pan Joop Blotenburg 3randweer nam afscheid DWS zwaait Joop van Bekkum uit Leusden '85 wint biljarttoernooi Edwin van Ginkel leusdei" krant: Incident bij schaakmatch UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? Bel 03420-94292 LEUSDER KABELKRANT Jeugdschaken Extreem zacht //OENSDAG 21 FEBRUARI 1990 Sport en vraag naar Boudewina de Boer, Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leasden! LEUSDEN - Burgemeester en wethouders, leden van politieke partijen en gemeentelijke ambte naren van Leusden hebben afge lopen zaterdag meegedaan aan een politiek biljarttoernooi. De biljartvereniging Leusden was voor de achtste keer de organisa tor van de vriendschappelijke competitie. In de biljartzaal, in de kelder van het gemeentehuis, knjgt een enke ling eerst nog even een spoedcur sus biljarten. Hierbij kan niet voor komen worden dat er af en toe een bal op de grond terecht komt, of dat de schemerlamp boven het bil jart een zwaai meekrijgt. Anderen hebben, na even oefenen, de slag al aardig te pakken. Twaalf teams, elk dne personen sterk, gaan de stnjd aan. Daarvan zijn acht teams gevormd door de politieke partijen, drie door de ge meentelijke ambtenaren en één af komstig uit het college van burge meester en wethouders. Veel deelnemers spelen slechts één maal per jaar biljart, en dan nog op dit toernooi. Wethouder de Jongh zegt: „Mijn spel is meer geluk dan wijsheid te noemen, maar het gaat gewoon om de gezelligheid.'' Burgemeester Panis doet dit jaar voor de eerste keer mee. „Vroeger heb ik in militaire dienst weieens biljart gespeeld, maar dat is dertig jaar geleden. De heb niet geoefend, dus ging het in het begin wat belab berd. Maar het is toch heel leuk om te doen", aldus burgemeester Pa- nis. Naast het gewone biljarten wor den er ook spelletjes gespeeld op het groene laken, zoals vlotbrug. Bij de vlotbrug is het de bedoeling dat de bal via de band op een plank, voorzien van genummerde kuiltjes, gespeeld wordt. Dat er vaak nul punten gescoord worden, bewijst hoe lastig dat nog is. Tussen de tafels door grijpen de gemeentelij ke biljarters de kans aan om elkaar m een andere situatie dan een ver gadering te ontmoeten. Het is dan ook een sportieve dag, waarop weinig over politieke kwesties ge sproken wordt. Tot slot wordt er een beker uit gereikt. Bij de afgelopen toernooi en was het de gewoonte dat de ambtenarenteams de overwinning behaalden. Dit keer is het echter Leusden '85, die de beker in ont vangst neemt. leuzen Kr is m de sportwereld een 9ünre uitspraak mode ge- irden. Afgelopen zondag ■l>s het de altijd geestige Bar- Hughes zijn beurt om met de ■spraak aan te geven hoe het 'weer gekeerd kan worden, is bij eredivisieclub Haar- n bezig een paar grote vis- n binnen te halen, zodat de hulden van de club betaald tuien worden. Misschien dat ikzelf dan ook wat geld op zijn Elles Veronique' Berger ■deelde giro gestort kan krij- om een carnavalsplaatje - te nemen. Directeur Lex Harding van "Sterrennetschijnt trou- iiuis tien miljoen gulden met )-Vnbeetje handelen in Veroni- tt e-aandelen te hebben ver- Mijnd. Hij vond het toen maar lyer op te stappen als direc- Aldus een verhaal dat mijn f.jider me vertelde. Hij vertel et mij ook dat hij een 'vier" or het raam had geplakt van- »ge de verkiezingen en dat 2/1 een cameraploeg was •rschenen. Bij hem binnen *rd toen gecontroleerd of hij wel op vier had staan. Mijn der heeft de oorlog nog meegemaakt. mlMaar ik geloof dat ik af- eivaal. Manager Ploegsma, Leo lenhakkerRob Smink en rert van Garderen hebben j i/n ook gebezigd. De uit braak is al in alle lagen van de \!