Jessica leerde hoe krant gemaakt wordt krau Kijken-Kennen-Kiezen Foutparkeerder gaat vrijuil leusder krant Onderwijsmarkt in De Korf Kantongerecht Amersfoort Regiowerk j\ Wegafsluiting I plaatselijk nieuws LEUSDEN - Jessica (11) wilde weten, hoe een krant gemaakt wordt. Ze moest een spreekbeurt houden op school. Voor infor matie kwam ze bij het kantoortje van de Leusder Krant bij de Biezenkamp. Daar gebeurt wel wat maar niet alles. Dus werden de koppen even bij elkaar gestoken, werd er heel veel getelefo neerd en afgesproken en toen kon het. Jessica kreeg een hele rondleiding waardoor ze van begin tot eind kon zien hoe een krant gemaakt wordt. Ze kreeg de computers te zien, de hoofd redacteur, de drukkerij en de krant. Vrijdag hield Jessica haar spreekbeurt. Ze kon bij haar uitleg hoe een krant gemaakt wordt van alles laten zien. Hoe de teksten uit de zetmachine komen, hoe een plakvel eruit ziet, hoe daar een drukvel van gemaakt wordt en hoe een krant netjes opgevouwen uit de machine komt. Iedereen vond het een prima spreekbeurt. Jessi ca was het daar helemaal mee eens. Toen ze dit onderwerp koos, had ze niet kunnen denken dat het zo leuk zou worden. Jessica bracht vonge week woens dag een bezoek aan de krant. Ze ging eerst naar de redaktie van de Leusder Krant in het gebouwtje vlakbij winkelcentrum de Biezen - kamp. Jessica had er geen idee van wat daar iedere dag gebeurd. Ze keek vol mteresse naar de compu ters. Op het moment dat Jessica kwam, waren daar minsten drie mensen achter aan het werk. Zij vormen de redactie van de Leus der Krant. Zij zorgen ervoor dat alles wat in de krant komt enn komt zoals het moet. Ze bepalen bijvoor beeld hoe groot de letters van de kop boven een artikel moeten wor den. Dat doen ze door op de com puter bij de tekst bepaalde tekens ui te vullen. Wanneer de zetmachi ne deze tekens 'leest' gebruikt deze automatisch de goede letters op de goede grootte en dikte. Dik gedrukte letters worden door men sen die bij de krant werken 'vet' genoemd en dunne gedrukte 'ma ger'. De grootte van de letter wordt aangegeven in aantal punten. Hoe groter de letter, hoe meer punten. Tot verbazing van Jessica schrij ven de redacteuren niet alles wat in de krant komt zelf. Daar hebben ze geen tijd voor. In Leusden en Ach terveld wonen mensen die af en toe of regelmatig iets schrijven voor de Leusder Krant. Deze mensen wor den correspondenten of medewer kers genoemd. Dit zijn met allemaal journalisten. Er is bijvoorbeeld een onderwijzer die heel veel van mu ziek weet en daarom goed kan schrijven over muziekvoorstellin- gen. Er is iemand die vroeger po litieagent was en die veel weet van wat er in Achterveld gebeurd. En er is iemand die kinderkranten schrijft en mensen gaat intervie wen. Op deze manier komen de redacteuren veel te weten van wat overal in de gemeente Leusden ge beurd. Zij moeten alles wat door wel twintig van deze medewerkers ge schreven is, nakijken, voorzien van de cijfercodes en doorsturen naar Barneveld. Want de krant wordt niet gedrukt in Leusden. In Barne veld staat de drukkerij. Dit doorstu ren kan op dne mameren; door een computerverbing, door middel van een Fax en door een koener. Een Fax is een soort telefoon die tek sten kan lezen. Een koerier is ie mand die spullen ophaalt en weg brengt. Jessica had een lijst met vragen. Daaruit bleek wel dat ze met gedacht had dat er zoveel men sen voor nodig waren om eens in de week een krant te vullen. Ze kreeg de allereerste