,Groei vraagt ruimte" - commentaren— meningen- Rust en kalmte BDU-TV hran Verkiezingen gemeenteraad Kerstpuzzel: veel deelnemers 1 EU sa e r Is 'amer van Koophandel in nieuwjaarsrede: CORNER Brieven, reacties Wat mist u en wilt u graag zien? Het profiel van uw kandidaten op de TV Adverteerders reageren Oosterstraat-winkeliers in Nijkerk: „Adverteren op de kabelkrant gaat anders, maar we zijn enthousiast over de respons" Gebruiksvriendelijk KIJKKRANT Storingsnummers kabelexploitanten Kleurig en kort WOENSDAG 10 JANUARI 1990 plaatselijk nieuws 5 JAREN TACHTIG AMERSFOORT - „De be- rijfseconomische resultaten in het Eemlandse bedrijfsle- en over 1989 zijn zonder teer goed te noemen en zoals et er nu naar uitziet zal dat >k voor 1990 zo zijn. Bijna egentig procent van de klei- ere bedrijven sloot het jaar 189 met winst af. Bij de grote- i bedrijven deed zich zelfs in uniek feit voor: geen en- el bedrijf kende in 1989 een erliessituatie". Die gunstige iededeling kon Chr. Karelse, eorzitter van de Kamer van oophandel voor Eemland, jdens de nieuwjaarsbijeen- ornst in De Flint doen. Uit de gegevens van de ERBO - s enquête regionale bednjfsont- ikkeling - blijkt voor Eemland 9n omzetstijging van 6.6 procent, en exportstijging van 12 procent, irwijl het investeringsvolume met lim 22 procent toe. De bedrijven ebben ook voor 1990 hoge ver achtingen. Een derde verwacht tt jaar een verdere omzetstijging. „Het aantal werkzame personen t de bedrijven is in 1989 ook weer tegenomen en wel met ruim 4,5 rocent. Al jaren scoren op dit punt e Eemlandse bedrijven boven un landelijke collega's. In 1990 allen de resultaten nog beter zijn n de werkgelegenheid verder benemen. Ik hoop van harte dat lijn opvolger volgend jaar eenzelf- e positief geluid kan laten horen". Daarmee doelde Karelse, die og wel voorzitter van de Vereni- ing van Kamers van Koophandel t Nederland blijft, op zijn aftreden Is voorzitter van de Eemlandse amer m het komende voorjaar, at verklaart, waarom in zijn vaalfde jaarrede het economische jilen en zeilen van de regio Eem- ind m de jaren tachtig uitdrukke- jk aan de orde kwamen. „In mijn eerste optreden (1979) sprak ik mijn bezorgdheid uit over de trage besluitvorming bij de ge meentelijke overheid. En ik keek daarbij vooral naar de gemeenten Amersfoort en Soest. Voor Amers foort stelde ik, dat de binnenstad de komende tijd alle aandacht ging vragen en voor Soest drong ik aan op uitsluitsel over de gedachte win kelstructuur". Wat Amersfoort betreft heeft de besluitvorming bijna tot resultaat geleid (het centraal stadsgebied komt er), maar in Soest is de dis cussie over een één-, danwel twee- pohge winkelstructuur ruim tien jaar later nog volop gaande. „In 1980 was ik minder tevreden over de mogehjkheden voor nieuw collectief bedrijfsterrein. Gelukkig mag ik nu constateren, dat De Hoef op korte termijn uitgegeven zal zijn en Nieuwland op de rol staat". In 1981 steekt, geentameerd door de provincie Utrecht, het se lectief vestigmgsbeleid voor be drijven de kop op: niet alle bedrijfs activiteiten zijn meer welkom. On der druk van de slechte economi sche omstandigheden is later dit uitgangspunt weer losgelaten, maar: „Ik heb de indruk, dat zowel pro- vmcie als gemeenten wederom vormen van vestigingsbeleid wil len introduceren. Dit nu lijkt de Ka mer geen goede zaak. Wij begrij pen best en willen daaraan ook meewerken, dat gefaseerd met de uitgifte van terreinen wordt omge gaan. Maar het ene bedrijf wel toe laten en het andere niet