[k profiteerde van wat voor mij bedacht is' WOL kiest nieuwe penningmeester Dok na 1995 geld roor koetshuis /incent van Gogh Jbhard van Zandbrmk (62) over 40 jaar onderdelen-service: Kaarttoernooi Vervelen hoeft niet in 1990 Bocht gemist Vergadering AMBC Reanimatie- cursus EHBO Doorrijden WOENSDAG 7 FEBRUARI 1990 plaatselijk nieuws 13 IJSDEN - Jarenlang schreef Richard van Zandbrink (62) iwgezet de onderdelen-kaarten. Of in Pon termen 'de vlak- htkaarten'. Veertig jaar houdt Richard van Zandbrink zich al dg met onderdelen. Opnieuw in Pon termen 'posities'. Sinds 6 jaar werkt hij met een computer. Wat heet....drie compu- s. „Ach wanneer je een beetje typen kan, went het snel," stelt a Zandbrink. Vorige week woensdag werd hij in het zonnetje set wegens veertig jaren trouwe dienst. Volkomen onver- chts kwam burgemeester Panis hem de versierselen beho ld bij de orde van Oranje Nassau opspelden. „Toen ik de pgemeester bij de receptie zag staan, compleet met ketting, :ht ik Och heden dat wordt een medaille." 'jjn collega's boden hem een vi- 5film aan met beelden uit de be- tijd Richard van Zandbrmk is .1 van de drie werkers van het ste uur. En het emd is nog niet m "htj Zolang de VUT regeling er bij i nog met door is, blijft Van idbnnk met plezier naar zijn afrk gaan. Het interview wordt ge wtunerkt door de vele data, deze v-;enen Richard van Zandbnnk als eldl bescheiden, accuraat mens. SV;lk heb nooit de behoefte gehad M< uit te vliegen." verklaart Ri- aanrd van Zandbnnk zijn standvas- /allheid. Niet alleen bij Pon, ook vc-is in Achterveld waar hij is ge- vren en getogen en nog steeds ont. Hij groeide op in een gezin kwi veertien kinderen. Hij was het t vertste kind. Zijn vader, vertelt hij J rr«t enige trots, werd op twintigja- d vee geleden direkteur, zaakvoer- oetr zei men toen, van de coöpera tie ye Boerenleenbank en handels- ikkderneming in Achterveld. Met etg nauwkeurigheid zoon Richard fen, geeft hij de naam van zijn uteder en moeder; Hermanus van en Anna Schothorst. Rifegen de tijd dat Richard oud en Ellis genoeg was om te gaan (Mrken was al duidelijk dat een i Ut zijn oudere broers de taak van vader zou overnemen. Maar s was daarvoor tijdelijk niet be- Fetikbaar. Het eerste baantje, na I behalen van zijn ULO diploma, ïeg Richard dan ook tijdelijk bij vader op kantoor. „Het was vooral administratief werk. Maar af en toe mocht ik langs de boeren fietsen om bestellingen voor graan of zaden op te nemen. Later, ik was daar toen al weg, is de Boerenleen bank van de handelsonderneming gescheiden en werd de handelson derneming de coöperatie de Val lei." Richard van Zandbnnk groeide op in het huis waar nu het postkan toor van Achterveld huist. „Onze woonkamer was waar nu de kap salon zit." In 1956 verhuisde hij met zijn ouders naar een huis een stukje verder op en daar woont hij nog steeds met een broer en een zus. De vacature bij Pon kwam als ge roepen want Richard van Zand bnnk wist hoe tijdelijk het baantje bij zijn vader was. In janauri 1950 voerde hij het beslissende gesprek met een van de twee toenmalige directeurs Wijnand Pon. Pon is importeur van Volkswa gens sinds 1947. Het bedrijf was bij de indiensttreding van Richard van Zandbnnk nog gevestigd aan de Arnhemse weg. Er werkte 20 tot 25 man, inclusief de werkplaats. Jaar lijks werden ongeveer 5000 volks wagens, voornamelijk kevers ver werkt. Met de zekerheid van ie mand die weet waarover hij praat memoreert Richard van Zandbnnk dat in maart 1950 de eerste trans porter binnen kwam. Sindsdien zag hij vele auto's in soorten en maten binnen komen en groeide de lijsten met onderdelen die onder zijn