oningbouw blijkt struikelblok in femeenten Leusden en Woudenberg Opzichter Rozendaal plotseling overleden int mengt zich in de algemene beschouwingen LEUSDEN, sd r k run is 1 EU e Joop, gefeliciteerd!' leusder krent Hond vergeten Open dag JUID Leusden Vliegoefeningen Kwakkelweer pOENSDAG 6 DECEMBER 1989 plaatselijk nieuws 3 id A op werkbezoek in beide plaatsen: yOUDENBERG/LEUSDEN Een delegatie van PvdA-sta- den en Tweede Kamerleden bracht vrijdag 1 december werkbezoek aan Woudenberg en Leusden. Bezocht werden erderij van de ABTB-voorzitter Lagerweij, het vuilnisop- rijf Spitman, automobielbedrijf Pon en de Stichting De eaff, een leefgemeenschap voor geestelijk en lichame- gehandicapten. De college's van B en W vertelden het één inder over de problemen waarmee men zoal mee te maken Zowel in Leusden als in Woudenberg blijkt woningbouw I grootste zorgenkind te zijn. tievoorzitter Van Bergen [elde na afloop in hotel De Nieu- ort dat het gebruikelijk is om n toe op werkbezoek te gaan. jelijke bezoeken worden bui lde verkiezingscampagnes on- lomen. Naast de delegatie sta lden woonden ook de Tweede lerleden Mieke v.d. Burg, Wim J Gelder en Tanasis Apostolou werkbezoek bij. Morgens werd eerst een be- gebracht aan de boerderij de heer Lagerweij. De fc'ers vonden het erg leuk om te j hoe op deze boerderij nog wets wordt geboerd. Zo idt er bijvoorbeeld met paarden gd m plaats van tractoren, t name de mestopslag zag er s uit," vertelde mevrouw Men- lAan de orde kwam nog dat laners aanvankelijk bang waren Ihun belangen door het ontbre- 1 van een agrariër in het Leus- Ise college niet goed behartigd Iden worden. Het tegendeel ls Iraarheid gebleken, p de firma Spitman werd men I de neus op de gigantische j huisvuil gedrukt. Van Bergen merkte op dat huisvuil slechts 6 inneemt van de totale afvalberg. Schrijnend is het te constateren dat het ingezamelde chemisch afval nauwelijks verwerkt kan worden. Van Bergen hoopte dat deson danks de gemeenten zich zouden blijven beijveren voor het inzame len van chemisch afval. TUINVU1L Positief vond men het apart inza melen van huisvuil en groente-, fruit- en tuinafval. Voor het tuinafval is binnen van een straal van 100 meter bij elke woning in Leusden een plaats om dit te deponeren. Wethouder Verduin vertelde dat elke week de gemeente langs komt om het tuinafval te versnijden en naar elders te transporteren, waar het nog kleiner wordt ge maakt, zodat het kan worden her gebruikt. Ook in Woudenberg zijn plannen voor de inrichting van plaatsen waar men tuinval kan storten. Na het bezoek aan Spitman werd de groep gesplitst, waarna de ene Van links naar rechts: De PvdA-statenleden Van Lietnpde, Romeijn, fractievoorzitter Van Bergen en mevrouw T. Menk- van Zwol, raadslid A. Klumpenaar, wethouder mevrouw C. Verduin Leusdenen de fractievoorzit ters B. van Egten en J Jacobs helft door het college van B en W in Leusden werd ontvangen en de an dere helft door B en W in Wouden berg. „Dat er veel waarde aan ons bezoek wordt gehecht, blijkt wel uit het feit dat de voltallige coUege's aanwezig waren," merkte de heer Van Bergen op. Zowel in Leusden als m Wouden berg kwam de problematiek van het Compagnie Oefen Terrein op de Leusderheide ter sprake. Inza ke de laatste ontwikkelingen in Eu ropa werd de vraag gesteld of een COT met name in een dichtbevolkt gebied nog wel zo nodig is. Gewe zen werd op de mogelijkheid tot oefenen in Denemarken. Door de statenleden werd geadviseerd om zowel via het burgemeestersover- leg in Eemland als via de PvdA-af- delingen bij de minister aan te kloppen voor herziening van de plannen. COULISSENLANDSCHAP Wethouder Verduin pleitte voor de instandhouding van het coulis- senlandschap tussen de School steegbosjes en het landgoed Gee- restein. Woningbouw ten zuiden van de Schoolsteegbosjes wordt niet toegestaan. De statenleden wezen Leusden er op om selectief te zijn met de invulling van het bedrijfsterrein. Een arbeidsplaatsenplan per hec tare kan een kriterium aangeven. Mevrouw Verduin wees nog op de plannen voor het onttrekken van bronwater door de gemeente Amersfoort m NO Leusden. Proef boringen bij De Glind hebben de nadelige gevolgen voor de agra riërs uitgewezen. De statenleden achtten het een goede zaak als be doeld gebied met bijzondere flora in stand gehouden