Leusden r--1 i HET BESTE NIEUWS KOMT VAN GAZELLE Van Kersbergen „de wegwijzer" adopteert monument info-stand voor buitenlandse kiezers gemeente biedt helpende hand afval in plaats van hardhout GEMEENTE 28.50 MAART 10% KORTING I op de tegels in combinatie met vloerverwarming. GRATIS PROEFLES I DICK MEERVELD WOENSDAG 28 FEBRUARI 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 16, 28 februari 1990 russische kinderen naar leusden In aanwezigheid van de Russische ambassadeur en de Commissaris van de Koningin zullen leerlingen van de openbare basisschool De Wegwijzer tijdens een plechtigheid op 9 april het Russische oorlogsmo nument Koedriest adopteren. De Wegwijzer is de derde school in Leusden die een oorlogsmonument adopteert; eerder werd het monu ment De Stenen Man op de fussilla- deplaats van het voormalige kamp Amersfoort geadopteerd dpor de Montessorischool 't Ronde en het monument aan de Asschatterweg door de rooms-katholieke basis school Klimrakker. Met het adopteren van een oor logsmonument neemt de betrok ken school de verplichting op zich in de lessen aandacht te besteden aan de achtergronden en de ont staansgeschiedenis van het monu ment en het monument eenmaal per jaar te bezoeken. Het initiatief om oorlogsmonumenten te adopte ren is afkomstig van de stichting Februari 1941" Deze stichting stelt zich ten doel bij leerlingen uit de hoogste groepen van het basis onderwijs en de eerste klassen van het voortgezet onderwijs de herin nering aan bezetting, vervolging en verzet tijdens de Tweede Wereld oorlog levend te houden. Het monument Koedriest is opge richt ter herinnering aan de moord op 77 Russische krijgsgevangenen op 9 april 1943. Het monument staat terzijde van de Appelweg op het landgoed Den Treek. Met de naam Koedriest wordt van oudsher het gebied aangeduid waar het mo nument staat en waar destijds de executie heeft plaatsgevonden. De adoptie van dit monument door De Wegwijzer heeft het idee doen ontstaan om hierbij ook Russische kinderen te betrekken. Inmiddels zijn hierover tussen de Wegwijzer en de Russische ambassade-school in Den Haag de eerste contacten gelegd. Onderdeel van de geza menlijke activiteiten zal een be zoek van de Russsische scholieren op 9 april aan Leusden zijn. Het zal de eerste keer zijn dat Russische en Nederlandse kinderen elkaar op deze wijze ontmoeten. De groeien de toenadering tussen oost en west wordt hiermee treffend tot uitdruk king gebracht. samen wonen, samen stemmen Buitenlanders die langer dan 5 jaar in Nederland wonen, mogen op 21 maart aan de gemeenteraadsver kiezingen deelnemen In Leusden gaat het om ruim 150 personen. Zij vertegenwoordigen 25 nationalitei ten, waarvan de Duitsers met 24 de grootste groep vormen, gevolgd door de Engelsen met 23, de Tur ken met 18, de Vietnamezen met 14 en de Amerikanen met 13. Ten behoeve van de buitenlandse kiesgerechtigden heeft het ministe rie van Binnenlandse Zaken een uitgebreide voorlichtingscampag ne opgezet. Aan de uitvoering daarvan verleent het gemeentebe stuur van Leusden zijn medewer king door in de periode van 5 tot en met 20 maart een info-stand in de hal van het gemeentehuis in te rich ten. In deze stand zijn folders in diverse talen verkrijgbaar. Er kan ook gekeken worden naar een vi deo-film over de gang van zaken rond de komende raadsverkiezin gen. De plaatselijke partij-pro gramma's zijn voor belangstellen den eveneens beschikbaar. Uiter aard zijn ook Nederlandse kiezers in deze stand welkom. De buiten landse kiezers zullen binnenkort persoonlijk op de hoogte worden gesteld van de mogelijkheid zich nader te laten informeren over de komende verkiezingen. Door houtkap verdwijnt hel regenwoud in snellempo. maak van huisvuil Voor het aan de weg zet- •ten van huisvuil zijn re gels. Die zijn belangrijk om te voorkomen dat het vuil los op straat komt te slingeren. Maandag is de ophaaldag voor het huisvuil. Daarom moet het huisvuil maan dagochtend voor 7.30 aan de weg worden gezet. Het is verboden om zaterdag of zondag al de huisvuil- zakken buiten te zetten. De zakken dienen goed afgesloten te zijn. Dieren, geen zwerfvuil bijvoorbeeld katten, krabben de zak open of gooien hem om met het gevolg dat de inhoud op straat komt te slingeren. Glas moet worden aange boden in een kistje of krat. Deze wordt weer te ruggezet, Het papier moet in een open doos