Antilopen zakt ver terug Jaap de Jager weet belager van zich af te houden Opnieuw Oud- en Nieuwfeest Sport in cijfers leu UI e r kraan Is Verrassende winnaars bij clubkampioenschap Avanti Rapport leefbaarheid De Glind niet in dossierkast 'Spookrijden' werd nachtmerrie leusder krant Jazz-Sen viert oud en nieuw Nieuwjaar in De Til Uitslagen Ons Genoegen Binnenbrand LEZERSSERVICE TEL 945272 Ritola verslaat Leusdenaren met 12-11 Ontzegging wegens rijden onder invloed KIJKKRANT Bel bij klachten over de bezorging van de Leusder Krant direkt onze hoofdagent in Leusden. DONDERDAG 28 DECEMBER 1989 LEUSDEN - Antilopen heeft in Zuidlaren twee kostbare pun ten laten liggen. Ritola versloeg de Leusdenaren met 12-11; een zeer pijnlijke nederlaag zou later blijken. Zowel Marfugels als Sparta verloren zeer verrassend hun wedstrijden. De wedstrijd Sparta - De Hoeve werd acht minuten voor tijd bij een stand van 10-15 gestaakt. De scheidsrechter wenste niet verder te spelen door wangedrag van beide teams. Hij had zowel een speler van de Nijkerkers als van De Hoeve een rode kaart gegeven. Bij winst had Antilopen op een derde plaats naast Sparta kunnen komen. Met de wedstrijd tegen Marfugels in het voor- In Zuidlaren speelde Antilopen zonder de geschorste Frans ter Maten. Hij werd vervangen door Marcel Veenendaal. De volgende tegenvaller was Nancy Laheij, die al na dne minuten spelen gebles seerd raakte. Invaller Maaike Geutjes was net in de sporthal gearriveerd en kon meteen inval len. Zij had met de A-junioren al een wedstrijd gespeeld. Voor de Leusdenaren dus een niet al te best begin. Daar kwam nog bij dat er van beide kanten ontzettend zwak werd gespeeld. Er werden veel kansen gemist en daardoor werd er ook ontzettend weirug gescoord. Bij de rust was de stand pas 4-4. Beide ploegen presteerden het bo vendien om ongeveer een kwartier met tot scoren te komen. Bij de ploeg van trainer Win de Bruin lieten de gevestigde namen het opnieuw af weten. Jan Cost a kwam nu maar tot drie doelpunten, waarvan twee uit een strafworp. uitzicht had een eerste plaats tot de mogelijkheden behoort. Het verliep echter anders. Koploper Marfugels had twee weken terug tegen Ritola ook al de punten moeten ingeleveren. Antilopen was dus gewaar schuwd. Het werd echter een zeer slechte wedstrijd van twee kanten. In plaats dat deze wedstrijd door een overwinning uitzicht zou geven voor een plaats bij de top zal de ploeg van trainer Wim de Bruin naar de onderste plaatsen moeten gaan kijken. Het staat nu op een bedenkelijke zevende plaats, maar blijkbaar is in deze competitie alles mogelijk en is er nog hoop voor de Leusdenaren. Nancy Laheij...blessure... Een andere constante kracht, Es ther Versteeg, had een totale off day. Vooral na de rust toen Antilo pen leidde met 6-7 liet Versteeg haar tegenstander te veel vrij. Deze kon naar hartelust scoren en Ritola op een 9-8 voorsprong brengen. Margret Versteeg maakte er nog 9-9 van, maar via de tegenspeler (afstandsschot en een vrije worp) van Paul Hendriks liep de thuisclub opnieuw uit naar 10-9. Hendriks zelf schoot van afstand: 11-10. Dat was acht minuten voor tijd. Ritola ging op balbezit spelen om zo de voorsprong veilig te stellen. De bezoekers drongen niet echt meer aan en Martijn Verwoert hielp de gastheren nog een handje. Hij lette even niet op en het zijn tegenstander de stand op 12-10 brengen. Waarna Antilopen het wel geloofde. De Bruin kon met echt tevreden zijn over de prestaties van zijn team: „We misten vandaag Frans ACHTERVELD - De sectie judo van Avanti hield vorige week haar clubkampioenschappen. Er namen 32 judoka's deel, die stre den in 7 poules. De deelnemers waren ingedeeld naar leeftijd en