en Treek: „Het bleek mijn buurman te zijn" chakel in keten van congrescentra leusderkrgne KPJ organiseert revue-avond 1 LEUSDEN; leer dan halve eeuw getrouwd bokaal leusder krant Kunst kadobonnen Overlast vuurwerk Aanrijding Leusden Achterveld Lagere boete na schikking schade van aanrijding Rustig najaarsweer ft)m mkinclegeimrte/ plaatselijk nieuws 3 Gerard Trebert LEUSDER KABELKRANT JSDEN - Huize „Den Treek" maakt deel uit van een keten Beer dan dertig vergader- en congresbedrijven in de regio, van de promotie en bemiddeling collectief wordt uitge- door het Congresburo Amersfoort, gevestigd op het insplein in de Keistad. Het buro zelf presenteerde zich deze week met een fraai geïllustreerde brochure, waarin verzichtelijke wijze een beeld wordt geschetst van de tellingen en activiteiten van de organisatie. Amersfoortse Congresburo een op zichzelf staande af- van de plaatselijke VW. Tij de presentatie van de nieuwe ure in het uitermate sfeervol- taurant Salentein in Nijkerk, roor ook alle deelnemende esbedrijven waren uitgeno- schetste Amersfoorts VW- eur C. de Jong, onder wiens visie tevens het congresburo iteert, de achtergrond van de luierende organisatie. Hij de de gestadige, sterke uit ing van het aantal deelnemen- drijven een fenomeen. In 1982 onnen met vijf deelnemers, in waren het er al achttien en drie jaar later telt men 32 nmodaties. il van het buro is voor deze sloten bedrijven de promotie zorgen en te bemiddelen tus- egenen, die voor congressen dere bijeenkomsten een ge- lokatie zoeken en de eige- c.q. beheerders van hotels gaderlokaliteiten, die over de ügde ruimte beschikken, service wordt kosteloos ver- Daamaast organiseert het esburo zakelijke en feestelij- jeenkomsten, geheel of ge lijk, waartoe men een offerte anvragen. gaat bij dit alles om zeer rdopende accommodaties, en grote, goedkope en dure, afhankelijk van wat de verlangens zijn. Alle aangesloten bedrijven van het Amersfoortse buro zijn ge legen in het centrum van het land, van Zeist en Baarn tot Ede en alle tussengelegen plaatsen. De VWs in den lande üjken met het initiatief tot de instelling van de regionale congresburo's volledig de roos te hebben geraakt. Direk- teur De Jong: „Het zakelijk toeris me is steeds belangrijker gewor den, zoals uit de cijfers blijkt. Met een jaaromzet van 75 tot 100 miljoen gulden is het een belangrijk deel van de toeristische markt gewor den. In het kader daarvan is regio promotie belangrijk. Het lijkt erop dat de spoeling dun wordt en daar om is noodzakelijk een centrale afstemmingsplaats, waardoor alles goed kan functioneren. Wij als buro hebben voor degenen, die een goede lokatie zoeken een soort van „vangnetfunctie", we van gen ze op en brengen hen onder dak". De VW-direkteur noemde de nieuwe brochure, waann uiteraard uitgebreide informatie over alle aangesloten congres- en confe rentiecentra en de hotels en restau rants met vergaderaccommodatie, alles omvangrijk geïllustreerd met kleurenfoto's, de ruggegraat van de promotionele activiteiten. „Met opzet is gekozen voor een zakelij- Huize Den Treek is opgenomen in de keten van congrescentra, waarvan het Congresburo Amersfoort bemiddelt. ke benadering", aldus De Jong. „De brochure is het zorgenkind van Yvonne Hofland, de medewerkster die de public relations van het buro voor haar rekening neemt". De bro chure is gedrukt in een oplage van 15.000 exemplaren. De geesteüjke moeder van de uitgave mocht tijdens het samenzijn in Nijkerk van velke zijden positie ve reacties ontvangen. Yvonne Hofland: „Het bleek bovendien een goe de zaak dat de deelnemers van het buro, de 32 bedrijven dus, in de gelegenheid waren elkaar te ont moeten. Er was sprake van een zekere saamhorigheid; er was geer sprake van concurrenten, maar van collega's". Eén van die deelnemers is als gezegd Huize „Den Treek". Het hotel-restaurant maakt deel uit de groep Holland Hotels. Van oor sprong is „Den Treek" een zeven- tiende-eeuws landhuis met een in terieur in de stijl van Lodewijk de Veertiende. Het exclusieve restau rant heeft nog de oorspronkelijke wandschilderingen. Het landhuis is veertig jaar gele den in gebruik genomen als hotel- cafe-restaurant en