is een zeer gevaarlijke weg". De ontwikkeling van het verkeer en vervoer rond Amersfoort kwam in 1982 aan de orde. „De toen gesignaleerde proble matiek rond de verkeerssituatie in Amersfoort is sedertdien slechts toegenomen. De gemeente Amersfoort doet er mijns inziens verstandig aan de problematiek van de westtangent op te lossen en in harmonie daarmee voor de bin nenstad ingrijpende verkeers maatregelen te treffen". In de volgende jaren kwam de aansluiting van Leusden op de A28 ter sprake en werd door de nota „Met het oog op het hart" de aanzet tot de vernieuwing van het centrum van Amersfoort gegeven. De Ka mer ging zich actief met toerisme en recreatie bezighouden en er werd gepleit voor een meer struc turele samenwerking tussen de ge meenten binnen Eemland. „Op het gebied van het verkeer, de ruimtelijke ordening, het miheu en de recreatie is de weg tot inter- gemeentehjke samenwerking in gezet". Overschakelend naar het heden, constateerde Karelse, dat Eemland een krachtig economisch gebied is, dat ook bestuurlijk als eenheid naar buiten treedt. „Maar ook een regio, die het zich met kan permitteren om achter over te leunen. Het bedrijfsleven niet, maai ook de gemeenten niet. Samenwerkmg op bestuurhjk en uitvoerend niveau is een absolute vereiste om economisch het hoofd boven water te houden". Dat mede gelet op de decentrali satie van bevoegdheden van de rijksoverheid naar de regio's. In dit verband pleitte de Kamer voorzit ter voor het zogenaamde interme diaire scenario, waarbij „een grote verantwoordehjkheid bij de regio's komt te liggen om de economische baten van de integratie ook daad- werkehjk te realiseren. De groei zal immers niet als „manna uit de hemel" vallen. Om de voordelen te realiseren moet in ieder geval sprake zijn van een kwahtatief hoogwaardig bestuur. Dit betekent onder andere, dat de afstemming tussen regio's, centraal bestuur en bedrijfsleven, optimaal moet zijn. De Kamers van Koophandel zullen een belangrijke rol spelen bij deze afstemming". De decentralisatie speelt ook bij de tripartïsenng van de arbeids voorziening waar de sociale part ners en de overheid gezamenlijk verantwoordelijk voor worden. „Kijken we naar de arbeids markt dan kan een belangrijke ont wikkeling gesignaleerd worden. Was m 1979 de arbeidsmarkt erg gespannen met meer vacatures dan werklozen, in 1989 zien wij weer een gespannen arbeidsmarkt Leusden is nog maar net van de schrik bekomen en de eerste actiegroep tegen het provinciale rapport *Sporen naar de toekomst' is al opgericht. Een groep verontruste Stoutenburgers heeft aangekondigd zich te zullen verzetten tegen de bouw van 10 tot 20 duizend woningen in het gebied tussen de Hogeweg en Achterveld. Burgemeester Panis en wethouder Joost de Jongh van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening hebben inmiddels opgeroepen tot rust en hebben de burgers gevraagd het hoofd koel te houden. Dat lijkt de meest verstandige houding, omdat de notitie nog niet de mening weergeeft van de provinciale bestuurders (Gedeputeerde en Provinciale Staten), maar de status heeft van een ambtelijk stuk. In de inleiding van de nota staat daarom dat het gaat om de aanzet voor een discussie over de ruimtelijke ordening in de provincie tot het jaar 2015. Deze discussie is nodig omdat het huidige streekplan, waarin die ruimtelijke ordening geregeld is, loopt tot 1995. Het is nodig om voor het verstrijken van de geldigheidsduur van dat plan de inhoud van het nieuwe streekplan, dat na 1995 