Minstens twee spelers gedroegen zich als zakken Vragen aan de juffrouw in de speelgoedwinkel Sint op bezoek bij S VA-jeugd Kleurwedstrijd Octopus Sinterklaas op Bretagne Joop is een engerd gepakt Hockeyclub organiseert Pepernotentournooi Winkeldief Auto opengebrol* krant LEUSDEN - Een 27-jarige Leusd naar werd bij een doe-het-zelf aan de Karweihoek betrapt op plegen van een winkeldiefstal, man had voor 50,- materiaal zich, die hij niet wilde afrekene Pietenpak m sportieve stijl ge maakt. Overal op het veld zag je glanzende en fluwelen baretten al dan met voorzien van veren. Min stens één veer was een halve meter hoog, ongeveer net zo hoog als het Pietje dat er onder zat. De meeste baretten en ook de mijters van de mini-sinterklaasjes bleken stevig genoeg op het hoofd geplakt. Ze bleven zitten ook bij de meeste geraffineerde voorzet. De kinderen werden verdeeld in teams met passende namen als 'de pedro's', 'de schuimpjes', 'de schimmels', 'de speculaasjes' en 'de roe-tjes'. Al spelend bleek dat het niet uit maakt hoe je gekleed bent bij het hockeyen. Ook Zwarte Pieten bleken sportief. Het enige nadeel was dat deze Pieten niet alleen met hun voeten uitliepen. Het sportieve zweet maakten stre pen in het Zwarte Pieten zwart. Wanneer je dan ook nog uit ge woonte je gezicht met je hand af veegt ga je meer op een zebra dan op een Piet lijken. Dan hadden die zakken het beter bekeken. LEUSDEN - Uit een auto, die gep keerd stond op een parkeerpla aan de Dodeweg, is zaterdag sen 13.45 uur en 14.30 uur een weggenomen. Onbekender ft ceerden een raam om de auto b nen te komen. In de tas zaten cl ques, een rijbewijs, een credit© en klein geld. De tas was eigendf van mevrouw F. uit Leusden. neer er nieuwe spelletjes uitko men, de gebruiksaanwijzingen goed lezen en als het even kan het spelletje uitproberen. Volgens Sandra wordt het meest Lego verkocht, maar ook school spelletjes, volgens het verslag van Mathijs en Paul. Schoolspelletjes? Wat zijn dat? Tja, hoe noemde Sandra dat speelgoed ook al weer. Fifi nee Fafa of foofobel of zoiets. Fröbel speelgoed zal ze wel ge zegd hebben. Fröbel was een me neer die heel veel speelgoed be dacht heeft voor kinderen van vier tot zes jaar. Wat tegenwoordig on derbouw heet, heette vroeger kleuterschool en daarvoor Fröbel school. Wie 'fröbelt' is meestal aan het plakken, knippen, vlechten of vouwen met papier. Paul en Mathijs leerde nog meer. Ze vroegen waar om de winkel Intertoys heet. Sand ra vertelde dat dit 'voor heel Ne derland' betekent. Het is de naam van een inkooporganisatie. Een in- kooporganisatie koopt speelgoed I bij de fabrikanten en in het buiten land. Daardoor hoeft de speel goedwinkelier zelf met overal naar toe. De speelgoedwinkel in Leusden heeft ook een olifantje dat overal te zien is. Door dat olifantje kunnen ook kinderen die niet kunnen lezen zien waar welke speelgoedwinkel is. Het olifantje heet Toy-Toy. Ar tiesten en zo zeggen vaak tegen elkaar 'toi-toi' wanneer ze elkaar geluk wensen. Toy-Toy lijkt daar erg veel op. Je zegt het op dezelfde manier. Maar Toy is ook het engel se woord voor speelgoed. Sandra verkoopt niet alleen speelgoed, ze moet ook zorgen dat de goede prijsjes er op staan en dat wat op is op tijd wordt bijbesteld. Ze vindt het leuk werk. Mathijs heeft thuis het interview uitgewerkt op de computer. Alsof het de gewoonste zaak van de we reld is, zegt hij; „Ik gebruikte Word Perfect 4.2 omdat ik met 5.0 nog niet goed kan omgaan. Daarna heb ik het uitgeprint." Dat was ook leuk spelen, op speelgoed dat niet uit de speelgoedwinkel kwam. LEUSDEN - Bretagne is een straat in de Eurowoningen. Ieder jaar komt Sinterklaas bij één van de bewoners. Dit jaar kwam hij al op zaterdagavond. Alle kinderen uit de straat, die nog vol verwachting wachten en zonder enige