2.45 2.45 1.0 1.0 1.9 5 1.9 bureau voorlichting helpt u op weg !5 <3 c A Nieuwe dieetformule maakt lijnen makkelijker JAPANSE MIX SUPER BOKKEPOTEN APPELFLAP 1 0 1 PINDAROTSJES 1 0 I FRUITTELLA 1 BOERDERIJDROP 1 ICJ1 van stadsomroep tot veronique CD CD CD 3 3 CD 3 GEMEENTE GEMEENTE LEUSDEN Zonder afspraak Auto Motor Centrum Voor al uw TRAPPEN handgemaakt in elk model. "gemiddeld gewichtsverlies van een paar kilo per week" WOENSDAG 24 JANUARI 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 11, 24 januari 1990 wegwijs worden in de gemeente? - 1 18 televisieprogramma's en 24 ra diostations kunt u ontvangen via de Centrale Antenne Inrichting (CAI). Programma's van de Stadsomroep Amersfoort tot RTL- Veronique komen uw huiskamer binnen. U wilt natuurlijk dat die programma's goed te ontvangen zyn. Bibbers in het beeld of ruis in uw stereo, dat is niet de bedoeling. De Leusdense CAI is gekoppeld aan Amersfoort. In het centrale ontvangstation, de antennemast op de Amersfoortse Berg, komen de signalen binnen die via een onder grondse kabel naar het wijkcen trum onder het gemeentehuis lo pen. Vandaar verspreidt het kabel net zich over de gemeente. Een abonnement op het Leusdense net kost 189,-per jaar. Als in uw huis wel een kabelaansluiting ligt maar u bent niet aangesloten dan kost heraansluiting 150,-. Een hele nieuwe aansluiting kost minimaal 250,- Om ervoor te zorgen dat alle 42 radio- en televisieprogramma's on gestoord te horen en te zien zijn, is de firma Kroon uit Huizen inge schakeld. Dit bedrijf onderhoudt alleen het Leusdense kabelnet. Een storing m de antennemast in Amersfoort of een atmosferische storing boven de Noordzee die het signaal van de BBC beïnvloeden, daar kan onze onderhoudsfirma niets aan doen. Laat de kwaliteit van het beeld op een gegeven moment te wensen over, dan hoeft dat niet persé aan de CAI te liggen. Ga bij een even tuele storing eerst na of het niet in uw eigen toestel zit en kijk of de storing zich op één kanaal voordoet of op meerdere. Ga bij uw buren na of zij dezelfde storing hebben. Neem daarna contact op met de storingsdienst, 02152-55789. Meldt uw naam, adres en telefoonnum mer en geef zo duidelijk mogelijk de aard van de storing op. Het kan zijn dat u uw boodschap op een telefoonbeantwoorder moet in spreken. Het verhelpen van de sto ring is gratis, tenzij blijkt dat ten onrechte een beroep op deze dienst is gedaan, bijvoorbeeld omdat de storing in uw toestel of aansluiting zit. In dat geval zullen u voorrijkos- ten in rekening worden gebracht. Met vragen en klachten over de ontvangst kunt u op werkdagen van 09.00 tot 09.30 uur bellen, tel. 961761 of 961767. Met vragen over het abonnements tarief kunt u bellen 961667. Het meidnummer voor storingen is 02152-55789. Bovenstaande nummers gelden niet voor de inwoners van de wijk Rozendaal (Euro-woningen). Zij zijn aangesloten op een aparte tele foon 353621. De rubriek Van 't Erf die u nu leest, wordt samengesteld door het bureau Voorlichting van de gemeente Leusden. Dit is slechts één van de vele activiteiten van Voorlichting. Zoals de naam al aangeeft, gaat het by die activiteiten in de eerste plaats om het vóóraf geven van informatie over gemeentelijke zaken. Maar daarnaast zal het natuurlijk ook vaak voorko men dat achteraf wordt uitgelegd hoe een besluit tot stand is gekomen of hoe een bepaalde zaak is verlopen. Wat zijn zoal de taken van bureau Voorlichting? Informatie Wanneer u een bezoek brengt aan het gemeentehuis, zult u vaak eerst naar de receptie gaan. Deze be vindt zich direkt tegenover de in gang. De receptioniste weet bij welke afdeling u met uw vraag te recht kunt. Hebt u een vraag die niet op één bepaalde afdeling thuis hoort maar gecompliceerder is of juist van meer algemene aard, dan zal zij u doorverwijzen naar het naast de ingang gelegen bureau Voorlichting. De medewerkers daar zullen uw vraag beantwoorden of gaan voor u binnen het gemeentehuis op zoek naar het antwoord. Documentatie Bij Voorlichting is ook een docu- mentatiehoek ingericht. U kunt hier brochures en ander informa tiemateriaal halen. Bijvoorbeeld de folders van Postbus 51, die u regelmatig op de televisie kunt zien en gemeentelijke uitgaven zoals Wegwijs in Leusden de platte grond van Leusden, de straatna- mengids, de cai- en huisvuilfolder en Leusden in cijfers. In de documentatiehoek kunt u echter ook terecht voor inzage in bepaalde