ingaat, al op papier te hebben. Er is dus alle gelegenheid, aldus de nota en het begeleidend schrijven, om over de inhoud van het rapport na te denken en er een afwijkende visie over te hebben. Zo zijn de getallen die in het rapport genoemd worden globale aanwijzingen en kan er nog in alle richtingen van worden afgeweken. Het is dus nog lang niet zeker of er ook 25.000 tot 30.000 woningen in het stadsgewest Amersfoort zullen worden gebouwd, zo is de redenatie. Het gaat de provincie er alleen om de menigen van alle betrokken partijen te peilen. Het is natuurlijk altijd moeilijk om bij het vast stellen van nieuw beleid de juiste weg te vinden bij het mogelijk maken van inspraak. Vastgesteld kan in ieder geval worden dat de weg die de provincie bij de presentatie van 'Sporen naar de toekomst' bewandeld heeft, ook gezorgd heeft voor de nodige onrust. Door het op deze wijze te doen, is er alle ruimte geschapen voor gissen en speculatie. Waar de nieuwe woningen moeten komen, zegt de nota niet precies. Er wordt gesproken over grootschalige woningbouw en bedrijfsvestiging in oostelijke richting op met name het grondgebied van de gemeente Leusden. Omdat verstedelijking in de richting van de Schoolsteegbosjes en aan de oostelijke kant van het Valleikanaal al eerder zoewel door provincie en gemeenteraad als ongewenst werd aangemerkt, blijft alleen het gebied ten noorden van de Leusden-centrum over. Het is dus logisch dat de bewoners van Stoutenburg zich bedreigd voelen en in actie komen. Ook over het aantal woningen en de ruimte die daarvoor nodig is iaat nei rapport zich niet expliciet uit, maar met een beetje logisch rekenwerk kom je al gauw uit op de getallen (10.000 tot 20.000 woningen in een gebied van 1000 hectare) die door het actiecomité'van Verontruste Stoutenburgers zijn genoemd. En ook de uitlatingen van Panis en De Jongh dragen nu niet bepaald bij tot de rust en kalmte, waarvoor zij een oproep doen. Beiden zeiden dat het om meer dan de 10.000 woningen ging die in eerste instantie werden genoemd. Panis zei bij de nieuwjaarsreceptie zelfs dat het om het dubbele aantal gaat. Volgens wethouder De Jongh zouden deze bij doorgang van de plannen dan gebouwd moeten worden in het noordelijke deel van Leusden. Dat heeft bij de Stoutenburgers de indruk gewekt dat de plannen in een verder stadium zijn dan uit de feitelijke inhoud van het rapport afgeleid kan worden. Of die indruk juist is, zal uit de discussies van de komende maanden dienen te blijken. De provincie verwacht een eerste reactie van de gemeenteraad aan het einde van deze maand. Die termijn is uiterst kort, temeer daar het rapport op een ongelukkig moment verscheen, namelijk vlak voor de feestdagen. De gemeenteraadscommissie van Openbare werken en Ruimtelijke Ordening kan dan ook pas op 18 januari voor het eerst iets zeggen over het rapport en de eerste gemeenteraadsvergadering van het nieuwe jaar is volgens de planning pas op 1 februari, een dag nadat de raad verondersteld wordt te hebben gereageerd. Het is dan ook onbegrijpelijk waarom er al zo snel om een eerste antwoord gevraagd wordt. Temeer daar het uiteindelijk gaat om de vaststelling van een streekplan, dat pas na 1995 hoeft in te gaan. Het hoeft dus niet aan tijd te ontbreken voor de betrokken instanties en personen om zich rustig en kalm te bezinnen op de gewenste ruimtelijke ontwikkelingen in de provincie Utrecht in het algemeen en in Leusden in het bijzonder. Het gaat tenslotte om een verdubbeling van Leusden