eusden in Bronstijd in maart... lEusder krant ntoonstellmg in gemeentehuis Inwonertal gestegen Van overstekende bomen en onbekende daders Vreemde naam niet vreemd OENSDAG 28 FEBRUARI 1990 plaatselijk nieuws fSDEN - De Historische Kring Leusden heeft, in samen- king met de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonder een kleine tentoonstelling ingericht in de hal van het Ge ntehuis. Het betreft hier voorwerpen die zijn gevonden bij ootscheepse opgravingen, door de genoemde dienst uitge- d van 1982 tot 1985, in verband met de aanleg van Rijksweg in het gebied van Oud-Leusden. Bij deze opgravingen zijn grijke vondsten gedaan uit verschillende perioden, lo- vanaf de Bronstijd (2100-700 v. Chr.) tot en met de late deleeuwen. erder zijn op de Utrechtse elrug overblijfselen gevon- grafheuvels uit het Neolithi- (3000-1800 v. Chr.) en uit de jd. Ook op de Leusderhei. Trekerheide zijn urnen ge uit de La Tène kuituur (500 Na de bewoning in de 500 jaar voor Chr. is het ense gebied waarschijnlijk tijd lang zo goed als onbe woond geweest. De oorzaak hier van was een verordening van de Romeinen die inhield dat vanaf hun 'grens' (de Rijn in dit geval) een strook van 50 mijl onbewoond moest blijven. Na het vertrek van de Romeinen, ongeveer 260 na Chr., moesten de nederzettingen dus weer opnieuw beginnen. Ver moedelijk zijn het de Franken ge weest die het gebied voor het eerst weer hebben bevolkt. De bewoning was vooral op de ho gere gronden van de Utrechtse Heuvelrug en op de zandruggen en oeverwallen van de Gelderse Vallei. Deze streek was onder de naam Flehite bekend. In deze tentoonstelling staan de vroege Middeleeuwen centraal, de periode tussen 400 en 900. Uit deze periode werden de resten gevonden van de nederzetting waarvan de bekende oorkonde van 777 melding maakt. In deze oorkonde werden de villa Lisi- duna en een viertal 'foreesten' aan de St.-Maartenskerk te Utrecht ge schonken. Deze terreinen behoor den aan Karei de Grote, als zijnde domein van de Frankische konin gen. De zeer belangrijke schen king beoogde het door Pippijn in 695 ingestelde en door Willibrord als eerste bisschop bestuurde bis dom te ondersteunen in de stoffe lijke noden waann het verkeerde omdat het met de kerstening nog niet zo vlot verliep. In de eerste plaats deed Karei af stand van zijn rechten, ten be hoeve van St-Maarten te Utrecht, op de tolgelden te Dorestad, het tegenwoordige Wijk bij Duur stede, geheven. Ook de 'Upkirika' te Dorestad, met de daaraan ver bonden goederen en inkomsten werd onder rechtstreeks beheer van de bisschop gesteld. Tenslotte het landgoed, tevoren door graaf Wigger als 's konings vertegenwoordiger bestuurd, de 'villa nostra nuncupante Lisiduna' - Leusden met onderhorigheden. Dit landgoed hield heel wat in. Niet alleen bossen, bouw-, wei-, en hooilanden maar ook de daarop gevestigde hoeven en hui zen met de daarin verblijvende bewoners, alsmede de daar door heen lopende paden, sloten en beken. Een villa bestond in de eerste plaats uit een hof waar de heer woonde en aan de boeren (hori gen) in leen gegeven boerderijen, de zogenaamde mansi. Deze hof- horigen maakten, met hun huisge noten, deel uit van de hoeve waarop zij woonden. Ze mochten de grond, waarop zij waren gebo ren, niet verlaten zonder de toe stemming van de hofheer. Wer den de hoeven weggeschonken of verkocht, waren de bewoners in de schenking of koop inbegre pen. Ze werden niet alleen ge dwongen willekeurige schattin gen op te brengen in natura, maar ook om zowel op de kastelen als m de hoven verschillende heren diensten te verrichten. Verder bestond een villa uit stuk ken bos voor gebruik door de boeren om hout te halen, varkens te laten lopen en dergelijke en te vens uit uitgestrekte bossen, de zogenaamde foreesten, welke de heer voor zich had gereserveerd ten behoeve van de jacht. Die fo reesten waren niet onbewoond. Ze