met een touw erom heen. Het is niet de bedoeling dat uw oude kranten in de tuin van de buren terechtko men. Zorg dat uw huisvuil geen zwerfvuil wordt. vergaderagenda 7 maart Commissie On- derwijs. Sociale Zaken en Milieu De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehou den in het gemeentehuis De agenda en de stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting. op zoek naar bouwtekeningen? Wie plannen heeft zijn huis te (la ten) verbouwen, zal vrijwel altijd willen beschikken over de tekenin gen van dat huis. De kans is groot dat in zo'n geval de afdeling Inter ne Zaken de helpende hand kan bieden. Op die afdeling worden de bouw- en constructietekeningen bewaard van alle woningen in de gemeente Leusden, waarvoor een bouwvergunning is afgegeven. Wanneer men op zoek is naar de tekeningen van een huis gebouwd na 1945, zal men haast altijd gehol pen kunnen worden, maar voor woningen gebouwd voor 1945 kan die garantie niet worden gegeven. Voor alle woningen geldt dat be stekken en sterkteberekeningen slechts in een enkel geval aanwezig zijn. Die stukken zijn meestal al leen te achterhalen via de architect van de woning. Dat kan een pro bleem opleveren als het om een wat ouder huis gaat, maar in veel ge vallen zal de afdeling Interne Za- ken u aan zijn naam en adres kun nen helpen. Kopieën van bouwtekeningen wor den alleen verstrekt aan de eige naar van de woning of aan degene die in opdracht van de eigenaar handelt. Aan het verkrijgen van kopieén zijn enige kosten verbon den. Een kopie op A4- of A3-formaat kost 0,50, respectievelijk ƒ1,- per stuk. Lichtdrukken kosten 4,90 per stuk; voor lichtdrukken geldt een levertijd van 2 dagen Voor het inzien van bouwtekenin- i gen en het verkrijgen van kopieën 4 is de afdeling Interne Zaken ge- opend op werkdagen van 10.00 uur tot 12.00 uur Het verdient aanbe veling vooraf een afspraak te ma ken via telefoonnummer (033) 961622. De komende maand zal aan de Ruurd Visserstraat ei aan de Nico Wijntjesstraat in Achterveld, twee nieun bankjes worden geplaatst. Het gaat hierbij om eei proef. Het bijzondere aan deze bankjes is dat ze milieu vriendelijk zijn. Ze zijn namelijk gemaakt van material waarin plastic huisafval verwerkt is. Ook is het geschil materiaal om tropisch hardhout te vervangen. Het tropisch regenwoud verdwijnt in snel tempo. Ome landbouwgrond van te maken, maar ook voor de houi winning. Elk jaar verdwijnt anderhalf maal de oppei vlakte van Nederland aan regenwoud, alleen al doo commerciële houtkap. Wanneer de vernietiging op dez wijze door zou gaan, zal er binnen enkele tientallen jure geen tropisch bos meer over zijn. Broeikaseffect Door het verdwijnen van dc regenwouden gaan er elk dag plante- en diersoorten voorgoed verloren. War neer het regenwoud verdwijnt, blijft er kale grond ovei Zon en regen hebben vrij spel en de bodem spoelt wej Wanneer veel regenwouden verdwijnen, verandert 1 klimaat. Een toenemende droogte in veel gebieden o] aarde is dan het gevolg. Door het kappen van regenwot den kom ook meer C02 in de lucht. En dat draagt bij az het broeikaseffect, het langzaam warmer worden vand aarde. Hierdoor stijgt de zeespiegel Afvalverbranding Het is dan ook belangrijk het gebruik van tropisch hard hout zoveel mogelijk te beperken. Alle bankjes en bruj getjes in de gemeente zijn van harde houtsoorten. D gemeente wil het gebruik van tropisch hardhout tenij dringen en is op zoek naar bruikbare alternatieven, zoa de bankjes die nu als proef in Achterveld worden j plaatst. De bankjes zijn gemaakt van ingezameld kunsl stof afval. Zo wordt voorkomen dat dat afval in d verbrandingsoven verdwijnt met zijn eventueel schade lijke uitstoot. Het afval wordt nu op een goede manie opnieuw gebruikt. Het mes snijdt zo aan twee kanten: d afvalberg wordt iets kleiner en het tropisch regenwoui gespaard. w Leusden bekendmaking GEMEENTE verkeersmaatregel Burgemeester en wethouders maken ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens bekend, dat zij in verband met de bouw van een peuterspeelzaal ten behoeve van Pinkeltje op het terrein wat nu bestemd is voor het innemen van standplaatsen op een deel van de woensdag besloten hebben in plaats daarvan de naburige parkeerplaatsen aan het begin van de Claveren- bladstraat hiervoor te bestemmen en in verband hiermee: 1op deze parkeerplaatsen een parkeerverbod