Leusder Krant Bij de opmaakafdelmg kreeg jessica te zien hoe de krantenpagina's in elkaar gezet worden. te zien. Die verscheen op 17 april 1969 als 'De krant zonder naam'. Nadat Jessica in Leusden alles be keken had, gingen we in Barneveld kijken. Onderweg naar Barneveld werd aan Jessica uitgelegd dat er ver schillende soorten kranten zijn. De Leusder Krant bijvoorbeeld brengt alleen Leusdens nieuws en ver schijnt maar een keer m de week. Daarom heet het een nieuwsblad. In bijvoorbeeld de Barneveldse Krant staat ook het meuws mt heel Nederland en zelfs uit heel de we reld. Deze krant verschijnt iedere dag. Zo'n krant heet een dagblad. De Barneveldse Krant wordt ge maakt in hetzelfde gebouw als de Eerst gaat er een lange strook papier door de drukpers, om daarna... Leusder Krant, net als nog dertien andere nieuwsbladen. Al die kran ten bij elkaar en nog veel ander drukwerk zoals geboortekaartjes, worden gemaakt door een bedrijf. Dat bedrijf heet de Barneveldse Drukkerij en Uitgeverij, afgekort de BDU. Jessica werd ontvangen door de hoofdredacteur, meneer Jur van Ginkel. Hij is de baas van alle kran ten die bij de BDU verschijnen. Jur van Ginkel vertelde Jessica dat er bij de BDU 240 mensen werken, dat er iedere week ongeveer 5000 Leusder Kranten gedrukt worden (de oplage heet dat) en dat er in Nederland ongeveer 70 dagbladen en ongeveer 500 nieuwsbladen en huis-aan-huisbladen verschijnen. Huis-aan-huisbladen zijn kranten die je krijgt zonder dat daar een abonnement voor nodig is. Dat wa ren allemaal antwoorden op vra gen die Jessica stelde. Daarna liet de hoofdredacteur aan Jessica zien hoe bij de redactie Van de Barneveldse Krant nieuws en foto's mt de hele wereld binnen komt. Hij legde aan haar uit dat de redacteuren van een krant met al tijd overal kunnen zijn. Wanneer ergens in de wereld iets belang rijks gebeurd is er altijd wel ie mand in de buurt die daar in de buurt woont of er naar toe gegaan is. Zo'n journalist of correspondent geeft het nieuws door aan een nieuwsbureau. Bij zo'n nieuwsbu- rau komen heel veel berichten van allerlei mensen, in heel veel talen, binnen. Bij het nieuwsbureau wor den de berichten vertaald, bijvoor beeld in het Engels. Daarna sturen ze de berichten door naar heel veel landen. Ieder land heeft een eigen nieuwsbureau. In Nederland is dat het Algemeen Nederlands Persbu reau m Den Haag. Daar worden de berichten in het Nederlands ver taald. Naar hetzelfde bureau sturen ook veel Nederlandse correspon denten hun nieuws zodat daar van alles binnen komt uit Friesland, Limburg en Utrecht. Het ANP stuurt de belangrijkste berichten door naar alle kranten. Jur van Ginkel legde uit dat er zoveel benchten zijn om uit te kie zen dat het te veel werk zou zijn om alles te lezen. Vandaar dat een ma chine op de redaktie van ieder be richt de eerste vijf regels laat lezen. Wanneer de redacteuren daarin iets belangrijks zien, vragen ze hele tekst op om te gebruiken voor de eigen krant. Met de foto's gaat het precies zo. Jessica kon bijna met geloven dat het tegenwoordig mogelijk is om een foto die 's mor gens gemaakt is in Australië, 's avonds in de krant van Barneveld terug te zien. Hoe je foto-afbeeldin gen kimt omzetten in geluid, daar na kunt versturen per telefoon en weer kunt terug'toveren' in een foto, was te ingewikkeld om te kun nen snappen, maar het kan. Jessica heeft het zelf gezien. Om te zien hoe de krant in elkaar gezet en gedrukt wordt, moesten we naar een ander gebouw. Voor