twijfel zijn over Zijn komst, mochten komen naar nummer 16. Daar stond een piano. Sinterklaas komt graag naar Bretagne, zeker wanneer er in het huis waar hij komt een piano staat. „Dan wordt er tenminste goed gezongen. Met goede begeleiding klinken de bekende liedjes een stuk mooier," volgens Sinterklaas. Dit jaar kwamen er twaalf kinde ren, de oudste was ongeveer zes jaar. Er zijn jaren geweest dat er wel dertig kleine kinderen op de Bretagne woonden die bij Sin terklaas mochten komen. Die kin deren zijn nu allemaal te oud voor dit speciale feest. Sinterklaas bleek veel meer van de kinderen te we ten dan hij vaak op school of tijdens de intocht laat merken. Hij wist niet alleen waar iedereen woonde maar ook de namen van de broers en zussen, van de juffen of meesters, ja zelfs van de klasgenootjes. Hij wist ook alles van wat er het afgelopen jaar gebeurd was. Hij waarschuw de de kinderen bijvoorbeeld dat met pijltjes schieten wel leuk was maar dat ze wel op moesten pas sen. De kinderen moesten er voor taan beter voor zorgen dat het speelplein netjes bleef. Overal die afgeschoten pijltjes en natte pa piertjes was, volgens Sinterklaas, geen gezicht. Voor alle kinderen had Sinterklaas een echt cadeau meegenomen. De drie meegeko men Pieten hadden natuurlijk snoepgoed bij zich. Nadat Sin terklaas vertrokken was bleven de kinderen met hun ouders nog een tijd lang gezellig napraten. Lekker als buren en buurkinderen onder elkaar. Niet iedereen was op tijd gekomen. Gerard was zoals ieder jaar te laat. Hij kwam toen Sin terklaas al weg was. Hij moest ge troost worden met een speciaal drankje dat ter ere van de verjaar dag van die aardige man uit Spanje geschonken werd. LEUSDEN - Eindelijk eens geen schattig hondje, snoezig poesje, doddig marmotje of snoeperig ca- viaatje. Eindelijk een eng dier. Tijs (10) is dol op zijn engerd. De en gerd heet Joop. Joop is een reus achtige zwarte spin met grote hari ge bibberpoten. Hij zit heel stil maar raak je hem even aan dan griezelt hij naar alle kanten. Het is een Taiwaneese spin met een lijf van zeker vijf centimeter lang en poten van meer dan tien centime ter. Tijs heeft lang naar een spin als Joop uitgekeken. Eerst mocht hij hem niet hebben. Zijn moeder wil de geen dieren meer in huis want bij Tijs thuis zijn al kippen, katten, vissen, een konijn en een hond. En zeker geen spin. Ze heeft wat tegen spinnen. Terwijl spinnen toch van die nuttige en rustige beestjes zijn. Tijs kreeg hem van zijn vader toen die op een avond laat thuis kwam. Z'n vader gaf hem onvenvaf4 toen Tijs al in bed lag. Tijs gilde het uit.....van blijscl De spin kreeg de naam Joop. heet Tijs z'n opa en die is ook dig. Samen spelen ze wannen maar kunnen. Tijs draagt Joop zijn hoofd, laat hem in zijn mop op of onder zijn trui zitten, sck melt hem hangend aan zijn spie j draad in het rond (liefst boven moeders hoofd) en krijgt voori er visite is, onverwachts zin op} te laten zien. Joop woont in Tip brillekoker dus hij is altijd buurt. Hij ging zelfs mee school. Joop was een groot sue, Jj"( De kinderen in de klas gilden a Gerard Joling persoonlijk bin. kwam wandelen. De verzorging van Joop is eenvoudig. Af en toe in bad, rr, heeft hij niet nodig. Joop eet p ro Dit soort spinnen eet niets, maakspinnen kunnen namehjk lemaal niet eten. lit ben. Volgens Yourt was het z€ 'maat miljoen'. In die schoenen J dekte Richard een aardige v< raad snoepgoed. Juf Silvia zich nog even van haar meest 1 berige kant zien maar door i boe-geroep wisten de kinde haar tot uitdelen over te halen Robbin, maakte daar een ged bij; „Op school was er vandaag, echte schoenenplaag. Het leek van een reus. Ik heb het gei heus! Ze waren door Piet gevul* dat werd door de kinderen cv smuld." Sommige kinderen «k gen zich echt af of de Piet die D komen