-- neemt afscheid /an Van Hamersveld W Éir„ i mm rir f H J: 1 1 R o i Medewerker eerste uur wordt geridderd v LEUSDEN Rokers krijgen het benauwd Aantal inwoners gestegen LEZERSSERVICE TEL 945272 2okaaL leusder krant 1 Ès I m jjjf 11 tij 9 9 W: li '"isjl 4 X a s i -s h »p |,Jy tp H li i ijji^ A f 0 X i 'i 0' (1 Ir? 1 Doelgericht argumenteren Meisjes mishandeld leusiler krant Gebouwen leuzen beklad. De Rokers Armee Bel bij klachten over de bezorging van de Leusder Krant direkt onze hoofdagent in Leusden Aanhoudend onstandvastig Rijverbod Ouderavond KPJ Oud papier DWS Geen voorrang WOENSDAG 31 JANUARI 1990 plaatselijk nieuws tVELD - Muziekver- ïg DWS, hield vorige week jaarvergadering in de Moes- Er was een goede opkomst de leden. Het solistencon- was een verrassend suc- Dat gold ook voor de eierac- en de rommelmarkt, die be id waren om geld in de kas te jgen. het jaarverslag bleek dat er i actief en succesvol jaar achter rg was. Het muzikale peil van korps stijgt. Dat bleek uit het ;ces tijdens het bondsconcours te Raalte waar de eerste prijs werd behaald en waar het korps promo veerde naar de afdeling uitmun tendheid. De vereniging telt momenteel 81 leden waarvan 40 leden bij het muziekkorps, 10 leerlingmuzikan ten, 8 tambours, 21 mini- en majo rettes en 2 ondersteunende leden. Zowel het financieel verslag als de begroting voor het jaar 1990 wer den goedgekeurd. John Steen beek trad af als lid van de kascom- missie. In zijn plaats wordt be noemd Theo Steenbeek. De com missie bestaat nu uit Jan Wijntjes, Theo Steenbeek en Johan van Dijk. Hierna volgde de bestuursverkie zing. W. van Hamersveld en J. van Bekkum traden af en stelden zich met herkiesbaar. Als bestuurslid- penningmeester werd gekozen W. Wouters Jr. en als nieuw be stuurslid John Steenbeek. Na deze verkiezing werd afscheid geno men van de aftredende penning meester Wout van Hamersveld. Deze was 29 jaar penningmeester geweest. „Je was een persoonlijkheid en je was goed op de penning. Ook zijn we veel dank verschuldigd aan je echtgenote die steeds voor 100 procent achter je gestaan heeft evenals je beide kinderen," zei de voorzitter in zijn toespraak. „Veel avonden hebben ze zonder jouw door moeten brengen, maar het ging allemaal goed. Hierna kreeg hij als aandenken een geschenk aangeboden. Ook zijn echtgenote werd in de bloe men gezet. De scheidende pen ningmeester had voor zijn opvol ger ook een geschenk. Hij gaf hem een grote kist waarin de fi nanciële jaarverslagen en de be grotingen in zaten. Ook kreeg hij vijf dozen met het archief van de vereniging. De Hinterfelder musikanten is niet meer compleet. Men hoopt dit binnen korte tijd op te lossen. De contributie wordt verhoogd. Voor de senioren wordt dit nu 165,- per jaar en voor de junio ren/ 85,-per jaar. Het bestuur van DWS tijdens de laatste jaarvergadering van Wout van Hamersveld als penningmeester. LEUSDEN - Het is even wen nen, maar sinds 1 januari van het nieuwe jaar worden de %niet-rokers in dit land van ho gerhand in beschermmg ge nomen tegen misdadige ele- menten, die zich, zoals de schrijver van dit stukje, bij voorkeur hullen in een blauw grijze walm van sigarette-rook. „Een slechte gewoonte", noemt de één het. „Een versla- 6 1 ving", zegt een ander. Onder het motto 'Als ze zichzelf willen j. vergiftigen, moeten ze dat zelf n weten, maar van mijn schone lucht moeten ze afblijven', krijgt de toegenomen asserti viteit van misdeelde meerder heden nu ook in wetsartikelen gestalte. Een te verdedigen zaak dachten we, en zolang er maar hier en daar een droog en warm plekje voor ons over schiet om zo nu en dan een sigaretje op te kunnen steken, hjken de gevolgen voor de ro- ',n ker nog wel te overzien. Daar zouden we zonder wet waar schijnlijk ook nog wel genoe gen mee hebben willen ne men. Zei een oud spreek- woord al niet dat een tevreden roker geen onruststoker was? Nou dan. Bovendien zullen we ons als onverbeterlijke paffers moe ten schikken naar de tijdgeest, waarm louter en alleen het fitte lichaam past