Jessica alles helemaal begreep hebben we zeker vier keer tussen de twee gebouwen op en neer ge reden. In de hal van het gebouw waar we naar toe gingen staat een ouderwetse drukpers. Hoe die werkt kon Jessica begrijpen. „Thuis hebben we metalen letters die vroeger gebruikt zijn m een drukkerij. Wanneer die eerst op een inktkussen gedrukt werd en daarna op een papier, kreeg je een afdruk." Jessica kreeg te horen dat de letters van lood gemaakt wer den. De kleine letters zaten in de onderste letterkasten en worden daardoor nog steeds 'onderkast' genoemd. De hoofdletters, je raadt het, heten daarom "bovenkast'. Te genwoordig worden kranten heel anders gedrukt. Sinds 1972 ge bruikt de BDU voor de kranten 'ro- tatie'persen. Daarvoor zijn geen losse letters meer nodig. De oude machines worden nog wel gebruikt voor het drukken van bijvoorbeeld geboortekaartjes en ander druk werk waarvan de 'oplage' klein is. Jessica had uit Leusden een paar berichtjes meegenomen zoals ze daar door de redacteuren waren ingetikt op de computer. Nu zag ze hoe de tekst die ze op een beeld scherm had gelezen, uit de zetma chine kwam. De berichtjes zagen er precies zo uit, zoals ze later in de krant te zien waren. Maar ze ston den allemaal op lange stroken van een kolom breed en zaten op wit papier. Alleen de koppen waren soms breder. Op de stroken ont dekte Jesscia een fout. Eén kop boven een klein berichtje was veel te groot. Zo kon het niet in de krant. Met de stroken papier ging Jessica naar 'de opmaak'. Op de opmaak afdeling worden de kranten pagi na's in elkaar gezet. Daarvoor werken de mensen aan hoge lange tafels, waarvan de bladen schuin- omhoog staan. Op die tafel ligt een stevig stuk karton zo groot als een krantenpagina. Op het karton staan een hoop ruitjes en lijntjes. Daar door kunnen de stroken tekst en de foto's keurig recht geplakt worden. Naar de foto's was Jessica heel nieuwsgierig. De foto's komen niet zomaar in de krant. Ze worden eerst 'gerasterd'. Daarvoor moeten ze in een machine. Deze machine staat achter een gordijn, omdat bij het rasteren een lichtflits ver schijnt. Voor de mensen die in de buurt werken is dat vervelend. Vandaar het gordijn. Gerasterde foto's zien er iets anders uit dan gewone zwart-wit foto's. Ze glim men niet en lijken gedrukt op 'ge woon' en dun papier. Bij het raste ren worden de foto's ook op de goede grootte afgedrukt. Net zo klein of groot als de redacteur heeft aangegeven. Een van de redacteu ren uit Leusden is er altijd bij als de Leusder Krant wordt 'geplakt'. Hij weet wat op pagina 1 moet en wat eventueel een week later in de krant kan. Jessica zag hoe een me neer de stroken tekst in de goede lengte knipte, de onderschriften onder de foto's plakte en hoe de hele pagina gevuld werd. Waar een kleurtje nodig was werd een stukje gekleurd folie over de tekst of de foto heen geplakt. Jessica vond de lijntjes het mooist. Ze zitten tussen de artike len. Zoek ze maar op deze pagina. Deze lijntjes worden ook opge plakt. Jessica kreeg minstens vijf rollen mee. Ze kreeg ook een plak vel zodat ze die voor haar spreek beurt kon gebruiken. Zodra een plakvel klaar is, wordt het gefoto grafeerd. Het negatief gebruikt men om de drukplaat te maken. Meestal wordt het negatief vernie tigd zodra de krant klaar is, maar ditmaal kreeg Jessica zowel het ne gatief als de drukplaat mee. Ze heeft moeten beloven deze spullen niet zomaar weg te gooien. Daar mee zou het milieu verontreinigd kunnen