Amersfoort beslist over centrumplan Het geheim van John en Alex Viertje speelde met rammelaar leustien krant Buitenshuis huiswerk maken Kinderjury Carnavaltip Steenuil plaatselijk nieuws 12 WOENSDAG 21 FEBRUARI 1990 LEUSDEN - Vanaf 1 februari is de Nederlandse Kinderjury voor kinderboeken weer van start ge gaan. Deze jury is een initiatief van de Nederlandse boekenuit gevers, de bibliotheken en van de VARA. Ieder kind van 6 tot 16 jaar mag in de jury plaatsnemen. Deze kinderen schrijven op wat zij de beste boeken vinden. Om mee te doen als jurylid moet je zoveel mogelijk, maat in ieder geval vijf, boeken lezen. De boe ken moeten in 1989 voor het eerst in het Nederlands verschenen zijn. In de bibliotheek herken je deze boeken aan een speciaal Kinderjury-stickertje. Als je een boek gelezen hebt moet je een formulier mvullen waarop je het boek een cijfer geeft. Op die manier ontdekken de men sen van de bibliotheek in Leusden wat de kinderen hier de mooiste boeken vinden. Maar meer is mo gelijk. Door mee te doen kun je ook meebeslissen wie de Pnjs van de Nederlandse Kinderjury gaat win nen. Eigenlijk zijn het drie pnjzen. Een pnjs voor de schnjver die vol gens de juryleden, de kinderen dus, het mooiste boek schreef voor kinderen van zes tot en met negen jaar. Een pnjs voor de schnjver van het mooiste boek voor kinderen tot en met twaalf jaar en de derde pnjs voor de schrijver van het mooiste boek voor kinderen tot en met zes tien jaar. Wie in de Nederlandse Kinder Jury wil gaan zitten, moet naar de bibliotheek om een formu lier op te halen. Ieder jurylid houdt er een speciale sticker aan over. Het is mogelijk om 'reclame' te ma ken voor het boek of de schrijver die volgens jou moet winnen. Daar voor kun je een advertentie ont werpen, tekenen of plakken. Daar op moet te zien of te lezen zijn welke boeken volgens jou waarom goed zijn en waarom jij vindt dat andere kinderen die boeken ook maar eens moeten gaan lezen. Deze advertenties kunnen worden opgehangen op het prikbord in de bibliotheek. LEUSDEN - Wie geen vader heeft die weet waar jij Bakoe kunt vinden en geen moeder die kan uitleggen hoe je omwentelin gen kunt berekenen, kan vanaf 5 maart naar een huiswerkcen trum in Leusden. Vanaf die dag kunnen leerlingen van de MAVO en de eerste drie klassen van de HAVO en VWO scho len, iedere dag van 's middags drie tot zes uur, him huiswerk gaan maken in de Blijhof. Daar zitten twee leraren die niet alleen overal mee kunnen helpen maar ook overhoren en controleren. Volgens de twee leraren hebben heel veel kinderen moeite met het maken van hun huiswerk. Niet al leen omdat het moeilijk is om ie dere dag maar weer de rust en gelegenheid te vinden om te doen wat je moet doen. Ook omdat wat kinderen tegenwoordig op de Mid delbare school krijgen, heel an ders geleerd wordt dan vroeger toen de ouders van nu op school zaten. Veel ouders snappen er niets van of kunnen het in ieder geval niet zo uitleggen dat de Ion- deren het kunnen snappen. Daar voor moet je leraar zijn. In Amers foort zijn daarom al enige tijd huis werk-centra gestart waarbij lera ren aanwezig zijn. In Leusden gaan ze hier nu ook mee beginnen. De heren G.J. van Kolfschoten en E. Dijkhuizen zijn beide leraar op de Amersfoortse Scholengemeen schap de Berg. Kolfschoten geeft daar Frans, Engels en Aardrijks kunde. Dijkhuizen, geeft Wiskunde en Economie. Volgens Kolfschoten zijn zij