if,De activiteiten van het bestuur beginnen vruchten af te werpen" Antilopen redt het vege lijf «:Antilopen-voorzitter Fred Ferrageau: Sparta pakt de titel iilll Antilopioenen Van Garderen Afgelastingen Inhaalduel Roda (zo.) Jubileum Op 20 september bestaat de Antilopen officieel 25 jaar. De festiviteiten beginnen binnenkort met een grote ju- bilenmloterij, die twee trek kingen heeft. Er zal een hou thakkerfestijn worden ge houden en op koninginnedag zal Antilopen sinaasappels in de wijken gaan verkopen. Verder is er op eind maart, begin april een informele avond voor oud-leden in de kantine op Buiningsport- park. „Nogal wat leden zijn weggegaan met ruzie en op die avond wil ik proberen de scherpe kantjes er vanaf te krijgen," aldus voorzitter Fred Ferrageau van Antilo pen. WÊÊttWt WOENSDAG 21 FEBRUARI 1990 9 febnu dier* j - Vanaf begin juni vorig jaar is voormalig trainer vfred Ferrageau voorzitter van de korfbalvereniging Antilopen. Hij is aan een moeilijk karwei begonnen, zoals hij zelf zegt, maar aan enthousiasme geen gebrek. „Toen ik voorzitter werd, ben ik meteen begonnen met links en rechts gesprekken te houden en die beginnen nu de vruchten af te werpen. We hebben een enthousiast bestuur. De leden merken ook dat er nu iets gedaan wordt door het bestuur en langzaam komt ook de sfeer terug. Ik ben blij dat ik kan zeggen dat Antilopen aan het ertoor teruggekomen is." vo Een gesprek met een voormalige topkorfballer en een actief, begaand bestuurder. uur. rordti' annenc' spelers van het eerste team ver trok. Antilopen zat toen zonder trai- en Ferrageau wilde wel in gulf en vo l11 ^et seizoen '88/"89 had Ferra- beiajiJeau noodgedwongen het trainers- er Lnj-schap op zich genomen, nadat de ^'toenmalige hoofdtrainer Kees van Buren was opgestapt. „Ik ben in 1983 bij Antilopen gekomen als coach bij het tweede. Toen al ver schilden Van Buren en ik van me ning over hoe het korfbalspel ge speeld zou moeten worden. Ik had geen zin om ruzie te maken en ben el ^toen in de technische commissie ®en;gaan zitten. Mijn verstandhouding met Van Buren werd ook beter en 13 :we kregen wat meer waardering rvoor eik^s standpunten. We had- facetten respect voor elkaar, ondanks Tl)C*£de meningsverschillen." corns jjj 1988 barstte toch de bom en :veitrok Van Buren. Ook een aantal bl'ïi-j ien. >este:springen. Hij is in het bezit van een A-licentie, die hij wegens bewezen diensten van de Nederlandse korf- balbond kreeg. „Be kreeg dat diploma in '69. Ik heb in de korfbalsport alles bereikt wat ik kon bereiken. Ik was negen jaar toen ik bij Rohda in Amster dam begon en met mijn zeventien de stond in het eerste. Wij zijn ne- gen maal landskampioen m de uKja" zaalcompetitie geweest en zeven ïr -yj maal op het veld. Daarnaast heb ik zo'n 21 tot 22 interlands gespeeld. Naar aanleiding van al deze suc- cessen kreeg mijn ik trainersdiplo- nee: ma- igh !eï, ONVREDE een Als tramer merkte Ferrageau hij n ga hoe slecht dingen geregeld waren Beiubjj Antilopen. „Er was totaal geen enbegeleiding en er was niemand waar ik een even tegenaan kon praten. Er was geen background. Toen heb ik ook langzaam meer begrip voor Van Buren gekregen, want die had natuurlijk hetzelfde meegemaakt als ik. Ik had inmid dels al wel zoveel Antilopen-bloed, dat ik zin kreeg in een bestuurs functie. Je zag de vereniging lang zaam wegkwijnen door de onvrede bij de leden. Er werd veel gekan kerd." Nadat Antilopen zich veilig had gesteld door middel van beslis singswedstrijden besloot Ferra geau samen met Nic Laheij spijkers met koppen te