag 24 december. 10.00 uur - 17.00 uur: Til open, vanaf 14.00 uur: Disco. Maandag 25 december. 10.00 uur - 13.00 uur Kerstviering. 20.00 uur Kerst-Inn Dinsdag 26 december. 10.00 uur - 17.00 uur: De Til open, vanaf 14.00 uur: Disco. Vrijdag 29 december. Geopend als op iedere vnjdag. 19.00 uur Bingo voor iedereen. Zaterdag 30 december. 20.00 uur - 23.30 uur: Disco. Maandag 1 januari. 10.30 uur - 13.00 uur Nieuwjaarsreceptie. ACHTERVELD - Discotheek 'Rou lette' komt zaterdag 23 december naar De Moespot. De avond begint om 20.30 uur. de toegang is 7,50. ACHTERVELD - Firma De Vor hield zaterdag haar jaarlijkse bijeenkomst voor het personeel. Met ruim 80 medewerkers is dit het grootste bedrijf in Achterveld. Met de dochterbedrijven erbij zijn er bijna 150 werknemers. Het bedrijf boekte in het afgelopen jaar een omzetverhoging van bijna 3 procent. Het bedrijf verkoopt onder andere tractoren. Met deze tractoren heeft het bedrijf een marktaandeel van 14 procent in Nederland en staat daarmee op de eerste plaats. Door het dochterbedrijf Popping Bunnik werden 1200 gebruikte tractoren uitgevoerd naar Afrikaanse landen. LEUSDEN- In de stromende regen, maarniet zonder de nodige vrolijkheid en hilariteit, plaatste metselaarJoost dejongh, in het dagehjks leven ook wethouder, de officiële steen voor het nieuwe kantoorgebouw van Architra, het bureau voor architectuur van de heren Cees Schippers en Herman Kr eik amp aan de Zwarteweg. Deze eerste steen wewrd met gelegd maar 'geschoven', zoals de wethouder het uitdrukte. Hij ontving van bouwteam en genodigden, verscholen onder een dak van paraplu's, een warm applaus, waarna het gezelschap zich haastte in de richting van 't Ros Beyaart voor een sfeervol samenzijn met een smakelijke 'lunch buffet surprise'. Wethouder dejongh noemde de totstandkoming van het gebouw een voorbeeld van ondernemend Leusden met als opvallend feit, dat zovbeel andere lokale bedrijven bij de bouw zijn betrokken. Architra noemde hij in dit verband een soort 'moeder voor moeders'. Zeer plezierig noemde De Jongh het ook dat de ambtenaren voor de bijeenkomst waren uitgenodigd. Cees Schippers verklaarde dat het uitgansgpunt is geweest om met en voor Leusdense bedrijven te werken. Men zocht naar een pand met een eigen gezicht met grote mogelijkheden en van die gedachte uit wordt de bouw thans gerealiseerd. Het gaat trouwens voortreffehjk met Architra. Bij de opening van het huidige kantoor aan de Kastanjelaan waren 27 werken in voorbereiding, waarvan acht in uitvoering. De situatie van dit moment is dat sinds de start 21 projecten konden worden opgeleverd, er twaalf m uitvoering zijn (waarvan er binnenkort zeven starten), terwijl er acht werken op de tekentafel liggen. Alleen al in Leusden werden bedrijven als Upat en Doornekamp op het Ruige Veld gerealiseerd, evenals het clubgebouw van de golfclub De Hoge Kleij. In navolging van de laatste kreeg Architra de opdrahct voor het ontwerp van een gebouw voor de golfclub Cromstrijen bij Rotterdam, evenals de nieuwe behuizing in Bunnik van de Centrale Werkgevers in de Metaal, een miljoenenoproject. LEUSDEN-„Een bijzondere situatie, zo zou ik het willen noemen. Het gaat namelijk om een bijzonder pand en om bijzondere mensen.Deze woorden sprak de heer C.M. Lehveld, directeur van de