AW EERLAND onderzoek naar energiebesparing weer leren: hoe, wat en waarvoor? a <Q paspoort aanvragendoe het nu! GEMEENTE :y GEMEENTE Tv' LEUSDEN GEMEENTE LEUSDEN GEMEENTE g LEUSDEN FA. PEZON LEVERING, REPARATIE EN MONTAGE 'WE GAAN MET SNELLE VLIET OF WE GAAN NIET!'V Van't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 10, 17 januari 1990 Zuinig met energie is een slagzin van een aantal ;aren geleden. In verband met een dreigend tekort aan grondstoffen was het noodza kelijk om zoveel mogelijk energie te besparen. Het kon opraken, met al de vervelende gevolgen vandien. De laatste tijd is men er achter gekomen dat een overmatig ge bruik van energie nadelige effekten heeft voor het milieu. Energiebe sparing blijft noodzakelijk. Door de rijksoverheid en de pro vincie Utrecht worden aktiepro- gramma's in het kader van gemeen telijk energiebesparingsbeleid ge subsidieerd. De gemeente Leusden heeft deze subisidiemogelijkheid aangegrepen om een eigen onder zoek te starten naar mogelijkheden om energie te besparen. Hiermee wil de gemeente een energiebespa ringsbeleid opzetten Gebruikers van energie zijn in een aantal categorieën te verdelen. Zo heb je de gezinshuishoudens, de land- en tuinbouw, industrie en commerciële dienstverlening, ver keer en vervoer en de kwartaire sector. Onder deze laatste catego rie vallen de scholen, gesubsidieer de instellingen en gemeentelijke gebouwen. De gemeente heeft nu besloten om eerst de mogelijkhe den om energie te besparen in deze laatste categorie te gaan onderzoe ken. Naar verwachting zullen daar voldoende besparingsmogelijkhe den aanwezig zijn. Een voordeel van deze sector is dat een groot deel van de gebouwen gemeente lijk eigendom zijn. Het zuinig om gaan met energie kan daar dan ook het best gevolgd worden. Na het oriënterend onderzoek zal er per gebouw een haalbaarheids onderzoek worden uitgevoerd. De Nederlandse maatschappij voor energie en milieu, de NOVAM, zal namens het rijk de onderzoeken toetsen. Op deze manier wil de gemeente bijdragen aan een zuinig omgaan met energie. Iets dat ons milieu ten goede komt. langesteeg afgesloten Dinsdag 23 en woensdag 24 januari is van 's mor gens 8.00 uur tot 's mid dags 17.00 uur de Lange steeg afgesloten voor het verkeer. De wilgen langs de weg zullen geknot wor den. Hiervoor is een hoogwerker nodig die de doorgang zal blokkeren In schoolgebouwen zijn nog veel moge lijkheden om energie te besparen vergaderagenda 17 januari Commissie On- derwijs, Sociale zaken en Milieu. Op de agenda staat o.a. riolering in het buitengebied. 18 januari Commissie Openbare werken en Ruimtelijke ordening. Op de agenda staat o.a. nieuwbouw brandweerga rage, plannotitie Groen houten, oversteekbaar- heid Burg. Van der Post- laan. 22 januari Extra commis sie Openbare werken en Ruimtelijke ordening over de notitie Sporen naar de toekomst. 23 januari Informatiebij eenkomst over de plannen voor De Brink in Achter veld. Plaats: De Roskam, aanvang 20.00 uur. 23 januari Commissie Fi nancieel beleid en beheer. Op de agenda staat o.a. de ontwerp begroting van de Provinciale Utrechtse Welstandscommissie. 