en roken defini tief 'passé' is. Rokers vormen ook allang geen meerderheid meer. Toch lijken er sinds kort ook elementen te bestaan, die zich niet voetstoots bij de nieuwe ontwikkelingen wensen neer te leggen. Vrijdag kwam er ter blauw gerookte redactie een telefoontje binnen van een anonieme dame, zich bedie nend van het poëtisch pseudo niem 'Soeharto', die ons na mens de fermstomende, ket- tingrokende medemens harde acties in het vooruitzicht stel de. Of we daar soms nog niets van hadden gemerkt, luidde de van een vet Indonesisch ac cent (zeker de ontvoering van Gerrit-Jan Heyn op de video opgenomen) voorziene vraag. Nee, dat hadden we niet, maar we waren eigenhjk wel be nieuwd. Afijn, veel wijzer werden we van het telefoontje niet. Doel stellingen, programma's van eisen en gesprekken met kop stukken, al dan niet met bivak muts, waren met te regelen. Maar na het weekeinde bleek de harde actie in Leusden al wel gestalte te hebben gekre gen. Bij aankomst ten burele, bleek de buitenzijde van het pand fanatiek met rode viltstift te zijn bewerkt. Overigens niet alleen ons kantoor moest er aan geloven, bleek met veel later. Ook deuren aan de ach terzijde van het belendende winkelcentrum waren be schreven. 'Pro Roken', 'Roken moet mogen' en 'Rookverb od is Stalinistisch' luidden de leu zen, getekend met RAF, het geen zoveel moest betekenen als het 'Rokers Armee Frak- don'. Een vluchtige rondgang door Leusden leerde dat niet alleen de omgeving van De Biezenkamp het mikpunt van de Caballero's was geweest. Ook elders vielen argeloze slachtoffers. In de nacht van woensdag op donderdag bleek een huisartsenpraktijk als doelwit te hebben gefun geerd. En een pastoor van de katholieke kerk uit Leusden klaagde bij de pohtie over be kladding van gebouwen in de directe omgeving. Een make laarskantoor aldaar vormde eveneens een prima mikpunt. In weer een ander deel van Leusden werd het kantoor van de Womngstichting mtgeko- zen. Waarmee maar gezegd wil zijn, dat de nood bij de rokende vilstift-terroristen kennelijk toch hoog gestegen moet zijn. Een verklaring voor geko zen doelwitten kon, zelfs na intensief journalistiek speur werk, voorlasnog nog met ge vonden worden. Geen van de instellingen zei kortelings bij zondere maatregelen te heb ben genomen, die de rokende medemens tegen het zere been zouden kunnen hebben stoten. Tekenend was de reactie op het makelaarskan toor, waar rokers zelfs met open armen zouden worden ontvangen. „Meneer, we ro ken ons hier zelf een ongeluk. Ik heb net de schilder laten komen, omdat de ruimte hier zo geel werd, dat ik hier niet passend m'n Idanten meer kon ontvangen." In de hwsartsen- praktijk waren wel sinds enige weken folders tegen het roken neergelegd, maar een rook verbod werd niet afgekon digd. „Dat geldt hier namehjk al vijf jaar." Dat is duidelijk, nietwaar? De beweegredenen van de actiegroep blijven daarnmee voorlasnog duister, al werd de redactie van de regionale om roep Radio Utrecht er al wel op voorbereid dat de acties zich via Leusden over Amersfoort zouden gaan verspreiden. Af wachten dus maar. Al is het voor de naar adem snakkende kettingrokers niet te hopen, dat ze tijdens een nachtelijke 'raid' door deze of gene wor den betrapt. Na een pakje zwa re shag zit een behoorhjke spurt er dus met meer m. En dan konden de tabakfanaten nog weieens een zware pijp roken a ■y j WfRjJyM i \J y 1 W m mm J? Y) "v K LEUSDEN - De Vrouwenraad or ganiseert een cursus 'Doelgericht argumenteren' in de maand februa ri. De bijeenkomsten zijn gepland op 8, 15, en 22 februari en op 7 maart en beginnen om 20.00 uur in 't Vooronder, Burgemeester van de Postlaan 2. Cursusleider is Joukje Bosch. De kosten zijn ƒ5,- per avond. Inschrijven kan bij Elly van de Hoeve: telefoon 945643. Er is geen lezing over dit onderwerp op maandag 15 januan, zoals eerder vermeld was. LEUSDEN - Op het politiebureau werd zaterdag 20 januari aangifte gedaan van mishandeling. In zwembad De Octopus werden twee meisjes van ongeveer 11 jaar oud