ij willen bovenal klein, gezellig en actief blijven' Hulshorst - Roda eindigt in veldslag ^port Organisatie Lisidunahof zoekt sporters om te overleven Scheidsrechter drukt stempel op wedstrijd Verlies voor De Haaien w Sport kort Biljartpolitiek Kleiduiven Squash-racket Bevers zwemmen Overboekingen WOENSDAG 14 FEBRUARI 1990 fSDEN - Onlangs wonnen de voetballers van de Sport Orga- •Mitie Lisidunahof, kortweg SOL, van een team dat uitkwam in ^jïerste klasse van de Bedrijfscompetitie Zaalvoetbal Scher- zeel. Terwijl SOL uitkomt in de derde klasse...! Een aardig cesje voor het team dat vorig jaar degradeerde na het jaar rvoor gepromoveerd te zijn. Vooral omdat volgens be- a ^irslid en tevens de trainer van de badmintontak van de club, rit Jansma, „het team wordt samengesteld volgens rooster Tiiet naar vaardigheid en deskundigheid." Iis een recreatieve sportclub. s in eerste instantie bedoeld r de medewerkers van ver- q sghuis de Lisidunahof en hun ilieleden. Bij het verpleeghuis ten m toenemende mate echter reinig voetballers en badmin- en pelers te werken. De initiatief iers die in 1975 begonnen, ge- ondanks vele moeilijke perio- de moed niet op. rit Jansma, m het dagelijks le- de onderhoudsmonteur bij de dunahof, en Jan van de Ham- i, hoofd verplegenden, probe- opmeuw de club leven in te sen. Daarvoor is de SOL open- teld voor alle inwoners van de leente Leusden die voor weinig i (tien gulden per maand) en iruik makend van de aanwezige meningen, recreatief maar itief willen voetballen of bad- .tonnen. 2TBOYS Sportorganisatie Lisidunahof tft een geschiedenis van vijftien Vanaf de opening van het ver eghuis wordt er door de perso- ilsleden gevoetbald. De grote eipenode duurde van 1975 tot 9. De Stetboys, zoals de voetbal- d toen heette, kwam uit m KNVB 3 a band. De resultaten waren op I zachtst gezegd niet denderend, .wee seizoenen slechts 1 over ling. In het laatste seizoen wer- t dertien wedstrijden gespeeld arvan twaalf verloren. Eenmaal en Lelystad met 22-0! Maar het ren met zozeer de punten die Jen. Het enthousiasme was x>t. Er kwam zelfs een dames- )ikke plakboeken getuigen van niet aflatende belangstelling van de lokale pers. Hetgeen er mede toe zal hebben bijgedragen dat de club werd gesponsord door een plaatselijke groenteman. Het publiek bij de thuiswedstrijden op het eigen veld bij de Lisidunahof bestond uit patiënten en dorpsbe woners waaronder een aantal ech te supporters. Na 1979 besloot men desalniette min dat het spelen in KNVB ver band te duur werd in verhouding tot het aantal spelers dat zich bleef aandienen. Men stapte over naar het zaalvoetbal. „We waren en zijn recreatiespelers, geen resultaat spelers. Steeds opnieuw hebben we onze eigen specifieke moeilijk heden. We hebben nu eenmaal te maken met mensen die in onregel matige diensten werken. Om daar mee een goed op elkaar inge speeld team samen te stellen, lukt niet. De KNVB houdt daar geen rekening mee. Die werkt met boe tes wanneer een team niet of on volledig komt opdraven. In het laat ste seizoen stonden we zowaar een na laatste. Maar doordat de club die de laatste plaats bezette voor het eind van het seizoen afhaakte, eindigden we toch nog onderaan." Waar nog bij kwam dat het en thousiasme om te voetballen tanen de (maar nog wèl aanwezig) was, terwijl de daarbij behorende be reidheid om het veld te onderhou den moeizaam gevonden werd. „Voor iedere thuiswedstrijd op het veld moeten nu eenmaal lijnen ge trokken worden en netten in orde gemaakt." Het enthousiasme nam af. Met weemoed werd en wordt terugge dacht aan de beginperiode. De wedstrijden tegen de teams van de zusterorganisaties zoals de Stichtse Hof en de nabijgelegen ziekenhui zen waren berucht om hun hard heid. „Het waren echte derby's". De heren Cerrit Jansma (links) en Jan van den Hammen zien de toekomst voor de sportvereniging van Lisiduna nog rooskleurig. 