beschikt over achttien hotelkamers en vijf zalen, waaronder de zogenaamde Jacht- zaal.Het huis ademt nog altijd de sfeer van eeuwen her en vormt jaarlijks traditiegetrouw het punt van samenkomst voor de kleurrijke Hubertusjacht, waaraan ruiters en amazones uit het gehele land deel nemen en het begin vormt van het nationale jachtseizoen. En zoals men zichzelf bij Huize „Den Treek" pleegt aan te prijzen: „Een oase van rust temidden van de bossen, een schitterende plaats dus om rustig te vergaderen". ÏDEN-Het echtpaar Renes-Van Engelenhoven vierde deze week dat zij op 27 november 1924ja tegen elkaar >n. Een huwelijk van 65 jaar is iets dat zelfs m deze tijd met vaak voorkomt. Voor burgemeester Panis 'ïding om het diamanten echtpaar persoonlijk te fehciteren. Het is des te meer bijzonder, omdat het echtpaar sd vde, toen de heerRenes al 33 jaar was. Hij is dan ook in juni van dit jaar 98 jaar geworden. Hij werkte vroeger vST: 'meer bij de Nederlandse Spoorwegen als railwachter. Daarvoor was hij chauffeur. Het echtpaar woont al k 1920 in Leusden. Mevrouw Renes-Van Engelenhoven is een echte Leusdense, want zij werd hier in 1905 w iren. De heer Renes werd geboren in Maarssen. Het echtpaar heeft een zoon in Leusden en een dochter m ia( rpenzeel. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Redaktle: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp Redaktle-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevérlng kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. u Redaktle en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) sbe Abonnementsgeld: 49,50 per jaar, 25,50 per half jaar, 13,- per kwartaal Klachten bezorging: A's abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met an onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17.30 en 18.30 uur), lel. 033-945272 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze ispekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num mer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost ƒ7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum, Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. LtUbUfcH rvHMNi is een uugave van de BDU-Krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Galerie 't Claeveren- blad introduceerde deze week de kunstkadobon. De bon kost 22,50 en daarvoor kan men gedurende drie maanden tot een bedrag van 500,- aan kunst lenen, 't Claeve- renblad wil op die manier de ken nismaking met de beeldende kunst eenvoudiger maken. AMERSFOORT/LEUSDEN - „Had u allebei veel schade?", in formeerde kantonrechter De Klerk op de strafzitting van 23 november, toen hem het geval werd voorgelegd van een links afslaande automobilist in Amersfoort, die te laat een tegemoet komende auto had opgemerkt. „Nee ,hoor, het bleek mijn buurman te zijn. We hebben samen de auto's weer gemaakt". „Wel raar om op die manier je buurman tegen te komen", vond de officier. Omdat inmiddels alles in pais en vreê was afgewikkeld en de verdachte van een uitkering moest rondkomen, ging er wat af van de gebruikelijke boete. Geen 175,-, maar 100,-. Een koerier had erg veel haast en reed op de Utrechtseweg in Amersfoort met een snelheid van 100 km te dicht op de bumper van zijn voorganger. „Ik ken meer koeriers die den ken dat ze coureur zijn," merkte de officier op en daarom stelde hij het in dit geval bijzonder op prijs om het niet bij een boete te laten, maar ook om het rijbewijs voorwaarde lijk te ontzeggen. Conform de eis werd de man veroordeeld tot 250,- boete en 3 maanden voor waardelijke ontzegging uit de rij bevoegdheid met een proeftijd van 2 jaar. Een firma uit Hoogland had één van zijn bestelauto's met 382 pro cent overladen. In dit geval was het probleem echter niet dat de draag kracht van de auto het met hebben kon, maar het rijbewijs van degene die reed, was geen vrachtwagennj- bewijs en dus aan een beperkt aantal kilo's gebonden. De firma kreeg conform de eis 500,- boete, wat gezien het per centage van overschrijving bedui dend lager was dan normaal. Iemand uit Leusden had zijn deel III per ongeluk achter het vonge geschoven, waardoor het niet zichtbaar was van buiten. Toen de verbalisant deze uitleg niet