I St-Jozefschool gaat verbouwen BPU-TV DWS nam afscheid van Joop van Bekkur CORNER Spar winkeliers Midden Nederland wekelijks op de kabelkrant n GEMEENTERAAD VERKIEZINGEN leusder1 krant IEDERE MAANDAG OP DE KABELKRANT De ideeën: De boekenbomen: Brieven reacties Suggesties van onze kijkers Adverteren met Kabelspot KIJKKRANT Televisie-uitzendingen Ede: 19 en 20 maart' Leusden: 20 en 21 maart Geldermalsen 21 maart Alle kabelkranten Spookachtig rl Gat in ruit Achteruit Achteruit Niet opgelet aktueel WOENSDAG 28 FEBRUARI 1990 ACHTERVELD - Onlangs werden de plannen voor de ver bouwing van de „St. Jozefschool" aan de ouders gepresenteerd. Na een inleiding van voorzitter Joost Coenen vertelde directeur Ed Overmars wat onderwijsinhoudelijk de voordelen zijn wan neer nu ook de jongste leerlingen onderdak krijgen in het hoofdgebouw. Het betrekken van de jongste leerlingen bij diverse zaken is nu eenvoudiger. Jasjes aan en naar een ander gebouw gaan voor slechts een lesuur of een gedeelte daarvan vormt tenslotte een belem mering. „Nu we straks in een ge bouw zitten zal een uitwisseling met b.v. groep 2 en 3 gemakkelij ker plaatsvinden. Ook uitwisseling van beschikbaar materiaal ligt bin nen handbereik", aldus Overmars. Vervolgens vertelde Ton Mulder aan de hand van schetsen het één en ander omtrent het verloop en de totstandkoming van de plannen. Was het aanvankelijk moeilijk om de gemeente Leusden van de noodzaak tot gebouwelijke inte gratie te overtuigen, m tweede in stantie is het het schoolbestuur toch gelukt het gelijk aan haar kant te krijgen. De visie van de Inspecteur van het Basisonderwijs was er mede aanleiding toe dat de ge meente het ingediende plan onder steunde. Toen ter-'jtte op 16 juni 1989 toestem^ ^an het Ministe rie van O- .ajs en Wetenschap pen afkwt^n was de vreugde bij bestuur en leerkrachten groot. Na jaren van voorbereidingen kon ein delijk daadwerkelijk iets gereali seerd worden. Het heeft echter nog tot 15 september moeten duren voordat het schoolbestuur duide lijkheid kreeg van de gemeente over de wijze van uitvoering. Dat er daarna kostbare tijd werd inge haald werd de ouders duidelijk ge maakt aan de hand van een plan ningsschema. Hierna werden de ouders ge confronteerd met de bouwteke ning waarop de complete verbouw stond aangegeven. Dat deze ver bouw meer inhoudt dan alleen het overkappen van de patio werd al gauw duidelijk. Er is bijna geen plekje m de school dat ongemoeid wordt gelaten met uitzondering echter van de lokalen aan de west zijde van de school. Herindeling en herinrichting vraagt diverse aan passingen. Zo krijgt de school een mindervalidetoilet, wordt de huidi ge gemeenschapsruimte gedeel telijk speellokaal en handenar- beidruimte met entresol. Tevens wordt een directiekamer ge creëerd en de pantry verplaatst richting nieuwe gemeenschaps ruimte (huidige patio). De toiletten bij de kleuters worden aangepast en een berging voor kleutermate riaal gecreëerd. Twee bestaande lokalen worden aangepast en voor zien van marmoleum. De aparte entree voor de groepen 1 en 2 krijgt door de situering van het speellokaal een facelift. En last but not least het speelterrein knjgt weer een zandbak en schommel- rek. Vervolgens gaf Ton Mulder het verloop van de bouw aan. In een gesprek met de mogelijke aanne mer (aanbesteding moet nog plaatsvinden) is afgebroken dat een werkeiland zal worden opge bouwd bestaande uit een materia- lencontainer en een bouwkeet, af gezet met bouwhekken. Tijdens de bouw zal tweemaal