kan nu naar mijn huis in Frankrijk" oor schot je )p Carnaval Te verkiezen in maart... I leusder kn-t in ;es Vial stopt met het Claeverenblad Vibrafonist de Jong steelt de show in De Swartesteegh 'i Gevallen Betrapt Diefstal plaatselijk nieuws '4 3ENSDAG 14 FEBRUARI 1990 DEN - In het begin is het voor Kees Vial niet makkelijk iest in zijn Claeverenblad. „Ik had wel eens het gevoel n gouden muren en onder een gouden dak te leven. Een uwende gedachte waar ik heel wat nachten van heb eer gelegen. Na een paar jaar begon het goed te draaien en in ik afsluiten met een bijzonder positief resultaat. Het is 1 zakelijk als creatief gelukt. Een opvolger zou als het in een warm bedje komen. Hij zou met meer hebben en beginnen dan ik had in het begin. Maar ik zeg er direkt ij moest ook meer meebrengen dan ik toen had. Daarom is ar oc*et Ondanks alle pogingen. In december haakte de x>l j te serieuze gegadigde die de galerie wilde voortzetten om t in iiciële redenen af. Toen heb ik de knoop doorgehakt. De sr.rie is los verkocht van het huis. Het huis heeft geen haast, apie.m nu weg naar mijn huis in Frankrijk." i weo een(. j :hjjjt)lannen om een zelfstandig ruitcief bedrijf te beginnen leef- en. c1* een Paar )aar m huize Vial. }rda$®s stond toen nog aan de s pJBteeg. Midden m de School fsebosje met de herten bij wij- n'spreken in de voortuin. Het d gegroeide om het huis 'te onder In de kelder die 180 W^ante meter groot had moeten zouden kunstenaars ruim- om te werken, amateurs issen kunnen volgen en het en ander op creatief gebied ten gaan plaats vmden. De ge estelijke toestemming was er. jlannen waren rond. De aktie groen wist de provincie te bewegen de toestemming te- te, draaien. „Dezelfde groep e <U met succes voorkomen dat bij 5 prichoolsteegse bosjes het nieu- or^gemeentehuis gebouwd zou 11 ^éh. Dat was m de tijd toen het wa:rum van Leusden meer naar zijrra het westen gepland was. De aktie- groep was bang dat door onze plannen de rust in de Schoolsteeg- sebosjes alsnog zou verdwijnen. Met als gevolg dat de onderklede- ring niet doorging en ik likkebaar dend om het vervallen Claeveren blad ben heengelopen." LUXUEUS Daar zouden de plannen boven gronds verwezelijkt kunnen wor den. Plannen waarmee hij inmid dels enige haast had gekregen om dat zijn baan bij de Onderwijs Ad vies Dienst in Amersfoort, afge bouwd zou moeten worden. Zijn geleidelijke start in 't Claeveren blad liep even geleidelijk als de evenwijdige afbouw van zijn func tie bij de OBD. Het vertrek van de Schoolsteeg naar de Brink was nietemin emotioneel. Kees Vial's kinderen zijn daar opgegroeid. Zijn vrouw is daar in 1977 overleden.,, Het huis aan de Brink is luxueus maar onze verbondenheid ligt bij het huis aan de Schoolsteeg en het huis dat we m Frankrijk hebben." 't Claeverenblad kon alleen een succes worden, met behulp van de kinderen. Het zelfstandig worden van Man ken (nu 25), Hanneke (nu 24) en Maarten (nu 23) is de oorzaak van het besluit van Kees Vial nu te stop pen. „De kinderen zijn uitgevlogen. Hanneke woont zelfstandig. Mari- ken trouwt aanstaande vrijdag en vertrekt daarna naar Veghel, Maarten heeft een eigen huis in Leusden gekocht. De laatste jaren had ik mede dankzij de partners van mijn kinderen, vijf paar handen waar ik op kon rekenen. Overdag is deze zaak best met twee handen te runnen. Maar 's avonds wanneer er bijvoorbeeld een koffieconcert of voorstelling is, heb ik hun hulp hard nodig. Nu de kinderen zijn uitgevlogen stond ik voor de keuze. Doorgaan met ingehuurde mensen was financieel onhaalbaar. Veel lieve mensen hebben aangeboden mij als vrijwilliger te komen helpen. Ik heb deze hulp na lang beraad niet geaccepteerd. Het is tenslotte een bedrijfje. Daarbij past het niet om met vrijwilligers te werken." Hij had de ontwikkelingen