Dordrechtse politie neemt 45.000 kilo hasj in beslag Trentelmantrofee sr Burgemeester Panis weet niets van criminele activiteiten „Kwaliteit leveren onder moeilijke omstandigheden" par reikt prijzen egenboogspel uit Gemeente onderzoekt bedrijven Zwarte Goorderweg 'Wat tocht het hier' leusder krant Alcohol controle Niet opgelet Woonwagens plaatselijk nieuws Fotograaf Wilco van Dijen. (Foto: Jan Verhoeff). vervolg van pagina 1 ochtend toch nog: „Ik geef toe dat wij in het geval van de VAD een fout hebben gemaakt ten opzich te van de heer Meijers," zegt hij. „Dat heb ik hem ook al persoonlijk gezegd en ook in de brieven die wij hem daar over geschreven hebben, zijn hem excuses aangebo den. Wat wil hij dan nog meer. Dat ik met as op mijn hoofd door het dorp ga lopen? Hij trekt ook een verkeerde con clusie dat wij geen grip op de ambtenaren zouden hebben. Hij schrijft zelf in zijn brief dat de situatie is verbeterd. Ook pleit hij voor een onaf hankelijke klachtencommis sie. Maar als er problemen zijn kan hij zich tot de raad wenden of bijvoorbeeld tot de commissie beroeps- en be zwaarschriften. Dat is ei genlijk al een soort klachten commissie/] LEUSDEN - Bij een alcoholcontrole, die zondag tussen 17.00 uur en 21.00 uur in Leusden en Achterveld gehouden werd, zijn vier plaatsge noten op de bon geslingerd. De automobilisten bleken hun voertuig onder invloed te besturen. Bij een alcoholcontrole in de re gio, die in de nacht van zaterdag op zondag onder meer in de gemeen te Leusden werd gehouden, zijn zeven rijverboden uitgedeeld en is negen keer proces-verbaal opge maakt. In totaal werden 260 auto mobilisten en andere bestuurders gecontroleerd. LEUSDEN - Een Renswoudenaar lette dinsdag even niet op toen hij over de Arnhemseweg in de rich- vervolg van pagina 1 STOUTENBURG - Tot de acti viteiten van Van N. sr in de periode dat hij nog het bedrijf leidde, behoorde een poging om een woonwagenkamp te vestigen temidden van de boerderijen. De familie is na melijk in het bezit van een L- vormig deel van de landerij en, grenzend aan de Stouten- burgerlaan aan de ene en de Zwarte Goorderweg aan de andere kant. Het desbetref fende kamp was dat van de familie Damen, destijds ge vestigd bij het Valleikanaal in Leusden-Centrum. Zoals bekend, moest dit kamp op last van de gemeentelijke overheid destijds verdwij nen. Een buurtbewoner des gevraagd: „We waren blij dat de gemeente daarvoor geen toestemming heeft gegeven en het plan van Van N. dus niet kon doorgaan. Stel je voor ook nog woonwagens in onze omgeving? Nee, be dankt!" LEUSDEN - Burgemeester Panis zegt niets te weten van crimi nele activiteiten in het verleden op het bedrijventerrein aan de Zwarte Goorderweg. Deze week deed de politie daar een inval en nam 45 ton hasj met een straatwaarde van 450 miljoen gulden in beslag. Het bedrijventerrein is al lange tijd een doom in het oog van omwonenden, die zich storen aan de illegale bedrijven die er zich gevestigd hebben. Ook zeggen zij bang te zijn geweest voor de terreur die jarenlang uitgevoerd zou zijn door de vader van de verdachte Van N. die nu in verband met de hasj-vondst is opgepakt. Volgens de burgemeester blijkt echter uit de rapporten die hij over de Zwarte Goorderweg kreeg, niets van klachten van de bewoners over misdaad en terreur. Hij ver wijst dan ook naar justitie die de zaak in onderzoek heeft. Wel is hij op de hoogte van de bezwaren die er zijn tegen de activiteiten op het bedrijventerrein. Over het al dan niet legaal zijn van de verschillende bedrijven wordt op dit moment door de gemeente onderzoek gedaan. Daarbij zal worden gekeken naar de eisen die de hinderwet stelt en de voorwaarden van het bestemmingsplan. Voor het gebied geldt de bestemming 'handel en transport'. De ondernemingen op het in opsraak geraakte bedrijventerrein zullen aan de eisen van hinderwet en bestemmingsplan moeten voldoen. Het is niet uitgesloten dat er bedrijven zijn die hun activiteiten zullen moeten staken. STOUTENBURG/DORDRECHT (ANP) - De politie in Dordrecht heeft zaterdag 45.000 kilo hasj in beslag genomen bij een transportbedrijf in Stoutenburg, een hoeveelheid die goed is voor een straatwaarde van zo'n 450 miljoen gulden, zo maakte de politie zondag bekend. Het is waarschijnlijk de grootste partij hasj die ooit in ons land in beslag is genomen. De politie heeft een 45-jarige transportondernemer aangehou den. Meer arrestaties worden