Antilopen finisht met ruime winst Er moet iets gebeuren in e strafschopgebieden" Evelien van Rooijen blinkt uit (ieuwe trainer Roda-zondag Teus van Kommer houdt van aanvallend voetbal: De Wetering Coopertest Schietclub LEUSDEN - In een duel om des keizers baard hebben de korf ballers van Antilopen en het Zuidlarense Ritola in sporthal De Kc en spektakelstuk opgevoerd, dat slechts bij vlagen een behoorlijk niveau haalde. De Leusdenaren, op zoek naar revan che voor de verloren partij in de kop van Drente eerder dit seizoen, domineerden de wedstrijd, maar speelden te slordig om al snel afstand te nemen van de opponent. Pas toen na de veldwisseling de opmerkelijk gretige Evelien van Rooijen het vizier op scherp zette (de Leusdense scoorde na rust liefst vijf keer) kon het verzet bij de noorderlingen definitief gebroken worden. Vanaf 12-10 nam de Leusdense ploeg het initiatief en finishte Antilopen winnend met 16-12. Daarmee eindigen de Leusdenaren in de zaalcompetitie op een gedeelde vierde plaats in de eerste klasse. Antilopen liet zaterdag voor ei gen publiek nog eens zien waar het dit seizoen aan schortte en waarom de ploeg geen rol van betekenis heeft kunnen spelen. Ook zonder de druk van het moeten presteren (de kampioen en de degradanten waren al bekend), vertoonde het spel van de volgelingen van trainer Wim de Bruin schoonheidsfouten. Gebrek aan zelfvertrouwen, dat geïllustreerd werd door onzuiver afspelen en soms uiterst zwakke schoten, lijkt de ploeg nog het meest parten te spelen. Zaterdag kon overigens nog wel worden aangevoerd dat het gemis van rou tinier Frans ter Maten (hij zat met een rugblessure op de tribune) de balans uit de ploeg had gehaald. Opmerkelijk was, en wellicht was het qemis van Ter Maten daar debet aan, het verschil in daad kracht tussen de twee vakken in de Leusdense ploeg. De eerste aanval. met Jan Costa, Evelien van Rooijen, Martijn Verwoerd en Esther Ver steeg, onderscheidde zich zowel in positieve als in negatieve zin van het andere kwartet, dat voor de gelegenheid bestond uit Margret Versteeg. Paul Hendnks. Joyce Os- nabrugge en Jack den Heyer. Van de zestien treffers nam het eerste viertal er elf voor eigen rekening. Verdedigend kregen Jan Costa en de zijnen echter ook de meeste doelpunten om de oren: negen van de twaalf Drentse doelpunten vie len in het vak van Costa. RENDEMENT Hoewel de Leusdenaren zestig minuten lang het heft in handen hadden, duurde het tot diep in de tweede helft voordat het thuisfront uitsluitsel kreeg over het resultaat. Met name in de afwerking was An tilopen in het begin zo slecht op dreef, dat Ritola steeds de kans kreeg de schade beperkt te hou den. Nadat de eerste aanval van Antilopen honderd procent rende ment had gehaald uit de offensieve activiteiten, kwam de ploeg uit Zuid-Laren even snel weer langszij: 2-2. Na de tweede vakwissel wisten Jan Costa en Martijn Verwoerd, die ook verantwoordelijk waren voor de eerste twee treffers, de foutjes in de defensie weer uit door Antilo pen opnieuw op voorsprong te zet ten; 4-2. Jack den Heijer leek het stramien van het eerste kwartier te doorbre ken, door de marge te vergroten naar 5-2. Toch kwam de tweede aanval van de Leusdense ploeg an dermaal niet verder dan vijftig pro cent, omdat achterin een afstand streffer moest worden toegestaan: 5-3. Het gemis aan precisie in de afwerking werd daarna aange toond door Evelien van Rooijen en Esther Versteeg, die