slaan. Zij zochten enkele mensen op die mee wilde doen en vroegen een gesprek aan met het zittende bestuur. „Dat liep uit op een fiasco, omdat voorzitter Ad Knook meteen het bijltje erbij neergooide. Dat was jammer, want Knook had al die jaren zo ver schrikkelijk zijn best gedaan. Maar naar mijn mening miste hij gewoon het mangement-gevoel." Het zich verkiesbaar stellen van de nieuwe mensen sloeg in als een bom, want memand wist dat zou gaan gebeuren. De ledenvergade ring koos uiteindelijk toch voor de Ferrageau-variant en de nieuwe voorzitter kon aan een moeilijk kar wei beginnen. „Ik heb vorig jaar voor de vakantie nog met alle commissies gesproken om te proberen alles weer op de rails te krijgen. We hebben ze nu zover dat ze vooruit denken. Ze kunnen kenbaar ma ken wat ze willen en dan kijken wij of financieel haalbaar is. Ik vergfijk het altijd met mijn eigen bedrijf. Je kunt daar ook niet meer uitgeven dan je hebt." Het nieuwe bestuur is nu zo'n negen maanden bezig en samen werking is volgens de voorzitter perfect. „De leden merken ook dat er weer iets gebeurt en de sfeer wordt steeds beter in de club." Voorzitter Fred Ferrageau (zittend, speler binnen de vereniging het EENHEIDSWORST Over hoe korfbal gespeeld moet worden heeft Ferrageau een uitge sproken mening. Hij is een voor stander van aanvallend spel. „Wat de Brazilianen met hun voeten kun nen, zouden wij als korfballers met de handen moeten kunnen. Die voetballers kunnen alles met een bal en weten elkaar ook blinde lings te vinden. Ik ben een grote fan van Johan Cruijff, die aanvallend spel propageert. Zo lang je meer doelpunten maakt dat de tegen stander, is het goed. En natuurlijk ga je wel eens op je gezicht." Weede van rechts) heeft ook als actief voortouw genomen En niet zonder Hij vindt verder dat vrijheid van de individuele speler teveel wordt beperkt. „Tegenwoordig wordt er teveel met systemen gewerkt. De spelers worden volgepropt met opdrachten, zodat er van de creati viteit van een speler mets overblijft. Je hebt tegenwoordig toch ook geen toppers meer -nu praat ik even als een ouwe kerel, hoor- het zijn allemaal eenheidsworstjes ge worden. Doordat de creativiteit ontbreekt, zie je dus ook geen ver rassende dingen meer in een wed strijd. Als wij vroeger een zwakke tegenstander hadden, dan pro beerde je het publiek te vermaken met leuk en verrassend spel." resultaat. Afgelopen zaterdag wer zonder een wedstrijd te verhezen, Het huidige korfbal wordt, vol gens de voorzitter, gekenmerkt door gekenmerkt door recht-toe- recht-aan-spel. „Neem nu Sparta uit Nijkerk. Dat staat bij ons boven aan in de competitie. (Afgelopen zaterdag werd de club kampioen in de eerste klasse, red.) Dat is voor mij onbegrijpelijk, want die club speelt echt 'boerenkool'korfbal. En dat mag je er wat mij betreft gerust inzetten. Zij spelen met oogklep pen op. Maar ik begrijp het wel, want er mag ook steeds meer in het veld. Het lichamelijk contact wordt steeds vaker getolereerd en daar gaan technische spelers aan ten onder." d het zesde team van de vereniging, kampioen. Volgens Ferrageau ontbreekt het vandaag de dag bij de meeste spelers simpelweg aan balcontro le. „De meesten zijn al blij als ze een bal met twee handen kunnen vangen. Je ziet het bij Antilopen ook, hoor. De basistechniek ont breekt. Wim de Bruin (de huidige trainer van Antilopen, red.) is dan ook druk bezig dit bij te brengen. Bij de jeugd is dat natuurlijk heel wat makkelijker dan bij spelers van een eerste team. De speelzigheid en de spelvreugde moet gewoon weer terugkomen