Achterveld is klaar voor Carnavalsfeest BDU-TV Specials I leusrter kn—ifc CD-afdeling in gebruik genome Murphy dominee- in Harlem Nights; STORM-TV Verkiezingen gemeenteraad Vraag en aanbod voor particulieren Blijhof 2 en 3 1 Bertus Herder leidt De Puupenkoppen Jassen gestolen Gewonde bij aanrijding Autoradio gestolen Aanrijding Achterveld CORNER Brieven, reacties „WAT ONS AANSPREEKT IS, DAT WIJ ALLÉÉN OP EEN PAGINA STAAN" Nogmaals: televisie-uitzendingen KIJKKRANT Kettingbotsing Bekrast WOENSDAG 14 FEBRUARI 1990 ACHTERVELD - De carnavalsvereniging „De Puupenkop pen" uit Achterveld heeft er weer zin in. Vrijdag 23 februari barst in „Puupenkoppenland" het carnaval voor de negentien de keer los. De problemen met de fiscus zijn opgelost, de Hofkapel bestaat 25 jaar, Prins Duo de XVI, zijn adjudant Gerard Horst en de dansmariekes zullen vrijdag een uur lang te beluisteren zijn op de Stadsomroep, kortom: het feest kan be ginnen. De 56-jange Bertus Herder is al ,18 jaar lid van de vereniging, en werd dit jaar voor de tweede keer tot Prins gekozen nadat hij dat in het seizoen 1982-1983 ook al was. Hij heeft verschillende verantwoor delijkheden: hij houdt toespraken op de feestavonden en deelt de onderscheidingen uit. Daarbij is de 41-jarige Gerard Horst, die al 15 jaar lid van de Raad is. zijn rechter hand. Gerard Horst: „Vorig jaar was ik de adjudant van Prins Han nes Puup de Xm, en daar heb ik nu echt wel gemak van. Je weet nu gewoon beter wat je allemaal moet doen, hoe je iets moet organiseren en welke mensen je daar voor no dig hebt. Waar het voor een Prins belangrijk is om te kunnen en voor al durven praten, is het voor een adjudant goed als hij over organi- satore kwaliteiten beschikt." Eén van de leukste dingen om te doen, vinden de Prins en zijn adju dant het bezoeken van de zieken en gehandicapten. Vorig jaar bezochten de leden van de Raad maar liefst 64 patiënten, die echt stonden te wachten tot de mannen arriveerden. „Daar heb je echt aar digheid van", aldus de adjudant. Ook een bezoek aan het psychia trisch ziekenhuis Zon Schild be hoort smds 1984 tot het program ma. Het carnaval bestaat dus niet alleen uit de optocht, al is deze wel heel belangrijk. De leden van de Raad van Elf zijn allemaal nissen de 21 en 56 jaar, en komen vooral uit Achterveld zelf. De voorbereidingen voor carnaval beginnen vaak eind november al; er moet een wagen gebouwd wor- De Achterveldse Prins Carnaval en zijn adjudant zijn klaar voor de komende Carnavalsdagen. Informatie-rubriek van de BDU-Kabelkrantkombinatie Midden-Nederland. Redaktie: Bert Vos, algemeen hoofdredakteur BDU-TV. Reakties naar Redaktie BDU-TV-Corner, Postbus 67, 3770A8Bameveld De kabelkrant in het buitengebied De heer J. van Leuveren uit Nijkerker- veen maakt zich ernstige zorgen Hij woont in het - wat men noemt - bui tengebied van de gemeente en dat be tekent, dat hij in een voor de nutsbe drijven onrendabel gebied woont. Geen aansluiting op de kabel en dus geen kabelkrant voor hem Vandaar dat hij met erg veel plezier de plaatse lijke krant leest. „Maar", zo schrijft hij, „als ik hoor dat veel mensen pra ten over het nieuws op de kabelkrant, dan ben ik bang dat we straks geen gedrukte kranten meer hebben." Wat de kabelkrant in het buitenge bied betreft: dat is een algemeen pro bleem We kennen dat ook wat betreft de gas- en waterleiding, hoewel het aantal onrendabele gebieden steeds minder wordt. Vroeger hadden die ge bieden geen electriciteit, nu wel. Ook de kabelomroep zal ongetwijfeld in de toekomst