'We bhjven re creatief sporten, maar hopen wel op gemotiveerde mensen'. ZAALPERIKELEN In september 1983 werd al eens eerder meuw leven geblazen in de sportclub die vanaf dat moment verder ging als Sport Organisatie Lisiduna. Behalve in de zaal organi seerde men op het eigen veld vriendschappelijke en zomer- avondtournooien. In 1986 deed men mee met de Pon competitie. Naast voetbal ontstonden badmin ton- en volleybalafdelingen. Vier jaar later zijn alleen de man nelijke voetbalafdeling en de vrou welijke badmintonafdeling nog over. „Dat komt vooral door de zaalpenkelen", volgens Jan van den Hammen. „We zijn een officië le vereniging. We staan ingeschre ven bij de Kamer van Koophandel en zo. Maar het toewijzingsbeleid van de gemeente ten aanzien van de zaaluren gaat uit van het geven van pnonteit aan clubs die mee spelen in de landelijke competitie. Oudste rechten tellen niet. Met als gevolg dat wij ruimte om te sporten krijgen toegewezen die we 's avonds van bijvoorbeeld half 11 tot half 12 kunnen benutten of zalen die te klein of te ver zijn. De Lijsterbes laan is te klein, Achterveld is te ver. We voelen onze club de dupe wor den van het gemeentelijke toewij zingsbeleid. We krijgen toezeggin gen die voor ze bevestigd worden al weer worden doorkruist door andere toezeggingen. We hebben daarover m het najaar een brief aan de gemeente geschreven met de „Door de wisseling van tijden, zalen en de afstand naar Achter veld kregen we steeds meer te kampen met een teruglopend le denaantal. Aan het begin van het seizoen hadden we net twintig le den. Op basis daarvan heb je mets te wensen. Waardoor we nog min der knjgen. Met opnieuw als ge volg ledenverlies." Om die cirkel te doorbreken is nu gekozen voor een nieuw intitatief. INITIATIEF Door te gaan werken met een nieuw elan werden de eerste men sen opgepord. Het ledenaantal is sinds september gegroeid naar 35. Volgens de bestuursleden moeten het er minstens vijftig worden. Aan vankelijk zocht men naar een part ner. Hoewel het 'sport verzustert'- initiatief dat leidde tot een toernooi in de Korf waaraan zes zieken-en verpleeghuizen uit de regio mee deden, een groot succes was, lukte dit niet. Vandaar dat nu aktie ge voerd wordt om Leusdenaren bij de SOL te betrekken. „We hebben een prachtig sport veld tot onze beschikking en alle materialen die we nodig hebben. Mensen hoeven bij wijze van spre ken niet meer mee te nemen dan een paar eigen sportschoenen. We aanhef 'met de nodige wanhoop namen we kennis van' Na een positief verlopen overleg met wethouder Blom, die spoedig daarna met ziekteverlof is gegaan, werd niets meer vernomen. Hier door kwam de club in een vicieuze cirkel terecht. Op dit moment wordt tegelijkertijd gevoetbald en gebadmintond, in het voorseizoen op dinsdagavond in de Meent, van november tot maart op donderdag avond in Achterveld en van maart tot mei weer op dinsdag m de Meent. willen niet groeien naar een club met tweehonderd leden of meer. We willen klein, gezellig en aktief blijven." De twee bestuursleden worden enthousiast wanneer ze de moge lijkheden die ze zien op gaan som men. Behalve spelen in de compe titie zou het mogelijk zijn om in de zomermaanden aktiviteiten te ont plooien op het eigen veld. „We hebben al het nodige materiaal m huis. Op het veld zouden we een zomeravond-toernooi kunnen hou den, maar ook een soort conditie training waarbij men naar behoefte kan hardlopen, een balletje schop pen of slaan en oefeningen onder deskundige leiding kan doen. Daaraan kan iedereen die een beetje sportief is, meedoen voor een tientje per maand. We bhjven recreatief sporten maar hopen wel op mensen die gemotiveerd en re gelmatig komen, zowel in de zaal als straks op het veld." De meuwe opzet past bovendien uitstekend in het streven van de Lisidunahof meer in de Leusdense samenleving te intergreren. Bij de verpleeginrichting