voorzien. MAANVORM „Toen ik hier begon dacht ik tien jaar bezig te zijn. Het is acht jaar geworden." Nu zijn kinderen zijn uitgevlogen grijpt Kees Vial op zevenenvijftig jarige leeftijd de kans om in zijn huis m Frankrijk creatief bezig te blijven. „Een beetje etsen, beeld houwen en schetsen. Wat reizen misschien. Ik blijf aktief. Ik houd zeker een pied a terre in Leusden. In de wintermaanden kom ik hier om mijn familie en vnenden te be zoeken, cultuur op te snuiven en Leusdenaar te zijn." Waar hij wil gaan wonen in Leusden zodra ook het woongedeelte van de boerderij is verkocht, kan hij gedetailleerd uittekenen. In het maanvormige flatgebouw dat gepland is tegen over 't Claeverenblad, liefst op de bovenste verdieping. Met uitzicht op de Schoolsteegse bosjes, 't Claeverenblad en al zijn geliefde plekjes, 't Claeverenblad achterla ten valt hem met makkelijk maar hij heeft zich er bij neergelegd. „Sinds oktober vong jaar heb ik afscheid genomen. Ik ben er nu los van ge komen, Het is met anders." Na zijn aankondigingen begin vorig jaar is hard nagedacht. Aller lei mogelijkheden om de galerie te kunnen vortzetten, zijn de revue gepasseerd. „De burgemeester, de heer Panis, beloofde direkt zijn best te willen doen gedaan iemand te vinden die de zaak zou kunnen voortzetten. Hij heeft ook mensen doorgestuurd. En hij niet alleen. Achteraf kan men stellen dat men zich daarbij wat verkeken heeft op wat een opvolger zal moeten mee nemen." Vial maakt een simpel rekensom metje waaruit blijkt dat wanneer men één miljoen investeert daar gjEUSDEN - Om het tienjarig bestaan van winkelcentrum hemerehof te vieren wordt op elke tiende dag van de maand iets aa.stelijks georganiseerd. Op tien januari lieten Leusdense !lideren 500 ballonnen op. Afgelopen zaterdag (10 februari) dcvingen 9 kinderen een prijs uit handen van Prins Douwe van navalsvereniging d'Ouwe Klomp. ngj. leii voorproefje op het carnavals- i i speelde de Société a-Musi- tefij Neuzenvreugde de hele mid- hrl carnavalsdeuntjes m de Ha- rdshof. De reacties van de win- nde Leusdenaren liepen uit- ;ht1 Iemand reageerde verbaasd diet al carnaval?" Andere voor- hangers maakten het „alaaf'-te- :hr., terwijl de volgende verzucht- Ec.Ze beginnen steeds vroeger iai die feesten. Het is pas net fe- fc.iri." De Société a-Musicale zenvreugde ls in 1985 spontaan taan en doet z'n naam eer aan. .jinen met de Raad van Elf en eleid door de Société a-Musi- Neuzenvreugde betrad Prins we om half twee de Hamershof. Op de muziek van het meneer Kaktuslied verleidde het gevolg van de Prins de wachtende kinde ren om mee te zingen en te hossen. Prins Douwe begon de prijsuit reiking met de mededeling dat de kinderen hun prijzen eventueel konden ruilen bij de speelgoed winkel. Ook meldde de Prins dat er maar 24 kaarten van de 500 ballon nen waren teruggestuurd. Het slechte weer van de tiende januari was volgens hem de oorzaak. De ballon van Rick Schoonaard was het verst gekomen, in het plaatsje Rietberg in Duitsland. „Ik heb geen idee waar het ligt maar het zal on getwijfeld een eind hier vandaan zijn," moest Prins Douwe toegeven. Het hossende gevolg van de Pnns en de muziek waren Rick iets te veel geworden. Hij moest hard hui lend zijn pnjs m ontvangst komen nemen. De wedstrijd leverde negen prijswinnaars op. In eerste instantie lijkt dat wat vreemd als het tienjarig bestaan van het winkelcentrum ge vierd wordt. De organisatie was echter tot de beslissing van negen winnaars gekomen omdat er negen ballonnen in Duitsland beland wa ren. De andere waren in Nederland terecht gekomen. Na de prijsuitreiking maakte de Prins, z'n gevolg en de Société a- Musicale Neuzenvreugde een rondje carnaval door de Hamers- hof. Al het winkelende publiek werd opgeroepen om mee te hos sen en in de polonaise z'n bood schappen te