en komt de rest vanzelf." MIDDENVAK Binnen de korfbalsport woedt een verhitte discussie over het be ruchte middenvak bij de veldcom- petitie. Op het veld wordt met drie vakken gespeeld: aanval, midden en verdediging. In de zaal daaren tegen wordt maar met twee vakken gespeeld. Daar spelen dan acht spelers van elk team, terwijl op het veld elk team twaalf spelers heeft. Er zijn mensen die zeggen dat het spel zonder middenvak alleen maar sneller zal worden en daar door attractiever. Anderen zeggen dat je van het middenvak af moet blijven, omdat het nu eenmaal bij korfbal hoort. Ferrageau behoort tot de laatste categorie. „Ik ben voorstander van drie vakken, want in het middenvak wordt het tempo bepaald van de wedstrijd. In dat vak wordt ook nog steeds om crea tiviteit gevraagd. Voor de andere twee vakken zijn allang allerlei systemen bedacht, maar voor het middenvak niet. Zaal- en veldkorf- bal kan je niet vergelijken. Veld- korfbal zal nooit zo snel worden als zaalkorfbal." Hij gelooft wel als men de korf balsport wil verkopen dat er iets moeten gebeuren. „Dan moet je het middenvak laten verdwijnen en dan moet je met acht vrouwen of acht mannen gaan spelen." Hij lacht om deze opmerking en vervolgt ernstig: „Maar dan is het image van de sport natuurlijk weg: korfbal is een gemengde sport. En dat ver schil typeert ook het korfbal, het is anders dan andere sporten." Hij beaamt de suggestie van zijn vrouw dat meisjes en jongens heel anders met elkaar leren omgaan door de korfbalsport. Dat ze leren dat je als man en vrouw ook als vrienden met elkaar om kunt gaan. Een ander voordeel van korfbal is, vindt Ferrageau, dat het zowel ver dedigen, aanvallen als middenvak- spel is. „Korfbal moet ook gemengd blij ven en dat zal ook zo blijven. Ik speelde 26 jaar geleden al inter lands tegen Belgie en dat is nu nog zo. Volgens mij is dat over 25 jaar nog zo." Hij gelooft wel dat er dingen ver betert kunnen worden. De veld- competitie zou in de zomer moeten worden afgewerkt en niet zoals nu: de ene helft voor de zaalcompetitie en de andere helft erna. „Volgens mij zal dan de spanning toenemen en je maakt de overgang van de zaal naar het veld wat overzichtelij ker. Nu ga je van het veld naar de zaal en je moet opeens vier spelers uit je eerste team schrappen. De bond wil nu ook een proef nemen met een vier seconden-regel en time-outs voor coaches. Ik denk dat dat een verbetering zal zijn, maar ik ben bang dat korfbal nooit uit de kneuterige hoek zal komen.. Want nu is het nog steeds zo als dar mensen reageren op de korfbal sport met: ah, een meidensport!" „Maar wij wensen als korfbal club Antilopen wel serieus geno men te worden. Wij willen de club op een hoger niveau brengen, zo wel organisatorisch al qua spel. En dat willen we niet alleen voor het eerste team maar voor de hele ver eniging. Daar werken wij nu hard aan om van onderuit een structuur op te bouwen, die de club kan dra gen. We hebben bij de jeugd talent genoeg, maar de mensen zullen nog even geduld moeten hebben." Zijn grootste wens is dat Antilo pen ooit eens in de hoofdklasse, de hoogste afdeling van het korfbal, zal spelen. „Ik denk dat ik het nog mee zal maken." 