in de loop van het onderzoek verwacht. De politie stuitte op de vangst na een onderzoek dat enige weken geleden is gestart naar mogelijk vervoer van verdovende middelen binnen de transportwereld. De na speuringen richtten zich als snel op het internationale transportbedrijf in Stoutenburg, gemeente Leusden. De politie kreeg zaterdag aan wijzingen dat de partij hasj in een van de loodsen van het transport bedrijf moest zijn opgeslagen. De partij bevond zich in twee grote open containers. In de loods be vonden zich verder vier nieuwe koelcontainers die vermoedelijk voor het vervoer van verdovende middelen waren geprepareerd met behulp van een dubbele wand. Volgens de politie is de partij 'Zwarte Paak' van uitzonderlijk goede kwaliteit. De hasj wordt ko mende week verbrand bij Afval Verbranding Rijnmond. Het onderzoek van de Dor drechtse politie heeft zich niet ge richt op andere transportonderne mingen, „wat ons betreft treffen zii geen blaam", aldus een politie woordvoerder Het is nog met bekend waar de hasj vandaan komt, of voor welke markt de Zwarte Paak bestemd was. „Verder verhoor moet uitwij zen wie bij dit transport betrokken zijn geweest, we hopen zelf dat deze mensen aan het begin van hun carriere stonden". Het is ook niet duidelijk of ande re personeelsleden van het bednjf bij de 'import' betrokken zijn. „We beginnen zo snel mogelijk met de verhoren, maar er zullen zeker meer aanhoudingen volgen", aldus de woordvoerder. Een woordvoerder van de Cen trale Recherche Informatiedienst (CRI) noemde zondag de partij van 45.000 kilo hasj de grootste die ooit in ons land is gedaan. „Mogelijk is het zelfs de grootste hasjvangst ooit in de EG", aldus de CRI-woord- voerder. De 45.000 kilo „Zwarte Paak" is volgens de CRI afkomstig uit de omgeving van Pakistan. De CRI verwacht niet dat de grote vangst gevolgen heeft voor de prijzen die in Nederland voor hasj worden be taald. „De pnjzen, de waag en het aanbod op de consumentenmarkt voor hasj zijn vnj stabiel, zo is onze ervaring. Ook in het verleden had den grote hasjvangsten geen merkbaar effect op de markt", zo stelt de CRI-woordvoerder. In 1989 werd in Nederland 16.000 kilo hasj in beslaggenomen, zo blijkt uit het jaarverslag van de Centrale Recherche Informatie dienst. Het jaar daarvoor ging het om 68.000 kilo. „Maar dat was een topjaar", aldus de woordvoerder. De 20.000 kilo hasj die in 1988 in Rotterdam werd onderschept, gold tot nog toe volgens de CRI als de grootste hasjvangst ooit in Neder land. -OENSDAG 28 FEBRUARI 1990 Wilco van Dijen fotografeerde Camel-trophy Maar tot op heden heeft hij zich toch nog altijd bemoeid met het bedrijf in Stoutenburg. Hij is er nog regelmatig te vinden." Zo'n duidelijke afkeer als men aan de dag legt tegenover senior, zo mild is het oordeel van de buurt over de beide zonen. De jongste is zoals aangehaald inmiddels overle den, de andere is thans in verband met de hasj-vondst in arrest geno men. „Onbegrijpelijk", zegt men van verschillende kanten. „Frits is een aardige man en tegen hem hebben wij ook niets. Hij groet ons heel normaal zoals je mag verwachten van buurtgenoten onder elkaar." Men is algemeen van mening dat de muis een Fikse staart zal knjgen. Of, zoals een van hen opmerkt, 'het deksel van de beerput is nu ge opend'. „Wij zijn allemaal benieuwd wat er nog verder te voorschijn komt." Na alle schrik en onthutsing van het eerste uur staat nu een ding wel vast: de buurtschap is ervan over tuigd, dat er iets positiefs uit de sensationele ontwikkelingen voort zal vloeien. - De carriere van Wilco van Dijen, in van de Leusdense Jan Verhoeff, een hoge vlucht. De ksB-jarige Amersfoorter be hoort sinds kort tot het puikje In de nationale fotografie, an Dijen werd onlangs door an reclamebureau uitver- als 'huisfotograaf van tionale voorronde van amel-trophy op te tre- En zo toog de avontuur- |k ingestelde Van Dijen een intal weken geleden naar >axije om de verrichtingen in twintig potentiële deel- ixners aan het internatio- lle evenement op de ge- jelige plaat vast te leggen, in Dijen fotografeerde ex- nrief voor de smachtende iderlandse pers en de vak- iaden. Bil toren a KKati „Dit soort evenementen spreekt mij enorm aan. Als fo tograaf, maar ook persoonlijk. Het avontuur zit wel een beetje in mijn aard. Lekker in een tentje in de natuur en actie, dat vind ik prachtig. Dat is ook wat ik met de fotografie zou willen: de