in te stellen door middel van het plaatsen van borden volgens model 49 als met de bouw werkzaamheden wordt begonnen, 2. de werkingssfeer van dit verbod te beperken door middel van een onderbord met de tekst ,,dit verbod geldt alleen op woensdag tussen 08.00 uur en 13.00 uur". Dit besluit ligt met de bijbehorende tekening voor een ieder op werkdagen van 08.30 en 12.30 uur gedurende een termijn van 30 dagen na dagtekening van deze bekendmaking ter inzage op het gemeentehuis, afdeling ruimtelijke orde ning en algemene zaken, 't Erf 1, kamer 209. Iedere belanghebbende kan beroep instellen tegen deze maatregel binnen 30 dagen na dagte kening van deze bekendmaking. Het beroep schrift dient aan H. M. de Koningin gericht te worden, maar te worden ingediend bij de Com missaris van de Koningin in de provincie Utrecht, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht Leusden, 28 februari 1990 Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester Mr. A. Panis de secretaris Drs. P. van Elteren verleende vergunningen bouwvergunningen Ambachtsweg 15, uitbreiden bedrijfsruimte De Biezenkamp 3, verbouwen kantoor Maten 31 en 33, bouwen van een klompenhok/ berging Rozengaarde 14, verbouwen/uitbreiden woning van Boetzelaerlaan 16, bouwen serre en dakka pel Arnhemseweg 10, verbouwen woning bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08 30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen), tele foon 961752 (kapvergunmngen). aanvragen om bouwvergunning Het uitbreiden en verbouwen van ,,de Hak- horst" op het perceel Waarden 25a; het uitbreiden van de woning op het perceel Rozenhaag 41; het verbouwen/uitbreiden van de school op het perceel Rozengaarde 4; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. De tekenin gen liggen op werkdagen van donderdag 1 maart t/m woensdag 14 maart 1990 's morgens van 8.30 uur tot 12.40 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling Ruimtelijke Ordening/Algemene Za ken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-Centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp(deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren tegen het verlenen van vrijstelling schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. V.a. 25 m2 PLAVUIZEN GRATIS GELEGD KAMERVLOEREN vanaf per rrv DE GROOTSTE KOLLEKTIE VAN NEDERLAND, OOK NATUURSTEEN! VLOERVERWARMING c_n An compl. aangelegd vanaf. 1 DdUiUU Wegens enorm succes opnieuw de gehele maand Mum DE GROOTSTE SPECIAALZAAK VAN NEDERLAND Amersfoort: Neptunusplein 13. tel. 033-755865 20 vestigingen m Nederland Voor fitness en aerobic Fitness Aerobic Beatballet Zwemles Zonnestudio Sauna/zwembad Cursus sportief afslanken 7 dagen per week geopend Apeldoornsestraat 48 3781 PN Voorthuizen Tel. 03429-4522 Dit alles onder deskundige begeleiding. Voor fitness en aerobic proefles gratis. Bel of kom even langs. I VANAF 619,- Dealer van Raleigh, I Peugeot, Puch en Gazelle I rijwielen en bromfietsen. Grutterij 13, Leusden. Tel. 033-940005. Ook uw adres voor reparatie. Obelisk gordijnstof "VARESE". Keuze uit meer dan 2000 gordijnen en een prachtige kollektie tapijt Een plaats waar u om ringd wordt door schoon heid, kleur, harmonie en kwali teit. Het is de kamer waar u zich perfect thuisvoelt doordat uw sfeer er hangt. Warm en be haaglijk. Maar tegelijk ook mo dieus. Klassiek-moderne gordijnen, gordijnen met een oriëntaals tintje of de puur romantische draperieen, u gaat uit van uw eigen voorkeur en wordt verrast door een schat van ideeen. Er zijn al gordijnstoffen vanaf 18,95 p/m en vitrage vanaf 14,95 p/m. Het is gewoon de kunst van het kombineren met kleur en dessin. Durf eens een warm gedessineerde stof te hangen voor een luxaflex rol gordijn of bij de supersmalle rafinette Al deze directe be schermers tegen zon en licht zi|n er In tientallen mooie en praktische uitvoeringen. Ook in accessoires bieden wij een ruim assortiment. Kom dus ge rust eens bij ons kijken en kies uit een uitgebreide kollektie van gordijn tot vertikale lamel. Er is voor elk raam een omlijs ting op maat. Ook de zo be langrijke afwerking wordt door ons verzorgd Wij als Obelisk- gordijnspecialist weten er alles van. Wij adviseren u graag! Interieur verzorqinq Winkelcentrum Hamershol 't Erf 5 (naast de Hema) Leusden-C Telefoon 033-946611

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4