Ondernemer boos over uitstel plannen m m College tegen waterwinning 4% m Krant komt op donderdag vandaag in Öe leusder krant" Offereins lijst trekker GPV/SGP VUURWERK Stalling motorhomes voorlopig nog niet toegestaan Wandeltocht Alcohol controle Kerstactie Eemland College Kaartavond Auto's vernield \j 0©^ Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden TRIJ Dubbele ruit gesneuveld SCHUT VUURWERK KEISTAD B.V. AUTO LEUSDEN Klokhoek 16E, "Vv', SERVA V0LV KONIJNTJE IN DE WETERING HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV krant WOENSDAG 20 DECEMBER 1989 - 21e JAARGANG NO. 3*| (van de redactie) I LEUSDEN - „Een volkomen onterechte en onverwachte daad van onbehoorlijk bestuur," vindt Huig van der Marei, impor teur van motorhomes, de weigering van de commissie Openba re Werken en Ruimtelijke Ordening om hem op korte termijn toestemming te geven de bouw- en verbouwplannen van zijn bedrijf aan de Hamersveldseweg uit te voeren. Hij kocht dit jaar de boerderij, waar voorheen het restaurant van Van der Wiel gevestigd was. Van der Marei is de importeur van een Italiaans en een Amerikaans merk motorhomes. Op zijn terrein wil hij een zogenaamde carport bouwen voor de stalling van een beperkt aantal showmodellen. Op deze manier kan hij de dea lers aan wie hij levert, laten zien welke types hij kan leveren. In de boerderij zelf wil hij een kantoor inrichten en faciliteiten aanbrengen voor videopresentaties. De commissie OW/RO schoof echter zijn aanvraag door naar februari, als het ont- werpbestemmingsplan 'De Paardemaat' waar zijn perceel deel vanuit maakt, besproken wordt. „Dat betekent dat ik veel te lang moet wachten," zegt hij. „Als er in februarie over gespro ken wordt kan het nog wel tot juli/augustus duren voor het plan defintief is vastgesteld. Ik sta dan voor de drukste tijd van het jaar, waarin ik mijn klanten iets moet kunnen laten zien." Het gebied 'De Paardemaat' is al werpplan, waarbij industriële ont- enige tijd omstreden. Volgens het oude bestemmingsplan zijn er al leen activiteiten toegestaan van agrarische aard. Sinds jaren wordt er echter bij de behandeling van aanvragen uitgegaan van een ont wikkelingen worden getolereerd. Vooruitlopend op een definitief plan konden aanvragers beroep doen op een zogenaamde artikel 19 procedure, waarbij onder bepaal de voorwaarden en met toestem ming van de raad kan worden afge weken van het officiële bestem mingsplan. Zo onstond achter het talud langs de sloot aldaar een be drijventerrein. De commissie is echter bang dat als Van der Marei toestemming krijgt voor zijn plan nen aan 'zijn' kant ongewenste grootschalige ontwikkelingen ont staan. WD-raadslid Ton Voortman die door de motorhome-importeur wordt aangemerkt als woordvoer der in de commissie tegen zijn plannen, vindt dat het gaat om een waardevol stuk Hamersveldseweg dat niet verloren mag gaan. „Wij zeggen niet falikant nee tegen de plannen van Van der Marei, maar wij willen eerst met het college een principiële discussie hebben over het gebied. Het probleem is dat het ontwerpbestemmingsplan voor het deel waar Van der Marei zit, vesti ging van bedrijven mogelijk maakt. Wij willen voorkomen dat als hij zijn zaak bijvoorbeeld verkoopt er een bedrijf zou kunnen komen die te groot is voor dat gebied. Het ontwerpplan laat zo'n ontwikke ling, die wij niet willen, wel toe. Daarom willen wij graag eerst met het college praten over hoe we dat kunnen afbakenen." Boerderij 'De Hemel' waar voorheen het restaurant van Van der Wiel was gevestigd en waar nu het importeursbe- drijf van Van der Marei onderdak vindt. Situatieschets van het terrein en de carport die Van der Marei wil bouwen. Achter het talud zijn al een aantal bedrijven gevestigd. Van der Marei zegt dat de ge meente in zijn geval niet bang hoeft te zijn voor