be Richard van Zandbrink is veertig jaar in dienst van Pon: „De sfeer bij dit bedrijf is altijd gemoedelijk geweest. heer stonden. Toen hij begon ken de het bedrijf 1200 onderdelen, te genwoordig staan bij Pon 60.000 posities genoteerd. Tegenwoor dig werken er bij Pon 450 mensen. Van de 25 medewerkers waarmee Richard van Zandbnnk begin zijn er nog drie bij Pon werkzaam. „Voor ik bij Pon kwam wist ik niet veel van auto's.Ik zat meer in de veevoeders." Dat is langzaam maar zeker veranderd.,, Een echte auto-fanaat ben ik nooit geworden. Ik heb nooit meegedaan met races of zo. Maar ik kijk wel uit naar ieder nieuw model en een leuke auto vind ik fijn om te hebben." Hij kwam bij Pon met de instelling „Ach administratief werk moet overal gebeuren." In 1963 haalde hij pas zijn rijbewijs. Tot dan toe reed hij op de brommer naar de Arnhemse weg en later naar Leus den Centrum. Zodra het rijbewijs gehaald was, schafte hij zich uiter aard een volkswagen aan; een tweedehands kever „met een bril letje'. Waarmee de twee kleine achterruitjes in de volksmond wor den aangeduid. „De sfeer is bij dit bedrijf altijd gemoedelijk geweest. In het begin liepen we in een stofjas. Mijn eerste werkzaamheden bestonden uit het bijhouden van de administraties van de onderdelen voorraad. Alles gebeurde met de hand. De hele administratie zat in twee ladenkas- ten. Na dne jaar, in 1953 kreeg ik bovendien de verantwoording voor de kas. Dealers die recht streeks onderdelen bij ons kwa men halen, konden bij mij afreke nen. Dat was voor mij het eerste persoonlijke contact met mensen die ik tot dan toe alleen telefonisch gesproken had." Vanaf de verhui zing naar het nieuwe gebouw in 1971 werd hij groepschef van het bureau verkoopinformatie-onder- delen-service. Hij bleef chef tot 1988. Naast zijn werk was hij op ver schillende manieren in Achterveld aktief. Wethouder zoals zijn broer, op wie hij sprekend lijkt volgens de fotograaf, is hij nooit geworden. Van zijn verschillende werkzaam heden noemt hij het werk voor het Thuisfront. Dit is een organisaties voor militairen die onder andere de militaire tehuizen, financieel onder steunt. Richard nam het werk in 1946 over van een van zijn broers die trouwde en naar Utrecht ver trok. Zelf is hij nooit militair ge weest 'maar ach, het ophalen van de contributie was niet veel werk.' „We verstuurden ook bneven naar onze jongens uit Achterveld, die naar Indonesië waren vertrokken om daar te dienen. De brieven wer den vermenigvuldigd met zo'n oude stencilmachine."In 1973 droeg hij deze taak over aan een jongere lichting. Tegenwoordig is hij nog aktief lid van de Parochiële Cantas In stelling waarbij hij, sinds 4 mei 1975 secretaris is. Bovendien is hij 'broe- dermeester'. In Amersfoort zetelt het broederschap van Kevelaer. Het is een vereniging van een paar honderd jaar oud. Ze organiseert bedevaarten naar Kevelaer, een plaats in Duitsland. Daar verscheen ooit Maria aan een marktkoopman. Zij vroeg hem voor Haar een kapel te bouwen. Sindsdien komen uit alle windstreken jaarlijks mensen onder leiding van de broeder- meesters. ,Je zou dit werk dat ik sinds 29 september 1965 doe, kun nen vergelijken met dat van een reisleider." Sinds maart 1986 wordt niet meer 'handmatig" gewerkt maar deed het "Bremer model' zijn intrede. Het Bremer model staat voor het com puterprogramma waarmee in een oogopslag de voorraden zijn te overzien, bestellingen en spoedor- ders kunnen worden verwerkt. Be halve deze computer staat op zijn bureau een EPIS. Daarmee hebben hij en zijn collega's een recht streekse verbinding met München waar het hoofdkwartier van de Volkswagen