leven meer plannen waarbij rekening wordt gehouden met interesses en belan gen van mensen buiten de instel ling. De kinderboerderij is gereali seerd. Een kinderdagverblijf waar ook kinderen van met-personeels leden welkom zullen zijn is in voor bereiding. Voor de sportvereni ging lijkt vooralsnog vooral van belang om met vers bloed van bui ten, een gezonde basis te verwer ven. Opgeven voor de SOL kan men zich bij de Lisidunahof bij me vrouw W.Lamers, telefoon 942224. LEUSDEN - De biljartvereni ging Leusden houdt op zater dag 17 februari voor het vijfde jaar het Politiek Biljarttoernooi. De teams bestaan uit Burge meester en Wethouders, af gevaardigden van politieke partijen uit Leusden en ge meente-ambtenaren. De politici zullen elkaar in de biljartzaal van de Binnen sportvereniging Leusden aan de Burgemeester van de Post- laan 2a op sportieve wijze be strijden. De wedstrijden zullen om 10.30 uur beginnen. De win naars van het toernooi zullen rond 16.00 uur bekend zijn. Het is overigens met bekend of er biljarters meedoen van de twee groeperingen van Leusden'85 n| LEUSDEN - De wereldkam- g0. pioenschappen voor Histori ci;. sche Wapens zullen van maan- lel dag 17 augustus tot en met za- ;pi terdag 1 september in Leus- zt den plaatsvinden. Op de schietbanen van de i e Leusderheide zullen een groot ,jj q aantal wedstrijdonderdelen i worden verschoten, waaron- Ioï der de 25 meter pistool, de 50 meter geweer en 100 meter geweer inclusief het kleiduif- schieten. R& De kampioenschappen ma- |fv ken deel uit van de viering, dit jaar, van het honderdjarig be- m staan van de Koninklijke Ne derlandse Schutter Associatie. LEUSDEN - Het Squash Racket Genootschap Leusden (SRGL) houdt op woensdag 14 februari vc een informatie-avond. Deze dlstart om 20.45 uur na afloop van ir de algemene ledenvergade ring van het SRGL in het club gebouw van LTV Leusden aan de Valleilaan 3. Voorzitter Philip Verstraat- en en bestuurslid Bert Eerden zullen een inleiding houden over de nieuwbouw van de tennis- en squashhal. AMERSFOORT - Souting Ne derland, gevestigd in Leusden, houdt op zaterdag 17 februan de Landelijke Scouting Zwem wedstrijden. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur in het Sportfond- senbad in Amersfoort. Ruim duizend scouts, jon gens en meisjes van 5 tot 21 jaar, hebben zich geplaatst voor deze kampioenschap pen. 'Voor het eerst nemen ook de allerjongste scouts, van 5 tot 6 jaar, deel aan de landelijke wedstrijden. Voor deze "be vers' is een speciaal gedeelte gereserveerd waar zich het 'Spetterfestijn' zal afspelen. HULSHORST - De voetbalwed strijd Hulshorst tegen Roda'46 stond afgelopen zaterdag in het teken van de boekingen. In Hulshorst noteerde scheids rechter Dullemond maar liefst zeven spelers. Van Roda kregen drie spe lers een boeking en werd Ed win van Ginkel, na een slaande beweging te hebben gemaakt, het veld uitgestuurd. Hetzelfde lot onderging een verdediger van Hulshorst, toen hij Roda-aanvaller Harm Was sink van achteren onderuit haalde. Twee andere spelers van de thuisclub kregen nog een boeking. Roda won de wedstrijd met het meest aantal boekingen, maar Hulshorst kreeg er twee punten bij door met 3-1 te win nen. LEUSDEN - De zaterdagafdeling van Roda heeft het sportieve duel in Hulshorst tegen de club met dezelfde naam met 3-1 verloren. Op gebied van onsportief gedrag was de Leusdense ploeg de winnaar. Een titel om niet echt trots op te zijn. Scheids rechter Dullemond was aan de kaartenregen zelf ook debet door nogal warrig te fluiten. „Hij wilde het kort houden en floot voor heïe kleine dingetjes. Daardoor werd er veel gepraat bij beide partijen en liepen de emoties hoog op. De wedstrijd hebben we in het eerste half uur verloren, want toen liepen wij heel slecht te voetballen," volgens de verliezende trainer Nico Romeijn. Roda verloor niet alleen de wed strijd. maar ook