gebruik ge maakt moeten worden van een kraan, namelijk bij het storten van een vloer in de huidige patio en het plaatsen van de constructie. Beide keren zal dit of voor schooltijd of daarna gebeuren. Verder zal in twee fasen worden gewerkt om de lessen gewoon doorgang te kun nen laten vinden. In de school wordt de bouw dan weer met schotten afgeschermd. De grootste zorg van de ouders bleek de verkeerssituatie bij de school en de ligging van het speel terrein ten opzichte van de par keerplaatsen te zijn. Op de vraag hoe het bestuur dit denkt op te lossen moest men het antwoord schuldig blijven. Over deze kwes tie wordt al sinds 1986 gecorres pondeerd en gediscussieerd met de gemeente. Het resultaat is dat binnenkort de verkeersdeskundi- ge van de gemeente samen met de politie een kijkje komt nemen. De ouders zullen hieromtrent via het informatieblad van de school op de hoogte worden gehouden. De af zetting van het speelterrein hangt nauw samen met de eventuele wij ziging van de parkeervoorziening. Ook daarover kan nog geen duide lijkheid gegeven worden. Het be stuur is van mening dat er een af scheiding rpoet komen. Na de pauze, waarin de ouders door de school konden wandelen om eventueel een beter inzicht te krijgen van hetgeen op de teke ning stond, werd er nog wat gedis cussieerd. De ouders werden deze avond ook nog opgeroepen om te zijner tijd wat hand- en spandiensten te verrichten, want dat er heel wat te doen zal zijn de komende tijd zal iedereen duidelijk zijn. Het ügt in de bedoeling dat voor de bouw vakvakantie de verbouw gereed zal zijn, zodat men het meuwe schooljaar met alle leerlingen de school op feestelijke wijze kan be trekken. Informatie-rubriek van de BOU-Kabelkrantkombinatie Midden-Nederland Redaktie Bert Vos. aloemeen hoofdredakteur BDU-TV. Reakties naar Redaktie BOU-TV-Corner, Postbus 67. 3770ABBarneveld De volgende suggesties werden ons een of meerdere malen gedaan. - aandacht voor onderwijs voor schoolverlaters en voor volwasse nen - presentatie van godsdiensten en geestelijke stromingen - vrijwilligerswerk - vakature van de week - bedrijfspresentaties - de man/vrouw van de week - Kinderrubriek (kinderagenda) en elke week een thema waar kinderen met een tekening op kunnen reage ren - weg-werkzaamheden van gemeen te, provinciale- en rijkswaterstaat - plaatselijke toptien van de best ver kocht singles in die week - tuintips (seizoengericht) - dierenrubriek (vermiste en wegge lopen dieren) We belonen twee suggesties met een boekenbon van 25,-. - P. van Schaik, Acacialaan 18, 3925 JK Scherpenzeel, voor zijn/haar idee van de kinderrubriek met the- - A. Joosten, Everlaan 42, 6741 BZ Lunteren, voor zijn/haar tip over het brengen van aktuele wegopbre- kingen in de regio en andere werk zaamheden die files kunnen veroor zaken. Van harte gefeliciteerd en de boeken- bonnen worden u zo snel mogelijk ge- (advertentie) In de afgelopen weken hebben we en kele tientallen suggesties binnenge kregen van kijkers om op te nemen in onze kabelkrant(en). Natuurlijk, ver schillende ervan stonden ook op ons lijstje, maar er waren ook nieuwe bij. De grote wens van veel kijkers is blijk baar toch de introduktie van het zoge naamde „leesbalkje", de herinvoering van de pagina-nummering en de tijd (met seconden!). Alleen al over deze drie onderwerpen is een lange diskus- sie te voeren. We hebben enige tijd een pagina-nummering met tijd aanduiding gehad voor enkele van onze kabelkranten, maar dat bleek geen groot succes Afgezien