>OTtwereld doorgedrongen. Üet alleen bij de Nederlandse 3-:pchibsmaar ook bij de j jusdense topclubs. 'Alle neu- 1m moeten dezelfde kant op- -•aan'. Wat zal het eentonig gorden in de sport. Frits Schoenmaker TO LEUSDEN - Na een kort inter mezzo zijn de jeugdschaakkam- pioenschappen afgelopen zater dagen uitgespeeld. De acht Leus- dense deelnemers hebben zich fel en goed geweerd, waarbij er met wat geluk nog meer ingezeten had. In de A-groep, waar de meeste toppers toch aanwezig waren, wist René Stienen zich met 3Vz uit 7 goed te weren. In de B-groep verloor Bert Kam- pes tijdens de tweede dag van de beide kampioenen, maar bleef verder ongeslagen met 4 uit 7. In de C-groep scoorde Vincent van de Bilt boven verwachting: Met verlies tegen de kampioenen in de laatste ronden kwam hij toch nog uit op 6l/2 uit 9, goed voor een vijfde plaats. Dirk Meylof kon zijn draai helemaal met vinden, maakte soms knullige fouten en bleef net 3 uit 9 m de staart han gen. In de D-groep was het ook erg spannend. Joost Schaffner deed wel mee m de kopgroep, maar kon het niet helemaal bolwerken. Lodewijk de Graauw speelde, sterker en had de pech, dat hij de kampioen Joost Mellegers, uit zijn handen liet glippen, toen hij hem goed vast had Samen deelden ze de 5e plaats met S'/i punt uit 9. Mare Vemps en Arno Ruarus hiel den op een iets lager niveau ook goed stand en kwamen uit op 5 punten 10 en 12e plaats). 9TERVELD - Zaterdagmiddag werd tijdens een gezellige enkomst van de vrijwillige Lensdense brandweer afscheid omen van Joop Blotenburg, die 23 jaar aangesloten is ge- !St. Hij was als vrijwilliger lid van de Achterveldse afde- 0l>treeks 15.00 uur werd hij door collega's thuis afgehaald met oude brandweerwagen. Dit toeen oude Dodge, de eerste ^dweerauto na de oorlog. Na ais Gebouw te zijn gearriveerd isi er eerst genoten van koffie gebak Hierna werd het rd gevoerd door burgemees- Panis. Krijgt namens de ge ënte een mooie attentie. Volgens was het de huidige Dmandant Blokker die het woord voerde. Als derde kwam Hans van Velzen aan bod als voor zitter van de brandweer ver eniging. Tot slot was het de heer Bomers die het woord voerde. Voor hij be gon bod Joop een pakketje aan dat hij direct uit moest pakken. Dit bleek zijn oude brandweerpet te zijn nu versierd met en gekleurd naamplaatje waarop zijn naam. Hierna begon Bomers met de vraag die hij zich gesteld had wie Joop Blotenburg eigenlijk wel was. Ik ben er toch uitgekomen aldus de heer Bomers. Joop 'brandweerman van de oude stempel'. Joop 'Loyale Achtervel- der'. Joop 'Oer-gezellig mens', Joop 'Tour de Junior fanaat', Joop 'Eenvoudige stille kracht aan de pomp', Joop 'Nooit te beroerd om bij te spnngen', Joop 'Bevolgen camping-gast', Joop 'Unieke peer- depadder', Joop 'Rusüge en be trouwbare chauffeur, pompbe diende', Joop 'gezellige ex-brand- weerman'," aldus Bomers. In verband met de leeftijd en ook het feit dat Joop werkzaam is ver buiten Achterveld, en dus niet steeds bereiktbaar is heeft hij be sloten ermee te stoppen. werd er een kermis naar