Sport in cijfers Vrijwillige knotters Positie Antilopen penibel ia nieuwe nederlaag: 12-13 -Weinig verrassingen schaakcompetitie Bijeenkomst ABTB over milieu [orfballers in eigen huis opnieuw onderuit Vergadering EHBO Computercursus Moespot Kerstboom verbranding Cor Smink weg bij Roda (zo) Ruit vernield Inbraak S KIJKKRANT DONDERDAG 4 JANUARI 1990 plaatselijk nieuws vervangen door Jeanette Jekel. Door de wissel kreeg de thuisclub iets meer vat op de tegenpartij. Paul Hendriks en Jan Costa hadden niet juiste scherpte om hun af standsschoten te doen slagen. De bezoekers scoorde desondanks 10-13. Maar in dezelfde minuut scoorde Den Heijer tegen. De laat ste acht minuten waren weer voor Antilopen. Op de tribune zat een klein blaasorkest, dat zich in de laatste minuten begon te roeren.De klan ken leken met name de thuisploeg te inspireren. Het publiek ging, op gezweept door de muziek, luid ruchtig achter de thuisclub staan. Voor aanvoerder Costa bleek het een goede ruggesteun, want hij Joyce Osnabrugge...rentree. gooide bijna direct van afstand de bal door de korf: 12-13. Marfügels deed verwoede po gingen de wedstrijd uit te spelen door het spel te vertragen. In de laatste minuten wisten Den Heijer en Versteeg de bal een aantal ma len goed te onderscheppen. Ver- woert deed goed werk onder de korf en kon daardoor de bal vaak in de ploeg houden. De afstands schoten van Osnabrugge en Costa misten echter hun doeL JAMMERLIJK De mooiste kans was voor Esther Versteeg, m de slotfase van de wedstrijd. Zij kreeg de bal vrij on der korf aangespeeld na een foute pass in het verdedigingsvak van de Friese club. Zij miste echter jam merlijk. Daardoor ging de club uit Grouw met de twee punten naar huis en bleef Antilopen opnieuw met lege handen zitten. Halverwege de competitie staan de Leusdenaren met vijf punten op een zevende plaats en staat alleen Tietjerk met nog geen enkel punt onder hen. Aan de kop is nog van alles moge lijk. Bovenaan staan Marfügels en De Hoeve met tien punten. Vlak daarachter staat Sparta met negen punten. Daar kan zich aanstaande zaterdag ROG of Ritola, afhankelijk van het resultaat van hun onderlin ge inhaalwedstrijd, die voor dit weekeinde geprogrammeerd staat. Antilopen speelt op 13 januan weer als ROG in Groningen zal worden bezocht. Dan staat ook de topper De Hoeve tegen Marfügels op het programma De doelpuntenmakers voor Antilopen: Jan Costa (3x), Esther Versteeg (2x), Frans ter Maten (3x), Joyce Osnabrugge (lx), Paul i Hendriks (lx), Evelien van Rooij- en (lx) en Jack den Heijer (lx), j Opstelling Antilopen: Jan Cos ta, Joyce Osnabrugge, Martijn Verwoert en Esther Versteeg Paul Hendriks, Evelien van Rooijen, Frans ter Maten (40. Jack den Heijer) en Margret Ver steeg (50. Jeanet Jekel). ZAALKORFBAL Uitslagen eerste klasse A Antilopen - Marfügels 13-12 Tietjerk - Sparta 15-19 De Hoeve - De Meeuwen 14-10 Stand eerste klasse A 1. Marfügels 7-10(90-72) 2. De Hoeve 7-10(90-90) 3. Spana Nijkerk 7-9 (112-95) 4. Ritola 6-7(80-76) 5. ROG 6-7(73-72) 6. De Meeuwen 7-6 (87-94) 7. Antilopen 7-5 (89-82) 8. Tietjerk 7-0(76-115) Programma eerste klasse A (zaterdag 6 januari) ROG - Ritola VOLLEYBAL Programma promotieklasse (man nen) vrijdag 5 januari Harderwijk 2 - Sydec/Vif 2 Harderwijk 3 - Sydec/Vif Renswouw - NVC Zaterdag 6 januari Hnavs - Unicorn"- Leos - Huizen 2 Spirit - Vollkei Programma tweede divisie D (vrou wen) zaterdag 6 januari Leos - Ge mini/K Brother/Martinus 3 - Phoenix Delta Lloyd/AMVJ 2 - Molenwiek/C Varel/CVV - Allides Radius - Dinto Madjoe - Riva/VSC ZAALHANDBAL Programma eerste klasse (vrouwen) zondag 7 januari LHV - BHC DWSM - Amersfoort ASV - UDSV 2 HVN/Atüla - HMS/Achilles 2 Programma derde klasse C (mannen) zondag 7 januari UDSV 5 - HVBS Nijenrodes 2 - Limvio 2 Fortissimo - UHV/DSO 4 LHV - AAV 3 LEUSDEN - Aan het eind van het seizoen zal Cor Smink stoppen met het trainen van de selectie van de zondagafdeling van Roda'46. Smink had een contract voor een jaar en was door het bestuur van de Leu- dense club gevraagd om het sei zoen '90/"91 als trainer te blijven. Hij heeft vanwege drukke werkzaam heden 'nee' tegen het aanbod moeten zeggen. Vorig jaar oktober is hij een café begonnen in Hoogland. Daarnaast is hij werkzaam als onderwijzer op een basisschool in Loosdrecht. Door deze twee banen heeft hij zijn derde hobby, het trainerschap, ge dag moeten zeggen. Roda is naarstig op zoek naar een vervanger. Smink lijkt m zijn opzet te slagen om Roda te handhaven in de hoofd klasse. Het staat op een comforta bele vierde plaats met nog acht wedstrijden te gaan. Verder is Roda nog verwikkeld m de KNVB- bekerstrijd. Zondag 21 januari treedt het aan tegen Zuiderzeevo gels op het eigen sportpark. TWEEDE MEISJESTEAM Ander Roda-nieuws is de indeling van een tweede damesteam, die in dezelfde competitie als het eerste team zal gaan spelen. Net als het eerste bestaat ook het tweede team uit zeer jeudige spelers. Zondag 21 januari zullen de 'meisjes' hun eerste officiële competitiewedstrijd spelen. Om 11.30 uur zal worden aangetreden tegen SC Nederhorst op het Buirungsportpark. (advertentie) LEUSDEN - Antilopen heeft de jaren tachtig afgesloten met n nederlaag tegen lijstaanvoerder Marfügels: 12-13. De lusdenaren waren in de wedstrijd zeker niet kansloos, maar iven op beslissende momenten niet thuis. De thuisploeg vam snel en fanatiek uit de startblokken en verkreeg snel een D voorsprong. Dit leidde niet tot de noodzakelijke rust in het iel van de thuisclub. Het team van trainer Wim de Bruin bleef irveus spelen en leed te vaak onnodig balverlies. Bovendien was routinier Frans r Maten vooral uit op eigen suc- >s. Hij scoorde weliswaar drie ?elpunten, maar hij schoot vaak te tel van afstand. Hij deed dat bij >orkeur als er geen medespeler !tder de korf stond. Hetgeen tot alverlies moest leiden. Na rust erd hij dan ook terecht vervan en door Jack den Heijer. Marfügels sloeg vlak na rust toe uststand 9-9) en kwam voor het erst in de wedstrijd op voor- prong. Zij liepen daarna snel uit aar 9-12 en gaven die voorsprong iet meer uit handen. De laaste tien imuten kwam Antilopen te kort m alsnog een gelijkspel uit het uur te slepen. Het had teveel kan en nodig. Esther Versteeg kreeg e beste kans, maar miste tot grote sleurstelling van het publiek een pen kans. De Leusdenaren maakten er de erste helft een leuke wedstrijd an. Zij speelden zeer fanatiek en aven hun tegenstander, Marfü- els, in de beginfase geen enkele Jack den Heyer...ingevallen... kans. De Friezen stonden al na vijf minuten met 3-0 achter via drie af standsschoten. De tegenstander raakte echter niet m paniek en ble ven hun eigen spel spelen. De Frie zen wachtten rustig op de kansen die zouden komen. Zij hadden te vens gezien dat Antilopen in die beginfase een nerveuze indruk maakte. Tussen de dne doelpunten door werden al een paar slordige fouten gemaakt. De Leusdense ploeg wilde, zoals zo vaak, te snel afstand nemen en speelde daar door soms