kort na elkaar een vrije kans onder de korf ver prutsten. Jan Costa onderstreepte zijn wisselvallige optreden met twee mislukte afstandsschoten, waarbij de Leusdenaar van zijn di recte tegenstander ogenschijnlijk minuten de tijd kreeg om aan te leggen. Na dit gepruts vond Ritola het welletjes en bracht via een goed uitgevoerde doorloopbal de achterstand terug tot 5-4. Met die stand gingen beide teams ook rus ten. vervolg op pagina 10 WOENSDAG 28 FEBRUARI 1990 JUBILEUM De korfbalvereniging Antilo pen bestaat dit jaar 25 jaar en dat wil de vereniging niet on opgemerkt voorbij laten gaan. Maar een jubileumviering kost geld, en dat geld moet via een jubileumloterij bij elkaar ge bracht worden. 2000 loten moeten er voor half april ge sleten worden, voor de somma van 7,50 per lot. Met zo'n lot kunnen kopers twee trekkin gen meedoen en kans maken op prachtige prijzen. Wat dacht u bijvoorbeeld van een reis naar Tunesië, een video recorder, een home-trainer9 En bij dat alles helpen de ko pers van loten ook nog eens het vijfde lustrum van Antilo pen slagen. Voorwaarde is wel dat er liefhebbers zijn om de loten te slijten. Zeker nu de tijd begint te dringen. In het Anti- lopenclubblad 't Pnkkeltje, de wekelijkse uitgave van De Prikkel, wordt dan ook een hartstochtelijke oproep ge daan aan 'topverkopers'. Voor een premie van 0,50 per ver kocht lot, wil de jubileumcom missie in contact komen met dergelijke fanaten. Belang stellenden, ook van buiten de vereniging, kunnen contact opnemen met Rob Dirks, tele foon; 946494. ROUTEBESCHRIJVING De afdeling zondag plaatst tegenwoordig routebeschrij vingen in het clubblad voor de uitwedstrijden van het eerste elftal. Vorig seizoen speelde Roda zijn kampioenswedstrijd tegen Sterrenwijk in Utrecht. Het veld van de voetbalclub ligt vlak achter stadion Galge- waard van FC Utrecht. Twee vrouwelijke supporters belandden m het stadion. Zij waren er van uitgegaan dat Roda daar speelde. Zover is het echter voorlopig nog lang niet. Misschien is een routebe- schijving voor lagere elftallen een idee, gezien het vele proza over de weg naar het veld. HISTORIE In Rodactueel, het clubblad van Roda'46 wordt uitgebreid aandacht besteed aan de histo rie van Roda. Deze keer wordt bij de aanleg van het Burge meester Buiningpark stilge staan. „Als dank aan de gemeente Leusden en speciaal aan bur gemeester Buining bood Roda aan zelf de kleedkamers te bouwen. De burgemeester toonde tijdens de bouw veel belangstelling. Hij bracht zelf het zo genoemde pannenbier op de Fiets bij de bouwers. Op 15 augustus 1964 waren de kleedlokalen, waar nu korfbal vereniging Antilopen inzit, klaar vader," grapt hij. Dansen doet hij ook graag. „Ik ga ieder week met mijn vrouw dan sen. Ik hou wel van gezelligheid en na afloop van het dansen blijven we dan ook gezellig hangen. Mijn vrouw wilde vroeger altijd al dan sen, maar daar had ik zelf niet zo'n zin in." „Ik heb toen een keer gezegd als ik met meer op een bepaalde dag zou trainen dat we zouden gaan dansen. Vijf jaar later zat ik er aan vast, want zij was het met vergeten. Maar ik ben achteraf blij dat we het gedaan hebben, want het is voor mij een heerlijke ontspanning." FRITS SCHOENMAKER LEUSDEN/AMERSFOORT Dat de Amersfoortse koffie- brander Smit Dorlas de sport en de cultuur een warm hart toedraagt, was al duidelijk. Het Amersfoortse bedrijf is hoofd sponsor van de Amersfoortse honkbalvereniging Quick en draagt sinds het