LEOS-vrouwen bekeren door Coureur Jan Blok is klaar voor een nieuwe uitdaging Geslaagd single- toernooi van BCL Ruime winst voor Haaien-poloërs Uitslagen Bowlinguurtje Familie- toernooi Uitslagen Ons Genoegen Leusdense motorrenner kijkt terug op een grotendeels mislukt seizoen Tweede plaats Vallentgoed Schoolkorfbal WOENSDAG 6 DECEMBER 1989 LEUSDEN - Afgelopen weekend was er weer het jaarlijks te rugkerende jeugdsingletournooi van Badmintonclub Leusden. Van de tachtig jeugdleden hadden er ongeveer veertig inge schreven. Op zaterdag werden 's morgens de poulewedstrijden gespeeld in de sporthal 'De Korf. Er werd in vier leeftijdscategorieën gebad mintond: tot 12 jaar, tot 14 jaar, tot 16 jaar en tot 18 jaar. Zondag werden in sporthal 'De Meent' de overgebleven poule wedstrijden gespeeld. Op die zelfde dag waren de finales Bij de jongens tot 18 jaar won Hans Lang broek in een spannende eindstrijd van de favoriet Mark van Woer- kom (15-11, 11-15 en 15-8). Bij de oudste meisjesgroep won Ma thilda Lawalata van Lisette de Ko ning (11-6 en 12-9), De overige fina les, die ook heel spannend waren en door veel toeschouwers wer den bijgewoond, werden even eens die dag gespeeld. 's Middags was de prijsuitreiking door Sinterklaas. Uitslagen Meisjes: tot 12 jaar: 1Kim van Mosel 2. Charly Herder 14 jaax: 1. Manon Eykelboom 2. Daruëlle van Ingen 16 jaar: Mathilde Lav/alata 2. Lisette de Koning Jongens: tot 12 jaar: 1 Vincent Braaf 2. Walter van Dijk 14 jaar: 1Ruud van Schaik 2, Pim van Eijkeren 16 jaar: 1 Serge Jedeloo 2. Maarten van Norren 18 jaar: 1 .Hans Langbroek 2. Mark van Woerkom LEUSDEN - Korfbalvereniging An tilopen houdt op tweede Kerstdag, dinsdag 26 december, een familie- toernooi m sporthal De Korf. Be langstellenden daarvoor kunnen zich als team inschrijven. Het toer nooi begint om 12.00 uur em duurt tot 16.00 uur. Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden contact opnemen met Cor Osnabrugge, 03498 -1461. LEUSDEN - De vrouwen van Leos hebben de volgende ronde in het bekertoernooi bereikt. Zij versloegen in de tweede ronde de derde divisie club Sydec/Vif in Hilversum met 0-3. De setstan den waren 13-15, 12-15 en 7-15. De Hilversummers troffen een ongeïnspireerd spelend Leos tegenover zich. „De meiden za gen het als een verplichte pot en Sydec maakte het ons in de eerste twee sets nog wel moeilijk. Maar de service van ons was een dermate gehalte dat daarmee vrij eenvoudig punten kon den worden behaald. Dat is eigenlijk alles wat er te melden viel, "aldus trainer Evert van Garderen. De Leusdenaren speelden zon der de zieke Anita Visser, maar daardoor kreeg een tweetal spe lers de gelegenheid wat wedstrij dritme op te doen. Mia van 't Kloos ter en Astnd van Dijk waren beide een hele tijd uit de roulatie ge weest. Van Dijk mocht af en toe even invallen en Van 't Klooster deed in de wedstrijd tegen Marti- nus voor het eerst een set mee. Beide deden nu ruim anderhalve set mee en bleken toch wel een spelachterstand te hebben. Hoop gevend vond Van Garderen het spel van Van 't Klooster: „Ik heb dingen van haar gezien die mij te vreden stemmen, maar ze heeft toch wel achterstand. Ze heeft dan ook alleen maar keihard getraind en heel weinig gespeeld. En dat is duidelijk zichtbaar. Met haar erbij hebben we meer mogelijkheden, denk ik." Aanstaande