1 djagl lag lag I LEUSDEN - Het zesde team van korfbalvereniging Antilopen is afgelopen zaterdag m thuishal De Korf kampioen geworden door Altius 4 te verslaan. In dit team speelt al weer een tijdje de voorzitter van de Leusden- se club, Fred Ferrageau, mee. Hij beperkt zich in dit team hoofdzakelijk tot het aange ven, want de conditie is vol gens hem niet veel meer. Maar door zijn ervaring, opgedaan in het Nederlandse team en bij hoofdklasser Rhoda, kan hij menige jonge tegenstander versteld doen staan. Antilopen 6 is ten tijde van het behalen van het kampioen schap nog ongeslagen. Het verloor slechts één punt bij Ka- meo in Groenekan. Olaf Rade maker was de gelukkige om het honderste doelpunt te mo gen maken. Na afloop werd een bescheiden feestje ge vierd, want de voorzitter was eigenlijk veel gelukkiger met de winst van het eerste team. Dat won in Friesland van Mar- ffigels en stelde daarmee het verblijf in de eerste klasse vei lig. LEUSDEN - Trainer Evert van Garderen van het vrouwen team van Leos speelt in zijn spaarzame vrije tijd samen met zijn assistent-trainer Gerrit Harmsen volleybal in het der de team van Renswouw. Hij maakt binnen de vereniging van zijn woonplaats Renswou- de opmerkelijke vorderingen. Hij werd eerst gevraagd om in te vallen in het tweede team, en nu is hij gevraagd om als spelverdeler te fungeren bij het eerste te fungeren voor de wedstrijd tegen NVC aan staande vrijdag. De eerstvolgende wedstrijd van Renswouw is tegen het mannenteam van Leos. Dan kan mannentrainer Rob Vooijs eindelijk eens de degens krui sen met zijn collega-trainer Van Garderen. De enige vraag die ons nu nog bezighoudt is of Vooijs dat figuurlijk zal doen, of dat de man zich m navolging van zijn illustere collega ook in het speelveld zal opstellen? LEUSDEN - De voetbalderby tussen de Utrechtse clubs PVDV en Velox in de hoofd klasse werd afgelopen zater dag voor tweede maal afge last. Het duel tussen de Utrechtse clubs werd eerder op 16 december van de kalen der geschrapt. Trouwens, PVDV zag deze competitie al vijf maal wed strijden niet doorgaan. Waar schijnlijk daarom hechtte men er een paar weken geleden aan de wedstrijd tegen het Leusdense Roda'46 wel door gang te laten vinden. Die wed strijd werd een enorm water- ballet, maar eindigde voorde lig voor de Leusdense club. De Leusdenaren kwamen uit het moddergevecht met 2-4 uitste kend weg. 4^. LEUSDEN - De wedstrijd tussen Celentudo en Roda-zondag, die af- gelopen weekend werd afgelast, is door de competitieleider van de afdeling Utrecht voor komende zondag op het programma ge- plaatst. Dit inhaalduel in de Hoofd klasse begint in Utrecht om 14.30 uur K LEUSDEN - Antilopen heeft het verblijf in de eerste klasse met een jaar verlengd. Bij Marfugels in Grouw wonnen de Leasde- naren met overtuiging: 8-15. Sparta Nijkerk is de nieuwe kam pioen door een regelmatige overwinning op Tietjerk. ROG is de voornaamste kandidaat voor de tweede degradatieplaats. De Groningers zijn bij winst afhankelijk van de uitslag van de wedstrijd Tietjerk tegen De Meeuwen. De laatsten zullen de winst moeten kunnen pakken bij het al gedegradeerde Tietjerk en dat slechts één enkel punt wist te halen. Alleen een forse nederlaag van De Meeuwen zou de Groningers nog kunnen redden. Verder bleek Jack den Heijer een uitstekende vervanger van de geblesseerde Frans ter Maten. Voor Paul Hendriks leek de komst van Den Heijer een bevrijding te zijn. Hij scoorde drie maal met zijn specialiteit: het afstandschot. Hij gooide ook nog een strafworp, door afwezigheid van Ter Maten, door de korf. De Bruin: „Dit was één van onze betere, misschieb wel onze beste wedstrijd van dit seizoen en dat was maar goed ook door de verras sende winst van ROG en De Hoeve. Marffigels kwam er deze wedstrijd niet aan te pas. We hebben ze ei genlijk van de mat geveegd." Antilopen heeft de hele wed- Volgens trainer Wim de Bruin heeft Antilopen één van de betere