dergelijke ontwikkelin gen. „Ik wil de boerdenj in stand houden, zoals hij is. Het gaat mij alleen om de bouw van een carport van 33 x 36 meter en met een hoog te van 3,25 meter. Het bestem mingsplan staat een hoogte toe van 2,50 meter. Het college kan een afwijking van 10 procent toestaan. Dat zou dan 2,75 meter zijn. De hoogste motoihorre die ik verkoop is echter 2,85. Maar ik wil maar 50 centimeter hoger dan is toege staan. De overdekking zal echter gebouwd worden in overeenstem ming met de nabijgelegen bebou wing. Verder is hij weggedrukt in een hoek en afgeschermd met co niferen." Volgens hem gaat het bij zijn be drijf ook alleen maar om de ver koop aan dealers. „Wij verkopen niet aan particulieren. Wij hebben de stalling nodig om aan onze klanten te laten zien welke model len wij in voorraad hebben. Het gaat om een permanente stalling van 3 hooguit 4 modellen. Als er een grote beurs is, kunnen dat tij delijk 10 wagens zijn. Maar dat is hooguit een dag, omdat wij dan onze klanten de gelegenheid wil len geven vooruit alvast iets te zien." De importeur is enigszins ver bitterd over de gang van zaken. boerderij waar ik mijn zaak tie© heet 'De Kemel', miar op deze manier wordt de hemel voor een seneuze ondernemer een hel. Na lang aandringen van de provincie en de gemeenteraad zelf is het na jarenlang treuzelen dan eindelijk zover, dat het plan door de raad kan worden vastgesteld. Een louter formele zaak nu het gebied inmid dels geheel is volgebouwd, terwijl uit de ter visie legging bleek dat nagenoeg niemand bezwaar had tegen het plan." Ook Leusden '85 vindt dat het de ondernemer mogelijk gemaakt moet worden zijn plannen uit te voeren. Joop Kool zei in de verga dering van de commissie begin deze maand dat de plannen passen in het ontwerp-bestemmingsplan. Ook het college was die mening toegedaan en Van der Marei werd bij zijn aanvraag gesteund. In een brief van 24 november schrijven burgemeester en wethouders aan de ondernemer: „Ons voorstel aan de gemeeteraad zal met name ge baseerd zijn op het ontwerp-be stemmingsplan 'Paardemaat', zoals dat recent ter visie heeft gelegen en op hetgeen wij hiervoor hebben gesteld." Daarmee wordt bedoeld dat het college medewerking wil verlenen aan de vestiging van het bednjf. „Het is heel vervelend dat het bij de Paardemaat nog steeds om een ontwerp gaat," vindt Ton Voort man. „Het plan had al veel eerder vastgesteld moeten worden," is zijn mening. „Dan weet iedereen wat wel en met mag." LEUSDEN - Het college van Burgemeester en wethouders heeft besloten negatief te adviseren over de aanvraag om aan de Koedijkerweg grondwater te mogen onttrekken. Het Regio naal Nutsbedrijf Eemland (RNE) heeft die aanvraag ingediend voor 3 miljoen m3 water per jaar. Door onder andere de verbre ding van de A-28 wordt de huidige onttrekking aan de Amers- foortse Hogeweg bedreigd. Het Leusdense gemeentebe stuur ncht zich in een bnef tot het college van Gedeputeerde Staten waarin het ingaat op de gevolgen van de grondwateronttrekking voor de landbouw en het milieu. Het grootste bezwaar tegen de voorgenomen plannen van het RNE is het feit dat deze zich heeft laten adviseren op grond van gegevens uit 1959. Dat de onttrekking van 3 miljoen m3 grondwater geen gevol gen heeft voor de landbouw valt op grond van die gegevens niet hard te maken. Het Leusdense college adviseert dan ook dat van het RNE verlangd wordt te komen met ac- /tuele geohydrologische veldgege- vens. Pas dan kan er een juist on derbouwde beschrijving van de effecten op de landbouw gegeven worden. NATUUR Een tweede bezwaar richt zich op de gevolgen die de wateront trekking op het milieu en de natuur zal hebben. Een advies van de Commissie Grondwaterwet Wa terleidingbedrijven (CoGroWa) aan het RNE, was al, gezien het aantal natuurgebieden niet meer