Als we zondag winnen komt Leusden nog een heel eind" LHV handhaaft zich via royale zege: 16-6 ié Rehe en Hans van der Linden maken balans op van eerste helft hockeycompetitie Honkbal in de min Haaien kansrijk Nieuwe trainer m WOENSDAG 7 MAART 1990 12 JUSDEN - Zondag gaan in de regio de hockeycompetities per van start. Ook de teams van Leusden maken zich, na een age winterstop, op voor het restant van de wedstrijden. ÏDe vrouwen van de Mixed Hockey Club Leusden kunnen de mpetitie ontspannen uitspelen. Hoewel er theoretisch nog Insen zijn op een kampioenschap, is Huizen in de praktijk [ar alle waarschijnlijkheid niet meer te achterhalen en kun- >n de Leusdenaren zich concentreren op het bereiken van een aats bij de eerste drie. Een plaats, die voor het seizoen begon, erigens nog nauwelijks haalbaar bleek. De mannen krijgen het lastiger. In een ronduit tegenvallend irlopen seizoen tot nu toe zijn de Leusdenaren in het klasse ent afgezakt naar een gedeelde achtste plaats, juist boven de de lijn. De ploeg, die rijp leek om zich in de strijd om de tvenste plaatsen te mengen, zal zich in eerste instantie moe- n concentreren op het redden van het vege lijf. Voor Hans van der Linden, die seizoen de verantwoordelijkhe- n van zijn voorganger Henne de aik overnam, verloopt het sei- 2n tot nu toe boven verwachting, t eerste vrouwenteam van Leus- n, dat de laatste twee seizoenen >eite had in de tweede klasse het ofd boven water te houden, blijkt een drastische verjongingskuur ed mee te kunnen komen. De >eg staat na elf van de twintig dstrijden op een keurige derde tats met uitzicht op meer. Alleen ploper Huizen lijkt een maatje te x)t. De nummer één in de twee klasse D heeft vijf punten voor rong op de Leusdenaren en met 3 negen ontmoetingen voor de eg lijkt het niet erg waarschijn- dat de ploeg uit het Gooi nog tand zal doen van de eerste k. Dat zal Hans van der Linden op moment nog weinig kunnen de- i. Bij zijn aantreden als trainer/ ich van het team ontwikkelde de ïsdenaar een drie-jarenplan, dat m de laatste fase voorzag in een >motie. Dit seizoen stond slechts inpassen van een vijftal jonge iden uit de A-jeugd centraaL zien de positie die Leusden mo- nteel op de ranglijst inneemt, pt Van der Linden voor op zijn lema. Van der Linden: ,Ja, dat pt wel ongeveer. De verwach- 3 was voor dit seizoen meedraai- in de middenmoot. Ik wist dat er schillende meisjes uit de A- gd zouden overkomen, voor wie i plaats in de selectie gemaakt est worden. Voor dat proces et je toch tijd nemen. Technisch uien ze het werk bij de senioren aan, maar vooral fysiek en ntaal moeten die meiden nog ïl leren. Tot nu toe is het me alles egevallen en terugkijkend op eerste helft denk ik dat we nu eten mikken op het bereiken i de tweede plaats in de compe- En dat zou een prachtig resul- zijn." Van der Linden vindt het op ter- .fujn noodzaak om hogerop te ko men met het eerste team en daar zal het beleid dan ook op gericht zijn. „Bij de B-jeugd hebben we momenteel een team dat regionaal speelt. Als je die mensen ook in de toekomst aan de vereniging wil binden, moet je ze wat te bieden hebben. Daarom is mijn prioriteit ook het concentreren op de lange re termijn." Van der Linden verklaart de mooie plaats op de ranglijst na de eerste helft van de competitie voor al uit een goede start. „Een tikje gelukkig misschien, maar we be gonnen erg goed. En dan ontstaat er vertrouwen in de groep. Zeker ook bij de nieuwe meiden. De voor bereiding was gewoon erg slecht. De late vakanties in deze regio hebben ons nauwelijks ruimte ge laten voor een serieuze trainings campagne. We hebben geloof ik 's zaterdags één oefenwedstrijd