Dit is de volste Klaveet tot nu toe üigentijdse versie van Robin Hood en Teil Fruta Bomba past perfect n exotisch decor Geslaagde Hobby-beurs I lEMSiien Bcn—fc Ike zaterdag Paperclip live vanuit Achterveldse discotheek pbrengst KPJ-revue bestemd voor Rode Kruis )udste jongerenwerker van Nederland bezoekt De Geut ai! Geld gestolen Jas kapot gesneden Achtervelds nieuws door Michaela du Pon OENSDAG 6 DECEMBER 1989 Man en vrouw hebben ruzie in het stuk Waar twee kijven' met de woorden dat ze met meer bij hem terug kwam. Een anatoom planataloog maakt met de aanwezigen een reis door het lichaam van de mens. De ana toom (André Steenbeek) heeft het lichaam bij zich van een persoon die bij zijn werk in een kern(cen- trale) is overleden. De anatoom vertelt dat hij bij de EHBO is begon nen. Hij begint het lichaam te ontle den en vertelt er over. Diverse li chaamsdelen worden losgemaakt en getoond. Zelfs een wekker komt te voor schijn dat als een ouderwetse pa cemaker werd betiteld. Een stuk op een serieuze manier aan elkaar gepraat. Ook Sint Nicolaas met zijn knecht was aanwezig. De presen tatrice kwam daarvoor met een schoen op, want ze had de Sint gezien en haar schoen laten staan voor een geschenk. Dit kwam ech ter heel anders uit. Het paard van de Sint was over de schoen geval len en overleden. De Sint scheld haar uit voor Vlaamse Gaai. Ze laat zich echter niet zomaar uit schel den door de Sint en verkoopt hem een flinke draai om zijn oren. Daar na leest de Sint voor uit zijn boek. In verband met de problemen over de uitbreiding van de begraaf plaats heeft de Sint een goede raad voor het kerkbestuur. Een grondboor kopen en alles recht opzetten. Zo ontstaat er veel ruimte en de bomen kunnen ook blijven staan. Na het optreden van de Smt werd door hele groep nog een af scheidslied gezongen waarna ie dereen bloemen kreeg [TERVELD - „Welkom bij >erclip live', we gaan er een illige middag van maken, t jullie eens horen. Dit is de te Klaveet die we tot nu toe ad hebben," aldus Sjors Fröh- presentator van het jonge- programma 'Paperclip live' de NCRV. 'Paperclip live' dt elke zaterdag van 12 tot 2 uitgezonden vanuit de Kla- in Achterveld. De toegang is is een paar maanden wordt erclip live' gepresenteerd tut Achterveld, Jan Priester, de afdeling voorlichting van NCRV: „Het programma komt anaf één locatie, omdat het fi deel aantrekkelijker is om op locatie te zitten, dan om door land te reizen. De Klaveet ft alle faciliteiten die we nodig i>en en verder is het gewoon hele leuke tent." de Klaveet binnen stapte, om- programma bij te wonen, viel armen van het NCRV-promo- am. Zij deelden aan jongeren blad Paperclipmagazine uit, de wervende worden: „Dit is leukste jongerenblad. Voor tientje per jaar krijg je het elke maand thuis gestuurd, ils je nu lid wordt knjg je een T- kado." het testen van microfoons en begon de uitzending met een reden van Barbarella, een mei- groep (bekend van de Pin-up romantische nummer 'Still for you', het Achterveldse publiek reageerde meteen door met aan stekers te zwaaien. De live optredens werden afge wisseld met het draaien van pla ten. Toen de stem van Tina Turner De Klaveet vulde, reageerde een man: „Jammer dat ze die niet live hebben. Nou ja, wij krijgen zo met een Anita Meijer nog; da's ook een schat van een meid." En in derdaad enkele minuten later riep Sjors Fröhlich: „Hier komt de ar tieste die, volgens velen waar onder ikzelf, de