Leusden incasseert nieuwe nederlaag Van Ruitenbeek wordt nieuwe voorzitter 1 9 9M Uitslagen Bowlinguurtje PVL huldigde kampioenen Bokhorst/Schuier boekt manege-zege f iw 'lm T Dameshockeyers voor winterstop naar winst Ons Genoegen herdenkt overleden bestuursleden De Deel lid bridgebond Cor Hoogland weg bij SVA Diefstal Schaatsbeurs a V-- WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 LEUSDEN - De mannenhockeyers van Leusden hebben ook in de laatste wedstrijd voor de winterstop het herstel niet kunnen inluiden. Tegen koploper EHV uit Enschede gingen de Leusde- naren met 2-1 onderuit. De dames bleven in de race. De Leusdenaren sloten de eerste helft van de competitie op eigen terrein af met een 2-1 overwin ning op Maarn. over het doel tikken. STRAFBAL De mannen van Leusden startten opnieuw in een andere opstelling. Trainer/coach Gé Rehe beproefde het 3-3-3 systeem, waarbij de voor hoede werd versterkt ten koste van het middenveld, om de EHV-de- fensie onder druk te zetten. Dat de koploper uit de eerste klasse hier aanvankelijk moeite mee had, was duidelijk. Op eigen terrein liepen de Twentenaren de eerste twintig minuten achter de feiten aan en het zag er naar uit dat EHV, dat vonge week voor het eerst verloor, op nieuw een lastige middag tege moet zou gaan. Het hoge tempo, dat Leusden lange tijd speelde, bracht de thuisploeg in de problemen. Maar met een hoog tempo alleen wordt geen wedstrijd gewonnen: daar zijn ook doelpunten voor no dig. Leusden begreep dat en ging koortsachtig op zoek naar de ope ningstreffer. Meer dan een onbe nutte strafcorner leverde dat voor alsnog niet op. Gaandeweg de eerste helft kreeg EHV meer gnp op de wed strijd, hetgeen geïllustreerd werd door een aantal strafcorners. Die leverden echter geen treffers op, omdat de scherpte bij het inschie ten ontbrak. Slechts één keer moest doelman Gert-Jan van de Groep alles uit dekast halen om een strafcorner onschadelijk te maken. Door de laaghangende zon ver blind, kon hij nog juist een lobje Na een kwartier in de tweede helft kwam Leusden toch op voor sprong. Na een goede solo van Ro- bert-Jan Kreikamp, die tot drie keer toe een man uitspeelde, werd Aart Rupert in de gelegenheid ge steld de score te openen: 0-1. Lang zou de weelde van de voor sprong echter niet duren. Na een aanval over rechts, waaraan EHV een vnje slag overhield, kwam de thuisploeg weer op gelijke hoogte. Door de vrije slag snel te nemen, ontstonden dekkingsproblemen in de Leusdense defensie, waardoor er ruimte kwam voor een opgeko men verdediger. Die aarzelde geen moment en haalde uit: 1-1. Leusden bleef echter m een po sitief resultaat geloven en zocht op nieuw de aanval. De moeite werd met beloond. EHV dwong het geluk uiteindelijk wel af. Na een discuta- De doelvrouw tast mis in de wedstrijd Leusden - Maarn. De Leusdenaren wonnen voor eigen publiek met 2-1. De vrouwen van Leusden in duel bele beslissing van de scheids rechter kreeg de thuisploeg een strafbal, die strak ingeschoten werd. Daarna kon EHV zich beper ken tot het uitspelen van de wed strijd, temeer daar Leusden het verzet staakte. De moegestreden bezoekers waren na de mentale opdoffer niet meer tot het leveren van voldoende weerwerk in staat. STRAFCORNER In de derde minuut viel de eer ste, in de laatste minuut de laatste. De strafcorner, want daar hebben we het over, is voor sommige teams een uitkomst om tot scoren te ko men. Andere teams, waaronder het eerste vrouwenteam van