combinatie actie, sport en daaraan zelf een beetje mee doen", aldus Van Dijen, die er in het verleden niet tegenop zag om gewapend met camera aan een parachute een sprong in het onbekende te maken, omwille van een fraaie repor tage. Voor de nabije toekomst staan excursies in het hoogge bergte op het verlanglijstje. „Ik zou weieens op de Mont Blanc willen staan, dat lijkt me prachtig", onderstreept Van Dijen zijn avontuurlijke inslag. De naam van Van Dijen als vakfotograaf werd onlangs nog eens gevestigd, toen de Amersfoorter via een open sollicitatie blijk gaf van be langstelling voor het maken van reportages bij de Camel- trophy. Hij schreef het recla mebureau, dat namens de or ganisatie de publiciteit ver zorgde aan en werd, niet eens tot zijn stomme verbazmg, in derdaad geselecteerd. De laatste selectie, die onlangs in Spanje plaatsvond, mocht Van Dijen als exclusief fotograaf bijwonen. „Ik was daar als enige foto graaf aanwezig. Dus in overleg met de meegereisde journa listen en de redacties heb ik reportages gemaakt. Je vraagt aan kranten wat ze willen heb ben en dat probeer je dan te leveren." „Het was een schitterende ervaring. We hebben in Spanje vijf dagen lang geen verharde weg gezien. We zaten met een karavaan van veenen auto's in Cuenca, zo'n tweehonderd ki lometer van Madrid, in een verschrikkelijk onherberg zaam en stoffig terrein. En dan dag en nacht bezig zijn met klassementsproeven. De uit daging als fotograaf is voor mij dan ook juist onder dit soort omstandigheden kwaliteit te blijven leveren." Toch heeft de fotograaf Wil co van Dijen niet uitsluitend belangstelling voor evene menten met een zeker spekta kel-gehalte. „Nee hoor, ik maak net zo lief een lekkere trouwreportage of een goed portret. En het aardige van Jan Verhoeff is, dat ik hier maxi maal de kans knjg om me op diverse fronten te ontplooien. Ik knjg alle medewerking om bijvoorbeeld dingen als de Ca mel-trophy te doen." „Fotografie is een schitte rend vak. Ik heb van jongsaf fotograaf willen worden en tot nu toe heb ik ook mets leukers gevonden", aldus Van Dijen, die nu ongeveer een jaar in Leusden werkt. Na acht jaar werkzaam te zijn als fotograaf, een carrière die begon als winkelassistent, lijkt Van Dijen de top te naderen. Met de Ca mel-trophy ervaringen is de naam van de Amersfoorter in vakkringen gevestigd. Wat de toekomst zal brengen, is nog niet duidelijk, maar de Amersfoorter hoopt zelf op meer opdrachten in die sfeer. „Die survival-tochten, zoals de Avro die op het scherm brengt bijvoorbeeld, daar zou ik best eens bij willen zijn." Maar m zijn achterhoofd hoopt hij stie kem ook te worden uitgeno digd voor de eindronde van de Camel-trophy, die dit jaar rond het Bajkal-meer in Rusland wordt verreden. LEUSDEN - Tijdens een goed bezochte algemene ledenvergadering van de Trim Toerclub Leusden kreeg kilometervreter Ans Bensdorp vrijdag De Chris Trentelmantrofee 1990 uitgereikt. De beker wordt elk jaar uitgereikt aan iemand, die zich in een bepaalde periode verdienstelijk heeft gemaakt voor de vereniging Bensdorp, een enthousiast fietser, blijkt voor toerfietsklassiekers als Luik-Bastenaken-Luik en De Marmotte haar hand met om te draaien, maar maakt ook in verenigingsverband jaarlijks veel kilometers. Bensdorp ontving de onderscheiding uit handen van T&TL-voorzitter Rob van der Sluis. ankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. hljnt elke woensdag. jm h, IHiktle: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp Hpktle-aecretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker ^ileverlng kopij en advertenties: Iterlijk maandagmiddag 12 00 uur jg.jKlaktle en administratie: r Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op wkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur tofoon 033-941495 (administratie en redaktie) bonnementsprljs: tortaai 13,30. halfjaar 26,10, jaar 49,50 •Chten bezorging: s abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17.00 uur te ibben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met ize hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17.30 en 18 30 uur), l 033-945272 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze tpekteur bezorging, overdag 03420-94206 ibtstellen foto's: t meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe llen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij ©ruftbetallng op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met