Succesvol jaar KPJ Achterveld Voorzitter Sint Joseph wil Achtervelds 'zorgcircuit' Arthur Marcussen zorgt voor hoogstandjes leu B II) e r k n Is „Jammer dat bibliotheek bij ons weg gaat" Feestcomité klaar voor 25-jarig jubileum Voorzitter Baaiman (Ons Gebouw) in nieuwjaarsrede: Uitslag dames- schietclub Oude en nieuwe jazz ter gelegenheid van jaarwisseling ra plaatselijk nieuws WOENSDAG 10 JANUARI 1990 door Gerard Trebert Donderdagavond hield de afdeling Achterveld van de KPJ jaarvergadering. De voorzitter opende de vergadering met e< welkom aan de aanwezige leden en wenste allen een heel voc spoedig nieuw jaar toe. van onze Achterveldse belangen in het gemeentelijk apparaat. Gezien de grote saamhorigheid in ons dorp vertrouw ik er op dat we in de toekomst als één front zullen strij den voor onze belangen. Het is in ons aller dorpsbelang, gezien de ontwikkelingen van de laatste tijd zou dit wel eens hard nodig kunnen zijn." Na een korte pauze was er weer het optreden van Albert en Antje, die geheel op rijm veel belevenis sen en gebeurtenissen van het af gelopen jaar de revue lieten passe ren, die in en rond het dorp waren gebeurd. Een voordracht die de aanwezigen geweldig aansprak. Het optreden werd dan ook met een daverend applaus beloond en hen werden bloemen aangeboden. Ook Ali Wijntjes werd in de bloe men gezet omdat zij met een ge weldige inzet harer zijde had mee gewerkt dit stuk tot stand te bren gen. ACHTERVELD - In verband met het 25-jarig bestaan van het Ach terveldse feestcomité is de com missie bezig met de organisatie van het feest dat zal worden ge houden in het weekend van 27 t/m 30 april. Er zal een grote feesttent worden geplaatst. Nog niet bekend is waar deze komt te staan. Inmiddels is al wel bekend dat op maandag 30 april de bekende clowns Appie en Flappie in de middag naar Achterveld komen. Voor het optreden van de clowns is besloten om de zaal in Ons Ge noegen te reserveren. Zij treden op om 14.00 uur. De zaal gaat dan open om 13.00 uur. Deze voorstel ling duurt tot ongeveer 16.30. Al leen de kinderen van de basis scholen hebben deze middag toe gang Dezelfde middag zal er in de feest tent een volleybalmiddag worder georganiseerd. De organisatie is in handen van Joost Mink en Tor Ossendrijver. Deze heren organi seren elk jaar een familie volley baltoemooi. Daar er op 30 april geen kinderfeest wordt gehou den, is de aanvang van dit toer nooi om 11.00 uur in de feesttent Het is de bedoeling dat er team: zullen deelnemen die bestaan ui zes spelers plus drie reserves ei een coach. De prijsuitreiking za plaats vinden op maandagavonc tijdens de dansavond. ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd van de da- messchietclub namen acht leden door. Het was Ria Vos die met 85 punten de eerste plaats behaalde. De overige uitslagen waren: 2. An Voskuilen 82 3. Anneke Oudshoom 81 4. Iny Kok 79 5. Mien v.d. Burgwal 76 6. Jeannet Vos 76 7. Tmy Tolboom 67 8. Bep Smal 65 kreatieve dag, zal zijn op 11 ma te Hoogland. Er zal nu ook wc met een toneelstuk worden de genomen. Op 17 maart is er wé een disco-avond in de Moesj met medewerking van Dis Black Power Er zal ook e thema-avond worden gehoud op 29 maart. Het onderwerp is r niet bekend. Op provinciale kr tieve dag zal plaatsvinden oj april in Raalte. De jaarlijkse o ijzeractie zal plaatsvinden op apnl. Deze dag zal worden af sloten met disco in de Moespot Het Isidorusfeest zal samen w den gevierd met de ABTB en KPO op 20 apnl. De KPJ zal c deelnemen aan het feest '25 feestcomité'. Op 20 mei zal er veldvoetbaltoernooi plaatsvinc in Achterveld. Het dauwtrapj' zal ook weer plaatsvinden op melvaartsdag