stukken. Zo treft u er de raadsstukken aan. De agenda met de bijbehorende raadsvergadering ligt ter inzage en ook de verslagen van de vergaderingen in het afgelo pen jaar. Hetzelfde geldt voor de agenda's en verslagen van de raads commissies die als regel éénmaal per maand vergaderen. Publicaties Een ander onderdeel van de voor lichtingsactiviteiten is het verzor gen van publikaties zoals deze ru briek en de hierboven al genoemde uitgaven. Daarnaast stelt het bureau Voor lichting het gemeentelijk informa tieblad Info Leusden samen en geeft jaarlijks zo'n 100 persberich ten uit. Ze worden vrijwel altijd opgenomen in de Amersfoortse Courant, Leusder Krant en Leus- den-Nu U wordt op deze wijze geïnformeerd over bijvoorbeeld wegwerkzaamheden, gemeentelij ke exposities en informatiebijeen komsten. Die informatie vindt u ook op kanaal 4 van uw tv, het kanaal van de Leusder Krant. On der dezelfde naam als deze rubriek verzorgt het bureau Voorlichting daar dagelijks vier pagina's met ge meentelijke berichten. Voorlichting doet meer Behalve de tot nu toe genoemde activiteiten heeft het bureau Voor lichting ook een taak in het opzet ten en begeleiden van inspraakpro cedures, het meewerken aan ge meentelijke exposities en het ver zorgen van de gemeentelijke repre sentatie. Het zal u na het bovenstaande dui delijk zijn: bureau Voorlichting heeft naast het beantwoorden van uw vragen nog veel andere taken. Maar juist het beantwoorden van die ene vraag, ja üw vraag, wordt door de medewerkers gezien als de belangrijkste taak Het antwoord kan - helaas - wei eens even op zich laten wachten. U verwacht tenslotte zorgvuldigheid bij de behandeling ervan en echt - ook wij weten het - gemeentelijke regels kunnen zéér ingewikkeld zijn. Wij staan voor u klaar Het bureau Voorlichting is ge opend maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur, 's middags op afspraak. Het bureau Voorlichting is telefonisch te bereiken onder de nummer (033) 961659. 3 3 diverse vergunningen J. Roos te Spakenburg, verlenging standplaats verkoop zuivel- produkten Leusden-zuid; A. van Diermen te Spakenburg, verlenging standplaats verkoop poelierswaren Achterveld; A. G. Kok te Achterveld, verlenging ontheffing sluitingsuur en muziekvcrgunning ,,Dc Arkel", M. van Holst Pcllekaan te Leusden, idem ,,Ros Beyaart", F. W van de Craats te Lcusden, idem Waterloo"; R. Bunnik te Leusden, idem „De Brouwerij"; H. C. Post te Leusden, idem „De Meent"; J. G. Visser te Leusden, idem „Monet"; J G. Visser te Leusden, idem en dansvergunning voor „De Korf'; St. O. J. J. C. „De Geut", plaatsing speelautomaat kapvergunningen R.K kerkbestuur Achterveld, het kappen van 15 bomen met herplantlicht; Bottelroos 3, het kappen van een berk Belanghebbende die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking een bezwaarschrift indie nen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden Nadere informatie over bovengenoemde vergunningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimte lijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen), telefoon 961752 (kapvergunningen). actuele folders vergaderdata Weer leren, hoe, wat en waarvoor? Alles over aids Studiefinanciering 18+ in het kort. De folders zijn gratis ver krijgbaar bij het bureau Voorlichting. 1 februari Raadsvergade- ring. De vergadering begint om 20 00 uur in het gemeente huis. De agenda ligt ter inzage bij het bureau Voorlichting. Het bureau Voorlichting beschikt over een uitgebreide informatie- en docu mentatiehoek Leusden Hotel Restaurant Huize Den Treek vraagt voor direkt enthousiaste medewerkers (m/v) vanaf 18 jaar, voor de bediening en voor de receptie. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties te richten aan: de heer N. J. Lith, Treekerweg 23, 3832 RS Leusden, tel. 03498-1425 ■ó-n- 44 BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Leuden brengt ter openbare kennis dat verzoeken om vergun ning zijn ingediend t.b.v. het aanleggen van een ontsluitingsweg t.b.v. de reiningingslocatie nabij de aansluiting van de Randweg op de A28 het bouwen van een klompenhok/berging aan de woningen Maten 31 en 33 het verbouwen/uitbreiden van de woning en het bouwen van een carport op het perceel Rozen- gaarde 14 het bouwen van een instructieruimte op het perceel Dodeweg 8 het bouwen van 20 woningen (type twee onder één kap) aan de Bouwdriest en Bitterschoten in plan 't Ruige Veld het bouwen van een kantoor aan 't Koenderl in plan 't Ruige Veld het bouwen van een bedrijfspand aan de Ruige Velddreef/Zwarteweg in plan 't Ruige Veld één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekening(en). De tekeningen liggen van donderdag 25 januari 1990 t/m woensdag 7 februari 1990 op werkda gen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 209, 't Erf 1 te Leusden. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp(deel-) uitwerkingen ex art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren tegen het verlenen van vrijstelling schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Leusden, 22 januari 1990. De burgemeester van Leusden, Mr. A. Panis. Ook voor uw laswerk en reparatie onderdelen: BMW, Mercedes, enz. Stationsweg 211 Woudenberg 03498-3866. FERDIVUGTS j Burg de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395. Wij geven u een vrijblijvende offerte. Ooit gehoord dat lijnen ook makkelijk kan zijn. Voortaan wel. Onder de naam Weight Care ont wikkelde het Brabantse voedingsbedrijf GLN een kompleet program ma vermageringsdieten, afgestemd op de indivi duele smaak, eet- en leefgewoonten. Een dieet op maat dus. In Nederland blijkt het Weight Care programma, dat als één van de weinigen volledig voldoet aan alle wettelijke normen, een daverend succes te worden. "De resultaten tot nu toe geven een gemiddeld blijvend gewichtsverlies van zo'n 2,5 kilo per week met uitschieters naar beneden van 1 kilo, maar ook naar boven tot 6 kilo per week En dat zonder honger hoeven te lijden." Vetverbranding Dankzij het Weight Care programma kan men nu in 5 dagen verantwoord overtol lig gewicht verliezen met een dieet dat op persoonlijke om standigheden is afgestemd. "En daarbij richt het lichaam zich vooral op de vetverbran ding", verzekert dhr. R. Hampsink, de man die samen met een aantal artsen en diëtisten het Weight Care programma ontwikkelde. Een verantwoord dieet op maat! "Als je wilt afvallen, dan kun je dat tot zo'n 1600 kalorieen per dag ook makkelijk met je eigen voeding doen, maar de besparing is dan gering. Dat wordt dus een langdurig proces. Ga je onder de 1600 kalorieen, dan moet je al gauw heel deskundig zijn, wil je niet het risico lopen van voedingstekorten. Weight Care biedt daarom uitkomst om snel maar toch ook verantwoord zonder jojo-effekten af te vallen. Vooral voor mensen die van tijd tot tijd hun gewicht willen corrigeren en daarvoor niet willen terugvallen op een arts of dietiste. Zij zoeken gewoon een gezonde manier om een paar kilo's kwijt te raken. Voor hen biedt Weight Care komplete, gevarieerde diëten van 500 tot 1000 kalorieen per dag. Dieten, die alle "gewone" maaltijden vervangen, maar ook waarbij de warme maaltijd gewoon gehandhaafd kan blijven. Kortom met Weight Care kies je voor het dieet dat bij je past. Gezond Weight Care biedt een volwaardig voedingspakket met alle noodzakelijke ingrediënten. Iedereen kan dan ook zonder enig risico voor de gezondheid een of meerdere Weight Care-diëten volgen. R. Hampsink: "Ik vind daarbij ook de prijs belangrijk. Een volwaardig dieet dat niet duurder is dan de gewone maaltijd." Over de prijs van een Weight Care dieet hoeft niemand zich dan ook dik te maken. Een alle maaltijden vervangend dieet bijvoorbeeld, komt, omgerekend, op nog geen f 10,- per dag. Het volledig Weight Care programma is verkrijgbaar bij de betere drogist, reformzaak en apotheek. Voor meer informatie en advies kun je ook bellen met de dieet-infolijn: 04928-3012. Het Weight Care assortiment is onder andere verkrijgbaar bij: Amersfoort, drog. vd Poel-Leusderweg 93 en Euterpeplein 37d, Toko Bandoeng-H. van Viandenstraat 21, Reformhuis Icruidje roer me nief Zevenhuizen 5, Hoevelaken, drog. Gerard van Altena-Westerdorpstraat 22, Bennekom, ED drog Bennekom-Dorpstraat 29, Ede, drog. Karens- Veenderweg 95, Tuin van Ede-Grotestraat 3-5, drog Portegies Grotestraat 15, Reformhuis Puur Natuur-Maanderweg 44, sportschool Veenendaal-Weerdestraat 377, Nijkerk, drog. Engel-Hoefslaf 57, Renkum, drog. van Dongen-Rijnpro- menade 94. Doorn, drog. Beis-Kampweg 64b. 150 gram van 2.95 voor Vers van de banketbakker 5 stuks van 2.75 voor 1 f /er s gebakken >er stuk van 1.35 voor1 1 1 Eigen merk! Chocolade i 00 gram van 1.25 voor1 r t !50 gram van 2.50 voor1 Red band licht zout, 250 gram van 2.50 voor1

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4