AlltOtdSl I Mitsubishi Lancer Hatchback 1.5 GLXiLuxe compacte vijfdeurs .otus zal bloeien A dÊÈjïÊ/ÊkP r leusiler krant Leusdens Ensemble in Sint Aegtenkapel Opbrengst collecte Diabetes Fonds Nieuwjaarsreceptie loor Henk Budding Auto-boeken Mazda presenteert nieuwe modellen Advents viering WOENSDAG 6 DECEMBER 1989 BAR NE VELD Onlangs eidde Mitsubishi zijn toch grote gamma personenau- i's uit met een Hatchback ijfdeurs)-versic van de po- ilaire Lancer; voorlopig leen als 1.5 GLXi en 1.8 LD. Volgend jaar volgen >g een 1.5 GLi en een 1.8 Ti-16V. De nieuwe verkoopstrategie in Mitsubishi importeur Hart bbrig en Greeve heet „Upgra- Ofwel, met het leveren van xere auto's wil men van het ;ewone Japanse auto's"-imago Niet meer het eenheidsvoer Japan, maar een exclusievere U end. Dat het serieus is, blijkt t de introduktie van de Dia- ite op de onlangs gehouden jkio Motor Show. Een presti- uze limousine met een 3.0 li- V6-motor. Ook de deze week geteste Lan- Hatchback is daar zo'n voor- ;ld van. Mitsubishi's jongste aanwmst op en top Europees gelijnd, aar met een eigenwijs gezicht, koets toont een duidelijke Iigvorm. Tot en met de achter- turen blijft de vormgeving ge- aan de sedan. Daarna volgt rondom de kont lopende ihterruitpartij. Aan het uitein- van de sterk aflopende mo- rkap bevindt zich een uiterst lalle grille geflankeerd door ileetoog koplampen en rich- ïgaanwijzers. Laatstgenoem- >n lopen iets op en kijken om de fjj jeken. Forse kunststoffen impers, volgens Mitsubishi be id tegen een stootje tot 4 n/u, lopen tot aan de wielkas- i. Op de flanken voorkomen ;chermstrips kleine, maar oh zo irriterende beschadigingen. In de linker raamstijl zit de an tenne verborgen. Een enorme van binnenuit te openen zwaar werkende achterklep, die vrij wel tot op de bumper valt, biedt makkelijk toegang tot de vlakke laadruimte goed voor een baga ge-volume van 340 liter Dankzij de in ongelijke delen weg te klappen zittingen en rugleuning van de achterbank, kan men deze ruimte snel uitbreiden Het maximale laadgewicht van 510 kg is ruim voldoende voor dit type wagen Uiteraard dekt een uitneembare hoedenplank de bagage af. Een kleine 40% van de carrosserie bestaat uit roest- werend staal. Daarnaast krijgen de wagens nog een gedegen anti- roestbehandeling De brand stoftoegang zit achter een van binnen uit te openen klepje Ver der noteren we licht getint glas werk rondem, elektrisch te be dienen ramen, centrale deurver grendeling en elektrisch van binnen uit te verstellen buiten spiegels. Dit alles staat borg voor een degelijk produkt waar op maar liefst drie jaar garantie op de techniek (of 100.000 km) wordt gegeven. Evenals de buitenzijde staat de afwerking binnen op hoog ni veau Geen kerstboomachtige aankleding, maar alle noodza kelijke attributen zijn aanwezig zoals, een in lengterichting en hoogte verstelbaar tweespakig stuur, een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, bijzonder compact opgesteld dashbard in clusief toerenteller en legio controlelampjes, klein klokje, schakelaars op de bovenzijde van het dashbord, hoofdsteunen voor en achter, in hoogte te ver stellen gordels voor en gordels achter en een opbergvak onder de rechtervoorstoel. De achter bank bezit een wegklapbare middenarmsteun Uit de mid denconsole steekt de korte pook waarmee we de vijfbak bedie nen. Fraaie stoffen bekleding op de volledig te verstellen stoelen, achterbank en delen van de deu ren combineert uitstekend