begin van het seizoen ook een financieel steentje bij m de organisatie van jazz-concerten m de Leus dense Hakhorst. Sinds vonge week dinsdag blijkt het bedrijf ook affiniteit te hebben met de tennis- en squashsport in Leus den. Koffiebrander Willem Hülsenbeck, verbonden aan het bednjf, nam als onafhan kelijk voorzitter plaats in de stichting De Wetering, die voor de LTV Leusden en het Squash Rackets Genootschap Leusden de tennishal op het complex aan de Valleilaan gaat exploiteren. Naar verluidt is er na de feestelijke onderte kening van de statuten van de meuwe stichting dan ook niet met de gebruikelijke cham pagne op het succes geklon ken. Onder het motto 'geen toast, maar een lekker bakkie troost', hebben de aanwezigen zich waarschijnlijk laten fête ren op een kopje koffie met gebak. AMERSFOORT - De Amers foortse atletiekvereniging Triathlon houdt dinsdag 6 maart de maandelijkse Coo pertest. Dat is een looptest, waaraan de conditie kan wor den afgemeten. Deelnemers dienen in 12 minuten een zo groot mogelijke afstand af te leggen. Om 20.00 uur start de groep van deelnemers, die niet meer dan 3200 meter denktr te lo pen. Twintig minuten later worden de snellere lopers weggeschoten. Voorafgaand aan de test wordt een geza menlijke warming-up gedaan, onder deskundige leiding. De test wordt afgenomen op de atletiekbaan Schothorst in Amersfoort-Noord. Deelne mers kunnen zich in de kantine op het complex aanmelden. ACHTERVELD - Tien vrouwen namen deel aan een onderlin ge wedstrijd van de Achter- veldse schietvereniging Ons Genoegen. Er werd geschoten met een klein kaliber geweer. Anneke Oudshoorn werd eer ste met 87 punten. Willem 'Smit Dorlas'Hülsenbeck, sinds kort voorzitter van stichting De Wetenng, heeft zojuist met een brede lach zijn handtekening geplaatst onder de statuten van de nieuwe stichting. Uitslag onderlinge wedstrijd 1Anneke Oudshoorn 87 punten. 2. Annebes Huurdeman 83 punten. 3. Iny Kok 81 punten. JANREKER Zijn favoriete trainer is Jan Zwart kruis, die hij als leraar had tijdens de trainerscursus. Volgens Van Kommer is Zwartkruis bezeten van het voetbalspel en weet dat gevoel ook op anderen over te brengen. „Een andere trainer waarvan ik kan gemeten,is Jan Reker van Roda JC. Die man is zo lekker spontaan en fanatiek. Dan zie ik hem vooral als persoon; hij heeft veel uitstra ling. Over zijn manier van trainen weet ik met zoveel. Maar de manier waarop ze spelen, herken je toch de trainer. Roda speelt geen angst voetbal." „Ze spelen niet echt lack 'n rush, maar een beetje Engels is het wel. Met lange spitsen gebeurt er ook iets in het strafschopgebied. Ik mag ook graag Engels voetbal zien en ik moet je eerlijk zeggen dat ik ook liever m drie keer bij het doel van de tegenstander ben dan in zeven keer. Als trainer ben je af hankelijk van spelers. Je moet je spel aan de spelers aanpassen en met andersom. Trainer Van Kommer heeft be wust voor een zondagteam geko zen, omdat hij graag zijn drie zoons op zaterdag wil bekijken. Alle drie spelen in de jeugd bij de voetbal vereniging Scherpenzeel. „Ze spe len alle drie leuk voetbal, maar ze hebben toch niet het talent van hun SCHERPENZEEL Als trainer heeft hij al verschil lende club meegemaakt. Hij is be gonnen als traint van de A-, B- en C-jumoren van SDVB, maar door dat hij met een trainerscursus was gestart, heeft hij dat maar één jaar gedaan. De zaterdagselectie van Scherpenzeel heeft hij drie jaar ge