beide "ouderwetse leraren; dat wil zeggen best wel gemoede lijk maar ze zien er op toe dat er hard gewerkt wordt.Het mag geen rommeltje worden. Echt ongemoti veerde leerlingen kunnen we niet gebruiken." Wie naar het huiswerkcentrum wil (of moet) moet vijf dagen in de week komen. Vier dagen kan ook, wanneer je bijvoorbeeld op een dag moet sporten. Het is dus niet mogelijk om één keertje langs te gaan wanneer je een probleem hebt of om voor één vak naar het huiswerkcentrum te gaan. Wie gaat moet al zijn huiswerk daar maken, minstens vier dagen per week. Het is de bedoeling dat je er direkt na schooltijd heen gaat. Van je ouders hebben de twee leraren gehoord, hoe laat je op de Blijhof kunt zijn. In de Blijhof krijgt iedereen zijn of haar eigen tafel. Daaraan kun je rustig werken zonder gestoord te worden. De twee leraren hebben nu al begrepen dat zij het meest gevraagd zullen worden te helpen bij Frans en Wiskunde. „Kinderen die bijles knjgen, knjgen iedere dag wat. Dat helpt beter als eens in de week één uur." weet Kolfscho ten uit ervaring. Als je klaar bent met je huiswerk mag je weg. Ten minste, wanneer dat zo met je ou ders is afgesproken. Want het huis- werkcentrum werkt ook een beetje als naschoolse opvang, voor kinde ren waarvan de ouders beide werken bijvoorbeeld. Iedere maand krijgen de ouders te horen welke vorderingen je hebt ge maakt. Minstens eenmaal per jaar wil het huiswerkcentrum een ouder-avond organiseren. Wan neer er problemen zijn op school, kunnen de leraren op verzoek van de ouders contact opnemen met de leraren op school. Het huiswerk centrum is bedoeld voor MAVO, HAVO en VWO leerlingen. Mavo leerlingen kunnen bij het centrum een 'examen-training' krijgen. De twee leraren van het centrum heb ben al zo lang met examens te ma ken gehad dat zij denken de mees te dingen die op een examen ge vraagd worden, bij voorbaat te weten. Door leerlingen als voorbe reiding van hun eindexamen exa mens van vorige jaren te laten doen, leren ze wat ze kunnen ver wachten. Voor Havo en Vwo leer lingen is er geen examentraining. Het huiswerkcentrum helpt alleen 'avo' leerlingen uit de eerste drie klassen. Daarna zullen ze het weer alleen op hun kamertje moeten doen en met hun ouders die al dan niet slim genoeg zijn om ze te kun nen helpen. Wie meer wil weten kan bellen met de beide leraren; 947113 of 941833. AMERSFOORT - „Arrogantie van het college" en „achting van de mening van de burgers". Het zijn enkele uitlatingen van woordvoerders tijdens de hoor zitting over het stadsvernieu wingsplan in de Johanneskerk. Een hoorzitting over het stads vernieuwingsplan in de Johan neskerk. Een hoorzitting, die door ongeveer tweehonderd Amersfoorters en zelfs een Leus- dense wethouder werd bijge woond. Over het algemeen ver liet men echter na korter of lan ger tijd de zaal. Niet zo verwon derlijk, want de argumenten, waarmee woordvoerders hun be zwaren tegen het centrumplan - zoals het stadsvernieuwingsplan populairder wordt genoemd - on derbouwden, waren al eerder ge hoord. Die argumenten, hoe steekhou dend soms ook, zijn veelal gezocht om het bezwaar tegen het centrum plan een bepaalde onderbouwing te geven. De ruim 1500 „standaard" bezwaarschriften, die tegen het ontwerp-stadsvernieuwingsplan zijn ingediend moeten dan ook voor al als een principiële afwijzing worden gezien. Dat wil beslist niet zeggen, dat „maar" 1500 Amers foorters het