HV verrast koploper ASV lipt verlies Antilopen Krappe winst SVA-vrouwen lililllSt De Jager breidt voorsprong uit AMBC huldigt kampioenen 1989 tijdens feestavond rw® I Huisschaakcompetitie renhandballers halen fors uit )rfballers voelen zich bestolen iENSDAG 29 NOVEMBER 1989 JEN De vrouwenhandballers van LHV hebben een irkelijk moment uitgekozen, om te laten zien het spel nog rerleerd te zijn. Na een moeizame start in de eerste klasse e zaalcompetitie, waarin de ploeg drie keer op rij puntloos volgde vorige week de eerste winst op rode lantaamdra- WSM. In eigen huis bewezen de LHV-ers zondag overtui- ook tegen de topploegen uit deze klasse uit de voeten te un. De volgelingen van Theo Geerding stootten in een rend duel het nog ongeslagen ASV van het voetstuk: 13- mannen kenden een produktieve bui. Tegen Limvio kwa de Leusdenaren voor eigen publiek tot dertig treffers, snee werd de nog steeds niet waterdichte defensie, die ook ig weer 22 treffers toe moest staan, ruimschoots gecom- •erd. Bovendien behouden de Leusdenaren met dit resul- log uitzicht op een goede klassering aan het eind van de kleedkamer waar het eer- Buwenteam van LHV zich van dstrijdkleding diende te ont- teerste een opgetogen stem- terecht: de ploeg die we- ig tegen zichzelf liep te knok- ehaalde zondag voor eigen lc voornamelijk een overwin- p zichzelf. Dat dat bovendien ste ging van het tot nu toe nog agen ASV uit Ankeveen, [ooi meegenomen. De rustige le, die de ploeg de komende tegemoet gaat (LHV komt in nber nog slechts één keer in en waar eerst nog reikhal- naar uitgekeken werd, lijkt ling te vroeg te komen. De lijkt de vertrouwde vorm, LHV vorig seizoen twee ingeslagen kampioen werd, :htig terug te vinden. Vorige lieten de Leusdenaren tegen sluiter DWSM al één helft het nodige in staat te zijn. el de Leusdenaren in die rijd nog in de problemen en, gloorde er al hoop. Zon de ploeg zien dat dat geen sing was. Na zestig minuten keihard werken en goed handbal werd koploper ASV onaangenaam verrast en op een nederlaag ge trakteerd. Bijkomstigheid van dat resultaat was dat de stand op de ranglijst in elkaar schoof en de Leusdenaren ook met meer tot de rijen der kanslozen behoren. VOORZICHTIG LHV opende nog voorzichtig en na de eerste schermutselingen no teerden de Ankeveense bezoekers zelfs een 0-2 voorsprong. Vanaf dat moment begon echter ook de Leus- dense machine op toeren te komen en in het restant van de eerste der tig minuten legden de Leusdenaren de basis voor de uiteindelijke over winning. Via Anja Douma en Ria Meyerink kwam LHV bij 2-2 op gelijke hoogte, waarna opmeuw Anja Douma en Carla Mossel de volgende twee treffers voor hun rekening namen. Tot 5-4 bleef het verschil gering, maar bij het aan breken van de pauze koesterde de Ria Meyerink geeft namens LHV op de cirkel een imitatie van de sterven de zwaan ten beste. HV vrouwen verrasten voor eigen publiek, door de ongeslagen iper ASV onderuit te halen: 13-11. thuisploeg een riant ogende voor sprong: 7-4. Na de rust kende LHV een paar moeilijke momenten, waarin vooral de produktie stokte. ASV liet zien met voor mets bovenaan te staan en maakte van de onzekerheden in de LHV-gelederen handig gebruik door razendsnel het verschil te eli mineren: 7-7. De blauwhemden bleken zon dag echter mentaal niet stuk te krij gen en toonden op dat moment aan over voldoende veerkracht en vertrouwen te beschikken om de tegenslag te overwinnen. Anja Douma gaf met een benutte straf- worp hernieuwd het sein tot de aanval en dat leidde tot doelpunten van Carla Mossel (twee keer) en Jeanette