SB W V Panis vindt actiecomité goede gesprekspartner „Als ikveurmoet kommen, kom ik veur" Tandaag in Üe leusder krant» BDU Nieuwjaarsreceptie wordt beheerst door provinciale woningplannen Gestolen auto crasht Ver duin lijsttrekker Kerstboomverbranding Verdachte wil ïjkrapport meetapparatuur SERVA V0LV0 KEISTAD B.V. NCVB Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Cursus Ouders van pubers Waterpolo om Challenge Cup Feest bij D'Ouwe Klomp Telefonische hulp door NVSH KONIJNTJE IN DE WETERING HOOFOREDAKTEUB Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV krant WOENSDAG 10 JANUARI 1990 - 21e JAARGANG NO. 37 Prins Douwe van d'Ouwe Klomp onthult de maquette met de torenflats. Volgens de prins zouden daar de mensen in kunnen worden ondergebracht, die woonruimte m Leusden zoeken. LEUSDEN - „Een beetje groeien is hier wel mogelijk, maar dan denk ik eerder aan enkele honderden woningen dan aan 10.000," zei burgemeester Panis als reactie op de petitie van het actiecomité van verontruste Stoutenburgers. Hij kreeg deze maandagavond overhandigd tijdens de nieuwjaarsreceptie. Een groep van bijna 100 leden en sympathisanten van het comité waren naar het gemeentehuis gekomen. Zij hoorden Panis overigens zeggen dat het niet om 10.000, maar om het dubbele aantal woningen gaat. Het actiecomité kreeg onver wachte steun van de carnavalsvereniging D'Ouwe Klomp. Deze had een maquette gebouwd, waarop de gevolgen van de provinciale plannen te zien waren om in het stadsgewest Amersfoort 25.000 tot 30.000 woningen te bouwen. Drie toren flats bakenden het 'groene hart' van Leusden af. Daar zouden volgens Prins Douwe de mensen in ondergebracht kunnen worden, die volgens de provincie Utrecht de komende jaren woonruimte in Leusden zouden zoeken. Meer woningen hoe ven er dan niet gebouwd te worden. „Zo blijft er toch voldoende grond over," zei de prins. Hij wenste Panis bij zijn beraadslagin gen de nodige visie toe. En als de burgemeester met weemoed zou willen terugdenken aan de goede oude tijd kon hij dat doen met een fles 'Leusderspul' die hij van de prins kreeg. Panis zei in in zijn antwoord op de toespraak van de pnns en de peti tie van het actiecomité, dat het er nu vooral om gaat om het hoofd koel te houden. „Niemand ver wacht nu al van ons een uitspraak over de toekomst," zei hij. „Mijn eerste gedachte is dat Leusden een Prins Douwe bood de burgemeester een Des 'Leusderspul' aan. dorp is en dat moet blijven. Aan uitspraken over annexatie door Amersfoort doe ik niet mee. Nie mand zal ons annexeren en hoe we moeten groeien, zullen we nog wel zien." Toch liet hij merken dat Leus den met helemaal voorbij zou kun nen gaan aan de wensen van de provincie. „Nee zeggen lijkt het gemakkelijkst, maar daar houd het niet mee op." De burgemeester zei blij te zijn met de oprichting van de actie groep. „Het is goed te weten dat de mensen in Stoutenburg wakker zijn en niet slapen," vond hij. „In het actiecomité hebben wij een goede gesprekspartner gevonden bij de discussies over de provinciale nota 'Sporen naar de toekomst' waarop wij een reactie moeten geven. U kunt ons helpen argumenten te vin den tegen de grootschaligheid van de plannen." Dat was ook wat het actiecomité in haar petitie toezegde. „Wij zeg gen het college van burgemeester en wethouders onze steun toe en zullen voorgaan in 'Onaanvaard baar' en 'Niet reeeel' tegen de pro vincie," stond er. Maar andersom verwachten de Stoutenburgers ook steun van het college en de ge meenteraad. Volgens het actieco mité kunnen deze daarmee laten zien of zij echt om Leusden geven. Het bleef overigens niet bij het overhandigen van een petitie. Aan het begin van de nieuwjaarsbijeen komst had de groep zich strate gisch opgesteld m de hal van het gemeentehuis. Iedereen die bin nenkwam kreeg een sticker opge plakt met de tekst '10.000 nooit!'