[leusden „Ik kon echt niet weten dat het daar niet mocht" Vrolijkheid troef bij eenakters van Eendracht leusder kntant: Oudej aarsconcert leusder krunb Leusden Achterveld [Boetes voor verkeerd parkeren Zonnebloem Winnende loten Aanhoudend zacht Kerstviering KPO Botsing Kerstdiensten De Koningshof Open huis VOC bokaal MIELE KEUKENS, VOLMAAKT IN DESIGN EN KWALITEIT Kerststukjes Kinderdienst Postzegelbeurs Marcuskerk Miele-Keuken-Centrum Huizenga WOENSDAG 20 DECEMBER 1989 plaatselijk nieuws Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Redaktle: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp Redaktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur Redaktle en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17.30 en 18.30 uur), tel. 033-945272. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag: 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num mer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. ut LtubUtH khmNi is een uitgave van de BDU-Krantenkomblnatle te Barneveld. Vrijwel de gehele Atlanti sche Oceaan wordt in beslag genomen door een omvang rijk depressiegebied. Uitlo pers ervan trekken met de heersende zuidwestelijke bovenstroming via onze om geving naar het noorden. Door die koers wordt erg warme lucht naar noordelij ke streken gevoerd. In het weekeinde kwam de tempe ratuur in die lucht, door enig fohneffekt, in Munchen op 20 graden. Freiburg noteerde zelfs 22 graden. Door de genoemde lucht drukverdeling lijkt het on waarschijnlijk dat we voor de Kerstdagen nog in een meer winterse situatie ver zeild raken. Of er zou zich een meteorologische aard verschuiving moeten voor doen. Koning Winter is immers ook voor het depressiegeweld op de vlucht geslagen. De vorst- grens liep begin deze week van Oslo via Stockholm naar Polen. Dinsdagochtend trok een depressie, met een kern druk van 975 millibar vanuit Het Kanaal dicht langs ons land naar Zuid Scandinavië. Hier door wakkerde de wind flink aan. Er kwamen enkele zwa re windstoten voor en aan de kust stond enige tijd een zuidwesterstorm. Achter de genoemde depres sie draaide de wind naar het westen en stroomde frissere lucht naar ons gebied, waar in buien ontstonden. De tem peratuur daalde daarbij en kele graden. Inmiddels verschijnt op de Oceaan een nieuwe, zeer ak- tieve depressie. Vandaag nadert dit systeem de Britse Eilanden. Aan de voorzijde ervan wordt een volgend portie zachte lucht naar onze omgeving getrans porteerd. Het frontensys teem zorgt later op de dag opnieuw voor regen, waarna de temperatuur weer rich ting 10 graden of hoger gaat. Voorlopig wijzen de ver dere vooruitzichten op het aanhouden van het zachte weer, ook tijdens de beide Kerstdagen. De kans is ui terst klein dat we een sprookjesachtige witte Kerst zullen krijgen. Overigens komt dat bij ons slechts zel den voor. Het blijft wisselvallig en pe riodiek valt er regen en is er veel wind. Een herfstachtig uiteinde van dit opmerkelij ke weerjaar lijkt het meest waarschijnlijk. Zeer velen van ons zullen eind deze week op reis gaan naar de wintersportgebie den. De laatste twee jaren was het rond de Kerst en Oud- en Nieuw ronduit be droevend met de sneeuwcon- dities. Vorig jaar was het ge hele seizoen zelfs een ramp. Het Alpengebied werd de af gelopen dagen ook geteis terd door de warmte. Op de Zugspitze was het zaterdag middag zelfs op 3000 meter 1 graad boven nul. De ski-situatie is dan ook slecht. Alleen in de Scandi navische landen kan men spreken van goede omstan digheden. In alle andere Eu ropese landen zijn slechts op de gletsjers minimale moge lijkheden. De sneeuwhoogte varieert daar van 30 tot 120 cm, maar wordt pas bereikt op een hoogte van 3200 me ter. Overigens heeft men veelal gebruik gemaakt van kunst sneeuw. Of er voor de Kerst sneeuw van betekenis zal vallen lijkt twijfelachtig. Op geringere hoogte zal het wel wandelen worden in plaats van afdalen op de latten. ACHTERVELD - Woensdag avond, 20 december houdt de KPO haar kerstviering De aan vang is om 19.30 uur in de zaal van café-bar Buitenlust. De avond wordt geheel door de leden ver zorgd. (ttoe mkindegetmrhe/ Woensdag 20 december 20.00 uur: Open Huis Vrouwe Ontmoetings Centrum, kelder ge meentehuis, Burgemeester van