Leusden, weten er nauwelijks raad mee. Be halve afgelopen zondag. Toen wonnen de Leusdenaren van het iets lager geklasseerde Maarn. In de beginfase kregen de vol gelingen van trainer/coach Hans van der Linden weinig ruimte om op gang te komen. De ploeg van het bezoekende Maarn was veel feller en kreeg een aantal nante kansen. Het enige wat de Leusden se defensie hier aanvankelijk te genover kon stellen, waren talrijke overtredingen. De twee strafcor ners, die Leusden hiermee weggaf, werden overigens niet benut; een maal werd de bal hard naast gesla gen, de tweede keer stond doel- vrouwe Charlotte van de Ven pa raat om het schot te parreren. Nadat de eerste strafcorner aan de andere kant van het veld ook zonder resultaat was gebleven, le verde de tweede wel succes op. Inge Spijkman sloeg de bal zo hard m, dat de stick van één van de verdedigers de bal niet kon tegen houden, maar slechts van richting veranderde: 1-0. Tot de rust bleef het daarna vrij rustig, op één Maarnse strafcorner na. De bal ver dween wel tussen de palen, maar raakte de plank niet. De treffer werd derhalve afgekeurd. In de tweede helft had Leusden een licht overwicht. Dat resulteer de in een kans voor Patricia van de Flier, die een met Evelien Zwart opgezette aanval op niets zag uitlo pen. Een pass van Jupe Schonk, die eerder op voortreffelijke wijze een verdedigende strafcorner wist weg te werken, van rechtsachter naar linksvoor, bracht Van de Flier in stelling. Zij kon de bal echter niet onder controle knjgen en schoot naast. Na een aantal strafcorners voor Leusden en een wissel (Renée Tui- ninga voor Anke den Boer), was het wederom Patncia van de Flier die een kans miste. De bal huppelde aan het open doel voorbij om naast te gaan. Uiteindelijk bracht een se rie van drie achtereenvolgende strafcorners de beslissing. Na twee mislukkingen, schoot Inge Spijk man de derde keer hard en zuiver in: 2-0. Vlak daarna verzilverde Maarn een klem kansje, maar daar bij bleef het: 2-1. ACHTERVELD - De schietvereniging 'Ons Genoegen' hield zaterdag haar jaarvergadering. De avond werd door de waar nemend voorzitter HJ. van Ruitenbeek geopend met een wel kom tot de aanwezigen. In het bijzonder verwelkomde hij Kitty van Hamersveld, de echtgenote van de dit jaar overleden voor zitter J. van Hamersveld. „Het wordt door ons zeer op prijs gesteld dat u hier aanwezig wilt zijn", zei Van Ruitenbeek. De echtgenote van de dit jaar overleden penningmeester W. v.d. Kletersteeg kon door onvoorziene omstandigheden niet aanwe zig zijn. ,,Het was het afgelopen jaar een heel zwaar jaar voor de ver eniging", begon waarnemend voorzitter zijn toespraak. ,,Onze voorzitter J. van Hamersveld en onze penningmeester W v.d. Kle tersteeg overleden. Een zwaar verhes voor de vereniging. Tij dens de periode dat ik het voorzit terschap heb waargenomen ben ik wel tot de ontdekking gekomen dat er een sterke onderlinge band in deze vereniging is Zowel in de tijden van een lach en een traan staat men geheel achter elkaar." Hij kon verder meedelen, dat de leden van de damesschietclub nu volledig inde vereniging geïnte greerd zijn. De dames kregen ook stemrecht. Voor het eerst werd er door de SKGV een schietwedstrijd georga niseerd, waar alleen bestuursle den aan konden deelnemen. Deze wedstrijden gingen niet direct om het schieten, maar om de onder linge contacten te verstevigen. De finale van de SKGV Cupwedstrij den werd dit jaar niet gehaald. De winterwedstnjd van de