als de vermoedens van het actiecomité juist zijn. In de jaren zeventig werd zo'n ontwikkeling nog afgewezen, toen er sprake was van uitbreiding over het Valleikanaal. Er is dus alle reden om zich flink achter het oor te krabben over de vraag of het echt wel nodig is dat Leusden uitgebreid wordt met enkele tienduizenden woningen. met de nodige vacatures, maar ook met een hoge werkloosheid, die voor een groot deel structureel bhjkt. Van de ingeschrevenen is vijftig procent meer dan één jaar werkloos. Een recent onderzoek door het CBS naar de regionale situatie bevat onder andere de vol gende uitspraak: „Wanneer de werkloosheid reeds laag is, is het bijzonder moeihjk dit cijfer naar beneden te krijgen. Wanneer dit cijfer hoog is zien wij een langzame daling optreden". In dit verband drong de Kamer voorzitter opnieuw aan op een de centralisatie bij het beroepsonder wijs, om schooldirecties en -bestu ren meer verantwoordelijkheden te geven. „Hier liggen mogelijkheden om in de regio gezamenlijk met alle partijen zaken als onderwijs- en arbeidsmarktbeleid op elkaar af te stemmen". Het milieu zal in de komende jaren nog en steeds meer aandacht gaan vragen. De ondernemers zul len met allerlei milieunormen en - eisen geconfronteerd worden en op de hoogte moeten raken, willen we een redelijk schoon en leefbaar land houden. „Zo zal de sanering van vervuild bedrijfsterrein de komende jaren moeten worden aangepakt. Een in ventarisatie van vervuild terrein op basis van vrijwilligheid, zoals voor gesteld door de Commissie Bo demsanering in gebruik zijnde Be drijf sterremen ofwel de Commissie Oele, zal een stap in de goede rich ting zijn". In het voorjaar zal door de Ka mers van Koophandel in de provin cie Utrecht in samenwerkmg met de Hogeschool Utrecht een project interne milieuzorg voor bedrijven starten met de bedoeling de uitvoe rende mensen binnen het midden- en kleinbedrijf, maar ook het ma nagement wegwijs te maken in al lerlei aspecten op het gebied van het milieu. Wat de ruimtelijke invulling be treft vroeg Karelse het provinciaal bestuur de blik niet alleen te rich ten op bedrijfssectoren die m de mode zijn, maar extra aandacht te geven aan bedrijven, die als gevolg van de centrale ligging van de pro vincie floreren en open oog te hou den voor de produktiebedrijven. „Anders wordt de structuur te eenzijdig. Provincie: koester een bedrijfsleven in ruime zin en u zult zien dan gaat het alle mwoners wel. Het gaat met de bedrijven de goe de kant op en er is nog ruimte. Maar dat kan in korte tijd omslaan. De uitcfifte van bedrijfsterrein in onze regio is de laatste 4 jaren on gekend hoog. Zo'n 12 a 15 ha. ge middeld per jaar, waarvan het me rendeel in de centrumgemeente Amersfoort. Het aanbod van be drijfsterrein kan de vraag echter nog maar nauwelijks bijbenen. Nieuwe terreinen in Baarn en Eem- nes zijn uitgegeven voordat er nog een paal in de grond is geheid". „De Kamer acht het van het aller grootst belang dat vraag en aanbod met te ver uit elkaar gaan lopen en dat nieuw bedrijfsterrein in vol doende mate kan worden ontwik keld. Niet, en ik zeg dat met na druk, om maar rücksichtslos gron den voor bedrijven uit te geven, maar wel om tezamen, bedrijfsle ven en overheid, kansen voor de toekomst optimaal te benutten. Want als geen bedrijfsterrein be schikbaar is of een verkapt vesti gingsbeleid om de hoek komt kij ken, zullen bedrijven hun heil el ders zoeken". „In dit verband heb ik met bij zonder veel belangstelling kennis genomen