ge speeld en zondags startte de com petitie. Maar in het eerste duel troffen we Be Fair uit Hilversum en van die ploeg verloren we eerder kansloos met 5-2. Nu wonnen wij met 2-0 en dat was van doorslagge vende betekenis. De ploeg raakte overtuigd van de eigen mogelijk heden en dat is eigenlijk zo geble ven." Op dit moment lijkt het verschil tussen de eerste en de derde plaats vooral gelegen in een niet erg slagvaardige voorhoede. Waar Huizen en Soest al respectievelijk 28 en 27 treffers produceerden, kwam Leusden tot nu toe niet ver der dan 19 doelpunten. Zelfs num mer vier, Kromhouters, kwam in elf duels al aan 24 rake schoten toe. Daarentegen heeft Leusden op dit moment één van de minst gepas seerde defensies van de competi tie. Na Huizen, dat slechts vijf tref fers toestond, bezet Leusden wat dat betreft met tien tegendoelpun ten de tweede plaats. Ter vergelij king: Kromhouters incasseerde Vrouwentrawer Hans van der Linden,,Als we zondag van Kameleon winnen, komen we nog een heel eind!" achterin al het dubbele. Van der Linden: „Dat is inderdaad een beetje de makke dit seizoen. Maar het is wel begrijpelijk. De voorhoe de bestaat uitsluitend uit jonge speelsters (Renée Tuininga, Eve lien Zwart en Patricia van der Flier, red.) en die missen op dit moment in het jeugdige enthousiasme de koelbloedigheid, die op dit niveau nodig is om doelpunten te maken. Als we daar wat meer routine had den, zouden we gewoon een kam pioenskandidaat geweest zijn. Kijk bijvoorbeeld eens naar de wed strijd tegen Huizen. Die verloren we thuis met 2-0, maar wij hadden wel een veldoverwicht. In de ande re topper tegen Soest hadden we gewoon pech. We schieten twee keer tegen de paal, waardoor het maar 1-1 blijft. Bovendien waren we in beide wedstrijden niet eens compleet" MAZZEL „Hetzelfde geldt voor wedstrij den als tegen Weesp (1-1) en Maarn (2-2). We hebben in beide wedstrijden verreweg de beste kansen gehad, maar tegen Maarn bijvoorbeeld hadden we uitge sproken mazzel dat we uiteindelijk nog met een gelijkspel wegkwa men. Het is ook een beetje sneu voor met name de achterhoede, die al wel goed functioneert We creé- ren de kansen, maar maken ze nog niet af." Over het restant van de competi tie is Van der landen optimistisch. Zelfs de eerste plaats speelt nog in het achterhoofd van de Leusdense tennisleraar mee. „Maar dan moet wel alles meezitten. En erop reke nen doe ik niet. Wel wil ik nu met de ploeg voor de tweede plaats gaan. De achterstand op Soest be draagt maar twee punten en die kloof moeten we kunnen dichten." Van der Linden; „Het is van be lang om te kijken hoe we uit de wel erg lange winterstop tevoorschijn komen. De competitie ligt vanaf emd november stil en wat dat be treft moeten de twee competitie helften eigenlijk beschouwd wor den als twee verschillende compe tities. Daarom is de eerste wed strijd van aanstaande zondag van cruciaal belang. We beginnen te gen Kameleon en dat is op dit mo ment een degradatiekandidaat, die de punten hard nodig heeft. Als we daar goed doorkomen en Huizen maakt een misstap, wat tegen Kromhouters niet geheel ondenk baar is, doen we weer helemaal mee. Kortom, als we zondag wan nen, komen we nog een heel eindJ" TELEURSTELLING „Een bittere teleurstelling. Ik had me het verloop van de compe titie toch duidelijk anders voorge steld. Toen ik begon, was me ver teld dat ik te maken kreeg met een groep, die bovenin de eerste klas se zou kunnen gaan meedraaien. Technisch klopt dat misschien ook wel, maar mentaal schort er nog wel het één en ander aan. Tegen goede tegenstanders spelen we de sterren van de hemel, maar als het op knokken aankomt laat