119.- 150.- Zelf kerststukjes maken BDU-TV Tien weken puzzelen Met kerst kijken naar de kabelkrant VOORVERKOOP BIJ VAN RAVENHORST STOUTENBURG 25% korting nu halve prijs! RADIO DRIEËNHUIZEN BV Damesjacks 110 Herenjacks Alle dames- en herenpullovers Damesblazers 25% korting Blousons 25% korting Diverse rokken, vesten en jasjes „Geiger" ALLE herensokken va/VMncnJwrst Voor kerst naar de patent slager 'n feestelijk verschil. Fotografeerde kerstsfeer Glasbasis voor het kerstdiner SANSUI A-1000 BOSE 301 NU 1999.- CORNER Brieven reacties Programma's Pagina's staan te kort Landelijk nieuws? De snelle kijkei? prijsvraag Rubrieken in uw eigen kabelkrant KIJKKRANT Storingsnummers kabelexploitanten WOENSDAG 20 DECEMBER 1989 149.-, 209.-, 215.- nu o.a. Melka nu I.v.m. nieuwe collectie: (o.a. Stapp en Mi-lock) halve prijs 'niri.iq koop.i«(VKi v°' °p pan*f tnnuiMTf Wij hebben ons helemaal voorbereid om u in de komende feestdagen eens heerlijk te verwennen. In onze slagerij vindt u heel veel keus in het beste vlees, dat wij met bij zonder veel zorg persoonlijk voor u klaarmaken. Een garantie voor uw succes! Alles voor een geslaagd kerstdiner. Lid van de selecte Slagers-Specialisten-Club Winkelcentrum ,,de Hamershot" Leusden-C., tel 033-944210 Deze Sansui A-1000 set bestaat uit de A-1000 geïntegreerde versterker met een vermogen van 2x40 Watt IEC bij 8 Ohm, T-1000 kwarts-PLL tuner, D-900 dubbel cassettedeck en de CD-V 1000 Compact Disc-speler. In kombinatie met Bose 301 "jubilee luidsprekers voor stereo in uw hele kamer I Normale prijs 3198.- LEUSDERWEG 214 AMERSFOORT TEL 033-13512 - 'T ERF 13 LEUSDEN TEL 033-944236 December is een feestmaand met veel gezellige en mooie mo menten. Momenten die u eigen lijk zou willen vasthouden. U kunt de tijd echter niet stilzet ten. Wat u wel kunt, is zulke mo menten vastleggen. Eén van de manieren om dat te doen is foto graferen. Mooie en gezellige momenten ziet uniet altijd aankomen. Zorg daarom dat uw camera tijdig is voorzien van een filmrolletje, liefst 400 ASA. Controleer ook uw flitser, want die heeft u zon der meer nodig in deze donkere dagen. Koop desnoods een extra setje batterijen. Flitsen is een secure bezigheid. Voor een goed resultaat zult u op een aantal zaken moeten letten Flits ten eerste nooit op grote af stand, omdat uw onderwerp dan te weinig licht ontvangt. Voor kom hinderlijke reflexies door niet in de richting van ramen en spiegels te fotograferen Even tueel kunt u mensen met een bril iets naar beneden laten kijken. Ten slotte mogen de mensen die u fotografeert nooit recht streeks in de lens kijken. Dat voorkomt de bekende rode oog jes. U kunt ook de flitser een an dere kant op richten, bijvoor beeld naar het plafond. WAARVAN EN HOE? Kerstmis is een goede aanlei ding om met bloemschikken kennis te maken. De mogelijk heden om een mooi werkstuk af te leveren worden steeds mak kelijker gemaakt. Het aanbod van materialen groeit en het aantal winkels dat zich hierop toelegt ook. Als we op pad gaan om inkopen te doen, moeten we wel een glo baal beeld hebben van wat we willen maken en welke materia len daarvoor nodig zijn. Een maal ter plaatse ontdekt u dan nog veel méér mogelijkheden. Voorbereidingen Thuisgekomen maken we eerst een scheiding tussen 'dood' en 'levend' materiaal Het eerste wordt droog en koel opgeslagen, het tweede wordt op een koele plaats op water gezet. Met het opmaken van de slukies wach ten we tot enkele dagen voor het feest begint Naast de materialen om de stuk jes van te maken, moeten we ook al bedenken waarin of waarop we ze zullen maken. Vooral als u kerststukjes wilt weggeven, zijn er verschillende mogelijkheden om dure vazen en potten uit te sparen Arrangeer-schaaltjes Zo zijn er ronde arrangeer- schaaltjes op de markt om zelf zo'n sfeervol kerststukje op te maken. Deze bakjes zijn er in verschillende formaten en kleu ren In de schaaltjes moet een stukje kunstmos gezet worden. Dat kunstmos moeten we 20 mi nuten in het water leggen zodat het het water kan absorberen al vorens met het opmaken te be ginnen. In plaats van een speciaal bakje kunt u ook volstaan met een de coratief, in het bos gevonden plankje of een stukje boomstam waarop we met een vochtige bal klei aan het werk gaan In het stammetje slaan we een paar spijkers om de bal klei vast te houden. De kaars De kaars vormt in de meeste ge vallen