De school moet een beetje leuk zijn Jan Willem eindigt hoog bij 'survival' Alf van voren, een handvat van achteren De Wegwijzer voert aktie voor Ethiopië Rogier timmert aan de weg Leusdenaren kunnen op vakantie met Rode Kruis Onderwijsmarkt in de Korf Plaatselijke afdeling bemiddelt bij aanmelding eusder kram Carnavalsoptocht Winkel-diefstal Koffer gestolen BCL 'Korf - toernooi plaatselijk nieuws WOENSDAG 7 FEBRUARI 1990 LEUSDEN - Ieder jaar wordt er in Lensden een Onderwijsmarkt gehouden. Twee weken geleden was het weer zover. Op deze markt stonden docenten (leraren) van scholen voor Voortgezet Onderwijs. Zij probeerden aan onders en kinderen duidelijk te maken hoe goed, leuk en geschikt hun school is. Voor veel kinderen is de onderwijsmarkt de eerste gelegenheid om met de school waar ze over een jaar of een half jaar naar toe gaan, kennis te maken. Ieder jaar lijkt de onderwijsmarkt precies hetzelfde. Lijkt, want wie oplet merkt kleine verschillen. Die verschillen zeggen iets over wat dit jaar belangrijker wordt gevonden voor een school dan vorig jaar. En andersom, over wat men vorig jaar nog heel belangrijk vond en waar je dit jaar veel minder over hoort. Hoewel de onderwijsmarkt nu al weer twee weken geleden is, kan het toch belangrijk of alleen maar leuk zijn om te weten wat dit jaar belangrijk en minder belang rijk gevonden werd. Tenslotte was de onderwijsmarkt, een eerste kennismaking. Tijdens de open dagen, de informatie avonden en de bezoeken leer je de scholen nog beter kennen. Wanneer je weet wat door de leraren van de verschillende scholen belangrijkrijk wordt gevonden, kan dat misschien helpen bij het maken van de uiteindelijke keuze. Dit jaar merkten de mensen die ook een beetje leuk was. Daarmee over hun school stonden te vertel len dat veel ouders en kinderen het belangrijk vonden samen te kie zen. Vroeger was het heel gewoon dat vooral de vaders beslisten naar welke school een kind moest. Al een tijdje hebben ouders (dus va ders en moeders) ontdekt dat kin deren ook een mening hebben. En dat als je maar genoeg weet om te kunnen beslissen, je kunt kiezen. Volgens veel schoolvertegenwoor- digers stelden dit jaar opvallend veel ouders vragen, om te weten te komen of de school behalve goed bedoelden ze meestal of de sfeer op de school gezellig was, of er veel of weinig regels waren en of er veel dingen buiten schooltijd, op school, te doen zijn. Die zogenaam de buitenschoolse aküviteiten kre gen weer veel aandacht. Meer dan vorig jaar. Vorig jaar leek vooral het leren en de begeleiding daarvan, be langrijk. Dit jaar werd dit ook wel belangrijk gevonden maar wilden men behalve studie, leuke dingen. Daarbij vroeg men niet alleen naar de sport mogelijkheden maar voor al ook naar de 'culturele' en 'crea tieve' kant. Dus kijken naar toneel of filmvoorstellingen en zelf toneel- of cabaret spelen. Op iedere school is wel gelegenheid om aan sport en toneel te doen. Bijna ie dere school heeft nog andere bij zondere aktiviteiten. Scholenge meenschap de Berg laat leerlingen op een boerderij werken en op de Werkplaats kun je koken en met textiel werken en op het stedelijke gymansium kun je een cursus fiet sen repareren volgen. Scholenge meenschap de Schothorst heeft zelfs een Europees uitwisselings programma. Leerlingen uit de vier de klas MAVO-HAVO en VWO lo geren allemaal een poosje thuis bij leeftijdgenoten in Duitsland, Frank rijk en Engeland. Daarna komen de kinderen van hun logeeradres een poosje hier logeren. Zodat over-en weer kennisgemaakt wordt met de gewoontes in andere landen, met de scholen en met de vreemde ta len. Bijna niemand vroeg meer of er op de school met computers werd gewerkt. Op alle scholen staan computers. Nog wel belangrijk vonden veel ouders of er begelei ding was voor het maken van bij voorbeeld huiswerk. Nieuw' volgens