raken. Bovendien gebruikt men voor het negatief zilver. Het is dus kostbaar. De drukplaat is wit. In grijs zie je de letters en de foto's er in spiegel beeld op staan. De achterkant is gemaakt van metaal. Op een druk plaat staan twee pagina's. In de machine worden twee drukplaten tegelijk gebruikt waardoor de voorkant en de achterkant van een dubbele pagina bedrukt wordt. In de drukkerij was het een geweldi ge heme. „Hier zou ik nooit willen werken," zei Jessica, hoewel ze het wel fantastisch vond om zo dicht bij de persen te staan. Later ver. j ze dat ze altijd al van mack gehouden heeft. „Wanneer og televisie te zien is hoe bijvoor® iets gemaakt en ingepakt vt' kijk ik altijd. Ik vind het leuk JÉ zien hoe dat gaat. Precies ges.l in een potje, deksel er op, etüj| op, zes potten in een doos. r j dicht geplakt, klaar. Zo girufl ook bij de krant. Eerst zie je i vellen boven je hoofd suizen zit nog aan elkaar en dan aa^. eind komt een hele krant gevouwen uit de machine, ove"] lopende band op een stapelt]^ der stapeltje wordt samen ge^ den met een touwtje, heel vee^j, peltjes gaan in de vrachtauto. 1U interessant om te zien." g Afgelopen vrijdag hield I >e haar spreekbeurt. In een encjj pedie had ze opgezocht w woord krant vandaan komt. corante, dat is Italiaans voor lofe] nieuws." Voor de klas stald^ alles uit wat ze had meegekrejjf Ze vertelde stap voor stap hoed krant gemaakt wordt, want zijbc het. Zij was, namens alle Leusdkj kinderen, voor eens en voorje altijd, alles gaan bekijken. „Vu neer ik later bij een krant zou af werken, zou ik het allerliefste naliste worden," zei ze achtji „Dat werken achter een comp» de hele dag in een klein kantost lijkt me niks. Dat plakken ïsj^ leuk, maar gaat misschien en in de drukkerij is mij i herrie." Een beetje praten, ven en later uitwerken lijkt ha leuk. Ze moest eens weten h je daar van wordt. ...als een stapel kranten mt de machine te rollen. nc LEUSDEN - Zoals ieder jaar wordt dit jaar een Onderwijsmarkt in De Korf gehouden. Op woensdag 24 januari, 's avonds vanaf half acht. Heel veel scholen voor voortgezet onderwijs uit Amersfoort en omgeving laten dan zien hoe het op die scholen toegaat. Op al die scholen zijn nieuwe brugsmurfen van harte welkom. Het is belangrijk voor een school dat er veel nieuwe kinderen op komen. De mensen die les geven op een school voor voortgezet onderwijs heten docenten. Heel veel docenten zetten vanavond hun beste beentje voor om op een zo'n aardige en goed mogelij ke manier aan ouders en kinderen duidelijk te maken, waarom de school waarvoor zij werken, zo'n goede school is. Nou zijn de meeste scholen goed en doen ze op alle scholen min of meer aardig tegen kinderen. Dat maakt het kiezen extra moeilijk. Goed kiezen is belangrijk. Want het is wel de bedoeling dat je op de gekozen school minstens vier jaar blijft zitten. En de keuze van het voortgezet onderwijs is de eerste keuze in je leven die (een beetje) bepaald wat je als groot mens wilt en kunt worden. Voor de zevende jaars van de basi- scholen is het meestal de eerste keer dat ze echt gaan nadenken over de tijd nè de basisschool. Voor de achtste jaars komt het ver trek van de basisschool door die scholenmarkten ineens veel dich ter bij. Het is voor veel kinderen een spannend idee om mee te den ken over de school waar ze heen gaan. Voor de meeste kinderen is het ook de eerste keer dat ze mee mogen beslissen. Ouders kiezen meestal de basisschool. Kleuters beslissen niet echt