traind. Met deze club is hij eenmaal gepromoveerd. Ook drie jaar was hij trainer bij Hees uit Soest, waar hij een kampioensschap behaalde. Bij de zondagafdeling van Barne- veld heeft hij vier jaar lang de scepter gezwaaid. „We draaiden toen een aantal jaren heel goed mee, maar op de beslissende momenten konden we net geen promotie bewerkstelli gen. Na Barneveld heb ik wat gas teruggenomen, omdat ik op mijn werk promotie had gekregen. Ik ben chef van de draaierij van een klein machinefabriekje m Veenen- daal. Ik ben toen een tijdje hulptrai ner geweest bij Scherpenzeel." Sinds kort tramt hij de B-junioren van Scherpenzeel. „Dat is erg leuk. Ik heb eigenlijk nooit geweten dat dat zo leuk zou zijn. Maar mijn vookeur gaat toch uit naar de senio ren. Ik kan daar toch beter mijn ei kwijt. Waarschijnlijk ben ik voor de jeugd toch iets te prestatiegericht. Kinderen opleiden en begeleiden is heel leuk, maar je doet het toch voor een ander. Vandaar dat ik toch liever met het eindprodukt, de senioren dus, werk." KWALITEIT Van Kommer nam zelf contact met Roda'46 op. Hij deed dat nadat bekend was geworden dat de hui dige trainer, Cor Smink, wegens drukke bezigheden aan het eind van dit seizoen zou gaan stoppen. Ja, ik heb zelf gebeld. We hebben een afspraak gemaakt en ik heb een soort sollicitatiegesprek ge had. Het klikte eigenlijk meteen tussen mij en het bestuur. We zijn dan ook rondgekomen. Later heb ik een gesprek gehad met de spe lersgroep, de leiders en de aan voerders van het eerste, tweede en derde elftal. Toen was eigenlijk was echt bekend dat ik naar Roda zou komen." -„Hoe heeft u het bestuur kunnen overtuigen van uw kwaliteiten?" „Door gewoon te zijn zoals je bent. Een stukje eerlijkheid, een stukje enthousiasme en natuurlijk mSDEN - Eind januari maakte voorzitter Gerrard van der elt van de zondagafdeling van Roda'46 bekend dat met Teus n Kommer afspraken zijn gemaakt over zijn trainersschap nde selectie voor het volgend seizoen. Contracten zijn er nog »t getekend. Men wil eerst het verloop van de competitie vachten, zonder dat daar overigens consequenties aan ver- nden worden. Van Kommer heeft zelf de eerste contacten legd en na een gesprek bleek het meteen klikken tussen de iner en het bestuur van de zondagvereniging, jportmedewerker Frits Schoenmaker zocht Van Kommer op zijn woning in Scherpenzeel. Terwijl op de achtergrond de evisie 'de eerste de beste' uitzendt, legt de trainer zijn (veel- lovende) visie aangaande aanvallend voetbal uit: „Ja, er vet iets gebeuren in het strafschopgebied. Een stuk spektakel ar houden de mensen van." 'eus van Kommer heeft met zijn aar al een flinke staat van dienst, voormalige Hilversummer heeft grootste deel van zijn actieve ïtbaltijd doorgebracht bij De Ze- i's in Hilversum. „De Zebra's telde toentertijd derde klasse VB. Ik heb toen ook nog in de ecüe van het districtselftal ge en. Voordat dat ik naar Scher- nzeel verhuisde, heb ik nog een 1 jaartje bij Altius uit Hilversum voetbald. In ben begonnen als :htsbuiten, maar later speelde ik lenlijk voornamelijk op het mid- iveld. Het laatste jaar bij Scher penzeel speelde ik voorstopper." „We speelden toen eigenlijk met een wisselende laatste man. Of ik schoof door naar het middenveld of de laatste man deed dat. Nee, ik hoefde gelukkig met een hele wed strijd achter een spits aan te lopen. Ik vind het ook prettig als ik een meevoetballende voorstopper heb." SPEKTAKEL De toekomsige