fabrieken staan. Iedere wijziging wordt door dit hoofdkwartier onmiddellijk door gegeven zodat men in Leusden ze ker is van actuele informatie. Het derde apparaat op zijn bureau zit verpakt in een felgekleurd omhul sel. Het is het Micro Plan Film Ap paraat. Hiermee is ieder type auto dat bij Pon in de collectie zit op te roepen, compleet met technische tekening en lijst met onderdelen. Twee auto's tegelijkertijd op het scherm kan ook nog zodat maxi maal 2400 onderdelen tegelijk te zien zijn, inclusief afbeelding. „Ach toen ze er mee begonnen keek ik er natuurlijk wel tegenaan. Ik had nog nooit met een computer ge werkt. Maar na een paar cursussen ging het uitstekend en al snel kon ik hem met meer missen. Het is niet zo dat ik zelf programma's kan ma ken. Ik profiteer met volle teugen wat andere mensen voor mij be dacht hebben." Zijn standvastigheid bij bedrijf en werkzaamheden verldaart hij voor zichzelf vanuit tevredenheid. „De werkzaamheden gaven mij voldoening. Be heb graag contact met veel mensen." De telefoonge sprekken gaan lang niet altijd uit sluitend over bestelnummers. In de loop der jaren zijn enkele telefoon stemmen, bekenden geworden. „Ik ging wel eens mee met iemand in de buitendienst, om kennis te maken met de mensen waarmee ik te maken had. Bovendien ontmoet te ik mensen op de shows die wer den georganiseerd voor dealers." Waaraan toe te voegen is dat duidelijk blijkt hoeveel plezier de heer van Zandbrink heeft aan het precies uitvoeren van zijn werk zaamheden. Een VUT-regeling kent men bij Pon nog niet, maar er wordt sinds november over ge sproken. Zolang er nog geen ze kerheid over is, houdt Richard van Zandbrink zich nog niet intensief bezig met plannen voor na zijn loopbaan. „Ik zal die tijd heus wel weten te vullen maar voorlopig kom ik hier nog graag." MARIANNE DE VALCK i een maandenlang gevecht kreeg de familie Buiten een intentie rklahng van de gemeenteraad over de subsidie voor de restauratie fn het koetshuis. d. j I n tUSDEN - De gemeenteraad gaf Wferdag een intentieverklaring de restauratie van het koets- aan de Treekerweg 46. De nilie Buiten, die deze restauratie I Uitvoeren, had daarom ge- 1 :iag<± Uit de verklaring blijkt dat binlusden bereid is het geld dat de 1 1 ^tneente na 1995 krijgt in het ka- *jr van de Monumentenwet te ge- Be liken voor het koetshuis. Ook zal gemeente er op aandringen bij 12.1 provincie Utrecht hetzelfde te dy Bn. als deze na 1995 de verdeling de gelden op zich zou nemen. Hint restauratie van het koetshuis ligde op de lange baan te ko- ld)r';n1 omdat het college vond dat em) toegangshek van Stichting De 2.8.1 Boom eerder aan de beurt was. Wel zegde burgemeester en wet houders toe dat na 1990 het be schikbare geld besteed zou kun nen worden aan het koetshuis. Over de jaren na 1995 kon het colle ge echter geen toezegging doen, omdat dan de provincie de verde ling waarschijnlijk overneemt. Met de intentieverklaring heeft de fa milie Buiten meer zekerheid gekre gen en kan zij zich wenden tot geld schieters die bereid zijn de restau ratie voor te financieren. Het gaat in totaal om een bedrag van 190 dui zend gulden. Met de intentie verklaring komt er een emde aan een maandenlang gevecht om de subsidiegelden. LEUSDEN - Vereniging Welzijn Onderen Leusden (WOL) heeft in haar ledenvergadering twee nieuwe leden kunnen verwelkomen en tevens J. Everts gekozen tot bestuurslid en penningmeester. Voorzitter mevrouw T. de Schep per kon een groot aantal WOL-le- den welkom heten op de eerste ledenvergadering van 1990 in het ontmoetingscentrum voor ouderen De WOLboom. Onder de aanwezi gen was ook mr. H. J. A. Mesdag, die