van de ruimte die dit in beslag neemt, bleek al snel, dat door de verschillende afstel lingen van de TV-toestellen de balk met pagina-nummering en tijdaan duiding bij tal van kijkers half in beeld verscheen Op grond daarvan hebben we besloten er voorlopig maar vanaf te zien Om dat veel kijkers er blijkbaar toch be hoefte aan hebben zullen we opnieuw bezien in hoeverre deze wens tech nisch opnieuw is uit te voeren. SPAR Het was de Spar in Geldermalsen die als eerste begon met het wekelijks brengen van de „Vers-aanbieding" op de kabelkrant. Dat is ongeveer een half jaar geleden en men was daar zo enthousiast over de resultaten, dat men dit binnen de Spar-organisatie aankaartte De mogelijkheid om geza menlijk als Spar-winkeliers in Mid den-Nederland op de kabelkranten te gaan adverteren werd bekeken en het resultaat was, dat men kortgeleden op bezoek was bij de BDU in Barneveld om zich voor te laten lichten over de mogelijkheden Na dit gesprek werd besloten om sa men de „Vers-aanbiedingen" voor dinsdag wekelijks maandag op alle kabelkranten van BDU-TV te gaan brengen. Gekozen werd voor een voor alle kabelkranten uniforme pagina, waarbinnen de aanbiedingen weke lijks worden gewijzigd Kijkers van de kabelkranten van BDU-TV kunnen voortaan op maandag op hun kabel krant terecht voor de wekelijkse „Vers-aanbieding" van de Spar-vesti- gmg(en) in eigen woonplaats. stuurd. Wij van de redaktie van BDU-TV zul len ons nu verder beraden in hoe en wanneer deze suggesties voor onze ka belkranten ingevoerd kunnen worden. We houden u op de hoogte. Wie wil adverteren op de kabelkrant, maar een volle beeldpagina te duur vindt, heeft nog een tweede mogelijk heid om gezien te worden: de Kabel spot. Een halve pagina in speciale, vaste layout, waarin u voor 75,- per dag per kabelkrant uw reclame-bood schap kwijt kunt. Zonder afbeeldin gen, zonder logo Uiteraard kan uw naam in een andere kleur of groter worden gezet. Probeer het eens. Vraag informatie over deze manier van adverteren op de kabelkranten van BDU-TV W VOOR MIDDEN NEDERLAND 24 uur per etmaal lokaal nieuws op uw kabelnet Bameveld: Leusden: Ede: Geldermalsen: Buren: Woudenberg: Scherpenzeel: Renswoude: Maarn Ni jkerk: kanaal-63 kanaal 4+ kanaal 52 kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4+ kanaal 4 Centrale redaktie BDU-TV:1 03420-94290 Lokale redaktie: zie de colofon van deze krant Advertenties voor alle informatie 03420-94888 Advertentie-rubrieken Kabeltjes (vraag en aanbod, alleen voor particulieren), eerste 2 regels 6,- elke regel meer 6,- (tegen kontante betaling). Felicitatie-rubriek: zonder foto, hetzelfde tarief als de Kabeltjes (tegen kontante betaling) Felicitatie-rubriek MET foto: 25,- (korte tekst met kleurenfoto tegen kontante betaling) Info: 03420-94888 In Ede worden ter gelegenheid van de gemeenteraadsverkiezingen door BDU- TV in samenwerking met de plaatselijke omroep voor zover nu bekend twee televisie-programma's uitgezonden en wel op maandag 19 en dinsdag 20 maart a.s In deze programma's een samenvatting van de politieke markt met lijsttrek kers-debat, die op 7 maart in het gemeentehuis in Ede wordt gehouden, aange vuld met aktuele beelden uit de gemeente Ede zelf. De techniek en montage wordt verzorgd door de Elektronische Medio Groep van de BDU, redaktionele medewerking wordt verleend door de redaktie van Ede Stad. In onze volgende aflevering meer details. In samenwerking met de lokale omroep in Leusden wordt een rechtstreekse uitzending gebracht van