doen. Prins Douwe wist op de valreep, voordat hij zich bij de polonaise aansloot, nog even te melden dat z'n goede voorne men voor het komende carnavals feest is: „Gewoon veel lol maken, zonder narigheid." toch minstens tien procent jaarlijks uit zal moeten komen. De gemeen te heeft zich altijd op het standpunt gesteld dat 't Claeverenblad als particuliere onderneming niet door de overheid ondersteund moest worden. Geld om de boerderij te kopen en er een beheerder m te zetten is er volgens mededelingen aan Vial niet. Een gedachte om een aantal grote Leusdense bedrijven bij de organisatie te betrekken als een soort kunstsponsoring, is vol gens Vial eenmaal door de make laar geopperd en daarna van tafel verdwenen. Andere plannen om te komen tot een stichtingsvorm ble ken uiteindelijk niet haalbaar. De waarde van 't Claeverenblad voor de Leusdense gemeenschap in het algemeen en de Brink in het bijzonder wordt door niemand be twist. In de afgelopen acht jaar kreeg de boerderij een wat ander karakter dan Vial bij opzet gedacht had. De kunstenaars die voor zeven gulden per dagdeel gebruik mochten maken van atelier en ma teriaal kwamen niet ui explotatie- verantwoorde getallen. Daar voor in de plaats kwamen steeds meer exposities, kamermuziek uitvoerin gen. kleine theatervoorstellingen en werd druk gebruik gemaakt van het bovenzaaltje voor verschillen de vergaderingen. De Culturele Raad vond er een vast onderko men. Vanaf 1 maart is de CR dak loos. Voor de Brink en de achter gelegen buurt Zadel, functioneerde de boerderij als buurtcentrum. Daar kwam men bij elkaar om wat te vieren. „Niemand vindt het leuk wat nu gebeuren gaat. Ik ook niet. Natuur lijk doet het zeer. Hier zijn hele goede dingen gebeurd. Ik heb door 't Claeverenblad echte vriendschappen erbij gekregen. Echte vriendschappen zijn bijzon der. Een aantal aktiviteiten zullen misschien door de muziekschool kunnen worden overgenomen. De kunstuitleen wordt nu al geregeld door mevrouw Truda Henzelman. Nu nog vanuit de boerderij. Vanaf half maart vanuit haar huis aan de Beemden 51. De tentoonstelling waarbij door 't Claeverenblad twintig Leusdense profesionele kunstenaars samen exposeerden, krijgt misschien een vervolg. Al thans dat waren de plannen, waar bij ook gezamelijk tekenen hoor den. Plaats van gedachte hande ling; de zolder van de boerderij, kan niet meer doorgaat. Een aantal van de mensen die de afgelopen jaren genoten hebben van hetgeen in 't Claeverenblad geboden werd, heeft het initiatief genomen voor een knallend afscheid. Op zondag 11 maart 1990 sluit galerie en cultu reel centrum 't Claeverenblad zijn poorten hetgeen tevens de afslui ting zal zijn van de laatste expositie. In dat laatste weekend zijn werken te zien van onder andere Paulina Middendorp, Ane Hartin, Rem Kamphorst en Huib Spee. Op zater dag krijgt iedere Leusdense inwo ner een laatste kans om de boerde rij te bezoeken. Daarna gaan de hekken dicht. Daarmee zal de kunstzinnige uitstraling van het oudste huis van Leusden (anno 1603) gedoofd zijn. LEUSDEN - Wiebe Haanstra en Jan Verwey hebben ter gele genheid van hun jongste optreden in cafe De Swartesteegh met de uitnodiging aan de vibrafonist Hein de Jong om als gast op te treden een meer dan voortreffelijke greep gedaan. De Jong, die steeds meer bekendheid krijgt op het nationale jazzpodium, greep de gelegenheid aan om zijn talent zo breed mogelijk te etaleren. Een heerlijke muziekavond hield de schare trouwe luisteraars er aan over. De verdienste van het duo Haan- stra/Verwey bij de presentatie van het maandelijks terugkerende con cert aan de Zwarteweg uit zich in de keuze van de gasten, de toege voegde waarde, zoals dat tegen woordig schijnt te moeten heten. Die toegevoegde waarde werd dan deze keer gepersonifieerd in wat mag worden