1 februari Raadsvergade ring. De commissie Algemene zaken van 22 januari komt te vervallen. Sommige mensen weten precies wat ze willen. Die vinden zelf de weg naar een opleiding wel. Ande ren zouden best vooruit willen ko men, iets meer willen leren. Alleen weten ze vaak niet waar te begin nen. Ook niet of leren wel te com bineren is met een baan of het huis houden. Stel: - U vindt dat uw reken- of taalken nis onvoldoende is. Dan is Basis educatie (Inhaalonderwijs) mis schien wel geschikt voor u. - U heeft al dan niet een diploma, maar geen baan. Via Primaire Beroepsgerichte Volwassenen Educatie (PBVE) kunt u kiezen uit verschillende opleidingen, die uw kans op werk aanzienlijk ver groten. Het zijn vaak opleidingen voor technische, dienstverlenen de en administratieve beroepen. - U bent huisvrouw en zou best wel weer eens aan het werk willen. Dan biedt het middelbaar be roepsonderwijs (mbo) verschil lende vakopleidingen, zowel overdag als in de avond. - U heeft een baan en een afgeron de mavo- of havo-opleiding, maar wil toch voor een specifiek beroep gaan leren. Bij de meeste van de 80 hogescholen in Neder land kunt zowel 's avonds als overdag hoger beroepsonderwijs volgen. Er zijn echter zoveel opleidingsmo gelijkheden, dat het soms moeilijk is te weten welke de meest geschik te is voor uw situatie. Toch kan iedereen wel iets vinden wat aan sluit bij zijn of haar mogelijkhe den. Dat er kosten aan een oplei ding verbonden zijn, hoeft geen belemmering te zijn. De overheid springt vaak bij. Bovendien hoeft opnieuw gaan le ren niet alleen bedoeld te zijn om de maatschapelij ke positie te ver beteren. U kunt het ook doen voor uw persoonlijke ontwikkeling. Geen tijd? Sommige opleidingen of cursussen kosten u maar één avond in de week. De brochure „weer leren, hoe, wat en waarvoor", maakt u wegwijs in het doolhof van opleidingsmoge lijkheden. Het biedt tevens een overzicht van de belangrijkste in stanties die u verder kunnen hel pen. De brochure ligt voor u klaar bij het bureau Voorlichting. <D 5" (D 5 <t> <t> ■t 3 <D =3 Wie dit jaar nog een nieuw pas poort of nieuwe toeristenkaart no dig heeft, doet er goed aan dit NU te regelen. Tot 1 april geldt er voor deze reisdocumenten namelijk een verlaagd tarief: paspoort voor personen vanaf 16 jaar: 70,50 (na 1 april 82,15) paspoort voor personen tot 16 jaar: ƒ43,50 (na 1 april 55,15) toeristenkaart voor meerderjari gen: 30,75 (na 1 april 42,40) toeristenkaart voor minderjarigen: ƒ20,00 (na 1 april 31,65) Paspoorten afgegeven vöör 1 no vember 1989 kunnen niet worden verlengd. Kinderen tot 12 jaar kun nen in het geldige paspoort van een van de ouders worden bijgeschre ven. Dit kost 2,85. Voor bij schrijving is schriftelijke toestem ming van de andere ouder noodza kelijk. Het hiervoor benodigde for mulier is gratis verkrijgbaar bij de afdeling Burgerzaken. Minderjarigen die een paspoort aanvragen moeten een verklaring hebben waar uit blijkt dat ouders of voogd geen bezwaar tegen afgifte hebben. Ook hiervoor is een gratis formulier bij de afdeling Burgerza ken te verkrijgen. Voor meer informatie over boven genoemde reisdocumenten, kan men terecht bij de afdeling Burger zaken in het gemeentehuis, tele foon 961790. De afdeling Burger zaken is iedere werkdag geopend van 8.30 tot 12.30 uur en voor rijbe wijzen en paspoorten ook op vrij dagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Bouwvergunningen Hessenweg 155, uitbreiden van een schuur Asschattcrwcg 207b, bouwen machineberging Houtvester 40, plaatsen dakkapel Watcrloowcg 10, bouwen carport Hessenweg 144, verbouwen varkensschuur tot garagc/hobbyruimte Lijsterbeslaan 32, uitbreiden woning Melafier 3, uitbreiden woning Pr Mauritslaan 12, plaatsen dakkapel Hohorstlaan 21, uitbreiden woning Visotter 2, plaatsen stenen tuinbeëindiging met een houten balu strade Kerkweg 7, renoveren pand Davclaak 4 en 6, bouwen vrijstaande woning Karper 34, plaatsen dakkapel Kalvcrkamp 29, bouwen carport plan 't Ruige Veld, bouwen 22 woningen (appartementen 3e blok) Diverse vergunningen: Café-restaurant ,,De Mof', Arnhemseweg 95, ontheffing sluitings