voortaan namens de gemeente zich zal bezig houden met het oude renwerk. Hij vervangt dus M. Pelli- kaan, wiens aandacht van de oude ren naar de jongeren is gegaan. Als nieuwe leden kon de voor zitter verwelkomen de Leusdense afdeling van de Algemene Bond voor Ouderen in de persoon van de heer E. C. Boshuis en de Stichtmg Vrienden van St. Joseph Achter veld in de persoon van mevrouw L. Kleinveld. De laatste heeft een aantal jaren deel uitgemaakt van het bestuur van de WOL. De vergadering bleek geen en kel bezwaar te hebben tegen de heer J. Everts als meuw bestuurslid Hij werd dan ook met algemene stemmen in het bestuur gekozen Met hem doet een bestuurslid van de ANBO zijn intrede in het be stuur. Ook in het ANBO beheert hij de penningen. Binnenkort zal J. v.d. Hammen zijn bestuurslidmaatschap moeten beëindigen in verband met veran dering van functie in Lisidunahof Bestuurslid J. de Bruyn zal de be stuurswerkzaamheden van hem overnemen. Leden van de WOL is verzocht vóór 1 april een of meer kandidaat- bestuursleden naar voren te bren gen, zodat op de ledenvergadering van 24 apnl weer een voltallig be- ACHTERVELD - De vijde ron de van het Hessenkar kaarttoer nooi werd vrijdagavond ge speeld. Er waren 32 deelnemers. De prijswinnaars waren: - 1990 Is it herdenkingsjaar van Vin- »nt van Gogh, daar hij hon- >rd jaar geleden overleed, ir nagedachtenis aan deze v wereldvermaarde kunste- lar worden er in Nederland eciale activiteiten gehou- /incent van Gogh is maar zeve- J^jtdertig jaar oud geworden. Tij- u £.ns zijn leven heeft hij slechts en- 'glIö werken kunnen verkopen. 5 na zijn dood kregen zijn lorken op grotere schaal waarde- g. De meeste werken van Vin- nt zijn in particulier bezit. /andaag de dag bevindt zich in [Rijksmuseum Vincent van Gogh JjJTisterdam de grootste collectie 4 Galijn werken. De tweede collec- j van redelijke omvang is te zien lee het Rijksmuseum Kröller-Muller 7 Otterlo. ii de hierbovengenoemde mu- i wordt ter gelegenheid van het n Goghjaar een overzichtsten toonstelling gehouden. Deze ten toonstelling begint op 30 maart, de geboortedatum van Vincent, en eindigt op 29 juli, zijn sterfdag. Ook in andere musea in Neder land worden expositief gehouden. In dit jaar wordt Van Gogh ook op andere wijze belicht. Zo worden er theatervoorstellingen gegeven, filmfestivals gehouden en is er een speciaal fiets- en wandelarrange ment samengesteld door de WVs Eindhoven en Kempenland. Om het te verwachten bezoek te spreiden, zijn toegangskaarten uit sluitend in de voorverkoop ver krijgbaar. De kaarten zijn verkrijg baar bij de bondsspaarbanken, te herkennen ana de rode „s". De toe gangsprijs bedraagt 20,- per mu seum. Ook kunt u een combinatie- kaart voor beide musea kopen voor 35,-. Voor de verkoop zijn er speciale tijdblokken ingesteld. Bij de WV-Amersfoort kunt u een in formatieboekje over Vincent van Gogh's herdenkingsjaar afhalen voor 1,-. Hierin kunt u nog eens alles rustig nalezen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliii Een nieuw jaar, dat betekent dat er m het WV-kant oor een nieuwe evenementenjaarlijst voor u klaar ligt. Dit is een lijst waarin u de data van bekende en minder bekende evenementen m Amersfoort terug kunt vinden. Onder de datum vindt u het be treffende evenement met korte in houd waar het gehouden wordt en wie de organisator is. Erg handig dus als u snel wilt weten wat er waar en wanneer te doen is. U kunt deze evenementenlijst voor 1,50 afhalen bij het WV- kantoor aan het Stationsplein 27 in Amersfoort. Voor VW-leden is deze lijst gratis af te halen. Dus vervelen.met in 1990! iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 1. T. Blankenstein 5520, 2. J. van Rossum 5391, 3. J. Verdam 5378. 