mee. De meeste achtste jaars weten nu naar welke schooltype zij volgens hun leer kracht en volgens het SBK-advies, kunnen. Maar m Amersfoort zijn minstens tien Mavo's, Havo's en VWO's. Bovendien zijn er nog al lerlei scholen waar de meeste kin deren nooit van gehoord hebben. Zoals de Groene School in Hoog land. En heel veel scholen hebben mogelijkheden waar je als basis schoolleerling met snel aan denkt. Er zijn veel kanten die je bij Don Bosco of bij scholengemeenschap De Koppel uit kunt. Op de Onderwijsmarkt staan de meeste scholen uit de omgeving. Om te kunnen kiezen moet je weten waaruit je kunt kiezen. Daarom hieronder een lijstje met vragen die je aan de docenten kunt stellen en met zaken waar je op de Onder wijsmarkt kunt letten. Heel veel ba- sisschooldirekteuren in Leusden hebben meegeholpen bij het sa menstellen van dit lijstje. Met be hulp van de antwoorden die je op deze vragen krijgt ontdek je mis schien een beetje hoe het op de verschillende scholen toegaat en naar welke school je wel zal willen. Het is niet nodig aan alle scholen, alle vragen te stellen. Voordat je vanavond naar de onderwijsmarkt gaat weet je waarschijnlijk al naar welk type (LBO-Mavo, enzovoorts) je kunt en misschien ook van welk geloof ze zijn. Ga alleen naar de scholen waar je eventueel naar toe zou willen. Het is met nodig van avond echt te kiezen. Je moet be slist ook nog minstens één keer op een school gaan kijken. Vragen die je kunt stellen; - Hoe worden de brugklassen sa mengesteld; komen alle kinderen van éen basisschool bij elkaar in de klas. Hoeveel kinderen zitten er in één klas. Heeft iedere klas een ei gen begeleider. Zo ja, hoe vaak zie je die in de week. - Hoelang duren de schooldagen. Hoelang duren de lesuren. Wat ge beurt er als er een uur tussen de lessen uitvalt. Is er iedere dag ont spanning. - Wordt er Duits, Latijn, Spaans, Grieks of een ander speciaal vaak gegeven in de hogere klassen. Wordt er iets extra's gedaan aan bijvoorbeeld techniek. Krijg je in formatica en zo ja hoelang. - Mogen leerlingen met een com puter werken. Hoe worden de taal lessen gegeven, gebruik je daarbij bijvoorbeeld bandrecorders en koptelefoons. Gebruik je bijvoorbeeld bij wis kunde alleen boeken of leer je ook op andere mameren zoals door te tekenen, te vouwen of met blokken te spelen. Waar wordt de gymnas tiek gegeven; buiten of binnen. Ga je ook wel eens ergens naar toe om iets te leren, op excursie dus. - Moet je alle boeken die je nodig hebt huren of kopen. - Hoeveel pauzes zijn er. Waar mo gen de brugklassers heen in de pauze. Is er een kantine. Wat kun je daar kopen. Kost alles in de kantine even duur als in een restaurant of zijn er speciale prijzen. Zijn er ook automaten waaruit je warm drinken kunt halen of moet je alles zelf mee nemen. - Waarvoor en hoe wordt je gestraft als je bijvoorbeeld te laat komt of je huiswerk met gemaakt hebt. Waar is de school nog meer streng mee. Wanneer worden je ouders opge beld. Moeten je ouders briefjes meegeven als je een dag met komt of als er iets is. Is er iemand bij wie je terecht kunt wanneer je moeilijk heden hebt of iets kwijt bent. - Hoe spreek je een docent aan. Zijn de docenten altijd te spreken. - Hoe ziet de school eruit. Zijn er speciale lokalen voor bijvoorbeeld natuurkunde. Moet je altijd in het zelfde lokaal en op dezelfde plaats zitten. Krijg je voor ieder vak ie mand anders of zijn er ook docen ten die meer dan een vak geven. - Hoeveel huiswerk krijg je. Van