bestonden, blijkens de be schrijving in de oorkonde, uit bos sen. bouwlanden, weiden en heide. De foreesten worden in de oorkonde vervolgens met name genoemd: 'Hengistcoto' (Hen- schoten), 'Fornhese' (Heeze bij Soest), 'Mocoroth' (Maam?) (Moorst?) en 'Vuidoc' (Weede bij Hoogland). De tentoonstelling is te bezichti gen tijdens de normale openings uren van het gemeentehuis. LEUSDEN - Het inwonertal van de gemeente Leusden is in de laatste maand van 1989 met 17 gestegen. Op 1 januari telde Leusden 27.265 inwoners, tegen 27.248 op 1 de cember. Dat is overigens nog altijd minder dan op 1 januari van 1989, toen Leusden 27.302 inwoners tel de. De stijging kwam tot stand door een geboorte-overschot van 8 mensen (23 geboorten, tegen 15 sterfgevallen). Daarnaast was er een vestigingsoverschot van 9 mensen. 115 Mensen kozen in Leusden domicilie, terwijl 106 Leusdenaren vertrokken naar el ders. 'Dinges' LEUSDEN - In het clubhuis van de motorclub 'Renamed' aan de Val leilaan 6, treedt zaterdag 3 maart de rockband 'Dinges' op. 'Dinges', een uit regionale muzikanten bestaan de groep, speelt stevige rockmu ziek. Het optreden van de groep be gint rond 21.30 uur en de entree is gratis. Belangstellenden zijn wel kom. LEUSDEN - „Vrijspraak" concludeerde woensdag de Utrechtse politierechter in de zaak tegen een 22-jarige Amersfoorter. De man zou op het politiebureau van Leusden in strijd met de waarheid heb ben verklaard dat zijn wagen was aangereden door een on bekende automobilist en dus een valse aangifte hebben wil len doen. De man meldde zich op 30 oktoer '88 bij de rijkspolitie met de mededeling dat zijn wagen aan de rechterzijde in de kreukels lag. Hij had het voertuig kort tevoren nabij een Leusdens restaurant gepar keerd. Puntgaaf, naar hij na drukkelijk beweerde. Van de automobilist die zijn wagen tij dens zijn afwezigheid zou heb ben aangereden ontbrak elk spoor. Ter plekke, zo wees het po litieonderzoek uit, was niets te vinden dat op een aanrijding duidde. Wel trof men m de buurt een omgereden boom aan met daarop lakschilfers m de kleur van de beschadigde wagen. Bovendien bleek ie mand op die plek met een bor stel over de grond te hebben geveegd. Dat er op de wagen van de Amersfoorter stukjes „groen" werden aangetroffen vond de verdachte niet vreemd. Die waren afkomstig van de strui ken langs de oprijlaan voor zijn huis, zo luidde hiervoor zijn verklaring. Hij zei geen motief voor een valse aangifte te heb ben. De verhouding met zijn vader, de eigenaar van de auto, was niet van dien aard dat hij in geval van schade „drie dagen in de kelder zou wor den opgesloten." Politierechter mevr. mr. R. Meertens vond het allemaal „een beetje raar" maar hield de man, evenals de officier van justitie mr. A. Maan, niet voor schuldig. „Maar het kan na tuurlijk zijn dat u ons allemaal een oor aannaait", sprak de rechter. „Maar dat is uw goed recht", voegde ze daar aan toe. LEUSDEN - De officier van justi tie bij de Amsterdamse recht bank, mr. Van der Werf, eiste dinsdag wegens valsheid in ge schrifte zes maanden voorwaar delijke gevangenisstraf tegen een 46-jarige inwoner van Leus den. De man werkte vanaf begin 1981 tot half 1987 als commercieel me dewerker bij het in Zeist geves- tide bedrijf Lionel Financial Ser vices bv. De firma zocht via adver tenties in de krant mensen die hun geld aan het bedrijf wilden toever trouwen, om daar vervolgens mee te beleggen. Uit een in 1987 door de FIOD ver richt onderzoek, is gebleken dat een aantal cliënten geld aan het bednjf overmaakte onder een valse naam of vals adres. Dit ge beurde onder meer om zwart geld buiten de fiscus te houden. Het openbaar ministerie verwijt de 46- jarige medewerker van het bedrijf dat hij bewust aan deze praktijk heeft meegewerkt. Verklaringen van vijf voormalige cliënten on dersteunen deze beschuldigin gen. Eén van hen liet in een getuigen verklaring weten