gewicht voor het kampioenschap in hun poule. De scheidsrechtera deze mid dag waren Karei van Oven en René van de Berg, beiden van de sportschool Boeraema. Er werd met veel enthousiasme en sportief gespeeld. In de jongste klasse, de 5- en 6-jarigen, ging het goud naar Redmer Ikking, het zil ver naar Dirk Blom en het brons was voor Christopher Ruthinoski. In de poule 2-, 6- en 7-jaar, kreeg Ramon van de Kooi het goud. Hij won net voor Floortje de Vink, die het zilver kreeg. Het brons was voor Dennis van de Kooi. In poule 3, 7 tot en met 9 jaar, werd het een spannende wedstrijd. De gouden medaille was voor Wesley Kerkhof, het zilver was voor Carlo Ruthinoski. Voor de derde plaats moest nog een extra wedstrijd gedaan worden tussen Robert van de Kooi die won en de bronzen medaille kreeg. In poule 4, 9 tot en met 11 jaar, was het Kann Schipper die even als vorig jaar weer beslag wist te leg gen op het goud. Tweede werd Sebastiaan Blom en derde Marina Arends. Poule 5 was een poule van meis jes, 12 en 13 jarigen. Hier werd Anke Voskuilen winnares van de gouden medaille. De zilveren was voor Nicole van Nimwegen en de bronzen voor Annelies Mulder. Tot en met 14-jangen wist Jeroen van Druten de clubkampioen van vorig jaar te onttronen. Dat was Philip Kraanen. Jeroen won goud en Philip moest nu genoegen ne men met het zilver. Het brons was voor Marièlle Voskuilen. Deze geslaagde wedstrijdmid dag werd afgesloten met een de monstratie van beide scheidsrech ters, die beiden tweede dan heb ben. Dit werd een spannend ge vecht begeleid door de toejuichin gen van de aanwezige belangstel lenden en de aanwezige judoka's. Uiteindelijk kwam Karei van Oven als winnaar te voorschijn. De judo trainingen van de sport vereniging Avanti in Achterveld vinden plaats elke dinsdag in de sportzaal aan de Walter van Amersfoortstraat tussen 15.30 en 18.30 uur. Degenen die belangstel ling voor deze sport hebben kun nen op genoemde dag en tijd ter plaatse komen kijken en inlichtin gen verkrijgen. LEUSDEN - Een 62-jarige dron ken automobilist in Leasden is dinsdag in Utrecht veroordeeld tot vijftienhonderd galden boete en negen maanden rijontzegging. Politierechter mr. S. Braonios liet mede vanwege de leeftijd van de verdachte celstaf achterwege. De Leusdenaar miste eind janua ri van dit jaar tijdens mistig weer een afslag ter hoogte van Hoevela ken. In een poging zijn fout te corri geren botste hij tegen de vangraiL Het Gerechtelijk Laboratorium toonde op basis van een bloed monster aan dat de Leusdenaar met een promillage van 2,33 achter het stuur had gezeten. Daarmee Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Redaktie: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp. Redaktle-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17 30 en 18.30 uur), tel. 033-945272 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num mer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. uc LtUiutM iMiANf is een uitgave van de BDU-Krantenkomblnatle te Barneveld. overschreed hij de wettelijke norm (0,5) bijna vijfmaaL De verdachte noemde het ongeval en de daarop volgende strafzaak „een nachtmer rie". „Dat had het voor uw medeweg gebruikers kunnen worden," bena drukte officier van justitie mr. O. Brouwer. Hij vorderde de straf die de rechter uiteindelijk oplegde. De verdachte was nooit eerder met justitie in aanraking gekomen. LEUSDEN - Oud en nieuw wordt door club Jazz-Sen feestelijk ge vierd op dinsdag 2 januari in res taurant Bos en heide aan de Doornseweg. Er geven twee or kesten acte de présence. De Ham- merfïeld Stompers spelen zoge naamde New Orleansjazz uit de twintiger en dertiger jaren. Het combo Djespeeration speelt jazz nieuwe stijl. Beide