in de meeste huizen, ook in de onrendabele gebieden, te ontvan gen zijn. De zorg van de heer Van Leuveren ten aanzien van zijn plaatselijk nieuws blad lijkt ons ongegrond, een kabel krant of welk elektronisch medium ook, zal nooit de gedrukte krant of het tijdschrift kunnen vervangen. Ga maar bij u zelf na: als u het acht uur journaal hebt gezien, of de nieuwsberichten op de radio hebt ge hoord, dan wilt u het toch nog even rustig nalezen in de krant. Met een kop koffie en voor de rokers: een sigaar of sigaret. Tenzij de technische mogelijkheden sterk veranderen, kunt u voorlopig nog wel een geruim aantal jaren van uw krant kunnen genieten, meneer van Leuveren! Meedoen voor de boekenbon Alle inzenders hartelijk dank voor uw reacties op onze vraag wat de kabel krant volgens u nog mist. Een redak- tioneel team buigt zich nu op de haal baarheid en zal in ieder geval het beste idee belonen met een boekenbon, zoals beloofd. U hoort nog van ons! De snelle kijkersprijsvraag Zo nu en dan zal BDU-TV op onver wachte momenten een vraag stellen aan haar kijkers. Als u op dat moment kijkt en u weet het antwoord, bel dan meteen naar het telefoonnummer, dat wordt gegeven. De eerste goede oplos ser wordt beloond met een boeken- of geschenkenbon van 25,-. We komen nog even terug op de be ruchte storm van donderdag 25 janua ri. Terwijl buiten met windkracht 12 de wereld op z'n kop werd gezet, stond de telefoon roodgloeiend Of we mel ding wilden maken van het open huis gaat niet door, de politie raad iedereen aan om Natuurlijk wilden wij dat wel. Je bent tenslotte een dienstverlenend medium. Verschillende berichten werden dan ook keurig op de ver schillende kabelkranten van BDU-TV geplaatst. Totdatde telefoon uit viel. Daar hadden we niet op gere kend. We hebben de telefoon nodig om berichten door te zenden naar onze centrale computer. Even later werkte de telefoon vrijwel weer, maar toen bleek, dat door stroomstoringen verschillende kabel kranten waren uitgevallen. Goede raad is in zo'n geval onbetaalbaar, maar die raad was er niet. De kopsta- tions van de verschillende kabelnetten waren onbereikbaar: geen monteur die het waagde om in het noodweer op stap te gaan. Kortom: de dienstverle ning van BDU-TV moest derhalve noodgedwongen beperkt zijn. Jam mer, maar achteraf begrepen we, dat we geen uniek geval waren. En dat geeft de burger enige troost. Maar toch Keurslager Joosten over adverteren op de kabelkrant: Vanaf de opening in juni 1989 draaide keurslager Joosten gemiddeld twee keer per week mee op de Barneveldse Kabelkrant Een regelmatige adver teerder en aan hem de vraag wat hij vindt van de kabelkrant als gloed nieuw advertentie-medium De heer Joosten: ,,De kabelkrant biedt ons de gelegenheid om in kleur te ad verteren Wat wij willen bereiken is natuurlijk een stukje naamsbekend heid. Maar was ons bijzonder aan spreekt is het feit, dat wij alléén op een pagina staan. We staan nooit tussen iets anders of ergens onderaan. Natuurlijk: de krant is een ingebur gerd medium en de kabelkrant is gloednieuw, ook voor ons winkeliers. Maar ik denk toch, dat het medium „kabelkrant" de komende jaren enorm „op zal komen". Immers als mensen naar het journaal gekeken hebben, wat is dan eenvoudiger om even om te schakelen en het plaatselijke nieuws te bekijken vanuit je gemakkelijke stoel De komende tijd ben ik van plan om nog meer van de kabelkrant gebruik te maken. Ik zet er goede aanbiedingen op, daar komt men op af en dan weten ze meteen waar Keurslager Joosten zit." Keurslager