met het overige interieur Rijden Tijdens een week lang zonnige TESTRAPPORT Cilinders/inhoud Max.vermogen kW(pk)tpm Max.koppel Nm(mkg)tpm Topsnelheid Acceleratie Testverbruik L/100 km Tankinhoud Aktieradius Brandstof Loodvrij Katalysator Lengte Gewicht leeg Max. trekgewicht Aandrijving Bandenmaat ABS Storing testwagen Prijzen 1.5 GLS: 1.8 GLD Afleveringskosten Opmerkingen Mitsubishi Opel Kadctt Toyota Corolla Volvo 440 Lancer Hatch 1.6i GL Liftback GTi GLi back 1.5 GLsi 4/1468 4/1598 4/1587 4/1721 62(84)5500 55(75)5000 66(90)6000 75(102)5800 122(12.4)3000 125(12.7)3200 135(13.8)3600 142(14 5)3000 165 170 180 185 12.0 13.0 11.0 10.5 8.0 7.1 7.5 8.5 50 52 50 48 625 728 665 566 Eurosuper Eurosuper Eurosuper Eurosuper ja ja ja ja Ja ja ja ja 423 400 422 431 1020 890 1015 1013 1000 1000 1200 1100 voor voor voor voor 175/70R13 155/70R13 175/70R13 175/65R14 nee nee nee nee geen ƒ36.790,- 32.245,- 29 450,- ƒ28.495,- ƒ36.695,- 379,- 600,- ƒ414,- ƒ460,- Ten opzichte van de vergeleken wagens is de Lancer standaard bijzonder compleet aangekleed. novenber-dagen probeerden we de Lancer op elk wegdek stevig uit. Hij ontpopt zich als een pro bleemloze, prettige en zeer be trouwbare reisgezel. De hoofd en beenruimte vóór blijkt vol doende. Achter kun je je benen ook nog wel kwijt, maar perso nen van 1.75 m en meer komen met het hoofd in de verdrukking De zit achter het overzichtelijke instrumentarium is zonder meer uitstekend. Zijdelingse steun van de stoelen werd niet verge ten. Vooral de sterk geprofileer de achterbank biedt de passa giers een prima zetel. Vlot star ten doet iedere machine tegen woordig dankzij de elektronica (vrijwel) altijd Ook deze Lan cer. Direct klinkt er een lichte brom, die niet verdwijnt, maar die nooit hinderlijk wordt. In de „vijf" en rond de 120 km/u loopt de wagen opvallend rustig Van windgeruis blijven we vrijwel gevrijwaard. Wel spreken de banden op een slecht wegdek een woordje mee. De prettig in de hand liggende pook bedient de vijfbak kort en vrij van bij geluiden, waarbij de koppeling slechts weinig pedaalkracht vraagt. Over de bekrachtigde bestu ring niets dan lof. Lekker direct en bijzonder koersvast op het rechte eind Zelfs bij de topsnel heid van 165 km/u blijft het contact met het wegdek prima. Op zijwind en hobbels in de weg reageert de wagen niet Tijdens snel bochtenwerk blijft de Mit subishi knap m het spoor. Ook met de vering geen problemen. Grote en kleine oneffenheden worden goed gladgestreken. Al leen die scherpe richels in het beton kosten altijd weer moeite. De niet al te abrupt werkende remmen vertragen de ruim een ton wegende verzameling me taal, kunstof en wat dies meer zij met gemak Blokkeerverschijn- selen doen zich ook tijdens noodstops niet voor. Rondom hebben we veel zicht. Alleen de achterstijlen nemen schuin achter wat blik weg. Hiervoor is dan ook een rechterzijspiegel beschikbaar, die we regelmatig raadplegen Vanuit de dubbele koplampen komt een zee van licht. Tijdens de testweek ge bruiken we kachel en ventilatie amper, maar de produkten van Mitsibushi al jaren kennende, voldoen ze prima. We kunnen de Lancer rang schikken onder de vlot doorlo pende jongens; niets meer dan dat. Hij is zeker geen racer, maar hij tippelt zonder mankeren met de gemiddelde vierwieler mee. Hij sprint van 0-100 km/u in 12 seconden. Met de Eurosuper springt de machine redelijk zui nig om. Wij verstookten gemid deld 8 liter per 100 km (1 op 12.5). Tot