zaterdag speelt Leos in Enkhuizen tegen Madjoe. De topper in de tweede divisie is die tussen Radius en Molenwiek, de nummers één en twee van de ranglijst. Radius liet in de inhaal wedstrijd tegen Gemiiu verrassend een punt liggen: 3-2. De wedstrijd zal in Leusden met belangstelling worden gevolgd. De mannen spelen in Soester- berg tegen AGAVS, dat evenveel punten heeft. De Leusdenaren zul len moeten proberen de draad weer op te pakken en punten moe ten halen om niet verder naar onde ren te zakken. Ook bij de mannen een topper: koploper Harderwijk ontvangt de nummer twee NVC. LEUSDEN - De Leusdense lange- afstandsloper Jaap Vallentgoed, onlangs nog achtste bij het Neder lands kampioenschap voor vetera nen, heeft in Deurne in een sterk bezet, internationaal veld, de twee de plaats behaald in een cross over 6800 meter. Vallentgoed finishte in 25 minuten en vijf seconden, acht seceonden achter winnaar Wim van Heeswijk. Vallentgoed liet clubgenoot Henk van Velzen, die hem bij het N.K. nog te snel af was, bijna een minuut achter zich. ACHTERVELD - Aan de on derlinge schietwedstrijd deden bij de heren 16 leden mee. W. J. Lagerweij werd ditmaal eerste met 88 punten. Aan de onderlinge wedstrijd bij de dames deden acht leden mee. Hier werd Anne ke Oudshoorn eerste met 89 pun ten. De overige uitslagen waren Heren-buks: 2. W. Voskuilen 87 3. B. Voskuilen 86; 4. J. E. van Ha mersveld 83; 5. P. Smink 81; 6. J van Rossum 79; 6. H. J. van Ruiten beek 79; 6. A. Vlug 79; 6. J. Vos kuilen 79; 10. H. v.d. Heuvel 78; 11. L. Verburg 72; 12. J. Voorburg 70; 12. J. vein Nimwegen 70; 14. M. Cornehssen 69; 15. G. van Hamers- veld 69 en 16. J. Blom 68. Pistool: 1. W. J. Lagerweij 43; 2. H. v.d. Heuvel 38; 3. G. Tolboom 37 en 4. J. Does 23. Dames-geweer: 2. Iny Kok 81; 3. Nel Tijmensen 78; 4. An Vos kuilen 75; 5. Tiny Tolboom 72; 6. Mien v.d. Burgwal 71; 7. Jeannet Vos 69 en 8. Bep Smal 64. Bij de junioren waren slechts twee deelnemers. Hier werd Johan van Rooijen le met 74 punten en behaalde Peter de Vaal 45 punten. Donderdag 7 december zal de St. Nicolaasschieting worden ge houden. Dat de Haaien met in de proble men behoefden te komen bleek al snel in de eerste periode. Via de gelijk keep- en verdedigingswerk wist de aanval het fysieke over wicht om te zetten in klinkende munt. Door doelpunten van Rei- nald Bakker (2x) en Harry Abbing (2x) uit korte combinaties konden de Haaien in dit speldeel een voorsprong opbouwen van 4-1 In de tweede periode leek het er even op dat het tij voor de Haaien keerde. UWV kon door onoplet- LEUSDEN - In een gedegen thuiswedstrijd heeft het eerste heren waterpolozevental van de Haaien zaterdag tegen het Utrechtse UWV de volle winst weten te behalen, 10-4. tendheid binnen de Haaien-gele- deren terugkomen tot 4-3. Geluk kig wisten de Haaien tijdig hun zaakjes weer op een rijtje te zetten waardoor het slechts bij dit ene slippertje bleef. Wim Burger wist samen met de invallende Ronald Borst en Bar Borgman de verdedi ging goed gesloten te houden, waardoor UWV met geen enkele mogelijkheid in scoringspositie kon komen. Door doelpunten van Harry Abbing en Wim Burger, die een, na een lange rush van Theo de Rijk toegekende strafworp be- Hoofdklasse A Ria v. Bentum - Wilma Elsmger 3-0 Knjna Groeneveld - Margriet v. Kals- beek 3-0 July