en dat is op 24 r Er zal ook worden deelgenor aan het sportweekend te B< haar. Dat zal zijn op 26 en 27 r j Tot slot zal er op 10 juni wor< j deelgenomen aan een sport kamp te Hoogland. Uit het financieel verslag bl dat men het afgelopen jaar w met een batig saldo had kun eindigen. De boeken waren c de kascomrrussie gecontrole en geheel in orde bevonden, tredend als kascommissie-lid Jan v.d. Hengel. In zijn plaats 1 genoemd Peter Hilhorst die met Johan Tolboom de boekei controleren. De uitgave van, clubblad het Medium is in he gelopen jaar weer een succes weest. Wel wordt door de re.; üe een aanvulling gevraagd. De trekker-behendigheidsv strijden is ook weer een su<', j geweest Er was een groot ai deelnemers, er was veel steur. dervonden van sponsors en] was een grote publieke belli stelling. Het parcorus was giij zigd, maar met tot tevredeiüj i Daarom zal bij de volgende j; strijd weer het oude parcou,;! ere worden hersteld. De sportcommissie was niet ti i den over de deelname aan, paalde georganiseerde spo' De georganiseerde sporten werden gehouden in de spoi hadden zo weinig belangste van de leden dat men na kort'1 hiermee had moeten stoppen De revue werd ook een grooi ces geworden. De opbrengsi dit keer bestemd voor het 1 i Kruis. Hiermee was contact c nomen en waren er twee pr, ten opgegeven waarvan er' kon worden gekozen waarvo< j gift kon worden bestemd. In leg met de revuegroep zal ee slissing worden genomen. Hierna werd een bestuurs ging bekend gemaakt. Liek<' l horst stopt met het secretana gaat ook uit het bestuur, inj j band met haar werkzaamht Ook Jan Traa kan in verbanc zijn werkzaamheden het pen! meesterschap niet langer viljl len. Hij blijft wel lid van he:/ j stuur. De scheidende se« resse werd bedankt voor ha zet eerst als lid van het bestu daarna voor haar vele werk 4Vz jaar dat zij secretaresse i1 weest. Zij kreeg bloemen aijlJ boden Ook de aftredende, ningmeester kreeg lovende jj den toegezwaaid. Het bestuur is nu als volgt s« gesteld. Laurens v.d. Ven - l zitter, Jolande Rutte - se resse en tevens vice-vooratte>| Torsius - deeltijd secreta: 1 Govert Voltman - Gert Zwa en Jan Traa leden. ACHTERVELD - Het Stich tingsbestuur van Ons Gebouw hield zondag de inmiddels tra ditioneel geworden nieuw jaarsreceptie. Het werd een druk bezochte receptie. Veel inwoners uit het dorp en ver enigingen kwamen om het be stuur, maar ook elkaar de bes te wensen voor het komende jaar over te brengen. Tijdens deze receptie werd het woord gevoerd door de vooratter van het Stichtingsbestuur H. Baaiman. Namens het gehele bestuur wenste hij alle aan wezigen een heel goed en voorspoedig nieuw jaar. „Al een aantal jaren organiseert Ons Gebouw deze jaarlijkse bij eenkomst. Dit om de aandacht te vestigen op Ons Gebouw en om de hechte dorpsgemeenschap van Achterveld te stimuleren en in stand te houden. Op deze bijeen komst ontmoeten mensen elkaar op een heel andere manier dan op een normale vergadering of bij eenkomst. Ik denk dat een mens aan het begin van ieder jaar meer behoefte heeft de ander te ont moeten dan normaal. Alles begint dan als het ware opnieuw, dat pro beren we tenminste. In het begin van het afgelopen jaar zijn ook wij geheel opnieuw begonnen. Het is ook dat jaar weer gelukt dank zij de inzet van enkele geweldig gemotiveerde medewer kers. Een team dat de belangen van Ons Gebouw, en de gebruiker op een voortreffelijke manier be hartigd, hetgeen ook het afgelopen jaar weer de vruchten heeft afge worpen. Het bestuur is deze mede werkers dan ook zeer dankbaar voor hun inzet. Zoals het bij anderen gaat, gaat het ook bij Ons Gebouw. We moe ten verder