een lijsttrekkersdebat op dinsdag 20 maart vanuit het gemeentehuis. Deze avond wordt redaktioneel georganiseerd door de redaktie van de Leusder Krant in samenwerking met BDU-TV en de live-registratie is in handen van Omroep Leusden. Op 21 maart brengt omroep Leusden op het kabelkrant-kanaal een rechtstreeks verslag vanuit het gemeentehuis van de verkiezings-uitslag. In Geldermalsen brengt de Lokale Omroep Geldermalsen en Omstreken (LOGO) op woensdag 21 maart rechtstreeks verslag van de gemeenteraadsverkiezingen vanuit het gemeentehuis in Geldermalsen via het kabelkrant-kanaal. Ook hier wordt samengewerkt met de Kabelkrant voor Geldermalsen en Buren van BDU-TV. Uiteraard brengt BDU-TV op al haar kabelkranten op 21 maart 's avonds alle uitslagen, die voor de regio van belang zijn, aangevuld met commentaren en meningen van lijsttrekkers. Informatie over de verkiezings-advertenties op BDU-TV: 03420-94888. Daar kan men u meer vertellen over de speciale verkiezingsprijs, zowel voorafgaande aan als tijdens de dag van de gemeenteraadsverkiezingen door Jan Versleegl Maandagochtend rond koffietijd belde medewerker Antoon Hak uit Achterveld mij op. Hij vertelde mij, dat zojuist een zwaar noodweer langs mijn oude woonplaats was getrokken. Het weer leek bedenkelijk veel op dat van de rampzalige donder dag 25 januari, aldus het ver haal van Antoon. Hij had ge lijk, want tijdens de passage van het koufront deden zich in de loop van de ochtend spookachtige taferelen voor en werden winduitschieters gemeten, die er niet om lo gen. Op de marinebasis De Kooy, nabij Den Helder, werd een vlaag van 79 knopen ge noteerd en dat staat gelijk aan 146 km per uur en dat is orkaankracht. Dat komt heel dichtbij de windstoot die op de bewuste dag in januari op de meetpaal IJmuiden werd gemeten en die bedroeg 155 km per uur. Het weer is dus in minder dan 48 uur in een totaal ander jasje gekomen. Niets is meer over van de prachtige voor jaarstaferelen van vorige week zaterdaa. toen de zon nog volop scheen en we ons eerder in mei waanden dan eind februari. Juist op een moment, dat meteorologisch gezien het voorjaar bijna op de kalender verschijnt, hebben de de pressies dus de vlam weer flink in de pan laten slaan. Er wordt hen op de oceaan we derom geen poot dwars gezet en ze diepen naar hartelust uit. Het onstuimige weer van maandag en deels gisteren hadden we te danken aan een monsterdepressie, die van Schotland naar het zuidoos ten trok richting de Noord zee. In de kern liep de druk terug naar 938 millibar, een garantie voor geweld. In te genstelling tot 25 januari, trok het zwaarste stormveld langs het noorden van het land. Daar woedde enige tijd een zeer zware storm. We werden getrakteerd op een aantal forse buien. In de mid dag was er op sommige plaatsen in de regio sprake van een Egyptische duister nis. Er werd hagel en onweer gemeld. In de regio viel de nodige neerslag. Achterveld kreeg 14.7 mm in de meter Ook gisteren zorgde he systeem, inmiddels doorgi schoven naar het zuiden vai Zweden nog voor veel wisi Daarbij vielen talrijke buiet die gepaard gingen met zwa re onweersklappen. Het zoi mij niet verbazen, als het oj een enkele plaats tot een it slag is gekomen. Morgen stroomt er onsta biele en koude lucht, afkon stig uit de omgeving van IJi land naar ons gebied. Hierh ontstaan buien, die verge zeld kunnen gaan van zwat windstoten, natte sneen^ hagel en onweer. Ook de da gen erna blijft het wisselval lig en vallen er van tijd te tijd buien, die