onnauwkeurig. On danks het slodige spel liep Antilo pen langzaam uit naar 6-2. WAKKER Vooral door toedoen van Joyce Osnabrugge, die na een lange af wezigheid weer eens meedeed. Zij verving de geblesseerde Nancy Laheij en vormde een inspiratie bron voor haar medespelers. Niet alleen door hard te werken, maar ook door voortdurend te praten en de andere spelers wakker te hou den. 6-2 was na een kwartier spe len. De voorsprong had toen al groter kunnen zijn, maar Frans ter Maten miste een strafworp. Verder schoot hij vele malen van afstand, terwijl er geen medespeler onder de korf aanwezig was, om de bal eventueel af te vangen. Via een strafworp kwam de ploeg uit Grouw terug. Die straf worp werd door de scheidsrechter zeer snel gegeven. Later bleek dat hij ze bij beide partijen zeer mak kelijk gaf. Alleen maakte Marfü gels er wat beter gebruik van. Zij maakten ook de doelpunten, maar waren ook wat slimmer in het uit lokken daarvan. Tot aan de rust kon de thuisclub goed bijblijven: 9-9. De manier waarop de Friezen aan hun doel punten kwamen, was echter wat al te gemakkelijk. Martijn Verwoert en Jan Costa werden een aantal malen via simpele schijnbewegin gen weggespeeld. BOERENKAPEL De tweede helft was van een ma ger gehalte. In de beginfase maak te Marfügels het beste gebruik van malaise. Het liep weg naar 9-12, terwijl Antilopen grossierde in foute passes en mislukte afstands schoten. Trainer Wim de Bruin wis selde na vijf minuten spelen Ter Maten voor Jack den Heijer, die meer voor de ploeg speelde en een solidere indruk maakte dan zijn voorganger. In de zevende minuut maakte Esther Versteeg er 10-12 van. Tien minuten later miste ook de Friese club een strafworp. Bij Antilopen lukt vrijwel niets meer. De Bruin besloot de ongeluk kig spelende Margret Versteeg te ACHTERVELD - Dinsdag 9 ja nuari zal door de plaatselijke EHBO-afdeling de ledenvergade ring worden gehouden. De aan vang is om 20.00 uur m 'Ons Ge bouw'. De agenda heeft 11 punten, waar onder bestuursverkiezingen. Af tredend zijn Lenie Kleinveld-Sij- mons en Willem Hilverts. Beiden zijn niet meer herkiesbaar. Het be stuur draagt als kandidaat voor een bestuursfunctie voor Greet Burgers-van Dijk. Het is helaas niet gelukt een kandidaat te vinden voor het voorzitterschap zodat na het aftreden van Hilverts deze plaats vakant is. Namen van kandidaten kunnen tot voor de aanvang van de vergade ring schriftelijk worden ingediend met ondertekening door 10 leden. ACHTERVELD - Bij voldoende deelname zal de Stichting De Moespot een avondcursus basis kennis computerkunde organise ren. De cursus zal worden bege leid door een deskundige op dat gebied en is bedoeld voor ieder een die enige basis kennis wil op doen over computers Tijdens de cursus zullen de deel nemers leren omgaan met een personal computer met het MS- /DOS systeem. De cursus zal aanvangen op dins dag 6 februari en is op 10 avonden van 20.00 - 22.00 uur. De kosten bedragen 55, - per persoon, inclusief het lespakket. Degenen die belangstelling heb ben om aan deze cursus deel te nemen kunnen contact opnemen met de Moespot, tel. 03425-2152. LEUSDEN - Op de Wederik werd de voorruit van een vrachtwagen vernield. De heer B. die hem daar geparkeerd had, deed maandag aangifte hiervan. Met een scherp voorwerp waren cirkelvormige krassen gemaakt. LEUSDEN - Op de Waterjuffer werd maandag tussen 15.30 uur en 20.00 uur ingebrokem in de woning van de familie V. het slot van de voordeur werd daarbij geforceerd. De gehele