een aantal lera ren was het dat veel meer ouders en kinderen een vragen-lijstje had den meegenomen en verschillen de dingen goed opschreven. Vol gens een paar leraren waren er ook meer zevende groepers met hun ouders komen kijken dan an ders. Nieuw* bij steeds meer scho len is 'de verrijkingsstof. Dit wil zeggen dat kinderen die een vak goed begrijpen kunnen proberen of ze moeilijkere opdrachten ook kunnen. Wanneer ze ook de moei lijke opdrachten goed hebben be grepen kunnen ze naar het VWO. Bij de Kees Boeke Werkplaats in Bilthoven was er verrijkinsstof bij twee vakken, bij wiskunde en frans. Ze noemen het daar 'plus' stof en het is vrijwillig. De Werkplaats was overigens de enige school waarbij kinderen aan wezig waren waar je vragen aan kon stellen. Op deze school is ook een 'negende' groep. In deze groep zitten kinderen voor wie de brugklas nog een beetje moeilijk is maar die al achtste jaars zijn ge weest. In de 'negende' groep, de LAV Okrijgen ze een jaar extra om zich voor te bereiden op het voort gezet onderwijs. Na de LAVO kun je naar de MAVO of het LBO. Op 't Hooghelandt college is er bij ieder vak 'verrijkingsstof en is het verplicht daaraan te werken zodra je een voldoende hebt voor het eerste gedeelte. Wie een on voldoende heeft moet datgene wat niet begrepen is, gaan herhalen. Trouwens meuw wordt ook het Hooghelandt college gebouw. Vo rig jaar ontstond deze school door dat bij Eemland Noord waar een HAVO en VWO opleiding was, de de Jongh MAVO kwam. Die twee scholen zaten in oude gebouwen met veel bijgebouwen. Nu komt daar één nieuwe school voor in de plaats, in de nieuwe Amersfoortse wijk Zielhorst. Nieuw' was ook het 'dubbelproject' van Don Bosco. Niet helemaal nieuw want Don Bos co is al langer bezig met 'basisvor ming'. Dat betekent dat pas na drie jaar voortgezet onderwijs gekozen wordt welke kant je uitgaat. Je kunt een technische kant uit of een theo retische. Bij technische kant kun je aan een beroep denken waarbij je goed met je handen moet kunnen werken. De theoretische kant is net als MAVO en HAVO. In Nederland zijn twaalf scholen gestart met deze nieuwe vorm van voortgezet on derwijs, waaronder Don Bosco in Leusden. Dit jaar zijn de eerste leerlingen klaar met het basisonderwijs en beginnen zij dus in september met het beroepsonderwijs of gaan ze door naar de HAVO. Volgens Ge rard Stevens, de direkteur van Don Bosco, is zijn school geen LBO meer. Er zijn nog wel leerlingen die hun LBO examen op Don Bosco moeten doen, maar die zitten al enige tijd op school. De nieuwe leerlingen krijgen allemaal eerst basisvorming. De basisvorming is geen technische opleidingen maar heeft wel het vak techniek. Vol gens Gerard Stevens is het vak techniek bij Don Bosco in de basis- LEUSDEN - Eindelijk was het zover. Op 5 februari zond de AVRO de jeugd-survival uit. De kinderkrant had vorige week op de uitzending willen wijzen want in die uitzending laat de Leusden- se Jan Willem van Dijk zien wat hij kan. Volgende week, 12 fe bruari wordt het tweede deel van de Survival uitgezonden. Het is zeker waard om te kijken of Jan Willem het goed blijft doen. Want goed is hij. De 'jeugd-survival' werd vorig jaar opgenomen in de Belgische Ardennen. Het is een soort wed strijd voor jongens (meisjes kwa men niet door de selectie heen) die moeten laten zien hoe ze zo snel mogelijk kanovaren door wild wa ter, bergbeklimmen, lopen met zware bepakking en fietsen door de heuvels. Aan deze zware wed strijd deed Jan Willem van Dijk (toen en nu nog steeds 14) mee. Hij woont in Leusden. Jan Willem van Dijk heeft het vorig jaar met slecht gedaan. Hoe hoger hij is geëindigd mag niet verklapt worden, maar hij kwam hoog...heel hoog. Hoe hoog is vol gende week te zien. Over Jan Wil lem van Dijk stond vorig jaar, op 18 mei, een stuk in de Leusder Kinder krant. Daaruit