beste zangers van Nederland genoemd wordt: Anita Meijer." Het publiek stemde hier mee in door bij de eerste klanken van Anita's muziek hun armen in de lucht te zwaaien, en opnieuw moesten de aanstekers te voor schijn komen. Om 2 uur kwam Sjors Fröhlich melden: „Het is over, het is voor bij Jullie krijgen niets meer. Dit wa 'Paperclip live' vanuit De Kla veet in Achterveld." Het publiek floot en stampte. Sjors Fröhlich kwam echter enkele seconden la ter het podium weer op met de mededeling: „Het is nog helemaal niet afgelopen hoor. Dat zei ik maar omdat de radio erbij was. Voor de luisteraars is het afgelo pen, maar wij feesten hier in Ach terveld nog even verder!" Volgende week treden onder an dere: Koos Alberts, Richenel en Maarten Peters op in Paperclip live. bliek gaf aan dat ze Paperclip live niet als jongerenprogramma, maar meer als familieprogramma ziet. Er steeg een luid gejuich op uit de menigte toen Sjors Fröhlich, Ro berto Jacketti aankondigde. Ro berto Jacketti gaat binnenkort op treden in Rusland. Als voorproefje zong hij vast in het Russisch. De fans die na één nummer: „We want more," scandeerden werden niet teleurgesteld. Roberto zong samen met Jelle Koolstra (die hem naar Rusland zal vergezellen) een tweetalig nummer 'zo verschil lend'. Jelle zong de Nederlandse tekst en Roberto de Russische, weliswaar van papier, want ze hadden de tekst nog niet in hun hoofd. Het Goede Doel zong een nummer van hun nieuwe lp 'Sou venir'. Het publiek zong de tekst van Sinterklaas (een hit van het Goede Doel) er door heen. Het Goede Doel zette dan ook de Sin terklaas hit in, terwijl een Sinter klaas en Pieten het podium betra den. De Pieten gooiden handen vol pepernoten de zaal in. Toen kwam de stemming in Achterveld er pas goed in. Er gingen vele biertjes over de tap en de meeste mensen gilden instemmend toen Albert West het podium betrad. Hij riep iedereen op komende dinsdag naar z'n televisie pro gramma 'Songbook' te kijken: „Jullie moeten Medisch Centrum West maar opnemen en naar mij kijken oké". Albert West zong het ICHTERVELD - De KPJ Itrde zaterdag- en zondag- jnd weer een revue op. enals voorgaande jaren s de opbrengst ook nu weer temd voor een goed doel. ^■laal was gekozen voor het SBe Kruis. In verband daar- 1 kreeg de revue de titel n avondje van huis voor Rode Kruis". Onder lei- 9 van de tekstschrijver, re- seur en acteur André enbeek werden weer een ital toneelstukjes uitge- rd en er was zang en dans estudeerd. Beide avonden s de zaal van Ons Gebouw inrol. |Be beide avonden werden ge- nd door de Belgische presen- ice Lieve Verdurmen (Gerda enbeek-Jonkman). Beide avon- i bleek zij te laat te zijn. Dit was gens haar een misverstand tus- haar en de organisatie. Zij pre ieerde de hele avond met een ipig Belgisch dialect. Als eerste len twee mannen op die samen dagelijkse gebeurtenissen preken (Johan v. d. Hengel en Éjl dré Steenbeek). Zij deden dit op i leuke manier. Vervolgens rd een eigen versie opgevoerd r het verhaal van Robin Hood, teister was Vera Zwambag. n het bos van het Engelse Sher- od huist een rover die rijke men- r i overvalt en de buit onder de len verdeelt. Hij zit weggedo- T i in de struiken op het moment een belastingophaler het bos omt. Dit is een njk persoon die 9 dels geld bij zich heeft. Robm od komt niet tevoorschijn. Het ek dat hij even achter de strui- i was gaan zitten om een bood- ap te doen. Inmiddels komt een isje de rijke