. De raadszaal, waar de receptie gehou den werd, was daarom vol met mensen, die deze tekst op hun kle ding droegen. Midden m de zaal was de maquette van d'Ouwe Klomp prominent geplaatst. Ook de Puupenkoppen uit Achterveld wilde niet achterblijven. Pnns Puup besteedde echter in zijn toespraak op njm minder aandacht aan de uitbreidingsplannen van de provin cie, hoewel deze ook ter sprake kwamen. De Achtervelders maak ten zich vooral zorgen over het uit blijven van een fietspad langs de Asschatterweg. Als de provincie zijn zin knjgt, is het echter nog maar de vraag of dit pad, een oude wens van het afscheid nemende raadslid Henk Ossendrijver, nog wel nodig is. Overkapping buitenbak Nienw Hagenauwe maakt weinig kans. Het weer in Leusden: Barometer in vorm. Kamer van Koophandel in Nieuwjaarsrede: „Groei vraagt ruimte." Voorzitter Baaiman Ons Gebouw in nieuwjaarrede: „Jammer dat bibliotheek bij ons weggaat." Rubriek: Leusder Kinderkrant. Weekeinddienst: - 948111 - Pagina 3 Pagina 3 Pagina 5 Pagina 9 Pagina 12 AMERSFOORT - Het Adviesbu- ro Jongeren en Ouders (AJO) start op donderdagavond 18 januari een cursus voor ouders van pubers. De cursus wordt gehouden ui het RIAGG-gebouw aan de Stadsnng 117, van 20.00 uur tot 22.30 uur. Voor nadere informatie over de inhoud van de kursus, het opvra gen van een informatiebrief of voor opgave, kunnen ouders contact op nemen met het AJO, teL 613157: Gerhard Stuurman of Hans Bolt. Of met de preventie afdeling van het RIAGG: Ria Krijl en Petra Wind- meijer, tel. 632164. AMERSFOORT - Het 34ste Inter nationale Nieuwjaars Waterpolo- toernooi om de 'Amersfoort Chal lenge Cup' wordt dit jaar gehouden van 12 tot en met 14 januari. De deelnemende ploegen zijn Vasa SC (Hongarije). Jug Qoegosla- vié), CN Barcelona (Spanje), AZC/ Tarvo (Alphen aan de Rijn), Polar Bears (Ede) en de organiserende vereniging AZ&PC. Vrijdag 12 januari zijn de eerste dne wedstrijden in het Sportfond- senbad. Aanvang 19.00 uur. Zater dag zijn er twee sessies van dne wedstijden. De eerste begint om 12.45 uur en de tweede start om 19.00 uur. Zondag 14 januari wordt er al om 09.30 uur gestart en de finales zullen om 14.30 uur begin nen. LEUSDEN - Een gestolen rode Opel Kadett kwam maandagavond te gen de brugleuning van het land goed De Boom tot stilstand. De auto die gestolen was in Hoogland, ram de de brugleuning op de Leusbroe- kerweg toen hij van de Hamers- veldseweg afkwam. Toen de politie op de plaats van het ongeluk aankwam, had de be stuurder het hazepad gekozen. LEUSDEN - De ledenvergadering van de PvdA heeft wethouder Corri Verduin donderdagavond gekozen als lijstrekker voor de komende gemeenteraadsverkie zingen. De leden namen daarmee de voordracht van het bestuur over. Ook de volgorde van de overige kandidaten bleef onge wijzigd. Tweede op de lijst is Ine ke Jansen, gevolgd door Gert de Weerdt. Beide hebben al zitting in de raad. De fractievoorzitter Jan Jacobs heeft eerder aange kondigd de raad te verlaten. Als de PvdA hetzelfde aantal zetels houdt (4) dat zij nu heeft, bete kent dit dat Nico Klerk als nieuw komer in de raad komt. ACHTERVELD - Op het terreind aan de Ruurd Visserstraat werd vrijdagavond de kerstboomver branding gehouden onder toe zicht van de brandweer. Bij de in levering van de kerstbomen kre gen de brengers een bon waarop een prijs kon worden gewonnen Er werden 263 kerstbo men ingeleverd. Voordat men de bomen in de brand stak werden eerst de pnjswinaars bekend ge maakt. Tien winnaars maken op 17 januari een ritje naar de Leusdense brandweergarage. Vijf deelne mers kregen een spel. Daar krij gen zij videofilm te zien en wordt er uitleg gegeven over de brand weer De Achterveldse winaars moeten op 17 januan om om 14.45 uur bij de brandweer-garage in Achterveld aan de Verjaagde Rui- terweg zijn. LEUSDEN - ,,Nou, als ik veur moet kommen, dan kom ik veur", was het logische antwoord van één van de weinige au tochtonen die Leusden nog rijk is, op de vraag van de kanton rechter waarom mijnheer hier eigenlijk stond op de strafzitting van 4 januari. Hij had 62 km gereden in plaats van de toegestane 50 op de Postweg in de Glind. Geen doodzonde, die daarom snel met een betaling afgedaan kan worden. Op de strafzitting verschijnen als je weinig ter verdediging hebt aan te voeren, maakt de zaak immers alleen maar duurder en kost iedereen tijd. Verdachte had inderdaad betaald, vertelde hij, want hij wilde van dat gezeur af zijn. Maar hij kreeg het geld weer terug, want hij was te laat geweest met betalen „Eerst was het 50,- en toen 65,-. En