zulke grote voeten zou 1 ben en of hij deze schoenen n zou missen. Met het snoepgoed g iedereen snel in de maag. Wan er een; „Lekker die traktatie. slecht voor je tanden maar dat g niet want ik hen mijn tanden I F lekker niet gepoetst." Op dinsdag 5 december zou o: betreffende Piet naar de Klimi o ker komen. Alle leerlingen kei J naar hem uit. Benieuwd als ze la ren hoe hij zou komen. In zijn ai sa rij-kunsten hadden zij niet zo v ei vertrouwen. Piet bleef een bi r< kenmaker. Maar op de een of ïit dere manier had deze Piet ff steeds weer voor elkaar gekre i om op tijd te komen. Maar hoe, cis verwachtingen liepen uiteen la met een raket, via een trein tot< woon lopend. Ze hadden het a li maal mis. Tot hun grote verbal it reed op dinsdagmorgen een es ja me vrachtauto voor de sch le Achter het stuur van die vrachtê zat memand minder dan 1 terklaas zelf. Niemand heeft geweten dat hij daarvoor het no zakelijke rijbewijs had. Achte; de enorme vrachtauto stond op laadbak een auto. De auto zag niet best uit. Alsof hij van de sic kwam en daar in ieder geval n toe moest. In die gekreukte auto de Piet over wie de hele school afgelopen week gehoord had. S terklaas had hem moeten opha om nog op tijd op de Klimrakke.' kummen komen. Sinterklaas he het druk gehad, gisteren. Hij is iedere school geweest. Maar r overal kwam hij op zo'n bijzond! manier als op de Klimraki school. Vandaar dat zijn komst d in de krant moest. LEUSDEN - Minstens twee zakken liepen er rond op het hoc keyveld, vorige week tijdens het tournooi. Ze droegen pakjes op hun rug. Verder waren er taai-taai poppen, schuimpjes, minstens een sinterklaas, een leger pieten en gelukkig ook een jongen met op zijn T-shirt: „Ik ben gewoon Tom." Alle spelers in de jeugdafdelingen van de Hockey Club Leusden tussen de 6 en 9 jaar, mochten verkleed komen. Ze speelden verkleed en wel heel serieus een aantal partijen. Sinterklaas kwam zelf kijken. Ongeveer 90 kinderen waren verkleed naar het Pepernoten- toernooi gekomen. Inplaats van 'druk een punt' riepen ze die middag 'druk een pepernoot'. De hockeysticks leken precies op dat niet helemaal de bedoeling een verkleinde uitgave van Sin- scheen te wezen. De meeste kinde- terklaas zijn staf. Sommige kinde- ren zagen er prachtig uit. Menig ren hielden hem af en toe ook pre- oma, vader of moeder had voor cies als Sinterklaas vast, alhoewel deze gelegenheid een speciaal LEUSDEN - Omdat het van school moest, gingen Paul en Ma thijs vragen stellen aan een mevrouw die in een speelgoedwin kel werkt. Ze moesten aan iemand wat vragen en een mevrouw die werkt waar zij het liefste komen, leek hun wel interessant. Paul en Mathijs 'hebben allebei wat' met de plaatselijke speel goedwinkel. Paul z'n tante werkt er en Mathijs zijn oom is een broer van de eigenaar. Wie dat weet begrijpt waarom ze juist deze winkel uitzochten om hun vragen te stellen. Ze stelden hun vragen aan Sandra Beyer. In hun verslag noemen ze Sandra, Sonja. daarmee maken ze een van de ergste fouten die een interviewer kan maken; ze schre ven de naam verkeerd. Op het mo ment dat Paul en Mathijs kwamen was het vreselijk druk in de winkel. Ze moesten wel een uur wachten totdat Sandra tijd had om een paar vragen te beantwoorden. Paul en Mathijs zouden het prachtig vinden om in een speelgoedwinkel te werken. Misschien zouden ze meer spelen dan verkopen. Toch vroe gen ze Sandra waarom iemand in een speelgoedwinkel wil werken. Sandra vertelde dat ze in deze win kel met grote en kleine mensen te maken had en dat vindt ze leuk. Ze heeft er speciaal een cursus voor gevolgd om juist dat te kunnen le ren. Die cursus was met verplicht. Iedereen kan in een speelgoed winkel gaan werken. Alleen de baas heeft diploma's nodig. Zelf vindt Sandra de spelletjes in de winkel het leukst. Ze kent alle