ieusden schrikt van nota 'Sporen van de toekomst' Het is een bekroning van mijn loopbaan" Leusden hoeft niet in Stoutenburg te bouwen PvdA Hoorzitting Welzijn brengt niets nieuws onder de zon School kan uitbreiden rovincie overlegt met gemeentes over ontwikkeling stadsgewesten usdense graficus Hans Kentie ontwerpt postzegel Ketting botsing leusilef* krant Woningbouw bij Schoolsteegbosjes met uitgesloten Verkeers controle QO0 Auto's bekrast Commentaar GRAF Bromfietsers bekeurd BEL DE PARTIJ VAN DE ARBEID plaatselijk nieuws WOENSDAG 7 FEBRUARI 1990 (ECHT - „Leasden is geschrokken van de notitie 'Sporen r de toekomst," zei wethouder Joost de Jongh woensdag ras het overleg tussen een aantal gemeentebesturen uit het rest Eemland en Gedeputeerde Staten in het provinciekan- Bijna 100 bestuurders uit de hele provincie waren naar >cht gekomen om hun eerste reactie op de nota te geven, xin worden ontwikkelingen op het gebied van woningbouw nimtelijke ordening beschreven, zoals die volgens de op- Iers tot 2015 zich in de provincie zullen voordoen. ens de nota moeten de stede ontwikkelingen (huizenbouw, i bedrijven, verkeersstruc- niet meer verspreid over de provincie plaatsvinden, maar ncentreerd worden in de twee gewesten Utrecht en Amers- In deze twee gebieden zou- n totaal tussen de 70 duizend duizend huizen moeten wor- lebouwd. De concentratie bin- stadsgewesten wordt als sakelijk gezien, omdat op manier voorkomen wordt dat devolle gebieden op den duur wijnen. Ook kan het milieu ge ld worden, omdat de mensen n woongebied werk kunnen 7_ en niet meer lange afstan- hoeven af te leggen naar de ijven waar zij werken, asden wordt met name ge ld als de gemeente waar na als het huidige streekplan is pen, mogelijk 25.000 tot 30.000 ngen gebouwd zouden kun- worden. Ook zou er ruimte moeten worden gevonden voor 150 200 hectare bedrijfs- en kantoor- terrein. Deze aantallen komen bij de huizen die volgens het streek plan nog moeten worden ge bouwd. Dat heeft bij de inwoners van de Leusdense woonkern Stou- tenburg de vrees opgeroepen dat het gebied in hun omgeving de komende jaren volgebouwd zal worden. Er is daarom door hen een actiecomité opgericht. De nota moet overigens leiden tot de vast stelling van een nieuw streekplan die na 1995 in werking treedt. De provincie wil voor het einde van dit jaar weten hoe de gemeentes over de invulling daarvan denken. Wethouder de Jongh bracht de boodschap van de Leusdense ge meenteraad over dat deze tegen de grootschaligheid van de provin ciale plannen is. „Het tot op heden gevoerde beleid om te bouwen voor eigen behoefte wordt als uit gangspunt door de gemeenteraad beschouwd," zei De Jongh tijdens het overleg. Er waren in totaal 38 gemeentes naar het provinciekan toor gekomen. Verdeeld over vier groepen bogen zij zich over de nota. Burgemeester Parus uit Leus den vertegenwoordigde het ge west Eemland (Amersfoort, Leus den, Soest, Baarn, Eemnes en Bun schoten), waarvan hij voorzitter is. Hij vroeg zich af waarom er ver schil zat nissen de aantallen die in de provinciale nota zijn genoemd (70 tot 80 duizend woningen) en het getal dat in de vierde nota Ruimte lijke Ordening van het ministerie van Volkhuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu is genoemd. Die gaat uit van de bouw van 100 duizend woningen tot 2015 in Utrecht. „Is dat de vrije keuze van Utrecht of heeft het bestuurlijk standpunt van Den Haag daarmee te maken?" vroeg Panis zich af. „Zijn de aantallen uit de provinciale nota in overeenstemming met de wensen VROM?" Hij was vooral bang dat Den Haag al plannen had bekokstoofd waar de provincie Utrecht nog niet van op de hoogte was. Verder wilde hij weten hoe de verdeling van de woningen over Utrecht en Amersfoort tot stand was gekomen. „Waarom zijn er niet meer huizen aan Utrecht (45.000 volgens de nota) toebe deeld." De opstellers van de provinciale nota werd daarmee gebrek aan on derbouwing verweten. Er worden wel getallen genoemd en ontwik kelingen geschetst, maar het is niet