SKGV, waaraan door een aantal leden zou worden deelgenomen, werd plot seling overschaduwd door het overlijden van de dochter van de familie Van Ruitenbeek. Een ge deelte van de leden deed daarom met aan de wedstrijd mee Het gemis van de beide overleden bestuursleden drukt een stempel op de vereniging. Daarom werd besloten het bestuur dat uit zeven leden bestond, in te krimpen tot vijf leden. H. van Ruitenbeek nam tijdelijk de functie van waarne mend voorzitter waar en Ab Vlug werd aangesteld als penning meester. De schietwedstrijden op de bui tenbaan te Scherpenzeel werd het afgelopen seizoen minder be zocht dan voorgaande jaren. De winterwedstnjden werden dit maal heel vroeg gehouden. Hier bij bleek dat de Achterveldse da mes voor de heren niet onder de den. Het jaarverslag werd met al gemene stemmen goed gekeurd. Uit het financieel verslag bleek, dat men dit jaar met een batig saldo kon afsluiten. De kascom- missie had de boeken gecontro leerd en geheel in orde bevon den. Na een korte pauze volgde de be stuursverkiezing. Aftredend was B. Voskuilen die zich herkiesbaar stelde. Daar geen tegenkandida ten ingebracht werd hij met alge mene stemmen herkozen. Door de algemene vergadering werd vervolgens H.J. van Ruitenbeek gekozen als voorzitter. De voorzit ter dankte voor het in hem ge stelde vertrouwen en hoopte in dezelfde voetstappen van zijn voorganger te kunnen doorgaan. Hierna werd het officiële gedeelte van deze bijeenkomst gesloten en volgde een informeel gedeelte. Tijdens dit samenzijn werden 4 ju bilarissen gehuldigd. J.E. van Ha mersveld was 35 jaar baangriffier en kreeg een bord met inscriptie Th. v.d. Koedijk, P. van Uhm en W.J. Lagerweij waren 25 jaar lid van de vereniging. Zij kregen de zilveren speld De uitreiking van deze prijzen werd verricht door Kitty van Hamersveld. De vrouw van de overleden voor zitter J. van Hamersveld nam een posthume onderscheiding voor haar overleden man in ontvangst, omdat hij 35 jaar voorzitter was ge weest. Zijn echtgenote Kitty van Hamersveld kreeg een bord met inscriptie uitgereikt. Na een korte pauze volgde de prijsuitreiking van de bekerwin naars van het afgelopen seizoen. De uitslagen waren: Geweer 1989 Klasse A P Smink met gemiddelde van 90 7 Klasse B J E van Hamersveld met een gemiddelde van 91.9, J. van Rossum met een gemiddelde van 91 6. Klasse C: A. Vlug met een gemiddelde van 84.8, J Voskuilen met een gemid delde van 84.1 Buks 1989 Klasse B: B H. Voskuilen met een ge middelde van 43.9 Klasse C: W. Voskuilen met een ge middelde van 43 5. Klasse D J.E van Hamersveld met een gemiddelde van 39.1G Tolboom met een gemiddelde van 38.6; G van Ha mersveld met een gemiddelde van 383. Pistool P Smmk met een gemiddelde van 39.7. J.W. Lagerweij met een gemiddelde van 39. Uitslagen en standen Huisvrou wen bowlen Hoofdklasse A Ria v Bentum - Cinta v. Diemen 3-0 Wilma Elsinger - Juli Choy 3-0 Kryna Groeneveld - Christina Stein- Font 3-0 Ingrid v Blenk - Margnet v Kalsbeek 2-1 1 Ria v. Benrum 4 679-6 2. Wilma Elsmger 4 647-6 3. Kryna Groeneveld 4 687-4 4. Juli Choy 4 588-3 5. Ingnd v Blenk 4 500-2 6 Cinta v Diemen 2 323-2 7 Margnet v Kalsbeek 4 565-1 8 Chnsüna Steinfort 4 488-0 Hoogste Game:Kryna Groeneveld le klasse A Betsie Mentrnk - Agnes Kok 3-0 Jannie v Ravenhorst - Margnet v. Toren 3-0 Sue Jansen - Annemiek Horit 30 Majav.d. Berg - LiaVink2ViO 1 Betsie Menünk 4 596-6 2 Jannie v Ravenhorst 4 573-6 3. Sue Jansen 4 514-3 4 Annemiek Hont 4 500-3 5. Margnet