van de onlangs uitge brachte provinciale notitie „Sporen naar de toekomst". Ofwel een eer ste proeve van de gedachte ste delijkeontwikkeling van de pro vincie Utrecht. Zonder nu meteen al te diep op de inhoud van de notitie in te gaan, wil ik toch het volgende kwijt. Terecht constateert mijns inziens de provmcie dat het voor de stede lijke ontwikkeling van het stadsge west Amersfoort noodzakelijk is forse uitbreidingen te plegen. Voor de regio Amersfoort zal, aldus de provinciale nota, tot 2015 gerekend moeten worden met ruimte voor 25.000 a 30.000 woningen en 150 a 250 ha. bruto bedrijfs- en kantoor terrein". „Die ruimte voor stedehjke voor zieningen kan binnen de centrum gemeente, dat zal iedereen duide- hjk zijn, niet meer worden gevon den. De provincie heeft haar oog laten vallen op de buurgemeenten Leusden en Soest. Weliswaar als mogehjke ontwikkelingsrichting - dus indicatief- maar toch, het staat op papier en gaat daardoor een eigen leven leiden". „Als eerste reactie, de Kamer zal in ander verband nog uitgebreid bij de provincie haar opvattingen over de notitie kenbaar maken, wil ik het volgende u vast meegeven. De gedachte ontwikkeling richting Leusden ontmoet in beginsel geen bezwaren. Wel denken wij, dat hier het zwaartepunt vermoedehjk zal hggen bij de woningbouw". „Richting Soest hggen ons in ziens alleen mogehjkheden voor een verdere ontwikkeling van be drijfsterrein vanaf de Isselt. Het hjkt mij minder gewenst een gebied als Birkhoven op te offeren aan wo ningbouw of bedrijfsterrein". „En dan zou ik de provincie in overweging willen geven ook de gronden tussen de Bunschoter straat en de Eem als ontwikkelings richting voor vooral bedrijfsterrein mee te nemen. De hgging is ideaal voor bedrijven nabij de Al en de huidige Isselt en deze gronden zul len in de toekomst toch mogehjk hun oorspronkehjke functie (agra risch) verhezen als de westtangent wordt doorgetrokken naar de Bun schoterstraat/A 1 „De Kamer wil met alle inzet voor stad en regio een kwahtatief goed woon- en leefklimaat scheppen vanuit de gedachte dat het stadsge west Amersfoort een centrale rol in dat Eemland speelt en moet kun nen bhjven spelen. In dat verband komt mij het overhevelen van ste dehjke voorzieningen van Utrecht naar Flevoland vanaf 1995, zoals de provincie en passant in de notitie opmerkt, te voorbarig voor. De concurrentie in economische zin tussen de stedehjke centra in de Randstad vraagt om concentratie van stedehjke ontwikkelingen in de stadsgewesten. Natuurhjkik besef heel goed dat er grenzen zijn aan de ruimtehj- ke mogehjkheden binnen onze provincie en ook Eemland. Maar de provincie zal van haar kant ook moeten beseffen dat de stadsge westen, dat geldt zowel voor Utrecht als Amersfoort, een zekere groei en daarmee uitstraling nodig hebben. Wat voor het bedrijfsleven geldt, geldt immers evenzeer voor de stadsgewesten: Groei vraagt ruimte." (advertentie) Informatie-rubriek van de BDU-Kabelkrantkombinalie Midden-Nederland Redaktie Bert Vos algemeen hoofdredakteur BDU-TV. Reakties naar: Redaklie BDU-TV-Corner, Postbus 67. 