tegenover de man uit Leusden te hebben ge klaagd dat hij veel belasting moest betalen over zijn spaargeld. Daarop zou het antwoord zijn ge weest: „Wij hebben daar wel een oplossing voor." Vervolgens zou door de medewerker van het be drijf het idee met de valse namen uit de doeken zijn gedaan. De man zelf ontkent op de hoogte te zijn geweest. Tijdens de zitting liet hij weten dat het niet vreemd is wanneer iemand onder een vreemde naam opereert. Hij zou niet geweten hebben dat er op die manier belasting werd ontdoken. Zijn advocaat ondersteunde hem door een deel van de verschillen in namen te wijten aan slordighe den of schrijffouten. )e stichting Culturele Raad Lensden is - na een oriënte rende beginperiode - offi- deel nu ruim vijf jaar actief >ezig met het activeren, sti- nuleren en zelf uitvoeren tran culturele activiteiten. Zij irganiseert de jaarlijkse Cul- nrade, een culturele markt roor alle Leusdense vereni- lingen, instellingen, groepen in particulieren die zich op le één of andere manier be- ig houden met cultuur; orga- ilseert in het winterseizoen rerschillende culturele ivonden (film, toneel, mu- iek, cabaret), en ontwikkelt weejaarlijkse (educatieve) Qanifestaties, zoals Sime- ion' (1987) en 'Glas' (1989). Een van haar belangrijkste heistellingen is het opvill en van zogenaamde "witte ulhrarvlekken' in het ge- leentelijke cultuurpatroon, ij stond aan de wieg van de listorische Kring Leusden n nam het initiatief voor de lichting van de Filmliga en et opzetten van een jaarlijk- e bouwdorp voor de jeugd. Uleen de Filmliga wordt nog teeds in eigen beheer ge- ealiseerd. Andere activitei- en zijn inmiddels - overeen komstig de doelstelling van de CRL- door anderen over genomen. De Culturele Raad heeft zich actief bezig gehouden met kunstzinnige vorming op school door het organiseren van allerlei thema-projecten, maar wacht nu op het over nemen van dit initiatief door het basisonderwijs in Leus den. Het bevorderen van kunst in de wijken behoorde eveneens tot de prioriteiten van de Culturele Raad. Deze taak is overgenomen door de stichting Kunstkwartier, waarin de Culturele Raad zit ting heeft. Binnen haar finan ciële mogelijkheden tracht de Culturele Raad in het win terseizoen een eigen (klein schalig) programma te reali seren. Het bestuur wordt ge vormd door elf Leusdenaren, die zich vanuit hun beroep of interesse bezig houden met de verschillende kunstdisci plines (zoals op het gebied van muziek, beeldende kunst, film, theater en litera tuur) en die deze onderdelen gestalte trachten te geven binnen het kader van de sta tuten van de stichting. als bestuur van de stichting &ele Raad Leusden, hopen dat ulturele beleid voor de jaren Mig niet in de verschillende i&mgsprogramma's zal ont- en en dat daarin ook duidelijk aangegeven hoe binnen dit d de Culturele Raad een ef- 7ere taak dan tot nu toe zou an hebben', aldus de laatste *van het jaarverslag 1989 van alturele Raad. aflicht kwam deze hartekreet plaatselijke politieke par aat te laat om hen alsnog op dee te brengen, want wie het hoofdstuk 'Cultuur' der partijpro gramma's doorleest, moet het - op enkele uitzonderingen na - doen met toch wel wat gemakkelijke vaagheden of met algemeenheden, die in enkele regels worden gevan gen. Dat de gemeenteraad in de af gelopen jaren de Culturele Raad heeft gesubsidieerd en deze subsi die een plaats heeft gegeven in het Meerjaren Activiteiten Plan is een positieve ontwikkeling. Dat het ge meentebestuur samen met de Cul turele Raad de eerste aanzet heeft gegeven tot een cultureel onder zoek in de gemeente vooruitlopend op een cultuurbeleid voor de ge meente, wordt van harte door ons toegejuicht. Maar waarom vinden we hiervan vrijwel geen enkele weerslag in de verkiezingspro gramma's van de verschillende politieke partijen? Tot nu toe heeft een goed onderbouwd cul tuurbeleid ontbroken, waardoor de cultuur m