Kok, waarmee de voor sprong zelfs naar vier doelpunten werd getild. Dat gaf lucht, maar wellicht kwam de ruime voorsprong iets te vroeg. In ieder geval kreeg ASV m de slotfase nog de ruimte om ge vaar lijk dichtbij te komen. Tot 12-8 bleef het verschil van vier doel punten intact, maar m de slotfase verdween de marge als sneeuw voor de zon. In de laatste minuten was daar zelfs nog maar één doel punt van over, waarmee de wed strijd nog een spannende ontkno ping kreeg. In de hectische slotfase hield topscorer Anja Douma het hoofd koel. Door een strafworp te benutten haalde ze de punten voor haar ploeg definitief binnen: 13-11. VIERDE LHV - ASV was de enige wed strijd in de eerste klasse die zon dag op het programma stond. In de stand veranderde dan ook niet veel, behalve dat LHV een paar plaatsen steeg. De Leusdenaren bezetten nu de vierde plaats, al moet daarbij worden aangetekend dat verschillende ploegen één of meer wedstrijden minder speel den. De stand moet bepaald als geflatteerd worden beschouwd. Met name HVN/Attila 2 en Amersfoort sponnen garen bij de nederlaag van ASV. Attila is even eens nog ongeslagen, maar kwam pas drie keer in actie. Amersfoort heeft nu evenveel verliespunten als ASV, maar speelde een wedstrijd minder. LHV komt deze maand nog slechts één keer in actie en wel thuis tegen het Utrechtse UDSV 2, dat ook nog geen geweldige start van de zaalcompetitie doormaakte. Daar moet bij worden aangetekend dat de Utrechtse ploeg ook nog maar drie keer in actie kwam, ter wijl LHV al vijf keer de stnjd met de concurrentie aanging. De Leusde naren ronden de eerste helft van de competitie in de eerste week van januan af tegen BHC. De mannen zijn aan een uiterst merkwaardig seizoen bezig. De ene wedstrijd gat het scoren de ploeg zeer moeilijk af, de andere wedstrijd vallen de goals als rijpe appels. Tegen UDSV, een week eerder, werd de improduktiviteit de ploeg fataal. Met drie goals in de eerste helft lagen de Leusdena ren al snel in geslagen positie. Maar ook bijvoorbeeld tegen hek- kesluiter Fortissimo. Toen kwamen de Leusdenaren in de eerste dertig minuten niet verder dan zeven goals. Na de pauze stelde de ploeg alsnog orde op zaken en werden nog zestien treffers aan het totaal toegevoegd. Zondag draaide de sconngsma- chine twee helften op volle toeren en dat leidde tot een totaal van liefst dertig treffers. Achteraf bezien had de ploeg die tegen Limvio ook hard nodig. De bezoekers uit Baarn stel den er zelf 22 tegenover en een week eerder had UDSV aan 21 ruimschoots voldoende om zich LHV van het lijf te houden. het mag duidelijk zijn dat de de fensie van de Leusdense ploeg nog verre van waterdicht is. En dat mag gezien de omzettingen en de bles sures waar de ploeg mee te maken heeft, ook best enigszins verklaar baar zijn. Toch zal daar met name de aandacht van trainer Joop Dou ma de komende tijd naar uit moe ten gaan, vooral nu de schutterij weer enigszins op krachten lijkt te komen. EERHERSTEL LHV begon bepaald gretig aan het duel met Limvio, duidelijk ge brand op eerherstel na de desa- streuse 21-11 nederlaag tegen UDSV. Toch werd die gretigheid niet van meet af beloond. Integen deel, na een kwartier leek de wed strijd dezelfde kant op te gaan als een week eerder in Utrecht. Nadat LHV met moeite een 3-2 voor sprong had opgebouwd, sloegen de Baarnaars keihard terug door naar 3-8 uit te lopen. Die stand riep herinneringen op aan het score bord in Utrecht, toen LHV bij de pauze met 3-9 achterstond. Nu was het echter nog lang geen pauze en voor de eerste helft ver streken