man tegen en na op haar Vlaamse manier een stuk aan met als onderwerp: „Waar twee kijven". In een woonkamer bevindt zich een echtgenote die een man op bezoek heeft. Hij wil wel het een en ander van de vrouw, maar ze weigert, omdat haar man elk ogenblik kan thuis komen. Plot seling staat de echtgenoot (André Steenbeek) m de kamer en ziet een paar vreemde schoenen staan. Hij vraagt zijn echtgenote (Margnte Herder-Hak) van wie die zijn en waar die kerel is. Terwijl hij die kerel aan het zoeken is komt er nog een te voorschijn. Er blijken er dus twee m huis te zijn, die direct de benen nemen. Hierna ontwikkelt zich een gesprek tussen de beide echtelieden. Nadat een en ander is uitgepraat begint hun zoontje in de wieg te huilen. Beiden bemoeien zich nu met hem en de ruzie wordt weer bij gelegd. Dit duurt echter niet lang en er ontstaat weer een echtelijke twist. De echtgenote verwijt de man, dat hij helemaal opgaat in zijn werk, ook nog gaat sporten waar door zij vaak alleen thuis is. Zij pro beert hem aan het verstand te bren gen wat het wil zeggen altijd als vrouw alleen te zijn. De man springt uit het raam van de zevende verdie ping van hun flat. Hij blijft echter hangen en klimt weer naar binnen op het moment dat de vrouw weer terugkomt. Het stuk eindigt met een sprong naar buiten van beide echtgenoten onder het motto: „Waar twee kijven hebben twee schuld." Na de pauze wordt de sketch opgevoerd van een klas van een school voor hoger onderwijs. De schooltijd is lang geleden en de leerlingen halen herinneringen op. Met druk geklets komen de leerlin gen (Peter van Middelaar, Gert Zwambach, Marian Voorburg, Rina Herder, Ina Torsius en Vera Zwam bach) de klas binnen. Als de on derwijzeres (Gonny Steenbeek) binnen komt is het plotseling dood stil en wordt deze staande naast de banken verwelkomd. Tijdens de les stelt de onderwijzeres vragen en bij een verkeerd antwoord straft zij op hardhandige wijze. De volgende scene laat een he dendaagse klas zien. Tijdens de les gaat het er vrolijk aan toe. Bij een verkeerd antwoord wordt er een kledingstuk uitgetrokken. Tijdens de les worden er door de leerlin gen afspraken gemaakt waarbij jongens en meisjes afspreken sa men naar de bioscoop te gaan. Bij een goed antwoord trekt de lerares een kledingstuk uit. Gelukkig voor haar gaat op tijd de bel. De bezui nigingen zorgen ervoor dat het on derwijs uitgekleed wordt, is de boodschap van het stuk. Daarna zingt een spook een liedje (Mar griet Herder) waaruit blijkt dat zij het als spook niet naar haar zin heeft. Zij had liever een normaal leven geleid. Het hierop volgende stuk „Ro meo en Julia" bracht vele malen de lachspieren in beweging. Romeo (Johan van den Hengel) staat onder het bordes van zijn geliefde Julia (Mirjam Voorburg). Deze komt nog half slapend te voorschijn. Er volgt een gesprek tussen de beide ge liefden, waarbij zij elkaar wel ver wijten maken waarom er eeuwige ruzie is tussen de beide families Romeo probeert op verschillende manieren bij Julia te komen doch deze mislukken steeds. Uiteinde lijk lukt het hem om de muur van het bordes weg te schuiven. Een geweldige liefdesscene ontwik keld zich doch dit loopt toch ver keerd af. Tengevolge van een con doom kwestie wordt Julia kwaad en laat Romeo die die dingen niet bij zich had alleen staan en verdwijnt club). Dat de sexy outfit van de meiden aansloeg was af te leiden uit al het gefluit dat vanuit het pu