slot de hamvraag. „Wat kost'ie?". Zachtjes uitgedrukt valt de prijs een pietsie tegen. Met de opwaardering van de Mitsubishi produkten gaan de prijzen mee omhoog. Voor de Lancer Hatchback GLSi moet de klant 32.245,- neertellen. Daar staat dan een uitzonderlijk complete vierwieler voor, waar aan mets te wensen overblijft. Dus. „Alle waar naar zijn geld". HUIZEN - Onlangs is Lo us Nederland B.V. opge- icht. Als dochteronderne- ïing van Kroymans Beheer IV. (ondermeer importeur an Ferrari en Jaguar) wor- en nu de belangen van het eroemde merk Lotus in Ne erland door dit bedrijf be- artigd. In uitstekende ver standhouding is het impor teurschap van Louwman en Parqui (Toyota) overgeno men. „Lotus zal bloeien", is het cre do van de nieuwe direkteur van Lotus Nederland, Jan Kooien. Voorlopig vindt de verkoop plaats in een pand aan de Machi- neweg 2 te Huizen. Er wordt evenwel naarstig gezocht naar ruimte om een nieuwe vestiging neer te zetten en wel langs de A1 Naarden lijkt mij een prima stek. De tekeningen van de nieu we showroom annex werkplaats en kantoren zijn .door de be faamde architect ing. W. Damen al klaar. De heer Damen ont wierp ook het Jaguar-gebouw te Houten en het verleden week door Prins Bernhard geopende Ferrari-gebouw aan de Soest- dij kers tra at weg te Hilversum. Medio volgend jaar brengt Lotus een nieuwe Elan op de Ne derlandse markt. Voor de twee de maal in haar nog betrekkelijk korte geschiedenis valt Lotus te rug op een oude modelnaam. Niet omdat men bij Lotus geen nieuwe naam zou kunnen be denken, maar om, net als bij de Elite, eer te bewijzen aan wat nu de oude Elan is gaan heten. Die Elan zorgde ervoor dat er een schare Lotusrijders ontstond die zo van hun wagens genoten, dat ze de slechte kwaliteit en de vaak povere afwerking uit die jaren voor lief namen Het Lo- tus-fanatisme bleef en de kwa liteit van de Lotus anno 1990 staat op een zelfde niveau als iedere andere auto. Werden er in voorgaande ja ren gemiddeld twee Lotussen in Nederland verkocht, nu twee maanden na oprichting van het nieuwe importeurschap gingen er al achttien over de toonbank. Directeur Kooien denkt zelfs aan een verkoop van veertig tot vijtig Lotussen per jaar. In Nederland komen twee Lotus-modellen op de markt: de Lotus Esprit Turbo SE en de Lotus Elan SE. Eerstgenoemde werd onlangs aan de Nederland se pers getoond, terwijl nummer twee medio 1990 naar Neder land komt. Deze wagen beleefde inmiddels in London al zijn pre mière. Hoewel het succes van de eerste Lotus Elan (1962-1973) nagenoeg niet valt te evenaren, omdat deze auto het begin in luidde van de wereldwijde Lo- tuscultus, gaan er nu stemmen op die zelfs een verbetering van dat succes niet uitsluiten Mi- chaelJ Kimberley, algemeen di recteur Group Lotus is van me ning, dat de nieuwe Elan het vlaggeschip zal zijn van Lotus Cars Ltd. Het fundament van de nieuwe Lotus Elan bestaat uit een stijf chassis. Hiermee veranderd er aan de stalen ruggegraad-bo- dem, waaraan wielophanging en motor zijn bevestigd niets. Wel veranderd is de voorzijde. De neus steunt nu op een apart subframe, terwijl de koets volle dig uit polyester bestaat. Verrassend is de voorwielaan drijving. Niemand bij Lotus ge loofde daar aanvankelijk in Wegliggingsspecialist Roger Becker drukte zijn zin door en het experiment pakte goed uit Zowel tijdens remmen als bij snel bochtenwerk blijft de Elan uitstekend op koers. De voor Nederland bestemde Elan SE beschikt