Hier hangt sfeer vorst, sneeuw of ijzel: Leusdens wegen blijven begaanbaar i Wf mm tm ïït m Kaspers I IJ :''U 1650.° raad behandelt begroting 3 i ril VAN KERSBERGEN A KEER OP KEER EEN BELEVENIS V.A. 25 m2 PLAVUIZEN GRATIS GELEGD KAMERVLOEREN ooso VLOERVERWARMING WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 3, 22 november 1989 De belangrijkste raadsvergadering in een jaar; zo wordt de vergadering waarin de begroting wordt behandeld wel gezien. En het valt niet te ontkennen dat die behandeling belangrijk is. Op twee woensdag avonden, vanavond en op 29 november, beslist de gemeenteraad wat er gedaan kan worden met het geld waarover de gemeente in 1990 beschikt. Het college van burgemeester en wethouders komt in de begroting met voorstellen over het besteden van de gemeentelijke gelden. Omdat de gemeente in 1990 van het rijk minder geld ontvangt in vergelijking met 1989, moet er zorgvuldig gewikt en gewogen worden. ,,De noodzaak tot het maken van pijnlijke en minder pijnlijke beleidskeuzen is scherper dan voorheen naar voren gekomen. Een ruime wensin- ventarisatie enerzijds en het gegeven van een minder rooskleurige financiële positie anderzijds hebben de totstandkoming dan ook niet eenvoudig gemaakt," schrijft het college. Toch heeft het college een aantal plannen voor nieuw beleid, bijvoorbeeld de bouw van een brandweergarage en de vorming van een gemeentelijk minimafonds. Uitgebreide informatie over de gemeentelijke financiën vindt u in de Be groting in een oogopslag", die gisteren bij u is thuis bezorgd. Het is de bedoeling dat de behandeling van de begro ting voor het publiek en de raad levendiger wordt. Was het vroeger zo dat de fracties hun visie op het beleid al voor de raadsvergadering kenbaar maakten, nu zullen die algemene beschouwingen pas bij de aanvang van de raadsvergadering openbaar worden. Elke fractie krijgt vanavond een kwartier om die beschouwing uit te spreken. De grootste fractie komt het eerst aan het woord en vijf kwartier later krijgt de kleinste fractie het woord. Het college heeft daarna een half uur om het antwoord op de algemene be schouwingen voor te bereiden Ieder collegelid krijgt maximaal 15 minuten voor zijn of haar antwoord. Daarna wordt de vergadering een week geschorst Woensdag 29 november gaat de raadsvergadering verder met de replieken van de fracties, waarna het college nog een keer mag reageren in de zogenaamde duplieken. Tot slot wordt de begroting hoofdstuksge- wijs behandeld. Eventueel wordt de behandeling op donderdag 30 november voortgezet Het zal duide lijk zijn dat de raadsvergaderingen openbaar zijn. Ze beginnen om 19.30 uur. vergaderagenda 22 nov.: Raadsvergade ring. Deze avond zal een begin worden gemaakt met de begrotingsbehan deling. 29 nov.: Raadsvergade ring. Deze avond wordt de behandeling van de begro ting voortgezet. De vergaderingen worden gehouden in het gemeen tehuis en beginnen om 19.30 uur. De stukken die daar worden besproken, liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting. bouwvergunningen Augustijnenhovc 5, bouwen schoorsteen Valleisportpark, plaatsen 8 lichtmasten Treekerweg 3, verbouwen woning Van Boetzelaerlaan 42, maken pergola/overkapping kapvergunning Schoonderbekerwcg 1kappen van een eik Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking een be zwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 150, 3830 AD Leusden Nadere informatie over bovengenoemde vergunningen is op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur in het gemeente huis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (overi ge vergunningen). Situaties zoals zich in 1978 voordeden - het jaar waarin deze foto werd gemaakt - doen zich komende winter mogelijk niet voor, maar de gemeente is er wel op voorbereid. Zo geeft de gemeente Leusden in 1990 een gulden uit Vorst, sneeuw en ijzel kunnen de komende tijd voor gladde wegen zorgen. Daarom ligt bij de afdeling gemeentewerken het draaiboek gladheidsbestrijding weer onder handbereik. Klaar om uitgevoerd te worden zodra dat nodig is. In voor- en nawinter treedt gladheid meestal in de vroege ochtenduren op. Wanneer de weersverwachting in die richting wijst, worden 's och tends om 4.00 uur een aantal plaat sen gecontroleerd, waarvan uit er varing bekend is dat zich daar het eerst gladheidsverschijnselen voor doen Blijkt dat het geval te zijn, dan is het zaak ervoor te zorgen dat in ieder geval