3770AB Barneveld We horen wel eens opmerkingen van kijkers over zaken, die ze op de kabel krant missen. Onze vraag aan u is: wat zou u nog graag op uw kabelkrant zien? Wat mist u nog dat voor veel kijkers bijzonder interessant, boeiend, nuttig of plezierig zou zijn? Een redaktie luistert graag naar nieu we ideeën En als die uitvoerbaar zijn binnen de toch wel beperkte tijdsduur van een kabelkrantcyclus, dan wordt uw idee wellicht in de planning opge nomen Uw idee moet zodanig zijn, dat het in 1 of 2 kabelkrantpagina's is uit te voeren Schrijf ons eens Voor het eerste aardige idee, dat ook daad werkelijk wordt overgenomen door de redaktie stellen wij een boeken bon van 25,- beschikbaar. Kunt u eens rustig van een boek genieten als ande ren uw idee op de kabelkrant bekij ken.. Op woensdag 21 maart worden in Nederland gemeenteraadsverkiezingen gehouden Zoals elk jaar is BDU-TV uiteraard die avond aktueel op de kabel met de plaatselijke uitslagen. Maar ver voordat het zover is zullen de verschillende politieke partijen het hunne willen zeggen over het gemeentelijke partijprogramma, men zal de eigen kandidaten willen voorstellen aan de kiezer en diskussie-avonden willen aankondigen Daarvoor is natuurhjk de plaatselijke kabelkrant van BDU-TV uitermate geschikt! Dit veelbekeken medium kan op aantrekkelijke wijze meewerken aan een goede verkiezingscampagne. Bijvoorbeeld met het voorstellen van uw kandidaten aan de kiezer/kijker Met een portret in kleur. De redaktie van BDU-TV kan u, als politieke partij, wat dat betreft wellicht behulpzaam zijn, want van de meeste kandidaten voor de gemeenteraad zijn inmiddels door onze fotograaf kleurenfoto's gemaakt of gaat dat binnenkort gebeuren Deze foto's zijn uiteraard eigendom van BDU TV, maar als u als politieke partij adverteert op onze kabelkrant(en) dan mag u gebruik maken van ons lokale politieke foto-archief. Als u doorgeeft welke foto in uw advertentie, geplaatst moet worden, zorgen wij dat dit voor elkaar komt. Informatie over verkiezings-advertenties op BDU-TV 03420-94888. Daar kan men u meer vertellen over de speciale verkiezmgsprijs. Adverteren op de kabelkrant. Hoe doe je dat nou en waar moet je rekening mee houden? En hoe is de respons? In de komende periode zullen we zo nu en dan kabelkrant-adverteerders aan het woord laten, die hun mening vertellen over deze nieuwe vorm van kleurrijk adverteren. Vandaag de Oosterstraat- winkeliers uit Nijkerk. nig mogelijk tekst gebruikt". De winkeliers aan de Oosterdorp straat ontdekten, dat je niet met el lenlange teksten bij de kijker aan kunt komen De boodschap moet inder daad kleurig en de tekst kort zijn Dat werkt. Vier winkeliers van de Oosterstraat in Nijkerk besloten met de start van de Nijkerkse Kabelkrant begin novem ber om in te haken op het nieuwe me dium. Ze hadden een demonstratie ge zien en waren enthousiast geworden voor de nieuwe mogelijkheden Voor al de mogelijkheid om in kleur te ad verteren sprak hen bijzonder aan we wilden adverteren. Dat zijn na tuurlijk dagen als tweede Kerstdag, 1 januari en andere dagen waarop men sen vrij zijn en er geen kranten ver schijnen". Zo ontstond een complete planning, waarbij steeds nieuwe advertenties op de buis te zien waren. ,,Het is in feite precies andersom dan in de krant We hebben gelukkig een fotograaf in onze groep, zodat het realiseren van kleurenfoto's voor ons geen moeilijkheden oplevert. Het bleek bovendien ook mogelijk om ge deelten uit kleurenfolders te gebrui ken en daar zelf een tekst bij te maken En met dit materiaal hebben we - met de juiste begeleiding en adviezen van Greet van Peursem van BDU-TV - schitterende advertenties gemaakt" De reakties van het publiek op de ad vertenties waren doorgaans goed. Ju welier De Graaf. „Hadden we er bij voorbeeld op dinsdag een gouden hangertje in de aanbieding gezet, dan stond men op woensdagmorgen al in de zaak om er naar te vragen" De