over een 121 kW(165 pk) viercilinder turbo geblazen zestienkleppen motor en is in samenwerking met Isuzu ontwikkeld. Lotus bereidt zich voor op een produktie van 4500 eenheden in de beginjaren '90. In 1988 rolden er 1100 stuks van de band. Dan zal de Elan 66% van de totale autoproduktie vertegenwoordi gen. De Lotus Elan SE gaat vol gend jaar in Nederland om en nabij de ƒ125.000,- kosten De Lotus Esprit Turbo SE kost ƒ242.500,-. Nadat de 21e editie van Auto test 90 de spits af beet. versche nen er snel meerdere auto-jaar boeken op mijn bureau Autoboek '90 werd zoals ge woonlijk samengesteld door Ted Sluymer en omvat maar liefst 612 pagina's. Aangezien we het Autovisie Jaarboek nog niet bin nen hebben is dit boekwerk tot nog toe het dikste. Naast een aantal redaktionele artikelen over onder andere auto-hifi, Ra dio Data Systeem en autofabrie- ken bevat het boekwerk uiter aard een overzicht van alle au to's. Elk merk wordt afgesloten met een hoeveelheid tabellen, waarin naast de belangrijkste prestaties van motor, transmis sie en dergelijke tevens de meest gangbare uitrustingsniveau^ worden opgesomd. In elk van deze staatjes ontbreekt echter de opgave van het maximum kop pel. Toch erg belangrijk voor ca ravanrijders, terwijl Sluymer wel een supplement over cara vans heeft ingeruimd. Prijs 29,95 Ook het catalogusboek van Fred van der Vlugt ligt weer op de schappen bij de boekhandel en kiosk. Voor de prijs van 19,95 krijgt u een prettig, overzichte lijk naslagwerk van alle merken en modellen. Tevens staan in dit handzame boekje negentien mi- nitests Alle gegevens tot en met de IAA te Frankfurt zijn er in verwerkt, evenals het traditio nele, geheel in kleur uitgevoerde deel wat dit keer prototypen van over de hele wereld bevat. TOKYO - Tijdens de onlangs gehouden Tokyo Motor show introduceerde Mazda enkele nieuwelingen; de Familia Sport-4, de AZ550 Sports Type C en de Proceed Field Cruiser Deze nieuwe modellen zijn voorlopig alleen in Japan lever baar. In Japan heet de populaire 323, Familia. De Sport-4 is een continu vierwielaangedreven wagen die wordt gekenmerkt door stabiliteit en koersvast heid. Zowel aan de buitenzijde, het interieur als onder de motor kap straalt de Sport-4 één brok sportiviteit uit. Mazda leidde de Sport-4 af van de Familia 4WD driedeurs Hatchback Bij de ontwikkeling ging men uit van snelheid en rijplezier. Als krachtbron staat in de Sport-4 een 1.8 liter DOHC-turbomotor met intercooler. Hij beschikt hiermee over een maximum ver mogen van 165.5 kW(220 pk) en accelereert door deze helse ma chine in 6 seconden van 0-100 km/u en is goed voor een top snelheid van 220 km/u. Niet uniek in deze klasse, want de onlangs door mij gereden Lancia Delta Integrale 16 V deed het allemaal nog een tikje sneller. Met de AZ550 Sports Type C brengt Mazda een kleinere ver sie van een groep C race-wagen. De wagen biedt dezelfde rijsen- satie van een echte race-auto. In de schuin aflopende voorzijde zit een grote luchtinlaat voor de radiator Aan de achterzijde be vindt zich de luchtinlaat van de motor. Bij de als een gewelf ogende aërodynamisch gevorm de cabine gaan de portieren in opwaartse richting open en ze draaien vervolgens naar voren. Een imitatiemotor in de ach terzijde, net als bij speelgoed auto's geeft het idee van een ge weldig scheurijzer. De 'echte' heeft slechts een inhoud van 550 cm3 goed voor 47 kW(64 pk) Verder oogt de wagen duidelijk als een Groep C bolide, dit