het centrum van het stuk je. Daarom brengen we die het eerst aan. Zet de kaars wel diep en stevig in de klei, want later is het moeilijk te herstellen. Aan de voet van het stukje verwer ken we een groot aantal ver schillende materialen, zoals ge kleurde pepers, crotonblad, dennegroen (douglasspar), groene en bonte hulst, sparre- en denneappels, coniferengroen, ïjslands mos en heidetakjes. In de hoogte kunnen we werken met een enkele bloem, een twijg je of een elzetak. Voor de beves tiging van de materialen gebrui ken we groen bloembindddraad dat in verschillende dikten ver krijgbaar is. Denneappelen Denne- en sparreappelen heb ben bijvoorbeeld geen steeltje. Dat moeten we er met dit draad zelf aanzetten. We trekken het draad in een lus tussen de onder ste schubben door en draaien de uiteinden tot een steel in elkaar. Pepers hebben wel een steel, maar die kan wel eens te kort zijn. Ook het ijslands mos moet een hulpje hebben en het is ver standig de steel van de bloemen met draad te verstevigen. In de bloemsierkunst is eenvoud je ware. Vaak kan men met de helft minder materiaal tot een beter resultaat komen. Belang rijk is de compositie, hetgeen zich op papier moeilijk laat uit leggen. Er zijn van die heerlijke momen ten, zo rond kerst en oudejaar, waarop je even stil geniet met z'n tweeén van de feestelijk ge dekte tafel voordat de gasten binnenkomen. Die aanblik vult je dan misschien een beetje met trots. En terecht, want die sfeer heb je zelf gemaakt met een zorgvuldig uitgezocht glasser vies dat staat te flonkeren op de schitterend gedekte tafel. Dan gaat de bel... het feest kan begin nen Zoekend naar accessoires van glas kom je voor aardige verras singen te staan. Behalve dat de kandelaars, glazen en schalen vaak beeldschoon van vorm zijn, blijken de prijzen die je er voor moet betalen best mee te vallen. Dnjfkaarsjes in een glazen kom kosten bijvoorbeeld compleet rond de vijf gulden en de kom metjes zijn natuurlijk nog voor allerlei andere doeleinden te ge bruiken. (advertentie) Informatie-rubriek van de BDU-Kabelkrantkombinatie Midden-Nederland. Redaktie: Bert Vos, algemeen hoofdredakteur BDU-TV. Reakties naar Redaktie BDU-TV-Corner. Postbus 67. 3770ABBarneveld De heer G. van der Heiden uit Tricht schrijft ons, dat hij op de kabel een volledig overzicht van de radio- en TV-programma's op het kabelnet mist Voor de komst van BDU-TV stonden die programma's er wel keu rig op vermeld. Of wij daaraan iets kunnen doen. Eigenlijk is het een zaak van de kabel exploitant, maar we zullen bekijken of BDU-TV bij voldoende belangstelling deze service aan de kijker kan overne men Geef uw reactie! We hebben verschillende reacties ge had van kijkers, die zich afvroegen waarom de redaktionele pagina's zo kort staan, dat sommigen moeite heb ben om de tekst geheel te lezen. Kabelkrant-kijkers die BDU-TV al langer kunnen ontvangen hebben in het verleden dezelfde vraag gesteld. De tijd dat een redaktionele, dus een nieuws-, pagina blijft staan" om te kunnen lezen is ongeveer 22 seconden In die tijd kan men de tien regels waaruit een bericht meestal bestaat met een normale snelheid ruimschoots lezen. Dat is ons gebleken uit de ja renlange praktijk. Staan berichten langer, zeg 30 seconden, dan krijgen we klachten van mensen, die vinden dat het bericht te lang staat. We kun nen ons voorstellen dat vooral kleine kinderen nog niet de lees-snelheid van volwassenen hebben, maar langer kunnen we de berichten echt niet laten staan. Ook de totale kabelkrant zou dan te veel tijd in beslag gaan nemen. In de afgelopen tien weken hebt u mee kunnen puzzelen met BDU-TV voor een diner voor twee Veel kijkers hebben daar aan meegedaan en tien deelnemers hebben kunnen genieten van een heerlijk dmer, aangeboden door een van onze adverterende restaurants. We hopen dat u met veel plezier aan deze puzzel hebt meegedaan, ook al was ie niet altijd even gemakkelijk. Dat bleek tenminste uit de binnengekomen reacties Vervelend voor de deelnemers was wel het feit, dat in sommige kranten niet altijd het voor de oplossing benodigde deelnameformulier stond afgedrukt Onze excuses daarvoor. De meeste kijkers hebben dat probleempje overigens opgelost, door gewoon de oplossing op een briefkaart te zetten. In het nieuwe jaar beginnen we met een nieuwe serie verschillende puzzels. Die worden op dit moment voorbereid. Ook