uur, muziekvergunning, dansvergunning. Restaurant ,,De Hakhorst", Waarden 25a, idem.. Pannekockenbocrderij ,.De Hakhorst", Waarden 25a, idem. ,,De Roskam", Hessenweg 212, idem „Ons Gebouw". Hessenweg 214, idem „De Hessenkar", Hessenweg 172, idem. „Buitcnlust", Hessenweg 337, idem „De Klaveet", Postweg 1, idem Restaurant „Bavoort", Treekerweg 28, idem. Zwembad „Octopus", Burg Buiningpark, idem Tennis-Squash Centrum Leusden, Groene Zoom 1, idem. Hotel „Huize Den Treek", Treekerweg 23, idem. „Bos en Heide", Doornscwcg 29, ontheffing sluitingsuur, muziek vergunning. K.C. Antilopen, Burg Buiningpark, ontheffing sluitingsuur Dansschool Tacke, Lepelaar 6. muziekvergunning, dansvergun ning. Manege „Den Treek", Watcrloowcg 32, muziekvergunning. L. van Diermcn, vier standplaatsvergunningen. J G M. Duyts, standplaatsvergunning. J. van Loon, idem. J. van de Bor, idem. J. Muijs, idem. J. Oudshoorn B V., idem A. van de Peut, idem. E. Ruizendaal-Schaap, idem D. van Bemmel, idem. N.B. Deze 25 vergunningen zijn verlengingen van in 1989 reeds verleende vergunningen H.van Alphen, namens LTV Leusden, ontheffing sluitingsuur, dans- en muziekvergunning voor 12 januari 1990. Nierstichting, kollcktevergunning 1990 Unicef Nederland, idem. Nederlandse Rode Kruis, afd. Leusden. idem. Astma Fonds, idem. Kapvergunning Lijsterbeslaan 42, het kappen van een spar Belanghebbende die door een vergunning rechtstreeks in hun be lang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. Nadere informatie over bovengenoemde vergunningen is na telefo nische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het ge meentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouw vergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (overige vergunnin gen), telefoon 961752 (kapvergunningen). Leusden V..X..y HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Leusden, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, 't Erf 1, ligt vanaf 18 januari 1990 op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en bovendien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur op de afde ling burgerzaken/bodekamer, 't Erf 1zulks na tevoren gemaakte afspraak, telefoon 033- 961742, gedurende een maand ter inzage: 1het verzoek met bijlagen van de heer G. A. Steenbeek, wonende Emelaarseweg 3a te Achterveld, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in wer king hebben van een veehouderijbedrijf met mestopslag, alsmede opslag van die selolie op het perceel kadastraal bekend gemeente Stoutenburg, sectie B, nummer 1786, plaatselijk bekende Emelaarseweg 3a te Achterveld; 2. het verzoek met bijlagen van de heer F. Veldhuizen, wonende Heetvelderweg 7 te Leusden, om een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een veehouderijbedrijf met mestopslag, alsmede opslag van die selolie op het perceel kadastraal bekend gemeente Leusden, sectie K, nummer 221 (ged.), plaatselijk bekend Heetvelderweg 7 te Leusden; 3. het verzoek met bijlagen van mevrouw J. Brons-Berkhof, wonende Stoutenburger- laan 8 te Stoutenburg, om een nieuwe, de gehele inrichting omvatlende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een veehou derijbedrijf met mestopslag, alsmede op slag van huisbrandolie op het perceel ka dastraal bekend gemeente Stoutenburg, sectie A2, nummers 867 en 888, plaatselijk bekend Stoutenburgerlaan 8 te Stouten burg; I 4. het verzoek met bijlagen van Stichting De Boom, gevestigd Voorstraat 12 te Wou denberg, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking l hebben van een veehouderijbedrijf met mestopslag, alsmede opslag van dieselolie op het perceel kadastraal bekend ge