welke vakken krijg je huiswerk. Wat kan het voor huiswerk zijn; van welke vakken; uit je hoofd leren, dingen opzoeken (in de biblio theek) of veel schrijfwerk. Zijn er huiswerkvrije dagen. Knjg je huis werk m het weekemde en in de vakantie. Spreken de docenten iets met elkaar af zodat je op één dag bijvoorbeeld alles en de rest van de week heel weinig te doen hebt. Hoeveel repetities kun je per week knjgen, of schriftelijke overhorin gen. Is er gelegenheid op school om huiswerk te maken. Zijn er 're- petitie-weken' voor het rapport. - Hoeveel rapporten krijg je. Staan daar cijfers op. Wat gebeurt er als je slechte cijfers knjgt. Helpen ze je op die school om te wennen en om alles te leren zoals het daar moet. Zo ja, hoe. -Hoe leer je de klasgenoten die je nu nog niet kent, kennen. Is er een kennismakingskamp. Heb je als brugklasser veel te maken met de andere brugklassen en de rest van de school. Hoeveel brugklassen zijn er, hoeveel leerlingen op de hele school. Waar komen de meeste leerlingen vandaan. - Knjg je alle docenten te zien bij de informatieavond. Mag je een keer op de school ko men kijken, bijvoorbeeld op een woensdagmiddag. - Kun je als brugklasser meedoen met aktiviteiten na school. Zoals sportwedstrijden, toneel, clubs, schoolkrantredaktie, disco-avon den. - Heeft de school een schoolkrant. - Komen de ouders vaak op school. Zo ja, waarvoor. OPLETTEN Op de volgende dingen kun je let ten; - Hoe spreken de docenten tegen kinderen, op de Onderwijsmarkt. Geven ze duidelijk antwoord op de vragen. - Iedere school heeft stapels fol ders. Zijn er folders bij die jij kunt lezen en begrijpen. - Let op de speciale scholen. Wat kun je worden wanneer je die scholen hebt bezocht. - Hoeveel schooltypen zitten er bij of in één schoolgebouw Is het al leen een Mavo bijvoorbeeld of zit ten Mavo-Havo-VWO door elkaar. (Wanneer je nog niet precies weet of je Havo of Mavo kunt doen is een school waarbij allebei kan mis schien aardig. Voor andere kinde ren zijn kleine scholen waarop maar een soort onderwijs wordt gegeven soms beter. - Let ook op de advertenties in de grote dagbladen; zoals Volkskrant, Telegraaf en NRC. Daann staan m deze tijd van het jaar veel adver tenties van bijzondere scholen. Bij voorbeeld scholen die op een an dere manier werken zoals Montes sorischolen of scholen bedoeld voor kinderen die om de een of andere reden iets niet goed of snel kunnen. Of scholen waar je voor iets speciaals kunt leren; zoals dan sen of gymanstiek samen met een middelbare schoolopleiding of bij voorbeeld de school voor Bosbouw in Apeldoorn. - Neem een plattegrond van Amersfoort en kleur daarin de scholen. Bijvoorbeeld een rode cir kel voor de Mavoscholen, een groene voor de Havo, een zwarte voor VWO, een blauwe voor de Tot verbazing van zelfs de kantonrechters worden de strafzit tingen in Amersfoort, maar ook in Utrecht de laatste maanden slecht bezocht. Voor de strafzitting van 18 januari in Amersfoort hadden 148 mensen een dagvaarding ontvangen. Hiervoor wordt een hele ochtend uitgetrokken, maar slechts drie opgeroepenen ver schenen, zodat kantonrechter, officier, gerechtssecretaris en deurwaarder allemaal koffie drinkend lopen te wachten of er alsjeblieft nog een verdachte komt opdagen. Ook opvallend is dat het allemaal 'kleine' zaken betreft, zoals ge ringe snelheidsovertredingen, parkeerovertredingen en zwartrij ders. Waar zijn de grove snel heidsovertreders gebleven? De kantonrechter, Mr. Seton, gaf desgevraagd