bleek dat Jan Willem niet zomaar de eerste de beste is. Hij is vooral heel sportief. Op zijn kamer zijn heel wat bekers en me dailles te vinden die hij won met zwemwedstrijden en skiën. Hij zwemt bij de Haaien, is voor het vijfde achtereenvolgende jaar clubkampioen en hoort tot de vijf tien beste zwemmers van neder- land. Bergbeklimmen deed hij ook al eerder en met een crossfiets kon en kan hij ook goed overweg. Maar hij had nog nooit op een mountain bike gefietst in de bergen en ka noën deed hij ook voor het eerst. De kennismaking met mountainbi ke en kano beviel. Jan Willem heeft na vorig jaar een eigen mountainbi ke. Voor kanovaren heeft hij nog geen tijd gehad maar wat met is kan nog komen. Survival is engels voor overlevingstocht. Bij de wed strijd is het daarom niet alleen de kunst om zo snel mogelijk bij de eindstreep te komen, je moet ook allerlei moeilijkheden in de natuur overwinnen. Die moeilijkheden waren niet mis. Jan Willem moest tegen stijle wanden aanklimmen, over snel- stromend water zien te komen en ondertussen nog een paar zware boomstammen zien mee te nemen. Volgens jan Willem vorig jaar; „Ach aan moeheid moet je gewoon niet denken. Het was heel span nend. Er was een andere jongen die heel goed was. Ik wilde hem voor blijven. Ik wil altijd winnen." Of dat gelukt is, is te zien; volgende week maandag op 12 maart, bij de AVRO op Nederland 2. Rogier (10) timmert met Lego aan de weg. LEUSDEN - Rogier van tien, stap te hoogst persoonlijk naar de krant. Hij was op weg naar huis na gespeeld te hebben met een vriendje. In de buurt van winkel centrum de Biezenkamp deed hij eindelijk wat hij al zo lang had willen doen. Hij stapte binnen bij de Leusder Krant en vroeg ie mand van de krant te spreken. Dat kon. Daarna legde hij uit dat hij ontzettend graag en goed met zijn lego trein speelt. Hij heeft er een heel dorp omheen gebouwd. Dat moest maar eens in de kin derkrant komen. Het werd geno teerd. Natuurlijk moesten we Rogier zijn 'treinenverzameling' onder zoeken. Rogier z'n moeder waar schuwde dat Rogier zijn trein- baan wel erg mooi vond maar dat het misschien niet zo erg bijzon der was. Ze had gelijk, eerlijk is eerlijk. Het was een prachtige baan. Er zijn veel prachtige banen en maar weinig bijzondere. Maar wat wel bijzonder was, was dat Rogier aan de weg timmerde. Zo heet dat wanneer iemand zijn goede ideeën probeert te verko pen. „Tsja kijk," zei Rogier. „Vroe ger kreeg ik altijd rails van mijn oma maar tegenwoordig niet meer. Het wordt allemaal wat ingewik keld wat ik wil hebben en zij weet niet wat bijvoorbeeld binnenrails is." Het dorp besluit hij tijdens 'het interview' Rogierdorp te noemen, net iets als Rotterdam maar dan anders. Zijn zussen Wieneke en Maneke hebben voor deze gele genheid meegeholpen met bou wen. „Vooral de brug is gaaf," vindt Rogier, die zijn trein onverwachts met behulp van de afstandbedie ning laat lopen. „O ik dacht dat je dat met een touwtje deed," schrikt vriendin Majorie. Ach, zij heeft geen idee. Mensen met ideeën zijn welkome, bij de Leusder Krant. LEUSDEN - Per jaar verwel- kómt het Nederlandse Rode Kruis zo*n 5500 gasten bij één van de vele vakantieweken die de hulporganisatie op het program ma heeft staan. Een groeiend aantal Leusdenaren weet inmid dels de weg te vinden naar een speciaal voor gehandicapten georganiseerde vakantieweek. De vakantieweken met het vakantieschip de J. H. Dunant zijn in het gehele land bekend. Min der bekend zijn de overige mo gelijkheden die het Rode Kruis biedt. De doorsnee vakantieganger kan elk jaar kiezen uit een groot aantal mogelijkheden om zijn vakantie door te brengen. Voor langdurig zieke- en gehandicapte mensen is het vakantie-aanbod echter zeer beperkt. Het Neder landse Rode Kruis is van mening 4at ook deze categone aan bod moet komen als het om vakantie