wordt. Wat betreft de worungbouwpro- blemen in Leusden heeft men dit een beetje aan zich zelf te danken. Jarenlang is er uitsluitend in de vnje sector gebouwd. Dit heeft er wel toegeleid dat Leusden over flinke financiële reserves beschikt. De PvdA wil deze nu gebruiken om goedkope woningbouw te kunnen realiseren. CDA-wethouder Vroon is het daar niet mee eens. Hij wil liever de reserves steken in het onderhoud van wegen. PON Met glimmende ogen heeft een deel van de delegatie zich 's mid dags „verlekkerd" aan de fraaie produkten van Pon. Interessant vonden de statenleden het perso neels- en scholingsbeleid. Dat de organisatiegraad laag is vond men toch wel wat teleurstellend, zeker gelet op de solidariteit naar andere werknemers die onder minder goede omstandigheden moeten werken. De zogenaamde Ponlijn blijkt van levensbelang voor het bednjf te zijn. Voor de gemeente Leusden is de handhaving van de lijn geen punt van discussie. Mevrouw Ver duin wees nog op de milieuvrien delijke wijze van het ontdoen van de waslaag van de nieuwe auto's. Vroeger leverde dit nogal eens klachten op. HEYGRAEFF Het bezoek aan de Stichting De Heygraeff heeft diepe indruk ge maakt op de PvdA'ers. Men is ge schrokken van de enorme door stroming van personeelsleden. „Zeggen dat we bewondering heb- j ben voor het personeel is te goed koop. Met z'n allen moeten we er wat voor over hebben om het werken in deze tak van gezond heidszorg financieel aantrekkelij ker te maken, aldus mevrouw Menke. Het meest schrijnende werd nog het hoge ziekteverzuim onder het personeel gevonden. Duidelijk werd dat de Heygraeff kennis wil overdragen en onder steuning wil geven aan thuiszorg. Aandacht werd gevraagd voor de huisvesting van het personeel. De persconferentie werd beslo ten met de opmerking dat de PvdA-statenfractie positief is over de aanleg van de randweg in Wou denberg. Bij de besluitvorming hieromtrent heeft men zich beij verd voor het gebruik van open asfalt beton. LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Lensden Dagelijks kontinue lokaal meuws en service-benchten. Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u bellen naar de Redaktie Leusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties. Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Brink). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden. Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,- per dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor. KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag. BEELDPAGINA (met logo): tarieven op aan vraag. Kontrakt-korting mo gelijk. LEUSDEN - Sinterklaas be- locht bij de tweede ronde ran de algemene beschou wingen de gemeenteraad. De Sint kwam op het moment dat iet college van burgemees ter en wethouders klaar was met de beantwoording van de vragen aan de fracties. De goedheiligman kreeg van de burgemeester spreektijd toe gewezen. Hij gebruikte die voor zijn eigen algemene be schouwingen, waarin hij voor alle partijen enkele op merkingen had. De Sint her stelde met zijn optreden een traditie, die enkele jaren ge leden gestopt was. Aan het einde van zijn 'interpellatie' vroeg hij Ben Stoelinga van Leusden '85 een gedicht voor te lezen. Daarin werd zijn partij de luis in de pels ge noemd, die slechts reactie gaf op de dingen die gebeur den in de raad. Stoelinga moest beloven te zullen stre ven naar een genuanceerde strijd. Een dag later kwam Stoelinga terug op zijn afge dwongen 'schuldbekentenis'. Volgens hem was Sinterklaas niet alleen ingehaald, maar ook achterhaald. Hij vroeg zich af of de geodheiligman niet te ver was gegaan. Toch vond hij het optreden niet zo erg, vanwege de speciale band die hij met de Sint had. Hij raadde de Sint aan zijn intrek te nemen in een van de seniorenwoningen die bin nenkort in Achterveld ge reedkomen. Zo zou de leeg stand die de Sint in die sector vreesde voorkomen kunnen worden. LEUSDEN - Donderdag 30 no vember is de heer Jan Duinsber- gen, 64 jaar oud, onverwacht overleden. Duinsbergen was ruim achttien jaar in dienst van de Groenstichting Rozendaal. Vanaf de opening van het zwem bad in de wijk Rozendaal, augus tus 1971, vervulde Duinsbergen de functie van badmeester. Daar was hij een prettige, maar soms ook dominerende collega voor de andere badpersoneelsleden. In