4 mevr. C. de Vette 5205, 5. H. de Vette 5040, 6. mevr. M. Boutens 4970, 7. mevr. A. Verdam 4942, 8. mevr. van Rossum 4862. 9. H. Zand brink 4802, 10. mevr. A. Voskuilen 4735,11. W. de Vette 4685,12. mevr. L. v.d. Brink 4684, 13. A. Welgrave 4597, 14. J. Steenbeek 4539. De poedelprijs was voor mevr A. Steenbeek met 3848 punt. De stand na vijf ronden is nu: 1. T. Blankenstein 24216, 2. H. de Vette 23767, 3. C. de Vette 23591, 4 M. Wouters 23223, 5. W. de Vette 23208, 6. H. Zandbnnk 23079. De volgende ronde zal worden gespeeld op vrijdag 2 maart. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii LEUSDEN - Op de Randweg ter hoogte van de Bankgirocentrale miste de 69-jarige A.M. uit Amers foort zaterdagmiddag om 15.45 uur de bocht. Hij reed rechtdoor het 2 meter hoge talud over. Zijn auto werd daarbij zwaar beschadigd. M. moest zelf met een hersenschud ding in het ziekenhuis worden op genomen. stuur kan gevormd worden. Moge lijk zal dan ook een herindeling van de werkzaamheden plaats vinden. Tijdens de vergadering werden de nieuwe „eetkoffertjes" getoond van Tafeltje-dek-je. Deze komen over enige tijd in de plaats van de nu gebruikte metalen lamellen. In voering van deze „eetkoffertjes" zal wel een beroep op gemeentelij ke subsidie noodzakelijk maken, mede gezien de toename van het aantal ouderen dat gebruik wil ma ken van deze service. Maatschappelijk werker A. van Dam was zo welwillend m te sprin gen voor een door griep gevelde RIAG functionaris. Hij gaf enig in zicht in de werkzaamheden van de Indicatiecommissie, die smds 1 ja nuari niet alleen een oordeel moet geven over „geschiktheid" van ou deren voor een verzorgingshuis maar ook voor een verpleeghuis. Als maatschappelijk werker ver bonden aan Indicatiecommissie Eemland, waarbij sinds 1 januari ook Leusden is ingedeeld, kon hij veel informatie geven over de ge volgen van deze uitgebreide doel stelling van de commissie. ACHTERVELD - De Auto Motor en Bromfiets Club hield vorige week haar jaarvergadering in de Roskam. De AMBC "Achterveld" kan te rug zien op een geslaagd jaar. Uit het jaarverslag bleek dat in 1989 zeven ritten voor auto's en motoren waren georganiseerd. In de sportklasse waren 64 deelne mers en in de tourklasse 102. Dat waren in de sportklasse 19 deelne mers minder dan in 1988. In de tourklasse bleef het aantal deelne mers gelijk. De uitslag van de clubkampioen schappen 1989 was als volgt. sportklasse: 1. J. Slomp uit Hoornaar met 245 punten, 2. J. Bebingh uit Wouden berg met 244 punten en 3. G. Vink uit Bameveld met 241 punten, tourklasse: Een gedeelde eerste plaats voor E. Buurman uit Barneveld en H. van Druten uit Achterveld, elk met 245 punten. De derde plaats was voor H. Hazeleger uit Scher- penzeel met 231 punten. Het resultaat kwam tot stand door van de 7 ritten de punten van de vijf best verreden ritten bij elkaar te tellen. Het leden aantal be draagt momenteel 48. In de tour klasse werd deelgenomen door 40 procent niet-leden, hetgeen volgens de voorzitter een gunstig teken is. De kascommissie had de boeken van de penningmeester gecontro leerd en in orde bevonden. De he ren van de kascommissie J. van Loenen uit Leusden en W. v.d. Heuvel uit Putten traden af. In hun plaats werden benoemd de heren J. Bebingh uit Woudenberg en E. Buurman uit Bameveld, met als re serve P. vanUhm. Tevens werd het rittenprogramma 1990 bekend gemaakt. Op 25 maart is de openingsrit, 29 april Koninginnerit, 27 mei Grasrit, 24 juni Vakantierit, 9 september Sep- temberrit, 14 oktober Herfstrit en 11 