Antilopen gaat bij Iparta over de knie belangrijk verlies LHV ■eusder tnwt IMWBWT Ereplaatsen voor Haaien tijdens zwemgala in Uden Uitslagen Bowlinguurtje TTCL 4 ongeslagen kampioen orfballers in eigen huis afgestraft: 9-17 DSV brengt Leusdenaren in degradatieproblemen WOENSDAG 20 DECEMBER 1989 tilopen loopt achter de feiten aan. De gezichten van Margret Versteeg en Frans ter Maten (donkere shirts) reken boekdelen. USDEN Antilopen heeft in thuishal De Korf van Sparta~Nij- k een pak slaag gekregen. De bezoekers wonnen, na een tstand van 3-8, uiteindelijk met 9-17. In de derby stond de >ede plaats op het spel, maar de Leusdenaren konden geen tele moment kunnen bewijzen dat zij daar recht op zouden gen hebben. De zenuwen heeft de thuisclub waarschijnlijk ten gespeeld, want het afstandschot liet de ploeg duidelijk [e steek. De wedstrijd tegen Sparta stond in het teken van het »n van aanvoerder Jan Costa. Hij is meestal degene die de este doelpunten maakt, maar het lukte tegen Sparta hele- al niet. Zijn afstandsschoten waren onnauwkeurig en tot nnaat van ramp waren de gemiste ballen veelal een prooi de tegenpartij. een van de andere spelers was taat de productie van Costa te nemen en aldus sloop iang- n maar zeker de angst de ploeg De combinaties werden slordi- en minder snel. Sparta verde- je ook goed, want de doorloop kon door Antilopen bijna niet den gebruikt. De thuisclub ïst dus wel blijven volharden in afstandsschot. Dat paste volle- in het straatje van de Nijker- kers, die onder de korf heer en meester waren. Natuurlijk hadden zij ook het geluk dat Antilopen zo slecht op schot was. Trainer Wim de Bruin probeerde in de tweede helft met twee wissels zijn ploeg tot meer daden aan te zetten. Bij een 7-15 achterstand hadden de Leus denaren het echter al opgegeven. Vanaf het eerste fluitsignaal heb ben de Leusdenaren achter de fei ten aangelopen. De eerste aanval len werden besloten met schoten van afstand, die de juiste richting misten. Sparta was in de eerste mi nuut al op voorsprong gekomen via een doorloopbal. Na een minuut of vijf aftasten, bleek dat de thuisclub moeilijk tot scoren kwam. Margret Versteeg gooide van af stand 1-2 door de korf, maar de anders zo schotvaardige Jan Costa, maar ook Paul Hendriks, konden Antilopen niet dichterbij helpen. De bezoekers speelde niet briljant, maar bouwden wel hun voor sprong langzaan maar zeker op. Na een kwartier spelen maakte Hen driks met een fraai afstandsschot 2-6. KWAKKELEN Vanaf dat moment hield de ver dediging van de Leusdense ploeg onder leiding van Margret Ver steeg goed stand. Zij wisten de be zoekers bijna tien minuten van sco- ren af te houden, maar aanvallend bleef het kwakkelen. De doorloop bal kwam niet uit de verf en van afstand ging ook veel mis. Onder de korf was Sparta sterker. Zo be landde Nancy Laheij een aantal malen onder de korf, waar haar tegenstander haar gemakkelijk in lengte de baas bleef. Toch konden de Nijkerkers met erg ver weglopen. Antilopen wist tot de rust de schade beperkt te houden: 3-8. Na rust leek het er even op dat trainer Wim de Bruin de thuisclub over de moeilijke eerste helft had heengeholpen. Sparta scoorde eerst nog 3-9. Daarna brachten de Leusdenaren in drie minuten de achterstand terug tot 6-9. Het de hoop op een bevredigender resul taat toenemen. Het was echter maar van korte duur, want in de zelfde minuut werd 6-10. Bij 6-11 