,Ik heb altijd met plezier gewerkt" PCOB blij met Seniorenraad Weeser Pfeerden bij Boerenkielenbal ■eusilen krant meente zoekt naar belegger over Jaarvergadering KPO /Vouter van Hamersveld neemt afscheid als penningmeester DWS plaatselijk nieuws WOENSDAG 24 JANUARI 1990 Het bestuur van DWS tijdens de laatste jaarvergadering van Wout van Hamersveld als penningmeester. weet nog de tijd dat we zomer feesten organiseerden We had den toen nog geen auto en moes ten hele afstanden afleggen om onder andere een deelnemer van de kermis naar het dorp te halen. Dit bracht voor ons dan weer geld op. De reis werd dan gedaan door mij en Willem samen op één bromfiets Weer of geen weer de aanplakbiljetten moesten ook wor den rondgebracht. Dit werd alle maal op de brommer gedaan. Een leuke herinnering heb ik ook nog aan de dag dat we met de ver eniging een dag in het Franse Duinkerken zijn wezen spelen in verband met een feestdag. Welk jaar en waar de feestdag be trekking op had, weet ik niet meer. Ik ben al 25 jaar lid van de Boeren- kapel en ben ook 9 of 10 jaar lid geweest van de Hinterfelder Musi- kanten. Gezien mijn leeftijd is het nu de ujd om als bestuurslid en penningmeester te stoppen. Ik ben dit ai eerder van plan ge weest. maar door gebrek aan een opvolger lukt het nu pas. Ik krijg zeker een goede opvolger, die in middels goed is ingewerkt. Ik blijf wel spelend lid van de ver eniging. Met veel plezier kijk ik terug op al die jaren, waarin er wel eens problemen waren, maar er toch met plezier gewerkt had. Mijn vrouw ben ik ook heel dank bar, omdat ze al die jaren honderd procent achter mij heeft gestaan. Ze is een hele steun voor mij ge weest. In 1986 heb ik een Konink lijke onderscheiding gehad, om dat ik 40 jaar lid en 25 jaar pen ningmeester van de vereniging was. Ook kreeg ik toen het Bonds- insigne met oorkonde. Er is een sterke band onder de le den van de vereniging. Wat blijkt uit het feit dat er momenteel 3 le den meer dan 40 jaar lid zijn en 11 leden langer dan 25 jaar". kCHTERVELD - Tijdens de l&rvergadering van muziekver- niging DWS zal Wout van Ha- lersveld als penningmeester af- Kden. Hij is dan 43 jaar lid van e vereniging waarvan 29 jaar Is penningmeester. an Hamersveld werd lid van i' VS in november 1946. „Toen ik c werd liep ik nog in de korte ■pek, herinnert hij zich. ,,Op het pment dat ik lid van de ver- liging werd, waren er 20 of 22 jden. Ik ben begonnen met het espelen van de bugel. Dat heb ik egen jaar gedaan. Ik ben toen vergegaan op de bariton, die ik >t op heden nog steeds bespeel. i de jaren dat ik lid van de ver- niging ben heb ik alle dirigenten teegemaakt. dit waren de heren /akelkamp, Overeem, Van Kleef, eijnen, Steenbeek en de huidige ingent Van Loo junior Op het toment dat ik lid werd was de erste voorzitter de heer Van Ber en. Deze werd opgevolgd door iuppelschoten, toen door W. /outers en daarna door de hui- ige voorzitter H. van den Hengel, i de jaren 1964 en 1965 ging het oor bepaalde omstandigheden e verkeerde kant op met de ver- niging. Er zijn toen zelfs plannen eweest om de vereniging op te effen. Dit is echter niet doorge- aan. Nadat de koppen bij elkaar 'aren gestoken kwam er een ken- iiing en ging het weer de goede kant op. Leden die inmiddels be dankt hadden als lid kwamen weer terug. Vanaf die tijd is het steeds de goede kant opgegaan. Op het moment dat ik lid werd speelde de vereniging in de 3e klasse Daarna promoveerden wij naar de 2e en le klasse. Dit is in de loop van al die jaren wel afwisse lend geweest. Wij gingen van 3 naar 1 en omgekeerd. Vanaf de jaren 1967, 1968 is de ver eniging steeds gegroeid. Momen teel telt de vereniging 80 leden verdeeld over het muziekkorps, leerlingen-muziekkorps, het jeugdkorps - tambours, de rruni- rettes en de majorettes. Het gaat momenteel heel goed met de vereniging. Er is een goed en actief bestuur onder leiding van een hele goede voorzitter