het dorp gehaald. Dat is een succes ge weest en de penningmeester voer er wel bij. Ook werd er een oud papieractie gestart en dat doen we nog steeds. Ook werden er concoursen geor ganiseerd. Ik was als bestuurslid voor de technische afdeling, en heb zo in al die jaren heel wat op gebouwd, allemaal in het belang van de vereniging. Ik ben ook lid van de Boerenkapel van de ver eniging. We verlenen dan onze medewerking tijdens de carnavals feesten. Deze kapel bestaat bijna 25 jaar. Al die jaren ben ik daar ook lid van." „Ook heb ik nog een aantal jaren meegedaan met de Tiroler kapel, De Hinterfelder Musikanten. Daar ben ik mee gestopt. Ik blijf nog wel werkend lid van het muziek korps. We hebben een hele fijne vereniging waarin veel vrien- schap is. Ook met het bestuur is het al die jaren een hele fijne on derlinge samenwerking geweest. Ik heb al die jaren een hele fijne tijd bij de vereniging gehad en kijk met plezier terug op de achter mij liggende jaren." en Johan Gerrits. Met Leusden v wil dit seizoen nog steeds met luk ken. Tegen BSG VU werd een 2 - 6 nederlaag geleden. Alleen Rob van Kleef won, terwijl Joop Zaal een Pascal Frankevoort remise speelden. In de onderlinge competitie breidde Jaap de Jager jr. zijn voor sprong uit tot bijna honderd pun ten Zelf won hij een prachtige partij van Hans Peperkamp, terwijl naaste 'achtervolger' Bert Uneken snel en zonder veel stnjd remise overeenkwam met Leo de Rijke Uitslagen hoiscompetitie: H. Peperkamp - J. de Jager jr 0-1 De Rijke - Uneken remise G Wisman - A. Peperkamp 0-1 Shahnzadeh - Agterberg afgebroken Boogaard - Langman 1-0 Nijhof - Halkes 0-1 v.d Tang - Buurlage 1-0 Mus - Linse 1-0 Pasman - Berkenbosch rerruse Rietveld - v. Dalen 1-0 v.d Wetenng - Veenendaal 1-0 Valkenburg - v.d Meel 1-0 Struiwig - Willigenburg 0-1 Stand aan de kop: I.J de Jager jr. 1883 2. Uneken 1788 3. P de Jager 1771 4/5. H Peperkamp 1704 De Rijke 1704 6-Vos 1703 7 Stienen 1682 8. v Dokkum 1678 9. Roelofs 1677 10. Velker 1674 heel spannende avond. Het ging er toen om door te gaan of er mee te stoppen. Maar geen muziekver eniging in het dorp Achterveld, dat kan eigenlijk niet en dat gaf die avond de doorslag. Na goed overleg werd besloten door te gaan. Vanaf die tijd ging het weer in de goede nchüng. Een aantal leden kwam weer terug bij de ver eniging en vanaf die tijd is het in de goede richting gegaan. Er kwa men steeds meer leden en er kwa men ook jeugdleden. Momenteel telt de vereniging 80 leden, ver deeld over het muziekkorps, het jeugd-korps, leerlingen, tam boers, rrururettes en majorettes. Vanaf die tijd werd er ook begon nen een aantal activiteiten op touw te zetten. Verschillende malen deze gang van raken. Overigens speelde Leusden een moeizame wedstrijd tegen de sterke mid denmoter Zeist. De wedstrijd is nog geenszins beslist en de kan sen op een overwinning zijn voor Zeist groter dan voor Leusden. De tussenstand is momenteel 2,5 - 1,- 5 voor Zeist, maar dit zal door de bond wel tot 2,5 - 2,5 gecorri geerd worden. Leusden kwam op voorsprong door een prachtige aanvalspartij van Jaap de Jager. Jan Snijders voegde er middels een tamelijk vlakke remise een half punt bij, maar nederlagen van Hans Peperkamp en invaller Leo de Rijke brachten Zeist aan de lei ding. Of de afgebroken partijen van Wim Velker, Arnold Peper kamp