bands komen uit Leusden. Er worden op de nieu- jaarsbijeenkomst nog meer musici uit de regio verwacht. Voor de be zoekers is er een verrassing. De avond begint om 20.30 uur. Er wordt een muziektoeslag gevraagd van 2,50. LEUSDEN - Jongerencentrum De Til organiseert voor vnjdag 29 de cember een bingo-avond, die om 19.00 uur begint. De 'vrijdagavond activiteiten' gaan gewoon door. Zaterdag is er van 20.00 uur tot 23.30 uur een disco. Zondag 31 decem ber is het jongerencentrum open van 10.00 uur tot 13.00 uur. Na de jaarwisseling is De Til geopend van 0.30 uur tot 3.00 uur. ter Maten, die was geschorst, en al na dne minuten moest Nancy La heij geblesseerd het veld verlaten. Dat heeft wel een bepaalde stem- pel op de wedstrijd gedrukt, maar was zeker niet beslissend. De ge vestigde namen bij Antilopen lieten ons zaterdag opnieuw in de steek. Tegen het einde van de wedstrijd kwamen we nog op het 12-11, maar ik merkte dat de wil om die achter stand goed te maken niet echt aan wezig was." Antilopen kan zich nu op gaan maken voor degradatie-korfbal. De doelpuntenmakers voor An- Esther Versteeg...off-day... tilopen: Jan Costa (drie), Margret Versteeg (twee), Paul Hendnks (vier), Esther Versteeg (één) en Martijn Verwoert (één). Opstelling Antilopen: Jan Cos ta, Nancy Laheij (3. Maaike Geatjes), Martijn Verwoert en Es ther Versteeg. Paal Hendriks, Evelien van Rooijen, Marcel Veenendaal en Margret Ver steeg. ACHTERVELD - Aan de on derlinge schietwedstrijd van de schietvereniging „Ons Genoe gen" namen 14 leden deel. Bij het geweerschieten werd B. Voskui len met 93 ponten eerste. Bij de pistoolschotten werd de eerste plaats gedeeld door W. J. Lager- weij en P. Smink, elk met 41 pun ten. De overige uitslagen waren: Geweer 2. W. J. Lagerweij 88; 2. P. Smink 88; 4. A. Vlug 84; 5. H. v.d. Heuvel 83; 6. G. Tolboom 82; 6. W. Voskuilen Jz. 82; 6. J. E. van Hamers- veld 82; 9. J. van Nimwegen 80; 10. J. van Rossum 78; 11. H. J. van Ruiten beek 77; 12. G. van Hamersveld 76; 12. J. Blom 76; 14. A. van Daatselaar 75. Pistool: 3. G. Tolboom 38; 4. H. v.d. Heuvel 35; 4. J. Does 35. Bij de junioren waren slechts twee schutters aanwezig. Hier be haalde Richard v.d Wetering 80 punten en Johan van Rooijen 76. ZAALKORFBAL Uitslagen eerste klasse A Marfugels - ROG Ritola-Antilopen Sparta - De Hoeve De Meeuwen - Tietjerk 12-11 9. Spint 10.Sydec/Vif2 11 Unicomus 12.Sydec/Vif 9-7 9-7 9-7 9-6 Stand eerste klasse A 1. Marfügels 5-8(70-51) 2. Sparta Nijkerk 5-7 (83-65) 3. De Hoeve 5-6(61-70) 4. Antilopen 6-5 (77-69) 5. Ritola 6-7(80-76) 6. ROG 5-5 (64-6S) 7. De Meeuwen 5-4 (63-74) 8. Tietjerk 5-0(55-83) Programma eerste klasse A (zaterdag 30 december) Antilopen - Marfügels Tietjerk - Sparta De Hoeve - De Meeuwen VOLLEYBAL Uitslagen promotieklasse (mannen) Huizen 2 - Renswouw 3-0 AGAVS-NVC 0-3 Stand promotieklasse (mannen) 1.NVC2 10-26 2. Harderwijk 3 9-22 3. Huizen 2 9-20 4 Renswouw 9-17 5.AGAVS 10-15 6.Vollkei 9-14 7. Harderwijk 2 9-11 8.Leos 9-11 Programma promotieklasse (man nen) zaterdag 30 december Geen programma LEUSDEN - Ook ex-kampioen Leo de Rijke is er niet in geslaagd om de reeks overwinningen van de Leusdense schaakkampioen Jaap de Jager te onderbreken In een langdurige en spannende partij probeerde hij van alles, maar uiteindelijk bleek ook hij niet in staat de nederlaag te ont lopen. Bert Uneken heroverde de tweede plaats door een bliksem- overwinning op Sietze v. Dok- kom, die de laatste tijd - bijna onopgemerkt - een hele klim op de ranglijst had gemaakt. Henk Roelofs kwam de top-tien binnen door Arnold Peperkamp er eigen handig uit te werken. In de bondscompetiüe heeft Leusden Hl nog steeds de goede vorm niet te pakken. Tegen