was, hadden de Leusdena ren de greep op de wedstrijd te rug. LHV kwam terug tot 7-8 en vond bij 10-10 de aansluiting op nieuw. Tot 12-12 ging de strijd ge lijk op, waarna de LHV-ers de slot minuten van het eerste bedrijf het best doorkwamen en met een klein positief verschil konden gaan rus ten. Onder leiding van Arjan Schnei ders, met negen treffers de abso lute topscorer, sloegen de Leusde naren na de pauze meteen een groter gat, waardoor de overwin ning met meer in gevaar kwam. Dit ondanks het feit dat Limvio de strijd bepaald niet opgaf en bleef knok ken. Met de regelmaat van een klok pakten beide ploegen hun doel punten mee, waarbij LHV langzaam wegliep van de tegenstribbelende opponent. Daan Bleuel maakte met twee doelpunten in de laatste mi nuut uiteindelijk het dertigtal vol, en stelde daarmee de winst veilig. Doelpuntenmakers LHV (vrou wen): Anja Douma (6x), Carla Mossel (3x), Jeanette Kok (2x), Ria Meyerink (2x). Doelpuntenmakers LHV (man nen): Arjan Schneiders (9x), Daan Bleuel (6x), Willem van der Hey- den (6x), Onno Zwaan (4x), Robert Boer (2x), Ruud Bosch (2x), Ro nald Morren (lx). fSDEN - De korfballers van Antilopen hebben de tweede strijd van het zaalseizoen tegen De Hoeve in Friesland met 1 verloren. Trainer Wim de Bruin voelde zich bestolen door slechte fluiten van de scheidsrechter. „Ik zeg het niet vaak, tr dit was werkelijk niet te geloven. De scheidsrechter reep er werkelijk niets van." Leusdenaren waren de wed- overigens niet al te best ge- Na precies twaalf minuten de stand reeds 4-2 m het voor van de thuisploeg. Dit kwam al doordat Frans ter Maten vat kreeg op zijn directe te- tander, die vier maal wist te en. De bezoekers kregen weer rat op de wedstrijd nadat Mar- /erwoert de dekking van Ter n overnam. Zij kwamen bij rust tot 6-5 en toen zat een over- mg er nog wel degelijk in. door scheidsrechterlijke Üngen en pech met afstands ten ging de wedstrijd met 12- ïrloren. „We kwamen met een r uit het hoge noorden terug, we daar iedere keer zulke visrechters krijgen, kunnen tize lol nog op," zei een geim- ie De Bruin. i de pauze, toen Antilopen een achterstand bijna had goedge- ti, was het toch de thuisclub dubieus aan een doelpunt <n. Een speler stond over de maar mocht doorspelen en ongehinderd 7-5 maken. Dat een domper voor de ploeg, die de tweede helft was begonnen het idee de zaken alsnog recht ekken. Het raakte zo van de dat binnen een kwartier de tistand naar 11-7 groeide. Op- bedroeg de voorsprong vier punten. De Leusdenaren hadden echter zoveel veerkracht dat ze toch opnieuw sterk terug kwamen. Invaller Petra van de Pijpekamp en Ter Maten brachten de Leusdense ploeg binnen twee minuten dich terbij. Van de Pijpekamp speelde op de plaats van de zieke Esther Versteeg. Antilopen was een ver snelling hoger gaan spelen. Waar schijnlijk kon de scheidsrechter deze tempoverhoging met volgen, want hij zag niet dat de bal uitging. Antilopen wilde de bal weer in het spel brengen, maar volgens de leidsman was de bal met uitge weest en gaf de bal aan De Hoeve. De speler van de thuisclub kon al leen via een overtreding worden afgestopt. De strafworp werd be nut: 12-9. STRAFWORPEN Antilopen wenste zich daar ech ter niet bij neer te leggen en togen nogemaals ten aanval Via Jan Cos ta en opmeuw Ter Maten kwamen de Leusdenaren terug naar 12-11. De laatste nam in de loop van de wedstnjd revanche op zijn slechte spel in het begin van de wedstrijd. Hij deed dat door vooral te scoren, hetgeen hij normaal meestal aan anderen overlaat. Hij maakte vijf doelpunten, waarvan drie mt een