genoemd een sterk opkomend talent op vibrafoon, de Achterhoeker Hein de Jong. Bij het kwartet van Wiebe Haanstra en Jan Verwey kreeg hij deze avond alle ruimte om zijn muzikale kwaliteiten tot uiting te laten komen. Zijn spel verraadt vaardigheid, virtuositeit en emotie, gekoppeld aan absolute beheersing van het instrument. Zijn technisch-muzikale vorming kwam tot stand via een studie klas siek slagwerk m Arnhem, afgerond met een opleiding lichte muziek aan het conservatorium in Hilver sum, waar hij een kleine drie jaar geleden afstudeerde. De 30-jarige in Doetinchem geboren musicus verdient niet alleen zijn brood als uitvoerend musicus, maar os bo vendien docent slagwerk. Hem de Jong heeft sinds enige tijd een eigen combo, waann hijzelf als vibrafonist optreedt. Zijn or kestleden zijn Ludo Doomenuk aan de piano, Egbert van Gruythuyzen op slagwerk en Ruud Hendriks. bas. De combo treedt veel op in de Gelderse regio en van tijd tot tijd in Belgie. De Jong ontving bovendien een uitnodiging van de bekende Nederlandse pianist Laurens van Rooyen voor een theatertoernee van vijftien concerten in het gehele land. Het optreden m de Swartesteegh met het kwartet van Wiebe Haan stra en Jan Verwey werd een volle dig succes. De Jong gaf van het begin af blijk van zijn veelzijdig heid en gevoel voor nuance, ge paard aan een breed improvisatie vermogen. Het kwartet speelde daar uitstekend op in, waardoor een sprankelend, gevarieerd klankbeeld ontstond. Radio Noord-Holland maakte tij dens het concert opnamen, die af gelopen vrijdag te beluisteren wa ren in het regionaal Jazz Journaal van studio Hilversum. Met deze re portage uit Leusden maakten de programmamakers van de regio nale zender een voortreffelijke keuze. LEUSDEN - Op de Wanmolen vloog de 8-jarige MH. met zijn fiets over de kop. De jongen raakte be wusteloos door de klap op de straatstenen. Hij werd na het Eliza- bethziekenhuis gebracht. Na het nemen van foto's bleek dat hij geen verwondingen had. LEUSDEN - Surveillerende agenten betrapten dinsdagavond een fiet sendief. De dader, R van de S. uit Leusden, had het slot van de fiets van L. van D. geforceerd. Toen de agenten Van de S. daarover onder vroegen, bekende hij de diefstal. LEUSDEN - Uit de kleedruimte van de hockeyclub op het Valletpark werd zondag de jas met sleutels gestolen van B.O. uit Leusden. \jM n fe bent nu oud en wijs genoeg te weten wat je wilt." Ouders 'agen dat soms tegen hun op- eeiende kinderen. Ik heb nooit ii oord, dat dit gezegde bij het d er worden aan betekenis gaat riiezen, zo van: ,Je wordt nu een reje ouder, dus weet je niet meer joed wat je wilt." We zien dat de aier-wordende mensen steeds lelijker van zichzelf durven /gen: „Wij zijn oud en wijs ge- g om mee te beslissen, zeker als het gaat om zaken die onszelf betreffen." Ook m Leusden hebben de semoren dit laatste gezegde steeds meer toegepast, en naar vo ren gebracht dat zij heel goed m staat zijn om een actieve rol te spe len in de maatschappij, ook en vooral in de Leusdense maatschap pij. Niet zonder reden is de betite ling „bejaarden" grotendeels ver dwenen omdat daaraan het etiket lung (en hangt) van hulpbehoe vendheid, aftakeling en afhanke- Jaap Kramer behoort sinds Lbijna tien jaar tot de senio- a ren. Hij is enige jaren gele iden „vervroegd uitgetre- t den", in de VUT gegaan. Tot c die tijd is hij dertien jaar do- cent geweest bij de LSOB, de a Landelijke Stichting Oplei dingen Bejaardenwerk, waar hij leerling-bejaardenver zorgenden en afdelingshoof- o den in verzorgingshuizen wegwijs maakte in de oude renzorg en de ontwikkelin gen daarin. Hij doceerde ook tijdschriftjournalistiek op de School voor de Journalistiek. Sinds zijn VUT combineert hij beide activiteiten door jour- nalistieke publicaties over ouder-worden. Hij is bestuurslid