D.T.V. D werd bij 1,5-3,5 afgebroken. Al leen invaller Sander Berg scoorde tot nog toe een vol punt, terwijl Theo Elschot remise maakte. De uit te spelen partijen van Rene Stienen en Leen Boogaard zullen beide wel gewonnen worden, maar de te ar- bitreren partij van Geert Wisman staat niet best, zodat Leusden UI nog blij mag zijn als het uiteindelijk een gelijkspel wordt. Uitslagen: De Rijke - J. de Jager jr. 0-1 Uneken - v. Do kleum 1-0 Vos - H. Peperkamp remise Roelofs - A Peperkamp 1-0 v. Baardewijk - Agterberg 1-0 Moed-Rietveld afgebroken Zijlstra-Wüligenbuxg 1-0 Nijhof-Struiwig 1-0 Zaal-Visser remise v Kleef - Pasman 0-1 Gieskens - Berkenbosch 0-1 v Kampen - Schouten remise Halkes - v. Dalen v.d. Meel - Veenendaal Stand aan de kop: 1. J. de Jager jr. 2. Uneken 3. P. de Jager 4 Vos 5. Stienen 6. HPeperkamp 7/8. v.d. Harst Snijders 9. Roelofs 10. de Rijke 1-0 0-1 1813 1755 1742 1717 1709 1701 1700 1700 1688 1685 VOOR MIDDEN NEDERLAND 24 uur per etmaal lokaal nieuws op uw kabelnet Barneveld Leusden - Ede -63 - 4 - 52 - 4 - 4 - 4 - 4 - 4 - 4 Geldermalsen - Buren Woudenberg - Scherpenzeel - Renswoude Maarn Nijkerk Centrale redaktie BDU-TV: 03420-94290 Lokale redaktie: zie de colofon van de krant Advertenties: vooralle informatie: 03420-94255 Advertentie-rubrieken Kabeltjes (vraag en aanbod, alleen voor particulieren), eerste 2 regels 6,- elke regel meer 6,- (tegen kontante betaling. Felicitatie-rubriek: zonder foto, hetzelfde tarief als de Kabeltjes (tegen kontante betaling). Felicitatie-rubriek MET foto: 25,- (korte tekst met kleurenfoto tegen kontante betaling) Info: 03420-94255. Homesick and the Backstabbers (foto: F. Dries). AMERSFOORT - In de nacht van 31 december op 1 januari vindt er weer net als vorig jaar een grandioos oud en nieuwfeest plaats. Dit jaar is een oude fabriek aan de Grote koppel 14/16 (naast de COVA) uitgekozen als feest- lokatie. Er wordt van 00.00 uur tot 06.30 uur een geva rieerd programma geboden. Meest bekende act is wel die van Kees de Bie, of Joe Cocker uit de soundmix show, waarin de finale bereikt werd. Hij treedt op met zijn band van 02.00 uur tot 03.00 uur. Een ander zwaargewicht in de programmering is de band Home sick and the Backstabbers. Zij zijn één van de meest suksesvolle Rhytm Blues bands van dit mo ment m Nederland. Dat mag wel blijken uit het feit dat ze tijdens hun zomertournee door Europa sup- portact zijn geweest van onder an dere Robert Gray en Johnny Win ter. Het optreden van Homesick and the Backstabbers duurt van 04.00 uur tot 05.00 uur. Dit wat betreft het grote podium dat in de feesthal is opgebouwd. Op het kleine podium speelt een drietal regionaal bekende bands. Hun namen: Second Opinion, In Your Face en The Hit. Deze bands brengen voornamelijk covers. In het repertoir beweegt zich van soul en funk naar stevige rock. In ieder geval speelt men allemaal herken bare, dansbare nummers. Er kan ook gedanst worden op de muziek van de zeer uitgebreide discotheek die er wordt opge bouwd in de feestzaal. Ter indica tie: er zal zo'n 100.000 Watt licht geplaatst worden. Dit, en de ver dere aankelding en verlichting, zullen samen met het programma voor een prima avond zorgen. Het evenement is, evenals vorig jaar, georganiseeerd door buro Get a gig. Voor eventueel aanvul lende informatie kan men altijd contact opnemen met Get a gig (teL 613792) of de VW in Amersfoort (635151). Het evenement is, naast de steun van de gemeente Amersfoort, mo gelijk gemaakt door een tiental sponsors. Het programma-overzicht van het Oud en Nieuwfeest: DE GLIND - Het rapport van het leefbaarheidsonder- zoek dat in De Glind is gehou den verdwijnt zeker niet in een „grijze dossierkast". Dat is de