gaat. „Extra zorg", „extra aan dacht", aangepaste accommoda ties", en „aangepast programma" zijn de sleutelwoorden waar het om draait bij de speciale vakantiewe ken van het Rode Kruis. Elke week biedt het vakantie schip de Henri Dunant plaats aan 68 gasten. Een arts en 48 andere vrij willigers zorgen er voor dat de reis vlekkeloos verloopt. Het schip is nog niet zo lang geleden helemaal gerenoveerd. Om een grotere mate van privacy te waarborgen zijn de slaapzalen vervangen door twee drie- en vierpersoonshutten. Het vakantieschip vaart kns-kras door Nederland. De reisbestem- ming is daarom afhankelijk van de week waarin men mee kan varen. De deelnemers aan een bootreis zijn zonder uitzonderling allemaal erg enthousiast aan het eind van de vakantieweek. Veel oud deelne mers melden zich daarom weer di- rekt aan voor een reisje in het ko mende jaar. In het algemeen kan het Rode Kruis op dit soort verzoe ken niet ingaan omdat men graag zoveel mogelijk mensen een keer aan de beurt wil laten komen. Naast de vakantie per boot ver zorgt het Rode Kruis ook vakanties in speciaal daartoe ingerichte te huizen. Beide vakantiehuizen zijn gelegen op schitterende landgoe deren nabij natuurgebieden. Het tehuis in Rh eden beschikt over een geheel aangepast zwembad. Be halve de gewone vakanties worden er door het Rode Kruis speciale weken georganiseerd voor gasten die door de aard van de aandoe ning of door sociale omstandighe den specifieke verzorging of aan dacht nodig hebben. Deze bijzondere vakantieweken van het Rode Kruis zijn bijvoor beeld bestemd voor beademings- gasten, dubbelgehandicapten, gasten met psychogeriatrische klachten, lijders aan de ziekte Cho rea van Huntington, patiënten met kanker in een terminal stadium, deelnemers met AIDS, gezinnen met (verstandelijk) gehandicapten en gasten in een paar leeftijdscate gorieën. Omdat onze maatschappij zich steeds meor ontwikkelt m een mul ticulturele gemeenschap richt het Rode Kruis zich ook op de ruim 8000 vluchtelingen die in Neder land verblijven. In samenwerking met een organisatie van Vietname se vluchtelingen organiseert het Rode Kruis een speciale vakantie week voor lichamelijk gehandi capte Vietnamezen. In de vakantie week zullen ontspanning, contac ten leggen en integratie van Viet namese en Nederlandse cultuur centraal staan. AANMELDEN In Leusden kunnen belangstel lenden zich wenden tot de plaatse lijke afdeling van het Rode Kruis als het gaat om het verkrijgen van na dere informatie. Ook kandidaten voor een vakantieweek kunnen zich via de plaatselijke afdeling aanmelden. In de meeste gevallen dragen deze deelnemers aan een vakantieweek een deel van de kosten. De landelijke organisatie en de plaatselijke afdeling nemen het merendeel van de kosten voor hun rekening. Het Rode Kruis vakantiewerk wordt in Leusden gecoördineerd door mevrouw Tru dy van Breda, telefoon 033-941757. vorming te vergelijken met Duits of wiskunde. Een paar uur in de week om ermee kennis te maken. Veel mensen vinden het Voort gezet Onderwijs maar ingewikkeld in elkaar zitten. Toen vaders en moeders zelf nog op de middelba re scholen zaten heetten die scho len anders en waren er ook nog niet zo veel verschillende. Tegen woordig hebben de verschillende scholen allemaal lange namen die dan weer afgekort worden. Die af kortingen vlogen je vorige week woensdag om de oren; VWO, Havo en Mavo kennen de meeste men sen wel. LBO, MBO, MEO, LCO, LHO, LDGO, BAVO en PBO waren een stuk moeilijker te begrijpen. Waarbij nog komt dat de naam van een soort school nog weinig zegt over hetgeen je leert. De meeste mensen weten wel dat een Havo moeilijker is dan een Mavo en VWO weer moeilijker. Maar hoe het met de rest zit, bleek vaak on duidelijk. Lang niet alle mensen begrepen dat veel van die scholen met die moeilijke afkortingen ook weer al lerlei