april 1988 werd hij opzichter beheerder. welke functie hij met grote inzet en voortvarendheid vervulde. Hij voelde zich zo ver bonden met Rozendaal. dat hij kon zeggen, ,,'t Is mijn wijk en ik hou die goed in de gaten. Ik ben be heerder en ik wil het goed voor elkaar hebben." Een bestuurslid over hem: „Als je aan hem vroeg: Jan wil je daarvoor zorgen? dan was vaak het antwoord' Zeker, ik heb al gebeld om te zorgen dat het voor elkaar komt Snelle afwerking stond bij hem voorop: „Dat jaarlijkse kaphout Dat kan direct na het kappen bij de bewoners die hout willen heb ben. worden bezorgd; met wach ten, want ik wil dat hout niet meer in mijn zwembad hebben. Zijn liefhebberij was niet het j schrijven van de maandelijkse verslagen. Die verslagen kwamen er wel, maar hij was meer een doener dan een schrijver. Hij zorgde voor goede contacten en duidelijke afspraken met de ge meenteambtenaren. Op alle pleinen was hij bekend als een markant persoon, een wat ge drongen figuur met een zware, soms zelfs bulderende, stem. Te gelijk had hij een groot hart voor medemensen, vooral voor kinde ren, zoals duidelijk bleek uit zijn bemoeienissen met het zwembad en de zorg daar voor de jongste Rozendalers. „De Groenstichting Rozendaal", schnjft het dagelijks bestuur in een bericht aan de bewoners, „verliest in hem een zeer ijverige, enthousiast meelevende mede werker. Graag hadden wij hem nog jaren gegund." LEUSDEN - Interieurverzorger Joop van Kersbergen, die in De Hamershof een winkel drijft, werd afgelopen zaterdag verrast door een aantal colle ga's. Van Kersbergen vierde zaterdag zijn vijftigste verjaardag en dat wilden andere Hamershofwinkehers met onopgemerkt voorbij laten gaan. Vlak voor de opening van de winkels brachten de winkehers Van Kers bergen bij zijn zaak een aubade, waarbij een hed ten gehore werd gebracht. Uiteraard zouden de felicitaties bij een vijftigjarige niet com pleet zijn zonder een heuse Abraham. Daar hadden de winkeliers, onder leiding van Pim Berghuizen, dan ook voor gezorgd. SOESTERBERG - Het Ameri kaanse 32 ste Tactical Fighter Squadron houdt deze week avond- vliegoefeningen. Op woensdag 6 en donderdag 7 december zal er tot 23.00 uur gevlogen worden. Maandag 11 december begint er op de basis Soesterberg een geza- melijke oefening van Amerikaans en Nederlands luchtmachtperso- neel. De oefening duurt drie dagen en eindigt op woensdag 13 decem ber. Er zal op die dagen gevlogen worden tussen 6.00 uur 's ochtends en 24.00 uur 's nachts. Er zullen sirenes worden gebruikt, waarvan de omwonenden hinder kunnen ondervinden. Op donderdag 14 de cember oefent het 32 ste Squadron van 6.30 uur tot 19.00 uur. Het 298 helicopter squadron van de Ne derlandse luchtmacht oefent op woensdag 13 december en op woensdag 20 december tijdens de avonduren. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Redaktie: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp Redaktle-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17.30 en 18.30 uur), tel. 033-945272 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num mer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 jim). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. ut LtUbUtH rriANi is een uugave van ae BDU-Krantenkombinatle te Barneveld. LEUSDEN-ZUID - Een inwoner uit Leusden-Zuid was dinsdagmid dag wel heel erg vergeetachtig. Hij had zijn hond bij het winkelen in het winkelcentrum in Leusden-Zuid buiten vastgebonden. Daarna was Mj het dier echter vergeten en was naar huis gegaan. De hond stond daar van 16.00 uur tot 19.00 uur, toen de politie hem weghaalde en naar het asiel bracht. Even later belde de eigenaar naar het asiel om te vragen of daar zijn hond was. LEUSDEN - Jongerenvereniging JUID houdt op zaterdag 9 decem ber een open dag. In de Woelige Hoek zullen er vanaf 14.00 uur acti viteiten zijn als tafeltennis, verto ning van videofilms en een dart- toernooi. Om 14.30 uur is er een volleybaltoernooi in sporthal 'Mar grietlaan'. Deelnemende teams zijn JUID, De Geut, PJGU en De Til. Om 19.00 uur is er in De Woelige Hoek een kinderdisco. De toegang is gratis. Daarna treedt de band "Big mama and the Rockets op vanaf 20.30 uur. De toegang is 2,50. door Jan Versteegt Zoals ik vorige week al vermoedde, heeft onze Goed Heiligman weinig hinder