geschopt en geslagen door twee andere meisjes. De twee da ders, allebei ongeveer 15 jaar oud, worden nog door de politie over het voorval ondervraagd. LEUSDEN - Met een dienstverband van 40 jaar is de heer A. Zandbrink een medewerker van het eerste uur bij auto-importeur Pon. Het bedrijf werd 42 jaar geleden opgericht. Op 21-jarige leeftijd begon hij als kassier in het centraal magazijn. Momenteel is hij medewerker op de afdeling verkoop binnendienst. In zijn vrije tijd is hij actief w het verenigingsleven, onder meer bij de organisatie van bedevaartstochten naarKevelaer. Dinsdag werd hij op de receptie, die voor hem bij Pon was georganiseerd, geridderd. Hij kreeg van burgemeester Panis de eremedaille in zilver van de orde van Oranje Nassau opgespeld. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Redaktle: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp. 1 Redaktle-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker. Inlevering kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur Redaktle en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsprijs: Kwartaal 13,30, halfjaar 26,10, jaar 49,50. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17.30 en 18.30 uur), tel 033-945272. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag: 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num mer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. f Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('8) thuis. fc DE LEUSDER KRANT Is een uitgave van de rJ BDU-Krantenkomblnatle te Barneveld. LEUSDEN - Het inwonertal van Leusden is in november vorig jaar gestegen met 7. Deze lichte stijging werd veroorzaakt doordat er meer Leusdenaren werden geboren (27) dan er overleden (12). Daar staat tegenover dat er 139 mensen uit Leusden vertrokken, terwijl er 131 nieuwe inwoners bijkwamen. Dat betekent dat het aantal inwoners op 1 december (27.247) nog steeds lager is dan het aantal mensen dat op 1 januari 1989 in Leusden woon de. ■■tij Fraktion (RAF) die het met eens D6K13.CI kan zijn met de anti-rookmaatre- LEUSDEN - De gebouwen rond de 9elen eist de verantwoordelijkheid Sint Jozef kerk zijn door de RAF met voor deze daden °P- TEVENS OPGAVE J. NIEUWE i Si)., ABONNEES. A door Jan Versteegt. Er wordt in deze dagen heel wat afgepraat over stor men. Bij gebrek aan hogedrukge- bieden kunnen de oceaande pressies immers ongestoord hun gang gaan. Daarbij kreeg de wind de laatste tijd veel speelruimte. Er dreigde gisteren opnieuw stormge vaar voor vandaag. Toch moest bij de verwachtingen grote voorzichtigheid wor den geboden. Laat ik u uit leggen waarom. Niet elke diepe depressie groeit bij ons namelijk uit tot een verwoestend systeem. Daar is een aantal factoren voor nodig, waarvan de voor naamste is, dat het explosie ve stadium van de lagedruk gebieden pas wordt bereikt boven de Britse Eilanden of op de Noordzee. Dat is zelfs voor computers moeilijk op lange termijn te berekenen. Verrassingen zijn daarom mogelijk. Hoe die uitbarstingen ont staan was de afgelopen da gen een veel gestelde vraag. De snelle luchtdrukdalingen en daarmee het oplopen van de drukverschillen die voor de toename van de wind kracht zorgen, wordt in be langrijke mate veroorzaakt door de energie die vrijkomt uit het occluderen. Hieron der wordt verstaan het optil len van de warme lucht. Door afkoeling condenseert veel waterdamp, waarbij erg veel warmte vrijkomt. Juist dat proces vormt de belangrijk ste motor voor het ontstaan van (super)stormen. Tropi sche cyclonen houden zich op die manier dagenlang in leven. In gebieden waar de boven beschreven omstan digheden zich voordoen, kan de wind topsnelheden halen. De orkaan van vorige week bereikte het hoogtepunt in de omgeving van Engeland, waarna wij door een ongun stige straalstroom ook rake klappen kregen. In het begin van de week naderde een volgende or kaandepressie Ierland. In het systeem ontstonden een tweetal kernen, waarin de druk op het weerschip Lima, ten westen van Ierland, tot 958 millibar