bliek opsteeg. Sjors Fröhlich vroeg zich nog bezorgd af, of de meiden het niet koud hadden; maar zij wisten hem te verzekeren dat ze het warm kregen van het optreden en het applaus. Het publiek dat Paperclip bezocht was zeer divers. Zo liepen er ou ders mee met kleine kinderen, jongeren en zelfs een paar oudere mensenrondEnkele kinderen brengt hem een door hem verloren buidel geld terug. Hij geeft haar een fooi, maar ze wil dat met aanne men. Dan verschijnt Roodkapje die haar grootmoeder zoekt. Inmiddels komt Robin Hood uit het bos, die de rijke man berooft van al zijn geld. Als deze zegt: „Nu ben ik arm", krijgt hij alles weer terug. Even later wordt het geld toch door Hood weer afgenomen. De vertel ster valt de beide mannen steeds in de rede door te zeggen hoe zij moeten spelen. Zij binden haar daarom aan een boom vast. Inmid dels verschijnt ook mevrouw Teil met pijl en boog. De vertelster krijgt een appel op het hoofd die er af moet worden geschoten. Robin Hood (Peter van Middelaar) en de rijke man (André Steenbeek) vin den dat mevrouw Teil (Gonnie Steenbeek) op moet schieten. Uit eindelijk schiet zij haar pijl af maar zij mist de appel. Wel heeft zij Roodkapje (Ina Torsius) geraakt. De pijl is dwars door haar lichaam gegaan. De toneelstukken werden afge wisseld met een dans van José van Dijk, Gitte Vos, Rina de Vette, Her der en Bea Berg. Daarna werd een lied gezongen door een dame (Mirjam Voorburg-Roest) die heel verliefd is op haan vriend. Haar verliefdheid brengt zij op alle toon aarden naar voren maar hij heeft een gebrek. Hij stinkt uit zijn mond. Dit is voor haar niet zo leuk, maar zeker ook met goed voor het mi lieu. Zij raad hem dan ook aan om een catalisator op zijn mond te plaatsen, waardoor zowel het mi lieu als de ozonlaag beschermd zullen worden. Dtiar zij bij de vriend geen resultaat heeft, raakt de verliefdheid over. De presentatrice kondigde daar De ruzie lijkt te zijn bijgelegd als het echtpaar zich over de huilende baby ontfermt. gingen op handtekeningenjacht, om later aan hun ouders te vragen: „Wie was die meneer van wie ik de handtekening kreeg Het pu iUSDEN - Jongstleden zaterdagavond bracht de oudste jon- Q lenwerker van Nederland een bezoek aan het jongerencen- im De Geut. De charismatische bejaarde weldoener uit dn je voelde er zich duidelijk thuis. De in stijl geklede mede- rri erkers hadden er werkelijk alles aan gedaan om deze 'Spa- Night' te doen slagen. De muziek van Fruta Bomba paste fect in het exotisch zuidelijke decor. Na een glaasje zelfge- lakte sangria kon men zich nog nauwelijks voorstellen dat 0 1 buiten in Leusden gewoon steenkoud was. Door Jim ten Boske dere bezoeker werd verwel- >md met een speculaaspop. De er zuidelijk getinte discomuziek ïed al vermoeden dat de sfeer n deze avond toch wat afweek opzichte van het gebruikelijke Smterklaasgebeuren. Het zand over de vloer van de zaal ver hoogde de strandsfeer aanzienlijk en de conga's op de bühne zagen er veelbelovend uit. Om half elf betrad Fruta Bomba de bühne. Bij het eerste nummer viel vooral op, dat het totaal volume van de vier muzikanten een verademing was na de disco-avond. De jonge disc- jockey had blijkbaar een hekel aan stilte. Zowel bij de eerste als bij- de tweede set, als de groep al geruime tijd klaar staat was hij zo'n beetje de emge in de zaal die dat niet doorhad. De in het Spaans aangekondigde Laün-muziek klonk authenüek. Emge leden van de