kwam Jeanette Jekel in het veld voor Nancy Laheij. De be zoekers bleven scoren, terwijl de thuisclub bleef volharden in de af standsschoten. Zij hadden daar echter ook weinig geluk mee. Zes minuten voor het einde, bij 7- LEUSDEN - In het achter ons liggende weekend kwam de Nederlandse zwemtop in actie tijdens het Nationale Zwemgala in Uden. De 62 deelnemende verenigingen brachten hun sterk ste zwemmers en zwemsters in het water en ook de Leusdense Zwem- Poloclub De Haaien was met een kleine delegatie van de partij. Hoewel een aantal goede prestaties kon worden genoteerd, was er voor de Haaien-selectie geen hoofdrol weg gelegd. Het dichtst bij de nationale top kwam Chester Marsman die tweemaal een tweede en één keer een derde plaats wist te bereiken. Marsman werd niet alleen op z'n sterkste afstand, de 100 meter vrije slag, tweede. Ook op de 100 meter rugslag zwom hij op het over twee dagen verdeelde gala naar een tweede plaats. Daarvoor moest hij al direkt m de series een persoon lijk- en tevens clubrecord op de klokken brengen, een tijd die hij uiteindelijk in de finale nog een fraktie scherper wist te stellen. De 200 meter wisselslag leverde de Leusdense atleet in dit sterke gezelschap een derde plaats op en op zowel de 100 als de 200 meter vrij viel hij net buiten de medailles. Zijn 1.57.8 op de laatst genoemde afstand betekende overigens wel een nieuw Haaien clubrecord. Jan Willem van Dijk ging voort op de ingeslagen weg en dat beteken de dus opmeuw verbetering van clubrecords. Op de 100 meter vrije slag, de 100 meter schoolslag en de 100 meter rugslag moest de tot op heden beste clubtijd eraan gelo ven. 15, kwam Marcel Veenendaal Frans ter Maten aflossen. Maar ook hij kon het team er niet overheen helpen, want op dat moment had het strijd al opgegeven. In de laat ste twee minuten wisten beide teams nog twee maal te scoren. Costa gooide alsnog twee ballen door de korf en kon toch weer als topscorer worden genoteerd. Koploper Marfügels moest de in spanningen van de week daarvoor tegen Sparta bekopen met een thuisnederlaag tegen Ritola. Aan staande zaterdag moet Antilopen op bezoek bij Ritola in Zuidlaren. Op 30 december komt koploper Marfügels op bezoek in Leusden. De doelpuntenmakers voor Anti lopen: Jan Costa (3x), Margret Versteeg (lx), Frans ter Maten (lx), Paul Hendriks (2x), Esther Versteeg (lx) en Martijn Ver- woert (lx). Opstelling Antilopen: Jan Costa, Nancy Laheij (42. Jeanette Jekel), Martijn Verwoert en Esther Ver steeg. Paul Hendriks, Evelien van Rooijen, Frans ter Maten (54. Marcel Veenendaal) en Margret Versteeg. LEUSDEN- Het vierde team van tafeltennisclub TTCL is met overmacht kampioen geworden in de derde klasse C van de herfstcompetitie. Het kampioenschap werd een feit, na de 7-3 overwinning op Leerdam 1, de enige overgebleven concurrent van de Leusdenaren. TTCL 4, bestaande uit de routiniers André Snoek, Piet van den Bree en de jeugdige Ron Hartman, beëindigde de competitie ongeslagen en zonder puntverhes. De ontmoeting met Leerdam was daarin van grootbelang, omdat de Leerdammers alleen van TTCL verloren. De Leusdenaren, die 20 punten uit tien wedstrijden scoorden, promoveren naar de tweede klasse door dit resultaat. Op de foto TTCL 4, met (van links naar rechts) André Snoek, Ron Hartman en Piet van den Bree. Verder waren er goede presta ties te noteren van Saskia Helsdin- gen (benadering van de limiet voor de Nederlandse Winterkampioen schappen op de 100 meter vlinder slag), Sandra van Wegen (zevende op de 100 meter vlinder) en Rogier Tolboom (evenaring van z'n per soonlijke record op de 100 meter vrije slag). Uitslagen Nationaal Zwemgala 100 meter rugslag: Jan Willem van Dijk 1.10.46, Sandra van Wegen 1.20.75. 