RABO-bank, ter gelegenheid van de officiële opemng van De Heuvelkamp, die hij even tevoren had verricht met het doorknippen van een lint, dat de weg versperde naar de entree van de nieuwe, fraaie behuizmg van de Kuijpers van der Havegroep. De schaar daarvoor was hem aangereikt door de nog geen twee jaar oude tweeling Björn en Fabian van der Laan (foto). LeUveld schetste de historische betekenis van de plaats van bevestiging en prees het initiatief van het echtpaar Kuijpers om De Heuvelkamp op brede wijze te doen functioneren. Directeur Peter Kuijpers wierp in zijn dankwoord een terugblik op ontstaan en ontwikkeling van de holding, met haar diverse ondernemingen. „De basis van het hele verhaal is de muziek," aldus Kuijpers, die vervolgens aan directeur De Ridder van de muziekschool, ter gelegenheid van de feestehjke gebeurtenis een cheque aanbood voor de aanschaf van instrumenten. LEUSDEN - Sweder Hormann speelde een moeizame eerste set, maar won toch met 17-15. De tweede set verliep een stuk ge makkelijker, zodat ook deze ge wonnen werd met 15-8. Kanter Hormann speelde een goede par tij die hij won met 15-8 en 15-12 Manon Klinkenberg verloor haar eerste set net met 9-11, maar won de tweede nipt met 12-9. De be slissende set kwam ze te kort, zo dat ze verloor met £l 1. Doordat, Patncia Gemts was verhinder^, viel Rina Talapessy voor haar in. Zij begon zeer sterk en won de eerste set met 11-3. De tweede en derde set moest ze nog toegeven de mindere te zijn en verloor ze met 4-11 en 6-11. Sweder en Kanter Hormann won nen de herendubbel vrij gemak kelijk met 15-10 en 15-8 De dames- dubbel werd door Marion en Rina verloren in dne sets. De setstan den waren 15-10, 16-18 en 6-15. Marion en Sweder wonnen hun mix met een zeer spannende tweede set, setstanden 15-10 en 18-16. Rina en Kanter wonnen vrij eenvoudig met de cijfers 15-4 en 15-9. RK Kerk open ter bezichtiging ACHTERVELD - Vrijdagavond werd in de kantine op het Ker stensportpark de derde ronde ge speeld van het SVA-kaarttour- nooi. De kantine was geheel in de Kerstsfeer versierd, door Eef Steenbeek. Er waren in totaal 40 deelnemers. De prijswinnaars waren: klaverjassen 1H. van Hamersveld 5242 2. B. Hak 5031 3. mevr. A. Hak 4903 4. D. Kok 4873 5. J. van Rossum 4861 6. H. van Middelaar 4810 7. mevr. A. Tolboom 4778 8. mevr. A. Steenbeek 4762 9. mevr. Prinsen 4756 10. mevr. A. Tolboom 4692 11mevr. T. Hak 4658 12. J. Kok 4550 13. mevr. R. Kok 4532 14. mevr. L. v.d. Bnnk 4530 15. mevr. van Rossum 4481 De poedelprijs was voor R. de Vette met 3814 punten, schutjassen 1. mevr. I. Kok 97 2. mevr. Voorburg 94 2. Fr. Prinsen 94 4. Th. Wijntjes 93 5. J. v.d. Heuvel 87 6. G. v.d. Pol 87 7. J. Prinsen. Poedelprijs voor M. van Burg steden met 66 punten. Directeur C.M. de Vor kon op de laarhjkse bijeenkomst in D'Ouwe Peerdestal honderdvijftig mensen verwelkomen van de bedrijven uit Achterveld, het Limburgse Heyt- huizen, Schermer, Heerhugo- waard, Ermelo, Barneveld en Bun nik. Het bedrijf De Vor Noord was kennelijk niet sterk genoeg om gehandhaafd te blijven en werd dan ook opgeheven. In België is aen nieuw bednjf opgezet in ge bruikte tractoren. Binnen een half jaar hoopt men m Achterveld te kunnen komen tot ie verbouw van de tentoonstel- ïngsruimte. Ook de kantoren be loven verbouwing, maar daar is