VOOR DE BUITENVOGELS 5" a 3' DE VALLEI vuurwerk: veiligheid voorop vanaf 1 januari: rookverbod in gemeentehuis gemeentehuis dicht tussen kerst en nieuwjaar (b CD <5 c 2 <Q CD 5 GEMEENTE GEMEENTE X LEUSDEN Voederhuis staand model dakleer41.75 Pindanetje per stuk 1.00 Doppinda's 2.50 Mezenbol per stuk0.55 Strooivoer 1 k,i0 1.80 DE VALLEI WINKEL Zonder afspraak Auto Motor Centrum December! Even stil staan bij het werk van: amnesty international Inl. 033-940418 WOENSDAG 20 DECEMBER 1989 LEUSDER KRANT 4 Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 7, 20-12-1989 In de gemeente Leusden mag vuur werk dit jaar alleen op vrijdag 29 en zaterdag 30 december worden ver- i kocht en uitsluitend aan personen die 16 jaar of ouder zijn. Afsteken is alleen toegestaan op 31 decem ber na 18.00 uur en op 1 januari tot 2.00 uur. In die paar uur gebeuren er helaas altijd weer ongelukken, die met wat meer zorgvuldigheid en voorzichtigheid voorkomen hadden kunnen worden. neem daarom de volgende tips in acht: Koop vuurwerk alleen bij de offi ciële detailhandel. Koop zo min mogelijk knalwerk (rotjes, donderbussen, zevenklap pers etc.) maar meer sierwerk (zonnen, vuurpijlen, goudenregen etc.). Bewaar vuurwerk bij voorkeur in een metalen trommel of bus op een veilige droge plaats, zo mogelijk niet in huis. Zoek de plek waar u het vuurwerk gaat afsteken met zorg uit Denk daarbij aan het brandgevaar; rieten kerst- en nieuwjaarswens daken, open opslagplaatsen van brandbare materialen e.d. Zorg dat alle ramen en deuren ge sloten zijn. Gebruik voor het afsteken geen lucifers maar een gloeiende sigaret of sigaar. Ga zodra dé lont brandt een paar stappen achteruit. Probeer een weigeraar" niet op nieuw aan te steken. Zet vuurpijlen in een met zand ge vulde fles. of beter nog, in een fles die half in de grond staat. Vuurwerk in de hand ontsteken is gevaarlijk. Met ontstoken vuur werk gooien is nóg gevaarlijker Ga niet met vuurwerk experimen teren. Maak er geen bundels van ter ver hoging van het effect, dat is levens gevaarlijk. Ontsteek elk stuk apart! Denk aan de huisdieren Zij kun nen makkelijk in paniek raken door knallen; steek daarom nooit vuurwerk af in hun nabijheid. Wie een huisdier heeft, doet er verstan dig aan het m de oudjaarsnacht binnen te houden. Het gemeentebestuur van Leusden en zijn medewerksters en medewerkers wen sen alle inwoners, in stellingen, bedrijven en organisaties pret tige feestdagen en een voorspoedig 1990. g U bent van harte wel- kom op de nieuw- jaarsreceptie van Burgemeester en - Wethouders, die op Cr maandag 8 januari 1 van 19 30 uur tot 20.45 uur in het ge- 5- meentehuis van 5; Leusden wordt ge- houden. vergaderagenda Donderdag 21 december: raadsvergadering. De agenda vermeldt onder meer de vol gende punten aanschaf nieu we brandweerauto, voorbe- reidingskrediet brandweerga rage, uitbreiding tennishal De Inslag, onderhoudsnota's wegen, nolen en gebouwen en najaarsnota begroting 1989. De vergadering begint om 20.00 uur De op de agenda betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting. roken verboden: dit teken zult u vanaf 1 januari op een groot aantal plaatsen aantreffen, o.a. in het gemeentehuis volgend nummer ln verband met de sluiting van het gemeentehuis tus sen kerst en nieuwjaar komt deze rubriek in de Leusder Krant van don derdag 28 december te vervallen. De eerstvolgende ,,Van 't Erf' verschijnt weer in de Leusdcr Krant van don derdag 4 januari kerstboomverbranding De Tabakswet legt het gemeente bestuur de verplichting op een rookverbod in te stellen in de ge bouwen die onder zijn beheer staan. Deze verplichting gaat op 1 januari in en geldt met name de voor het publiek toegankelijke ruimten en ruimten die bestemd zijn voor gemeenschappelijk ge bruik. Voor wat het gemeentehuis betreft betekent dit dat er vanaf 1 januari o.a. niet meer gerookt mag worden in de hal, de gangen, de lift en op de trappen, in de raadzaal, de commissiekamer en overige verga derruimten, op de toiletten en ver der in alle ruimten met een pu blieksfunctie. scholen, sport- en sociaal-culturele accommodaties De verplichting om een rookver bod in te stellen geldt ook voor scholen. Voor openbare scholen is het het gemeentebestuur dat daar voor moet