dan 1,5 miljoen m3 water per jaar aan het invloedsgebied te onttrek ken. Maar bij dit advies zijn niet de laatste onderzoeksmethoden in re kening gebracht. Het betreffende kwelwater zou een bufferfunctie hebben die de verzuring van het gebied gedeeltelijk tegengaat. Water onttrekken is dan een neu traliserende factor aan een voor verzuring gevoelig gebied ontne men. Het college wijst ook nog op het rijksbeleid waann de verdroging van de bodem ten opzichte van 1985 niet mag toenemen. Met name uit de 3e Nota op de waterhuishou ding valt af te leiden dat in het betreffende invloedsgebied zich al verdrogingsverschijnselen voor doen. Het college geeft het provincie bestuur in overweging om alsnog alternatieven, zoals water mengen, water kopen of drinkwaterberei ding uit oppervlaktewater in ogen schouw nemen. Tenslotte wijst het college op de recent ingezette ontwikkelingen ten aanzien van het gebiedsgericht milieubeleid voor de Gelderse Vallei, waarin ook het invloedsge bied ligt. Op dit beleid c.q, deze ontwikkelingen is de aanvraag naar de mening van het college ten onrechte niet getoetst. LEUSDEN - Bij basisschool De Hobbit in de wijk Groenhouten is maandagavond een dubbele ruit gesneuveld. Onbekenden gooiden een halve klinker door het ruim zesenhalf vierkante meter grote venster. De schade is aanzienlijk. Er zijn geen sporen van inbraak aangetroffen, zodat de politie denkt aan een baldadige actie. ACHTERVELD - Rijvereruging De Singels uit Achterveld houdt op tweede Kerstdag een Kerstwan deltocht, waarbij deelnemers een huisdier kunnen meenemen. De wandeltocht start tussen 10.00 urn en 12.00 uur bioj de kantine van De Singels op industrieterrein De Fliert. Er kan gekozen worden uit tochten van vijf, respectievelijk tien kilometer lengte. Inschrijven kost 2.50. LEUSDEN - In het kader van de actie 'Rij alcoholvrij' heeft het korps Leusden, in samenwerking met de gemeentepolitrie van Amersfoort, woensdagavond een alcoholcon trole gehouden op de Heiligenber- gerweg. In totaal werden 80 auto mobilisten gecontroleerd. Een dnetal bleek ook na het afnemen van de ademanalyse-test dermate onder invloed, dat een bekeuring werd uitgedeeld. Eén automobilist kreeg een rijverbod van een uur. LEUSDEN/AMERSFOORT - Het Eemlandcollege-Zuid aan de Daem Fockemalaan in Amersfoort houdt donderdag 21 december een acti viteitenmiddag, waarvan de op brengst bestemd is voor een Uni- cefproject m Rwanda (Afrika). Het doel van de leerlingen is om mini maal ƒ5.000,- bijeen te brengen voor de aanleg van sanitaire voor zieningen op scholen. Van 14.00 uur tot 16.30 uur is er onder meer een markt, een kunstveiling en ver koop van eigengemaakte baksels. Lever nu uw vuurwerk bestellijst in. Heeft u geen bestellijst ontvangen, dan kunt u er bij ons één ophalen. Inleveren mag tot 27 december Losse verkoop 29 en 30 december LEUSDEN - De Werkgroep Leus den-Zuid houdt donderdag 21 de cember een kaartavond in De Woelige Hoek aan de Prinses Ire- nelaan in Leusden-Zuid. Belang stellenden kunnen die avond kla verjassen en jokeren. Er zijn diver se prijsjes te verdienen. De kaartavond begint om 19.30. Inschrijven is mogelijk vanaf 19.00 uur. Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden bellen met: 940046. De Lensder Krant verschijnt in de week tussen Kerstmis en de jaarwisseling niet op woensdag 27 december, maar op donderdag 28 de cember. Het eerste nummer van het nieuwe jaar komt niet op woensdag 3 januari, maar op donderdag 4 januari. Hamersveldseweg 26 Leusden-C LEUSDEN - Onbekenden richtten in de nacht van vrijdag op zaterdag vernielingen aan aan een tweetal auto's. Eén stond geparkeerd op een parkeerplaats aan de Land weg, de ander op de Uilenhoeve. In het eerste geval werd de antenne en een buitenspiegel vernield, in het andere geval moest eveneens