strafworp. Met nog drie minuten te spelen had de Leusdense ploeg nog alle kans de wedstrijd te winnen. De scheidsrechter dacht er echter an ders over. Hij trok de beloofde ex tra tijd niet bij en blies zelfs te vroeg af. De hevig teleurgestelde De Brum: „Hij zou de klok stil laten zetten en zei dat hij tijd bij zou trek ken. In plaats daarvan blies 'ie ge woon een paar minuten te vroeg af. Die man begreep er echt mets van. Hij floot ook bijvoorbeeld niet voor snijden. Als medespelers te dicht elkaar smjden, wordt het voor de verdediging onmogelijk gemaakt correct te verdedigen. Daardoor ontstond een aantal doelpunten uit vrije kansen, omdat het de verdedi gers onmogelijk werd gemaakt te verdedigen. Voor zulke dingen be hoort een scheidsrechter te flui ten." Doelpuntenmakers Antilopen: Frans ter Maten (5x), Jan Costa (3x), Magxet Versteeg, Nancy La- heij en Petra van de Pijpekamp. Opstelling Antilopen: Jan Costa, Nancy Laheij, Paul Hendriks en Evelien van Rooijen. Magret Ver steeg, Petra van de Pijpekamp, Martijn Verwoert en Frans ter Maten. ACHTERVELD - Een zwakke wedstrijd met weinig opwin ding. Dat is de beste omschrijving voor de match tussen de vrouwen van SVA en SDO uit Bussum. De eerste ontmoeting op 10 september was stroef verlopen. De Achterveldse dames wonnen toen met veel pijn en moeite met 2-3. Ook dit tweede treffen met SDO werd ternauwernood gewonnen: De eindstand was 3-2. Slechts op het eind van de wed stnjd was er een beetje spanning, doordat SDO veel druk uitoefende op het Achterveldse doel met één doelpunt achterstand. De pakweg zestig minuten daarvoor werden getypeerd door matig voetbal en weimg overtuiging. De Bussumse vrouwen draaiden de laatste weken goed. De eerste zes wedstrijden werden verloren, maar daarna kwam de ommekeer. De laatste vijf weken pakten ze het volle aantal punten. Dit was echter niet aan het voetbal te zien. Er werd veel onnodig balverlies ge leden, waardoor de Achterveldse vrouwen de kans kregen het spel naar hun hand te zetten. Het was aan SVA zelf te wijten, dat dat niet gebeurde. Hoewel duidelijk was dat de oran jehemden meer kwaliteit in hun gelederen hadden dan SDO, wilde een doelpunt maar niet val len. Al meteen in de eerste minuut ging een schot van Linda van Ha- mersveld nét naast. Daarna waren er wel enkele leuke combinaties te zien, maar geen van deze acties kon afgerond worden met een goal. Pas na twintig minuten spelen klonk er een zucht van verlichting in het Achterveldse kamp. Na een passeeractie van Christel van Dijk, die niet volgens de regels afge stopt werd, mocnt er een vnje trap genomen worden, een paar meter buiten het strafschopgebied: de perfecte plaats voor Linda van Ha- mersveld, die dit seizoen al vele keren scoorde uit een dergelijke vrije trap. Ook nu maakte zij haar faam waar. Ze schoot de bal prach tig over de muur, in de korte hoek 1-0. Na dit doelpunt moest het niet al te moeilijk zijn voor SVA om door te drukken. Toch was het tegen alle verwachtingen in SDO dat beter ging spelen. Echt uitgespeelde kansen kreeg de ploeg met, maar de achterhoede van Achterveld moest wel alle zeilen bijzetten om geen tegendoelpunt te moeten in casseren. Een vrije trap die de paal raakte, liet zien dat oplettend heid geboden bleef. GELIJKMAKER Waar men voor rust al bang voor was. gebeurde direct na de aftrap van de tweede helft. Een goede combinatie tussen de rechterspits en de mid-mid van SDO zorgde er voor dat de hele achterhoede weggespeeld werd. De voorzet die volgde wed perfect ingescho ten door de Bussumse spits: 1 -1 Wakker