ildelljke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num- »r van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, •bestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Hjeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste tofs) thuis. LEUSDER KRANT Is een uitgave van de HJ-Krantenkomblnatle te Barneveld. De Berhjnse muur' in Stoutenburg. LEUSDEN - Over de oorza ken van de zeer zachte win ter en de stormen van de af gelopen weken doen vele theorieën de ronde. Het broeikaseffect, de warme golfstroom, het gat in de ozonlaag, van alles is erbij gehaald om de uitzonderlijke natuurverschijnselen te ver klaren. Daar kwam deze week uit onverwachte hoek een opmerkeljke uitleg bij. Wethouder Joost de Jongh schaarde zich bij de rij men sen, die zeggen te weten waar het aan ligt. „Het is mij opgevallen dat sinds de Ber- lijnse Muur gesloopt is, het in Europa behoorlijk is gaan waaien," zei hij. Voorlichter Hans Hermans wees de wet houder er nog op dat de meeste stormen uit het wes ten komen, maar dat bracht De Jongh niet van zijn stuk. ting van Amersfoort reed. Hij zag te laat dat de auto voor hem stopte en reed er tegen aan. De auto werd bestuurd door een inwoonster uit Leusden. Beide auto's liepen scha de op. zijn trailers op de smalle, doodlo pende weg werd de doorgang van en naar de verderop gelegen boer derijen regelmatig geblokkeerd. Protesten werden op onheuse wij ze van de hand gewezen. „Wij durfden eigenlijk ook niet tegen hem op te treden. Hij ging zelfs zover dat hij ons bedreigde, jazeker ook met vuurwapens", meldt een buurtbewoner. Een ander heeft nog meer klach ten: „De oude Van N. was een tiran. Hij terToriseerdede hele omgevmg. Hij dwong je met zijn auto op de openbare weg in de berm als je iets tegen hem had En dat hadden we, volop. Klagen bij de overheid hielp ook al niets, want die durfde evenmin actie te ondernemen. Ze durfden zelfs niet eens hier te komen.". Senior verdween van het toneel toen de FIOD hem een belasting schuld oplegde. Een zegsman: „Dat kostte hem financieel de kop. Zo werd bijvoorbeeld beslag ge legd op een prachtige bungalow met zwembad en een bijbehorend park van zo'n vier hectare aan de Hessenweg in Achterveld. loodsen van het transportbedrijf van de familie Van N.. Een bedrijf waarover m de loop der jaren nogal het een en ander te doen is ge weest, aldus een zegsman. De Zwarte Goorderweg is de voorlaatste zijweg van de Stouten- burgerlaan. Het is een doodlopen de weg met links en rechts ver spreid liggende boerderijen. Van oudsher heeft de streek een agrari sche bestemming en met lede ogen hebben de boeren moeten aanzien hoe in de laatste vooroorlogse ja ren zich aan het begin van de weg kleine bedrijfjes vestigden, illegaal uiteraard. Over deze bedrijfjes is veel te doen geweest; van een officiële vestigingsvergunning is nooit spra ke geweest De ondernemingen liggen aaneengeklonterd op een soort industrieterreintje Het werd in de loop der jaren een voortdu rend komen en gaan. Alleen de grootste, dat van de familie Van N., bleef overeind. De 'pater familias', de thans ge pensioneerde Henk, heeft volgens de berichten van de diverse omwo nenden, getracht de omgeving naar zijn hand te zetten. Hij deed dat op een manier, die tot op de dag van vandaag, nog altijd woede en ergernis wekt. Het bedrijf betreft een autohan del annex -sloperij. Vrachtwagens en andere voertuigen, alsmede on derdelen werden voornamelijk uit de Bondsrepubliek binnengehaald en hier verhandeld. In het begin van de tachtiger jaren trok Van N. senior zich terug uit de zaak, die hij overdroeg aan zijn beide zoons Koen en Frits. De eerste overleed in de herfst vorig jaar. In de loop der jaren heeft Van N. senior de gehele omgeving buiten gewoon veel overlast bezorgd. Met de foto's, die Wilco van Dijen tijdens de nationale voorronde Camel-trophee in Spanje maakte. BD£3V - Spar-bedrijfsleider Ruud Aldenzee reikte vonge week de Sprijzen van het Regenboogfestival uit. Behalve 6 boodschappenpa- i w waarde variërend van f75,-- tot 15,-- waren er ook nog drie \pnjzen. De magnetronoven werd gewonnen door Jacquiline Latuma- de stofzuiger ging naar J.Lam en de radio'cassetterecorder was voor 'ijmensen. De Tijmensens lijken overigens bijzonder veel kans te het Regenboogspel, want er gingen maar hefst 5 van 11 pnjzen \d met die naam.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 3