plan afwijzen. De erva ring leert, dat zo een aantal mini maal met tien vermenigvuldigd moet worden. Voor wie het oor te luisteren legt loopt zeker de helft van de Amersforters niet warm voor het plan. „De dag van vandaag is waarheid heel de rest „en groot misschien". Zo luiden de beginregels van een Spaanse copla, die wel in bijzonde re mate toepasselijk zijn op de be slissing, die de Amersfoortse qe- meenteraad op 27 februari moet nemen. Althans dat wil het college van B en W. Men kan zich afvragen waarom die haast. Het lijkt erop. dat men - niet ten onrechte - meer stemmen vóór dan tegen verwacht in de hui dige raad, terwijl dat van de nieuwe gemeenteraad, die na de verkie zingen van 21 maart gevormd wordt, afgewacht moet worden De vraag dnngt zich dan op of de huidige raadsleden hun opvolgers mogen opzadelen met een besluit, dat voor de toekomst van Amers foort verstrekkende gevolgen kan hebben. En niet alleen hun opvol gers. maar alle Amersfoorters. Een compromis zou zijn - dat was vroeger in het parlement bij grond wetswijzigingen het geval - dat een door de zittende raad genomen be slissing door de nieuwe raad moet worden getoetst en bekrachtigd. Hoewel het voorstel van het CDA- raadslid Van den Heuvel (hij wil aan de aanvaarding van het plan een penode toevoegen, waarbin nen het njk over haar bijdrage dui delijkheid moet verschaffen) in ze kere zin m die nchting worden ge zien. Een algemeen gesteund amen dement in meer algemene vorm biedt de fracties ook de mogelijk heid het oordeel over het centrum plan van de kiezer te vernemen. Het zou de geloofwaardigheid van de politiek kunnen vergroten. Het gemeentebestuur wil dat graag! Waarom dan niet de beslis sing uitgesteld en het voorstel te ruggenomen? Dat zou ook voorko men, dat later m Amersfoort - en misschien ver daar buiten - ge sproken zal worden van een carna- valsbeslissing, immers de 27e fe bruari is vastenavond! met elkaar te maken hebben. Vorig jaar hadden ze nog gebruik kunnen maken van het aanwezige oude hout. Dit jaar moesten ze hout bijko pen. Daar ging al hun zakgeld aan op. De vaders hielpen alleen met lassen, boren en verfspuiten. Hoe en wat ze moeten lassen, moeten de jongens precies kunnen uitleggen. Eerst hebben ze nog ge probeerd om een kar van karton te maken. Maar dat werkte niet. Tij dens een proefrit waaide het ge vaarte uit elkaar. Bovendien wordt •het eindresultaat voordat het met de optocht mee mag doen, ge keurd door iemand van de carna valsvereniging. Die bekijkt of de kar veilig en stevig genoeg is voor de tocht. Een kartonnen kar is niet stevig genoeg. De jongens hebben daarna nieuwe werktekeningen gemaakt. De vaders krijgen aan wijzingen op een manier van 'Dat moet aan dat vast komen. Het moet ongeveer zo groot zijn en niet te zwaar.' Want van de tractor van vong jaar hebben ze het een en ander geleerd. Bijvoorbeeld dat de car- navalstocht behoorlijk lang is. Vo rig jaar was het trappen op de skelter zwaar werk. Ze waren aan het einde van de tocht bek-af. Ook al omdat in de traktor geen stoeltje met rugleuning zat. Dit jaar wordt gezorgd voor licht trapwerk en een stoel met leuning. Bovendien werd lang nagedacht over allerlei bewe gende delen. Nu is het bijna af. Jos maakt zich een beetje zorgen of het allemaal wel op tijd klaar zal ko- ;nen. De andere drie zijn vol ver trouwen „Desnoods werken we een nacht door." De spanning stijgt. Niemand