meente Leusden, sectie G, nummer 1320, plaatselijk bekend Asschatterweg 50 te Leusden; 5. het verzoek met bijlagen van de heer P. H. Pels Rijcken, wonende Lockhorsterweg 4 te Leusden, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in wer- king hebben van een veehouderijbedrijf met mestopslag op het perceel kadastraal bekend gemeente Leusden, sectie I, num- i mers 87 en 278, plaatselijk bekend Lock horsterweg 4 te Leusden; 6. het verzoek met bijlagen van Machinefa briek Bayens, gevestigd Hessenweg 208b te Achterveld, om een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een machinefabriek op het perceel kadastraal bekend ge meente Stoutenburg, sectie C, nummer 1734, plaatselijk bekend Hessenweg 208b te Achterveld; 7. het verzoek met bijlagen van de heer C. J. Voorburg, wonende Moorsterweg 22 te Leusden om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een veehouderijbedrijf met mestopslag op het perceel kadastraal be kend gemeente Leusden, sectie G, num mer 1105, plaatselijk bekend Moorsterweg 22 te Leusden; 8. het verzoek met bijlagen van de heer T. van Garderen, wonende Asschatterweg 38 te Leusden om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevol ge de Hinderwet voor een veehouderijbe drijf met mestopslag op het perceel kada straal bekend gemeente Leusden, sectie G, nummer 1328, plaatselijk bekend As schatterweg 38 te Leusden; 9. het verzoek met bijlagen van de heer A. E. Verweij, wonende Maanweg 33 te Leusden om een vergunning ingevolge de Hinder wet voor het oprichten en in werking heb ben van een veehouderijbedrijf met mest opslag op het perceel kadastraal bekend gemeente Leusden, sectie K, nummer 13, plaatselijk bekend Maanweg 33 te Leus den; 10. het verzoek met bijlagen van de heer H. van Woudenberg, wonende Kolfschoter- dijk 22 te Leusden om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een veehou derijbedrijf met mestopslag, alsmede op slag van dieselolie op het perceel kada straal bekend gemeente Leusden, sectie H, nummer 546, plaatselijk bekend Kolf- schoterdijk 22 te Leusden; 11. het verzoek met bijlagen van de heer W. G. van Ginkel, wonende Asschatterweg 219 om een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning, ingevolge de Hinder wet voor een veehouderijbedrijf met mest opslag, alsmede opslag van dieselolie op het perceel kadastraal bekend gemeente Leusden, sectie G, nummer 1457 (ged.), plaatselijk bekend Asschatterweg 219 te Leusden; 12. het verzoek met bijlagen van de heer C. Ruiter, wonende Treekerweg 5 te Leusden om een vergunning ingevolge de Hinder wet voor het oprichten en in werking heb ben van een veehouderijbedrijf met mest opslag, alsmede opslag van dieselolie op het perceel kadastraal bekend gemeente Leusden, sectie K, nummer 74, plaatselijk bekend Treekerweg 5 te Leusden; 13. het verzoek met bijlagen van de heer G. J. van de Lagemaat, wonende Asschatter weg 225 te Leusden om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een veehou derijbedrijf met mestopslag, alsmede op slag van dieselolie op het perceel kada straal bekend gemeente Leusden, sectie G, nummer 1445, plaatselijk bekend As schatterweg 225 te Leusden; 14. het verzoek met bijlagen van DHV Raad gevend Ingenieursbureau B.V., gevestigd Laan 1914 35 te Amersfoort om een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor een kantoor, werkplaats, stalling en opslag ten behoeve van meetwagen luchtonderzoek op het perceel kadastraal bekend ge meente Leusden, sectie I, nummer 299, plaatselijk bekend Klokhoek 18 te Leus den. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door eenieder gedu rende een maand na de dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebestuur. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt, Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het ge meentebestuur worden ingediend. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd Gemotiveerde bezwaren kunnen op verzoek, mondeling in persoon of bij gemachtigde worden ingebracht op een open bare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag Een verzoek tot het houden van bedoelde zit ting kan gedaan worden tot één week voor bovengenoemde datum. Beroep tegen de op het verzoek om vergunning genomen beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij re delijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) be zwaren in te dienen. Leusden, 10 januari 1990. Burgemeester en wethouders van Leusden, de burgemeester Mr. A. Panis, de secretaris Drs. P. van Elteren. QI BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Leusden brengt ter openbare kennis, dat verzoeken om bouwvergunning zijn ingediend t.b.v. het verplaatsen/vernieuwen van een schuur op het perceel Verj. Ruyterweg 11b het bouwen van 26 woningen (twee onder één kap) aan de Bouwdriest, Davelaak en Bitter- schoten in plan 't Ruige Veld het bouwen van een berging/tuinhuisje op de percelen Claverenbladstraat 112 en Gerste land 15 het plaatsen van een schutting op het perceel Ploegschaar 17 één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekening(en). De tekeningen liggen van donderdag 18 januari 1990 t/m woensdag 31 januari 1990 op werkda gen 's morgens van 8 30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 209, 't Erf 1 te Leusden. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp(deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren tegen het verlenen van vrijstelling schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Leusden, 15 januari 1990. De burgemeester van Leusden, Mr. A. Panis. Tandprothetische praktijk Kunstgebitten en reparaties. Behandeling volgens afspraak. Spoedrep9raties 2 uur). Gratis advies. Telefoon 033-632567 Utrechtseweg 50 (nabij station) j A'foort Ji BEKENDMAKING Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Leusden brengt ter open bare kennis, dat de gemeenteraad in zijn open bare vergadering van 21 december 1989 de volgende voorbereidingsbesluiten als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft genomen: - ten behoeve van het perceel aan de Groene Zoom 1 met het oog op uitbreiding van de tennis- en squashhal; De voorbereidingsbesluiten liggen vanaf maan dag 22 januari 1990. op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentebestuur (kamer 208). Leusden, 17 januari 1990. De burgemeester, mr. A. Panis. van al uw binnen- en buitenzonwering en rolluiken. Zeer grote sortering. Wierickewijk 15. lel 941750, ook na 18.00 uur r Snelle Vliet Reizen biedt volop keuze uit goed georganiseerde, betaalbare touringcarvakanties voor Jong Oud. Exkurslereizen - Volledig verzorgde vakanlies naar vele beslemmingen in Europa va/ 425 - Rondreizen - Exklusteve droomreizen zoals klassiek' Kaliê Rusland. Hongarije en Griekenland v a 1 835,- 551 reizen - Wanneer u de lijd neemt voor uw vakantie Gezellig en in een rustig tempo va/ 410,- Pendelrelzen Populaire 'zon. en slrandvakanl.es naar o a Spanje, Joegoslavië en Italië v a f 295,. Jongerenreizen - Leuke, aktieve camping-, kano- en (berq)- sportvakanties door geheel Europa (17 t/m 27 jaar) v a 325,- Haal nu snel 0nze uitgebreide zomergidsen bij uw ANVR-reis- buro ol bel Snelle Vliet Reizen, tel 01846- 17900 'nèt dal beetle service meer

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4