100 meter vlinderslag: Sandra van Wegen 1.17.31, Rob van Wegen 1.03.98, Chester Marsman (2e) 1.02.09, Saskia Helsdingen 1.11.17. 100 meter schoolslag: Tamara van Gorkom 1.21.0, Jan Willem van Dijk 1.16.95. 200 meter wisselslag: Chester Mars man 1.57.8, Jan Willem van Dijk 2.27.62. 100 meter vrije slag: Simone Sybrandy 1.03 88, Rogier Tolboom 1.01.93, Jan Willem van Dijk 59.99, Rob van Wegen, 56.6, Chester Marsman 55.06. USDEN - De dameshandbalploeg van LHV lijkt zich op te innen maken voor het spelen van degradatiehandbal, in het stant van het zaalseizoen. Die conclusie lijkt op zijn plaats, na t fors uitgevallen verlies tegen UDSV 2, afgelopen zondag in nishal De Korf. In het duel, warin beide teams knokten voor n laatste kans om de aansluiting met de top van het klasse ent te behouden, maakte LHV geen moment de indruk in de gen kansen te geloven. Dat leidde na zestig minuten tot de ootste nederlaag, die de Leusdense ploeg dit seizoen moest casseren: 8-15. De mannen handhaven zich na een redelijk eenvoudige 21-16 erwinning op UHV/DSO in de middenmoot van het klasse ent. Veel meer lijkt er voor de Leusdenaren dit seizoen ook et in te zitten. De wedstrijd tussen de dames- >egen van LHV en UDSV 2, dat oraf als een cruciaal duel in de rste klasse werd bestempeld, is or het thuisfront op een danige eurstelling uitgelopen. Het uit- ngspunt voor de wedstrijd was aansluiting met de kopgroep, larbij als extra stok achter de ur mocht gelden dat de verliezer ïteen in de laagste regionen van klassement terecht zou komen, ide teams scoorden tot nu toe ir punten uit vijf wedstrijden, maar omdat het drietal koplopers tot nu toe ook al drie punten ver speelde, zou de winnaar van afge lopen zondag zich weer in het rijtje outsiders plaatsen. LHV leek daar bij over redelijke papieren te be schikken. Na een slechte start (dne nederlagen op rij), leek de ploeg sinds DWSM (winst in de uitwed strijd) en een klinkende zege op koploper ASV65 de weg omhoog te hebben gevonden. Voor de Utrechtse tegenstander van zondag wezen de voortekenen feitelijk in een andere richting. Weliswaar kon UDSV 2 eveneens op twee overwinningen bogen, daar stond tegenover dat de ploeg ook een paar keer stevig over de knie ging. Bovendien leek scoren niet het beste wapen van de Utrechtenaren, althans dat wezen de statistieken na vijf wedstrijden uit. GEDEGEN Zoals wel vaker in de sport wer den statistieken gedegradeerd tot zaken van nul en generlei waarde. Het verloop van de wedstrijd spot te met alle bespiegelingen en ver wachtingen die daaromtrent geuit waren. UDSV bleek over een gede gen ploeg te beschikken, die aan vallend veel snelheid op de vloer bracht. Maar ook defensief bleek de Utrechtse bezoeker veel in de mars te hebben. Het had tot gevolg dat de Leusdense ploeg, die col lectief ver beneden peil bleef, met name na de pauze volledig van de mat werd gespeeld. Het begin oogde nog veelbelo- nja Douma doet een manmoedige poging de UDSV-defensie van afstand te verschalken. Het mocht niet baten HV ging met 8-15 de boot in. vend. Carla Mossel