Joosten „Door de kabelkrant krijg je meer naamsbekendheid". We komen nog even terug op de televisie-uitzendingen, die al dan niet in samenwerking met BDU-TV via het kabelkrantkanaal worden verzorgd tijdens de gemeenteraadsverkiezingen. In Leusden zijn de plannen in een definitief stadium gekomen. De Leusder Krant-redaktie zal in samenwerking met BDU-TV en Omroep Leusden op dinsdag 20 maart een lijsttrekkersdebat organiseren in het gemeentehuis. Dit debat (met publiek) zal door Omroep Leusden via het kabelkrant-kanaal recht streeks worden uitgezonden. Op de verkiezingsavond zelf zal Omroep Leusden in samenwerking met BDU-TV eveneens een rechtstreekse TV-uitzending ver zorgen, die geheel gewijd zal zijn aan de uitslagen. Ook deze uitzending vindt plaats vanuit de raadzaal van het gemeentehuis. De kosten van de techniek worden door de gemeente gedragen via een doel-subsidie van 11.000,-. Informatie over verkiezings-advertenties op BDU-TV: 03420-94888. Daar kan men u meer vertellen over de speciale verkiezingsprijs, zowel voorafgaande aan als tijdens de dag van de gemeenteraadsverkiezingen. Op het programma van BDU-TV staan voor februari de volgende special(s): Alle kabelkranten: in de week van 19 t/m 24 februari: Vakantie 1990. Informatie over adverteren in deze spe cial 03420-94888. W VOOH MIDDEN NEDERLAND 24 uur per etmaal lokaal nieuws op uw kabelnet Barneveld: Leusden: Ede: Geldermalsen: Buren: Woudenberg: Scherpenzeel: Renswoude: Maarn: Ni jkerk: kanaal -63 kanaal 4+ kanaal 52 kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4 kanaal 4 kanaal 4+ kanaal 4 Centrale redaktie BDU-TV: 03420-94290 Lokale redaktie: zie de colofon van deze krant Advertenties: voor alle informatie. 03420-94888 Advertentie-rubrieken: Kabeltjes (vraag en aanbod, alleen voor particulieren), eerste 2 regels 6,- elke regel meer 6,- (tegen kontante betaling). Felicitatie-rubriek: zonder foto, hetzelfde tarief als de Kabeltjes (tegen kontante betalmg) Felicitatie-rubriek MET foto 25,- (korte tekst met kleurenfoto tegen kontante betaling) Info: 03420-94888 Een advertentierubriek waar wij van daag uw extra aandacht voor vragen, is de rubriek „Kabeltjes", waarin vraag en aanbod van particulieren voor een zacht prijsje worden opgeno men. De „Kabeltjes" van BDU-TV worden onderschat door veel kijkers. Voor slechts 6,- voor de eerste twee regels en voor elke regel meer 6,- kunt u uw spulletjes te koop aanbieden of iets te koop vragen, uw verzameling probe ren aan te vullen, etc. De ervaringen met deze nieuwe manier van „een kleintje" plaatsen via de kabelkrant heeft veel positieve reakties opgele verd. Probeer het ook eens U kunt uw „Kabeltje" opgeven op het kantoor van onze krant in uw woonplaats. Nijkerk: Kantoor Stad Nijkerk, Sin gel 30 - 3861 AE Nijkerk. Telefoon 03494-58004. Ede: Kantoor Ede Stad, Stationsweg 50 - 6711 PS Ede. Telefoon 08380- 19101 Leusden: Kantoor Leusder Krant, As- schatterweg 19 - 3830 AA Leusden. Telefoon 033-941495. Geldermalsen. Kantoor Nieuws- en Advertentieblad voor Geldermalsen, Marktplein 14 - Geldermalsen. Tele foon 03455-75940 Renswoude, Scherpenzeel, Wouden berg Maarn: Van Lunteren Boek Buro, Voorstraat 22 - 3991 VB Wou denberg. Barneveld: Hoofdkantoor BDU, Nieuwstraat 15 - 3771 AS Barneveld. Telefoon 03420-94888 LEUSDEN - Dne auto's raakten vrij dag op de Arnhemseweg betrok ken bij een kettingbotsing. Een Amersfoortse bestuurder merkte een tweetal stilstaande auto's te laat op en reed erop. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken ACHTERVELD - Uit de sporthal in Achterveld is donderdagavond kleding en een portemonnee ge stolen. Een inwoner van Achter veld miste een jas en een bnl, die daar in zat. De gestolen waar verte genwoordigt een waarde van rond de 900,-. Een plaatsgenoot miste dezelfde avond kleding, waarin een porte monnee met 45,- zat. LEUSDEN - Een inwoner van Oss raakte vnjdag omstreeks half vijf gewond aan beide benen, toen hij betrokken raakte bij een aanrijding op de kruising Treekerweg/Arn- hemseweg. De Ossenaar zat als in zittende in een auto van een plaats genoot, die geen voorrang kreeg van een Leusdense automobilist. De gewonde is afgevoerd naar het ziekenhuis. Beide auto's liepen zware schade op. LEUSDEN - Op een wat omslachti ge, maar efficiënte manier hebben onbekenden zaterdagmiddag uit een auto, die geparkeerd stond bij het zwembad, een radio-cassette- recorder weggenomen. De dieven stalen m het zwembad eerst een badtas, waarin de autosleutels za ten. Daarna zocht men kennelijk de bijpassende auto. De politie roept eventuele getui gen op zich te melden. LEUSDEN - Materiële schade was woensdag het gevolg van een aan rijding op de kruising Dnftakker- weg/Heiligenbergerweg, waarbij een 16-jange Leusdense bromfiet ser en een automobilist uit Nijkerk betrokken waren. De Nijkerker wilde woensdag vanaf de Dnftak- kerweg de heiligenbergerwegg oprijden, maar zag daarbij de na derende bromfietser over het hoofd. Een aanrijding was het ge volg. Vrijdag 16 februari. 20.00 uur: Kaarttoernooi SVA, voetbalkantine, Kerstenssport- park. Zaterdag 17 februari. 12.00 uur: Opnamen radio-pro gramma 'Paperclip live' De Kla- veet, Postweg 1. 20.00 uur: Disco-show, De Kla- veet, Postweg 1. Dinsdag 20 februari. 9.00 uur: Welfareclub De Zonne bloem, Ons Gebouw, Hessenweg. Woensdag 21 februari. 9.00 uur: Handwerkhobbyclub, De Moespot, Jan van Arkelweg. Donderdag 22 februari. 13.30 uur: Bejaardensoos, Ons gebouw, Hessenweg. den, en het hele programma moet opgezet worden. Maar de inspan ningen lonen de moeite volgens Thea, de vrouw van Gerard Horst: Je zit in de Raad omdat je het leuk vindt om samen carnaval te vieren en het zó te organiseren dat men sen er plezier m hebben. Omdat wij enthousiast zijn, heeft iedereen er zin in", aldus de adjudantsvrouw. Dat veel mensen het met haar eens zijn, blijkt iéder jaar weer bij de optocht. Vorig jaar trok deze acht 4 tienduizend toeschouwers, en dat terwijl op dezelfde dag altijd de bekende optocht in Hoogland wordt gehouden. Prins Duo over het jaarlijkse succes: „Op verschil lende plaatsen hoor je dat de op tocht van Achterveld kwalitatief beter is. Bij ons mag je ook absoluut geen reclame voeren, en er is een speciale commissie die bij de ver schillende wagens gaat kijken of deze regel niet overtreder?^ Ook kijkt deze commiss. de omvang van de wagen, perkt is. We hebben het keertje meegemaakt dat paar takken weg moest omdat er een wagen te gr<* Vooralsnog hebben de f, koppen geen ambities o: massale optocht 4 la Hoog, organiseren. In deze optoci— clame wél toegestaan, en e j veel groepen uit de omgevc 8 Het sterke van AchterveldJS gens Prins Duo juist dat de«u op eigen kracht gebeurt: reclame heeft iedereen kansen en behoudt je je identiteit." Dit jaar is het the: de optocht „Achterveld gL-7 zullen net als vorig jaar zo't gens en groepen meedoen ongetwijfeld aan zullen rit ken om van carnaval 1990 eed succes te maken. AMERSFOORT - Ongeveer 4000 CD's staan sinds zaterdag 10 fe bruari ter beschikking van de be zoekers van de bibliotheek aan de Zonnenhof. Wethouder Albert Ver- wey van cultuur leende vrijdag de eerste CD. Bezitters van een bi bliotheekpas kunnen deze ook ge bruiken voor net lenen van1 v ziekschijfjes. Er zijn CD's baar in vier catergoriën: 111 amusement, jazz, pop enn voor kinderen. Voor de nr.