Leusden elke keer weer op ad hoc-basis door de gemeente raad 'vorm moest worden gege ven'. En die vorm is - we kunnen er mets anders van maken - mager te noemen. De Culturele Raad heeft in de afgelopen jaren steeds hartstoch telijk gepleit voor een cultuurbe leid, dat positief inspeelt op de achterstand in cultuurvoorzienin gen en -activiteiten, die de ge meente door haar stormachtige nieuwbouw heeft opgelopen. Want ook al biedt de stad Amersfoort op enkele kilometers afstand volgens onze gemeente raadsleden een scala aan culturele mogelijkheden, dat ontheft een ge meente niet van haar taak om het culturele niveau in eigen gemeente op een aanvaardbaar peil te hou den. Een gemeente zonder noe menswaardige culturele voorzie ningen is een 'dode gemeente', een plaats die alleen is om te slapen en te werken. Die tijd zou nu achter ons moeten liggen. Of zoals wethouder Blcrn twee jaar geleden bij de opening van de Culturade zo duidelijk ver woordde: 'We hebben in de afgelo pen vijftien jaar hard gebouwd. Nu moeten we even hard werken aan het welzijnsniveau voor onze inwo ners'. Helaas: het enthousiasme waarmee gebouwd werd is tot nu toe (nog) niet terug te vinden in een actief welzijns- en cultuurbeleid. Want: - een gemeente die per jaar slechts enkele duizenden guldens via de Historische Kring subsidieert voor het behoud van haar erfgoed en onderzoek van haar verleden, schat haar eigen cultuurgoed niet hoog in - een gemeente, die haar oudste boerderij zo laag inschat, dat zij geen hand uitsteekt als de functie van dit gebouw als enig werkelijk functionerend cultureel centrum verloren dreigt te gaan, ontbreekt het aan een goed onderbouwd cul tuurbeleid - een gemeente met zoveel nieuw bouwwijken, die de al zo vaak ge noemde 1% regeling voor bijvoor beeld kunst in de wijken niet be leidsmatig gebruikt, wekt de in druk weuiig over te hebben voor verfraaiing (en de leefbaarheid) van deze wijken, laat staan oog te hebben voor de eigen beroeps kunstenaars in de gemeente - een gemeente, die de Culturele Raad beschouwt als een vereni ging als zoveel verenigingen zon der gebruik te maken van de bin nen deze 'vereniging' aanwezige deskundigheid, is nog steeds in de nieuwbouw-fase blijven steken en nog duidelijk niet aan cultuur, aan de uitwerking van een allesomvat tend welzijnsbeleid toe - een gemeente, die zich steeds verschuilt achter Amersfoort met voldoende culturele voorzienin gen, ontkent de leefbaarheidsas- pekten èn de economische waarde van een goed, geheel op de eigen inwoners gericht cultuurbeleid. - een gemeente, die haar accom- modatie-beleid laat bepalen door particulier initiatief (Hakhorst, Claeverenblad, Ros Beyaart, en zelfs de Korf) kijkt passief toe en ontkent de noodzaak tot het goed reguleren van de accommodatie behoefte van de eigen bevolking - een gemeente, die (ongeacht de vraag of zij een eigen cultuurpa troon dient te ontwikkelen) haar bewoners voor het bijwonen van culturele activiteiten naar Amers foort stuurt zonder dat een goed functionerend openbaar vervoer in de Gate) avonduren voor een veili ge terugkeer zorg kan dragen, laat wel wat al teveel aan de 'zelfzorg' van haar bewoners over. Laat staan dat zij oog heeft voor dat deel van haar inwoners, dat om welke reden dan ook niet in staat is naar Amers foort te gaan voor culturele activi teiten of niet durven door het hoge percentage 'straatcriminaliteit' in die stad. Komt daarin nu verandering? We zochten vol verwachting in de ver kiezingsprogramma's naar de vi sies van de verschillende partijen die Leusden njk is. Hierbij het re sultaat van onze bevindingen. Je zou - gezien de ettelijke signa len vanuit de bevolking - kunnen verwachten dat de verkiezingspro gramma's van de plaatselijke par tijen nu een goed onderbouwd kunst- en cultuurbeleid voor de ja ren negentig te zien zouden geven. Wij zijn daarin opmeuw teleurge steld. D66 De