die uitstekend met de jeugd kan om gaan, iets dat belangrijk is. Ook is er een goede verstandhouding onder de leden, die volledig ach ter het bestuur staan. Ook hebben we een goede dingent die het zo wel met de ouderen als de jeugd prima kan vinden. Dit heeft inmid dels tot resultaat gehad dat we zijn gepromoveerd naar de afdeling Uitmuntendheid. In de tijd dat ik penningmeester ben geweest heb ik diverse perio den meegemaakt. Dit waren zo wel goede als minder goede. Het gaat nu wel heel wat beter als m de tijd dat ik begon ais penning meester. Ik heb het nog meege Wout van Hamersveld: „Ik heb altijd met plezier gewerkt. maakt dat er geen geld was om het salaris van de dirigent te beta len. Dit werd dan door mij voorge schoten en ik kreeg het terug als er weer g'eld was. In de kasboe ken van die tijd komen er nog be dragen voor, betaald voor dingen waar je nu heel wat meer voor be taalt. Wat te denken van een aantal bossen bloemen voor 6,50 Je hebt er nu één bos voor. ,,In de jaren vanaf 1962 zijn er door de vereniging heel wat acties ge voerd onder leiding an mij en de oud-voorzitter Willem Wouters. We kregen daarbij de volledige medewerking van de leden. Er kwam een nieuw vaandel, drie maal hebben we nieuwe unifor men kunnen aanschaffen en twee maal nieuwe muziekinstrumenten. Leuk was de actie voor het nieuwe vaandel. Het geld hiervoor werd uiteindelijk bijeengebracht door de verkoop van lucifers. Een heel werk voordat we er zoveel ver kocht hadden, dat het vaandel kon worden aangeschaft. Zeker wil ik hier naar voren brengen dat we de aanschaf van nieuwe uniformen en nieuwe muziekinstrumenten te danken hebben aan de spontane medewerking van de inwoners. Hadden we deze steun niet ge had, dan hadden we het zeker niet zover kunnen brengen. Ik heb een penode meegemaakt waarin we veel voor de ver eniging moesten doen om draaiende te kunnen blijven. Ik LEUSDEN - "Wij, de PCOB, achten voor een goed oude renbeleid de instelling van een Seniorenraad van wezen lijk belang." Dat zei R.A. Warmenhoven, voorzitter van de Leusdense Protestantse Christelijke Ouderenbond, op de ledenbijeenkomst vorige week woensdag in de (rook vrije) koffiezaal van verzorgingshuis 't Hamersveld. De andere spreker op deze bijeenkomst, R. Sies, districtsbe stuurder van het Christelijk Nationaal Vakverbond, bena drukte: "de CNV kan en wil niet zonder het inzicht, het oordeel en het relativerend vermogen van de ouderen". VERANTWOORDELIJK HEID Het had voorzitter Warmen hoven gefrappeerd, dat bur gemeester Panis op de nieuw jaarsreceptie zijn goede wens voor de PCOB aanvulde met de woorden "en veel succes met de Seniorenraad. Het trof me dat juist hij die kort tevo ren met m.i. niet al te overtui gende argumenten de wen selijkheid van een Senioren raad had bestreden, zo royaal dit door ons nagestreefde doel met onze PCOB in ver band bracht". Warmenhoven maakte duidelijk, dat de PCOB in het streven naar een Seniorenraad met alleen stond en staat. Het pleiten voor een adviesorgaan vol gens artikel 61 van de Ge meentewet, samen met de an dere ouderenbonden ANBO en KBO, de Probusgroep en de Bond van Gepensioneer den, noemde hij "een be wuste keuze in tweeërlei op zicht. Bij een zuiver adviesor gaan is het voor de eigenlijke taakvervulling niet nodig, zelfs niet gewenst dat een ge meenteraadslid er deel van uitmaakt, laat staan er voorzit ter van zou zijn. Ook een amb telijk secretaris hoort daarbij niet tot de vereiste inventaris. Anderzijds zal een goede sa menwerking, onder meer be staande uit volledige informa tie, niet alleen met B en W maar ook met de gemeente ambtenaren nodig zijn." Hij noemde het feit dat de ge meenteraad "en dat is nog al tijd het hoofd van de ge meente" bereid bleek tot in stelling van een Seniorenraad "niet minder dan een opzien barende overwinning". Hij sprak de wens uit, dat het geen Pyrrhusoverwiruung zou betekenen. De