een winters e guur karakter zullen hebber Met een noordwestelijk? stroming wordt geleideliü nog wat koudere lucht aai gevoerd, zodat het kwik ncj een paar graden moet inlevtj ren. Vanaf morgen zal d wind in kracht afnemen. Vandaag nemen we scheid van de meteorolog sche winter. Vaststaat datd 'stormseizoen' nog warmer i geworden dan de recordwa me winter van 1989, die mi een gemiddelde temperatm van 5.6 graden welhaast bereikbaar leek. De rest va de cijfers houdt u tegoed. ACHTERVELD - Tijdens de in januari gehouden jaarverga dering van muziekvereniging DWS trad bestuurslid Joop van Bekkum, na 26 jaar af. In verband met ziekte kon hij die avond niet aanwezig zijn. Inmiddels weer hersteld, nam vorige week woensdagavond tijdens een repetitie het bestuur en de leden van de vereniging afscheid van hem. e LEUSDEN - Een bewoonster van de Fazantenlaan ontdekte woensdag dat er in de nut van haar voordeur een gat gesneden was. Het gaat vermoedelijk om een poging tot inbraak. Er werd overigens mets vermist. LEUSDEN - Bij het achteruit rijden botste op de Lepelaar een Achter- velder tegen de auto van J.W. uit Leusden. Beide voertuigen liepen schade op. LEUSDEN - Bij het achteruit njden botste op de Lepelaar een Achter- velder tegen de auto van J.W. mt Leusden. Beide voertuigen liepen schade op. LEUSDEN - Een Renswoudenaar lette dinsdag even niet op toen hij over de Arnhemseweg in de rich ting van Amersfoort reed. Hij zag te laat dat de auto voor hem stopte en reed er tegen aan. De auto werd bestuurd door een inwoonster uit Leusden. Beide auto's lipen schade Na een pauze werd Joo; Bekkum met zijn echtgenote het front geplaatst waarna zitter hem toesprak: „Joop persoon op maat, herkenbai zijn grote snor. En als het op sie aankwam had hij altijd potlood achter zijn oor. Ee: die niet houd van woorden van daden. Hij was de doen het bestuur. Ieder heeft zo gen wijze van voorbereide was ook zo met Joop. Een herinnering heeft hier betn op. Enkele jaren geleden vereniging naar een bon cours. Gezamelijk, gezellig bus. Joop dacht tijdens de stiekum voor te kunnen be Deze voorbereiding werd verraden door een rietje op dat hij telkens aan e zoog. Dit verraadde hem ecl bleek een flesje met geestnjl in de binnenzak van zijn unif 01 hebben waaruit hij via het ne slokje nam." „Na 26 jaar nemen we scheid van hem als bestuur blijft wel actief binnen de ging en wel in de commiss melmarkt, de feestavond boerenkapel. Daarnaast het nieuwe functie van „Instnï ris" aangenomen. Twee din? ik hierbij wel kwijt. Ik hoop met grote zorg om zal gaan r instrumentarium, zodat ze 1; houden zullen blijven. Uit U bare bronnen heb ik vernoi er jaren geleden nieuwe menten kwamen. Je was langstellend naar de inruilt van je oude trompet. Dit ble bedrag van 25,- te zijn. Toe hoorde gaf je als antwoord ,J ik hem nog liever om heen." Hopenlijk zal dit no beuren." ,Je hebt zelfs nog een gehad met de naam „Exc Een naam die veel beteke exclusiefs heeft. Na een re; bleek echter bleek echter ook een stuk waterleidingsi zat. We hopen dat dit laatst mer door jouw in praktijk g* zal worden." .Joop heel veel dank v: werk dat je in het belang vereniging hebt gedaan B een spreekwoord met „maak van je hart geen moo: Je mag er zijn zoals je bent r gaven en talenten. Hierna k: een herinneringsgeschenk boden. Joop van Bekkum dankte' mooie woorden en de fijne» werking die er steeds weest. Hij hoopte nog v< zijn krachten aan de veri kunnen geven. IK Ls vekB[

Leusder Krant | 1990 | | pagina 14