en Bert Uneken het tij weer kunnen doen keren is hoogst twij felachtig. Carel Vos zal in principe nog wel gaan spelen, maar onge acht het verdere partijverloop zal hem het punt wel toegewezen worden. Donderdag boekte Leusden III de eerste overwinning van het sei zoen. Het team was voor de gele genheid versterkt met Pieter de Jager en Sietze van Dokkum. Dat bleek een goede ingreep, want met twee volle punten hadden zij een belangrijk aandeel in de 6 - 2 zege. Ook Rene Stienen, Theo El- schot en Gerard van de Weerd wonnen. Het zesde punt kwam uit de remises van Jaap de Jager sr. laren kijken toe hoe een collega aanlegt voor een carambole. ACHTERVELD - Onlangs vond de jaarvergadering van de muziekvereniging DWS plaats. Deze avond vond er ook een bestuursverkiezing plaats. Aftredend waren Wout van Ha- mersveld en Joop van Bekkum, die zich niet meer herkiesbaar stelden. In verband met ziekte kon Joop van Bekkum deze avond niet aanwezig zijn, zodat van hem geen afscheid kon worden genomen als bestuurslid, een functie die hij 26 jaar had vervuld. Dit zal nu woensdagavond, vanavond dus, tijdens de repetitie plaats vinden. Ook is Joop van Bekkum 41 jaar lid van deze muziekvereniging. „In september 1948 ben ik lid van de muziekvereniging geworden. Ik was toen 10 jaar. Mijn broer was reeds lid van de vereniging en daardoor wilde ik ook muziek gaan spelen bij DWS. Mijn moe der vond het niets voor mij, maar mijn vader vond het wel goed, dus werd ik lid. Ik weet nog heel goed dat ik naar de eerste repetities mooi aangekleed op mijn schoe nen ging, maar dit werd vlug an ders. Ik ging toen gewoon op mijn klompen en dat werd ook goed gevonden." „Het eerste instrument dat ik kreeg om te bespelen was een corhoom. Daarna heb ik een bu gel bespeeld en een cornet-pis ton. Daarna ben ik over gegaan naar de trompet die ik nu een groot aantal jaren bespeel." „De eerste lessen kreeg ik van de toenmalige dirigent Wakelkamp. De repetities vonden toen nog plaats in het zaaltje van de Coöpe ratie bij Van Zandbnnk. Dit was toen het enige zaaltje in het dorp waar diverse verenigingen hun activiteiten afwerkten. Het was in het begin wel hard studeren. Het was soms niet om aan te horen, maar het is me toch gelukt". „In februari 1963 ben ik in het be stuur van de vereniging gekomen. Dat was juist in een tijd dat het met de vereniging niet goed ging. Er waren problemen en er gingen ook leden weg. Het bestuur is toen om de tafel gaan zitten om de zaak te bespreken. Het werd een LEUSDEN - De schaakwedstrijd tussen Zeist II en Leusden I is vo rige week dinsdag (voorlopig) geëindigd met een betreurens waardig incident. Toen een spe ler van Zeist bij het nadenken over zijn af te geven zet de tijd dreigde te overschrijden werd hij door de wedstrijdleider van Zeist gewaarschuwd, wat absoluut niet toegestaan is. En toen ondanks dit de vlag van de Zeistenaar viel voordat de zet voltooid was, wei gerde de wedstrijdleider de partij voor hem verloren te verklaren. Natuurlijk heeft Leusden bij de bond protest aangetekend tegen Zaterdag 10 februan liep de wedstrijd Hulshorst tegen Roda, gezien het aantal boe- langen en verwijderingen, lichtelijk uit de hand. Edwin van Ginkel uit de Leusdense ploeg was één van de onge- lukkigen om van het veld ge zonden te worden. „Ik hoop met dat ik daarom nu