woning werd doorzocht. De familie miste een aantal che ques en een onbekend geldbe drag. 3. Buurlage 1504 (51) JEUGD De laatste maanden is het aantal jeugdleden, dat trouw de weke lijkse interne competitie-avond bezoekt, opgelopen tot 50. Na 13 ronden van de le competitie-helft (met nog enkele ronden te gaan) luidt de top-10: 1. B. Kampes(b) 1620 2.A. Boersenb 1586 3. D. Meylof c 1539 4. P. Beukelmana 1538 5. V. v.d. Bilt c 1536 6. J. Schëffer d 1533 7. G. Zijlstra a 1517 8. L. de Heer b 1498 9.D. Boersend 1498 10. P. Frankevoort a 1495 Zoals ieder jaar is de maand ja nuari weer een drukke maand: in de bondscompetitie belangrijke wedstrijden (met name van het nog kansrijke D2-team tegen En Passant 2) en daarnaast op 13 en 20 januari de eerste ronden van de SGS-kampioenschappen, waar 8 van de jeugdspelers zich weer gaan meten met de top van de bond. Bovendien zullen enkelen van de spelers nog met hun school moe ten aantreden op 17 januari in de regionale voorwedstrijden voor plaatsing in de SGS-eindronden. (De Heerd en 't Startblok). Barneveld63 Leusden 4 Ede 52 Geldermalsen4 Buren 4 Woudenberg 4 Scherpenzeel 4 Renswoude 4 Maarn 4 Nijkerk 4 Centrale redaktie BDU-TV t 03420-94290 Lokale redaktie zie de colofon van de krant Advertenties: voor alle informatie. 03420-94255 Het afval werd ter plaatse verbrand. m Advertentie-rubrieken: Kabeltjes (vraag en aanbod, alleen voor particulieren), eerste 2 regels 6.- elke i™ regel meer 6.- (tegen kontante betaling Felicitatie-rubriek zonder foto, hetzelfde tarief als de Kabeltjes (tegen kontante betaling). -«Cxi». Felicitatie-rubriek MET foto 25,- (korte tekst met kleurenfoto tegen kontante betaling). Info: 03420-94255. ACHTERVELD - De ABTB-afde- lingen Hamersveld en Achterveld organiseren voor maandag 8 ja nuari een discussieavond in Ons Gebouw te Achterveld. De aan vang is 19.45 uur. De leden van de beide afdelingen zijn met hun echtgenotes van harte welkom. De discussieavond staat in het te ken van het milieu. Er zullen vi deofilms worden vertoond. Het is de bedoeling om praktische voor beelden vanuit de praktijk op ge bied van kwaliteit en milieu te be spreken. Aan de orde komen on der meer vragen als: ,,Hoe hou den we de zuivel". ,,Hoe gaan wij om met mest", ,.Hoe gaan wij om met het schrob- en koelwater en „wat zijn de mogelijkheden van scharrel-eieren, scharrelvlees en ecomelk. LEUSDEN - Op een braaklig gend terrein bij winkelcentrum De Hamershof en in de Achterveldse Ruurd Visserstraat zullen vrijdag 5 januan kerstbomen worden opge ruimd. In Leusden zullen de bomen deels traditioneel verbrand wor den en deels via een machine, de zogenaamde compo-mix. tot com post verwerkt worden. Het laatste uit milieuhygiënische overwegin gen. „Bij de verbranding van kerst bomen komen schadelijke stoffen vrij. Door een deel van de bomen op andere wijze te verwerken, ho pen we het publiek dat duidelijk te maken", laat gemeentevoorlichter Jan Jaap André weten. Om met name de jeugd niet teleur te stellen, zal een klein deel van de bomen gewoon verbrand worden. In Ach terveld zullen alle kerstbomen ge woon verbrand worden. De bomen kunnen in beide plaatsen vanaf 15.00 uur worden ingeleverd. Deelnemers krijgen in ruil voor een ingeleverde boom een lot. Aan de loterij zijn leuke prijzen verbonden. W VOOR MIDDEN NEDERLAND LEUSDEN - Wie zaterdagoch tend de Asschatterweg passeer de, zal ongetwijfeld een groep van 18 knottende en zagende vrij- willgers aan het werk gezien hebben. Zij