deze groep het vaak vies afweten." Trainer/coach Gé Rehe, die dit seizoen het roer overnam van Rob Weers, heeft nog weinig plezier beleefd aan het optreden van het eerste mannenteam in de eerste helft van de competitie. En als het aan de Bussummer ligt, gaan er tijdens en na dit seizoen dan ook koppen rollen. De eerste wijziging dient zich al aan: Zondag zullen de veelbelovende A-junioren Michiel Heyligers en Wijnand Jansen aan de selectie worden toegevoegd en het hoeft geen verbazing te wek ken als de jongens ook een plaats in de basis zullen krijgen. „Die jon gens hebben zich gedurende het seizoen laten zien en aangetoond rijp te zijn voor het seniorenwerk. Die kans wil ik ze ook geven. Bo vendien betekent dat, dat de ge vestigde orde, die al jaren verze kerd is van een basisplaats, moet gaan vechten voor een plek m het team. Dat kan alleen maar positief werken." Het is duidelijk. Als het aan Gé Rehe ligt, gaat het roer bij heren 1 om. En Rehe wrü daar niet mee wachten tot het nieuwe seizoen. „Eén kop is er al gerold. Halverwe ge het seizoen heb ik Thorvald Goosman wegens gebrek aan in stelling uit het team gehaald. Maar er zijn er meer die daarvoor in aan merking komen. Alleen noem ik nu nog geen namen. Dat merkt men vanzelf wel", laat Rehe strijdvaar dig weten. ,3egrijp me goed, er zit een hele positieve kern m de huidi ge groep. Maar er is ook duidelijk nog ruimte voor verbetering." De teleurstellende gang van za ken tot nu toe is voor de man uit het Gooi nog geen aanleiding zijn trai nerschap bij Leusden eraan te ge ven. „Nee hoor, ik zie nog voldoen de mogelijkheden. Niet alleen bij de huidige groep, maar ook elders in de vereniging. Alleen heeft het even geduurd voor ik een beeld kreeg van de mogelijkheden die er her en der zijn. Bovendien heb ik nog steeds het gevoel dat ik de vereniging 'Leusden' het één en ander te bieden heb. Alleen zal er dan wel uit een ander vaatje getapt moeten gaan worden." POSITIEVE KERN De eerste zorg van Rehe is nu te zorgen dat het team voor de eerste klasse behouden blijft. Terugval naar een lager mveau lijkt niets meer of minder dan een ramp. „Maar zover komt het ook met. Daar ben ik van overtuigd", aldus Rehe. De Bussummer is totaal niet te spreken over de tegenstand in de eerste klasse D, die voorname lijk uit ploegen uit het oosten en noorden des lands is samenge steld. „De grootste fout die men bij Leusden ooit gemaakt heeft is te kiezen voor indeling in deze klas se. De gedachtengang, die aan deze keuze ten grondslag lag was wel logisch: Deze klasse staat be kend als relatief makkelijk. Alleen Gé ReheHet seizoen is tot dus ver een bittere teleurstelling voor mij"... vergat men één ding. Leusden, dat van oorsprong een positief, op techniek gebaseerd spel speelt, komt niet uit de verf tegen 'vecht- teams'. Je treft hier vnjwel uitslui tend ploegen met een uitgespro ken negatieve spelopvatting, met uitzondering misschien van teams als EHV en Upward. Die willen wel hockeyen. Als ik kijk naar oefen wedstrijden, waarin we tegen over gangsklassen de sterren van de hemel spelen, zeg ik: De mogelijk heden zijn er, alleen juist tegen mindere goden en puur fysiek in gestelde ploegen komt dat er met uit." Toch zal techniek alleen niet vol doende zijn om in wat voor klasse dan ook kampioen te worden. Er zal altijd iets van mentaliteit nodig zijn om het verschil tussen sub-top en de eerste plaats te overbruggen. Rehe onderschrijft dat en geeft toe dat er op dat gebied iets schort bij Leusden. „Ik denk dat dat een ty pisch Leusdens probleem is. En daar zou de vereniging ook aan moeten werken. Kijk nou maar eens op een willekeurige zondag. Er staan zat mensen langs de lijn, maar na afloop van een wedstrijd zie je niemand meer. Het zou veel meer moeten leven. Dat is ook één van de pijlers waarop het succes van een team steunt. Het moet van uit de club komen." Voor Gé Rehe begint het echte werk nu pas, vooropgesteld dat hij in zijn plannen gesteund wordt door de vereniging.