opeens in de belangstelling ben. Het is voor mij de eerste keer dat ik eruit ben gestuurd. Het was stom van me, maar die spits sloeg mij midden in mijn gezicht en daar reageerde ik op. Dat iemand mij in het veld heeft geslagen, dat heb ik nog nooit meegemaakt." Van Ginkel hoopt dat de KNVB clement zal zijn met het aantal geschorste wedstrijden. „Want het slot van de compe titie wordt nog spannend. We krijgen nog vier clubs die kun nen degraderen en twee, Lo- pik en Bloemenkwartier, die bovenin meedraaien. Tegen de laatste twee kunnen we wel punten pakken, denk ik. Dat zijn tegenstanders die zelf ook voetballen. Tegen de onder sten moeten wij zelf het spel maken en dat gaat op het mo ment moeilijk." De in Amersfoort geboren speler is nu 21 jaar en is al vanaf zijn zesde jaar lid van Roda. „Het laatste jaar van de A-junioren heb ik bij Quick uit Amersfoort gespeeld en daar na heb ik het nog een jaar in de senioren geprobeerd. Dat be viel echter niet, want ik kreeg niet echt een kans voor het eerste. Daarom ben ik weer terug gekomen en speel nu al weer twee jaar m het eerste van Roda." Hij heeft bewust voor voet ballen op zaterdag gekozen. ,Ja, voetbal is een teamsport en dan moet je op anderen kunnen rekenen. Als je 's za terdagsavond uitgaat, dan presteer je op zondag gewoon minder. Ook al drink je geen alcohol, je gaat toch laat naar Edwin van Ginkel...rode kaart... bed. Vandaar dat ik heb ge zegd ik speel op zaterdag. Verder ben ik ook niet anders gewend, want met de jeugd speelde ik ook altijd op zater dag. Dat jaar bij Quick heb ik ook vreselijk moeten wennen aan het spelen op zondag." Een andere reden om op zaterdag te spelen is Ajax. De sportieve en sympatieke Leus- denaar is een fanüeke Ajax- supporter. Hij gaat dan ook re gelmatig kijken. Afgelopen zaterdag zat hij ook op de tri bune bij Ajax tegen PSV. Aan de rivaliteit met de zon dag heeft Van Ginkel geen boodschap. „Als die dit jaar mochten promoveren, sta ik ook te juichen in de kantine. Het zou alleen jammer zijn voor ons, want ik denk dat de jeugd dan toch gaat kiezen voor de zondag omdat die dan hoger spelen dan wij. Misschien kun nen wij dat volgend seizoen weer recht trekken." De dienstplichtig soldaat zwaait op 23 februari af. Door dat hij bij de tankdivisie in Amersfoort en Soesterberg zat, heeft hij niet veel trainin gen hoeven missen. Na zijn diensttijd hoopt hij een com merciële baan te knjgen, als vertegenwoordiger bijvoor beeld. Naast voetbal zijn skiën en surfen twee grote hobbies van hem.Ja. dat vind ik heerlijk. In beide ben ik redelijk fanatiek en ze zijn ook allebei goed te combineren met voetbal. In winterstop skie ik meestal - ja, er lag toen genoeg sneeuw - en 's zomers ben ik met windsur fen bezig. Meestal ga ik met mijn broer naar Frankrijk om daar met mooi weer op de At lantische Oceaan te surfen." Hij vindt de trainingen van Nico Romeijn zeer goed ver zorgd. „En als er meningsver schillen zijn, dan kan ik daar goed met Nico over praten en dat moet ook. Want met op kroppen bereik je niets. Al leen vind ik dat hij te vaak met een ander elftal speelt." Hij denkt dat Roda volgend seizoen hoger zal gaan scoren. „Met de jonge jongens erbij en als we iets meer vastigheid kunnen bereiken, dan denk ik dat we wel bij de eerste vier kunnen eindigen. We spelen nu nog te