on dervonden van wild geraas, want de depressies die daar voor moesten zorgen lagen op vrij grote afstand en be reikten ons niet. In zuidelijk Europa is het echter nog altijd niet pluis. Een omvangrijk depressie- gebied zorgt in grote delen van Spanje en Portugal voor regen en wind. In Gibraltar moesten de achtergebleven Pieten 281 mm! neerslag, in 36 uur gevallen, uit de meters verwijderen. Daar is tot nu toe al meer dan 800 mm in 3 weken gevallen. Dat is meer dan onze jaarhoeveelheicL Het ziet er niet naar uit dat het weer in die streken op korte termijn sterk zal verbe teren. Het hogedrukgebied, dat ons zeer zonnig weer bezorg de, is inmiddels vertrokken naar Schotland. Daardoor komt de stroming meer uit noordwest tot noord. Daar mee worden wolken aange voerd die in de nacht funge ren als een deken en de uit straling tegengaan. Daar door komt nauwelijks vorst van betekenis voor in de nacht. Wij blijven de eerste dagen in een soort kwakkeltoe stand, waarbjj het kwik in de nacht rond of iets beneden het vriespunt zal schommelen met kans op mist en glad heid. Overdag zal het een paar graden dooien. Het is maar goed dat de stoomboot met de Goed Hei ligman aan boord niet verder hoeft te reizen naar meer noordelijke streken. Achter een diepe depressie boven Scandinavië stroomt zeer koude lucht uit het Pool gebied naar het zuiden. Langs de kust van Noorwe gen stond maandag enige tijd een stormachtige wind. Daarbij vielen sneeuwbuien. De koude lucht dringt wel verder naar het zuiden op, maar wij hoeven voorlopig niet bang te zijn voor erg koude oren. De hoofdaanval van de kou- uitbraak is gericht op het oosten van Europa, waardoor het daar de komende dagen flink zal gaan vriezen. Bij ons blijft de atmosfeer voorlopig in rust, met de hoogste temperaturen langs het noordelijk kustgebied. Begin deze week trok de vochtige lucht langzaam ons gebied in. In tegenstelling tot de voor gaande dagen, toen hij het maximale aantal uren scheen, kwam de zon nau welijks aan bod. Op uitge breide schaal ontstond mist. Overdag liep de temperatuur door de bewolking moeizaam op. Door de aktiviteiten van onze warmtebron in de eerste drie dagen van deze december maand is het aantal uren zon al opgelopen tot 21. Vorig jaar noteerden we slechts 20 uur in de gehele maand! Medewerker Kielstra gaf mij, zoals gebruikelijk het maandoverzicht. November is een zeer zonni ge maand geworden. Daarbij werd het eeuwrecord van de zonneschijn gebroken. In de Bilt scheen hij 112.6 uur, pre cies 1 uur meer dan in 1920. De maand was erg droog. In Leusden viel 33.6 mm. Bij An- toon Hak in Achterveld 36.4 mm. Leusden kreeg een gemid delde temperatuur van 5.1 graad, iets te koud. Er waren 13 vorstdagen en het koude- getal(som van de negatieve etmaalgemiddelden) liep op tot 5.6 punten. w mkindegeimdeZ\ Woensdag 6 december. 20.00 uur Vergadering raads commissie voor onderwijs, sociale zaken en milieu, Commissiekamer, gemeentehuis. Donderdag 7 december. 20.00 uur: Raadscommissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken, commissiekamer, ge meentehuis. Vrijdag 8 december. 20.15 uur Opening expositie in 't Claeverenblad van Christiaan Smith, Rob Stoffer, 't Claeveren blad, Brink 16. Zaterdag 9 december. 14.00 uur Open dag JUID, De Woelige Hoek, Prinses Irenelaan 1, Leusden-Zuid. 14.30 uur Volleybaltoernooi JUID, sportzaal Pnnses Margriet- j laan, Leusden-Zuid. 20.00 uur Eenakteravond De j Eendracht, Groot Krakhorst, Bolde- rikhof 8. 20.00 uur: Contactavond voor al- j leenstaanden in De Mof, met mede- werking van de 'Carona's', De Mof, j Arnhemseweg 95, Leusden-Zuid. I 20.30 uur: Disco bij JUID, m.m.v. I band "Big Mama and the Rockets', De Woelige Hoek, Prinses Irene- I laan 1. Zondag 10 december, j 12.00 uur: Koffieconcert door bas Bas Ramselaar en pianist Mar- j tin Lorijn, 't Caleverenblad, Brink 16. Maandag 11 december. 13.00 uur: Laatste schrijfmiddag j voor Amnesty International, De Kit, I Geertruidishof 29. I 18.30 uur: Adventviering NCVB, j Gereformeerd dienstencentrum, Burgemeester de Beaufortweg 18. j Dinsdag 12 december. 20.30 uur Jazz-sen, 'Interaction', restaurant Bos Heide, Doornse- 1 weg 29. 20.15 uur: Valleiconcert met 'En- semble 4', NH-kerk, Arnhemse- weg, Leusden-Zuid.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3