wilde accepteren, werd verdachte „een beetje narrig". Hij betaalde met op zet de acceptgiro van 65,- niet en moest daarom nu voorkomen. „Nog steeds een beetje narricr". constateerde de officier, „wat ik me trouwens best enigszins kan voorstellen." Maar ja, er waren al twee tarieven ontworpen. Eén voor mensen die niet betaald hadden en één voor mensen die dat wel had den, maar deel III vervolgens in de kast of onder hun stoel lieten lig gen. „Moeten we dan nog een der de tanef ontwerpen voor iemand, die alles gedaan heeft, alleen niet goed gekeken?", vroeg de officier zich af. De boete van 25,- bracht inderdaad deze nuancering aan. Een automobilist uit Amersfoort was op weg naar een keuring in Nieuwegein, toen hij onderweg be dacht het kenteken te hebben ver geten. Toen hij keerde in Soest, werd hij door een politieauto klem gereden, „alsof ik een bankoverval gepleegd had". Zijn uitleg werd met geaccepteerd, want in Nieu wegein werd niet gekeurd, aldus de politie. Op de zitting vertoonde de ver dachte de papieren waarui bleek dat zijn auto inderdaad op diezelf de datum in Nieuwegem gekeurd was. De officier beloofde dat ver dachte öf ontslag van rechtsvervol ging zou krijgen óf schuldig ver klaard zou worden zonder straf. Welke van de twee was een juri disch probleempje, wat nog even opgelost moest worden. Een mevrouw uit Soest bezat een winkelpand in het centrum van Amersfoort en had zich aan een parkeerovertreding bezondigd omdat zowel haar garage als innt geblokkeerd waren door andere auto's. „Alles is al van me weggejat en nooit loopt er politie. Als ik vertel dat m'n auto gestolen is, dan zeg gen ze: we zullen het noteren. En dan hoor je nooit meer wat. Ze heb ben nergens tijd voor. Maar voor een parkeerovertreding hebben ze wel tijd!" Na een kwartier haar - begrijpelijke - gram gespuid te hebben, eindigde mevrouw: „Wat een ellende, ik heb er geen woor den voor!" Deze laatste toevoeging ontlokte hier en daar een glimlachje. Maar m ieder geval had ze bereikt dat ze schuldig verklaard werd zonder strafoplegging. - ACHTERVELD - De KPJ-afde- ling Achterveld zal zaterdag en zondag weer een revue-avond or ganiseren. De aanvang is 20.00 uur in 'Ons Gebouw'. Muzikale medewerking wordt verleend door de Disco Black Power. Evenals voorgaande jaren gaat de opbrengst van deze avonden naar een goed doel. Dit jaar is gekozen voor het Rode Kruis. De Revue kreeg als titel 'Een avondje van hms, voor het Rode Kruis'. Door de promotor André Steenbeek zijn met zijn medespelers weer een aantal zelfbedachte onderde len uitgewerkt, zoals toneel, sket ches, zang en dans. Gezien de re sultaten van voogaande jaren be loofd het ook nu weer een succes volle revue te worden. Op het pro gramma staat ondermeer: De le gende van Robin Hbod, Een geestverschijning, Het lot van het onderwijs door bezuinigingen, een geheel meuwe versie uit Ro meo en Julia, en een uit de hand gelopen echtelijke ruzie. Ook zal er wel weer de draak worden ge stoken met bepaalde Achter- veldse figuren. De entree is inclusief een kopje koffie 8,- en voor kinderen on der de 13 jar 5,-. Het is sinds gisteren weer iets kouder geworden. De oorzaak van het lager wor den van de temperaturen was de komst van een hoge- drukgebied. Het heeft enige tijd op een voor ons ongunsti ge plaats gelegen, waardoor een noordwestelijke stro ming voor bewolking en zelfs wat gedruppel zorgde. Begin deze week trok het systeem geleidelijk het vasteland van Europa op, daarbij in kracht toenemend. De invloed ervan was gis terenochtend al merkbaar aan de komst van opklarin gen. Na de passage van een koufront stroomde drogere lucht ons gebied binnen. De stroming wordt vanaf van daag, als het hogedrukge- bied tijdelijk in stelling komt boven Denemarken, meer oostelijk en tijdens opklarin gen in de nacht kan wederom lichte vorst voorkomen. Overdag komt de tempera tuur echter nog boven het vriespunt. Hoewel de wind de oosthoek gaat bezoeken, zal dat geen sterkere daling van de temperatuur tot ge volg hebben. Daarvoor is de circulatie te zwak en ongun stig. Bij meer tegengas, door bijvoorbeeld een diepe de pressie, zou de koudere lucht uit Oost Europa meer speel ruimte