Choy - Cinta v. Diemen 2-0 Christina Stemfort - Ingnd v Blerk 3-0 1 Ria v Bentum 2 Knjna Groeneveld 3 July Choy 4 Christina Steinfort 5 Wilma Elsinger 6 Ingnd v. Blerk 7 Cinta v. Diemen 8 Margriet v Kalsbeek 8-10 8- 8 8- 7 8- 6 6- 6 8- 4 2- 2 8- 1 Hoogste game: July Choy 184 Eerste klasse A Jannie v Ravenhorst - Sue Jansen 2-1 Maxgnet v. Toren - Annemiek Horst 3-0 Betsie Mentink - Lia Vink 0-3 Maja v/d Berg - Agnes Kok 2-0 1 Jaruue v Ravenhorst 8- lO'/z 2 Margriet v. Toren 8- 8 3 Betsy Mentink 8- 7 4 Lia Vink 6- 6 SMajav/dBerg 8 S'/z 6 Sue Jartsen 8 4 7 Annemiek Horst 8- 3'/z Hoogste game: Lia Vink 173 3 Gre v. Balen 8- 7 4 Gerda Wessels 8- 7 5 Adrie Hogenbrug 8- 6 6GerduPree 8- 4kz 7Dickv/dHee 6- 3 Hoogste game: Gerda Wessels 144 Springklasse 1 Bep Hassink 8-7 2 Truus Beyer 2-3 3 Annie de Vries 8-1 Hoogste game: Bep Hassink 125 le klasse B Jode Wild - Wim Jansen 2-1 Gre v/d Wel - Miep Kampen 2-1 Ida de Jong - Tnjnie Winkel 3-0 Dora Paulen - Lerue Graaf 0-3 1 Jode Wild 8-9 2 Gre v/d Wel 8-8 3 Ida de Jong 8-7 4 Dora Paulen 8-6 5 Lerue Graaf 8-6 6 Wim Jansen 8-6 7 Miep v. Kampen 8-4 8 Trijnie Winkel 8-3 Hoogste Game: Lenie Graaf 156 3 Jo Mm 4 Annie Venings 5 Sjef v. Oyen 6Neel Wanner 7 Joke Los Hoogste Game: Annie Venings 2e klasse A Lies Schuurman - Nannie Doeland Ria Oostwal - Gerda Ham Gom Reus - Eigen Gem. 1 Lies Schuurman 2 Ria Oostwal 3 Nanrue Doeland 4 Gom Reus 5 Gerda Ham Hoogste game: Lies Schuurman Uitslagen en standen 50+ bowlen Hoofdklasse B Willie v/d Lagemaat - Loes Nedeip Heyman Roeper - Jetty v Donselaa: Ali Bontje - Maasje v/d Braak Anrue Biel - Rie de Ridder Derde Klasse B Sjaan Eggens - Adne Hogenbrug 3-0 Henny Holthuis - Dinie Kunst 3-0 Gre v. Balen - Gerda Wessels 0-3 Ger du Pree - Diek v/d Hee 0-3 1 Sjaan Eggens 2 Henny Holthuis 8-10 8- 9 2e klasse B Anrue v. Bentum - Anrue Venings Riek v. Oyen - Jo Min Sjefv. Oyen - Neel Wanner Joke Los - Eigen Gem. 1 Anrue v. Bentum 2 Riek v Oyen 1 Willie v/d Lagemaat 2 Heyman Roeper 3 Ali Bontje 4 Jetty v Donselaar 5 Anrue Biel 6 Maasje v/d Braak 7 Loes Nederpelt 8 Rie de Ridder 5-10 Hoogste game: 5- 9 Alie Bontje riutte, liepen de Haaien uit naar 6- 3. In het derde speldeel, een voor de Haaien altijd moeilijke periode - in voorgaande jaren werden juist in dat speldeel wedstrijden verloren - werd er door de twee ploegen harder gespeeld. De oor zaak hiervan was dat zowel U'WV als de beide scheidsrechters niet wisten om te gaan met het fysieke overwicht van de Haaien-spelers. De Haaien konden ditmaal de ge vreesde derde periode positief af sluiten door doelpunten van Rei- nald Bakker en Theo de Rijk (man- me er-situatie), 8-3. De vierde periode verliep vrijwel identiek aan het derde speldeel. Ronald Borst kon, na zich mooi vrijgespeeld te hebben, 9-3 laten aantekenen. Een schoonheids foutje binnen de Haaien-ploeg was de oorzaak van het laatste te gendoelpunt van UWV. Theo Rijk wist de tweede, van tot twee, man-meer-sitauües om zetten in een doelpunt; waardo de eindstand op 10-4 werd paald. LEUSDEN - Achtendertig teams hebben zich ingeschreven voor het traditionele schoolkorfbaltoernooi van de KC Antilopen, dat de dag na Kerstmis (woensdag 27 december) in sporthal De Korf zal worden houden. Het aantal deelnemers daarbij rond de 400. 