geschud door de gelijk maker, trok Achterveld de wed stnjd meer naar zich toe. De speel sters van SDO kwamen onder zware 'bewaking' te staan en er werden meer persoonlijke duels gewonnen. Dit leverde uiteinde lijk ook een doelpunt op. Christel van Dijk ging alleen door nadat er goed gewacht was met passen zo dat ze niet buiten spel stond. Ver volgens legde ze de bal breed op Linda van Hamersveld, die de bal links in de hoek plaatste, daarmee de stand op 2-1 brengend. Wat SVA in de eerste helft ver zuimd had, deed de ploeg nu wel: men ging goed door, wetend dat er geprofiteerd moest worden van het veldoverwicht dat er op dat moment was Het duurde dan ook niet lang totdat SVA opmeuw scoorde Het was Chnstel van Dijk die van de onzekerheid in de Bus sumse achterhoede profiteerde. Zij onderschepte een slordige bal, zag dat de keepster niet in haar doel stond en schoot de bal onver wacht in de korte hoek. Deze goal kwam als geroepen, omdat er nog steeds gevaarlijke aanvallen van SDO waren. Hoe ge vaarlijk bleek uit het feit dat een kopbal de lat raakte. Het tweetal dat ook al voor het eerste doel punt van SDO had gezorgd, de rechterspits en de mid-mid, bleef goed combineren en zorgde er zo voor dat er verschillende goede reddingen van de uitstekend spe lende keepster Rita Wouters no dig waren. Een fout van diezelfde keepster echter, zorgde ervoor dat SDO nog een doelpunt scoorde: een hoge bal gleed door haar handen. Hierdoor kreeg de ploeg nog hoop op een gelijkspel, maar Ach terveld liet geen steek meer val len. Zo kon de wedstrijd afgeslo ten worden met een 3-2 stand. Opstelling: Rita Wouters, Liane Hoogland, Ilona Hoogland, Rina Herder, Jacqueline Gerritsen (Pe tra van Rossum), Mirjam van Dijk, Marianne Tijmessen (Su zanne Schimmel), Ellen Smit, Linda van Hamersveld, Christel van Dijk en Judith Steenbeek. Scheidsrechter: Van Vulpen. LEUSDEN - Titelverdediger Jaap de Jager heeft zijn voor sprong in de onderlinge competitie van de Schaakvereniging Leusden weer wat uitgebreid. Zelf had hij niet al te veel moeite met Egbert Moed. Vanaf de opening zocht hij met de witte stuk ken de aanval. Zwart raakte in grote moeilijkheden en toen de kruitdampen wat optrokken bleken er drie witte pionnen meer op het bord te staan dan zwarte. Moed deed zijn naam eer aan en speelde nog even door, maar de tegendreiging en die hij creëerde konden de materiële overmacht niet compenseren. Uitslagen: J. de Jager jr. - Moed 1-0 Uneken - P de Jager remise Vos - Shahrizadeh 1-0 Zijlstra - Van Baarde wijk 0-1 Agterberg - Langman 1-0 Rietveld - Gerrits afgebroken Struiwig - G. Wisman afgebroken Halkes - Berg afgebroken Eijlders - Mus 0-1 Visser - Linse remise Van Dalen - Buurlage 1-0 Schouten - Van de Tang remise Valkenburg - Van Kampen 0-1 Veenendaal - VanOoik 1-0 Boogaard - Willigenburg afgebroken Afgebroken partij: Gerrits - Langman De nummers twee en dne, Bert Uneken en Pieter de Jager, speel den voor de tweede maal dit sei zoen remise tegen elkaar. Wit raakte na een openingsexperi ment een pion achter, maar kon met veel moeite nog een halfje in casseren. Carel Vos maakte zich wat los uit de achtervolgende groep Hij kreeg zomaar een dame cadeau van Shahrizadeh, die de laatste tijd in een ernstige vormcrisis verkeert. Maar liefst vier partijen werden afgebroken. Voor de bondscompetitie was het een drukke week, met dne uit- wedstnjden voor de SVL. Het tweede team herstelde zich goed van de rampzalige nederlaag uit de eerste ronde. Tegen Oud Zuy- len II werd een verdienstelijk 4-4 gelijkspel behaald. Overwinnin gen van Leo