deelde een eerste morele dreun aan de tegen stander uit, door een aanval te on derscheppen en in de break-out 1- 0 te scoren. Na de gelijkmaker ont popte keepster Christien Schut zich tot een tweede plaaggeest van de tegenstander door twee keer op rij een strafworp te keren. Toch vermocht dat niet het eigen team dusdanig te inspireren, dat een be slissende voorsprong werd geno men. Het bleef bij één doelpunt van Ria Meyerink, maar die 2-1 voor sprong werd in het resterende deel van de eerste helft door UDSV om gebogen naar 2-4. Gezien het feit dat beide teams moeite schenen te hebben met het maken van doel punten, leek een verschil van twee punten al veel. Dat verschil bleef ook tot de rust in stand. Anja Douma tekende van afstand nog voor 3-4, maar voor de eerste dertig minuten verstreken waren, was UDSV ook nog succes vol: 3-5. TREKPAARD Toch was er feitelijk nog weinig aan de hand, al had LHV zich onge twijfeld een andere eerste helft ge droomd tegen deze ploeg. Maar net als in de eerste helft leek Carla Mossel zich tot moreel trekpaard van de thuisploeg te ontpoppen, j Koud uit de kleedkamer benutte de razendsnelle buitenspeler van LHV twee breaks om de glijkmaker op het scorebord te brengen: 5-5. Het zou de laatste opleving van de Leusdenaren zijn. UDSV bleek niet gemakkelijk uit het evenwicht te krijgen en de verrassend sterk uit de hoek komende tegenstander sloeg keihard terug. Met vier tref fers op nj tekenden de Utrechtena ren het doodvonnis van LHV, dat bij 5-9 het verzet feitelijk al staakte. Daardoor kon de score nog hoog oplopen, om de tellers van het sco rebord via 6-9, 7-12 en 7-15 uitein delijk bij 8-15 tot stilstand te laten komen. De competitie in de eerste klasse blijft overigens ongemeen interes sant. Drie ploegen, HVN/Attila 2, HMS/Achilles 2 en Amersfoort, gaan na zondag aan de leiding met drie verliespunten uit zes wedstrij den. ASV65, dat de laatste twee wedstrijden verloren zag gaan, volgt op één punt. De middenmoot wordt gevormd door UDSV 2, dat zes punten uit zes wedstrijden haal de De problemen beginnen bij LHV (vier uit zes), dat één punt voorsprong heeft op het Bussumse BHC. DWSM uit Maarssen sluit de rijen voorlopig met twee punten uit zeven wedstrijden. Op 7 januari worden de laatste 'heen'-wedstrijden gespeeld, waarbij LHV BHC op bezoek knjgt. Opnieuw een vierpuntenduel voor de Leusdenaren, dus. Boeiend is de topper HMS/Achilles 2 - HVN/Attila 2, terwijl Amersfoort van dat gekra keel kan profiteren door te winnen van hekkesluiter DWSM. UDSV 2 en ASV gaan in de slag om de aansluiting te behouden. BREAKOUTS De mannenploeg deed wat het moest doen: Winnen van tegen stander UHV/DSO 4, dat op de ranglijst een treetje lager stond dan de Leusdenaren. Hoewel de LHV- ers geen grootse wedstrijd aflever den, nam de thuisploeg vlak voor rust afstand en dat was genoeg om de wedstrijd in eigen voordeel te beslissen. Na een rommelige beginfase, waarin LHV vijf break-outs op rij miste, ontpopte zich een lange tijd gelijk op gaande stnjd. UHV/DSO nam het initiatief uiteindelijk, om dat LHV daar geen zin in leek te hebben en kwam met 2-0 voor. Dat was voor de Leusdenaren het sein het vizier wat scherper te stellen en vanaf dat moment werd het doel met zekere regelmaat gevonden. Tot 7-7 hielden de ploegen elkaar in balans, waarna LHV vlak voor rust een gat sloeg. De juniorenspe lers Robert Boer en René