3 DHHDl DE VALLEI DE VALLEI WINKEL ambachtsweg krijgt riolering i U vindt bij ons veel mogelijkheden voor surprises 'Mi verkiezing gemeenteraad alleen glas in de glasbak! LEVERING, REPARATIE EN MONTAGE Lampset1 Telefoon „Hapé" Hogedrukreiniger Soldeerpistooi WOENSDAG 29 NOVEMBER 1989 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 4, 29 november 1989 Op 5 december a.s. zullen de wet houders Verduin (milieu) en De Jongh (openbare werken) geza menlijk het startsein geven voor de aanleg van de riolering op het be drijventerrein Ambachtsweg. Tot nu toe zijn de woningen en bedrij ven daar voor de afvoer van hun afvalwater aangewezen op septic- tanks, zakputten en dergelijke. Vanuit milieu-oogpunt is dit een onaanvaardbare zaak, omdat deze methodes van afvoer tot verontrei niging van het grond- en opper vlaktewater leiden Er zijn twee oorzaken aan te wijzen waardoor eerst nu de Ambachts weg op de gemeentelijke riolering kan worden aangesloten Vanwege de geïsoleerde ligging ontbrak tot voor enkele jaren de mogelijkheid tot aansluiting Door de groei van Leusden in zuidelijke richting en de aanleg van het daarbij behoren de rioolstelsel werd het mogelijk ook de Ambachtsweg van riolering te voorzien Daarvoor moest wel eerst een transportbuis gelegd wor den langs de Hamersveldseweg tus sen de Ambachtsweg en het dichtstbijzijnde aansluitpunt op het bedrijventerrein Paardenmaat. Dit heeft veel meer tijd gekost dan voorzien. Voordat tot aanleg kon worden overgegaan moest tot overeen stemming worden gekomen met de eigenaren van de percelen langs de Hamersveldseweg waarin de trans portbuis zou komen te liggen. Hoe wel het er aanvankelijk naar uitzag dat de onderhandelingen vlot zou den verlopen, bleken zich in de praktijk een groot aantal haken en ogen voor te doen. Hierdoor is de uitvoering van dit project ernstig vertraagd. Eerst begin dit jaar kon met alle betrokkenen overeen stemming worden bereikt. De transportbuis is inmiddels aange legd, zodat nu ook begonnen kan worden met het aansluiten van de woningen en bedrijven langs de Ambachtsweg. De kosten hiervan bedragen 250.000,-. Met de uit voering van het totale project, in clusief de aanleg van de transport buis, is een bedrag van 635.000 gemoeid. bouwvergunningen Een rioolgemaal als du is nodig om hel afvalwater vanaf de Ambachtsweg via een transportbuis af te kunnen voeren naar het aansluitpunt op het gemeentelijk rioolstel sel in Paardenmaat. Schaapherder 11, het bouwen van een berging en een erfafscheiding Kwintlaan 2, het plaatsen van een duivenhok Augustijnenhove 29, het bouwen van een carport overige vergunningen Leger des Heils, kleding-mzamelaktie februari 1990 Ver. AVO-Nederland, het houden van een collecte Prinses Beatrix Fonds, het houden van een collecte St. Nat Kollekte Geestelijk Gehandicapten, het houden van een collecte kapvergunningen Bretagne 3, het kappen van een berk Heiligenbergerweg 5, het kappen van 10 bomen (beuk en hoogbeuk). Voor 1 april 1990 dienen 10 eiken te zijn herplant. Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemees ter en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden Nadere informatie over bovengenoemde vergunningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (overige vergunningen), telefoon 961752 (kapvergunningen). Om van afvalglas weer nieuw" glas te kunnen maken, is hel van groot belang dat er uitsluitend glas in de glasbak of glascontainer wordt gedeponeerd gratis toezending „van 't erf" Het is mogelijk deze ru briek iedere week gratis thuis te krijgen. Wie niet op de Leusder Krant is geabonneerd en toch op de hoogte wil blijven van het gemeentelijk nieuws, kan zich gratis op „Van 't Erf' abonneren. U kunt zich daarvoor aanmelden bij het bureau Voorlich ting, telefoon (033-) 960618 Op 21 maart 1990 worden de ver kiezingen voor de gemeenteraad