d Postlaan 2 i Zaterdag 23 december 10.00 uur Kerststukjes maken i de Blijhof, Lisidunalaan 2 20.00 uur Contactavond alleer staanden met Level, restaurant D Mof, Arnhemseweg 95 Maandag 25 december 8.45 uur en 10.30 uur: Kerkdiem De Koningshof, Hamersveldsewe 95 Dinsdag 26 december 10.30 uur Kerst-inn, Vrouwen On moetings Centrum, kelder g< meentehuis, Burgemeester van d< Postlaan 2 20.00 uur Kerstbal met de Cor< na's voor alleenstaanden, restai rant De Mof, Arnhemseweg 95 Woensdag 20 december I 19.30 uur: KPO kerstviering zaï i 'Buitenlust' Donderdag 21 december 13.30 uur: bejaardensoos 'Ons Ge j bouw' Zaterdag 23 december j 12.00 uur: Radio-uitzending Pape clip'De Klaveet' i 20.00 uur: Disco Show 'De KT veet' 1 20.30 uur: Disco avond KPJ 'D Moespot' I Woensdag 27 december 9.00 uur: Handwerkhobby clu 'De Moespot'. was veel belovend. Moeder heeft het huwelijk doorgedrukt uit bere kening en prestige-overwegin- gen. Dit tegen de zin van de bruid (Mananne Monninkhof), oma en de in dit geval wel uit de verf ko mende vader, gespeeld door Mar tin Pfaff. In het sukkelige zusje van de bruidegom, aardig neergezet door Daniëlle Hageman, vindt moeder wel een medestandster. Het bruidje zelf blijkt er ook met zoveel zin in te hebben en zit met haar gedachten bij haar ex- vriendje. Als deze door Jorrit Pe ters gespeelde huwelijks-verslag gever ten tonele verschijnt, blijkt dat alle acteurs van dit stuk zich uitstekend in hun rol kunnen inle ven De dialogen waren puntig en verliepen vlot. Soms zelfs iets te vlot. ,,Hoor ik daar nou weer de bel", roept de moeder vertwijfeld uit. Toen prompt daarna de bel klonk, was dat onbedoeld het meest ko mische moment van de avond. De zaal lag dubbel van het lachen. Een compliment dus voor geluids man Klaas Roze ma. Of viel het be dienen van de bel onder verant woordelijkheid van collega Erik Monninkhof? Het ex-vnendje deed een laatste poging de twijfe lende bruid over de streep te trek ken. Zij heeft immers nog steeds zijn ring om. ,,De bruidegom heeft het op z'n vierentwintigste niet verder gebracht dan verslaggever van de plaatselijke krant", aldus deze jongeman. Dat moet dus wel een ontzettend saaie en verve lende persoonlijkheid zijn. Enfin, de bruid was toch al overtuigd. Met behulp van pa en oma knijpt ze er met haar vriendje tussenuit. Oma krijgt het laatste woord: ,,Deze bruiloft zal heel wat stof LEUSDEN - De heer van R. uit Amersfoort moest dinsdagmiddag op de Lockhorsterweg stoppen voor tegemoetkomend verkeer. Achter hem reed M. uit Doetin- chem, die te laat zag dat R. remde. Door de botsmg, die daarop volg de, liepen beide auto's lichte scha de op. LEUSDEN - Op eerste kerstdag, maandag 25 december, worden in de gereformeerde kerk De Ko ningshof, aan de Hamersveldse- weg 95, twee speciale kerstdien sten gehouden. Het thema is 'Zin gen m de nacht'. De diensten be ginnen om 8.45 uur en 10.30 uur en predikant is ds. J.H. Ulehake. LEUSDEN - Het Vrouwenontmoe- tingscentrum (VOC) houdt woens dag 20 december open huis. Van 20.00 uur tot 22.00 uur is er gelegen heid voor alle Leusdense vrouwen om met het VOC en haar activitei ten kennis te maken, zoals de lees- club, de cabaret- en toneelgroep, het zangkoor en de talentenbank. AMERSFOORT - Een meisje kocht een tweedehands fiets bij Blom in Leusden en gaf de opdracht hem goed na te kijken. Toen ze 's avonds de fiets kwam ophalen en nauwelijks 50 me ter was weggefietst, werd ze bekeurd omdat haar achterlicht het niet deed. "Interessant verhaal" vond de officier op de strafidtting van 14 december. ,,Ik kan er niet meer van maken", was haar antwoord. Ze kon het bewijs van aankoop en reparatie echter tonen, wat de zaak in ieder geval zeer geloofwaardig maakte. ,,Als er iets niet deugt, dan ben je altijd fout" hield de officier haar voor. "Maar ik vind in dit geval 50 meter van de fiet senmaker vandaan en dan een bekeuring toch wat ver gaan. Als het de volgende dag was gebeurd, dan lag het al anders." Ze werd nu schuldig verklaard zonder straf. Iemand uit Amersfoort, die zeer moeilijk ter been was en dan ook over een invaliden-parkeerkaart beschikte, had zijn auto in de Koesteeg in Amersfoort op het trottoir geparkeerd, omdat hij ner gens zijn auto kwijt kon en de af