Jaap Dokter sportman van het jaar Wielercross in Den Treek Royale winst De Haaien: 9-4 ^ligëntla- Vlekkeloze start badmintonners BCL Nieuwjaarreceptie SVA druk bezocht Jaarvergadering LTV 'Lookhorst' Tennisster Rombouts districtskampioen Oprichter van de Haaien en bestuurslid van de Sportstichting De Haaien Sport WOENSDAG 10 JANUARI 1990 door Gerard Trebert 5] LEUSDEN/UTRECHT - De Leus- dense Fransien Rombouts, speel ster van de Amersfoortse tennis vereniging Alta, heeft zondag in Doom tijdens de districtskam pioenschappen de titel in de cate gorie BI voor zich opgeëist. De Leusdense versloeg in de eind uitslagen van de competitiewed strijden van de teams van BC Leus den in speelweek 10: strijd Elise Comes in drie sets33 3-6,6-1. De eindstrijd van de kamp^ schappen van het district Uo werden afgewerkt in het ral centrum Woest duin in Doorr' voorronden van het toernooi/" den in de kerstvakantie gespe C LHV 1 - Limvio 1 Welpen Fortissimo 2 - LHV 1'C Wedstrijdprogramma ll 14 januari 1990 Damesjunioren Roda8 - CDW 6 Donderdag 11 jannazi. 09.00 uur: Sportinstuif, SSD, De Korf. 10.00 uur Hatha-Yoga, SSD, gymzaal Lijsterbeslaan. 13.30 uur: Tnmmen, SSD, De Ooi evaarshorst, Treekerweg. 20.30 uur: Recreatiehandbal, SSD, sportzaal De Meent, Groen houten. Vrijdag 12 januari 13.00 uur: Tennis, SSD, Burge meester Buiningpark. 13.30 uur. Zwemmen, SSD, zwembad Octopus. 21.00 uur Fitness, SSD, Sport 2000. 21.00 uur: Volleybal (h), NVC - Leos, sporthal Strijland, Nijkerk. Zaterdag 13 januari. 14.30 uur: Voetbal, Roda'46 (vr.), Buining Sportpark. 15.30 uur. Volleybal (d), Phl - Leos. 16.50 uur. Zaalkorfbal, rI Antilopen, sporthal Beyum, gI gen. Zondag 14 januari. 11.00 uur: Voetbal (d) JSYj Achterveld, Nieuwegein. 12.00 uur: Voetbal, Achten Roda'46, Kerstenssportpark. 14.00 uur Voetbal, Schop vrouw - Roda'46. 15.40 uur Handbal, Fortissu LHV, sporthal Rijnsloot, Coth Maandag 15 januari. 09.15 en uur: Grondgymnastiek, SSlj Korf. 13.30 uur: Badminton, SSD Korf. Dinsdag 16 januari. 14.00 uur: Jeu de Boules, SSl Hakhorst. voor het bestuur van de sportstich ting mede aanleiding geweest zich te bezinnen op het functioneren van de stichting in de jaren negen tig en daaropvolgend", zo meldde hij. En vervolgens: „Het is de uit drukkelijke bedoeling van het be stuur nog deze maand in gesprek te komen met het college van burge meester en wethouders over de oorspronkelijke opdracht van de sportstichting, namelijk het beheer en de exploitatie van de bestaande en toekomstige binnen- en buiten sportaccommodaties in de ruimste zin. Het moet de gemeente Leus den er alles aan gelegen zijn te kunnen beschikken over een goed functionerend en professioneel geleid apparaat, dat als een goed zakenman de accommodaties be- LEUSDEN - Het eerste badmin- tonteam van BC Leusden heeft op de eerste speeldag van het nieuwe jaar weinig problemen gehad met KAN. Op eigen terrein werden de Utrechtenaren met 2-6 kansloos gelaten. Na het herenenkel was de balans nog in evenwicht. Sweder Hor- mann won zijn partij betrekkelijk eenvoudig (5-15 en 4-15), maar zijn broer Kanter stuitte op onver wacht sterke tegenstand van een invaller bij de Utrechtse ploeg. Hormann ging met 15-9 en 15-4 on deruit. Toch werd de basis voor een royale zege nog tijdens de sin gles gelegd. De Leusderise vrou wen Patricia Gerrits en Marion Klinkenberg lieten zich niet ver rassen en wonnen allebei overtui gend. Gemts liet cijfers noteren die aan duidelijkheid niets te wen sen overlieten: 4-11 en 0-11. Klin kenberg deed daar met 2-11 en 3- 11 nauwelijks voor onder. Spectaculair verliep het heren- dubbel, waarin de twee ploegen begonnen met één gewonnen set. KAN pakte de eerste set (15-9), maar moest met dezelfde cijfers de tweede set aan de Leusdena- ren laten. In de derde set leek de Utrechtse ploeg op een duidelijke zege af te stevenen. Bij 14-1 leken de gebroeders Hormann in kans loze positie. Via een imponerende inhaalrace kwamen de Leusdena- ren