gehouden. Een enkele uitzonde ring daargelaten, kan vanaf 18 jaar iedere Nederlander en iedere bui tenlander die tenminste 5 jaar in Nederland woont, zich kandidaat stellen voor de gemeenteraad van haar of zijn woonplaats. Om aan de verkiezingen mee te kunnen doen, moet men zich op 6 februari tussen 9.00 en 15.00 uur bij het hoofd stembureau in het gemeentehuis laten inschrijven. Daarbij moet een waarborgsom van 500,- wor den betaald. Dat bedrag krijgt men terug, wanneer 75% van het aantal stemmen wordt gehaald, dat nodig is voor een raadszetel. Om tot raadslid te worden gekozen, waren In de gemeente Leusden zijn er drie mogelijkheden om op een ver antwoorde manier glasafval kwijt te raken, namelijk: door het met de ophaaldienst mee te geven voor glas en papier, door het af te leveren op de ge- meentewerf. Hamersveldseweg 105, geopend op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en op zaterdagen van 9.00 tot 12 00 uur. Die mogelijk heid verdient vooral aanbeveling als het om grote hoeveelheden gaat of grote stukken, zoals kapot ven sterglas. Zorgt u er alstublieft voor dat er alleen glas in de container terecht komt en dus niet ook het kozijn waarin het glas zit of de doos waarin u de scherven vervoert Daarmee wordt het terugwinnen van glas - en dat is toch de bedoe ling van het gescheiden inzamelen - bemoeilijkt of zelfs onmogelijk gemaakt. Door het te deponeren in een van de glasbakken die op verschillende plaatsen, met name in de winkel centra staan. Ook hier schijnen helaas nogal wat mensen te denken dat je in de glas bak ook plastic, karton en ander afval kunt deponeren, FOUT! En helemaal fout is om er AARDE WERK - zoals stenen jeneverkrui ken - in te werpen In de glasfa briek, die van het gebruikte glas weer „nieuw" glas maakt, is men nog wel in staat om, met enige moeite, plastic, karton en ander licht vuil tussen het glas weg te blazen en metalen voorwerpen er met een magneet uit te halen, maar dat lukt niet met stenen jenever kruiken en ander aardewerk Gooi daarom alleen glas (wit, groen of bruin maar altijd DOORZICH TIG) in de glasbakken! aan vullingenblad wegwijs Er is een aanvullingenblad verschenen bij de ge- meentegids Wegwijs in Leusden. Het blad bevat een groot aantal nieuwe of gewijzigde vermeldingen van plaatselijke instellin gen en organisaties. Het kan gratis worden afge haald bij de receptie in het gemeentehuis. bij de vorige raadsverkiezingen ruim 700 stemmen nodig. Hoeveel dat er in 1990 zullen zijn, hangt af van de opkomst. Behalve het betalen van een waar borgsom van 500,- moet men ook kunnen aantonen dat tenmin ste 10 kiezers de kandidaatstelling ondersteunen. Die moeten tussen 30 januari en 6 februari op het ge meentehuis een zogeheten onder steuningsverklaring hebben gete kend. Waarborgsom en ondersteu ningsverklaring zijn niet nodig voor wie al in de raad zitting heeft Wanneer men onder de naam van een politieke groepering aan de verkiezingen wil deelnemen, moet nog aan twee andere voorwaarden zijn voldaan: men moet als vereni ging zijn ingeschreven bij de Ka mer van Koophandel en men moet voor 22 december a.s. een verzoek tot registratie bij het hoofdstembu reau indienen. Er moet dan tevens een waarborgsom van 250,- wor den betaald, die bij inlevering van een geldige kandidatenlijst op 6 februari 1990 weer wordt terugbe taald. Landelijk geregistreerde partijen hoeven zich niet apart bij de gemeente te laten registreren. Voor nadere informatie over regi stratie en kandidaatstelling, alsook over andere verkiezingszaken, kan contact worden opgenomen met de afdeling Burgerzaken in het ge meentehuis, telefoon (033-) 961701. actuele folders Bij het bureau Voorlich ting zijn de volgende nieu- we uitgaven te verkrijgen: Aankomend talent zoekt leraar Minder kans op kanker Nieuwe stimuleringsre geling schone auto's Vocht in huis, doe