enige partij die dit wel heeft gedaan, is D66. Deze partij geeft in haar cultuur-paragraaf duidelijk aan wat er zou moeten gebeuren en het daarin naar voren gebrachte sluit goed aan bij hetgeen de Cultu rele Raad voor de negentiger jaren voorstaat. D66 vindt dat de over heid niet alleen maar een afwach tende houding moet aannemen met betrekking tot kunst- en cultuur, maar een eigen beleidsvisie dient te ontwikkelen. D66 vindt, dat hier aan een gedegen onderzoek voor af dient te gaan. De partij wijst erop dat de ge meente ten aanzien van kunstaan kopen in haar beleid moet uitgaan van juiste aankoopprocedures, sa menhang en visie. De taken van de Culturele Raad ziet D66 graag uit gebreid met het overkoepelen van de activiteiten en het adviseren aan de gemeente. Tenslotte vindt deze partij de kunstzinnige vorming op school van groot belang, vindt dat hierin door het onderwijs in de ge meente samengewerkt dient te worden en dat aanvullende subsi die tot de mogelijkheden dient te behoren. D66, zo vinden wij, heeft duide lijk nagedacht en de signalen, en niet alleen die van de Culturele Raad, gehoord en in haar beleid opgenomen. WD De WD beperkt zich tot enige kreten en vangt 'haar cultuurbeleid' in twaalf regels. Het erfgoed van onze voorouders, aldus de WD, in de vorm van monumenten moet worden bewaard en onderhouden. De WD steunt de activiteiten van de Culturele Raad en de Histori sche Kring en pleit voor een hoge re gemeentelijke bijdrage aan de stichting Kunstkwartier. Zij wil meer gebruik maken van de 1% regeling bij nieuwbouw van open bare gebouwen en de kunstzinnige vorming binnen het basisohderwijs moet meer gestalte krijgen. Ook de amateuristische muziekbeoefening moet gestimuleerd worden. Geen woord over samenhangend cul tuurbeleid. En vanwaar die extra accentuering van de amateuristi sche muziekbeoefening? Er zijn toch wel meer 'amateuristische' culturele activiteiten m de ge meente die de ondersteuning waard zijn? CDA Het CDA besteedt weliswaar veel woorden aan het 'welbevinden van de Leusdense bevolking', maar laat het initiatief toch bij voorkeur aan die bevolking zelf. 'De gemeentelij ke overheid', aldus het CDA,heeft vooral een ondersteunende en aan vullende taak'. En een signaleren de functie. Beperken we ons tot het kunst- en cultuurbeleid, dat het CDA voorstaat voor de negentiger jaren, dan blijven slechts enkele zinnetjes over 'Het bibliotheek werk is een elementaire voorzie ning in onze samenleving. Daarom dient het gemeentebestuur een be hoorlijk mveau van deze voorzie ning na te streven en te handhaven. De beleving van kunst en cultuur moet worden gestimuleerd. In dit verband laat de gemeente zich on der meer adviseren door de Cultu rele Raad en de Stichting Kunst- kwartier1. Dat is alles. Geen nadere uitwerking en ook hier geen woord over samenhangend cultuurbeleid. De bevolking mag het dus eigenlijk zelf opknappen... De zelfzorg slaat opnieuw toe. PvdA De kunst- en cultuurparagraaf van de PvdA is al even teleurstellend. Ook hier de 'amateuristische kunst beoefening* die moet worden bevorderd tegelijk met de kreati- viteitsontwikkeling, zonder aan te geven hoe en wat daarmee wordt bedoeld. Een percentageregeling voor beeldende kunstopdrachten dient volgens de socialisten te wor den ingevoerd en ook dient voor dit doel een fonds ingesteld te wor den voor die gevallen, waarin deze percentageregeling niet van toe passing is. Het werk van de biblio theek dient optimaal te kunnen worden uitgevoerd, aldus de PvdA. Op zich goede zaken, maar het ont wikkelen van een samenhangende beleidsvisie voor kunst- en cultuur is ook voor de PvdA blijkbaar niet nodig. GPV/SGP Het verkiezingsprogramma van de GPV/SGP-combinatie voorziet in een voorwaarde-scheppend be leid van de lokale overheid waar het welzijns-voorzieningen betreft. Ook zij vindt een goed functione rende en moderne bibliotheek