toch nog terug tot 14-12, maar een kleine fout brak BCL uiteinde lijk op: 15-12. De vrouwen haalden in hun partij het beslissende wedstnjdpunt binnen. Na een moeizame eerste set (10-15), was de tweede set slechts een formaliteit: 2-15. De mixed-dubbels werden allebei in Leusdense winst omgezet. Kanter Hormann en Patricia Gerrits zege vierden in twee sets, (9-15, 6-15), Sweder Hormann en Manon Klin kenberg hadden daar één set meer voor nodig: 15-8, 10-15, 10- 15. Senioren BC Kan 1 - BC Leusden 1 2-6 BC Leusden 3 - SH '71 2 5-3 Renkum 7 - BC Leusden 5 1-7 BC Leusden 6 - Driebergen 6 8-0 Junioren BC Leusden 3 - Eemnes 2 2-6 BC Leusden 5 - Vale Ouwe 4 8-0 Renkum 3 - BC Leusden 6 0-8 Uitslagen 7 januari 1990 SENIOREN Heren LHV1-AAV3 13-12 LHV2-SHOT2 9-19 Dames LHV 1 - BHC 1 9-9 LHV2-Houten2 2-29 JEUGD SENIOREN V Heren B Fortissimo 4 - LHV 1 1 SHOT '73 2 - LHV 2 r< Dames n Houten 2 - LHV 2 >t 1 JEUGD i Damesjunioren li HMS/Ach. 2 - LHV 1 Meisjesaspiranten LHV 1 - Fortissimo 2 Welpen LHV 2 - Laren 1 •r Zaterdag Roda 1 - SVL 1 Roda 2 - SVL 3 Sparta 8 - Roda 4 Roda 6 - DVS 12 ter H. van de Goes geprezen voor zijn inzet bij het maken van 't Knal- lertje. Iedereen werd verzocht om zoveel mogelijk kopij in te leveren. BINGO ACHTERVELD - In de kantine op het Kerstenssportpark werd zaterdagmiddag de nieuwjaars receptie van SVA gehouden. Er was enorm veel belangstelling voor deze receptie. De beide ere-leden van de vereniging de heren H. Legdeur en W. Schouten gaven ook van hun belangstel ling blijk. Verder kwamen hun gelukwensen voor het nieuwe jaar aanbieden Prins Duo Puup de 14e met zijn adjudant, leden van het Achterveldse feestcomi té en de heer N. Wessels namens de sportstichting Leusden. Ver der waren ook aanwezig de oud trainers H. Baas en J. Drost, de huidige trainer Cor Hoogland en de toekomstige trainer D. Mul der. penningmeester en tien jaar lang voorzitter. Daarnaast was hij be trokken bij tal van initiatieven ten behoeve van de vereniging: de or ganisatie van jaarlijks terugkeren de evenementen als een rommel markt, tombola, pinksterkamp en de traditionele oliebollenaküe. In 1982 werd Jaap Dokter voor zijn talloze verdiensten benoemd tot erelid en erevoorzitter. Het juryrapport maakt vervol gens melding van zijn werkzaam aandeel in de bestuurlijke taken van de sportstichting, waarbij met name wordt stilgestaan bij zijn werk als coördinator tijdens de jaarlijks m de gemeente te houden collecte voor gehandicapte spor ters. Als gezegd vormde de toeken ning van de prijs voor de betrokke ne een volkomen verrassing. Dok ter: „Ik ben deze avond natuurlijk zoals gewoonlijk normaal aan de bestuurstafel gaan zitten en heb vanzelfsprekend nergens op gere kend. Ik ben buitengewoon ver eerd met de onderscheiding en er erg blij mee. Overigens is het de tweede keer dat ik de trofee m ontvangst heb mogen nemen, want in het verleden is zij al eens toege kend aan de vereniging de Haai en". BEZINNING Voorzitter Coenen stond tijdens zijn nieuwjaarstoespraak uitvoerig stil bij zaken, die in toenemende mat de aandacht vragen binnen de sportstichting als verstrenegeling van belangen, de onafhankelijk heid van het voorzitterschap en het secretariaat. „Al deze zaken zijn LEUSDEN - Na drie meer spannende dan goede perioden heb ben de heren waterpoloërs van De Haaien in de laatste periode duidelijk laten zien dat het verlies in de heenwedstrijd tegen WZPC onnodig was. De vierde periode was flitsend en werd gewonnen met 5-1, waardoor de Haaien nu op een fraaie tweede plaats in de competitie staan. In de eerste penode opende Bart Borgman de score na een snelle tegenaanval, waarbij hij de bal kreeg van Theo de Rijk Vervol gens was het Gerco Renkers die met een man meer wist te scoren vanaf de vleugel. Door te laat mee te starten kon er een WZPC-er vrij voor doelman Aart van Bemmel verschijnen en was het 2-1 De tweede penode was met erg productief. Kansen waren er volop, maar het houtwerk en de