aanwezigheid van wethouder Vroon op deze PCOB-bijeenkomst zag hij als een welwillend gebaar ten aanzien van een loyale uit voering van het gemeente raadsbesluit. hartiging van belangen. De ouderenbonden zeggen te recht: daar zijn we juist voor". De adviezen horen bij de ge meente een zeker gezag te hebben, door hun goede kwaliteit, maar ook omdat ze geleverd worden door de daartoe in leven geroepen in stelling. die de groep 'oude ren' officieel vertegenwoor digt. Warmenhoven ging ook nog even in op wethouder Blom, die met al "haar hartelijkheid nooit een wezenlijk bezwaar tegen toepassing van artikel 61 heeft ingebracht" Het ar gument dat tenslotte nog overbleef "het is niet nodig" becommentarieerde War menhoven met "men moet om een overigens goede zaak te verwerpen meer aanbren gen dan de stelling dat iets niet stnkt nodig is. De vraag is dan altijd nog: is het wen selijk. heeft het wezenlijk nut?" In tegenstelling tot sommige andere ouderen vindt de PCOB-voorzitter de Senioren raad "ook van blijvend be lang". Hij wijst het idee af: als er maar genoeg ouderen in de gemeenteraad zouden zit ten. "Echte democratie brengt mee dat de gemeente raad door geheel vrije verkie zingen wordt gevormd; ie dere discriminatie, ook die naar leeftijd is uit den boze". Wel dient er plaats te zijn voor de "wijsheid" van ouderen naast het jeugdig elan van jon gere mensen. Hij sloot zijn inleiding af met: "De waarborg dat de groei ende groep van ouderen in het gemeentelijk bestel vol doende aandacht krijgt ligt in een efficiënte raadpleging van de vertegenwoordigers van die groep en dan valt in de eerste plaats te denken aan een goed functionerende Seniorenraad". OUDEREN EN CNV Na dit gloedvolle betoog kreeg R. Sies van het CNV het woord Hij ging m op de rol van dit Vakverbond voor de ouderen. "Vanouds heeft het CNV ook de belangen van ou deren behartigd. Zowel col lectief in adviesorganen en bij het opkomen voor sociale ze kerheid, als individueel door rechtshulp, informatie, hulp bij belastingen, cursussen, va kanties enzovoort." Het CNV en de aangesloten bonden houden zich al lang bezig met het tot stand komen van een behoorlijk niveau van AOW-uitkeringen, een goed stelsel van aanvullende pen sioenen, een betaalbare ge zondheidszorg met vol doende voorzieningen voor ouderen, mogelijkheden om zelfstandig te kunnen wonen en goed bereikbare voorzie ningen. Zowel landelijk, pro vinciaal en plaatselijk is het CNV bezig. MONDIGER Districtsbestuurder Sies wees erop "sinds eind 1987 is er binnen het CNV een speciale commissie Seniorenbeleid die zich bezig houdt met de specifieke aandacht voor vut ters en gepensioneerden in het CNV-beleid". Ook is er in oktober 1988 een nota Senio renbeleid uitgekomen, waarin CNV-werkgroepen en contactpersonen worden ge noemd, die zich m hun omge ving met ouderenbeleid gaan bezig houden. Hij wees erop, dat men de vergrijzing met direct negatief moet zien, want de ouderen worden ook steeds mondiger en actiever. "Als men met de VUT of met pensioen gaat, wil men niet alleen rustig daarvan gemeten, maar ook actief blij ven en meebeslissen zeker over zaken die ouderen zelf aangaan." Daarbij zag hij een rol voor de leden van de bij het CNV aangesloten bon den. "Als men ouder wordt moet men niet het CNV-lid- maatschap inwisselen voor het lidmaatschap van de PCOB. Men moet dan van beide organisaties lid zijn." Volgens een onderzoek wil len oudere CNV-ers vooral in formatie en dat het CNV de belangen van ouderen behar tigt in adviesorganen op het gebied van ouderenbeleid. Hij maakte de aanwezigen, waaronder verschillende se nioren die al vijftig en meer jaar CNV-lid zijn, duidelijk dat het CNV niet alleen ouderen als lid heeft en dus ook voor de belangen van andere groe peringen moet opkomen. In het belang van ouderen noemde hij een goede sa menwerking tussen, ook plaatselijke, vakbonden en de PCOB noodzakelijk, "te meer