noodzaak, het bewaren en in goe de staat houden van monumenten en andere historische zaken acht de GPV/SGP tot de cultuurtaak van de gemeente te behoren. Zij pleit voor het beter bijhouden van de archieven en denkt dat het best te realiseren in Eemland-verband. De werkzaamheden van de Culturele Raad worden positief beoordeeld, maar de beide partijen achten het stimuleren van activiteiten die ge richt zijn op een eigen uitgaanscul- tuur m Leusden naast Amersfoort geen noodzaak. Dat in het verkie zingsprogramma al evenmin met een woord wordt gerept over een samenhangend cultuurbeleid voor de gemeente, verbaast ons enigs zins, maar dat valt niet op naast de meeste andere verkiezingspro- gamma's. Leusden '85 (lijst 7 Tenslotte het verkiezingsprogram ma van Leusden'85 of kunnen we beter spreken van lijst 7 (groep Stoelinga)? Evenals D66 vindt Leusden'85 een cultuurbeleid een vereiste. Zij schrijft: 'De gemeente dient samen met in de gemeente werkzame culturele instellingen een samenhangend cultureel be leid te ontwikkelen'. Verder wil deze partij bij het bevorderen van 'kunst in de wijken' de direct om wonenden intensief hierbij betrek ken. De nieuw/herbouw van de bi bliotheek dient grote prioriteit te krijgen. Toch vinden wij dat on danks het pleidooi voor een ge meentelijk cultuurbeleid, de ver dere uitwerking van de kunst-en cultuurparagraaf van Leusden'85 (of lijst 7) wel erg magertjes is voor een actie- partij. Conclusie: Als wij alle kunst- en cultuur pa ragrafen uit de verkiezings- pro gramma's naast elkaar zetten, dan is ons in het jaarverslag 1989 geuit optimisme helaas (nog) niet be waarheid. En dat is teleurstellend als je bedenkt, dat er nu al meer dan vier jaar is gesproken over een noodzakelijk samenhangend kunst- en cultuurbeleid. Je zou kun nen verwachten, dat plaatselijke politieke partijen dit nu zouden hebben opgepakt en m hun verkie zingsprogramma hebben uitge werkt op basis van hun eigen uit gangspunten. Alleen D66 voldoet aan dit criterium. Alle andere par tijen laten opnieuw verstek gaan en beperken zich tot algemeenheden en/of halen slechts wat krenten uit de toch zeer gevarieerde cultuur- pap. We vragen ons verbaasd af hoe dit komt. Je zou bijna tot de conclu sie komen, dat de meeste plaatse lijke partijen moeite hebben om een goed onderbouwde culturele paragraaf te schrijven, geënt op een ongetwijfeld ook in de toe komst groeiend Leusden en de daarmee parallel lopende groeien de behoefte aan een cultuurpa troon met een eigen gezicht. Uit oogpunt van leefbaarheid, welzijn én economie een noodzaak voor elke gemeente. De Culturele Raad wil zichzelf niet zien als een vereniging die ook wat aan cultuur doet. Dat werk kun nen andere, reeds bestaande ver enigingen, wellicht veel beter doen. De stichting Culturele Raad Leusden zou zich meer bezig willen houden met beleid. Met het active ren en stimuleren van (veelal klein schalige) culturele activiteiten waaraan m de gemeente behoefte is. Zij wil ook wel overkoepelend werken als dat noodzakelijk zou blijken. Dat kan echter niet op de huidige onduidelijke basis. Waar het ons om gaat is een duidelijke, naar de burgers toe heldere visie op kunst en cultuur in de eigen gemeente. De stichting Culturele Raad Leusden houdt geen pleidooi voor zichzelf als zij opkomt voor een samenhangend cultuurbeleid. Als uit gedegen onderzoek blijkt dat een dergelijk beleid zónder een culturele raad kan of moet worden uitgevoerd, prima. Als echter zou blijken, dat een culturele raad daarbij goede diensten zou kunnen bewijzen, dan willen we dat graag oppakken. Dergelijke conclusies kunnen echter alleen maar getrok ken worden als er een beleidsvisie voor de negentiger jaren op tafel komt. Niet over vier jaar, maar nu! Dagelijks bestuur CRL: Ineke Ha- selhoff (voorzitter), Bert Vos (se cretaris) Eric van Kregten (pen ningmeester)

Leusder Krant | 1990 | | pagina 5