stellige overtuiging van de voorzitter en de secretaris van de Belangenvereniging De Glind, de dames M. Haaks- man-Kuipers en H. van Gar- deren-Kalsbeek. De resultaten van het onderzoek zijn in brede kring besproken. „Dat is gebeurd op de jaarvergadering van het Plaatselijk Belang, in over leg met de directie van Jeugddorp De Glind en ook in de woon- en werkgemeenschap rond de Bea- trixschooL" Eén van de knelpunten die het leefbaarheidsonderzoek naar vo ren bracht was de verkeersveilig heid van de Postweg. Sindsdien heeft de politie regelmatig een snelheidscontrole gehouden. „Bin nen de bebouwde kom loopt de snelheid terug. In het buitengebied valt dat nog tegen. Moeilijk is ech ter het feit dat de Postweg een pro vinciale weg is." De verkeersveilig heid blijft daarom bovenaan het lijstje van de belangenvereniging staan. In elk geval is De Glind nu al blij met de neveneffecten van het on derzoek. „Het contact met de ge meente Barneveld is verbeterd. We hebben elk jaar een officieel overleg. Maar vooral de informele contacten lopen nu heel goed. De gemeente heeft door het onder zoek ook een veel beter inzicht gekregen in de specifieke proble matiek van De Glind," aldus de be stuursleden van de belangenver eniging. De specifieke problemen van De Glind betreffen de verschillen tus sen kern en buitengebied. „De kern is eigenlijk gegroepeerd rond het Jeugddorp. De grote rest is buitengebied." De belangenver eniging rekent het tot haar taak meer integratie tussen kern en buitengebied te bewerkstelligen. Positief is ook dat er weer ge sprekken zijn tussen de directie van het Jeugddorp en de gemeen te. Die gesprekken gaan vooral over het onderhoud van bepaalde voorzieningen in De Glind. Te den ken valt aan het zwembad, de gym zaal en verschillende activiteiten, zoals de kinderboerderij. Al met al is de belangenvereni ging achteraf zeer te spreken over het onderzoek van de HTS-stagiair Roel van der Veen. „Het onderzoek is heel breed geweest. Echt alle wensen zijn geïnventariseerd." Daardoor konden op vrij korte ter mijn al enkele zaken geregeld wor den. In het nieuwe jaar zal bijvoor beeld een EHBO-huispost geopend worden. Doordat de belangenver eniging donateur is geworden van de EHBO in Achterveld, is het mo gelijk dat deze vereniging de EHBO-post inricht. Een andere vraag uit de bevol king had betrekking op de brand- weerputten. „Na een vraag van ons aan de brandweercommandant in Barneveld, werden binnen een maand alle putten in De Glind ge controleerd. Toen bleek dat een paar putten waren ondergestraat." De belangenvereniging heeft, mede naar aanleiding van het leef baarheidsonderzoek, nog wel een paar wensen. Eén van de belang rijkste betreft de sociale woning bouw. „In De Glind is nog nooit een huis met subsidie gebouwd." Heel fijn vindt de belangenver eniging het dat een aantal voorzie ningen opengesteld wordt voor alle inwoners van De Glind, in plaats van alleen voor bewoners van het Jeugddorp. Zo geldt op de ijsbaan een speciaal tarief voor alle inwoners van De Glind. Ook van de begraafplaats mag sinds kort ie dereen uit De Glind gebruik ma ken. Programma: Het programma-overzicht van het Oud en Nieuw feest: 00.00-00.30 Disco 00.30-01.00 Second Opinion 01.00-01.30 Disco 01.30-02.00 In Your Face 02.00-03.00 Joe Cocker 03.00-03.30 Disco 03.30-04.00 The Hit 04.00-05.00 Homesick and Back stabbers 05.00-06.30 Disco 06.30 einde LEUSDEN - Door oververhitting raakte dinsdag om 12.00 uur de isolatie van de schoorsteen van de in familie P.L in de brand. De bewo el ners wisten het vuur zelf te blussen. De brand was in een woning aan de Ia Beemden. I» rij TEVENS OPGAVE NIEUWE ABONNEES. P}' re

Leusder Krant | 1989 | | pagina 6