duidelijk hoe deze zijn berekend. Zo was het voor Panis niet duidelijk wat de betekenis van de land schapseenheden als Eemland en de Utrechtse Heuvelrug, die bei den ontzien zouden moeten wor den, is ten opzichte van andere waardevolle gebieden. Ook vond hij het te ver gaan om gemeentes die buiten de stedelijke gebieden liggen geen mogelijkheid te geven voor huisvesting van de eigen in woners. „Ook kleine gemeentes moeten sociale huisvesting kunnen bieden aan eigen inwoners." Hij sprak daarmee onder meer na mens de gemeente Woudenberg. Burgemeester H. Harrewijn van deze plaats onderstreepte dit stan- punt nog eens tijdens zijn betoog. Verder vroeg hij aandacht voor de verkeerssituatie in zijn woonplaats. De provinciale weg S 10 zorgt voor overlast, omdat verkeer uit buurge meentes zoals Scherpenzeel er in tensief gebruik van maken. „De ontwikkeling van het stadsgewest Amersfoort zal effecten hebben op het gebruik van deze weg," vrees de hij. Een van de schrijvers van de nota, de heer G.J. Slag medewerker van het provinciale bureau planont wikkeling, legde uit dat de ontwik kelingen die waren geschetst niet noodzakelijk hoeven plaats te vin den. „De aantallen die zijn ge noemd zijn gebaseerd op het ver loop van de bevolking in Utrecht, zoals wij die de komende jaren verwachten," legde hij uit. „Die zal groeien door natuurlijke aanwas (geboorte-overschot) en omdat er mensen van andere provincies en uit het buitenland in Utrecht komen wonen. Wij hebben de keuze om deze druk op te vangen in de stads gewesten of om ze af te leiden naar andere gebieden, zoals Flevoland." De meeste gemeentes zagen niet veel heil in die laatste mogelijk heid, omdat in het verleden geble ken is dat er weinig mensen bereid zijn daar te gaan wonen. Slag re kende ook af met het begrip bou wen voor eigen behoefte. Daarmee wordt bedoeld dat in een gemeen te alleen gebouwd wordt om de eigen bevolkingsgroei te kunnen opvangen om te voorkomen dat door gebrek aan huizen en werk gelegenheid mensen naar elders vertrekken. „Nergens in de nota is deze term gebruikt," zei Slag. Dat is geen toeval, omdat concentratie in stadsgewesten alleen kan door de ontwikkelingen van het ene gebied over te brengen naar het andere." LEUSDEN - De tweede hoorzitting over het gemeentelijk wel zijnsbeleid is door de betrokken organisaties hoofdzakelijk benut met het zetten van punten en komma's. Alleen Jaap Kramer, namens de ouderenorganisaties, maakte zich even kwaad over de door de gemeente geformuleerde inspraak-pa ragraaf. Hij vond deze te negatief verwoord. Betty Dirks (Vrou wen voor vrede) was het met hem eens, maar een ruime meer derheid van de belangstellenden stemde in met het voorliggen de programma. Dat was bij de eerste hoorzitting in september 1989 wel anders....! Toch zijn veel van de toen gewraakte standpunten overeind gebleven. Zo bleef met name de verbin tenis tussen het geformuleerde beleid en de subsidies die als gevolg daarvan worden verleend, onduidelijk. De meeste aan wezigen kwamen hier echter ook niet meer op terug. De hoogte van de subsidie-bedragen komt overigens later aan de orde. OEN - Met "wapenfeiten' op zijn naam als het ontwerpen de parlementaire stukken, de huisstijl van de Grontmij en itadsbewegwijzering van de gemeente Dordrecht is de ■dense graficus Hans Kentie toch niet de geringste op zijn gebied. De Mondriaankalender die hij ontwierp voor een strijd van het vakblad Graficus is zelfs in de collectie van Museum of Modem Art in New York opgenomen. Hij werkt tg voor grote langlopende projecten, waar veel voor ge- i moet worden. Het ontwerpen van een van de kleinste lache objecten die er zijn, namelijk een postzegel, lijkt rbij in het niet te vallen. i voelde Kentie zich vereerd hij een uitnodiging van de PTT g om een zegel met een fran- ■aarde van 75 cent te maken Blegenheid van het 100-jang ian van de Arbeidsinspectie, is de rijksinstelling die zich rmeer bezighoudt met de (de op de regels voor de vei- id in bedrijven. De zegel is lag in Haarlem