de buitenspiegel het ontgelden en werd over de gehele lengte van de I auto een kras getrokken. Automobielbedrijf H. Th. van 't Klooster Hamersveldseweg 14 Leusden Tel. 033-941243 Schadeherstel alle merken auto's MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Leusden Telefoon 033-943434 - Industrieterrein {de Paardenmaat (bij Pon) -— ^Official Ford Dealer voor Leusden, Woudenberg^- jScherpenzeel. Achterveld. Vrolijkheid troef bij eenakters van Eendracht. Het weer in Leusden: Aanhoudend zacht. Leusder Kinderkrant. Vlot en muzikaal samenspel bij koffieconcert. Saxofoonsoli Olga de Roos zorgen voor koude rillingen. Bijspel 'Een meisje om te stelen' vlot gespeeld. Rubriek: Onder woorden. Zakelijkheden. Vijf jaar vrijwillige hulpdienst nieuwe stijl: „We staan altijd klaar, maar we laten ons niet voor ieder karretje spannen". Pagina 3 Pagina 3 Pagina 5 Pagina 7 Pagina 7 Pagina 7 Pagina 9 Pagina 12 Pagina 13 Zes vrijwilligers zijn bibliotheek in Leusden-Zuid al jarenlang trouw: „We behoren zo langzamerhand tot het meubilair". Bednjvenkring timmert na periode van stilte weer aan de weg: „Kies je voor vooruitgang, dan moet je consequent zijn". Aleida, Alie, Alie, Yvonne en Jordr Vijf generaties Leusden m één familie. Leusdenaar Peter Zwerus met nieuwe quiz op t.v Sport: Eerste thuiszege Roda. Antilopen over de knie bij Sparta. Servicepagine. Weekenddienst! vr.-za.: 948111 zo.-ma.: 951011 ma.-di.: 948111 Pagina 16 Pagina 17 Pagina 20 Pagina 23 Pagina 24 Pagina 25 Pagina 26 LEUSDEN - Raadslid Harm Offe reins zal voor de vierde keer in successie de gecombineerde lijst van GPV en SGP aanvoeren. De Leusdense afdelingen van het Gereformeerd Politiek Verbond (GPV) en de Staatkundig Gerefor meerde Partij (SGP) hebben be sloten opnieuw met een geza menlijke lijst de verkiezingen in te zullen gaan. Offereins, van GPV-huize, is door de ledenver gadering van beide kiesvereni gingen opnieuw bovenaan de lijst gezet. Tweede op de lijst is drs Jan Schouten (SGP). Schouten, leraar aan een school voor het beroeps onderwijs in Hoevelaken, volgt Lenselink op als nummer twee op de lijst van GPV/SGP. Lenselink, die de laatste raadsperiode in de schaduwfractie van de partij zat, heeft afgezien van een nieuw kan didaatschap voor de raad. Harm Offereins acht het niet on denkbaar dat zijn fractie in de vol gende raadsperiode uit twee raadsleden zal bestaan. „Per slot van rekening zitten we al een paar jaar maar net onder de drempel voor twee zetels. Ik zie in principe voldoende mogelijkheden om bij de komende verkiezingen wel ge noeg stemmen te halen voor een tweede raadslid," aldus Offereins. Hoewel het verkiezingspro gramma van het GPV/SGP pas half januan zal verschijnen, wil Offe reins wel kwijt dat de volkshuis- i vestingsproblemen één van de be- langrijke zaken zal zijn, waarmee i de meuwe raad aan de slag moet. i Offereins: „Waar gaan we bou- i wen?: Dat zal een belangrijke vraag zijn, die de nieuwe raad zal moeten 1 beantwoorden. Voor ons zal daar-1 bij voorop staan, dat de ruimte daarvoor vooral binnen de beJ staande kom gevonden moet wor den." Harm Offerems.Lijsttrekk GPV/SCP... ABONNEMENTSPRIJS Kostenstijgingen maken voor de Nederlandse dag- en nieuwsbladen een aanpas sing van hun abonnements tarieven noodzakelijk. In verband hiermee zijn onze abonnementsprijzen per 1 januari 1990 als volgt vast gesteld KWARTAAL HALFJAAR JAAR 13,30 ƒ26,10 ƒ49,50 Wij nemen graag aan dat de abonnees, die een machti ging tot automatische af schrijving hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrij ving de nieuwe abonne mentsprijs wordt aangehou den. Direktie Leusder Krant AMERSFOORT OEALEr Amslcrdamsc*eg 7 lel 033-63015: COLLEGE: ...„Liever het water aan de lippen, dan op een drogie zitten!"...

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1