de toekomst in. Wat de toekomst zal brengen is afwachten. Een ding is al bekend. De biblio theek die sinds 1959 hier gehuis vest is, zullen we gaan verliezen. Tengevolge van de uitbreiding van de bibliotheek heeft men nu ge brek aan ruimte. Wij hebben ge tracht door te bouwen aan de voor kant de zaak uit te breiden en zo de bibliotheek te behouden, maar dit is niet gelukt. Wel jammer dat we dit gaan verliezen, maar we kunnen terugzien op een prettige en goede samenwerking in al die jaren en dat is ook heel belangrijk. Wat de toekomst ons verder zal brengen is afwachten. Het is aan de dorpsgenoten en gebruikers om hier een antwoord op te geven. Met ingang van 1 januari is als meuw bestuurslid gekomen Ronald de Vette, die op korte termijn het pen ningmeesterschap zal overnemen van de vertrekkende penning meester Wim van de Horst. Het komende jaar zal in de be langstelling staan van 50 jaar na de oorlog van 1940. Veel oud-militai ren en ingezetenen van de ge meente zullen hier samen komen om dit te gedenken. Het afgelopen jaar zijn al verschillende bijeen komsten van de oudstrijders in Ons Gebouw geweest. Door het vertrek van Henk Os sendrijver als lid van de gemeente raad, komen we in een vacuüm te zitten wat betreft het behartigen Allereerst gaf hij een korte terug blik op het afgelopen jaar. ,,Met dankbaarheid kunnen we terug zien op het afgelopen jaar", zei hij ,,De organisatie is gegroeid naar meer volwassenheid. Ieder is hier goed op zijn plaats. De inzet en inspiratie van de vrij willigers dient erkend te worden. De familie-participatie moet meer vorm krijgen. Ook de familie zal haar verantwoording moeten ken nen waar het ondersteuning van onze bewoners betreft De renova tie van Sine Cura is ter hand geno- Voorzitter Baaiman bij de nieuwjaarsreceptie in Ons Gebouw: ,,Aan het begin van het jaar heeft een mens meer behoefte een ander te ontmoeten dan normaal. Er waren weer veel Achtervelders om het bestuur en elkaar een goed jaar te wensen. ACHTERVELD - Het bestuur van Huize St. Joseph hield vorige week haar nieuwjaarsreceptie. De inwoners van het dorp en an dere belangstellenden konden tij dens de receptie zowel het be stuur als de bewoners hun wen sen voor het komende jaar aan bieden. Er werd druk gebruik van gemaakt, hoewel er dit jaar minder dorpelingen waren dan vorig jaar. Tijdens deze receptie werd het woord gevoerd door de voorzitter van het Stichtingsbe stuur de heer G. Hilhorst. men en het plan Esveld neemt steeds vastere vormen aan. In ver band met de groeiende wachtlijs ten voor de womngen zullen we een selectiever opnamebeleid moeten gaan voeren. Om al onze activiteiten in de juiste vorm en op de juiste plaats onder te brengen zijn we vonge week overgegaan tot de oprichting van de 'Woning stichting Sint Joseph Achterveld'. De vijfde Sint Josephstichting in Achterveld We verwachten dat ook deze stichting zijn nut zal af werpen Op de drempel van de negentiger jaren waren wij reeds bezig met een nieuw beleid Bestuur en staf zijn heel intensief bezig om ge stalte te geven aan dit nieuwe be leid. Ons huis zal omgeturnd wor den tot een zorgcentrum We den ken dit in de negentiger jaren te realiseren. Gelukkig zal de nieuwe minister van WVC het be leid van haar voorganger voortzet ten. Een koers naar duurzame ontwik kelingen Een koers naar indivi duele zorg en persoonlijke bena deringen. De huiskamer projecten zijn daar de eerste aanzetten van Niet voor iedereen, maar alleen voor hen die dit nodig hebben. Niet wij, staf of medewerkers, maar de bewoners bepalen, welke zorg zij nodig hebben. Dit vraagt een enorme ombuiging van het beleid. Er is een