wedstrijden van het seizoen ge speeld. Een seizoen dat werd ge kenmerkt door een nogal wissel vallig optreden van de Leusdense ploeg. Door het verlies onlangs te gen De Meeuwen waren de Leus denaren in degradatiemoeilijkhe den gekomen. De winst op Marfü- gels bleek achteraf meer dan no dig te zijn, want zowel ROG als De Meeuwen wonnen hun wedstrijd. ROG won bij Ritola en De Meeuwen wonnen van De Hoeve. Ritola en De Hoeve waren de grote verliezers afgelopen week, want beiden de den nog mee om het kampioen schap. De Hoeve verspeelde de eerder in de week de kans op één punt achter leider Sparta te komen. Het inhaalduel tegen Ritola ging verloren. De laatste wedstrijd te gen Sparta is na het verifies van De Meeuwen nu van geen enkel be lang meer. Tramer Wim de Bruin had tegen de Friezen de opstelling van zijn team omgegooid. Hij kwam weer uit op de opstelling eerder seizoen. Evelien van Rooijen en Joyce Osna- brugge wisselde van vak en dat bleek succesvol. Van Rooijen scoorde drie doelpunten. stnjd een voorsprong gehad. De thuisclub kon de eerste tien minu ten redelijk bijblijven: 4-5. Toen echter kregen de bezoekers nog meer grip op de wedstrijd en lie pen m snel tempo uit naar 4-8. Toen Margret Versteeg met een af standsschot de stand op 6-9 had gebracht, konden de Leusdenaren met een gerust hart gaan rusten. Zij maakten de tweede helft met de fout de voorsprong te verdedi gen, maar hielden de tegenpartij onder druk. Via drie strafworpen liepen de Leusdenaren verder uit naar. Bij 6-12 kwam de overwinning niet meer in gevaar. De thuisclub wist m de tweede helft slechts twee maal de korf te vinden. Twee mi nuten voor tijd benutte Marcel Vee- nendaal nog een strafworp en bracht de eindstand op het score bord: 8-15. Hij was even daarvoor ingevallen voor Jan Costa. De Bruin: „We zijn nu veilig en we kunnen nog op gelijke hoogte met Ritola komen. Daar gaan we in de laatste wedstrijd tegen het zelfde Ritola in De Korf aan werken." Paul Hendriks...op schot... Evehen van Rooijen...drie maal raak... - - Eén ronde voor het einde van de competitie is toch al de beslissing gevallen wat betreft het kampioen schap in de eerste klasse A. Een competitie die iedere week weer verrassende uitslagen opleverde. Vijf clubs, waaronder Antilopen, streden voor dat kampioenschap. De Leusdenaren lieten echter nog al wat steken vallen. De eerste wedstrijd speelden zij gelijk tegen ROG en toen zij aansluiting dreigde te krijgen bij de top verloren zij thuis van De Meeuwen. De oude club van trainer Wim de Bruin zal dankzij de winst op Antilopen be houden blijven voor de eerste klas- In de competitie hadden de Leusdenaren met veel geluk, want een dnetal wedstrijden werd met één punt verschil verloren. Dat wa ren de partijen tegen De Hoeve (12-11), tegen Ritola (12-11) en te gen Marfügels (12-13). Bovendien klopte Sparta, de huidige kam pioen, de club uit Leusden met dui delijke cijfers. De Nijkerkers heb ben de hele competitie het meest constant gespeeld en op besfissen- de momenten punten gehaald waar anderen ze lieten liggen. Tietjerk wist zich al een paar we ken gedegradeerd. Het behaalde slechts één punt in de uitwedstrijd tegen ROG. De Groningse club zal de Friezen waarschijnlijk verge zellen, want alleen een wonder kan de noorderlingen nog redden. Antilopen heeft na de wedstrijd van aanstaande zaterdag tot en met zaterdag 31 maart de tijd om zich voor te bereiden op het vervolg van de veldcompetitie. Daann staan de Leusdenaren met zes punten op een zesde plaats en is het behoud in die klasse nog lang