aangeboden ninister De Vries van Sociale n, de verantwoordelijke be am an voor de Arbeidsinspec- Het ontwerpen van een post- l is een bekroning op je func- ren als ontwerper," vindt hij. nerk ook bij collega's, die in ;amère alles al hebben mee- lakt, dat zij het iets bijzonder m." E*t is alweer een jaar geleden Kentie een brief in de bus g, waarin hem gevraagd werd deeen voor een zegel op pa- :e zetten. Vijf maanden later, in leverde hij zijn werktekenin- D n bij de drukkerij Joh. Ensche- ie ook de bankbiljetten maakt, locht erbij zijn toen de eerste vellen van twee maal honderd Is van de persen rolde. „Dan weg en zie je maanden niets Het is voor mij daarom een juinde gewaarwording om mijn en.exp nu terug te zien." dentie staat bekend als een ont werper die analytisch te werk gaat. Dat wil zeggen dat hij zich eerst grondig verdiept in het onderwerp, voordat hij aan de slag gaat. Dat betekende in dit geval dat hij eerst ging praten met een paar mensen van de Arbeidsinspectie en zich verdiepte in de arbeidswetgeving. Ook maakte hij foto's van verschil lende werkvloeren, omdat hij dat in de zegel wilde verwerken. „Vloe ren, werkvloeren, dragen en ver duren generaties lang werkende mensen, die de sporen van hun aanwezigheid en bezigheden ach terlaten in een schrift van tekens en structuren," schreef hij in het filate- lieblad Profil van de PTT, bij wijze van motivatie. Het bovenste deel van de zegel vertoont een blauwe lucht. Dat moet de begrippen vrij heid en humaniteit verbeelden. „Iedereen die werkt, zal een zeke re speelruimte in zijn of haar werk omstandigheden creëren. Dat heb ik willen koppelen aan het moei zaam verlopende proces van de humanisering van arbeid," zegt de Leusdense graficus m het PTT- blad. De wijzer die in het gioen staat, geeft aan dat de arbeidsom standigheden alleen nog maar mo gen verbeteren en met meer mo gen terugvallen in het rood, de si tuatie zoals die 100 jaar geleden in de bedrijven bestond. De gele driehoek linksboven geeft aan dat de Arbeidsinspectie niet alleen controleert, maar ook signaleert." Het was overigens niet de ge makkelijkste klus, die Kentie voor zijn rekening nam. „Ik zat met het probleem dat ik datgene wat ik bedacht had. steeds moest terug brengen naar een klein formaat. Ik moest steeds schakelen van groot naar klem." Volgens Kentie is een postzegel te vergelijken met een affiche „In allebei de gevallen gaat het erom dat dat de informatie waar het om gaat op afstand in een oog opslag te zien is," legt hij uit. De PTT stelt daarom strenge eisen, die de vnjheid van de ontwerper be perken. „Eigenlijk mag er niets op een postzegel. Na het oriënterend gesprek dat ik met de PTT had, kreeg ik een pakket mee van din gen die niet mogen en die met kun nen. Zo moet de frankeerwaarde heel goed zichtbaar zijn. Het moet duidelijk zijn dat het om een Ne derlandse zegel gaat. Dat wil zeg gen dat het ontwerp zakelijk moet zijn, want dat is het kenmerk van de Nederlandse grafische kunst. Ver der mocht ik niet meer dan vier kleuren gebruiken, omdat ook Joh. Enschedé bezuinigt." Een ander niet onbelangrijk detail was ook dat er een randje wit open moest blijven, zodat het poststempel goed zichtbaar is. Waarom hij de opdracht voor de zegel kreeg, kan hij alleen maar vermoeden. Hij is er in ieder geval niet bescheiden over. „Ik ben in middels toch wel bekend in Ne derland. Ik denk dat er bij de PTT gekeken wordt naar de stijl van de ontwerper. Dit wordt dan in combi natie gebracht met het onder werp." Behalve de uitdaging van het ont werp zelf vindt Kentie het bijzonder dat hij bezig geweest is met iets dat waarde heeft. Het gaat immers om een zegel van 75 cent. „Ik kan straks brieven versturen met mijn eigen zegel erop," zegt hij lachend. Tegelijk met de zegel van Kentie wordt er ook een uitgebracht van Joke Ziegelaar naar aanleiding van het 400-jarig bestaan van de Hortus van Leiden. Beide zegels zijn ge drukt in een oplage van rond 14 miljoen stuks en zijn verkrijgbaar- zolang de voorraad