's Ochtet zullen de basisscholieren uit groepen 5 en 6 om de hoofdpnj; strijden, terwijl 's middags de pen 7 en 8 in het strijdperk tr< door Gerard Trebert nogal heet voor de tijd van het jaar en reed op slicks, de nieuwste van het nieuwste. Maar het was voor mij wel een vreemde ervaring achter iemand einders te moeten rijden, in de achtervolging te moeten. Dat is best heel apart!" Niettemin leek er op dat moment na twee wedstrijden voor Jan Blok nog niets verloren wat het verdere verloop van het seizoen betreft. Zijn eerste race had hem twintig com- petitiepunten opgeleverd, de tweede plaats in Almere zeventien en het totaal bracht hem nog altijd op een stevige eerste plaats in het klassement met een voorsprong van acht punten. mm.m-s a LEUSDEN - „Ik heb in het afgelopen seizoen geleerd hoe het is om op het circuit iemand anders voor te laten gaan. Dat was een jaar daarvoor heel anders; toen was ik al na vier ritten nationaal kampioen en in al die races heb ik van de start af de leiding gehad om die nooit meer te hoeven afstaan. Maar dit Jan Blok is lid van de Leusdense Rockers, waar hij als penning meester deel uitmaakt van het be stuur en van de dit jaar opgerichte vereniging Multi Force met als ze tel Achterveld. Beide motorclubs kunnen zich met trots erop beroe men een voormalig nationaal kam pioen in hun midden te hebben. Het jaar 1988, zijn tweede race seizoen, werd een glorieuze zege tocht langs de wegcircuits. Op zijn 350 cc Yamaha kon hij zich reeds na vier van de zeven wedstrijden kampioem van Nederlandsin de sportklasse noemen met een straatlengte voorsprong m punten op de naaste concurrenten. Leusdenaar Jan Blok heeft het ver trouwen m de motorsport nog niet verloren en kijkt met vertrouwen uit naar het nieuwe seizoen. tussen 'de jongens', die vaak met hun laatste schaarse guldens een beroep op hem doen, geeft hij alle service die ze maar nodig hebben en komen voor hem de verdiensten op de tweede plaats. Het is duide lijk dat Jan Blok met beide handen de gelegenheid aangreep om nog beter en met meer technische mo gelijkheden aan de start te komen toen Van Kekem hem daartoe be gin dit jaar in staat stelde. jaar is eigenlijk zo'n beetje alles misgegaan, inclusief een valpartij met een gebroken schouder". Motorcoureur Jan Blok kijkt met ons nog een keertje om naar een mislukt seizoen alvorens verwachtingsvol en met een zeker optimisme het vizier te richten op het jaar 1990, waarin hij weer hoopt tot de favorieten te mogen worden gerekend. Het 26-jarige talent op de racemotor, geboren in Nijmegen en sinds zes jaar woonachtig in Leusden, lijkt niet aangeslagen door de pech, die hem dit jaar achtervolgde. EIGEN TEAM Aad van Kekem besloot van 1989 een byzonder jaar te maken. Hij verbouwde en moderniseerde zijn zaak in Ridderkerk en verving de oude servicebus, die zoveel goede diensten had bewezen tijdens de wedstrijden, door een combinatie van een servicetruck met oplegger met een lengte van twaalf meter, waarin onderdelen en banden overzichtelijk in rekken staan op gesteld. Van Kekem vertaalt de door hem te verlenen service in begeleiding van de coureurs door middel van informatie en nazorg. Verder is de aktieve Ridderker ker exclusief dealer geworden van Yamaha-motoren en Proflex-verin gen voor straatmotoren. Maar of dat alles nog niet genoeg was be sloot hij tevens tot vernieuwing