afdelingen hebben die in moeilijkheid verschillen. Vaak De rubriek met Leusdens nieuws voor. over en met kinderen van 6 t/m 14 jaar werken die scholen met A, B, C en D groepen. Wie in de C en D. groe pen van het LCO, is Lager Com mercieel Onderwijs zoals het Mid land is, afstudeerd heeft een diplo ma gelijk aan de HAVO. Het LCO opleiding is vooral voor kinderen bedoeld die later iets willen gaan doen in de handel, zoals een eigen winkel beginnen bijvoorbeeld. De mensen die namens deze scholen op de markt stonden hadden heel veel uit te leggen. De meeste kinderen gingen met stapels folders naar huis. Maar een paar folders waren speciaal ge schreven voor kinderen. Het 01- denbameveldt gymnasium had daann veel informatie gestopt. poster van het Hogelandt het mu daarop stonden een paar spelled en een bnef van een moeder die] school zo leuk vond. Op de ondi wijsmarkt stonden lang niet scholen uit de omgeving. Er stc den er zelfs minder dan vong j| toen het er al minder waren danl jaar daarvoor. Reden genoeg j verder te kijken dan je neus lang Ca in ieder geval naar de inl' matieavond van de scholen ws tussen je wilt kiezen, en naar rt; stens één open dag of zomaar e keer onder middelbare schooltj Op woensdagmiddag, bij va' beeld. LEUSDEN - Ongeveer een half jaar geleden zag ik de hond van Martin (10) voor het eerst. Hij was toen een pup van ongeveer drie maanden. Volgens mij leek hij op Alf: de Alien Life Form ofwel het buitenaardse wezen van de televisieserie. De grote kop leek. De pluizige vacht leek. Alleen liep en loopt de hond van Martin met op zijn achterpoten. Dat was een half jaar geleden. Nu lijkt Martin z'n hond nog nauwehjks op Alf. Cino is prachtig geworden. Hij heeft oren van bijna twintig centimeter lang. Zijn staartje is een stuk korter. Het hjkt wel een hand vat. Zijn vacht is een stuk donker der geworden sinds zes maanden geleden. Op precies de goede plekken is hij wat hchter, alsof hij een gouden randje heeft. Dat hoort zo, want Gino is een Field Spaniel. Voordat Gmo bij Martin kwam is er heel wat gebeurd. Allereerst moest Martin flink zeuren, zoals hij nu zelf toegeeft. Hij bleef maar herhalen dat hij zodra hij een hond had altijd iemand zou hebben om mee te spelen. (Zijn broer leent zich daar niet altijd voor). Hij zag het al voor zich hoe hij samen met 'zijn' hond zou kunnen rennen, knuffelen en verzorgen. Hij zou zich vast nooit meer vervelen en trouwens vol gens hem heeft iedereen een hond en was hij het enige kind in de wijde omtrek die geen hond had. Hij zeurde goed. Het lukte. Na eni ge tijd wilden zijn ouders zelf ook graag een hond. Maar wel een die met zo vaak blafte, aardig was, met te groot en met te klein. Ze haalden uit de bibliotheek alle boeken waarin honden beschreven staan en gingen studeren. Ze kozen uit- eindehjk voor een Field SpaiA Een Field Spaniel is groter dan$ Cocker Spamei en kleiner dan y Ierse Setter. Precies groot ge.^j om op zijn dooie gemak staiy met zijn kop op de bijzet taltf kunnen rusten. Gino heeft pr&B de goede hoogte. De bijzet n ook. Martin kreeg zijn zin. Z<& maanden geleden gingen ze üfc ophalen en sindsdien is het pre zo als Martin hoopte. Ieo^ woensdagmiddag spelen ze sa.|| handbal en tikkertje. Martin Gino al leren pootje geven. zitten ze op school. Martin ocM basisschool. Gino op de pupa school. Daar leren ze allebei Ju# ren. Wat ze allebei weieens ve~r ten. Pas geleden bijvoorbeeld Gmo alle toastjes. Daarvoor spn i. hij op de aanrecht. Martin deec j niet....hij kon er zo bij. LEUSDEN Basisschool de Weg wijzer heeft aktie gevoerd voor Ethiopië. De kinderen kwamen op het idee na een uitzending van het Jeugdjournaal. De leraren waren het onmiddellijk met ze eens toen ze zeiden voor Ethiopië iets te willen doen. Samen be dachten ze de aktie. Afspraak was dat de kinderen zelf het geld dat ze