v Toren 4 580-2 6. Maja v/d Berg 4 535-2 7 Lia Vink 2 229-0 Hoogste Games:Jannie v. Ravenhorst 158 2e klasse A 1Naiuue Doeland 4 533-5 2. Lies Schuurman 4 571-3 3. Gon Reus 4 452-3 4. Ria Oostwal 4 365-3 5. Gerda Ham 4 424-1 Uitslagen 50+ Bowlen Hoofdklasse B Willie v/d Lagemaat - Maasje v/d Braak 3-0 Ali Bontje - Loes Nederpelt 2-1 Jetty v Donselaar - Rie Ridder 3-0 Heyman Roeper - Anxue Biel 3-0 1 Willy v/d Lagemaat 4 563-6 2 Alie Bontje 4 591-5 3. Jetty v Donselaar 4 541 -4 4 Heyman Roeper 4 533-3 5 Maasje v.d Braak 4 523-2 6 Loes Nederpelt 2 251-1 7 Annie Biel 2 242-0 8 Rie de Ridder 2 189-0 Hoogste Game:Willie v/d Lagemaat 168 le klasse B Jo de Wild - Miep v Kampen 2-1 Gre v/d Wel - Wim Jansen 3-0 Ida de Jong - Lenrue Graaf 3-0 Dora Paulen - Trijrue Winkel 2-1 1 Jo de Wild 4 475-5 2. Gre v/d Wel 4 458-5 3 Ida de Jong 4 489-4 4 Dora Paulen 4 547-3 5. Miep v. Kampen 4 455-3 6. Trijrue Winkel 4 450-2 7. Wim Jansen 4 450-2 8 Leme Graaf 4 413-1 Hoogste Gaine:Dora Paulen 161 2e klasse B Annie v Bentum - Sjefv Oyen3-0 Riek v Oyen - Reiny v Gils 3-0 Jo Mim - Joke Los 2-1 Neel Wanner - Annie Venings 2-1 1 Annie v. Bentum 4 513-6 2. Riek v Oyen 4 475-5 3. Jo Mm 4 504-4'/* 4. Neel Wanner 4 431-3 5 Stefv Oyen 4 368-2 6 Annie Vennings 4 437-1 7. Joke Los 4 421-1 Hoogste Game: Riek v Oyen 146 3e klasse B Adrie Hogenbrug - Dinie Kunst 3-0 Sjaan Eggens - Henny Holthuis 3-0 Ger du Pree - Gerda Wessels 2-1 Gre v Balen - Dick v. Hee 3-0 1Adrie Hogenbrug 4 458-6 2 Sjaan Eggens 4 474-5 3. Ger du Pree 4 442-4'/2 4 Gre v. Balen 4 462-4 5. Henny Holthuis 4 395-3 6. Gerda Wessels 2 210-1 7. Dinie Kunst 2 197-Vï 8 Dick v Hee 2 184-0 Hoogste Game: Gerda Wessels 130 Spring Klasse 1Bep Hassink 4 395 2 Aruue de Vnes 4 339 3. Ineke Wessels 2 118 Ijllllllllllllllllllllllllll ACHTERVELD - Afgelopen donderdag is bekend gewor den dat het contract van SVA- trainer Cor Hoogland niet ver lengd zal worden na dit sei zoen. De oefenmeester heeft de Achterveldse club dan drie jaar getraind. Voorzitter Cor Marwijk deelde mee dat deze beslis sing was genomen omdat er van beide kanten behoefte was aan een nieuwe uitda ging. "We gaan als goede vrienden uit elkaar" aldus de voorzitter. Trainer Cor Hoogland beves tigde dat. "Ik heb altijd fijn ge werkt bij Achterveld, en zal dat ook zeker blijven doen dit seizoen. Maar beide partijen willen nu wat anders" zo luidde de reactie van de scheidende oefenmeester. Wie de nieuwe trainer gaat worden, is nog niet bekend. De vereniging is fnet een paai mensen bezig, en zal haar be slissing zo spoedig mogelijk bekend maken. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijii LEUSDEN/BENNEKOM - De Leusdense jeu de boules ver ging De Hakhorst organiseerde in Bennekom het eerste ma getoernooi van het winterseizoen. Bauke Bokhorst en Jo Schuier werden de sterke winnaars. Ze wonnen al hun partijen en bleven daarmee het duo Hans Manuel en N Sikkema net voor. De belangstelling voor dit eerste binnentoernooi was bijzonder groot. Maar liefst 23 doublettes wa ren naar Bennekom gekomen. Naast de boulers uit Leusden wa ren daar gastdoublettes uit Wage- ningen, Veenendaal en Bameveld bij. Er werden vijf ronden ge speeld, waarbij het vanaf het begin meteen spannend aan toe ging. Na de derde ronde bleken nog slechts twee doublettes al hun partijen ge wonnen te hebben, namelijk Bauke Bokhorst - Joyce Schuier en Hans Manuel - Netty Sikkema. De overi gen doublettes hadden al één of meer wedstrijden