spelletjes en weet precies hoe ze moeten. Daarvoor moet ze wan- ACHTERVELD - Afgelopen zaterdag stroomden even na enen een groot aantal kinderen de kantine op het Kerstens-Sportpark binnen. Vol verwachting en met kloppende hartjes wachtten wij op de komst van Sinterklaas. Nadat zij uit volle borst een aantal liedjes hadden gezonden verscheen de Goedheiligman in gezelschap van twee knechten. Na een welkomswoord van de jeugdvoorzitter Hans van der Goes was het de eerste taak van de Sint om een keuze te maken uit de prachtige tekeningen die door de kinderen waren gemaakt. Deze sierden nu de kantine. Drie van deze tekeningen werden be kroond met een prijs. De win naars, Jan-Willem van Houten, El- lie Hak en Jeroen Lunter, mochten een mooie prijs uitzoeken. Na deze zware taak nep de Sint de leiders van F2 bij zich met hun pu pillen. Van ieder kind wist Sint Ni- colaas een anecdote, bijvoor beeld dat Ellie Hak 's ochtends was geslaagd voor haar zwemdi ploma. Emge verwarring ontstond voor Sinterklaas, toen bleek dat Erik Hak uit F1 dit seizoen al 19 doelpunten gemaakt had. Sint meende zeker te weken dat Enk Hak nog slechts drie doelpunten voor zijn rekening had genomen De goede man werd uit de droom geholpen: dat was de grote Erik, speler van het eerste elftal van SVA De Sint gaf daarna het advies aan de grote Enk om de kunst maar eens van de kleine Enk af te gaan kijken De Sint was van iedere belevenis van de jonge spelers op de hoogte, zoals de armbreuk van Rikkert van Middelaar en het uit glijden van Menno Fousert, die daardoor zijn gezicht had bescha digd. STRAF Nadat de kleinsten goed bedeeld een spoedcursus autorijden, die met zonder brokken verliep, haal de hij zijn rijbewijs. Met behulp van een oude auto die Sinterklaas nog in een stal had staan leken alle problemen overwonnen. Niet dat alle pakjes zonder problemen wer den bezorgd. Piet bleef onhandig en roekeloos. Maar door de snel heid van de auto's kwam alles op tijd en op de goede plek. Dit verhaal kregen de kinderen bij stukjes en beetjes te horen. De kinderen uit de groepen 1 tot en met 5 hebben allerlei werkstukken gemaakt, zoals steppen en fietsen. Daarmee is de grote hal versierd. In die grote hal stonden op donder dag 30 november twee enorme roze schoenen. Suzanne vroeg direkt aan haar meester Rob of hij zijn schoenen daar had neergezet. Rob vond de kleur wel leuk maar zei een andere maat te hebben. Piet bleek zijn schoen gezet te heb LEUSDEN - In het zwembad Octopus zijn dinsdagmiddag de winnaars van de kleurwedstrijd bekend gemaakt. Bij het zwembad en in de speelgoedwinkel werden 522 ingekleurde tekeningen ingeleverd. 83 kinderen tussen de 0 en 4 jaar kleur den een plaat van het zwembad in, 308 kinderen tussen de 5 en 8 jaar en 131 kinderen tussen de 9 en 15 jaar. De kleurplaten werden bekeken door een 'vakkundige' jury bestaande uit de tekenaar van de kleurplaat Joost van den Bergh, de direkteur van het zwembad Frans van Konijnenburg en speelgoedwin kelier Herman Kohlmann. Ze zeiden alle drie dat het verschrik kelijk moeilijk was om de allermooisten te vinden. Alle kleur platen hangen bij het zwembad en de kassa. De eerste pnjs bestond uit een ver jaardagsfeestje in het zwembad voor zes personen, inclusief patat, limonade en een ijsje. Een prijs om te bewaren tot je verjaardag of om ook eens 'half-jang' met vijf vrien den te vieren. De tweede prijs uit twee vrijkaartjes voor het zwem bad met patat, ijs en limonade. Wie een derde prijs won kreeg een vrij- kaartje voor het zwembad, met een portie patat, een ijsje en een glas limonade. Het was de eerste keer dat het zwembad, samen met de speelgoedwinkel, een kleurwed strijd ter gelegenheid van Sin terklaas organiseerde. Sinterklaas reikte de pnjzen zelf uit. Hij had het, net als de door hem meegebrachte