daar wij het CNV ons met christelijke ouderenbonden PCOB en Unie KBO speciaal verbonden voelen." Uit de vragen bleek, dat de Leusdense PCOB-leden met aandacht en kritisch hadden geluisterd Voorzitter Warmenhoven kon meedelen, dat mevrouw v.d. Klinken en emeritus-dominee H.H. v.d. Neut bereid zijn tot het bestuur toe te treden, wat door de leden werd goedge keurd. Ouderen kunnen zich bij de 75 leden tellende PCOB via telefoon 940816 en 942300. Warmenhoven noemde het essentieel dat bij het gemeen telijk ouderenbeleid de stem van de ouderen wordt ge hoord en dat van de zijde van het gemeentebestuur met welwillendheid wordt geluis terd naar die stem, met res pect voor de onafhankelijk heid van de opvattingen bij de gemeentelijke instanties. De gemeenteraad neemt ook ten aanzien van het oude renbeleid ten slotte zijn be slissingen. "Naar ons oordeel is die wederzijdse onafhanke lijkheid een sprekend voor beeld van gedeelde verant woordelijkheid." De uitgesproken voorkeur voor artikel 61 als grondslag voor de Seniorenraad is ook "een bewuste keuze. Dat arti kel spreekt immers van be- Voorzitter Warmenhoven tijdens zijn toespraak voor de PCOB. IC H TER VELD - De C am a vals- rereniging 'De Puupen koppel rierde zaterdag het Boerenkie- enbal. )mstreeks 21.00 uur verscheen •rins Duo puup de 14e vergezeld 'an zijn adjudant Gerard, de taad van Elf en vooraf gegaan loor de Boerenkapel en de dans- nariekes de zaal binnen. Tevens en zij vergezeld van de gast- eniging 'De Weeserpfeerden' Stolzenau bij Minden aan de Veser in Duitsland. 'i e >e leden van de vereniging zijn Mederlandse Luchtmacht-mihtai- ^n die daar gelegerd zijn. Deze vond waren m het '100 grams ge- aanwezig Prins Hans III, Janny I, adjudant Peter Verschoor en de voorzitter Jaap Janssen, alsmede de voltallige Raad van Elf. Prins Hans is geen militair doch reeds 24 jaar bij het onderdeel werkzaam als kok. Nadat onder leiding van de Boe renkapel een polonaise door de zaal was gelopen, verzamelde het gezelschap zich op het podium. Prins Duo verwelkomde de gasten met een toespraak. ,,Het is voor ons een hele eer dat u aan onze uitnodiging gehoor hebt gegeven en de verre reis uit Duits land naar het Puupenkoppen land hebt gemaakt. We hopen dat u al len een heel fijn verblijf hier zullen hebben Prins Duo reikte daarna als aandenken een 'Pijp mobiel' aan Prins Hans III uit. Prins Hans III voerde ook het woord. „We zijn zeer vereerd door de uitnodiging die we heb ben ontvangen om deze avond aanwezig te zijn. We zijn ook de gastgezinnen, waar we logeren, dankbaar voor de hartelijke ont vangst". Hierna kreeg Prins Duo, zijn adjudant Gerard en de echt genote van Pnns Duo van de gast- prins een onderscheiding uitge reikt Na dit officiële gedeelte werd er een polonaise gelopen. Waarna 'playbackten' dne jonge mannen, gekleed in de dameskleding de dans- en zangshow van de Pinup- club met Barbarella. Een dave rend applaus was hun beloning Hierna verscheen President Harry ten tonele die het woord richtte tot Prins Duo. ,,Door de onderlinge saamhorig heid ontstaat er een heel dorpsle- tijdens het Boerenkielenbal van de Puupenkoppen. De gasten uit Duitsland van de carnavalsvereniging Weeser Pfeerden lieten zich daarbij ook iuet onbetuigd. - De gemeente Leus- gaat op zoek naar een institu- «ai vy twen luidx een msuiu belegger, die in Achter 23 woningen moet gaan bou Vil f irai-TAvmn Ci T. «W m/uuiycil UIUCI ydcui DVU' bij verzorgingshuis St-Jo- Het gaat om woningen, die ha* 11 **ci yaai uu woningen, cue het verzorginsghuis worden waarin ouderen ven. Door deze saamhorigheid ontstaat er een carnavalsver eniging zoals de Puupenkoppen. Er zijn moeilijke tijden achter de rug en als er moeilijke tijden zijn heb je een goede Prins nodig. Die hebben we ook nu weer. Een prms die al jaren lid is van de ver eniging en de Raad van Elf. Hij is ook eerder Prins geweest. Een man die het klappen van