coördinatieteam samen gesteld dat een plan moet opstel len dat leidt tot 'Ideaal zorgen cen trum voor de toekomst'. Dit plan moet 1 januari 1991 gepresenteerd worden. Men zal zich bepalen tot ouderen- en gezondheidszorg bin nen het gebouw. Men kan daar alle soorten zorg ontvangen. Daar naast bieden wij huisvesting in de ruimste zin. Ook kunnen wij wat betekenen door middel van het flankerend beleid Ik de rik aan tijdelijke op name, groepsverzorging en maal tijdverstrekking. Ouderenzorg en gezondheidszorg omvatten veel meer. Nieuwe samenwerkings verbanden moeten ontstaan. Te denken valt aan de huisart senpraktijken, de kruisver eniging, de M.D., het Riagg, de soos, het verpleeghuis en de Zon nebloem. Bij hen zullen we aan sluiting moeten zoeken om partij te zijn in het 'Achterveldse zorg circuit'. Bestuur en directie zullen steeds meer ondernemer worden. We zijn ervan overtuigd dat we slechts door samenwerking het ge vraagde pakket zullen aankunnen We zijn ervan overtuigd dat we door samenwerking het inleveren van zelfstandigheid betekent Als dat in het belang van U is hebben we er dat graag voor over. In het voorjaar zullen we eerst in dankbaarheid ons 95-jang bestaan herdenken Een feestcomité is reeds benoemd. Misschien kun nen we bij het eeuwfeest het Ach terveldse zorgencircuit als organi satorische en juridische eenheid beklinken." Tijdens de receptie verscheen ook nog Prins Duo Puup de 14e met zijn adjudant. Hij wenste ie dereen een heel goed jaar en hoopte ook de ouderen nog dik wijls tijdens de carnavalsfeesten tegen te komen. Er werd een overzicht gegeven over het afgelopen jaar. Hierbij bleek dat er een heel actief jaar achter de rug was, waarna de ge plande activiteiten voor het ko mend seizoen bekend werden ge maakt. Zaterdag 27 januari wordt weer de avond georganiseerd waarbij de ouders zullen worden uitgeno digd Gezien het succes van de vorige maal beloofd het ook nu weer een hele gezellige avond te worden. Dinsdag 30 januari is er een kaart avond in D'Ouwe Peerdestal geor- garueerd door de ABTB. waarbij de KPJ - de KPO en de bejaar- densoos zijn uitgenodigd. De kringvergadering zal plaats vinden op 1 februari in Eemnes. Er zal ook weer geschaatst worden op de baan te Utrecht. Dit zal zijn op 8 februan. Zondag 25 februari is er Carnaval. Men hoopt dat er ook dit jaar weer met een wagen aan de optocht zal worden deelge nomen. Zaterdag 3 maart disco avond in de Moespot met de band Murphy's Law. De kreatieve dag van de kring, voorronde voor de provinciale Beukelman speelde als jonge man in de Funky Butt Jazzband in zijn geboorteplaats Sittard en oogstte met die groep tal van suc cessen, waaronder een landelijke finale van een talentenjacht in Uit geest. Na zijn verhuizing in 1976 naar Leusden liet hij jarenlang zijn instrument, een rond de eeuwwis seling in Duitsland vervaardigde tuba met historische, antiquarische waarde, in de kast staan. Twee jaar geleden pakte Beu kelman de muziek weer op via de Oude Knakkers Jazzband in Lunte- ren. Toen die groep kort daarop uiteen viel formeerde hij in maart 1988 de thans bestaande Hammer- field Stompers. „Het wekelijks re peteren is eigenlijk het belangrijk ste, vinden wij. Uitgangspunt is voor ons om met mensen, die goed met elkaar kunnen omgaan, samen muziek te maken. Als we dan zo nu en dan, eens of twee keer in de maand, bij een besloten gelegen heid of in het openbaar optreden is dat alleen maar ter motivatie van de gezamenlijke repetities". De Stompers spelen nummers uit de twintiger en dertiger jaren, mu ziek, die ze eigenlijk „zelf lekker vinden". Ze willen daarnaast met hun enthousiasme en spontaniteit