voorstopper Edwin van GinkeL Hij werd negen minu ten na de rust uit het veld gezon den, nadat hij een slaande bewe ging naar de spits van Hulshorst had gemaakt. Van Ginkel reageer de daarmee op het slaan van zijn tegenstander, maar dat werd door de zwak leidende scheidsrechter met gezien. Verder liepen bij Roda ook Hame Epskamp wegens pra ten. Harm Wassink voor een over treding en Hans Kraak (hands) nog een boeking op. Als goedmakertje stuurde de scheidsrechter ook nog een speler van Hulshorst uit het veld, toen deze Wassink onderuithaalde. Eer- Edwin van Ginkel...rode kaart... der had hij al twee spelers van de thuisclub een boeking gegeven. Tussen al het schrijven door werd er ook nog gevoetbald. Roda speelde het eerste half uur heel slecht. „Een 3 of 4-0 achterstand was toen verdiend geweest. Er werd met op de juiste plaats gelo pen, de tegenstander kon zo uit de dekking lopen en er was veel te weinig beweging," volgens Ro meijn. De thuisclub was na een kwartier spelen op een 1-0 voorsprong ge komen, doordat Roda met resoluut genoeg uitverdedigde. In dat eer ste half uur moest keeper Kraak, ten koste van een boeking, via een handsbal een aanval onderbreken. Hulshorst miste ook nog een ge weldig mooie kans, zodat voor de bezoekers de schade tot één doel punt beperkt kon blijven. In het laatste kwartier kroop Roda uit zijn schulp en zette de thuisclub vast op eigen helft. De betere kansen waren er ook, waar van er slechts één werd benut. Een voorsprong zou ook met verdiend geweest zijn. Kansen waren er voor Wassink, Kerssies en spits Hame Epskamp, die een omhaal net over het doel zag verdwijnen. Op slag van rust miste hij ook de kans op een 1-2 voorsprong toen hij een een voorzet van Klaas de Vries ver keerd beoordeelde. VERKEERDE BEEN Roda was op gelijke hoogte ge komen door een uitstekend actie van Hans Nieuwenhuis. De verde- sitie mocht doorgaan en kon zo scoren. In de stand is niet zoveel veran dert. VOP blijft eerst door een mak kelijke overwinning op PVDV. De twee achtervolgers wonnen moei zaam. Bloemenkwartier won met 0-1 bij Veerische Boys en Lopik had in eigen huis de grootste moeite met hekkesluiter Vitesse. Velox en SVM Boys deelden de punten en blijven daardoor onder Roda. On derin werd SWU een grotere de gradatiekandidaat door de 0-1 winst die Sova in Utrecht wist te behalen. Voor aanstaande zaterdag staat het inhaalduel tussen de twee rode lantaarndragers, Vitesse en SWU, op het programma. Verder wordt de Utrechtse derby PVDV tegen Velox gespeeld. Hans Nieuwenhuis...degelijke par tij... digende middenvelder kwam over de rechterkant op en zette twee tegenstanders op het verkeerde been. Uit zijn voorzet kon Wassink de gelijkmaker inschieten. Na rust stond de Leusdense ploeg al snel met tien man. In de twintigste minuut werd hij gevolgd door een speler van Hulshorst. Roda had enkele kansen gekre gen, die door goed keeperswerk niet beloond werden met een doel punt. Tien minuten voor tijd kwam de thuisclub op voorsprong toen de spits volledig werd vrijgelaten bij een voorzet. Hij kon de bal onge hinderd langs Kraak koppen: 2-1. De Leusdenaren kwamen deze klap niet meer te boven en moesten oppassen voor een grotere neder laag. Zij drongen wel aan, maar de thuisclub kreeg toen volop de gele genheid te counteren. Michel Tig- gelhaven kon nog net een kans onderbreken. Hij speelde net als de week daarvoor in de basis, dit keer als linksachter. Terwijl ook Wim van de Biezen weer van de partij was als rechtsachter. In de laatste minuut van de wed strijd kwam Hulshorst nog op 3-1 toen een aanvaller in buitenspelpo- LEUSDEN - De mannenwaterpolo- ploeg van De Haaien is in Utrecht bij UWV tegen een 7-5 nederlaag aangelopen. De Leusdenaren, die lange tijd het initiatief hadden, bo gen in de laatste periode voor de gastheren. In de eerste penode, die geken merkt werd door vele doelrijpe