™ deling gelden dezelfde opnt tijden als voor de boekend® <V Wethouder Verwey laat de eerste CD registreren, die de muzie\iT^ afdeling van de bibhotheek aan hem uitleende. ho LEUSDEN - Er komen bij de politie nog steeds meldingen binnen van auto's die met een scherp voor werp zijn bewerkt. Maandag de den al negen mensen hiervan aan gifte. Dinsdag kwamen nc^cj vier mensen aangifte doenjr^ melingen waren ook nuL weekeinde van 2 en 3 febr!VC daan. Twee auto's stonden;ui keerd op de Hoefijzer. De' c' twee waren van bewoners jeJ Landweg. j AMERSFOORT - Harlem Nights is een film van Eddy Mur- phey, die niet alleen regisseerde, maar ook het scenario schreef en de hoofdrol speelde. Te zien in Grand Theater, vrijdag tot en met donderdag 1.30, 6.45 en 9.15 nur. Zondag ook om 4.30 aur. Harlem in de dertiger jaren; een zinderende smeltkroes van zwarte Amerikanen, Italianen en werklo zen die lijden onder de grote crisis. Het zijn donkere tijden, maar er zijn nog genoeg mensen die er het beste van maken. In de vele nacht clubs feesten ze door tot in de vroe ge uurtjes van de dag. Er wordt gegokt, gedanst en gevreën alsof de wereld binnenkort vergaat. „Su gar Ray's Club" is de meest popu laire tent van heel Harlem. De club van Sugar Ray en zijn aangenomen zoon Quick is zelfs zó geliefd, dat ze ook op maandag stampvol zitten. Dat is een doorn in het oog van een zekere Mr. Calhoune. Is hij dan niet de baas over het nachtleven van Harlem? Is hij dan niet de grote, machtige, zware misdadiger die ie dereen naar zijn hand zet? Calhou ne zelf denkt in ieder geval dat hij inderdaad de koning van de apen rots is. En de koning kan kroon prinsen als Sugar Ray en Quick niet dulden. Zeker met omdat het „vuile roetmoppen" zijn, zoals hij zelf zegt. Om Ray en Uuick een lesje t^1 stuurt Calhoune zijn zwaar? 1' gen erop af; brigadier Cam1^ meest corrupte smeris van iP Sugar Ray is doodsbang va tone. Hij wil zijn nachtclub dellij k sluiten en verhuize:™ voor zijn zoon Quick, ee: hoofd van het zuiverste w daar geen denken aan. Hij df gevecht met Calhoune en 0 en alle andere zware jonge aan. Maar Calhoune heeft r— leen zware jongens tot zijn bi king. Want Dominique La een prachtig meisje dat alk wat haar door Calhoune wtj. gedragen. En als Calhoune a zij die heethoofd van een" moet versieren, dan doet ze$ doet dat vooral ook, onJ Quick best een lekker stui» Quick raakt al snel op zij: verkikkerd op Dominique. lEI als Dominique hem op eer® i ven moment wil vermoordfa» moet hij toch een paar fors»* regelen treffen. Dan begrip houne dat hij te maken he: een paar taaie rakkers. Hii opnieuw zijn rechterhand 0' erop af. Sugar Ray en zijn[ zien nu heel goed in hoe em situatie is. Ze besluiten maar te verhuizen. Zomaaj.j vóór ze weggaan laten ze Caj j nog even een vies poepie m^'g ati Met hulp van enkele peuters prikte wethouder Bram Vroon zaterd^t ballon door die aan een grote gele beer hing. Hij opende daamie nieuwe peuterspeelzaal van de Bhjhof. Het gebouw aan de Agnietc*p dient als vervanging van Blijhof 2 en 3 en werd in zes weken gefhe Daarmee heeft Leusden 7 zalen voor peuteropvang. Binnenkort met de uitbreiding van Pinkeltje een achtste zaal.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 10