als mogelijke oor zaak van dit fenomeen de vol- technische, enzovoorts. Op die ma nier ontdek je wat waar allemaal zit. (En soms is het makkelijk of nodig wanneer er een bushalte m de buurt is.) - Praat er met je ouders over. Jullie moeten samen beslissen. Zij willen vast met kiezen voor een school waar jij geen zin in hebt en jij kunt van je ouders misschien iets horen waardoor je beter kunt kiezen. - Praat met kinderen die van de basisschool af zijn. Vraag eens hoe het op hun school toegaat. Hoe er les gegeven wordt. De leuke maar ook de vervelende dingen. Bedenk daarbij dat wat de een vervelend vindt, de ander heel normaal kan vinden. De verhalen van kinderen vertellen je vooral iets over de sfeer op een school. - Wanneer je met een klasgenootje, vriendje of vriendinnetje naar een nieuwe school kunt is dit leuk, maar kies de school met mt omdat je vriendjes daar heen gaan. Eenmaal op de nieuwe school ontdekken zij en jij snel nieuwe vrienden. gende verklaring: Op grond van een recente wijziging van art. 40 van de Wegenverkeerswet kan een onbekend gebleven bestuur der, die een verkeersovertreding begaat - dat wil dus zeggen ie mand die niet is staande gehou den - onmiddellijk gedagvaard worden als hij weigert te betalen. Men hoeft dus met meer eerst ge hoord te wofden, wat tijdbespa rend werkt Dat betekent dat heel veel van deze - op zich kleine - zaken door het kantongerecht vrij snel afgehandeld kunnen worden Maar voor zaken van genng be lang (boetes van zo'n 60,-) ver schijnt men in de regel met. Mogelijk worden deze gennge overtredingen op het ogenblik op één hoop gegooid om af te wer ken. Dat de ernstige verkeersde licten opeens minder veelvuldig zouden voorkomen, leek ook hem met de meest voor de hand lig gende verklaring De zitting van 18 januan liet een snelheidsovertreding van 65 km zien. In het proces-verbaal stond 'Groen van Pnnstererstraat' abu sievelijk vermeld als 'Graaf van Prinstererstraat'. Verdachte meende door deze fout wel vnjuit te kunnen gaan, maar zo makkelijk kwam hij er niet af. 'Duidelijk een typefout' vond Mr. Seton. „Als het nou een verkeerde datum of autonummer betrof, dan vond ik het wat anders." Conform de eis kreeg hij/ 110,-boete. I Verder was er een parke u treding, nl. aan de linker ki E de weg. Echter wel in e- I keerhaven. Of de neus va.t| auto de verkeerde kant opgeij had, was niet te achterhalen ia wege de onduidelijkheid vare situatie kreeg deze auton F vrijspraak. bl „Buitengewoon aardig van u d „Het gaat er hier met om onie dig te zijn", corrigeerde del< tonrechter. ftj Tenslotte een zwartrijder, iaï de trein geen kaartje had ku® tonen, omdat hij zijn abonneÉ» thuis had laten liggen. Wel ha f volkomen correct binnen ji week bij de NS zijn abonneil laten zien en de verschuldigd» nunistratiekosten voldaan. „V® door ik niet ontvankelijk concludeerde de officier tere) LEUSDEN - Begin dit jaar i project Regiowerk van stai gaan. Dit project wil werklozej geleiden van oriëntatie tot tatie. Het regiowerk is gevej aan de Zonnehof 16 in Ameif en kan tot eind januan gebeldjj den onder nummer 612045. 1 februari moet er gebeld wcS naar 651800. Het project is oow doeld voor mensen die drö werkloos te worden. LEUSDEN - Het stuk van de» mersveldseweg tussen de g bachtsweg tot de Ponlijn, zal maandag 28 januan tot en mefl dag 2 februari voor het veiffj afgesloten zijn in verband mw aanleg van een riolering. WOENSDAG 24 JANUARI 1990

Leusder Krant | 1990 | | pagina 10