de belangrijkste we gen en fietspaden weer goed be rijdbaar zijn, voordat rond 7 00 uur de ochtendspits op gang komt Midden in de winter is de kans groter dat ook overdag of 's avonds gladheid optreedt. Uiteraard wordt dan niet gewacht tot de vol gende ochtend, maar wordt met een met de gladheidsbestrijding begonnen. Het is een praktische onmogelijk heid om alle wegen tegelijk te strooien. Er moeten dus prioritei ten worden gesteld Busroutes en doorgaande fietspaden komen op de eerste plaats, daarna de overige doorgaande wegen en de wijkont- sluitingswegen en tenslotte de woonstraten binnen de wijken. De gemeente beschikt over zeven strooiwagens, waarvan twee voor het gebruik op fietspaden. Bij sneeuwval kunnen bovendien vijf sneeuwploegen worden ingezet, waarvan er één geschikt is voor het gebruik op fietspaden. Voor glad heidsbestrijding is op de begroting ruim 225.000,- uitgetrokken. Of dat geld ook werkelijk wordt uitge geven hangt van het verloop van de winter af. In 1988 werd „slechts" 86.000,- uitgegeven De nu in gebruik zijnde strooiers worden aangedreven door een die selmotor. Zij zullen successievelijk worden vervangen door strooiers die hydraulisch worden aangedre ven via het wiel van de strooier. Deze strooiers zijn niet goedkoop, ze kosten rond de 30.000,- per stuk. Maar ze bieden ook grote voordelen Er kan veel nauwkeuri ger en gedoseerder mee worden gestrooid. Dat is belangrijk voor het milieu. Ook het ontbreken van een motor maakt ze milieuvrien delijker dan de tot nu toe in ge bruik zijnde strooiers. Dit jaar zijn twee van dit soort strooiers aange schaft; ze zullen in de loop van deze week worden afgeleverd. Zout is een goedkoop en effectief middel bij het bestrijden van glad heid door opvriezing. Om het mi lieu niet onnodig aan te tasten ge beurt dat in zorgvuldig afgepaste hoeveelheden, als regel 10 gram zout per m\ Bij ijzel of vastgereden sneeuw wordt een mengsel van zout en zand gebruikt. Ook met zand moet zorgvuldig worden om gesprongen, anders bestaat er kans dat de afvoerputten langs de kant van de weg verstopt raken. In een gemiddelde winter wordt ongeveer 500 ton zout en 500 m3 zand gebruikt. Dat is een aanzien lijke hoeveelheid. Maar daarbij moet wel bedacht worden dat Leusden een uitgestrekte gemeen te is. Bij het uitvoeren van één volledige strooironde wordt 250 km afgelegd. Daarbij zijn 18 man in touw, veelal bij nacht en ontij. Het is aan hun inzet te danken dat de wegen in Leusden ook 's winters goed berijdbaar blijven. actuele folders ken je limiet Te hard rijden is gevaar lijk. Dat geldt altijd overal: binnen en buitec de bebouwde kom. woonerven en op autowe gen. In de folder ,,kenje limiet", verkrijgbaar bij het bureau Voorlichtinj wordt ingegaan op de co's van te hard rijden buitenwegen. Onover] zichtelijke bochten, lijksvloers kruisingen in- en uitritten op pi; waar je ze niet verwachl dat zijn allemaal zaken - wanneer je te hard rijdt tot zeer gevaarlijke situi ties kunnen leiden en di tot ongelukken. Op wegen zijn bovendii naast de rijbaan vluchtstroken aanwezig] zodat je niet eens kunt uit] wijken, mocht er iets ge beuren. Wie zijn eigen le ven en dat van anders weggebruikers niet onno dig op het spel wil zetten neemt de snelheidslimis in acht! Leusden GEMEENTE V-' Vv. Een plaats waar u om ringd wordt door schoon heid, kleur, harmonie en kwali teit. Het is de kamer waar u zich perfect thuisvoelt doordat uw sfeer er hangt Warm en be- haaglijk Maar tegelijk ook mo dieus. Klassiek-moderne gordgnen, gordijnen met een oriëntaals tintje of de puur romantische draperieën, u gaat uit van uw eigen voorkeur en wordt verrast door een schat van ideeën. Er zijn al gordijnstoffen vanaf 18,95 p/m en vitrage vanaf 14,95 p/m. Het is gewoon de kunst van het kombineren met kleur en dessin. Durf eens een warm gedessineerde stof te hangen voor een luxaflex rol gordijn of bij de supersmalle rafinette. Al deze directe be schermers tegen zon en licht zijn er in tientallen mooie en praktische uitvoeringen. Ook in accessoires bieden wij een ruim assortiment. Kom dus ge rust eens bij ons kgken en kies uit een uitgebreide kollektie van gordijn tot vertikale lamel. Er is voor elk raam een omlijs ting op maat. Ook de zo be langrijke afwerking wordt door ons verzorgd. Wij als Obelisk- gordijnspecialist weten er alles van. Wij adviseren u graag! Obelisk gordijnstof YORK Obelisk gordijnstof "VARESE". Keuze uit meer dan 2000 gordijnen en een prachtige kollektie tapijt 1 INTERIEURVERZORGING WINKELCENTRUM .HAMERSHOF" 1 Erl 5 naasl de Hema Leusdcn-C Tcleloon 033 946611 Burg de Beaufortweg 29 /V 3833 AD Leusden Tel 033-943395 FERDI VUGTSJ AANNEMER van: TIMMER- en METSELWERKEN TRAPPEN. KOZIJNEN, RAMEN. DEUREN. INBRAAKBEVEILIGING. ISOLATIE WERKEN. Wij geven u een vrijblijvende offerte GEMEENTE i K Q 4 Foto: De Tijd. Voorjaarsontwaken. foto: De Tijd. Periode: 23 nov. t/m 3 dec. do 23 Jaloezieën van Haye van der Heyden Annet Nieuwenhuizen, Edwin de Vries e.a. 20.15 uur Theater. vr 24 Pappenheim Cabaret-programma. Nog beperkt plaats. 