„Na een aantal maanden ben ik tot de conclusie gekomen dat er veel meer in de chib zat dan ik aanvankelijk dacht. Toen ik hier kwam, kreeg ik bij wijze van spreken een ploeg in de handen gedrukt, waarvan ik dacht dat dat het beschikbare materiaal zou zijn. Nu blijken er veel meer mensen rond te lopen, die uitste kend bruikbaar zijn en van die mo gelijkheden wil ik gebruik gaan maken. Op grond van wat ik tot nu toe gezien heb denk ik zeker dat Leusden in potentie een over- gangsklasser ui huis heeft. De ver eniging is ook rijp voor dat niveau en we zullen gaan proberen dat doel te bereiken." Dit seizoen zal de ploeg daar niet meer aan toe komen. Daarvoor is de achterstand op de koplopers al veel te groot geworden. Rehe; „Ons eerste doel zal nu zijn de po sitie op de ranglijst te verbeteren. Wat dat betreft zal de eerste wed strijd, zondag tegen debutant Arn hem, een belangrijke graadmeter zijn. Zogezegd een vierpuntenwed strijd. We staan gelijk met die ploeg en de winnaar van dat duel is voorlopig uit degradatiezorgen." Daan Bleuel LUSTRUM LEUSDEN - De tennisvereni ging 'Leusden' bestaat dit jaar 15 jaar en dat wil de vereniging weten ook. Speciaal voor de lustrumviering is een commis si e in het leven geroepen, die de festiviteiten moet gaan op zetten en begeleiden. Hoewel de commissie pas eind januari is geïnstalleerd, ligt het basisconcept al klaar Het moet het hele jaar feest worden.' Dat blijkt uit de hart- pagina's in het clubblad van de LTV Leusden, waarin de com missie zich voorstelt. Ook staat de eerste activiteit al op stapel- De traditionele jaarlijkse ge- zelligheidsnt wordt dit jaar in gepast in de lustrum-festivitei ten. WANGEDRAG De Haaien is een nette vere niging en dat moet ook nog even zo blijven. Met name tij dens polowedstrijden schijnt er nog weieens wat voor te vallen, wat niet geheel door de sportieve beugel kan en ook ploegen van De Haaien maken zich daar kennelijk schuldig aan. Het bestuur van de uiterst beschaafde vereniging kan en wil dat soort dingen niet langer tolereren. Onder het kopje 'Polo' in het overigens keurig ogende Haaienclubblad Het Loodsmannetje worden dan ook maatregelen tegen rauw douwers in het vooruitzicht ge steld. Met de veelzeggende ti tel 'Wangedrag slaan van tegenstanders' doet de polo commissie kond van het vol gende; .Naar aanleiding van enige uit de hand gelopen wedstrijden, heeft de polo commissie het volgende be sloten: Slaan van een tegen stander moet door de coach van het betreffende team di rect na de wedstrijd aan de voorzitter van de polocommis sie gemeld worden. Deze zal de betrokken speler vragen naar de omstandigheden en redenen voor dit wangedrag. Ongeacht een eventuele uit spraak van de KNZB zal, indien hier aanleiding voor is, de be trokken speler voor drie wed strijden worden geschorst." Met andere woorden, handen thuis bij De Haaien! De reden van de maatregelen is vol strekt legitiem en staat, wel licht ten overvloede, onderaan het verhaaltje te lezen: „We hebben een goede naam en willen dit zo houden!!!" JAARVERGADERING De Leusdense zwem- en polovereniging De Haaien houdt aanstaande vrijdag de algemene ledenvergadering. Praeses Rob Helsdingen zal zijn eerste complete jaarver gadering lijden m het post- Alex Fieselertijdperk. Naast de gebruikelijke punten op een