verloren. Ook in de vierde, voorlaatste, ronde, gin gen beide koplopers goed door. De laatste ronde moest de beslis sing brengen. Bauke Bokhorst en Joyce Schuier waren snel kl^ar met hun partij, ze wonnen royaal met 13-4 van doublette Roelof de Groot sr. en jr. Meer moeite hadden Hans Ma nuel en Netty Sikkema met hun te genstanders, Aalt en Joke van Veen. De tijdregel was tenslotte van toepassmg op deze wedstrijd, die met 12-12 onbeslist eindigde. Daardoor bleven Bauke Bokhorst it en Joyce Schuier als enige ong( gen en was de overwinning hen. Achter Hans Manuel en Sikkema eindigden Mimmo Sc no en Johanneke Bokhorst oj derde plaats. Bep Jacobs en lien van Olmen werden, samen Henk en Mieke Bokhorst, gea vierde en vijfde. De dames di het dus bijzonder goed m dit nooi, want het eerste „comp mannen-duo Joost Jacobs en Duister reikte niet verder dan zesde plaats. ,De poedelpnjs voor Jos Schregardus en Joop Uitslag: 1. Bauke Bokhors Joyce Schuier 5 +40; 2. Hans nuel en Netty Sikkema 4^2 Mimmo Sciortino en Johan: Bokhorst 4 19; 4. en S. Bep Ja, en Paulien van Olmen, Hen) Mieke Bokhorst 4 12; 6. Joc cobs en Ad Duister 4 +11; I Jacobs en Coen Bischops 4 -w Wim en Christine de Bries (B< eJi veld) 3 +22; 9. Jan van den M< p laar en Martin van Slingerk ei 15; 10. Sieds en Manjke Hoi: si 3 14; 11. en de carnavalspnjs ei en Bob Bloemendal 3 12; 23. e poedelprijs Jos Schregardus Joop Mei 0 -27. LEUSDEN - Bridgeclub De Deel hoopt op 1 januan van het volgende jaar als lid te worden toegelaten tot de Nederlandse Bridgebond. De vereniging werd in 1987 opgencht en leidt een voorspoedig bestaan. Op dit moment heeft de club 67 leden, maar kan nog wel een aantal leden gebruiken voor de opbouw van een zogenaamde C-lijn. Geïn teresseerden kunnen bellen met mevrouw Van Maurik, telefoon 941720. Het jaar wordt op 13| cember afgesloten met een ft avond in het 'Ros Beyaart' LEUSDEN - Bij zwembad Ooctopus werd woensdaga tussen 19.50 en 21.50 uur mae ken in de auto van de heer! Leusden. Er werd geprobeen autoradio mee te nemen, maa lukte niet. Wel werd een b jack, enkele landkaarten, een nebril en serviceboekjes me nomen. LEUSDEN - De ijsclub 'Zwanen burg' organiseert voor zaterdag 25 november een schaatsruilbeurs. Tussen 10.00 uur en 13.00 uur kan men in De Til aan de Hamersveld- seweg schaatsen ruilen of te koop aan bieden. Er zijn twee experts aanwezig die adviezen kunnen ge ven over schaatsen, de ïnruilwaar- de en de staat waarin de schaatsen verkeren. .V^Ste" -v' LEUSDEN - De postduivenvereniging Leusden hield haar jaarlijkse feestavond, annex kampioenenhuldi? en prijsuitreiking. Dit jaar was het een bijzonder feest omdat de vereniging haar derde lustrum vierdf Middags was er een puzzelrit en aansluitend een barbecue. Halverwege de avond werden de kampioenen gehuldigd van het afgelopen vliegseizoen. Er is voor det gevlogen op verschillende afstanden: Vitesse 90-220 km, Midfond 220-450 en Fond 450-850 km. Vitesse-kampioen is geworden de heer P Lambrechts sr. Midfond-kampioen werd de heer G. Dieters, een unieke prestatie voor deze 76-jange. Fond-kampioen werd de combinatie Vnjhoef-Bransen. De beste oude duif, tevens duif-kampioen was van de heer F. Dieters. De totaalstand algemeen generaal 1 Combinatie Vrijhoef-Bransen. 2. G. Dieters, 3. A. v. Zwol, 4. F. Dieters, 5. H. Lambrechts, 6. Combinatie Vrijhoef-Bransen, 7. Mevrouw Blom, 8. P. Lambrechts sr.. 9 Combinatie Buters-Elverd: 10. J. Pouw

Leusder Krant | 1989 | | pagina 20