20.15 uur Theater. za 25 De Tijd Voorjaarsontwaken van Frank Wedekind. 20.15 uur Theater. zo 26 Koffieconcert populair Marjol Flore Marjol gaat een beetje vreemd 12 uur Theater. ma 27 Hoofdstad Operette di 28 Eine Nacht in Venedig wo 29 van J. Strauss. 20.15 uur Theater. di 28 Rob de Nijs De Reiziger 20.15 uur Stadshal. vr 1 Onze Kreek Sjoukje Hooymaayer en André van den Heuvel. 20.15 uur Theater. za 2 Chris Hinze solo speciale gast: Arto Tuncboyaci 20.15 uur Theater. zo 3 Koffieconcert klassiek Martijn van den Hoek, piano 12 uur Theater. Kaartverkoop v.a. één week voor het evenement ma t/m vr 12.30-17.30 uur, kassavolgnummers v.a. 8.30 uur; telefonisch reserveren van 14-17.30 uur, tel. 033-726094. LEUSDEN 3 Q BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Leusden brengt ter openbare kennis, dat verzoeken om bouwvergunning zijn ingediend t.b.v. het vervangen/vergroten van een varkens- schuur op het perceel Hamersveldseweg 127 het verbouwen/vernieuwen van de opslagloods op het perceel Waterlooweg 12 één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekening(en). De tekeningen liggen van donderdag 23 no vember 1989 t/m woensdag 7 december 1989 op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afde ling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 209 't Erf 1 te Leusden. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp(deel-) uitwerkingen ex art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren tegen het verlenen van vrijstelling schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Leusden, 20 november 1989. De burgemeester van Leusden, Mr. A. Panis. GEMEENTE Zonweringstechniek - Woningdecor A'toort - Kamp 70 - 033-721121 advies - verkoop - montage-service vanafm*%3m perm DE GROOTSTE KOLLEKTIE VAN NEDERLAND, OOK NATUURSTEEN! compl. aangelegd vanaf 00 HM DE GROOTSTE SPECIAALZAAK VAN NEDERLAND Amersfoort: Neptunusplein 13. tel. 033-755865 20 vestigingen in Nederland LEUSDE BEKENDMAKING VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders van Leus^ maken ter voldoening aan het bepaalde in kei 133 van het Reglement Verkeersregels Verkeerstekens bekend, dat zij besloten h ben 1het wandelpad tussen de Noorderinslag de Torenakkerweg, achter de Ardennfi' aan te wijzen als voetpad door middel het plaatsen van borden volgens model uit de bijlage II van het Reglement Verkee regels en Verkeerstekens en zoals aan geven op de bij dit besluit behorende le i, ning; 2. op de Jonker Bolpoort een parkeerverta h te stellen door middel van het plaatsen» le borden volgens model 49 uit bijlage Ut' het Reglement Verkeersregels te plaats aan de Nabbert, op de parkeerplaats bij h seniorenflat, een parkeerplaatsten behoi van bepaalde invaliden te reserveren d( middel van het plaatsen van bord 54 B» bijlage II van het Reglement Verkeersreg en Verkeerstekens, met een ondert* waarop het kenteken van het motorvoeiti van degenen die van deze parkeerpli gebruik mogen maken, vermeld is. De besluiten liggen met bijbehorende teki gen voor een ieder op werkdagen van 08 30 12.30 uur gedurende een termijn van dagen na dagtekening van deze bekendrra ter inzage op het gemeentehuis, afdeling ro telijke ordening en algemene zaken, 't Erf kamer 209. k: Iedere belanghebbende kan beroep instel B tegen deze maatregelen binnen dertig da9 u na dagtekening van deze bekendmaking. beroepschrift dient aan H. M. de Koningin richt te worden, maar te worden ingediend bi Commissaris van de Koningin in de provin Utrecht, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht Leusden, 22 november 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester Mr. A. Panis, de secretaris Drs. P. van Elteren. GROOT in klelnmeubelen wooninrichting Krommestraat 18 - Tel. 033-619220

Leusder Krant | 1989 | | pagina 4