niet zeker. Koploper is hier HKC met 17 pun ten. Doelpuntenmakers Antilopen: Paul Hendriks (4x), Evelien van Rooijen (3x), Jan Costa (3x), Es ther Versteeg, Jack den Heijer, Margret Versteeg, Joyce Osna- brugge en Martijn Verwoert. Opstelling Antilopen: Jan Cos ta, Evelien van Rooijen, Martijn Verwoert en Esther Versteeg. Paul Hendriks, Joyce Osnabrug- ge, Jack den Heijer en Margret Versteeg. HOT NEWS De voorzitter van de korfbal vereniging, Fred Ferrageau, zegt in zijn column m het Anti lopen-clubblad 'De Prikkel' de woorden seneus te nemen dat 'die rode Prikkel onleesbaar is voor leden die zich niet meer zo intensief met de vereniging bezig houden'. 'Te weinig in formatie dus'. De voorzitter wil in ieder geval zelf proberen iets meer 'inside-info' te ver schaffen. De daad bij het woord voegend doet hij daar na uit doeken hoe de stand van zaken omtrent is omtrent de oriënterende gesprekken over de eventuele nieuwe sporthal op het Burgemeester Buiningpark. De poging om de lezer dui delijker te informeren is in ie der geval geslaagd: als men de rubriek van de voorzitter niet wenst te lezen, kan men altijd nog terecht bij 'Van onder de hamer'. Daar legt de secretaris ook nog een keer uit hoe het nu staat met die nieuwe sporthal. Verder roept de voorzitter selectieleden op hun wed strijdervaringen aan het pa pier toe te vertrouwen. 'Vele supporters lezen dan wel de verslagen in de Leusder Krant, maar een verslaggeving vanuit een andere gezichtshoek zou veel mensen een plezier doen en zou zelfs verhelderend werken'. Wij zijn benieuwd. PROLOPERS Wedstrijdverslagen van de Prolopers zijn vaste prik in de Prikkel, het lijfblad van de Leusdense korfballers. Wat deze 'voori-lopers precies zijn, wordt niet helemaal duidelijk. Ze hebben in ieder geval veel plezier bij de gezellige wed strijden. Een andere ding is dat de heren niet te weinig dames wensen te vertrekken. Je hoort wel eens andere geluiden. vraagt of de senioren wel korf ballen. Zij ontvangen van hen namelijk geen enkel wed strijdverslag. De projectgroep korfbal en jubileumloterij zoekt met spoed topverkopers om twee duizend loten zo snel mogelijk te verkopen. Van de verko pers worden goede contac tuele eigenschappen en een sociaal karaker verwacht. Ver der moeten vlotte verkoopar gumenten de rest doen. De lo ten worden verkocht In ver band met 25-jarig bestaan van de korfbalvereniging. BLUBBERVELD Een vrachtwagen was een verkeerde weg ingereden en zag geen kans te keren. Toen de chauffeur een grasveld zag, besloot hij daar maar te draai en. De wagen kwam vast te zitten in de blubber en moest er met geweld worden uitge trokken. Jammer genoeg was het grasveld het hoofdveld van de korfbalvereniging PKC, dat m de hoofdklasse uitkomt. PUPILLEN WIST U DAT?... De Rode Prikkel zich af- Natuurfijk bij Antilopen prachtig proza van de jongste deelnemers aan de korfbal sport. Er wordt nog weinig ge scoord en de scheidsrechter geeft nog wat problemen. Een verslag van de aanvoerder Frank van pupillen R2. „Ik was aanvoerder en aan het begin had ik kunnen schieten en hij zat er bijna in. En ik moest de schijtsregter een hand geven de aanvoer der ook van de tegenpartij. En aan het einde van de wedstrijd moest ik mijn naam zetten en daarna ging douchen en naar huis." In een andere wedstrijd van de R2 probeerde Jelle nog te schieten, maar dat lukte niet. Het werd 0-0. En dat niet alleen, want ook Andries had nog geprobeerd te schieten, maar dat was ook mis. Maar het was een leuke wedstrijd.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 9