geweest van Vereniging Welzijn Ou deren Leusden. Als lid van seniorengroep Probus-Leus den is hij coördinator-woord voerder geworden van de Initiatiefgroep Seniorenraad, welke door taai volhouden en doorslaggevende argu menten heeft bereikt dat Leusden in mei een Senioren raad op basis van artikel 61 van de Gemeentewet zal hebben. Verscheidene organisaties in en buiten Leusden hebben in hem iemand gevonden die op geslaagde wijze bingo voor ouderen kan leiden, waardoor veel Leusdense se nioren hem kennen als „die meneer van de bingo". lijkheid. Als we dat woord „bejaar den" nog tegenkomen, dan weten we dat het slaat op al wat oudere wetten en regelingen, of op al lan ger bestaande benamingen. Steeds meer semoren verkeren in een relatief betere gezondheid dan een aantal jaren geleden. Het opleidingsniveau neemt ook nog steeds toe. Veel ouderen zijn zich bewust van hun capaciteiten en vaardigheden. Vanaf ongeveer 55-jarige leeftijd verlaat men nogal eens het gewone arbeidsproces. Al deze omstandigheden brengen met zich mee, dat ouderen zich meer gaan bemoeien met het reilen en zeilen van b.v. de gemeentelijke politiek en dat de politieke partijen gaan ontdekken dat zij aan deze ouderen aandacht moeten beste den, al was het maar omdat oude ren een belangrijk deel vormen van het kiezersbestand (zie enige cijfers hiernaast). Sinds de vorige gemeenteraads verkiezingen zijn op rijksniveau al lerlei regelingen voor ouderen op geheven en zijn bevoegdheden en taken overgebracht naar provincie en gemeente en is ook het flanke rend ouderenbeleid grotendeels van de provincie naar de gemeente overgeheveld. Daarom is ook de Leusdense gemeenteraad begon nen met het formuleren van een ouderenbeleid. Niet verwonderlijk is, dat de verkiezingsprogramma's van de Leusdense politieke partij en aandacht schenken aan de ou deren. Deze programma's heb ik, op verzoek van de redactie van de Leusder Krant, doorgelezen met speciale mteresse voor wat zij ver melden over ouderen. WELWILLEND Zonder uitzondering krijgen de senioren welwillende en positieve aandacht. Of men uitgaat van de „overheid als dienaresse van God" (GPV-SGP), van het uitgangspunt „de burger draagt m belangrijke mate zelf de verantwoordelijkheid" (WD), van de doelstelling „be staanszekerheid bij een behoorlijk levenspeil voor iedereen" (PvdA), „solidariteit en rentmeesterschap" (CDA) benadrukt, het heeft over „het particulier initiatief dient ak tief ondersteund te worden" (D66) of dat de ouderen de slogan van Leusden '85 op zichzelf toepassen: „Niet klem te krijgen!", de senioren van Leusden kunnen niet zeggen dat zij onvoldoende aandacht krij gen m de verkiezingsprogram ma's". Opvallend is, dat alle program ma's het belangrijk vinden, dat de ouderen een invloedrijke rol kun nen spelen m het gemeentelijk be leid. Daarbij wordt niet alleen de in te stellen Seniorenraad als een offi cieel adviesorgaan genoemd, maar wordt terecht ook het coördine rend en stimulerend werk van Ver eniging Welzijn Ouderen Leusden (WOL) naar voren gebracht. De De gemeenteraadsverkiezin gen komen steeds dichterbij. Op woensdag 21 maart is het zover. Alle partijen die aan de verkiezingen meedoen, hebben inmiddels hun pro gramma bekend gemaakt. Voor de kiezer die niet regel matig de gemeentelijke poli tiek volgt, is het niet gemak kelijk te bepalen op welke partij hij zijn stem zal uit brengen. De komende weken zullen daarom een aantal Leusdenaren hun mening ge ven over één van de onder werpen die in de verschillen de programma's aan de orde komen. Zij zijn daarvoor door de Leusder Krant gevraagd, omdat zij door hun betrok kenheid of deskundigheid veel van het onderwerp af weten. Zij geven daarmee niet de mening van de krant weer, maar schrijven onder eigen verantwoordelijkheid. Deze week bekijkt Jaap