jaarvergadering lijkt er overigens weinig aanleiding te denken dat er schokkende za ken aan de orde zullen komen. Op het eerste gezicht vertoont de agenda geen opvallende punten. Of het zou het vertrek van bestuurslid Van Gils moe ten zijn, die na een jaar be stuurslidmaatschap niet meer terug zal keren. Voor vervan ging hoeft echter niet ge vreesd te worden: nieuwe kan didaten staan alweer in de startblokken. Het gaat De Haaien na de opening van Oc topus kennelijk dan ook voor de wind. En wie gunt dat die club nou niet? Overigens, de vergadering wordt gehouden in het club huis De Kameleon dat waar an ders dan in het nieuwe zwem bad werd geïntegreerd. Voor belangstellenden: de aanvang is 19.30 uur. LEUSDEN - De vrouwenhandballers van LHV hebben op de voorlaatste speeldag het doel bereikt: Ook volgend seizoen zullen de Leusdenaren hun opwachting kunnen maken in de eerste klasse. Na een moeizaam verlopen eerste helft van de competitie, bleken de LHV-ers onder druk overeind te kunnen blijven. Tegen hekkesluiter DWSM haalde de ploeg zondag de buit binnen. De reeds gedegradeerde ploeg uit Maarssen, die alleen het eerste kwartier nog enige tegenstand leverde, werd met royale cijfers naar huis gestuurd: 16-6. „We hebben ons doel bereikt en wat dat betreft kunnen we nu op gelucht ademhalen. Het heeft uit eindelijk toch meer moeite gekost, dan vooraf was ingeschat. We had den weliswaar niet meer het team, dat vorig jaar ongeslagen kam pioen werd, maar goed meedraai en leek op voorhand toch wel mo gelijk. Na een moeilijke start, waarin we steeds iets tekort kwa men, kwamen we in de problemen, maar we hebben dat uiteindelijk toch goed opgepakt" Aan het woord is Theo Geerding, trainer/ coach van de LHV-vrouwen. De Leusdenaar, die volgend seizoen niet meer aan het hoofd van de vrouwenselectie zal staan, is blij dat de klus geklaard is. Afgelopen zon dag haalde zijn ploeg de laatste twee punten, die nodig waren om het verblijf in de hoogste afde lingsklasse met minimaal een jaar te verlengen. Dat concurrent BHC met 4-7 verloor van HMS/Achilles nam de laatste onzekerheid weg. Het kostte LHV uiteindelijk min der moeite dan gevreesd werd. In een competitie, waann alle ploe gen volledig aan elkaar gewaagd leken, viel gaandeweg eigenlijk alleen DWSM door de mand. De ploeg verzwakte, door het vertrek van speelsters en was alleen daar door al voorbestemd te degrade ren. Toch kwam LHV in Maarssen slechts moeizaam tot winst. Met 10-11 wonnen de Leusdenaren op vreemde bodem nipt. Zo moeilijk ging het thuis niet, al leek het daar in de eerste vijf minu ten nog wel op. De thuisploeg miste in de openingsfase een paar opge legde kansen en werd door een strafworp van de tegenpartij zelfs op achterstand gezet. Toen echter de gelijkmaker werd gescoord, was de ban gebroken en kon het niet meer stuk. In korte tijd scoorde LHV vier keer, waarmee zichtbaar een last van de schouders viel. Vanaf dat moment kon er ontspan nen aan een goed eindresultaat worden gewerkt en na 4-2 liep de thuisploeg andermaal hard weg. Nadat Ria Meyennk uit een break out voor 8-2 had gescoord, pas seerden de bezoekers de licht ge blesseerde keepster Christien Schut voor de derde maal De pau ze brak aan bij 10-4, waarmee de Leusdenaren een alleszins veilige marge hadden opgebouwd. LEUKE DINGEN DWSM geloofde het verder wel. Er stond voor de ploeg ook eigen lijk mets meer op het speL Een week eerder was het doek al defi nitief gevallen en was al bekend dal het team uit Maarssen volgend seizoen een stapje terug zou doen. Toen zondag bleek dat LHV op vnjwel alle fronten de betere ploeg was, legden de DWSM-ers zich zonder slag of