zorgen, voor bijzondere scholen het desbetreffende school bestuur Er mag na 1 januari ook niet meer gerookt worden in de gemeentelijke sportaccommoda ties en in sportaccommodaties die door de gemeente worden gesubsi dieerd, zoals het zwembad. Parti culiere, niet door rijk, provincie of gemeente gesubsidieerde sportac commodaties zijn niet verplicht een rookverbod in te stellen Instellingen die gebouwen voor so ciaal-culturele activiteiten beheren zijn eveneens verplicht per 1 janua ri een rookverbod in te stellen. Het gaat dus hierbij o.a. om jeugd- en jongerencentra, peuterspeelzalen, verenigingsgebouwen en bibliothe ken. De lijst!van organisaties en instel lingen die een rookverbod moeten instellen, is hiermee nog lang niet uitgeput. Want bijvoorbeeld ook voor ziekenhuizen, verpleegtehui zen, consultatiebureaus en gezond heidscentra geldt per 1 januari een rookverbod. ook verkoop verboden Behalve dat er in de hierboven ge noemde gebouwen niet meer ge rookt mag worden, althans niet in de publieks- of gemeenschapsruim ten, mogen daar ook geen rookwa- ren meer worden verkocht. Dat laatste verbod geldt niet voor in richtingen met langdurig verblij vende bewoners, zoals verpleeg huizen. rokersruimten De beherende instelling kan, maar hoeft dat niet, onder bepaalde voorwaarden ruimten aanwijzen waar nog wel mag worden gerookt. Van die mogelijkheid kan maar een erg beperkt gebruik worden gemaakt; voorop blijft staan dat de belangen van de niet-rokers niet geschaad mogen worden. waarom een rookverbod? Wellicht een overbodige vraag, want iedereen weet dat roken scha delijk is voor de gezondheid. Dat geldt voor de rokers zelf, maar evenzeer voor niet-rokers die door de aanwezigheid van rokers wor den gedwongen mee te roken. Die laatste groep is veruit in de meer derheid: van de ruim 14 miljoen Nederlanders roken er 11 miljoen niet (meer). De Tabakswet geeft die 11 miljoen per 1 januari recht op schone lucht. Op vrijdag 5 januari wor den in Leusden en Achter veld weer de traditionele kerstboomverbrandingen gehouden. Voor de bren gers van de bomen zijn er leuke prijzen te winnen. Bewaar uw kerstboom dus voor uw (buur-)kinderen tot 5 januari. Uw kerstboom hoort in geen geval bij het huisvuil te worden gezet. Wanneer er geen gelegenheid is aan de kerstboomverbranding deel te nemen, kan de boom op de gemeente- werf of op een tuinvuildê- pot bij u in de buurt wor den gedeponeerd. Meer informatie over de kerstboomverbrandingen zal te vinden zijn in het op 4 januari verschijnende nummer van „Van 't Erf". Het astronomisch uurwerk in de hal van het gemeentehuis. De beschildering van de hand van de Leusdense kunstschilder Nic. C. Loning geeft een beeld van de ontwikkeling van Leusden in relatie met de wisseling van de seizoenen. Het gemeentehuis en de gemeente- werf zijn tussen kerst en nieuwjaar gesloten. Deze sluiting vloeit voort uit de beslissing van B en W om van 27, 28 en 29 december verplichte atv-dagen te maken. beperkte openstelling De sluiting van het gemeentehuis en de -werf gaat in op vrijdag 22 december om 15.30 uur. Op dins dag 2 januari zijn het gemeentehuis en de -werf vanaf 9.30 uur weer voor het publiek geopend. Voor de afdeling Burgerzaken geldt in de tussenliggende periode een beperkte openstelling: op vrij dag 22 december van 19.00 tot 20 00 uur uitsluitend voor paspoor ten en rijbewijzen en op woensdag 27, donderdag 28 en vrijdag 29 de cember van 9.00 tot 10.00 uur uit sluitend voor het doen van aangif ten van geboorte en overlijden. De gemeentewerf is zaterdag 23 december van 9.00 tot 12.00 uur geopend voor het storten van glas, papier, bouwafval, tuinvuil, oud ijzer en ander grofvuil en voor het inleveren van batterijen, chemica liën en afgewerkte olie «N <t> bouwvergunningen Kupcrssingel 155, het plaatsen van een dakkapel. Emmalaan 9, bouwen van een serre aan de woning. Appelweg 1, bouwen van een dienstwoning. Kuperssingcl 153, het plaatsen van een dakkapel. Bitterschoten 13. het bouwen van een woning met garage Hessenweg 80, verbouwen/uitbreiden woning. Hakhorst 15, het plaatsen van een dakkapel. Landweg 285, het plaatsen van een dakkapel Kon. Julianalaan 74, het plaatsen van een dakkapel en het bouwen van een carport. Walstro 67, het plaatsen