Kra mer wat de politieke partijen te zeggen hebben over de ou deren. Kramer was onder meer betrokken bij de tot standkoming van de Senio renraad, die dit jaar geïn stalleerd zal worden. verschillen tussen de verkiezings programma's zijn, wat de ouderen betreft, zo gering, dat het oneerlijk zou zijn om éen partij naar voren te schuiven als dé partij welke het meestbelovend is voor de Leus dense senioren. Bij lezing van de over het alge meen in leesbare taal geschreven programma's vallen wel enige ac centen op. Zo wordt verscheidene malen het belang benadrukt van het „bouwen van aanpasbare wo ningen", mede gelet op de toene mende vergrijzing. Daardoor wordt het voor ouder-wordende mensen mogelijk om langer zelfstandig te blijven wonen. Zo krijgt het flanke rend beleid, het ervoor zorgen dat ouderen zo lang hun zelfstandig- he;d optimaal kunnen vasthouden, concreet vorm. Gelukkig knjgt de betaalbaarheid van deze woningen voor de minstdraagkrachtigen ook aandacht. Een enkele keer wordt gewaar schuwd dat de wijze van besturen niet mag leiden tot „betutteling"; een uitspraak waar de ouderen het zeker mee eens zijn. Zij zullen daar zelf aan toe willen voegen: prima, maar men moet ons ook serieus nemen. AANGEPAST Aangepaste oversteekmogelijk- heden, tijdige gladheidsbestrijding en strenger toezicht, in met name de Hamersfhof, op een hindernis vormende obstakels en fietsers vinden de ouderen ongetwijfeld ook goede aandachtspunten. Een sterker accent op uitbreiding van geschikte accommodatie (ont moetingscentrum de WOLboom is al lang veel te klein voor al gereali seerde en op stapel staande activi teiten) en op het tot stand brengen van een centraal informatiepunt vinden veel ouderen noodzakelijk. Dat het, ook voor een politieke partij, met eenvoudig is om op de hoogte te zijn van alle voorzienin gen blijkt uit een pleidooi voor „o- pen tafels" in de beide verzor gingstehuizen terwijl men in de Nota Ouderenbeleid kon lezen dat die mogelijkheid al een tijd aanwe zig is. Al met al was het doorlezen van de partijprogramma's geen teleur stellende bezigheid voor een se nior. Dat de partijen zoveel aan dacht besteden aan de senioren is mede te danken aan die ouderen in Leusden die zich hebben georgani seerd. Deze organisaties zullen ze ker, met de WOL en met de Senio renraad, alert blijven en de ge meentepolitici, ook de 55-plussers onder hen, zo nodig achter hun broek zitten om Leusden ook voor de ouderen leefbaar te houden/ma ken. Jaap Kramer Enig gezoek in door de ge meente gepubliceerde statisti sche gegevens en aanvullend ge telefoneer met het gemeentehuis levert een aantal interessante cij fers op. Hoewel de groei van de gemeenten, wat inwoners be treft, enige stagnatie vertoont, blijkt het percentage ouderen langzaam te stijgen. Onder oude ren or semoren reKenen we, zoals ook het ministerie van WVC en Leusden in de Nota Ouderenbe leid doet, de mannen en vrouwen van 55 jaar en ouder. Op 1 januari 1988 telde Leus den 27.001 inwoners. Van deze bevolking was toen 15 procent 55 jaar en ouder. Dit betrof 1.848 mannen en 2.206 vrouwen. Het totaal van 4.054 senioren bleek op 1 januari 1989 te zijn gegroeid tot 4.217 tLw.z. 1928 mannen en 2.289 vrouwen. Een voorlopige telling laat zien dat het aantal inwoners van Leusden op 1 ja nuari 1990 iets lager is namelijk 27.265. Preciese gegevens over het aandeel van de senioren daarin zijn nog niet voorhanden. Wel is zeker dat het percentage ouderen weer iets is gestegen tot bijna 16 procent. Voor de politieke partijen is belangrijk dat zij zich realiseren dat zo'n 4.400 senioren in Leus den stemgerechtigd zijn. Dit be tekent, dat op 21 maart ongeveer 20 procent van alle stemmen af komstig zijn van hun Leusdense oudere medebewoners.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 9