Oosterstraat-winkeliers zijn enthousiast over de gebruiksvriende lijkheid en ook de snelheid van het medium. De Graaff: ,,Je hebt de mogelijkheid om per keer een advertentie wat uit te breiden, je kunt 'em iets langer laten staan, bijvoorbeeld van 10 naar 15 seconden en als er iets fout gaat (en ook dat gebeurt natuurlijk wel een keertje) en wij ontdekken dat 's mor gens, dan is een telefoontje voldoende en niet lang daarna staat onze adver tentie helemaal naar onze zin op de kabel. We hebben nu tien dagen als club van vier geadverteerd en zijn nog steeds bijzonder enthousiast over dit nieuwe medium". W VOOH MIDDEN NEDERLAND 24 uur per etmaal lokaal nieuws op uw kabelnet Barneveld: Leusden: Ede: Geldermalsen Buren: Woudenberg: Scherpenzeel: Renswoude: Maarn: Nijkerk: kanaal-63 kanaal 4+ kanaal52 kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4 kanaal 4 kanaal 4 kanaal 4+ kanaal 4 Centrale redaktie BDU-TV: 03420-94290 Lokale redaktie: zie de colofon van deze krant Advertenties. voor alle informatie 03420-94888 Advertentie-rubrieken Kabeltjes (vraag en aanbod, alleen voor particulieren), eerste 2 regels 6,- elke regel meer 6,- (tegen kontante betaling). Felicitatie-rubriek: zonder foto. hetzelfde tarief als de Kabeltjes (tegen kontante betaling) Felicitatie-rubriek MET foto. 25,- (korte tekst met kleurenfoto tegen kontante betaling) Info: 03420-94888 Het kan gebeuren, dat de doorgifte van een programma via de kabel niet altijd even perfect is. Atmosferische storingen kunnen daarvan o.m. de oorzaak zijn. Daar is niets aan te doen. Vallen zenders uit zonder dat dit door de exploitant is gemeld of zijn de sto ringen frekwent, dan kan het zijn, dat er iets in de aanvoerlijnen niet in orde is. Als uw buren hetzelfde verschijnsel op hun TV konstateren, dan doet u er goed aan om de kabelexploitant te bellen. Voor uw gemak volgen hier de namen en storingsnummers. Het nummer van Media Netwerk Ede stond in onze vo rige Corner foutief vermeld. Let u even op het correcte nummer? Gemeente Barneveld: Casema bv - Utrecht. 030-898080 (van 9-22 uur) Gemeente Ede: Media Netwerk, Ede. 08380-21919 Gemeente Leusden: de firma Kroon. 02152-55789 Gemeente Geldertnalsen: Antennebeheer Midden-Nederland, Veenendaal: 08385-31500/31515 Gemeenten Renswoude, Woudenberg, Scherpenzeel en Maarn: Antennebeheer Midden-Nederland, Veenendaal: 08385-31500/31515 Gemeente Nijkerk: Gamog Cai - Zutphen 05750-41100 Op de foto: de heren v.d Bunt en De Graaff uit Nijkerkenthousiast over adverteren op de kabelkrant. We spraken met de heren Van de Bunt (Kantoormachinehandel) en De Graaff (juwelier) over de adverten tie-campagne die de Oosterstraat- winkeliers tot nu toe hebben gevoerd via de kabelkrant. „Voordat we begonnen hebben we on derling de dagen vastgesteld, waarop „In het begin hadden we nog wat moeite om een bepaalde vorm vast te stellen, omdat het adverteren op de kabelkrant heel anders werkt dan in een krant. We hebben kleurrijke foto's gemaakt en in de advertenties zo wei- Veel kabelkrantkijkers hebben aan het eind van 1989 meegedaan aan onze Kerstpuzzels. Erg moeilijk waren ze niet, maar je moest wel elke dag even bij de les blijven... Bedankt voor al die enthousiaste puzzelreakties. Bedankt ook de verschillende kabelkrant-adverteerders, die in de afgelopen periode prachtige prijzen ter beschikking hebben gesteld En blijf kijken' Wie weet valt er opnieuw veel fraais te winnen in de komende maanden.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 5