strekt. De gel digheidsduur van de zegels wordt nog nader vastgesteld. Hans Kentie krijgt de zegel van de directeur van het Leusdense postkantoor de heer De Groot. „Ik kan nu brieven versturen met mijn eigen zegel erop,was het commentaar van Kentie. LEUSDEN - Vier automobilisten raakten donderdagmorgen om streeks half negen bij een kop- staartbotsing op de Arnhemseweg. Drie bestuurders stonden op de kruising met de Ooievaarshorster- weg voor de stoplichten te wach ten, toen een vierde, onoplettende automobilist er achterop reed. De auto's raakten flink beschadigd. Twee voertuigen moesten worden afgesleept. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De voorzitter van de Historische Kring gebruikte de inspraakavond om de plaatsvervangend wethou der, Braam Vroon, te wijzen op te kortkomingen in de beleidsvoor nemens. Bij de aktiepunten die de gemeente zich ten aanzien van de Historische Knng voorstelt mist hij de intentie om permanent expose ren mogelijk te maken en de wens om jaarlijks geld vrij te maken voor het opzetten van een zelfstandig gemeentelijk monumentenbeleid. Zaken die formeel nooit waren toe gezegd maar waarvan men de in druk had gekregen dat de ge meente daar 'in beginsel niet afwij zend tegenover stond." Bram Vroon reageerde door er nogmaals op te wijzen dat besloten was voor een bedrag van honderd duizend gulden nieuw beleid te maken. In het Meerjarig Aktivitei- ten Plan worden in dit kader de prioriteiten aangegeven. Jaap Kramer had namens de ou derenbonden een lijst met punten en komma's. Zijn voornaamste kri tiek richtte zich op de inspraak-pa ragraaf waarmee de gemeente tracht de inspraak te reguleren. „Inspraak is een verworven recht. De schildering van de gemeente is negatief en onjuist. Het stuk is ten dentieus en wil de inspraak veren gen," aldus Jaap Kramer. De wet houder verdedigde de paragraaf door te wijzen op de openheid zon der valse verwachtingen te willen wekken. In het verleden kon iedereen zijn wensen kenbaar maken, waarna de gemeente besliste dat slechts een klem deel van die wensen ge honoreerd zou worden. Nu formu leert men eerst een beleid. Dit be leid wordt getoetst door middel van hoorzittingen. Daarmee is vol gens Vroon de inspraak niet 'ver engt' maar is duidelijker dat 'de instellingen mogen inspreken maar de raad beslist.' Hij bleef erbij dat de gewraakte tekst 'wat spits maar niet onjuist' was. Het tweede agendapunt betrof de voorgestelde subsidieverorde ning. De heer Groenman kreeg tus sen neus en lippen te horen dat de zogenaamde 'egalisatie'-subsidie waar de bibliotheek al lange tijd op hoopt, binnenkort vnj zal komen. De volgende dag nam de gemeen teraad de begroting van de biblio theek,inclusief de subsidie, aan. Groenman pleitte namens het bi- bliotheekbestuur voor een bud getfinanciering en vroeg zich af of de voorliggende verordening daarop toepasbaar was. Vroon gaf toe dat wanneer budgetfinancie ring mogelijk wordt (de rijksover heid ligt nog wat dwars) er een aangepaste subsidieverordening zal komen. Aan mevrouw I.de Schepper die sprak namens de WOL kon de wethouder toezeggen dat de gemeente in het vervolg de CAO-verplichtingen zal nakomen. _)nafhankelllk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. farschljnt elke woensdag. tedaktle: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp. Udaktle-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker nleverlng kopij en advertenties: Jiterhjk maandagmiddag 12 00 uur. ladaktle en administratie: lantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op rerkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur 'elefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsprijs: (wartaal 13.30. halfjaar 26,10. jaar 49,50 lachten bezorging: Is abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17.00 uur te m ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met rize hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17 30 en 18.30 uur). II. 033-945272. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze «pekteur bezorging, overdag 03420-94206 ■bestellen foto's: meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe llen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij JOrultbetallng op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met uldelljke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num- er van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, •bestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum, ngeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste «Of») thuis. E LEUSDER KRANT Is een uitgave van de DU-Krantenkombinatle te Barneveld. UTRECHT - ,De bouw van 25 tot 30 duizend woningen in Leusden hoeft niet per definitie in het ge bied rond Stoutenburg," zegt drs G.J. Slag, medewerker van het bureau planotwikkeling van de provincie Utrecht en betrokken bij de samenstelling van de nota "Sporen naar de toekomst'. „Uit breiding in de richting van Leus den-Zuid behoort ook tot de mo gelijkheden. Alles ligt nog open en het is aan de gemeente om uit te maken wat zij wil." Slag sloot zelfs niet uit dat de Schoolsteeg bosjes worden opgeofferd om de grootschalige huizenbouw mo gelijk te maken. Deze oplossing ligt echter in Leus den nogal gevoelig, omdat veel mensen dit een waardevol natuur gebied vinden, dat in stand moet blijven. In het recente verleden is daarom besloten om niet te bou wen ten zuiden van dit gebied. „Het gaat om de keuze van concentratie van de woningbouw m de stadsge westen of het ombuigen van de druk naar andere gebieden, zoals Flevoland." Slag had op deze vraag geen antwoord gehoord tijdens het overleg tussen Gedeputeerde Sta ten en de betrokken gemeentes over 'Sporen naar de toekomst'. Als er wordt gekozen voor uitbreiding m de stadsgewesten Utrecht en Amersfoort lijkt het hem waar schijnlijk dat Leusden een belang rijk deel van de woningen op haar gebied krijgt. „Als we ervan uit gaan dat de Utrechtse Heuvelrug en Eemland ontzien moeten wor den, zijn er in Amersfoort weinig mogelijkehden, omdat verder groei van deze stad het Eemland- gebied onder druk zet." De planoloog geeft toe dat 'Spo ren naar de toekomst' een breuk betekent met het beleid zoals dat tot nu toe in Leusden is gevoerd. Voor het verschijnen van de nota werd er nog algemeen van uitge gaan dat Leusden niet groter zal worden dan ze nu is. „De uitkom sten van de notitie verwonderen temeer daar de provincie reeds jarenlang Leusden amper in staat stelt voor eigen behoefte te bou wen," zei de Leusdense wethouder Joost de Jongh tijdens het overleg in het provinciekantoor. „Het is voor Leusden onbegrijpelijk dat de pro vincie haar jarenlange standpunt met betrekking tot het bouwen in onze gemeente op grond van met of nauwelijks onderbouwde argu menten 180 graden omdraait." Dat beleid is echter volgens Slag door de vierde nota Ruimtelijke Or dening achterhaald. „Deze gaat uit van concentratie in stedelijke ge bieden." De verdeling van de 70 duizend woningen over Utrecht en Amersfoort is volgens hem geba seerd op de groei van de bevolking in die gebieden, zoals die de ko mende jaren verwacht wordt. Na tuurlijk aanwas en de komst van mensen uit andere provincies en het buitenland zijn daarvan de oor zaak. LEUSDEN - Bij een verkeerscon trole op de Middenweg heeft de p>olitie woensdagochtend tussen 10.30 uur en 12.00 uur zeven keer proces-verbaal opgemaakt. Drie automobilisten werden bekeurd, omdat er geen rij- of kentekenbe wijs kon worden getoond. Twee automobilisten droegen geen gor del. Eén bestuurder had illegaal een 27 MC-bakkie in de auto, ter wijl een andere met een gladde band bleek rond te rijden. Bij een verkeerscontrole op de Arnhemseweg, die de politie woensdagmiddag tussen half vier en vijf uur hield, werden vijf auto mobilisten bekeurd. Twee van hen droegen geen gordel en in één geval bleek een remlicht niet te functioneren. Twee automobilisten konden geen rij- of kentekenbe wijs tonen. LEUSDEN - Liefst 9 auto's werden in de nacht van vrijdag op zaterdag tussen 22.30 en 7.30 uur door