zorgden ervoor dat het Leusdens landschap het aan zien waard blijft. Hun opdrachten kregen zij van het Stichts Land- schaps Beheer (SLB). Deze in stelling zorgt voor het onderhoud van kleine landschapselementen als die daaraan toe zijn. Het werk varieerf van het plaggen van hei- degrondjes tot het knotten van wilgen. De boeren, die geen tijd hebben voor het klaren van der gelijke karweitjes, vragen het SLB dit voor hen te doen, die hier voor vrijwilligers inschakelt. Ook de Amersfoortse dierentuin profiteert van het vrijwilligers- lf" EUSDEN - De laatste ronde van 989 in de onderlinge competitie an de Schaakvereniging Leus- en heeft weinig verrassingen pqeleverd. Toch zijn enkele van e favorieten ternauwernood aan et verlies van een half of een eel punt ontsnapt. Zo niet kop- >per Jaap de Jager, want die had reinig moeite met Rene Stienen. leze had gekozen voor een ope- ing waarmee hij in een vriend- chappelijk partij een keer goed aee voor de dag was gekomen, naar Jaap de Jager had het be- reffende nieuwtje intussen on- lerzocht en had er weinig proble- nen mee. leel anders verging het de num- ners twee en drie op de lijst. Bert Jneken kreeg met zwart wel enig nitiatief tegen Jos Boemaars, maar leze verdedigde zich uitstekend. )oor een fout in het eindspel ging ie zeker lijkende remise voor wit nog verloren. Pieter de Jager ■mocht niet mopperen over zijn op Jan van Baardewijk. Deze lad kunnen afwikkelen naar een jewonnen eindspel, maar ver- suimde dat en ging daarna in de jomplicaties nog ten onder. De jverwinningen van de nummers her en vijf, Carel Vos en Hans Pe perkamp, kwamen wel weer op normale wijze tot stand. Een aan winst voor de club lijkt het nieuwe lid van Kampen te worden. Hij heeft nog maar enkele partijen ge speeld, maar die doen toch ver moeden dat zijn indeling in groep 4 misschien wat te bescheiden is geweest. Uitslagen: J. de Jager jr. - Stienen 1-0 Boemaars - Uneken 0-1 v. Baardewijk - P. de Jager 0-1 Roelofs - Vos 0-1 H. Peperkamp - J. de Jagers sr. 1-0 A. Peperkamp - Moed afgebroken Shahnzadeh - Zijlstra 1-0 Gerrits - G. Wisman remise Langman - Nijhof remise Rietveld - v. Kampen 0-1 Veenendaal - Elschot 0-1 v. Egdom - v. Kleef 0-1 Gieskens - Valkenburg 0-1 v.d. Pol - Verschuur 0-1 Afgebroken partijen: Moed - Rietveld remise De stand aan de kop: 1J. de Jager jr. 1826 2. Uneken 1769 3. P de Jager 1756 4 Vos 1731 5HPeperkamp 1715 6/7. v.d. Harst 1700 Snijders 1700 8.Süenen 1696 9 De Rijke 1685 10. Roelofs 1674 Tussenstanden groepbekers: Groep 2 (begonnen op 1650) 1.Stienen 1696( 8) 2Boemaars 1666 14) 3 v. Dokkum 1664(15) Groep 3 (begonnen op 1600) 1.J. de Jager sr. 1646(21) 2. Halkes 1629(25) 3/5 Rietveld 1601 (29/31) Willigenburg 1601 (19/31) Boogaard 1601 (29/31) Groep 4 (begonnen op 1550) 1.G. Wisman 1640(22) 2Struiwig 1594 (34) 3.v. Kampen 1580(35) Groep 5 (begonnen 1500) 1Veschuur 1546 (42) 2Schouten 1529 (48) 24 uur per etmaal lokaal nieuws op uw kabelnet Vooral de jeugd deed enthousiast mee aan het knotten van wilgen. werk. Het boomschors van gerooi de elzenbomen wordt verzameld en naar de dierentuin gebracht, waar de kamelen en andere bees ten zich eraan te goed doen. Mochten er belangstellende zijn, die zich willen aanmelden bij de vrijwiUigersgroep, dan kan men te recht bij de heer Etten, die telefo nisch te bereiken is onder nummer 033-501559. De wilgen moesten geknot worden, zodat ze in het voorjaar weer kunnen uitbotten.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 9