van 2 dakkapellen. Krakhorst 12, uitbreiden van de woning (tussen hal en berging). Krakhorst 12, uitbreiden van de woning aan de zijgevel. diverse vergunningen Muziekschool Leusden, het aanbrengen van een (licht) rekla- me-installatie. Carnavalsvereniging De Puupcnkoppen, Carnavalsoptocht 25 februari 1990 en plaatsen reklameborden. ,,De Moespot", ontheffing sluitingsuur op 1 januari 1990 tot 3.00 uur. H. de Vries, verlenging standplaatsvergunning Treekerpunt en kiosk Treekerpunt J F. M. Luyf, verlenging standplaatsvergunning De Biezcn- kamp. J. G. M. Duyts, standplaatsvergunning De Biezenkamp G. W. de Gans, ventvergunning Achterveld. kapvergunningen Hondsroos 9, het kappen van een berk. Hessenweg 72, het kappen van twee eiken, herplantplicht voor 8 eiken. Agnietenhove 60, het kappen van een restant elzenwal. Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking een bezwaarschrift indie nen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 150, 3830 AD Leusden Nadere informatie over bovengenoemde vergunningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen), en kamer 216, telefoon 961752 (kap vergunningen) wijziging ophaaldagen huisvuil en glas en papier De komende feestdagen brengen een wijziging in de gebruikelijke ophaal dagen met zich mee. In plaats van maandag 25 de cember (le kerstdag) wordt het huisvuil op za terdag 23 december opge haald. De daarop volgen de week wordt het huis vuil in plaats van op 1 ja nuari (nieuwjaarsdag) op gehaald op zaterdag 30 de cember. Het glas en papier wordt op zaterdag 23 december opgehaald in de wijken Hamersveld, De Wete ring, Alandsbeek, Rozen- daal, Rozenboom, Ros senberg, 't Ruige Veld en Achterveld. Het glas en papier wordt op zaterdag 30 december opgehaald in de wijken Hamershof, Groenhou ten, Zwanenburg, Akker hoeve, Noordwijck, Lan- genbeek, Munnikhove, Bosveld, Claverenblad, Wildenburg en Leusden- Zuid. In verband met mogelijke afwijkingen van de ge bruikelijke ophaaltijden is het raadzaam het huisvuil uiterlijk om 7.30 uur aan de straat te hebben staan. V Leusden l-tr-èv V BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Leusden brengt ter openbare kennis, dat een verzoek om bouwvergunning is ingediend t.b.v. het verbouwen van de bedrijfshal op het per ceel Klokhoek 18 één en ander zoals aangegeven op de bij het verzoek behorende tekening(en). De tekeningen liggen van donderdag 21 de cember 1989 t/m woensdag 17 januari 1990 op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 209 't Erf 1 te Leusden. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp(deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren tegen het verlenen van vrijstelling schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. I Leusden, 18 december 1989. j De burgemeester van Leusden, Mr. A. Panis. r Voederhuisjes van lariks- en berkenhout met dakje van dakleer of riet. ACHTERVELD, Hessenweg 206, tel. 1604. BARNEVELD, Van Zuylen van Nieveltlaan 75, tel. 15177. WOUDENBERG, Parallelweg 4, tel. 2314. Ook voor uw laswerk en reparatie onderdelen: BMW, Mercedes, enz. Stationsweg 211 Woudenberg 03498-3866. Elke keer dat een mens iets doet voor de rechten van de mens, gebeurt er iets positiefs. Een positief gebaar is als een kaars, die wordt aangestoken in donkere tijden - het licht wint aan kracht Een positief gebaar is als een klein zaadje, vroeg of laat zal het kiemen en vrucht dragen poelier brons 4 't Erf 10 (bij het gemeentehuis). Leusden. Telefoon 946594. Voor TUINAANLEG en onderhoud, ontwerp en advies. Hoveniersbednjf Groen en Groei. Ermelo, tel. 03417-58736. auto s en motoren Ren 5 TL Super '85, 50.000 km, als nw. 8500,-. Volvo 740 GL station '87, antr., LPG ob., 1e eig., als nw., 3750,- incl. BTW. Ren 5 aut. m. '82, zilv., nette auto, 3500,-. Mitsu bishi Galant '82, LPG, 5750,-. Tel na 17.00 03497- 2481. T.k. LADA 2105 N, bj. dec. '84, APK gek. t/m febr. '91km.st. 79.000, pr. I 2200,-. Tel. 033- 638356. Voor in- en verkoop van uw BESTELBUSJES. Autobedrijf Jos Groene- veld. Molenpol 23, Lun- leren, tel. 08388-2566. Droog gekl. OPEN HAARDHOUT, afge haald 75.- p. m' Per 2 m' thuis bezorgd 170,-. A. Steenbeek, Kerkdijk 12, Achterveld, 03425- 1431.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 4