I leusder krant Volleybal Voetbal Korfbal Handba 1989 gelardeerd met tal van sportieve hoogtepunten DONDERDAG 4 JANUARI 1990 terugblik Een sportjaar in beeld ij.. De terugkeer van een oude bekende in de handbalwereld: Joop Douma keerde terug bij LHV, na een seizoen afw Als trainer van de heren Smink daarin hjkt te slagen, gaf de man onlangs aan zijn functie aan het eind van het lopende seizoen te zullen neerleggen. In het veld ging het de korfballers in het seizoen '88- '89 niet echt lekker af. Met moeite wisten de Leusdenaren hun plaatsen in de eerste klas veld en zaal) veihg te stellen. Achterveld-trainer Cor Hoogland maakte kort voor het eind van het jaar bekend bij SVA te zullen vertrekken. Hoogland slaagde er niet in Achterveld m de eerste klasse van het zondagafdelingsvoetbal te houden. Aan het eind van het seizoen '88-'89 degradeerde SVA naar de tweede klasse. Groot feest in Leusden, toen de zondagafdeling van Roda '46 in april de kampioènsvlag kon hijsen. Roda haalde met overmacht de titel binnen op vreemde bodem toen Sterren wijk in Utrecht met grote cijfers werd verslagen. De titel betekende een passend afscheid voor trainer Ruud Maas, die al vroeg m het seizoen, toen het nog niet zo lekker hep, zijn congé kreeg. Maas ging daarna bij KNVB-vierde klasser Eemdijk aan de slag. Een tweemanschap kwam dit seizoen aan de leiding bij de vrouwenafdelmg van vopUeybalverenigingLEOS. Evert van Garderen en Gerrit Harmsen volgden Ad van Woensel op. Van Woensel kreeg in het tweetal een waardige opvolger. Nadat de Leusdense volleyballers zich in het eerste seizoen pas op de slotdag van de competitie veilig wisten in de tweede divisie, draait de ploeg dit jaar in de top van die klasse mee. Tijdens het LEOS-jeugdtoernooi in mei van het afgelopen jaar, kwam de Leusdense volleybalvereniging voor de Lefhebber met een aardige verrassmg. Het Nederlands damesteam speelde in Leusden een oefenwedstrijd tegen de DDR. Opvallend in de selectie van bondscoach Pang was de verkiezing van de Leusdense Lisette van de Ven (staand rechts met nummer 4). De heren volleyballers hadden voor de derde keer in successie aan een tweede plaats in de competitie voldoende om promotie af te dwingen. Via promotiewedstrijden bereikten de Leusdenaren voor het eerst de promotieklasse, de hoogste afdelingsklasse. Nico Romeyn, een seizoen eerder nog een belangrijke steunpilaar van het eerste elftal, neemt in het seizoen '88- '89 het roer bij de zaterdagselectie van Roda '46 over van Steven van Meerveld. Romeyn voerde een verjonging door, waardoor de ploeg tot nu toe in de staart van de middenmoot meespeelt in de hoofdklasse. In 1989 werd in Leusden het vrouwenvoetbal nieuw leven ingeblazen. Roda ging de nieuwe competitie van start met een veredeld meisjesteam. Inmiddels kon voor de tweede helft van de competitie al een tweede vrouwenteam worden ingeschreven. Feest ook in de handbalwereld toen het vrouwenteam van LHV in juni een groots seizoen afsloot met winst in het afdelingsbekertoernooi. In Amersfoort werd m de fmale afgerekend met SHVU, dat ook in de veldcompetitie de grootste concurrent bleek. Rob Vooys was de nieuwkomer bij de herenvolleyballers. Vooys mocht de draad oppakken, waar voorganger Bert van Doorn hem had laten vallen: in de promotieklasse. Opschudding in de korfbalwereld, toen het zittende bestuur tijdens de ledenvergadering werd weggestuurd. Fred Ferrageau, die tot dan toe de seniorenselectie trainde, nam d< voorzittershamer over van Ad Knook. Twee kampioenschappen en een beker: Dat was de balans van een handbalseizoen bij de dames van LHV. Voor het eerst in de historie van de vereniging promoveerden de vrouwen zowel op het veld als m de zaal naar de eerste klasse. De promotie kwam tot stand na een seizoen waann geen wedstrijd werd verloren.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 10