november Snertrit. Een aantal uitzetters zijn reeds be kend, doch er dienen nog twee uitzetters te worden gezocht. ACHTERVELD - Bij voldoende deelname zal door de plaatselijke EHBO-afdeling in maart weer een reanixnatiecursus worden geor ganiseerd. In Nederland worden vijf mensen per uur door een hartinfarct ge troffen. Eén daarvan overlijdt aan de complicaties daarvan vóórdat een arts en/of ambulan cepersoneel deskundige hulp heeft kunnen verlenen. De meeste mensen worden thuis door een hartinfarct getroffen. Als familie, vrienden of buren op dat moment ingrijpen kunnen jaarlijks honderden levens worden gered. De cursus zal worden gehouden op 12, 19 en 26 maart in 'Ons Ge bouw' te Achterveld, van 20.00- 22.00 uur. De kosten bedragen 25,-. Iedereen kan aan de reanimatie- cursus deelnemen. Voor inlichtin gen en/of opgave voor deelname kan contact worden opgenomen met de secretaresse van de ver eniging. Christien Jansen, 03425- 1589 en het bestuurslid Greet Bur gers, tel. 03425-1799. LEUSDEN - De heer H. uit Leusden werd zaterdag door de politie aan gehouden, nadat hij was doorgere den na een botsing met de auto van de heer Z. uit Achterveld. Deze liep daarbij een flinke deuk op. Het on geluk gebeurde om 13.390 uur op de parkeerplaats van winkelcen trum De Biezenkamp op de As- schatterweg. Getuigen konden het kenteken van H. noteren. inuiIm Spreeuw E Al een paar keer hoorde ik een turkse tortel zijn eento- E nig liedje koeren en als de echte winter nog een poosje E uitblijft bestaat de kans dat E we een dezer dagen, op de schoorsteen, een spreeuw E zien die ernstig zijn zang aan het oefenen is. Zijn eigenlijke E zang bestaat uit langgerekte E fluittonen van laag naar hoog en van hoog naar laag, afge- E wisseld met een geestdriftig E en onvermoeibaar gekwet- ter, waarbij hij met han- 1 gende vleugels als het ware de maat slaat. Het zijn buiten- Er gewoon goede imitators. Met E hetzelfde gemak fluiten ze als een wielewaal, imiteren een E fabriekssirene of, in de buurt E van een voetbalveld, het E fluitje van de scheidsrechter. Na de najaarsrui hebben de veren witte punten. Daar- E door vertoont de spreeuw E vele witte stipjes op de veren I - en valt de groen- en paars achtige glans niet op. In de loop van de winter slijten deze kleine, witte veerpunt jes af, zodat de vogel in het voorjaar en in de paartijd weer zijn fraaie grondkleur met groene en paarse glans kan vertonen. Zijn bruilofts kleed is dus eigenlijk een versleten winterjas. Ofschoon ze reeds vroeg in het voorjaar zingen wil dat nog niet zeggen dat ze trouw plannen hebben. Dat wordt nog wel half april en vaak nog later. Ze zoeken dan een of andere holte in de bomen, muren en rotsspleten en bij de huizen voornamelijk on der dakpannen. Niet voor niets is een van zijn volksna men 'panlijster'. Ook wordt nogal eens een schoorsteen benut. In het bos worden vaak oude spech tenesten gekraakt, waarbij alle andere kandidaten als boomklevers en roodstaart- jes er eenvoudig uitgezet worden. Het mannetje sleept wat stro aan, het wijfje bekleedt het met wat veren en klaar is het nest. Dan worden er vier tot zes lichtblauwe eieren door beide ouders uitgebroed, wat ongeveer twee weken duurt. Als de jongen zijn uitgeko men is het niet moeilijk om het nest te vinden. De jongen maken een weergaloze her rie met him geroep om voed sel. De kalkstrepen, ver oorzaakt door de uitwerpse len van de ouders, verraden de plaats van het vlieggat. (wordt vervolgd) G. van Leeuwen IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUII I lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Leusder Krant | 1990 | | pagina 13