buiten hun eigen familie weet wat er allemaal in de schuur gebeurd. Ze willen niets vertellen en geven alleen een raadsel op. „Wat het is, is niets bijzonders, 't Komt vaak voor maar met op de weg, wel op de televisie en in boeken. De twee karren horen bij elkaar. Ze hebben dezelfde kleur maar zijn toch alle bei anders. Ze zijn wel link maar ook gaaf." Wie het weet mag het zeggen. Wie het niet weet, moet zondag 25 februari om twee uur naar Achterveld gaan om daar naar de carnavalsoptocht te kijken. Wie alsnog een kar wil gaan ma ken kan zich opgeven bij de heer Piet Bokkers, 03425-2235. Het Ach- terveldse carnaval staat in het te ken van 'Achterveld glimt'. Ongetwijfeld kent u het ge zegde „Uilen naar Athene brengen", wat hetzelfde wil zeggen als „Water naar de zee dragen", dus overbodig werk doen. Hieruit kunnen we opmaken dat uilen vroe ger in Athene talrijk geweest moeten zijn en naar aanlei ding van hun Latijnse naam: Athene Noctus, moeten dat steenuiltjes zijn geweest. Op het ogenblik zijn ze niet zo talrijk meer dat het overbo dig zou zijn ze aan te dragen. Vroeger werden ze door on wetendheid en bijgeloof nog al vervolgd, nu wordt hun aanwas afgeremd door land bouwgif en woningnood. Die woningnood is waarschijn lijk wel de grootste bedrei ging voor ons kleinste uiltje. Het steenuiltje is ongeveer zo groot als een lijster en een bijzonder levendige vogel. Als hij merkt ontdekt te zijn maakt hij allerlei grappige knik- en buigbewegingen. De grote, gele, hoog in de kop geplaatste ogen geven hem een pienter uiterlijk. In te genstelling tot de meeste an dere vogelsoorten staan de ogen, net als bij de mens, naast elkaar. Dat maakt het mogelijk diepte te zien en nauwkeurig afstand te schat ten. De ogen zitten echter vast in de kassen en wil de uil een andere kant uitkijken dan moet hij de hele kop ver draaien. Voor de uil geen be zwaar, zonder enige moeite zet hij de kop achterstevoren op de romp. Zijn leefgebied is liefst in de buurt van boerderijen, in boomgaarden, houtwallen en knotbomen. Daar vindt hij zijn voedsel en nestgelegen heid. Vooral aan die nestge legenheid ontbreekt het de uil steeds meer. Oude schuurtjes, loodsen en losse dakpannen zien we niet meer bij de boerderijen, maar vooral hoogst ambo om ga ar den en knotbomen, de meest geliefde nestplaatsen van de steenuil, verdwijnen steeds meer. Zelf een nest bouwen kun nen ze beslist niet. Hebben ze een geschikte holte gevon den, komen daarin hoogstens een paar veertjes en een ver pulverde braakbal als stoffe ring en daarin worden dan drie tot vijf eieren gelegd. Ze hebben een vrij beperkt woongebied, ze zullen zich nooit verder dan twee-, hoog stens driehonderd meter van het nest verwijderen en dat zowel 's zomers als in de win ter. Altijd, en dat zo*n negen jaar lang, in hetzelfde ge biedje. De steenuil leeft, als alle uilen, het liefst van muizen maar neemt, zo nodig, ook best genoegen met mestke vers, schallebijters, slakken, wormen en sprinkhanen. Vaak wordt gedacht dat de uil uitsluitend een nachtvo gel is, maar dat is zeker met ons uiltje van Athene niet het geval. Hij jaagt ook op klaar lichte dag, zit vaak op een uitkijkpost en strijkt dan af en toe neer in het veld om een prooi te slaan. Soms gaat hij wandelend op jacht en staat dan van tijd tot tijd stil om naar het minste gerucht te luisteren. Een uil staat be- ACHTERVELD - John Tijmensen (12) en Alex Houtveen (11) lopen al sinds januari rond met een geheim. De broertjes van Alex, Jos (8) en Rob (9) weten er van. Ze helpen mee. Niets, helemaal niets kan de jongens er toe brengen om hun geheim te verklappen. Wie er achter wil komen zal op zondag 25 februari naar de carnavalstocht in Achterveld moet komen. De stoet vertrekt 's middags om 1 uur vanaf het terrein van firma de Vor aan de Hessenweg. In die optocht zijn John, Alex, Jos en Rob te zien in de karren die zij zelf gemaakt hebben. Wat voor karren? Tsja, dat is het geheim. Vorig jaar deden John en Alex voor het eerst mee met de carnavalsop tocht, zij maakten daarvoor een ei gen kar. Wekenlang waren ze be zig geweest met het ombouwen van een grote skelter tot een trac tor. Achter de traktor reed een koe op een karretje mee. Van de koe kon de kop en de staart bewegen. Het was een 'Hintereelder koe'. Volgens de jongens is Hintereelde de Duitse vertaling voor Achter veld. Het was de eerste keer, zover de organisatoren van de optocht zich konden herinneren, dat kinde ren met een zelfgemaakte carna valswagen mee deden. Er deden wel meer kinderen mee maar die waren 'alleen maar" verkleed. John en Alex wonnen de tweede prijs. Ze verdienden daarmee acht gul den. De guldens werden onmid dellijk omgezet in patat met mayo naise. Als trotse herinnering kunnen ze alleen een foto laten zien waarop de kar en de koe staan. De koe verloor tijdens een van de rond- ritjes zijn staart en later blies de wind haar helemaal om. Het was een mooi exemplaar. John en Alex hadden haar nagetekend uit een van de boeken van John zijn vader. Ze was gezaagd uit een groot stuk hardboard dat ze thuis nog hadden en daarna zorgvuldig geschilderd. Ook de traktor is er niet meer. Het hout waarmee ze de skelter had den omgebouwd hadden ze op nieuw nodig. Want dit jaar hebben ze weer een wagen gemaakt. Ze zijn vast van plan de eerste prijs te winnen. Wat het dit jaar geworden is, moet geheim blijven. Ze zijn min stens twee maal in de week, uren lang met zijn vieren bezig. In janua ri zijn ze begonnen met denken. Éénmaal in de week kwamen ze bij elkaar om plannen te maken. Eerst wilden ze iets maken dat met ruim tevaart te maken had. Het plan werd verworpen. Zoveel zil verkleurige verf hadden ze niet. Het is ook geen schip geworden en geen brandweerauto. Wat het wel geworden is, blijft geheim. Ze wil len alleen verklappen dat het niet één kar wordt maar twee die iets LEUSDEN/ACHTERVELD - Met nog eèn halve week voor de boeg voordat iedereen vrij krijgt om crocussen te bewonderen dan wel om carnaval te vieren, hier bij een aantal wijze raadgevin gen. Carnavalvierders kunnen wel crocussen bewonderen maar mensen die zeggen dat ze crocus- vacantie hebben zijn meestal geen carnaval vierders. Veel goede raad voor crocusvakantie- vierders is er niet. Een groot deel van deze vierders gaat op wintersport en daar zijn geen crocussen en het andere deel doet niet veel anders dan m de rest van het jaar. In Leusden en Achter veld wordt carnaval gevierd. Voor kinderen zijn speciale feesten georganiseerd maar vaak zijn ze ook op andere feesten welkom. Waar een kind wel en waar een land niet welkom is, staat in de carnavals-feestboeken. Wanneer je ergens carnaval gaat vieren dien je dat in gepaste kleding te doen. Dat wil zeggen kleding die niet hoeft te passen aan je lijf maar wel moet passen bij carnaval. Meestal is dat ongepaste kleding