de zweep kent en een grote steun is. De huidige Pnns woont op de grens van Achterveld en Stouten- burg. Stoutenburg wordt door be paalde plannen bedreigd. We zijn teruggevallen op een wijze Prins die de problemen van Stoutenburg en Achterveld met behulp van zijn Adjudant en Raad van Elf zal weten op te lossen. Daarna kreeg de Prins het Prinsen bord. Pnns Duo dankte voor het geschenk en feliciteerde de presi dent met de verjaardag van zijn echtgenote en zoon die zaterdag jarig waren. Ook was het die dag zijn trouwdag Zijn echtgenote kreeg bloemen De president werd hierna op de schouders ge nomen en enkele malen rond ge dragen onder het zingen van 'Lang zullen ze leven'. Ook de Prins feliciteerde de President en onderscheidde hem. Onver wachts kwam een Gemt de post bode duif de zaal binnen Nadat hij op het podium was gebracht werd de gast Prins, de Pnnses en de leden van de raad verzocht het podium te betreden. De postduif richtte daarna het woord tot hen en bood de Prins een enveloppe met foto aan. ,,Ik breng al jaren de post rond", aldus de postduif. ,,en ben een dezer dagen deze post tegengekomen". Op de vraag of de Pnns zich op de foto's her kende, kon hij dit bevestigen. De Prins dankte de vliegende post bode. Hij vond het vreemd dat postbestelling 11 jaar onderweg was geweest, maar was blij dat de foto's terecht waren. Tot verrassing van de gasten was de postduif een bekende van hen Hij was elf jaar geleden barkeeper geweest bij het leger-onderdeel waar de anderen deel van uitma ken. De dansmariekes brachten een show onder leiding van Mien Herder. De optredens werd afgesloten met een klein toneelstukje opge voerd door de groep 'De halve Zo len', die lachspieren in beweging brachten - De bewoners van de Alandsbeek, De Wetering Ruige Veld zullen worden uit- voor een gesprek met de en de VAD over de wijzi- van de busdiensten en de die de bussen in Leusden gaan rijden. Het gesprek, de directeur van de VAD zal zijn, staat op 13 fe- zelfstandig kunnen wonen, maar de mogelijkheid hebben een be roep te doen op de dienstverle ning in het verzorgingshuis zelf. De gemeente Amersfoort heeft toegezegd het nodige contingent premie-huurbeleggerswoningen beschikbaar te willen stellen. bruan gepland. Dat deelde wet houder Joost de Jongh donderdag mee in de vergadering van de com missie voor ruimtelijke ordening en openbare werken. Bewoners van de betrokken wij ken hepen te hoop tegen voorge stelde wijzigingen in de autobus diensten, die negatieve gevolgen zouden hebben. De bewoners van de wijken zul len huis-aan-huis benaderd wor den met een brief, waarin men voor de bijeenkomst wordt uitgenodigd. De bijeenkomst zal worden ge houden in het gemeentehuis en be gint om 20.00 uur. De realisering van het project verloopt tot nu toe erg stroef. On derhandelingen met kandidaat beleggers hepen op niets uit. Dat had tot gevolg dat het beschikbaar gestelde contingent op 1 decem ber van het vorig jaar verliep. Overleg tussen de directie van St- Joseph, gedeputeerde Schapenk van de provincie en de gemeenten Leusden en Amersfoort mondden uit in de afspraak dat Amersfoort een meuw contingent woningen beschikbaar stelde en dat Leusden zich actief met het zoeken naar een belegger ging bezig houden. ACHTERVELD - KPO, afdehng Achterveld, hield donderdag avond in de zaal van café-bar Bui- tenlust haar jaarvergaenng. Uit het jaarverslag bleek dat er een goed jaar achter de rug was, en de vereniging wist ook dit jaar weer uit de rode cijfers te bhjven. Vervolgens vond de verkiezng plaats van een nieuw hd van de kascommissie. Mevrouw L. Traa trad af en werd opgevolgd door mevrouw A van den Hengel Hierna vond er een bestuursver kiezing plaats. Mevrouw A. van Dalen trad af, maar stelde zich her kiesbaar. Er waren tegenkandida ten, maar zij werd herkozen. Na de pauze werd er nog een bingo gespeeld.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 5