Leusden genoemd als plaats waar gebouwd kan worden 3 Corri Ver duin lijstrekker PvdA VUURWERK HAAL JE BIJ SCHUT Een gelukkig en gezond 1990 SERVA V0LV0 Tandaag in Üe leusder krant0 Boskamp krijgt vrouwelijke adjunct-directeur KEISTAD B.V. Provincie wil 25 tot 30 duizend woningen in gewest Amersfoort •>1 1 UI ■J Kerstboom verbrandingen MOLENAAR CITR0ËN 70 soorten siervuurwerk. Losse verkoop vrijdag 29/12 van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag 30/12 van 9.00 tot 18.00 uur. Hamersveldseweg 26, Leusden-C. MITSUBISHI DEALER Betrouwbare occasions in diverse prijsklassen. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden KONIJNTJE IN DE WETERING a HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV LEUSDEN - Het bestuur van de PvdA heeft lijsttrekker voor de gemeenteraadisverkiezingen in maart wethouder Corri Verduin voorgedragen. Verduin, die al vanaf 1976 in de raad zit, werd in 1987 wethouder van Onderwijs, Sociale Zaken en Milieu. De huidige raadsleden Ineke Jan sen en Gert de Weerdt staan res pectievelijk tweede en derde op de lijst. De fractie van de PvdA heeft op dit moment vier zetels. Als dit aantal bij de verkiezingen weer gehaald wordt, betkent dit dat de voorzitter van de afdeling, Nico de Klerk, als nieuwkomer m de raad begroet kan worden. Hij neemt dan de plaats in van Jan Jacobs, die op dit moment de huidige fractievoor zitter is, maar na de verkiezingen niet meer terug komt. Klerk is di recteur van een openbare basis school in Amersfoort. Vijfde op de lijst staat Kees de Kruyf en zesde Han Seton. LEUSDEN - Mevrouw drs. Karin Verkerk is met ingang van 8 januan benoemd tot adjunkt-directeur van politieschool 'De Boskamp'. Zij is daarmee de eerste vrouw in Ne derland die in een dergelijke func tie benoemd is. Mevrouw Verkerk was werkzaam als hoofd stafbu reau en onderwijskundige van de opleidingsschool van de rijkspoli tie in Harlingen. Haar taken sptisten zich voornamelijk toe op het ge bied van de beleidsontwikkeling ten aanzien van het onderwijs. LEUSDEN - De kerstboomverbran ding wordt in het nieuwe jaar op 5 januari gehouden. De verbranding is in samenwerking met de brand weer. De gemeente hoopt op deze manier zogenaamde wilde ver brandingen te voorkomen. Voor de brengers van bomen zijn er prijzen beschikbaar. De bomen kunnen op 5 januari vanaf 15.00 uur naar twee plaatsen gebracht worden. In Ach terveld op het terrein aan de Ruurd Visserstraat en in Leusden op het terrein ten zuiden van de Hamers hof. De verbrandingen beginnen om 19.00 ur. Daarvoor worden om 18.50 uur de prijswinnaars bekend gemaakt. Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel. 033-630304 Donderdag koopavond. AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 - lel 033-630154 Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Automobielbedrijf H. Th. van 't Klooster Hamersveldseweg 14 Leusden Tel. 033-941243 Oostduits gezin viert kerstmis in Achterveld Henk Ossendrijver neemt afscheid van de raad Antilopen zakt verder terug Leusdenaar wordt vlootpredikant Leusden 100 jaar geleden Jaaroverzicht Service Weekenddienst: - (vrij.-zo.) 948080 - - (ma.) 944600 - Pagina 3 Pagina 5 Pagina 6 Pagina 7 Pagina 8 Pagina 9/13 Pagina 15 krant DONDERDAG 28 DECEMBER 1989 - 21e JAARGANG NO. 35 ft) studie uitgevoerd, die in het voor jaar afgerond wordt. „Dat zou dan precies samenvallen met de twee de consultatieronde van de provin cie in juni." De eerste fase wordt eind januari volgend jaar afgesloten. Dan wordt er van de raad en het college een reactie op het rapport verwacht. Ook de belanghebbende maat schappelijke organisaties en wa terschappen kunnen voor die da tum reageren. Eind 1991 moet een definitieve versie van het rapport, door de provincie Perspectieven- schets genoemd, gereed zijn. Dat zal uiteindelijk moeten leiden tot een meuw streekplan. Er moet de komende maanden antwoord gegeven worden op een lijst van tien vragen. „Waar moeten er nieuwe huizen m het stadsge west Amersfoort gebouwd worden en mogen die alleen gebouwd wor den voor inwoners van de provin cie Utrecht of zijn ook anderen wel kom," zijn de twee belangrijkste daarvan. Op de laatste vraag geeft de provincie zelf al gedeeltelijk antwoord met de opmerking dat Amersfoort een opvang-funcüe heeft van meer dan provinciale be tekenis. Die funktie zou in de ko mende jaren echter over genomen kunnen worden door de provincie Flevoland. Maar ook in Leusden zijn er vooral mogelijkheden, con stateert de notitie. Soest wordt ook genoemd, maar daar kan slechts op bescheiden schaal uitgebreid worden. Op dit moment zijn er in Leusden alleen nog plannen voor woning bouw in 't Vliet. De komende jaren zal ook nog het Ruige Veld voltooid worden, waar in totaal 700 wonin gen gebouwd worden. Als daarbo ven Leusden nog een