terugliep. Door het wat logger worden van de gigant, werd de verplaat singssnelheid afgeremd. De volgende dagen is de de pressie vrijwel stationair in de omgeving van Ierland en Schotland. Daarbij vult hij slechts zeer langzaam op. We houden daarom nog tot en met het weekeinde last van randstoringen, die langs dit systeem in onze richting trekken. Ze veroorzaken gure buien, waarbij de wind tijdens de passage ervan ste vig kan aanwakkeren. Een echte storm lijkt alleen voor de kustgebieden te zijn weg gelegd. Het blijft dus voorlopig on standvastig weer. Nu februari op de kalender verschijnt zal het zachte rit me verder worden voortge zet. Ook op iets langere ter mijn is er geen enkele aan wijzing dat de natuur van zins is de bakens in een meer winterse stijl te verzetten. Daarmee wordt de kans steeds groter dat wij de derde opeenvolgende open winter beleven. Uitzonderlijk is dit niet, maar minder vaak komt het voor dat de gemiddelde temperatuur drie seizoenen in successie zo hoog ligt. Ook de maand januari, die we vandaag gaan afsluiten is belangrijk te zacht gewor den. Alleen extreme kou in februari kan het gemiddelde in deze winter nog wat laten dalen. LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Lensden Dagelijks kontinue lokaal nieuws en service-berichten. Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u bellen naar de Redaktie Leusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties: Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Brink). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden. Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,- per dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor. KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag. BEELDPAGINA (met logo): tarieven op aan vraag. Kontrakt-korting mo gelijk. LEUSDEN - De 39-jarige H. uit Leus den kreeg van de politie een pro ces verbaal en een rijverbod van 4 uur. De vrouw die zondag 28 januan op de Noorderinslag werd aange houden, kreeg de rijontzegging toen na een ademanalyse bleek dat zij te veel gedronken had. ACHTERVELD - De plaatselijke KPJ-afdehng organiseerde vorige week een avond voor de leden waarbij hun ouders ook waren uit genodigd. De avond werd gestart met een kerkdienst in de R.K. kerk voor de leden en overleden leden van de KPJ. Hierna verzamelde men zich m de zaal van café-bar Buitenlust. De opkomst was goed, ruim 120 per sonen waren aanwezig. De muzi kale medewerking werd verleend door de band 'Try Inn'. Het dan sen werd afgewisseld door het op treden van een Amersfoortse Buu- treedner, die diverse KPJ-leden in het zonnetje zette. Om de onkos ten te dekken werd er ook een verloting gehouden. ACHTERVELD - De muziekver eniging DWS zal zaterdag oud pa pier inzamelen. Men kan het pa pier naar de container brengen op het Groot Achterveld-plein. Dege nen die niet in de gelegenheid zijn het oud papier zelf te brengen, kunnen voor vrijdag 19.00 uur bel len naar W. Wouters, tel. 033- 941197 en Evert Tolboom, tel. 03425-1833. Het papier zal dan worden opgehaald. Inwoners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud papier ook brengen naar W. Wouters, Hessenweg 95 te Stoutenburg. LEUSDEN - Op de kruising van de Randweg met de Zwarteweg werd maandag de heer S. uit Leusden aangereden door mevrouw W. uit Leusden. S. die op zijn bromfiets van de Zwarteweg in de richting van Stoutenburg wilde rijden, ver leende geen voorrang en kwam in botsing met de auto van W. Hij moest met verwondingen naar het Elisabethziekenhuis in Amersfoort worden gebracht. wmkinckyemeerte' Donderdag 1 februari 13.30 uur: bejaardensoos, Ons Ge bouw Vrijdag 2 februari 20.00 uur: Hessenkar, kaarttoer nooi Zaterdag 3 februari 12.00 uur: Radiouitzending Paper clip, 'De Klaveet' 20.00 uur: Disco Show, 'De Kla veet' Dinsdag 6 februari 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem, 'Ons Gebouw' Woensdag 7 februari 9.00 uur: Handwerkhobbyclub 'De Moespot' 20.00 uur: KPO-ABTB thema avond, 'Buitenlust'

Leusder Krant | 1990 | | pagina 3