hoewel aan te raden is van te voren te passen zodat je op het feest niet struikelen kunt over de lengte van je jurk. Wie zich verkleed kan aan de volgende dingen denken. Ver- kleedkleren moeten ruim zitten. Wanneer je meeloopt in een op tocht kan het nodig zijn minstens een dikke trui er onder aan te trek ken. Tijdens het dansen in een drukke tent is het prettig wanneer de kleding ruimte genoeg heeft om vnj in te bewegen. Zilveren ruimte vaartpakken, plastic regenjassen of rubberen duikpakken zijn mis schien wel orgineel, ze zijn in ieder geval warm. Ze 'ademen' niet en dat wordt na een poosje erg vervelend. Verkleedkleren kunnen daarom het beste gemaakt zijn van stof waarin je je makkelijk bewegen kunt. Het mag in geen geval brand bare stof zijn. Hetzelfde geldt voor maskers en ook voor alles wat op je pak zit of wat je met je mee wilt dragen. Handig is om wat je ook aantrekt, je pak te voorzien van een paar flinke zakken. Ook een cama- valskonijn moet zakken hebben. Al was het alleen maar om je halfvolle limonadeüesje ergens te laten ter wijl je alweer met een polonaisse mee moet doen. Bedenk van te vo ren dat ook, nee juist, carnavals vierders wel eens naar het toilet moeten. Een konijn dat voor iedere kleine boodschap zijn roze vel moet afstropen krijgt het moeilijk tijdens de optocht en vat onvermij delijk kou als hij het haasje is. Kies bij voorkeur voor knoop of klitter- bandsluitingen. Gestrikte koordjes willen nog wel eens in een knoop raken die er onmogelijk met warmte en zenuwen uit te halen is. Elastiek in de broekband is mak kelijker dan een knoop of ritslui- ting. Zeker in een konijnenpak waaraan konijnenwanten zitten. Met een zak word je niet snel her kent. Bedenk bij het opzetten van maskers, dozen en/of pannen dat jij wel moet kunnen zien. De gaten voor je ogen moeten op de goede hoogte zitten en blijven Controleer dit door in alle rust wild met je hoofd te schudden zodra het hoofd deksel, het masker of de zak is opgezet. Wat een gezicht ook be dekt, het mag niet te strak zitten. Goed ademen door neus en mond moet mogelijk blijven. Maak hoofd deksels niet te zwaar. Wanneer een konijn halverwege het carna val vieren zijn oren afzet doet dat toch afbreuk aan het geheel. Zorg dat hoofddeksels stevig op het hoofd blijven zitten maar weer niet zo stevig op het voorhoofd dat ze gaan knellen zodra dat hoofd uitzet door de warmte. Draag geen uitstekende delen o. dingen waaraan je kunt blijven ha ken. Losse attributen zoals een be zemsteel, een winterwortel, een beer of een machinegeweer (konij nen kunnen van alles meedragen), raak je in het gedrang snel kwijt. Tenzij je natuurlijk een zak in je pak hebt dat groot genoeg is om je be zemsteel in op te kunnen bergen. Wat je ook aan attributen maakt alles wat geplakt is gaat snel los en gemet is gevaarlijk. Gebruik geen glas, spiegeltjes of andere scherpe materialen. Om er anders uit te zien is soms maar weinig nodig. De grote kunst is om met zo min moge lijk kosten zo anders mogelijk er uit te zien. Gebruik alleen spul dat ge schikt is om op de huid te smeren. Wrijf voor de schmink een gezicht eerst goed in met vochtinbrengen- de crème of olie. Kijk in alle kleer kasten thuis wanneer je op zoek gaat naar verkleedkleren. Het mooiste ligt onderop en op zolder. Vraag toestemming wanneer je iets wilt gebruiken wanneer niet zeker is of het afgedankst is, ook al lijkt het allang