trainer van Roda raakt ook zeer enthousiast van sommige clubs m het betaald voet bal. „Ik kan gemeten van bijvoor beeld Vitesse. Zoals die nu spelen vind ik geweldig. Die spelen aan vallend, heerlijk agressief en fana tiek. Hebben ook een laatste man (Frans Thijssen, red.) die regelma tig inschuift. Die Arnhemmers voe ren eigenlijk een soort showtje op. Ze hebben de mensen wat te bie den en als er een beetje spektakel worden geboden dan komen de mensen wel kijken." Hij kan nu ook genieten van Ajax, Roda JC en Willem n ('dat speelt nu iets minder'). Zijn favoriete club is echter van jongs-af-aan Feijenoord geweest. In de tijd dat de Rotter damse club nog m de Europa Cup speelde, ging hij regelmatig kijken. Als het aankoopbeleid ter sprake komt, kan hij zich daar ook nu nog steeds over opwinden. „Spelers die het bij een andere club niet redden, worden door Feij enoord gekocht. Terwijl ze zo'n jongen als Van Geel, wat ik een goede speler vind, willen verko pen." Hij vraagt aan zijn zoon hoe die linksback heet.Ja, die Jan Mul der, die kan het niveau van de ere divisie gewoon met aan. Maar het aankoopbeleid is al jaren slecht. fus van Kommer, nu nog aan het hoofd van de B-juruorengroep van Scherpenzeel, neemt in het nieuwe seizoen Roda-zondag onder zijn hoede. een stukje bagage. Ik ben natuur lijk al zo'n vijftien jaar bezig in het voetbalgebeuren. Ik ben ook am bitieus en ik heb ook gezegd dat ik zo hoog mogelijk wil komen. De club wil ook hogerop, dus passen wij goed bij elkaar. Ja, ik heb dus gewoon gedaan zoals ik ben en dan kom je over of niet. Tussen ons klikte het gewoon." -„Volgt u Roda nu met extra be langstelling?" „Nee, ik zal ze natuurlijk wel in de gaten houden en ik zal wel wat vaker naar het tweede en derde elftal gaan kijken. Van het eerste heb ik wel een aardig beeld, want die heb ik al een aantal malen ge zien. Natuurlijk zie ik ze graag pro moveren. De zou dat heel leuk voor Cor Smink vinden en het is goed voor de club, omdat men hogerop wil. Voor mij is het natuurlijk mee genomen, maar mocht het niet luk ken dan zal ik het 't komend sei zoen gaan proberen. Ik wil zo snel mogelijk naar de KNVB." -„Heeft u al plannan voor het ko mend seizoen?" „Ik heb nog geen plan klaar. Het is duidelijk dat er in het begin pittig getraind zal worden. Ik zal beker wedstrijden gebruiken als 'testca ses' en ik wil daarin ook wel wat verder komen. Maar voor de rest is het nu nog een beetje pril om al te zeggen wat de mogelijkheden zijn. Door wat ik tot nog toe van de groep gezien heb, zie ik wel moge lijkheden. De spelers vormen een goed gemotiveerde groep. Ze zijn zeer fanatiek en zijn bereid voor elkaar te werken. De mix van jeugd en routine is goed." Van Kommer is een voorstander van aanvallend voetbal en ziet ook graag een inschuivende laatste man. Hij voorziet geen problemen met het Roda-elftal, die graag van uit de verdediging opereert. „Ik houd inderdaad van aanvallend spel. Er moet iets gebeuren in de strafschopgebieden. Ik hou wel van een beetje spektakel." „Als u zegt dat Roda vanuit de verdediging speelt, dan zou dat een mogelijkheid geven dat sys teem te perfectioneren. Want ik vind wel dat de spelers zich geluk kig moeten voelen met de manier waarop je ze wilt laten spelen. Maar wanneer je bijvoorbeeld een goe de links- en rechtsbuiten hebt en een prima spits, dan moet je na tuur lijk niet met twee spitsen gaan spelen."

Leusder Krant | 1990 | | pagina 9