keeper van WZPC stonden Haaien-succes in de weg. Zo wa ren er kansen uit een strafworp(!) en een vnje doorbraak. Alleen WZPC wist te scoren toen Harry Abbing 35 seconden zijn zonden mocht overdenken (2-2). In de derde periode kwam WZPC zelfs op voorsprong na eerst weer diverse schoten op paal en lat door Willem Burger en Bart Borg man. Daarna ging het beter met de Haaien. Eerst scoorde Carl Die- penbroek met een man meer vanaf de vleugel en daarna zorgde Bart Borgman met zijn tweede tref fer voor een 4-3 voorsprong. Toen kwam de vierde periode, WZPC spetterde eerst nog wat te- B LEUSDEN - De Leusdense Lawn Tennis Vereniging 'Lookhorst', houdt op vrijdag 12 januari de algemene ledenvergadering. De vergadering begint om 20.00 urn en vindt plaats in het clubgebouw aan de Bavoortseweg, op het Bur gemeester Buiningpark. Tijdens de vergadering zal het bestuur voorstellen de contributie voor de senioren met een tientje te verhogen. De contributie komt daarmee op tweehonderd voor een seniorlid. Bestuurlid Collin Baillie, toi>j kort ook voorzitter van de ba^ missie, treedt af en als haar op ster stelt het bestuur Pia Holl^ voor. Het bestuur zal Ria Ho^" voordragen als secretaris in hie stuur. Hoekstra volgde in au<^, Astnd Hoekers op, die w^ verhuizing naar elders, niet staat was haar functie te verv^ 3 Voorzitter C. van Marwijk wen ste allen een heel voorspoedig 1990 toe en dankte alle SVA-medewer- kers en medewerksters voor him inzet in het belang van de vereni ging. „In totaal zijn er 180 leden. Als zij er niet waren en zich op een dergelijke manier zouden inzetten voor de vereniging dan was er ze ker geen SVA zoals deze nu is." Hierna haalde de voorzitter het te kort aan scheidsrechters naar vo ren. In verband hiermee vroeg hij de leden die daar tijd en gelegen heid voor hadden een scheidsrec- terscursus van de KNVB te gaan volgen om zo het tekort op te los sen. Vervolgens bracht hij het nieu we clubblad van de vereniging on der de aandacht van de aanwezi gen. Hierbij werd de jeugdvoorzit- LEUSDEN - Clubvlaggen van een aantal plaatselijke vereni gingen vormden deze avond het decor in de kantine van de voetbalclub Roda'46, die gastvrijheid verleende aan de Sport stichting Leusden voor haar nieuwjaarsreceptie. Traditiege trouw werd tijdens deze eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar de uitslag bekend gemaakt van de sportman/vrouw van het jaar, de winnaar van de Jaro van Rootselaar-trofee. De onderscheiding werd deze keer toegekend aan Jaap Dok ter, mede-oprichter van de zwem- en poloclub De Haaien, waarvan hij inmiddels erevoorzitter is geworden. De heer Dokter is bovendien zelf bestuurslid van de Sportstichting en de uitverkiezing door zijn medebestuursleden gold voor hem als een volslagen verrassing. gen, de eerste twee kansen waren prooi voor hun keeper en vervol gens scoorden zij zelf vanaf de middenlijn met een mooi schot in de kruising. Dit was tevens het laatste wapenfeit van WZPC, want daarna liep de pressing van de Haaien als een trein en werden er geen kansen meer weggegeven Daar de bal iedere keer al in een vroeg stadium werd onderschept, kregen de Haaien steeds door snel daarop te reageren een over- tal-situatie. Eerst scoorde Harry Abbing door bij een man meer snel samen te spelen met Reinald Bakker en daarna te scoren. Even later deed Willem Burger het zelfde, geassis teerd door Reinald Bakker Na tijd- rekken van de keeper van WZPC die niet mer wist wat hij moest doen, volgde een snelle en heel mooie aktie van Lex van Dijk en Harry Abbing, waarbij de laatste score bracht op 7-4. Binnen de laatste minuut scoorde Reinald Bakker, die de bal kreeg van kee per Aart van Bemmel, via een uit braak met een boogbal en als laat ste schoot de goed spelende Theo de Rijk vaak met een zuiver schot vanaf 8 meter: 9-4. LEUSDEN/AMERSFOORT - Voor de derde keer in successie vormde Den Treek, met huize Don Bosco als middelpunt, afgelopen zaterdag het decor voor een