wilden verzamelen moes ten verdienen. Dat lukte. In iets meer dan één week tijd werd f 483,15 opgehaald. Guido (12) werd daarna uitgekozen om de ACHTERVELD - De Carnavals optocht in Achterveld zal plaats vinden op zondagmiddag 25 fe bruari. Deze gekostumeerde op tocht voor kinderen, groepen, en kelingen en praalwagens ver trekt om 13.00 uur vanaf het ter rein van de firma de Vor, Hessen weg 164 te Achterveld. Deelne mers dienen uiterlijk 12.00 uur op genoemd terrein aanwezig te zijn. Verenigingen, scholen, straten, groepen, paren en/of enkelingen die deel willen nemen en/of als groep dienen zich voor 15 februari op te geven bij de secretaris Pie- ter Bokkers, tel. 03425-2235 of bij Frans Stapelbroek te. 03495-72294. Opgeven voor deelname kan al leen geschieden door het insturen voor het inschrijfformulier. Kinde ren die willen deelnemen kunnen hun inschrijfformulier afhalen bij boekhandel Vos 't Hoekje en bak kerij Jopie Smit. Het motto voor de optocht dit jaar is "Achterveld Glimt". De zater dag vóór de optocht worden de wagens gecontroleerd door de optochtcommissie. Deze commis sie beslist over de categorie-inde ling. Een eventuele wijziging zal vóór de optocht aan de betref fende deelnemer bekend worden gemaakt Coördinator carnavalsoptocht is Frans Stapelbroek. LEUSDEN - De Badmintonclub Leusden (BCL) houdt in het week einde van 17 en 18 maart het jaar lijkse 'Korf-toernooi. Dit is een door de Badmintonbond goedge keurd nationaal toernooi voor B, C en D-spelers. Het toernooi maakt deel uit van het B/C-toernooicircuit van het district 'Centrum', waaraan onder andere ook ABCA en KBVA uit Amersfoort deelnemen. De inschnjvingstermijn, die open staat voor leden van de NBB, sluit op 3 maart. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Gijs Kuil (9466025). klas te informeren. Dus belde hij op. Guido vertelde hoe de kinderen onder de indruk waren gekomen van wat ze op de televisie zagen. „In Ethiopië heerst hongersnood. Dat komt doordat door de droogte de oogsten mislukt zijn. De mensen hebben daar al eerder erge honger gehad. Toen zijn er ook veel men sen gestorven. Maar dat is nog geen reden om de mensen die nu lijden, niet te willen helpen. We vonden dat we wat moesten doen. Iedereen dacht op dat moment aan Roemenië. Wij vonden dat Ethiopië wel wat meer aandacht mocht heb ben. Want dat land is wel verder weg maar moet minstens zo nodig geholpen worden." zei Guido. Dus bedachten ze een klussenkaart „Dat was een rood blad met vijf rijen hokjes erop. Ieder hokje was goed voor een Kwanje. wij moesten klussenói om die kwartjes te verdiener, kon thuis en bij buren en ke: sen. Thuis kon je bijvoorbeeld ruimen, afwassen en zo en b: autowassen en voor de tuinj gen." Guido bekent dat hij L deze aktie voor het eerst u leven afgewassen heeft. „Wei ben namelijk een afwas mac1 dus het is nooit nodig maar nul een kwartje heb ik het met de I gedaan." Vriendjes van hem ben geboft. Zij mochten bij de" rowoningen een plantebak halen. In die plantebak zat alleil onkruid en dood spul. ZodrM bak leeg was kregen ze een tie® Dat was een uitzondering. VocG rest bestond de opbrengst uitl kwartjes en een paar guldens»! gingen allemaal in een grote W De opbrengst is plechtig bel gemaakt en daarna overgeitfc aan de aktie Ethiopië. u T LEUSDEN - Een vijftal jongens is dinsdag in winkelcentrum De Ha mershof op heterdaad betrapt bij een winkeldiefstal. De politie re kende drie van de jeugdige d)® in. Twee wisten te ontkome:* jongens hebben een bekenterfl gelegd. LEUSDEN - Uit een auto, die gepar keerd stond bij AC-restaurant aan de Dodeweg, is donderdag een koffer gestolen. De dief verschafte zich toegang tot de auto, dooi linkerachterTaam in te slaan. imKeracnierraam in ie siaan. koffer zaten geen waardevolkfl ken.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 16