van zijn eigen raceteam met drie cou reurs, waarvan ook Leusdenaar Jan Blok deel zou uitmaken. Dit AVK- raceteam,zoals Van Kekem het ging noemen, kende verder de na men van de Tsjech Robert Vlcek en Sjaak Klompenhouwer, in 1987 kampioen m de formule 2. De laat ste kreeg de beschikking over een Yamaha FZR 600 cc en werd belast met de leiding en technische be geleiding van het team. Jan Blok en zijn Tsjechische teamgenoot hiel pen bouwen aan twee 350 cc-Ya maha's, up to date-machines met allumiruum frames, waarmee zij beiden in de formule 2 zouden gaan uitkomen. Jan Blok: „We keken geweldig uit naar het nieuwe seizoen. Prach tig hoor, zulke nieuwe motoren. Maar het zou blijken dat het wel moeilijker zou worden om het uiter ste er uit te halen. In maart van dit jaar begonnen we met de training, zoals gebruikelijk op het circuit van Assen". OUDE LIEDJE En ja hoor, het seizoen begon voor Jan Blok, zoals het vorige was afgesloten, namelijk met een over winning „op sloffen". Blok: „Het was weer het ede liedje. Ondanks het feit dat ik niet eens de snelste trairungstijd had gemaakt kwam ik met een gigantische voorsprong over de eindstreep. Het was herin ner ik me meer dan een halve mi nuut ten opzichte van nummer twee. Nou, dat zit ook deze keer vast wel weer goed, dacht ik in mijn optimisme". Het zou allemaal heel anders uit pakken in dit seizoen van acht wedstrijden. Na de tweede wed strijd ging het er nog redelijk gun stig uitzien. Jan reed in Almere, waar hij na het succesvolle vonge seizoen en zijn moeiteloze overwin ning in de eerste race tot zijn verba zing moest constateren dat er rij ders waren die voor hem uit kon den rijden en finishen: hij werd als tweede afgevlagd. Blok: „Eigenlijk een beetje mijn eigen schuld. Het was een kwestie van een verkeer de bandenkeus. Het was mei en FOUT GESCHAKELD Toen kwam Zolder, het verra derlijke Belgische circuit. Daar be gon het einde van het raceseizoen 1989 van de Leusdenaar. Jan Blok: „Het zag er aanvankelijk allemaal prima uit. De training ging goed en ik kon starten in pole position en daardoor kon ik dus meteen de kop pakken. Maar na de derde ronde ging het rrus. Ik schakelde verkeerd en een ander kwam op kop. In een dubbele chicane kwam ik bij een poging om in te halen te vallen. Het circuit, dat eigenlijk pri mair een autoracecircuit is, heeft van die gemene stenen stoepran den. Daarop kwam ik dus terecht Aad van Kekem met zijn nieuwe servicetruck van twaalf meter lengr* en dat betekende het einde vam de wedstrijd voor mij en naar later zou blijken ook voor de rest van het seizoen wat mijn kansen betreft. Mijn schouder bleek te zijn gebro ken en verder had ik een bescha digde armzenuw. Ik was daardoor meteen uitgeschakeld voor de eerstvolgende twee wedstrijden". De derde, vierde en vijfde race van dit jaar bleven zodoende punt loos voor Blok, die pas weer in de zesde wedstrijd van het seizoen, die in Tolbert, aan de slag kon. Vanzelfsprekend kon hij nog niet De beruchte race op het belgische circuit van Zolder. Jan Blok (24) heeft schouder de strijd moeten staken. hier nog de leiding, maar zou even later na een valpartij met een gebroken voluit rijden, maar desondaa reed hij als derde onder de fii^ 11 vlag en pakte daarmee nog vijft ie punten. Toen kwam Assen, de zeveri en voorlaatste