kansen, zagen slechts De Haaien kans de nul van het scorebord te poetsen. Het eerste kwart werd met de kleinst mogelijke voordeli ge marge afgesloten: 0-1. Ook in het tweede kwart hielden de Leus denaren het beste van het spel en mede door goed keepwerk van de Leusdense doelverdediger kon den De Haaien uitlopen naar een 1-3 voorsprong. In de derde periode herstelde UWV goed en werd de wedstrijd bij 4-4 weer in evenwicht gebracht. In de slotfase kwamen de bezoe kers nog één keer op voorsprong (4-5), voordat het definitief ver keerd ging. Op karakter gingen de Utrechtenaren er in de slotfase langs: 7-5. In deze meuwe rubriek ne men wij wekelijks de clubbla den onder de loep. Deze week bladerden wij door 'Rodactu- eel', het clubblad van voetbal vereniging Roda'46. 'Rodactu- eel' verschijnt wekelijks en heeft daarbij een oplage van circa 900 exemplaren. Als de stencilmachine goed loopt iets meer dan 900 en loopt hij slecht dan wordt de 900 niet eens gehaald. REUS VAN LEUS Al vele jaren organiseert Roda aan het slot van het sei zoen een voetbalmiddag voor de seniorenleden. Met ingang van dit seizoen wil de club een dag organiseren voor de hele vereniging, met alles wat daar bij hoort. Iedereeen die een beetje te gen een bal kan trappen kan meedoen aan het toernooi. Op zaterdag 9 juni zal het eerste ■Reus van Leustoernooi' van start gaan. PUPILLEN Het verslag van Roda E10 behoeft geen verdere uitleg: Vreeswijk E6 - Roda E10; Vreeswijk had de aftrap, ik stond op het doel. Ze vielen gelijk, de eerste trap hield ik maar het werd een comer en die zat!!! 1-0 voor Vreeswijk. Ietsjes later kwam er weer een bal; ze schoten tegen mijn han den en over. Toen werd het nog 2-0, 3-0, 4-0, 5-0 en rust. De tweede helft stond Sander op het doel. Wij hadden de aftrap, ik kreeg de bal en een open doel, naast! Toen werd het nog 6-0, 7-0, 8-0, 9-0, 10-0, 11-0 en dat was de eindstand. PS. Guus waarom vertelde je geen mop? Johnnie Bij de Cl van Roda doet zich de uniek situatie voor dat maar liefst zes ploegen met 18 pun ten op de eerste plaats staan. JSV, Vriendenschaar, WZA, DOVO en Lelystad hebben al lemaal 14 wedstrijden ge speeld. Roda heeft ook 18 punten, maar had daar één wedstnjd meer voor nodig. DAMESVOETBAL Ook de dames-1 beten zich tijdens de storm niet op hun kop zitten. Omdat zij zichzelf 'geen mietjes' vonden, gingen zij toch naar Laren om te voet ballen. Ook het in het zieken huis belanden van een mede speler kon de dames er met van weerhouden 'als echte voetballers' door te gaan met "balschuppen'. Het tweede elftal van de da mes moest op zondagmorgen om 08.45 uur vertrekken en kwam tot de ontdekking dat ze een auto miste om hen te ver voeren. Dan bhjkt het zondag morgen wel erg vroeg te zijn. De kantine van Roda was nog niet open en de telefoon bij zwembad Octopus bleek het niet te doen. Gelukking was meneer Boon vroeg wakker geworden en alvast naar de kantine toegegaan. Zodat de dames alsnog de vader van Daphne uit zijn bed konden bellen... RODA-ZEIST Dat het voor de schrijvers van wedstrijdverslagen niet altijd even makkebjk is op te schrijven wat ze bedoelen bhjkt wel uit het verslag van de wedstrijd Roda - Zeist. 'Een kwartier voor tijd had Frans pech toen hij de Zeisterlat trof. Zeven minuten later deed Zeist hetzelfde'. De wedstrijd werd op het Buiningsportpark ge speeld, nietwaar. Dat elftallen vaak onderweg van alles meemaken is natuur- bjk bekend en dat het dan meestal over het kwijtraken van de weg gaat is ook be kend. Maar om daar de lezer in een wedstrijdverslag nu mee lastig te vallen, gaat wel heel ver. Roda 4 moest op bezoek bij FAK 4 en 'een uitgewaaide fan' gebruikt een velletje om te vertellen wat er allemaal mis ging onderweg. Over de wed strijd weet hij aan het eind nog te melden dat Roda twee maal scoorde en de wedstrijd won.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 13