onbe kende daders bekrast. De auto's stonden geparkeerd op de land weg, Vlasland en Weesboom. Met een scherp voorwerp werden diepe krassen gemaakt. De schade loopt m de duizenden guldens. Kool naar huis gestuurd en de partij een grote rokende puinhoop. Leus den '85 heeft zichzelf opgeblazen. De apotheose kwam deze week: na een vinnig voorgevecht met drei gende (onfrisse) taal rollebolde de ganse partij maandagavond op straat. Dat betekende het eind van de partij der jonge honden, want een lijst met één kandidaat is niet serieus te noemen. De leden en kiezers een illusie armer, de ge meentepolitiek zelf een fikse stap terug in de tijd. De strubbelingen binnen Leusden '85 hebben deze week tot een 'ver rassende' ontwikkeling geleid. De partij heeft nu aangetoond zelf geen constructief beleid te kunnen voeren. En daar heeft Leusden '85 zich de afgelopen jaren juist op laten voorstaan, de partij preten deerde als geen ander te weten hoe een bestuur dient te functione ren. Ten gronde gegaan aan interne communicatiestoornissen heet het vriendelijk, maar insiders weten wel beter. Het bestuur en de fractie liggen zo met elkaar overhoop, dat er geen enkele bodem voor ver dere samenwerking meer bleek te bestaan. Het onvolwassen gedrag van de partij is haar ondergang geworden, Kool naar huis met in zijn kielzog de hele fractie. De roerige tijden lijken nu voorbij, de horzel is verwijderd. De andere partijen zullen besmuikt in het vuistje lachen nu er drie ze tels extra zijn te verdelen Overeind bhjkt natuurhjk dat het van weinig elegantie getuigt een raadshd terzijde te schuiven op het moment dat deze op vakantie is. Beschamend en een poliüek be stuur onwaardig. Leusden '85 dooft het licht, de verfrissende werking was trouwens toch al tanende. Het feit dat vlak voor de verkiezin gen tot de ophef is besloten is te vens een blijk van het niet seriues nemen van de aanhang. En dat ver dienen deze kiezers niet.' LEUSDEN - Bij een verkeerscon trole, die de politie donderdagmid dag rond drie uur hielkd op de Lockhorsterweg en de Arnhemse weg, zijn drie bromfietsen uit het verkeer genomen. De tweewielers bleken te zijn opgevoerd. De be stuurders kregen een bekeuring. Daarnaast werden „aan de lopen de band" fietsers gewaarschuwd, omdat men op het fietspad met meer dan twee naast elkaar reed. LEUSDEN - De Internationale School voor de Wijsbegeerte aan de Dodeweg mag een instructie- ruimte bouwen. Daarin wordt les gegeven aan verkopers. Er waren in de raad vragen gerezen over het gebruik van deze ruimte, omdat op de tekening die de School had in gediend, het embleem van een auto-importeur te zien was. Ep Oo- stra van D 66 was bang dat het gebouw voor commerciële doel einden gebruikt zou worden. In het bestemmingsplan staat dat op het terrein van de School alleen maar onderwijs gegeven mag worden. Volgens wethouder Joost de Jongh (WD) was het embleem per onge luk op de tekening gezet. Het be stemmingsplan geeft duidelijk aan dat er geen andere activiteiten mo gen plaatsvinden dan het geven van onderwijs. Met de uitbreiding wordt het oppervlak waarop ge bouwd mag worden met ruim 10 procent overschreden. Dat valt nog binnen de grenzen die door het bestemmingsplan wordt aangege ven. In het voorstel van het college aan de raad stond ook dat een ver ruiming van de bebouwingsmoge lijkheden redelijk zou zijn. Dat zou dan niet ten koste van het omrin gende bos. U als Leusdenaar heeft een mening over allerlei zaken in ons dorp Vindt u het wel goed zo? Of juist niet9 Bel ons Bijvoorbeeld over KINDEROPVANG VERKEER MILIEUZAKEN HUISVESTING SENIORENBELEID De Partij van de Arbeid in Leusden hoort graag van u. Daarom zitten we voor u klaar aan de telefoon Op woensdag 7 en donderdag 8 februan kunt u ons bellen. Over allerlei zaken die u bezighouden iri Leusden. Bel tussen 19.00 en 21.00 uur. Telefoon 947569 of 943738. Aan de telefoon zitten PvdA-fractieleden en kandidaten voor de komende verkiezingen. De PvdA nu voor straks!

Leusder Krant | 1990 | | pagina 3