samenkomst vaul 13 gezelschap. Blok leek goed gaan, maar door een defekt aan let machine kwam hij toch snelh* si tekort en dat wreekte zich r Ie name op het lange rechte eind. laatste ronde werd hem noodloti Tijdens een vertwijfelde poging inhalen vloog hij uit de bocht belandde in een greppel. Ge persoonlijk letsel gelukkig de e keer, maar de kans op een rede! resultaat in de eindrangschikki t van het seizoen was naar de ma - Een vastloper in de derde ron van de laatste wedstrijd in Alrrn vormde de teleurstellende ap theose van een mislukt seizo 1989. UITDAGING Het volgende seizoen wordt e s* nieuw hoofdstuk in de sportloc baan van motorcoureur Jan Blok hij kijkt er verlangend naar uit. E dergenoemde Sjaak Klompenh wer heeft bij wijze van expenmi dit afgelopen jaar de 600 cc Yau ha gereden, een straatmachine n modificaties. Blok komt evenee met dit racetype aan de start. staat nog niet vast of het een t bruikte, dan wel een nieuwe mot gaat worden. Het is de machine v de toekomst, want op Europees veau gaat de halve liter eruit. Het is de bedoeling dat er d wedstrijden worden verredf waaronder ook weer een race i het circuit van Zolder en wa schijnlijk ook een wedstrijd eens op het beproefde Zandvoort. In februari wordt al met de training voor het seizoen en men denkt aan Duitsland of wellicht aan Jan Blok, blakend van en gereed om zich te van een seizoen vol ellende leurstellingen: „Het wordt een geweldige uitdaging. Ik mij ervan bewust dat de rentie zwaarder is, maar ik alle vertrouwen in. Ik hoop nog v me te laten horen". Pas op zijn vierentwintigste jaar, twee seizoenen geleden dus, be gon de sportloopbaan van Jan Blok, van beroep timmerman bij het Leusdense aannemersbedrijf Bloe mendal Sleutelen aan auto's en motoren is altijd al zijn lust en zijn leven geweest. „Timmeren in mijn vrije tijd doe ik nooit, dat bewaar ik voor mijn werk. Werk overigens dat ik erg graag doe en dat komt ook omdat mijn baas mij alle gele genheid geeft om mijn sport goed te kunnen bedrijven. Als dat niet het geval zou zijn zou het voor mij onmogelijk zijn voldoende te trai nen en wedstrijden te rijden", stelt hij met grote nadruk vast. Het eerste seizoen als motorcou reur in de sportklasse was er let terlijk een van vallen en opstaan. Een jaar ook van veel leren, met alleen op de baan, maar ook er buiten. Blok: „Ik heb vooral ook geleerd om me technisch goed te ontwikkelen, wat voor een begin nende rijder, die niet kan terugval len op professionele mecaniciens, erg belangrijk is. Je moet het dan hebben van horen en zien, maar moet er voor oppassen ook weer niet al te veel naar anderen te luis teren, want dan knjg je bij wijze van spreken driehonderd verschillen de verhalen te horen over wat je wel of niet zou moeten doen". MOTORCLUBS Na afloop van het succesvolle seizoen verkocht de nieuwe kam pioen zijn machine aan de man, die hem met stevige kortingen op de onderdelen van zijn racemotor als sponsor terzijde had gestaan, Aad van Kekem m Ridderkerk. Deze is sinds jaar en dag een bekende fi guur op de circuits en voor tal van coureurs een trouwe steun en toe verlaat. Van Kekem is altijd in het ren nerskwartier te vinden met zijn ser vicebus. Hij is eigenaar van een bloeiende motorzaak in Ridder kerk, maar eenmaal op het circuit

Leusder Krant | 1989 | | pagina 14