ïen totaalbedrag mee gemoeid /an ruim één miljoen gulden, al dus woordvoerder A. Brinkhof. DEBECO-Handelsraad neemt deel in het aandelenpakket van De Vor. Dit bedrijf wil wachten net de verbouwingsplannen, iet aantal genoteerde orders was n 1988 totaal 1920. In 1989 was dit 1871. Vooruitgang was er in het lantal orders van de Fendt en Jame-tractoren. Er was een terug jarig in de Kubota tuinbouwme- :hanisatie, de Komatsu heftruck ïn de Wiedemann maai- en ipraapmachines. )e grondbewerkingmachines, de /ORA-wagen, de houtversnippe- aars en de aggregaten stegen fiks n omzet. ROAD op het industne- errein De Harselaar in Barneveld leeft een uitstekend jaar gehad De jubiarissen worden gefehciteerd met hun 12,5 jang dienstverband bij De VOR. met de verkoop van grondverzet- machines. Na de afhandeling van het offi ciële gedeelte werden er na de pauze vijf werknemers gehuldigd, die 12l/2 jaar bij het bedrijf De Vor werken. Dit waren K. Bruksvoort, L. Pieterson, E. v.d. Pol, P Smink en A. Vein Swanink. Namens het bednjf kregen zij een enveloppe met inhoud en bloemen aangebo den. De personeelsvereniging gaf hen een grote jubileumtaart. Tot slot kregen de aanwezigen te horen dat naast de verbetering van de tentoonstellingsruimte bin nenkort ook de tachtig Same-trac- toren een overkapping krijgen. LEUSDEN - Gediplomeerd schoonheidsspecialiste Snezana Stomphorst, een 37-jarige Leusdense van Joegoslavische af komst, heeft onder de naam 'Snezana' onlangs de deuren ge opend van een salon voor huidverzorging, de schoonheidssa lon is gevestigd op Pachter 21 en is telefonisch bereikbaar onder nummer 943846. Ter gelegenheid van de opening van de salon is er een kennisma- kingspenode in het leven geroepen. In die perio de, die loopt tot 1 juni, krijgen klan ten 20% korting op de eerste be handeling. Daarnaast krijgen ko pers van cosmeticaprodukten van een bepaald merk een lippenstift en nagellak ter waarde van 23,- cadeau. ACHTERVELD - Even als voor gaande jaren zal de rooms-katho- lieke kerk, tijdens de kerstdagen, met alleen tijdens de Liturgievie ringen open zijn. Er is gelegenheid om tijdens beide kerstdagen van 16.00 tot 17.00 uur, de bloemversieringen en de rest van de kerk te bekijken. LEUSDEN - In verband met de feestdagen is het vrouwenontmoe tingscentrum 't Vooronder, dat ge vestigd is in het gemeentehuis, ge sloten tussen 23 december en 3 januari, met uiztondenng van twee de kerstdag. De eerste activiteit in het meuwe jaar is een nieuwjaars receptie, die woensdag 3 januari gehouden wordt van 9.30 uur tot 12.00 uur. Alle Leusdense vrouwen zijn dan welkom. Op tweede kerstdag, dinsdag 26 december, is er een Kerst-Inn, spe ciaal voor Leusdense vrouwen van alle leeftijden, die alleen of alleen met de kinderen de kerstdagen doorbrengen, 't Vooronder is die dag open van 10.30 uur tot 15.00 uur. De Joegoslavische kwam ne gentien jaar geleden naar Neder land, nadat ze in eigen land een handelsopleiding volgde. Na een periode van aanpassingsproble men, voelt Snezana zich nu naar eigen zeggen goed thuis in Neder land. Via tal van cursussen werd ook de kennis van de Nederlandse taal op peil gebracht In 1986 startte Snezana met een opleiding voor schoonheidsspe cialiste, die aangevuld werd met cursussen op het gebied van visa- gie, acné en schouder- en