van Gar deren rondden bekwaam af, waar na topscorer Arjan Schneiders de voorsprong naar 10-7 tilde door een strafworp te benutten. Na de pauze breidde LHV de voorsprong langzaam uit, en bij 17- 11 was het verschil maximaal. Van af dat moment zakte het niveau van de wedstrijd weg, mede omdat trainer/coach Joop Douma ruimte zag om met opstellingen te experi menteren. De wedstrijd kwam niet meer in gevaar en bij 21-16 hield de scheidsrechter het treffen voor ge zien. Doelpuntenmakers LHV (dames): Carla Mossel (3x), Anja Dotuna (2x), Ria Meyerink, Jeanette Kok en To Steenbeek. Doelpuntenmakers LHV (heren): Arjan Schneiders (7x), Ronald Morren (3x), Daan Bleuel (2x), Willem van der Heyden (2x), Ruud Bosch (2x), Robert Boer (2x), René van Garderen (2x) Wil van Kollenburg. Uitslagen en standen Huisvrouwen Bowlen 5/12 89 Kryna Groeneveld - Ria v. Bentum 3-0 July Choy - Ingnd v. Blerk 1-2 Cinta v. Diemen - Christina Steinfoort 3-0 Margnet v. Kalsbeek - Wilma Eisingen 1-0 1 Kryna Groeneveld 12-13 2 Ria v. Bentum 12-13 3 July Choy 12- 9 4 Wilma Elsinger 8- 8 5 Cinta v. Diemen 6- 8 6 Ingrid v. Blerk 12-6 7 Christina Steinfon 8- 6 8 Margriet v. Kalsbeek 12- 2 Hoogste game: Ingrid v. Blerk 200. Ie klasse A Margriet v. Toren - Agnes Kok 3-0 Janrue v. Ravenhorst - Betsie Mentirik 3-0 Maja v/d Berg - Annemiek Horst 3-0 Lia Vink - Sue Jansen 3-0 2 Jannie v. Ravenhorst 3 Maja v/d Berg 4 Lia Vink 5 Betsie Mentmk 6 Annemiek Horst 7 Sue Jansen 8 Agnes Kok 12-13'/» 12-11'/» 10- 9 12- 7 12-6'/» 12- 4 4- 3 1 Margriet v. Toren 12-14 Hoogste game: Janrue v.Ravenhorst 180. 2e klasse A Lies Schuurman - Gon Reus 2-0 1 Lies Schuurman 12-12 2 Nannie Doeland 12-10 3RiaOostwal 12-8V» 4 Gerda Ham 12-6'/» 5 Gon Reus 6- 5 Uitslagen en standen 50+ bowlen Hoofdklasse B Willie v/d Lage maat - Jetty v. Donselaar 3-0 Ali Bontje - Annie Biel 2-1 Maasje v/d Braak - Rie de Ridder 1-2 Loes Nederpelt - Heyman Roeper 2-0 1 Willy v/d Lagemaat 2 AL Bontje 3 Heyman Roeper 4 Maasje v/d Braak 5 Annie Biel 6 Jetty v Donselaar 7 Rie de Ridder 8 Loes Nederpelt 12-16 12-13 10-11 12- 7 12-6'/» 12- 6 8- 5 8- 5 Hoogste game: Rie de Ridder 155. Ie klasse B Jo de Wild - Ida de Jong 3-0 Gre v/d Wel - Dora Paulen 2 Vt-Vi Wim Jansen - Trynie Winkel 2-1 Lenie Graaf - Miep v Kampen 3-0 1 Jo de Wild 12-13 2 Gre v/d Wel 12-12V» 3 Wim Jansen 12-11 4 Lenie Graaf 12- 9 5 Dora Paulen 12-8V» 6 Ida de Jong 12- 8 7 Miep v Kampen 12-6 8 Trynie Winkel 12-5 Hoogste game: Wim Jansen 169 2e klasse B Annie v. Bentum - Reiny v. Gils 1-0 Joke Los - Annie Vennings 3-0 Jo Min - Neel Wanner 0-3 Riek v Oyen - Sjefv. Oyen 0-0 1 Annie v. Bentum 12-12 2 Joke Los 12-10 3JoMin 12-9'/» 4 Neel Wanner 12- 9 5 Riek v. Oyen 8- 9 6 Annie Venings 12-6'/» 7 Sjef v. Oyen 8- 5 Hoogste game: Annie v. Bentum 149 3e klasse B Sjaan Eggens - Gerda Wessels 0-3 Henny Holthuis - Ger du Pree 2-1 Gre v Balen - Arie Hogenbrug 3-0 Dick v/d Hee - Dime Kunst 2-0 1 Sjaan Eggens 12-13 2 Gerda Wessels 12-12 3 Hennie Holthuis 12-12 4 Gre v Balen 12-10 5 Ger du Pree 12-8'/» 6 Adne Hogenbrug 10- 6 7 Dick v Hee 10- 5 Hoogste game: Gerda Wessels 182. Springklasse 1 Bep Hassink 12-13 2 Annie de Vries 12- 4 3TruusBeyer 2- 3 Hoogste game: Annie de Vries 117. Frans ter Maten legt aan voor een afstandsschot. Spelmoment uit de wedstrijd LHV - UDSV 2, die door de Utrechtenaren gewonnen werd.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 25