band zijn dan ook van Zuid- Amerikaanse afkomst. Zeker tij dens de eerste set werd er geluis terd, al moest een groot deel van het publiek duidelijk wennen aan deze klanken. Opmerkingen als „Je kunt zien, dat ze er zelf lol in hebben" en „Je moet er maar van houden" zijn kenmerkend voor de welwillende reacties. Een soort mini-cultuurschok dus. Een in stijl geklede zangeres had deze kloof misschien kunnen overbruggen, ook al omdat de bezoekers over wegend jongens waren. Deze jongens hechten toch al aan hun gewoontes, want ondanks de aantrekkelijke alternatieven bleek bier toch veruit de favoriete drank. De uitwerking daarvan deed zich al een beetje gelden toen Sinterklaas zijn opwachting maakte. Tijdens zijn korte toe spraak bleek de Sint goed op de hoogte van de laatste politieke ontwikkelingen op het gebied van het jongerenwerk. Zijn verwij tende opmerkingen aan het adres van de gemeenteraad in verband met de onlangs besloten kor tingen op de nieuwbouw van het jongerencentrum De Geut kwa men niet echt meer over de in licht rumoerige zaal Dan toch maar weer de disc-jockey. Het was een wat ongebruikelijk tafe reel om de bejaarde Sint met staf en pils in de hand door de zaal te zien dansen. Tijdens de tweede set was het gezellig druk in de Geut. De sfeer op zich sprak de bezoekers kennelijk toch wel aan. al kreeg Fruta Bomba steeds meer de functie van een passend ach tergrondmuziekje. Ook op de so listische bijdragen van de slag werker, percussionist en basgita- nst werd niet meer gereageerd. Dat neemt niet weg dat het muzi kale niveau van deze solo's boven het gemiddelde uitstak. Boven dien, een cha-cha-cha hoor je ook met elke dag op deze commer ciële zenders. En dat is een reden temeer om De Geut aan te moedi gen vooral door te gaan met dit soort stuntavonden LEUSDEN - Uit een kast in het ad ministratiekantoor van huize St-Jo- seph in Achterveld verdween vrij dagmiddag tussen 12.00 uur en 12.45 uur een geldbedrag ter waar de van 1.200,-. Onbekenden na men een kistje mee met 500,- en voor 700,- aan contanten. De kast was niet afgesloten. ACHTERVELD - In de zaal van Bom uit Scherpenzeel. Deelne- café-bar Buitenlust was zaterdag mers waren hobbyisten uit de Be- een Hobbybeurs. De beurs was tuwe en uit de regio. Tijdens de georganiseerd door de familie beurs kon men ook zien hoe de Veel belangstelhng bij de Hobbybeurs in Buitenlust. produkten werden gemaakt. Er was een grote verscheidenheid aan artikelen zoals fineer-werk, inlegwerk met hout, poppen, sier raden en textiel-decoratie. Tevens was er ook een demon stratie Pargamano. Dit is een nieu we techniek voor het vervaardigen van kaarten van perkament. „Het zijn allemaal amateurs, die hier be zig zijn hun produkten laten zien," aldus mevr. Bom. Velen van hen kre gen bij haar onderricht. Zij heeft in Scherpenzeel een winkel in het am- bachtthuis De Bezige Bij. In deze winkel is een grote sortering aan wezig van het materiaal dat nodig is om de hobby te kunnen uitoefenen. Het is de eerste maal dat een der gelijke hobbybeurs in Achterveld werd georganiseerd en gezien de grote belangstelling is dit zeker voor herhaling vatbaar. LEUSDEN - In De Geut werd za terdagavond de jas van B. uit Leus den kapotgesneden. Zij vond het spijkerjack terug aan de kapstok met een opengesneden linker schouder. De jas heeft een waarde van 250,- en is niet meer te repa reren.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 5