toen kwam er een papier: je moet veur kommen. Nou, daar staö ik dan". Maar hij wilde toch ook wel even kwijt dat hij de meetappara tuur van de politie niet ver trouwde. Hij wilde daarom een ijk rapport. „Ik vind het niet nodig om ieder een die daarom vraagt een ïjkrap port te geven. De politie heeft goede meetapparatuur", was de reactie van de kantonrechter, Mr. Bruckmann. Hij veroordeelde tot een boete van 65,-. Iemand had in Stoutenburg 101 km gereden. Toegestaan was 80 km. Hij gaf het grif toe, maar had andere problemen. „Het zal wel zo ongeveer kloppen, maar ik zit financieel erg in de problmen, omdat mijn eigen zaak niet goed gaat. Ik ben zo in de war dat ik alle papieren heb weggegooid." Heel vervelend en hij kon ook best op begrip van de officier re kenen. „Maar het zou met eerlijk zijn tegenover anderen als u daarom gratis overtredingen mag maken. Ik wil mijn eis wel beper ken tot het transactiebedrag. 155,-." De kantonrechter maakte er 120,-van. Iemand zou gefietst hebben zon der licht en kwam met het zo lang zamerhand bekende verhaal: „Ik ben het niet geweest." Omdat hij aannemelijk kon maken dat een aantal van zijn persoonlijke gege vens niet klopten, kreeg hij inder daad vrijspraak. „De zon stond zo laag dat ik het op rood springen van het stoplicht te laat zag en toen had ik geen keus meer en ben doorgereden", was het verweer van iemand uit Lely stad, die in Amersfoort door rood licht gereden was. „Dit soort verweren vind ik niet geloofwaardig", aldus de officier, die meende dat je maar extra re kening moet houden met een lage zonnestand. Ze eiste 155,-. „Wat verdient u?" wilde de kan tonrechter weten, alvorens uit spraak te doen. Het antwoord maakte duidelijk dat de boete hard aan zou komen. „Ik vind u verweer onvoldoende, maar ik wil rekening houden met uw financiële situatie en ik leg u het bedrag op waarvoor u bij de politie had kunnen schikken: 100,-." Op de Bunschoteistraat in Hoog land zou een mevrouw 108 gere den hebben op een stuk waar 80 km is toegestaan. De politie had volgens het verbaal achter haar gereden. „Nee", zei ze zelf, „de politie heeft met achter me, maar voor me gereden en ik had dus hetzelfde tempo als zij. Pas toen de weg 2-baans werd, kon ik er langs. Ik passeerde en stopte ver volgens bij de stoplichten drie honderd meter verderop. In die tussentijd kan ik nooit zijn opge trokken van 80 naar 108" Ze had een getuige bij zich om haar verhaal te bevestigen. Dit was voldoende argumentatie om de zaak aan te houden en de ver balisant voor nadere ondervra ging op te roepen. LEUSDEN - De Leusdense carna valsvereniging d'Ouwe Klomp geeft een Zuidamerikaans feest op zaterdag 20 januari. De grote zaal van het Ros Beijaart is vanaf 20.30 uur geopend. Het is de bedoeling dat deelne mers in Zuidamerkaanse kostuums verschijnen. Kaarten voor het feest zijn verkrijgbaar bij Houtakkers, tel. 945616. Tijdens het feest zal de Haagse band 'Paco y Sancho' op treden. D'Ouwe Klomp houdt op 24 fe bruari een carnavalsoptocht. De deelnemers kunnen een wisseltro fee of één van de drie prijzen in de wacht slepen. Voor meer informa tie moet contact opgenomen wor den met John Horst, teL 940650. (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 te' 033-630154 I MOLENAAR CITROEN Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond. MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 LEUSDEN - De afdeling Leusden- Zuid van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, houdt op dinsdag 16 januan de jaarvergadering. De vergadering wordt gehouden in Het Trefpunt, Arnhemseweg 75, en begint om 20.00 uur. LEUSDENAMERSFOORT - Met problemen over sexualiteit en re laties kan u terecht bij de anonieme telefoon van de NVSH onder num mer 622217. Elke avond, en in het weekend, kan er tussen 20.00 uur en 22.00 uur gebeld worden. Panis: ...„Niet te hoog van de fwoon)torens blazen'"... ■vx-y*- Burgemeester Panis reageert op de toespraak van een woordvoerder van het actiecomité van Verontruste Stoutenburgers. Een beetje groeien kan volgens hem wel, maar niet zoveel als de provincie wil. Er werden in Achterveld 263 kerstbomen verbrand.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 1