stoot bij de over macht neer. Dat had tot gevolg dat LHV voor het publiek nog wat leu ke dingen kon doen. De score werd uiteindelijk uitgebouwd tot 16-6, waarmee de heersende krachtsverhoudingen goed wer den weergegeven. LHV zal, met nog één wedstrijd voor de boeg, eindigen op een vijf de of zesde plaats. De Leusdenaren hebben na de voorlaatste speeldag twee punten voorsprong op UDSV, dat echter een wedstrijd minder speelde. LHV sluit de competitie af tegen ASV. dat theoretisch nog ti- telkansen heeft. Saillant detail is dat ASV in de eerste ontmoeting met LHV twee punten m Leusden liet. na een reeks van vijf ongeslagen ontmoetingen. LHV zal in Anke veen ongetwijfeld een gedreven Topscorer Anja Douma springt hoog boven de verdediging van DWSM uit. LHV stelde in het duel met de ploeg uit I Maarssen overtuigend een plaats in de eerste klasse veilig. AMERSFOORT/LEUSDEN - Het gaat niet zo goed met de honkbals port m Nederland. Met name het rayon Midden- Nederland, met de Amers- foortse verenigingen Quick en Red Gaps (dat overigens naar Leusden wil verhuizen), incas seerde in 1989 een fors leden verlies van 14%. Nieuwbakken hoofdklasser Quick zag de galbeker ook niet aan zich voorbij gaan. Nadat de vereni ging het seizoen daarvoor nog afsloot met een positief saldo van 37 leden, vertrokken er in 1989 46 mensen meer, dan er bij kwamen. Dat betekende een verlies van 14,1%, waar mee Quick model stond voor het verlies in Midden-Neder land als geheel. Quick behoort daardoor niet langer bij de top-tien van grote verenigin gen in Nederland-De Amer- foortse club daalde naar een zestiende plaats in de klasse ment De Red Gaps maakten op de negatieve ontwikkeling in de regio een uitzondering. Met een netto-winst van 5 leden maakte de vereniging, die dol graag naar Leusden wil verhui zen en in dat kader in gesprek is met de hockeyclub MHCL, qua omvang een pas op de plaats. De Red Caps komen overigens niet voor in de top- zesüg van grote verenigingen in Nederland. LEUSDEN - De mannenwater- poloërs van de Haaien zijn nog steeds in de race voor promo tie uit de tweede klasse van het district. De Leusdenaren ble ven kansrijk, na een (geflat teerde) 7-5 overwinning op Olympus. De Haaien startten voortva rend via doelpunten van Wil lem Burger en Harry Abbing. Nadat Olympus op 2-1 kwam, liep de thuisploeg opnieuw uit, via een treffer van Gerco Ren- kers. Voor de eerste penode voorbij was, doelpuntte de te genstander nog één keer: 3-2. In de tweede periode liepen de Leusdenaren weg van hun tegenstander. Werkend vanuit een hechte defensie bouwden De Haaien aan een veilige mar ge, die via Carl Diepenbroek en Bart Wanrooy gestalte kreeg: 5-2. In de derde periode deed Willem Burger de wedstrijd op slot, via een benutte strafworp: 6-2. Lex van Dijk tilde de Leus denaren in het vierde kwart zelfs naar 7-2, voordat Olym pus weer eens wal terug kon doen. Onder meer via discuta bele scheidsrechterlijke be slissingen kwamen de bezoe kers toch nog dichtbij. De Haaien hielden echter vol doende over om met twee punten het bad te verlaten: 7-5. LEUSDEN - De 41-jarige Hans Nauta volgt Sander Rutgers op als hoofdtrainer van de LTV Leusden. Dat maakt de vereni ging bekend in het clubblad. Nauta, die in Austerlitz woon achtig is, is sinds 1979 tennis- docenl. Daarnaast geeft Nauta les in rolstoeltenms, een disci pline waarmee de LTV Leus den warme banden mee on derhoudt (Zo organiseerde "Leusden' recent demonstra- tiewedstnjden en het Neder lands kampioenschap). Nauta krijgt assistentie van een tweede trainer, waarmee LTV Leusden nog in onderhan deling is.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 12