dan hebben we natuurlijk weer aardige week-prijzenDe moeite waard om mee te doen Overigens is het vaak zo dat adver tenties veel korter te zien zijn. Adver teerders kopen advertentie-ruimte op de kabelkrant namelijk op het aantal seconden. In veel gevallen duurt een advertentie slechts 10 seconden. Dat is niet zo erg als de adverteerder tenmin ste niet te veel tekst op zijn pagina zet Verschillende kijkers vragen ons, waarom we dagelijks geen landelijk nieuws brengen Vooral mensen die nog niet in het bezit zijn van teletekst zouden dat een goede aanvulling vin den op het lokale nieuws. De kabelkranten van BDU-TV zijn in de eerste plaats gericht op het brengen van lokaal nieuws. Een aanvulling op dat lokale nieuws met binnen- en buitenlandse berichten is natuurlijk mogelijk, maar we krijgen ook reac ties van kijkers, die vinden dat ze daarvoor geen kabelkrant nodig heb ben. Hoe denkt u er over? Hebt u behoefte aan landelijke berichten? En hoe denkt u over de belangrijkste landelij ke sportuitslagen? Laat het ons weten. We horen graag uw mening. U kent ons adres Zo nu en dan zal BDU-TV op onver wachte momenten een vraag stellen aan haar kijkers. Als u op dat moment kijkt en u weet het antwoord, bel dan meteen naar het telefoonnummer, dat wordt gegeven. De eerste goede oplos ser wordt beloond met een boeken- of geschenkenbon van 25,-. Dat is snel verdiend met een telefoontje! Kijk re gelmatig en u maakt een goede kans op de prijs. Natuurlijk hebt u tijdens de Kerstdagen nog veel meer te doen, maar misschien loont het toch even de moeite naar de kabelkrant te kijkenDe dagelijkse Kerstpuzzel bijvoorbeeld, kan u toch een aardige prijs opleveren Verder aandacht voor de Kerstfilm-premières, er worden wat expositie-tips gegeven en natuurlijk kunt u er terecht voor de weekenddiensten, mocht u die onverhoopt nodig hebben. Daarnaast zal enkele keren tussen vrijdag en woensdag de lokale berichtgeving worden geaktualiseerd voor zover hiervoor voldoende aanbod is. Wij wensen u in ieder geval een erg plezierige kerst toe! •-/ V* Elke kabelkrant van BDU-TV heeft op dit moment de volgende vaste rubrieken: Dagelijkse weersverwachting van onze eigen weermedewerker Jan Versteegt. Dagelijkse prijspuzzel Lokale en regionale agenda (dagelijks) De wekelijkse culinaire tip van Maitre Joop (vrijdag/zaterdag) Culturele agenda en tips Dagelijkse filmagenda (voor zover van toepassmg) Wekelijkse filmtips voor uw regio (vrijdag) Medische weekeinddiensten (vrijdag t/m zondag) Sport m het weekeinde (met de uitslagen van de lokale en regionale wedstrijden, zaterdag en zondag) Onverwachte dag-prijsvraag, verschijnt onaangekondigd. Reacties per telefoon. w VOOR MIDDEN NEDERLAND 24 uur per etmaal lokaal nieuws op uw kabelnet Bameveld: Leusden: Ede: Geldermalsen: Buren: Woudenberg: Scherpenzeel: Renswoude: Maarn: Ni jkerk: kanaal -63 kanaal 4+ kanaal 52 kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4 kanaal 4 kanaal 4 Centrale redaktie BDU-TV: 03420-94290 Lokale redaktie. zie de colofon van deze krant Advertenties: voor alle informatie: 03420-94255 Advertentie-rubrieken: Kabeltjes (vraag en aanbod, alleen voor particulieren), eerste 2 regels 6,- elke regel meer 6,- (tegen kontante betaling). Felicitatie-rubriek: zonder foto, hetzelfde tarief als de Kabeltjes (tegen kontante betaling) Felicitatie-rubriek MET foto: 25,- (korte tekst met kleurenfoto tegen kontante betaling) Info: 03420-94255 Het kan gebeuren, dat de doorgifte van een programma via de kabel niet altijd even perfect is. Atmosferische storingen kunnen daarvan o.m. de oorzaak zijn. Daar is niets aan te doen. Vallen zenders uit of zijn de storingen frekwent, dan kan het zijn, dat er iets in de aanvoerlijnen niet in orde is. Als uw buren hetzelfde verschijnsel op hun TV konstateren, dan doet u er goed aan om de kabelexploitant te bellen. Voor uw gemak volgen hier de namen en storingsnummers: Gemeente Barneveld Casema b.v. - Utrecht, 030-898080 (van 9-22 uur) Gemeente Ede: Media Netwerk, Ede. 08380-219219 Gemeente Leusden: de firma Kroon, 02152-55789 Gemeente Geldermalsen: Antennebeheer Midden-Nederland, Veenendaal: 08385-31500/31515 Gemeente Renswoude, Woudenberg, Scherpenzeel en Maarn: Antennebeheer Midden-Nederland, Veenendaal: 08385-31500/31515 Gemeente Nijkerk: Gamog Cai-Zutphen: 05750-41100

Leusder Krant | 1989 | | pagina 21