Pieten, erg warm. Jammer genoeg hadden zij hun zwembroek niet bij zich. De winnaars zijn in de eerste categorie zijn: Miranda Schuurman, Anneke Leijssenaar en Esther de Jong. In de tweede categorie voor kinderen tussen de vijf en acht j'aar; Jelte Vrijhoef, Jan Hendriks en Jan- tine ter Maaten. In de categorie voor kinderen tussen de 9 en 15 jaar, Martijn van de Berg, Job Vrij hoef (die kan dus met zijn broertje) en Karin Wolfand. Dinsdag kregen de winnaars van de kleurwedstrijd, die in de Sinterklaasbijlage van 15 november stond, hun prijs uit gereikt. Dat gebeurde in de win kel van Intertoys in de Hamers hof. De winnaars zijn: Jessica Bijlenga (2 jaar) Carolijn Koudenberg (3 jaar) Sanna Hendrikse (4jaar) Ruth Wester (5 jaar) Benice van de Bedem (6 jaar) Gregory Lans (7 jaar) Astrid van Dijk (8 jaar) Rianna Vnjhoef (9 jaar) Annelies Weijers (10 jaar) Rosalinda Voskuilen (11 jaar) Mirja Vis (12 jaar) De winnaars kregen een kleurpak- ket dat bestond uit een kleurboek en viltstiften. Brokkenpiet bleek op weg naar De Khmrakker tegen een ezel te zijn aangereden. Heel de auto was in de kreukels. Sint was niet blij. De auto werd weer weggebracht dooreen vrachtauto. De eigenaar van de garage beloofde dat de schade dezelfde avond gerepareerd zou zijn. waren door de Pieten, declameer den F1 en F2 gezamenlijk een mooi zelfgemaakt Sinterklaasge dicht. De leiders van de elftallen die niets ingestudeerd hadden, kregen straf Theo Tessels en An- dré Voorburg, leiders van El, moesten daarom ook een lied zin- aen voor de Goedheiligman. LEUSDEN - Op iedere basisschool werd de afgelopen week aan Sinterklaas gedacht. Op de basisschool de Klimrakker waren ze er de hele week mee bezig. De kinderen volgden iedere dag de avonturen van een zekere Zwarte Piet. Deze Piet had geen zin meer om te lopen en te rennen. Hij moet zijn werk gewoon doen van Sinterklaas. Piet wil ook wel de palges wegbrengen maar dan wel zonder dat zijn voeten moe worden. Het is een slimme Piet. Hij wist iedere dag een nieuwe oplossing te verzin nen. Het bleek echter ook een onhandige Piet. Want iedere dag opnieuw maakte hij met zijn nieuwe voertuig brokken. Nadat elk team aan de beurt was geweest, werd er bingo ge speeld, waarmee prachtige pnj zen te winnen waren. Als iemand zijn kaart vol had, mocht hij geen 'bingo!' roepen maar moest er heel toepasselijk 'Sinterkaas Ka poentje' geroepen worden. De al lerkleinsten werden geholpen door de leiders. Ook voor de leiders had de Sint iets verzonnen: een kwis om te strijden voor de titel 'Beste Achter- veldse Leider" De mannen kre gen de raarste opdrachten. Zo moesten ze proberen zoveel mo gelijk spekkies in hun mond te proppen. Aan het eind bleken Enk Hak en Martin van de Bnrtk de besten te zijn. De Zwarte Piet probeerde de pak ken rond te brengen met een step. Hij zag kans om met de step over de kop te slaan. Sint verbood Piet om over de daken met een step te rijden. De volgende dag ontdekt Piet een driewieler. Zijn pogingen om een driewieler uit het grote prakhuis van Sinterklaas te 'lenen' mislukken. Met behulp van werkte keningen uit een van de boeken van zijn baas wist hij zelf een drie wieler te maken. Het resultaat is prachtig, maar zoals te verwachten krijgt hij bij het rondbrengen van de pakjes al snel een lekke band. Een meneer op een brommer was zo aardig hem op sleeptouw te ne men. Daardoor brengt Piet niet al leen de pakjes op tijd weg, hij heeft ook een sneller vervoermiddel ont dekt. Met behulp van zijn spaar geld werd een motortje aange schaft voor de driewieler. Piet krijgt de smaak van snelheid te pakken, gaat crossen en kunstjes doen en komt m het ziekenhuis te recht. In het ziekenhuis had Piet tijd genoeg om na te denken. Hij be sloot autorijlessen te nemen. Na

Leusder Krant | 1989 | | pagina 6