de Rijke, Egbert Moed en Jan Nijhof, aangevuld met remises van Jaap Langman en Theo Elschot, waren genoeg om de gedegradeerde promotieklas- ser een punt te ontnemen. Als Leusden II verder zo doorgaat, hoeft het (net zoals de afgelopen jaren) met in degradatiezorgen te komen. Leusden III leed een heel onge- lukkiae nederlaag tegen Hoevela ken I Met nog twee partijen bezig leek een overwinning m het ver schiet te liggen. Maar toen wik kelde Pascal Frankevoort ver keerd af en verloor zelfs nog Nog erger was het lot van Geert Wis man. Tegen de huidige koploper van Hoevelaken had hij met zwart een schitterende partij gespeeld en groot voordeel bereikt. Toch liet hij zijn tegenstander nog wat tegenkansen en daar maakte deze dankbaar gebruik van door naar remise (eeuwig schaak) te ont snappen. In zijn pogingen hier nog wat tegen te vinden vergat Geert Wisman pardoes dat hij nog geen veertig zetten had gedaan, zodat hij door tijdsoverschrijding verloor. Voor Leusden III resteer den alleen overwinningen van Jaap de Jager sr en Sander Berg en de remises van Johan Gerrits, zodat kampioensaspiraües al wel vergeten kunnen worden Leusden V kwam er tegen Kas teelridders I (Nederhorst den Berg) met aan te pas. Een overwin ning van Frankevoort en een re mise van Eijlders was alles wat er aan positiefs bereikt werd, al had met iets meer geluk de nederlaag wel wat kleiner uit kunnen vallen. De stand aan de kop: 1 J de Jager jr. 2. Uneken 3. P. de Jager 4 Vos 5. H. Peperkamp 6/7. Van der Harst Snijders 8. Stienen 9. A. Peperkamp 10 Velker 1786 1755 1742 1717 1701 1700 1700 1695 1687 1685 Tussenstanden groepsbekers: Groep 2: 1. Stienen 1695( 8) 2.Boemaars 1680 (12) 3. Moed 1668(14) Groep 3: 1J. de Jager sr. 2. Rietveld 3. Berg Groep 4: 1. G. Wisman 2. Struiwig 3. v.d. Meel Groep 5: 1Schouten 2 v.d. Pol 3. Verschuur 1660(18) 1630(23) 1615(28) 1625(24) 1609(29) 1580(33) 1528(45) 1516(47! 1515(48' ACHTERVELD - De Auto, Motor en Bromfiets Club Achter veld hield zaterdagavond de jaarlijkse feestavond in D' Ouwe Peerdestal. De club had een aantal uitnodigingen rondgestuurd maar er was nauwelijks op gereageerd. De muzikale medewer king werd verleend door de Het Mondia Trio. Om ongeveer 20.45 uur werden de clubkampioenen 1989 gehuldigd. In de sportklasse werd de ploeg J. A. Slomp uit Hoornaar met 245 punten kampioen. In de tourklasse waren twee kampioenen die elk met een gelijk aantal punten waren geëindigd. Dit waren de teams E. Buurman mt Barneveld en H. van Druten uit Achterveld, elk met 245 punten. De drie kampioenen kre gen een handdoekenset, waarvan een voor de heren en een voor de dames. Op de doek van de heren was een opschrift aangebracht AMBC-1989. (De dames kregen ook bloemen.) In de beide klassen kon men hetzelfde aantal punten halen: 250. De kampioen m de tourklasse H. van Druten was vorig jaar gedegra deerd van de sport- naar de tourklasse. Nu is hij weer bevor derde naar de B-klasse evenals de heer E. Buurman. Na het officiële gedeelte werd de feestavond voortgezet met bin go en dansen. Aan het eind van de feestavond werd er ook nog een verloting gehouden, waarbij de hoofdprijs bestond uit een royale levensmiddelenmand ter waarde van ongeveer 150,-. De jaarvergadering van de vere niging zal plaats vinden op maan dag 22 januari 1990 in hotel De Ros kam aan de Hessenweg 212 te Achterveld. mm 4 - Ijj-.t i rrg-y tt£- i v De kampioenen van de AMBC werden in de bloemetjes gezet. Van links naar rechte de teams van E. Buurma, J. Slomp en H. van Druten.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 19