vergeten en heeft je moeder het niet meer nodig of kan je vader het niet meer aan. Dit geldt in het bijzonder voor bruidsjurken en smokings. Op zaterdag 24 februari is er een carnavalsfeest in Achterveld, spe ciaal voor kinderen tussen de vier en twaalf jaar. Het begint om half drie en wordt gehouden in het Ge bouw. Op zondag 25 februari is er een groot carnavalsfeest waar ook kin deren bij welkom zijn, in de Korf in Leusden. Dat feest begint om 2 uur 's middags. ACHTERVELD - Viertje is het ne gen jaar oude konijn van Karei. Vol gens Karei ziet ze er nog uit 'als een jonge blom.Karei kreeg haar toen hij twee jaar was. Dus hoe oud is Karei nu? Viertjes grootste presta tie in al die jaren is dat zij voor eigen vakantie-souveniers zorgde. Terwijl Karei op vakantie was, ging Viertje namelijk ook een dagje uit. Dat was niet afgesproken. Ze ont snapte. De mensen die op haar moesten passen wisten haar pas de volgende dag weer te vangen. Er leek niets aan de hand te zijn. Maar viertjes ontsnapping kwam uit. Want Viertje had gezorgd voor een souvenier. Nee, voor zes souve- niertjes. Dat Viertje zich tijdens haar dagje uit best vermaakt had, bleek toen Karei een paar weken later haar hok ging schoon maken. In de hoek van het hok lag iets. Karel's vader dacht eerst dat het een muizennest was. Hij had het mis. Het waren konijnen. Viertje had tijdens haar dagje uit vriend schap gesloten met een ramme laar. Een rammelaar is een man netjeskonijn. Viertje had met een rammelaar gespeeld met als ge volg dat ze moeder was geworden van zes babies! Viertje heet overigens Viertje om dat haar buurmeisje Vijfje heet. Vijfje is de naam van een vrouw tjeskonijn uit een beroemd boek; Waterschapsheuvel. Het boek is geschreven door Richard Adams. Het verhaal gaat over een groep konijnen die op zoek naar een nieu we woonplaats heel wat gevaren moeten overwinnen. Vijfjeï heldin in het verhaal. Over is een tekenfilm gemaakt. &W de film en besloot onmidde konijn te vernoemen naar ek ster. Het konijn van de buiM echter al Vijfje, vandaar di9* zijn konijn, Viertje noemde Viertje en Vijfje kunnen met elkaar vinden. Warmee tje de kans krijgt, gaat ze t°* op bezoek. Ze bhjft van reirf1 den. Ze ziet er niet tegëim daarvoor speciaal een ac6r gang in haar hok te knagf® zeker vijftien centimeter a*- Viertje is minstens haar naam. Eerder heette ze KL)Si Witstaartje en Speedy. Ech^ ren naar haar naam doet ze is ook niet erg nodig wantre] toch wel waar ze thuis hoo:J: 1 neer ze genoeg heeft van hr> wandelen in de tuin en daar™ zoveel mogelijk bloeme kunnen opeten, gaat ze uitr^ tevreden haar hok in. Zos:\ echte reiziger, hjkt ze n...oost-west-thuis-best. Karei kreeg zijn konijn tante Truus nadat gebleken it3 hij allergisch was voor hu£Q in huis. Het konijn kan huif® ven. Sindsdien heeft Karei meer van benauwdheid daj! een nieuw huisdier wel zift. harigs in huis kan echt niet c schildpadjes mag van zijn niet. Dus droomt Karei van merolifantje. Wie daarvan heeft kan contact met her./ men. kend om zijn scherpe blik in het duister, maar zijn gehoor is toch wel zijn meest ontwik kelde zintuig. In de tijd dat ze jongen moeten grootbrengen willen ;aa uh ze zich wel eens vergrijj® I aan de nestelingen van ai re vogels. Maar dat is cvtj ook het enige wat we dnr interessante vogel kMgW verwijten. e] G. v. LeeurtlW Ie .'de m i er r d Wa >p. twc n d

Leusder Krant | 1990 | | pagina 12