deel van de uitbreiding voor zijn rekening neemt die de provincie Utrecht in het gewest Amersfoort grealiseerd wil zijn, betekent dat een breuk met het beleid dat halverwege de jaren zeventig is ingezet. Toen werd be sloten dat Leusden niet meer dan hooguit 30.000 inwoners zou mogen hebben. Daarvóór waren er nog plannen voor een groei tot 60.000 inwoners. De woningen die daar voor nodig waren zouden ten oos ten van het Valleikanaal gebouwd worden. Die plannen zijn nooit doorgegaan. Mogelijk explosieve groei Leusden ...Dat is pas vuurwerk... dat pas is aan het begin van de raadsperiode die komt na de zitting van de raad die nu gekozen wordt. Dat is pas in 1994. En als we uit zouden gaan van een bouwtempo van 1000 woningen per jaar, dat overigens bijzonder veel is en een aantal van 10.000 huizen dan zitten we al in het jaar 2005." De Jongh vindt het tijdstip waar op het rapport bekend werd wel hoogst ongelukkig. „We staan net voor de gemeenteraadsverkiezin gen in maart volgend jaar. In de periode tussen nu en die verkiezin gen moet de raad een reactie ge ven op het rapport. Maar over een paar maanden is er een nieuwe raad. die misschien weer andere ideeèn heeft." Volgens hem is het gewest Eemland inmiddels ook be zig met het ontwikkelen van een eigen visie op de ruimtelijke orde ning. Er wordt op dit moment een „In dit stadium willen we nog geen concrete getallen noemen," zegt Blom. „We moeten nu nog praten over ideeën," is zijn reactie op de vraag of het al bekend is hoeveel huizen Leusden in de toekomst er bij zou moeten krijgen. Het rapport 'Sporen naar de toekomst' moet het begin van een discussie worden over de ruimtelijke ordening m Utrecht in de jaren negentig. De provincie vindt deze discussie no dig, omdat naast een aantal feitelij ke ontwikkelingen een aantal be leidsvoornemens van het njk zich tot ver na de eeuwwisseling zullen doen gelden. Als ontwikkelingen waarmee rekening gehouden moet worden noemt het rapport de ver andering van de samenstelling van de bevolking en de emancipatie en individualisering, die gevolgen hebben voor de vraag naar wonin gen, recreatievoorzieningen, de ar beidsmarkt en de mobiliteit. Ver der vragen de Vierde Nota over de ruimtelijke ordening, het tweede struktuurschema verkeer en het Nationaal Milieubeleidsplan ook om een antwoord van de provincie. In een begeleidende bnef gencht aan de het college van burge meester en wethouders zeggen Gedeputeerde Staten dat het rap port een globale beleidsvisie geeft, maar nog geen concrete bouwlo- katies wil noemen. Dat zou pas aan de orde komen bij de invulling van het nieuwe streekplan. Volgens wethouder De Jongh is het echter duidelijk dat als Leusden gaat uitbreiden dat in noordelijke richting zal zijn. „Het gaat dan om het gebied in de driehoek Leus den-Centrum, Stoutenburg en Hoe velaken. Dat is ecologisch gezien ook het minst waardevolle gebied," is zijn mening. Hij zegt in eerste instantie verrast te zijn geweest Als Leusden gaat uitbreiden, zoals de provincie Utrecht dat wil, zal dat volgens wethouder De Jongh in noordelijke richting zijn. Deze luchtfoto laat een deel van dit gebied zien. (van de redactie) LEUSDEN/UTRECHT - In het stadsgewest Amersfoort, waar Leasden ook deel van uit maakt, is ruimte voor 25.000 tot 30.000 inwoners nodig. Dat blijkt uit het rapport van de provincie Utrecht *Sporen naar de toekomst' dat vorige week gepubli- i ceerd werd. Leusden is door de provincie gevraagd voor 31 januari van het volgende jaar een reactie te geven, waaruit kan worden afgeleid hoeveel van deze woningen de gemeente voor zijn rekening wil nemen. Er is inmiddels een getal genoemd van 10.000 woningen, die in Leusden de komende decennia ge bouwd zouden moeten worden. Dat zou een verdubbeling van het aantal inwoners betekenen. Zowel wethouder Joost de Jongh (Openbare Werken/Ruimtelijke Ordening) als provin ciaal woordvoerder Hans Blom willen dit getal niet bevestigen. Duidelijk is wel dat Leusden de mogelijkheid krijgt meer hui zen te bouwen dan volgens het huidige streekplan, dat loopt tot 1993, toegestaan is. door het provinciale rapport. „Dit is het begin van een discussie," zegt hij. „We kunnen nu ook niet meer dan een globale reactie geven. In het rapport wordt gesproken over een uitbreiding van het aantal wo ningen in het gewest Amersfoort van 25.000 tot 30.000 woningen. Dat kan nog op allerlei manieren inge vuld worden." Volgens hem is er nog geen re den om paniekerig of onrustig te worden. „We hoeven niet bang te zijn dat Leusden zijn zelfstandig heid verliest," reageert hij op de suggesties over een mogelijke an nexatie van Leusden door Amers foort. „Voor de eerste paal de grond in is, zijn we overigens weer een heel eind verder. Ik denk dat

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1