er wat aan Een beroepsopleiding werkt zo De laatste folder geeft in formatie over de moge lijkheden om werk en op leiding te combineren. In de folder zit een bon waar mee Het Vakblad te be stellen is. In Het Vakblad wordt nader ingegaan op diverse beroepsopleidin gen en er staan interviews met leerlingen en leraren in, maar ook met mensen die in een bepaald beroep werkzaam zijn. vergaderagenda 29 november Raadsverga dering, aanvang 19.30 uur. Voortzetting begro tingsbehandeling 30 november Raadsverga dering. Op de agenda staan o.a. lokatie gemeen- tewerf, energiebesparing, subsidies emancipatie werk en hondenbelasting 4 december Commissie Algemene Bestuursza ken. Aan de orde komen ondermeer een aantal brandweerzaken en een toelichting door de politie op het project inbraakpre ventie. 6 december Commissie Onderwijs, Sociale Zaken en Milieu. De agenda is nog niet bekend De vergaderingen worden gehouden in het gemeen tehuis en beginnen om 20.00 uur, tenzij anders vermeld. De te bespreken stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlich ting. Leusden e C- o c. 7 GEMEENTE LEUSDEN GEMEENTE j»..v <To O Dl ad BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Leusden brengt ter openbare kennis, dat verzoeken om bouwvergunning zijn ingediend t b.v. het maken van een afdak op het perceel Ha mersveldseweg 22 het aanbouwen van een garage/berging op het perceel Dodeweg 19 het vestigen van een atelier in het pand op het perceel Horsterweg 23 één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekening(en). De tekeningen liggen van donderdag 30 no vember 1989 t/m woensdag 13 december 1989 op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afde ling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 209 't Erf 1 te Leusden. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp(deel-) uitwerkingen ex. art 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren tegen het verlenen van vrijstelling schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Leusden, 27 november 1989. De burgemeester van Leusden, Mr. A. Panis. i V»v «4 LEUSDEN Kennisgeving als bedoeld in artikel 9, eerste lid van de Grondwaterwet Waterleidingbedrijven. Gedeputeerde staten van Utrecht maken be kend, dat de zitting als bedoeld in artikel 11, eerste lid van de Grondwaterwet Waterleiding bedrijven in verband met het verzoek om ver gunning ingevolge deze wet van het gemeente lijk gas-, water- en cai-bedrijf te Amersfoort voor de wijziging van de waterwinning nabij de Koe- dijkerweg te Amersfoort, zal worden gehouden op vrijdag 1 december 1989 vanaf 9.30 uur in het gemeentehuis van Amersfoort. Op deze zitting bestaat de gelegenheid de tij dens de periode van tervisielegging (1 septem ber t/m 31 oktober 1989) ingediende bezwaren mondeling toe te lichten en overleg te plegen met de aanvrager. Gedeputeerde staten voornoemd, voorzitter, Beelaerts van Blokland, griffier, T Renes FA. PEZON van al uw binnen- en buitenzonwering en rolluiken. Zeer grote sortering. Wierickewijk 15. tel. 941750, ook na 18.00 uur BARNEVELD, Van Zuylen van Nieveltlaan 75, tel. 15177 ACHTERVELD, Hessenweg 204, tel. 1604WOUDENBERG, Parallelweg 4, tel. 2314 PTT-gekeurd Artikelen uit de prijspret folder Machines van o.a. Black Decker en Makita Diverse handgereedschappen Kleding, schoeisel, enz. enz. «BIACK&DECKER KJUHJMAT Krachtige boor-schroevedraaif met 2 snelheden, compleet mf batterij, snellader en zaklamp i kunststof koffer Samen met borenset t.w.v. 27.00 nu 385. Kan hangend of liggend gebruikt worden. Verlicht toetsenbord Herharlingstoets voor het laatste nummer. Kleur wit. 100 bar motor 2,65 pk. 220 Volt. Met 10 mtr. hogedrukslang en spuitlans Voor 220 V wisselstroom Dubbel geïsoleerd. VermogerJ. 100 W. Compleet met soldeer- hulpmiddel, soldeerdraad en 2 extra stiften

Leusder Krant | 1989 | | pagina 4