zorgen voor gezellige muziek. Wie het jazzfeest van oud en nieuw m Bos en Heide en de apotheose,die een ware muzikale uitbarsting op leverde, heeft bijgewoond kan ge tuigen van een uitspraak, die geen ruimte laat voor holle woorden. FENOMEEN „Inderdaad een fenomeen", stel de ook de zakelijk leider van de andere groep, Jan Beukelman van de Hammerfield Stompers vast. De Stompers presenteerden zich deze avond voor het eerst in een open bare jazzbijeenkomst en deden dat ook uiterlijk in stijl, aangepast en smaakvol in kostuum. De formatie bestaat behalve uit Jan Beukelman op tuba uit de trompettist Rolf Bee- rens, Aeko Doornbosch, trombone, Ton Kools,slagwerk, Harold van Veen, klarinet en muzikaal coordi nator Jan van der Kruijf, banjo. De band voelde de sfeer van het begin af feilloos aan, bracht sfeer en stemming en toonde haar klasse, zowel collectief als in soli. Opval lend was de absolute homogeniteit van de rhytmesectie, uitzonderlijk strak en bepalend voor de goede muzikale balans van het geheel. Voeg daarbij de fraaie toon van de trombone en de perfektie van de klarinet dan kan worden gespro ken van een welkome aanwinst voor de lokale jazzgemeenschap. Leider Jan Beukelman (48), ge boren Limburger en sinds 1976 Leusdenaar, heeft tussen de bedrij ven door gelegenheid een en an der te vertellen over de totstandko ming van de Hammerfield Stom pers, die hun naam hebben te dan ken aan het repetitielokaal van het bedrijf Huurdeman in het voormali ge Hamersveld en de stomp, de dans van Noordamenkaanse kleurlingen op traditionele jazzmu ziek. De 74-jarige tenorsaxofonist Arthur Marcussen bleek de grote inspirator te zijn van het jazzconcert in Bos en Heide. LEUSDEN - Met een feestelijk, swingend festijn, waarbij alle re gisters werden opengetrokken, heeft jazzminnend Leasden het nieuwe jaar ingezet. Plaats van handeling: de sfeervolle lokatie Bos en Heide. Organisator: de vindingrijke Peer Hartjesveld. Uitvoerenden: de tot in de vinger toppen gemotiveerde leden van de Hammerfield Stompers en de combo Djespeeration, respectie velijk representanten van de oude en nieuwe stijl. Toehoor ders: een vol huis, dat met het uur enthousiaster en dankbaarder bleek te reageren. En het laatste was terecht. Het muzikaal accentueren van oud naar nieuw, zoals de kalender daartoe de laatste weken de mensheid noopte, resulteerde in een vondst. Oud was de stijl van de (doorgaans jongere) Stompers, waarover later meer en meuw die van de (oudere) leden van het combo Djespeera- weg echter steeg de temperatuur tion. in de groep en classics als „Lady be good" en „All of me" leverden Wat de laatsten betreft, Peer het bewijs van talent, ervanng en Hartjesveld bracht naast zichzelf de het vermogen tot muzikale uitstra- tenorsaxofonist Arthur Marcussen, ling. de bassist Hans Wijnstroot en de Van het laatste gaf in bijzonder slagwerker Bob van der Hoolwerff mate blijk de 74-jarige onvermoei- m stelling. Het kwartet had aanvan- bare Arthur Marcussen, door Har- kelijk moeite de vonken te laten tjesveld terecht als maestro ge- overslaan naar de verwachtings- kwalificeerd. Deze veelzijdige be- volle luisteraars. De uitnodiging gaafde musicus - hij speelde gedu- „Take the A-train" kwam met te rende zijn langdurig verblijf in de weinig overtuiging over. Gaande- Verenigde Staten buiten zijn werk in San Diego sax en gitaar in nacht clubs en was daar ook nog een tijdlang muziekdocent - werkte tij dens deze gedenk- en merkwaar dige avond door zijn inspirerend enthousiasme zo aanstekelijk, dat hij beide groepen van musici tot hoogstandjes dwong.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 7