veldrit door de omliggende bossen. De organisa tie van de veldnt, die in vertrouwde handen was van de Amersfoortse wielervereniging De Pedaalnd- ders, kwamen tal van azen uit de wielercrosswereld naar Leusden om de vorm te testen voor het natio naal kampioenschap, dat aanstaan de zaterdag in Maarn verreden wordt. Op het parcours, op de grens van Leusden en Amersfoort, ging Wim de Vos uit Oosterhout als winnaar over de finish, op ruim een minuut gevolgd door Frank Groenendaal uit Eerde. Derde werd Ton der Kin deren, terwijl de lokale favoriet Marcel Gerritsen uit Hooglander veen m het slot van de race veel moest toegeven op de koplopers. Hij werd uiteindelijk vijfde. De strijd bij de junioren werd een Hooglandse aangelegenheid. Niels van der Steen, ooit winnaar van de Achterveldse Tour de Ju- mor, werd eerste, voor plaatsge noot Boezewinkel. Zaterdagavond zal er een bin go-avond worden gehouden in de kantine op het Kerstenssportpark. Deze avond is alleen toegankelijk voor de leden, donateurs en mede werkers. De fraaie, met eigen krachten vorig jaar gerenoveerde en stijlvol gemoderniseerde kantine van de voetbalclub bood volgens de tradi tie plaats aan de vertegenwoordi gers van vrijwel alle Leusdense sportverenigingen. Zij werden wel kom geheten door voorzitter C. Coenen van de Sportstichting. In zijn inleiding herinnerde deze aan het feit, dat de stichting een kwart eeuw geleden is opgericht door de toenmalige gemeenteraad. De raad besloot destijds tot instelling van de stichting en droeg onder meer het bestuur daarvan op onder bepaalde voorwaarden de door de gemeente aangelegde sportterrei nen en -lokaliteiten te beheren en te exploiteren. Daarvoor werden de plaatselijke sportbelangen be hartigd door de sportvereniging 'Leusden', die na oprichting van de sportstichting in maart 1965 werd opgeheven. Het jaar daarvoor was m feite de Leusdense sportstichting via het raadsbesluit van 18 juni en het pas seren van de notariële aktie offi cieel tot stand gekomen, terwijl op 28 december de eerste bestuurs vergadering plaats had onder voorzitterschap van de toenmalige burgemeester Buining. Het zilveren jubileum dateert dus strikt geno men van vorig jaar. Het mag een byzonder toeval De receptie van de Sportstichting, in de kantine van Roda, werd goed bezocht. heten, dat juist in deze jubileumpe riode de jaarlijkse sportprijs ten deel is gevallen aan een man, die niet alleen voor zijn vereniging grote verdiensten heeft gehad, maar ook als bestuurder van de sportstichting reeds gedurende een aantal jaren zijn ervaring en kennis van zaken in dienst heeft gesteld van de Leusdense sportge- meenschap. Het juryrapport voor de toekenning van de Jaro van Rootselaar-trofee aan Jaap Dokter maakt melding van diens aktivitei- ten bij de Haaien: mede-oprichter, Jaap Dokter ontvangt uit handen van de voorzitter van de jubilerende Sportstichting, Coenen, de Jarcto Rootselaertrofee. Dokter werd door de Sportstichting tot sportman van het jaar gekozen, vanwege zijn vele voor onder meer zwemverenigmg De Haaien en de Sportstichting. heren De Haaien 1 - WZPC 1 9-4 De Haaien 2 - Amer 3 6-5 De Funt 3 - Haaien 3 6-4 dames De Haaien 1 - Brandenburg 3 5-3 De Haaien 2 - Albatros 1 2-5 jongens De Haaien A - UZSC 10-6 De Haaien B - De Meent 4-5 (foto: Jacky Nieuwstraten) heert en exploiteert, maar dat ook bij de beleidsvoorbereiding een duidelijke rol speelt. Een adequaat en gebruikersvriendelijk automati seringssysteem kan bierbij zijn nut hebben". De voorzitter tenslotte: „Er staat ons in de nabije toekomst veel werk te wachten, zeker als door de provincie naar buiten gebrachte ideeën over een toekomstige ont wikkeling van de gemeente den nog eens werkelijkheid^ den". g, Wethouder mevrouw Veft die de bijeenkomst namens meentebestuur bijwoonde, g in antwoord op de laatste o^ langen over een provinciaal port, dat op dit moment nool meer wil zijn dan een ambt nota. 51

Leusder Krant | 1990 | | pagina 16