wisselvallig. Wij heb ben moeite om het spel te ma ken. Tegen sterke tegenstan ders spelen wij veel beter dan tegen zwakkere. We missen een man op het middenveld. Ik heb altijd midhalf gespeeld en daar gaat ook mijn voorkeur naar uit. Ik speel nu vanaf de voorstopperplaats en ik ben degene die inschuift in plaats van de laatste man." Februari maakt zich op om een superwarme maand te gaan worden. Na het raadplegen van de kli matologische geschriften uit de Bilt, blijkt de warmste sprokkelmaand in deze eeuw die van 1926 te zijn. Toen werd gemiddeld 6.3 graden gemeten. Nu staat de thermo meter tot en met de 20e in onze regio ook ruim boven de 6 graden. Deze week zal de huidige maand in het streven naar een ereplaats geen stro breed in de weg worden ge legd. Als diepe depressies op de oceaan namelijk zo vriende lijk zijn zich uit te leven in het zeegebied tussen IJsland en Schotland en daarnaast de barometers boven midden en zuid Europa steeds verder in vorm geraken, is dat voor ons in deze tijd de garantie voor een paar zeer zachte voor jaarsdagen. Tussen beide systemen in komt een straffe zuidelijke stroming op gang, die droge lucht uit Frankrijk naar onze omgeving transporteert. Als het kwik in die streken flink uit de sloffen schiet zitten ook wij op rozen. Het enige nadeel in dergelijke situaties is de wind, want die trekt ste vig aan als gevolg van de toegenomen drukverschil len. Begin deze week was het al raak wat de temperatuur betreft. Het kwik steeg tot 14 graden en dat is ruim 9 graden boven de normale waarde die geldt voor deze tijd van het jaar. Uiteraard moest een ander deel van Europa de onstuimi ge tol betalen voor de ex treem lage luchtdruk nabij Schotland. Daar wees het weerglas 944 millibar aan. Het station Stornoway, gele gen op de Hebriden noteerde een winduitschieter van 72 knopen en dat is 130 km per uur. Met de krokusvakantie in het vooruitzicht zal het in de Alpen voor de skiers op een nieuw drama gaan uitlopen. Vooral in de hogere delen zorgt een fohneffekt voor zeer hoge temperaturen, waardoor de vorstgrens tot boven de 2000 meter wordt teruggeschoven. Daarbij blijft het gevaar voor lawines erg groot. Ook in de gebieden dichter bij huis, zoals het Sauerland, zal de sneeuw verdwijnen. Daar lag het afgelopen weekeinde nog 30 tot 50 cm verse sneeuw. Vandaag kwam een fron tensysteem via de Britse Ei landen naderbij. De kans op wat nattigheid nam daardoor tijdelijk toe. Het zag er echter naar uit dat de hoeveelheden niet al te groot zouden zijn. Daarna komt van de Oceaan een nieuw hogedrukgebied versterking geven. Het trekt in de richting van Frankrijk en neemt daarbij toe tot ruim 1030 millibar. De zon zal daardoor meer aan bod ko men, maar de temperatuur zal in de tweede weekhelft waarschijnlijk iets lager worden, vooral in de nacht. Dat kan tot mistvorming lei den. In het weekeinde trekt het genoemde hogedrukge bied zich terug naar de om geving van de Azoren en ko men oceaanfronten weer dichterbij, hetgeen de kans op wat neerslag zal vergro ten. Het mooie weer laat zijn sporen na in de natuur. Er werden in het begin van de week enkele citroenvlin ders gesignaleerd. Normaal verschijnen ze pas in maart, maar tijdens mooie februari dagen willen ze ook wel eens eerder te zien zijn.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 11