stand anders niet kon lopen. ,,Maar een invaliden-parkeerkaart geldt nooit voor een trottoir", hield de officier hem voor. Hij eiste dan ook de normale boete, 35,-. „Ik vind zelf ook dat je geen mis bruik van je invaliditeit mag ma ken", beaamde verdachte. „Dat doe ik ook nooit, maar soms kan het niet anders. Mijn auto staat hier voor het kantongerecht op het ogenblik ook noodgedwongen waar hij niet staan mag" „Ga dan maar gauw. En deze keer verklaar ik u schuldig zonder straf op te leggen", aldus Mr. Seton. De foto, die een bewoner van Achterveld mee naar de strafzit ting nam om zijn gelijk te bewij zen, had het omgekeerde effect. Hij wist niets van een parkeerzone in Amersfoort, vertelde hij, trof een volle parkeergarage aan, reed vervolgens maar eens een rondje en zette zijn auto toen neer in de Koesteeg, zich van geen kwaad bewust. „Ik betaal altijd mijn bekeuringen, maar dit vind ik niet redelijk, want ik kon echt niet weten dat het daar met mocht." De officier had daar andere ge dachten over. „Ik vind dat de poliue deze foto wel had kunnen gebruiken als de monstratie van de duidelijkheid van het bord Kijk, als een bord volledig schuil gaat achter een boom, of er is een zak overheen getrokken, zodat geen zinnig mens het zien kon, dan liggen de zaken anders. Maar dit is gewoon een kwestie van 35,- betalen." Waartoe de kantonrechter dan ook veroordeelde. Als je in de auto van een ander stapt, dan ben je verantwoordelijk voor de gebreken. Als je dan ver volgens probeert een beroep te doen op ten onrechte geruststel lende uitspraken van één of an dere deskundige, dan gaat je ver weer ook niet op. „Laat ik een voorbeeld geven", al dus de officier. „Als je wilt weten of het bezit van een bepaald wa pen is toegestaan en je vraagt dat aan een willekeurige agent, dan hang je als het niet waar blijkt te zijn. Kun je echter de autoriteit van ACHTERVELD - Uit de trekking van de nationale Zonnebloem-lo terij 1989 blijkt dat er in Achter veld drie prijzen gevallen zijn. Het gaat om de lotnummers 030170 en 069480. Op lot nummer 074641 is 25, - gevallen. een vuurwapendeskundige aanto nen, dan ligt de zaak anders." In het onderhavige geval had ie mand in de auto van een vriendin gereden, terwijl volgens de gara gehouder de auto APK gekeurd was, wat niet waar bleek te zijn. Het was duidelijk dat zijn verweer niet op ging en dus kreeg hij een boete van 120,-. Het emge wat in zo'n geval nog gedaan kan wor den, is verhaal halen op de vrien din. Maar aangezien de vriendin inmiddels geen vriendin meer was, lag dat in dit geval ook wat moeilijk. Iemand uit Leusden had zijn auto ergens in Amersfoort neergezet, waar de parkeersituatie onduide lijk was, om even te informeren hoe de vork in de steel zat. Dat in formeren kostte 7 minuten en een bon van 35,-. Aangezien ver dachte met hinderlijk gestaan had en er emg begrip was voor de on duidelijkheid van de situatie, werd hij schuldig verklaard zon der toepassing van straf. Het winnende lot dient aangete kend te worden gezonden naar de Zonnebloem, Postbus 2100, 4800 CC Breda. Tevens dient men het giro- of banknummer te vermel den waarop men de geldprijs overgemaakt wil hebben. LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Leasden LEUSDEN - De Blijhof, Lisidunalaan 2 organiseert een ochtend, waar kinderen van 4 tot en met 12 jaar kerststukjes, wens- en menukaar ten kunnen maken. De ochtend staat gepland op zaterdag 23 de cember van 10.00 uur tot 11.30 uur. Deelnemers moeten een bakje en kerstversiermateriaal meenemen. De entree bedraagt twee gulden voor leden en drie gulden voor niet-leden. Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden bellen met 946593. Dagelijks kontinue lokaal meuws en service-benchten. Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u bellen naar de Redaktie Leusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties: Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Brink). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden. Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,- per dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor. KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag. BEELDPAGINA (met logo): taneven op aan vraag. Kontrakt-korting mo gelijk. LEUSDEN - Toneelvereniging Eendracht speelde zaterdag twee eenakters in de Deel van de boerderij Groot Krakhorst. De aangekondigde vrolijkheid kwam vooral na de pauze tot uiting in het stuk 'Het Bruidje met de ring' (van R.F. Delderfeld). In een zeer functioneel decor wisten de vier actrices en twee ac teurs met vlotte dialogen goed gebruik te maken van de komi sche mogelijkheden die dit stuk te bieden had. De vier debutan ten in 'Hemel op Aarde' van Phillip Johnson hadden het wat dit betreft wat moeilijker. De situaties in dit stuk waren nogal doorzichtig en flauw. In dit licht gezien kwamen deze vier to neelspelers eveneens tot een knappe prestatie. Eendracht begon al direkt zeer professioneel. Men liet het in re delijk grote getale aanwezige pu bliek, n wellicht ook de acteurs, na de aanvangstijd nog een kwar tiertje in spanning. Het nieuwe de cor bood het aanzicht van een tuin met een prieel. Een grashark, veel planten en in het midden vier rie ten stoelen en een tafel tegen een mooi neutraal witte achtergrond. In deze zonnige omgeving stelt de dochter van een aardige Engelse familie, gespeeld door Wil van de Brug, haar nieuwe vriend aan haar ouders voor. Deze vriend, een door Robbert de Smalen aardig neergezet hippie-type, blijkt het meisje aardig te hebben inge palmd met zijn 'terug naar de na tuur' filosofie. De te verwachten confrontatie tussen moeder (Mar jolein Hueting), vader (Henk Ruig- rok) en de nieuwe aanwinst blijkt anders uit te pakken dan dochter had verwacht en vriend had ge hoopt. De ouders draaiden de rol len om en vereenzelfdigden zich volledig met de onconventionele opvattingen van het vriendje over liefde en huwelijk. Uiteraard tot groot verdriet van dochterlief, die haar wereldje ineen ziet storten en ter plekke mets meer van haar vriendje moet weten. Het voorop gezette plannetje van de overtui gende moeder en de iets minder overtuigende vader bleek dus ge slaagd. Misschien zat er in de oor spronkelijke tekst wel emge En gelse humor. Maar in de vertaling van dit wat gedateerd aandoende gegeven was er voor de toneel spelers niet zo veel eer aan te be halen. Hun improvisaties vielen dan ook volstrekt niet uit de toon. OMA Tijdens de pauze werd het tuinde- cor door drie medewerkers effi ciënt verbouwd tot een wat nostal gisch interieur. De tafel, stoelen en schilderijen zouden zo van zol der gesleept kunnen zijn. De in het vorige stuk gecamoufleerde kast kreeg de funktie van een boe kenkast met veel flessen drank. Het prieel werd omgetoverd tot raam. De geschenken op tafel sug gereerden een bruiloft. De op komst van oma, een leuke rol van Joke Pfaff, en de ietwat neuroti sche moeder van de bruid, goed gespeeld door Yvonne Rozema, De bruid is er niet met haar gedachten bij en denkt vooral aan haar ex- vriend. LEUSDEN - De Woudenbergse postzegel- en muntenveremcring 'Onder de loep' houdt maandag 18 december een beurs in jongeren centrum De Til aan de Hamersveld- seweg. De beurs begint om 19.00 uur en duurt tot 22.00 uur. LEUSDEN - In de Koningshof aan de Hamersveldseweg 95 wordt op zaterdag 30 december een Oudejaarsconcert gegeven. Organist Dick Duyst en blokOuitiste Henrique Meissner zullen die avond werken uitvoe ren van Bach, Telemann, Vivaldi, Corelli Marin Marais en Riccio. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt vijf gulden, kinde ren betalen drie gulden vijftig. LEUSDEN - In de Marcuskerk aan de Asschatterweg 23 zal op zondag 24 december het jaarlijkse kinder feest worden gehouden. Deze dienst, die om 19.00 uur begint, is i bestemd voor kinderen vanaf 6 i jaar, hun ouders, familie en andere i belangstellenden. Het tienerkoor onder leiding van Gert jan Visver- leent zijn medewerking. De kinder- kantorij onder leiding van me-1 vrouw Nobel voert een kerstspel i op met als thema 'Jezus is de goede herder". De heer Vlaanderen zal ook dit jaar weer vertellen. Zeist: Montaubanstraat 241. Tel.: 03404-15750 doen opwaaien". Einde eenakter. Regisseur Dicky Rep, souffleur Alie Tijmensen en lichtman Ever- hard van de Brug konden tevre den zijn. Ook voor hen was het ap plaus bestemd. Volgens oma zal de bruiloft nog heel wat stof doen opwaaien.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3