krijgen. Moskou meldde eerder deze week -20 graden, Helsinki -18. Zelfs Parijs gaf vorst door. Het werd er -5 graden. Kou is er dus genoeg voor handen. Bij ons blijft het voorlopig bij wat lichte vorst in de nacht. Daarmee zal waarschijnlijk ook de eerste wintermaand december van start gaan. Het is nog afwachten of die ons sinds jaren weer eens vroeg op de schaats zal brengen. Sinds 1981 is dat niet meer gebeurd. In het weekeinde trekt het hogedrukgebied zich gelei delijk terug in zuidoostelijke richting. Diepe depressies zijn dan aktief op de oceaan, maar deze kunnen ons voor lopig nog niet bereiken. Het rustige en droge weer kan zich hierdoor waarschijnlijk ook dan nog handhaven. De neerslagwaamemers kunnen de getallen van deze maand al vast op een rijtje gaan zetten, want het ziet er niet naar uit dat er tot vrijdag regen van enige betekenis zal vallen. Daarmee kan de slachtmaand bepaald geen hoge ogen gooien in het klas sement van de natste maan den in deze eeuw. In de regio is niet meer dan ruim 20 mm gemeten, maar landelijk zal gemiddeld iets meer in de meters zijn beland. Bepaald beter doet de huidige maand het wat de zon betreft. Als alles meezit zal er de komen de dagen nog wel een aantal uurtjes zonneschijn te ver dienen zijn, zodat een hoge klassering daarvan wel waarschijnlijk lijkt. Daarbij is het te hopen dat mist geen roet in het eten gaat gooien. Bij hardnekkige mist over dag, zal het kwik dichtbij het vriespunt schommelen. Vori ge zaterdag werden we flink verrast bij het zien van de negatieve waarden op de thermometer. Vrijwel overal in de regio werd matige vorst gemeten op normale waarne mingshoogte. Tijdens een sterheldere hemel werd, in van oorsprong lucht uit het zuiden van Scandinavië, in Leusden een temperatuur van -5.4 graden afgelezen. Redaktie Éeusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties: Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Brink). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis- krant van Leusden. Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,- p^r dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor. KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag. BEELDPAGINA (met logo): tarieven op aan vraag. Kontrakt-korting mo gelijk. LEUSDEN - Vermoedelijk door vuurwerk sneuvelde in het week einde een ruit van de gereformeer de basisschool aan de Rozengaar- de. Mede naar aanleiding van het voorval heeft de politie aangekon digd hard op te zullen treden tegen het onegoorloofd gebruik van vuurwerk. „Als we vuurwerk aan treffen, zal onmiddellijk proces verbaal worden opgemaakt," aldus een woordvoerder. LEUSDEN - Een Amersfoortse au tomobiliste maakte maandagmor gen op de Ursulineweg een stuur- foutje, die blikschade tot gevolg had. De Amersfoortse wilde een geparkeerde auto inhalen, maar stuurde te snel terug. Daardoor raakte ze de stilstaande wagen. Woensdag 29 november 19.30 uur: Tweede deel algemene beschouwingen, gemeentehuis, Erf 1 Donderdag 30 november 20.00 uur: Raadsvergadering (gaat alleen door wanneer agenda op woensdag 29 november met afge- handels is); gemeentehuis, Erf 1 20.15 uur: Opening expositie Ton Kraanen en Franse avond met Frans van Schaik (chansons), Clae- verenblad, Bnnk 16. Zaterdag 2 december 20.30 uur: Contactavond alleen staanden met Marimba Combo, Restaurant De Mof, Arnhemseweg 95 21.00 uur: Spanish Night met Fruta Bomba, De Geut, Zwarteweg 29 Dinsdag 5 december 9.30 uur: Sinterklaas KPO, De Kom, Hamersveldseweg 51 Donderdag 30 november 13.30 uur: bejaardensoos, „Ons Gebouw" Vrijdag 1 december 20.00 uur: Hessenkar kaarttour- nooi Zaterdag 2 december 12.00 uur: Radioprogramma Paper Clip, „De Klaveet" 20.00 uur: Disco Show, „De Kla veet" 20.00 uur: KPJ Revue, „Ons Ge bouw" 20.00 uur: Dansavond café-bar „Buitenlust" Zondag 3 december 20.00 uur: KPJ Revue, „Ons Ge bouw" Dinsdag 5 december 9.00 uur: Welfare club Zonne bloem, „Ons Gebouw" Woensdag 6 december 9.00 uur: Hand werkhobby club, „De Moespot" Kanaal 4 CAI Leusden Dagelijks kontmue lokaal nieuws en service-berichten. Voor uw aankondigingen en andere benchten kunt u bellen naar de

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3