mede dankzij de enorme vleugelachti- ge spoiler op de achterzijde, het aluminium frame, uitlaatpijp met een flinke diameter en ach teruitkijkspiegels met hoge steunen. De cockpit is helemaal in zwart afgewerkt. Vanuit de middenconsole steekt de alumi nium versnellingspook Een schakelaar om de onstekingsin- richting uit te schakelen alsme de een CD-speler zijn aanwezig Al met al een heel leuk speeltje dus. De Proceed Field Cruiser is voorlopig nog een prototype. Hij komt niet over als een ruig 'ma cho-voertuig', maar ook niet als een specifieke terreinwagen. Met een lengte van 491 cm en een breedte van 170 cm behoort de wagen wel tot de groep grote jongens. Een 2 6 liter vierpitter goed voor 88 kW(120 pk) gecom bineerd met een vijfversnel lingsbak zorgt voor de gewenste twee- of vierwielaandnjvmg. De wagen heeft vier portieren en een royale houten laadvloer. Een elektrisch te bedienen canvas dak is standaard. LEUSDEN/AMERSFOORT - Het Leusdens Vocaal Ensemble treedt zondag 10 december op m de Sint Aegtenkapel in Amersfoort. Het ensemble onder leiding van Ge rard Wijnands zal werk ten gehore brengen van Hendrik Andriessen en Johannes Brahms. Het piarusten- duo Simon Halie en Anne Bunt zal het ensemble in het laatste deel begeleiden. Zij verzorgen ook en intermezzo, waarbij zij 'Petit Suite' van Claude Debussy zullen spelen. Het concert begint om 11.30 uur. Om 11.00 uur zal er koffie geser veerd worden. De toegangsprijs is 7,50. Houders van CJP en 65 passen betalen 5,-. LEUSDEN - De collecte van het Diabetesfonds heeft in Leusden en Achterveld in totaal 4.234,85 op gebracht. In Leusden haalden de collectanten ƒ3.331,10 op. In Ach terveld was dat 903,75. Het geld zal onder meer gebruikt worden voor wetenschappelijk onderzoek naar het onstaan en de bestrijding van suikerziekte. LEUSDEN - De Sportstichting houdt haar nieuwjaarsreceptie op vrijdag 5 januari in de kantine van Roda '46. De receptie begint om 20.00 uur. LEUSDEN - De Nederlandse Christen Vrouwen Bond leusden houdt op maandag 11 december haar jaarlijkse adventsviering. Als gast is uitgenodigd de Interkerke lijke Vrouwen Contact Groep. Me vrouw J. Seising-Tersteeg zal die avond iets vertellen over ikonenen. De bijeenkomst begint om 18.30 met een broodmaaltijd en is in het Dienstencentrum van de gerefor meerde kerken aan de Burge meester de Beaufortweg 18. SENIOREN Antilopen - Tietjerk Antilopen 2 - KVS 2 Antilopen 3 - Sparta 2 O WO 4 - Antilopen 4 Antilopen 5 - Atlantis 4 Antilopen 6 - Kameo 5 24-8 9-9 6-9 12-2 5-6 8-4 JUNIOREN Korbis J1 - Antilopen J1 Antilopen J2 - Huizen J1 10-5 8-12 ASPIRANTEN Antilopen Al-SKKF Al 5-5 OdikC2- Antilopen Cl 1-3 Eemvogels Cl- Antilopen C2 5-4 Exakwa Dl-Antilopen Dl 0-1 KVO D1 - Antilopen D2 4-1 VOP 1 - Roda 1 14.30 Eemnes 2 - Roda 2 11.30 Roda 3 - DVS 4 14.30 Roda 4 - Cobu boys 2 14.30 Ter. Boys 5 - Roda 5 10.00 Roda 6-WZ 5 14.30 Roda 7 - Stroe 6 12.30 Roda 8-WOO 5 12.00 Roda 1 - SP Nederhost 1 14.30 Roda 2 - BVC 3 11.30 Amsvorde 2 - Roda 3 11.00 BFC 4 - Roda 4 12 00 Roda 5 - AP WC 5 11.30 Roda 6 vrij Roda 7 - Amsvorde 6 11.30 Dames 't Gooi 2-Roda 10.00 SENIOREN PUPILLEN Sparta PI-Antilopen PI 0-2 Antilopen Q1-MIA 01 1-2 Antilopen R2 - Spint R2 0-3 Achterveld vrij Barneveld 2 - Achterveld 2 11.30 Achterveld 3 - WOG 4 11.30 Achterveld 4 - Barneveld 3 12.00 Hoogl.veen 4 - Achterveld 5 14.30 Achterveld 6 - WZA 8 12.00 Dames Odiik2 Arhtprvclft ia *ïo

Leusder Krant | 1989 | | pagina 11