nekmas- sage. Het logische gevolg van deze ontwikkeling, was de opening van een eigen schoonheidssalon. Dat is begin december gebeurd. De Oost-Europese Snezana schrijft professionalisme hoog in het vaandel, maar vindt het tevens belangrijk dat klanten zich meteen op hun gemak voelen: „Het liefst ontvang ik de mensen met een kopje koffie, waardoor er gelegen heid ontstaat voor het maken van een grondige huiddiagnose. Aan sluitend kan dan de behandeling m de salon plaatsvinden," aldus de Joegoslavische, die zegt uitsluitend met cosmeticaprodukten van hoge kwaliteit te werken. Tot nu toe heb ik getracht u een juister, dus gunstiger beeld te schetsen van de vos dan door de eeuwen heen ge groeide en door de heren ja gers in stand gehouden voor oordelen. Nu willen we de vos en zijn leefwijze eens na der bezien. Een volwassen vos heeft een schouderhoogte van onge veer veertig centimeter en meet van zijn neus tot aan zijn staartpunt ruim een me ter. Doorgaans zijn de moer vossen, de vrouwtjes, iets kleiner. De normale manier van voortbewegen is de draf, een gang die een rechtlijnige beweging heeft en dus het minst opvalt. Dat kan hij urenlang volhouden en zo enorme afstanden afleggen, steeds dekking zoekend tus sen struiken en hoge graspol len. Zo heeft hij al lang het gevaar met zijn uiterst ge voelige reukorgaan, die de vergelijking met die van de beste speurhond kan door staan, geroken of hij heeft het gezien voor hij zelf gezien wordt. Hij draaft altijd rustig en af gemeten, waarbij de afdruk ken van de achtervoeten pre cies samenvallen met die van de voorvoeten. Daaraan kunt u zelf, als u zijn prenten (voetafdrukken) in de natuur tegenkomt, vaststellen dat ze van een vos zijn en niet van een hond. Er zit trouwens nog een verschil tussen afdruk ken van vossen en honden; van een vos zijn ze spitser omdat de middelste tenen meer naar voren staan. Hij gaat alleen in galop over als hij achter een prooi aangaat of als hij zelf wordt vervolgd. Gedurende de dag slapen de vossen in een dagleger die bovengronds ligt en zelden in een hol, wat meestal wordt gedacht. Die daglegers vin den we zelden in het open veld, maar in het bos tussen varens, onder omgevallen boomstammen en andere ruige plaatsen. Zo'n rust plaats herkent men aan de ronde vorm want de vos ligt opgerold, met de kop op de achterpoten en de oren recht overeind. Die oren slapen nooit, het minste gerucht be reikt zijn bewustzijn. Die slaapplaatsen liggen nooit in open plaatsen maar zijn zo gekozen dat de vos, bij on raad, ongezien weg kan slui pen. Ook worden ze nooit, lang achtereen gebruikt, hoogstens enkele dagen. Dan leest hij weer een andere plek. 's Winters lijkt de vos er wel- gedaner uit te zien dan 's zo mers, maar dat komt omdat hij dan zijn winterjas heeft aangetrokken. Zijn vacht be staat namelijk uit twee soor ten haren; een ondervacht van wol en de stuggere dek- haren. Vanaf september neemt het aantal wolharen per vierkante centimeter toe en wel tot het dubbele en meer. Tevens gaan de dekha- ren groeien, die door de stij vere ondervacht rechtop gaan staan. Daardoor lijkt het alsof de vos in de winter twee keer zo dik is. G. van L. Schoonheidsspecialiste Snezana Stomphorst in haar nieuwe zaak aan de Pachter.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 12